Jannis Verhage sleet leven tussen schoenen PZC/streek 5 Clingenaar onderscheiden kinderpostzegelcomité MAANDAG 6 DECEMBER 1976 5e -:f iws-Vlaanderen C. HAGEMAN ZETTE ZICH 25 JAAR IN VOOR ACTIE DEN HAAG - De heer C. Hageman uit Clinge heeft van het Nederlands Co mité voor Kinderpostzegels een bron zen beeldje in ontvangst mogen nemen voor het feit dat hij zich ruim 25 jaar voor de kinderpostzegelactie heeft in gezet. Dit gebeurde in hotel 'Ambassa dor' te Den Haag. Het beeldje is ver vaardigd door de Amsterdamse beeld houwer dr. Theo Dobbclman. Op de foto ontvangst de heer Hageman tlinks) het beeldje uit handen van de heer dr. J. Spaander, van het Neder lands Comité voor Kinderpostzegels. In het midden de heer N. J. Prinsen, even eens van het kinderpostzegelcomitc. Adventsdienst SCHOONDIJKE - Donderdagavond wordt in de rooms-katholieke kerk te Schoondijke de jaarlijkse Oecumeni sche adventsdienst gehouden, uit gaande van de drie Schoondijkse ker ken. De dienst wordt geleid door ds. G. Gerkema, gereformeerd predikant te Schoondijke Verder verlenen mede werking de heer P. L. E. de Paauw, orga nist v. d. R.K.Kerk en het Oecumeni sche dameskoortje, eveneens onder lei ding van de heer De Paauw De collectie is bestemd voor 'Solidaridad' (Latijns- Amerika). De Adventsdienst begint om half acht. Sint bezocht Kloosterzande KLOOSTERZANDE - Zaterdag be zocht Sint-Nicolaas met zijn gevolg, Kloosterzande. Voorafgegaan door de Koninklijke Harmonie en het majoret- tenpeloton 'Kloortje' arriveerde hij in de President Rooseveltlstraat, van waar hij naar de brandweerkazerne ging. Hier werd hij ontvangen door burge meester mr. M. Somers. In de kazerne ontving hij de niet-schoolgaande kinde ren. Daarna begon hij zijn tocht door het dorp, waarbij hij de basisscholen Maria en Heilig Hart bezocht In de laatste school waren ook de leerlingen van de Sadeschool. Ook deed hij de kleuter school Prins Willem Alexander aan. 's Avonds bezocht de goedheilig man de bejaarden in huize 'Sint-Antonius'. ter wijl de Pieten de zieken en alleenstaan den in het dorp bezochten. Sluisse rederijkers voor bejaarden SLUIS - In het recreatiezaaltje van de bejaardenstichting 'Rozenoord', te Sluis gaf de Rederijkerskamer 'Roze noord', uit Sluis een uitvoering van de klucht 'De onbetaalbare loodgieter'. De regie was in handen van de heer J. Boogaard. De heer Maselee bedankte de Sluisse rederijkers voor hun belange loze medewerking aan. het ontspan ningsprogramma voor Rozenoord. Beheersraad jachthaven praat over nieuwbouw OOSTBURG - Op dinsdag 7 december vergadert de beheersraad van de ge meentelijke jachthaven Breskens. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis van Oostburg en begint om half vijf 's middags. Op de agenda staat onder meer de be spreking van de plannnen voor de bouw van de nieuwe jachthaven: accommo datie. Aan de orde komt ook een be spreking over de overwin tering van jachten in de jachthaven, terwijl verder aandacht wordt besteed aan de perso neelsvoorziening in 1977. hield een St.-Nicolaasdrive HULST - In verband met het Sint- Nicolaasfeest hield de bridgeclub 'Hulst in Den Dullaert te Hulst een Sint-Nicolaas-drive. waarbij de paren door loting werden gevormd Bij de A-groep was het een howell: 10 met 12 paren. 27 spellen en een maximumscore van 270 DE UITSLAG LUIDDE 1 de dames Van den Bogaert en Van Es- broeck 165 punt is 61.11"'. 2 mevrouw Molenaer en de heer Snuverink 161 59,11*7.3 mevrouw Biesbroeck en de heer Holla 155.57.41%4 mevrouw Holla en de heer Blommaert 146. 54.07% 5 de heren Koopman en Verbunt 143. 52.96-. 6 mevrouw Den Boer en de heer Bies broeck 139. 51,48*5.7 ex-aequo: me vrouw Van de Dries en de heer DHondt se. en mevrouw Nijenhuis en de heer Bar 127. 47.04*79 mevrouw De Booy en de heer Nijenhuis jr 122 45,19*7. 10 de he ren Plagen Nijenhuis sr. 118,43.70*7. 11 de dames Wendels en Smulders 109 40.37*7. 12 mevrouw Borm en de heer Wendels 10840.90% Blj de B-groep was het een howell: 10 met 10 paren, 27 spellen en een maxi mumscore van 216. De uitslag luidde 1 mevrouw Stolte en de heer DE Maagt 138,63.89*;;-. 2 mevrouw Snuverink en de heer Bakx 134, 62,04*73 de dames De Kort en De Kerf 119.55,09%, 4 mevrouw Stallaert- en de heer Van Vliet 117. 54,17*7, 5 de dames Bogaert en Bakx 110.50,93*7,6 de dames Bosch en Van de Velde 100.46.30*7,7 mevrouw De Maagt en de heer De Kort 99. 45,83 *7. 8 me vrouw Hillige en de heer Molenaer 92. 42.59*7. 9 mevrouw Sonieus en de heer Van de Velde 91, 42.13%. io de dames Aerts en Sameel 80. 37.04*7 De bridgeclub 'Hulst' houdt donderdag 16 december in 'Den Dullaert' een grote internationale wilddrive, waarbij in veel lines gepeeld wordt. Reeds hebben vele bekende binnen- en buitenlandse brid gers ingeschreven. De wedstrijden be ginnen om half acht. Sint bezocht Retranchement RETRANCHEMENT - St. Nicolaas bracht zaterdag een bezoek aan Re tranchement. 's Middags werd hij met zijn drie Pieten in de Molenstraat ont vangen door de voorzitter van het St. Nicolaascomité. de heer J. A. Hennekeij. Hierna was er een muzikale rondwande ling door het dorp. met medewerking van 'Apollo' uit Sluis met majoretten. Voor de jeugd werd het feest later voort gezet in de oude school. Voor de tocht van de Sint door het dorp bestond veel belangstelling. 'Heikant' hield openbare repetitie-avond HEIKANT - In het gemeenschapscen trum 't Heike' te Heikant werd een openbare repetit ieavond gehouden voor muzikanten en leerling muzikanten van de muziekvereniging Heikant", onder leiding van dirigent G Pilael, en voor de muzikanten van de drumband onder leiding van instruc teur Jo van Overmeire. Op deze avond konden de familieleden van de leden zien. hoe een repetitie wordt gehouden. Voor dit evenement bestond een grote belangstelling en was het gemeenschapscentrum dan ook in alle hoekjes bezet Woensdag 29 december is er weer een openbare repetiüeavond in 7 Heike. Dan treden op de majorettes en de leer lingen van de drumband. Deze bijeen komst begint om 19 30 uur. Vele gasten op carnavalsbal 'Steens Carnaval' SINT-JANSTEEN - Tijdens de laatst gehouden vergadering van de stichting 'Steense Carnaval' is besloten om za terdag 11 december een carnavalsbal te houden in het verenigingsgebouw 'De Warande' aan de Wilhelminastraat te Sint Jansteen. Voor dat bal zijn onder meer uitgenodigd de raden van elf met hun prinsen van de gemeenten Hulsten Honlenisse en verder carnavalsver enigingen uit de streek en uit Belgié. Voor het muzikaal gedeelte zorgt het orkest 'The Early Birds uit Bergen op Zoom. bijgestaan door de Hulster 'Kalle saaien' en de Steense 'Rattenband' Voor het financieren van de carnaval sactiviteiten wordt op oudejaarsavond een oliebollenactie gehouden, worden stikkers uitgegeven en een loterij geor ganiseerd waarvan de trekking is tij dens de boerenmaaltijd op 21 februari. Op 29 januari wordt een bal gehouden voor de jeugd van 12 tot 17jaar. Tijdens dat bal wordt de jeugdprins-carnaval gekozen. Voorzitter dorpsraad Nieuw-Namen treedt af NIEUW NAMEN - Tijdens de laatsw be- stuursvergadering van de Nieuw- Namense dorpsraad diende voorzitter J. Blommaert zijn ontslag in. Dit wegens drukke werkzaamheden. Hij blijft aan tot de dorpsraad tijdens de vergadering van maandag 13 december een nieuwe voorzitter heeft gekozen. Tijdens de laatste bestuursvergadering werd de heer R van Damme als secretaris geko- GOES - Ziekenhuis De Bevelanden Z.. 15.30-16.30 uur. Huize Den Berg 16 uur: Uitzending Nomen Nescio MIDDELBURG - Gasthuis. 20- 21.15 uiir: Uitzending Rawa. VLISSINGEN - Bethesda - St. Joseph- ziekenhuis. 19.45-21.15 uur: Uitzending Bioscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20 uur: Blue Movie. 18 jaar. GOES - Grand, 20 uur: De dood van een non. 18 jr HULST - De Koning van Engeland, 15 uur: The Virgin Wife 18 jaar. 20 uur. Max Havelaar. 14 jaar. 20.30 uur: Expossion of the dragon. 14 jaar. MIDDELBURG - City. 20 uur: Eiland der verdoemden OOSTBURG - Ledel. 20 uur: Sex-plezier uw Tiroler is hier, 18 jr. TERNEUZEN - Luxor. 20 uur: One flew over the cuckoo's nest. 18 jaar. VLISSINGEN - Alhambra. 20 uur: Wan Pipel. a l. Tentoonstellingen HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. Restaurant De Schaapskooi: Werken Ben Bonte. HULST - Galerie Van Geyt 9-12 en 14- 18 uur: Feest der kleine formaatjes Bar De Smidse Werken Jacqie Vink MIDDELBURG - Zeeuws Museum. 10- 12.30 en 13.30-17 uur: Tuinaanleg op Walcheren in de 18e eeuw. Vleeshal- Kunstenaarsgroep WEB Rijksarchief RPA tentoonstelling: Kweekmosschen en paedagogen NISSE - Galerie De Mooie Staak. 9-20 uur: Werken Messemaker sas van gent - Galerie Uilenspiegel. 9-12 en 13.30-18 uur: Werken Liesbeth de Jonge. TERNEUZEN - Galerie Des Beaux Arts: Werken Jo Jaspers. VLISSINGEN - Stadhuis. 8-1230 en 13 30-17 uur: Grafische werken. WESTDORPE - Zaal Troutzaerte: Wer ken Wim Schütz IJZENDIJKE - Streekmuseum West- SZeeuwsch-Vlaanderen. 10-17 uur: Amataristische kunst Hulpcetra NOORD- EN MIDDEN-ZEELAND - Goes, telefoon 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Terneu- zen. telefoon 01150-4444 THOLEN - Tel 0011. VAN LOOPJONGEN TOT CHEF BIJ TERNEUZENSE FIRMA WIELAND 40 JAAR GELEDEN VOOR RIKS IN DE WEEK BEGONNEN TERNEUZEN - Wie de schoen past, trekke hem aan...'t zou voor Janis Verhage (54) uit Temeuzen een op maat gemaakt spreekwoord zijn, wanneer hij niet steeds anderen in gemakkelijke stappers had gehol pen. Volgende week is hij 40 jaar bij schoenhandel Wieland. 'n Verhaal van trouw en toewijding uit de mid denstandsbranche met als middel punt een man, die er nooit van hield om 'op grote voet te leven'. Op z'n veertiende begon hij als loop jongen bij de schoenmakerij. „Je kwam van school af en je moest werk hebben. Er was weinig keus We wa ren thuis metz'n vijven en mijn vader stierf jong. En zo ging je dan schoe nen ophalen en rondbrengen, In Ter- neuzen. Othene. Driewegen, het vil lapark in Sluiskil Op maandag deed je de ronde om te horen of er nog re paraties waren, op woensdag ging je die schoenen dan hij de mensen be zorgen en nam je eventueel nieuwe mee Die moest je dan 's zaterdags terugbrengen." Hij verdiende een rijksdaalder m de week en voelde zich de koning te rijk. In zijn schoenhandeltje aan de Dijk- straat verkocht Wieland in die jaren gedegen schoenen voor ƒ3.95 oi 14.95. De zaak hanteerde een zegel- tjessysteem. dat korting gaf bij aankoop van nieuwe schoenen of reparaties. In de schoenmakerij werd er vrij dagsavonds en vaak ook 's nachts doorgewerkt om de bestellingen klaar te krijgen. Verhage wreef in zijn handen als hij zaterdagmiddag rond 4. 5 uur klaar was. Dan pakte hij zijn spulletjes bij elkaar en verdween naar het badhuis voor de weekendbeurt Soms moest hij wat. langer blijven. Om de machi nes schoon te maken en de vloer aan te vegen. „En dan zei m'n vader ook nog wel eens: zou je de volière niet even meepakken?" herinnert werk gever W. Wieland zich. Verhuizen Na vijfjaar verhuisde Verhage naar de schoenmakerij. Wieland kocht een pand in de Noordstraat, omdat de Dijkstraat als winkel- buurt achteruit ging. Kort na de oorlog ging de firma zich uitsluitend toeleggen op de schoe nenverkoop. In de zestiger jaren had Wieland twee winkels in de Temeu- zense binnenstad. Op Noordstraat 43 werden handschoenen en andere le derwaren verkocht, in een pand aan de overkant schoenen. Janis Veriiage ging die afdeling met een paar winkelmeisjes dryven-Nu is daar het complete bedrijf gevestigd en gaat hij als chef over 6 personeels- leden. Veertig jaar bij één baas' - het begint zeldzaam te worden. „Ik heb er altijd met plezier gewerkt," zegt de jubila ris. „Ik kon goed met iedereen op schieten, dus waarom zou je weg gaan." Wieland: „Als je meer personeel krijgt doen zich wel eens problemen voor. maar echt. we waren zeker vroeger altijd een familie. Jams kwam wel eens wat eerder en was dan nooit te beroerd om even mee te hel pen afwassen." De schoen is in de afgelopen 40 jaar van gebruiks- in mode-artikel veran derd en dat vindt Verhage wel de frappantste ontwikkeling binnen zijn branche. En verder doet het hem plezier dat Wieland zoveel trouwe klanten heeft. „Die kijken even of je er bent en lopen dan binnen Hobby's heeft hij nooit gehad, of het moest zijn 10-jange voetbalcarrière bij de VV Temeuzen zijn. „Je had niet zoveel tijd om naast je werk nog iels te ondernemen." verontschul digt hij zich Bij dat werk wordt volgende week donderdag ongetwijfeld nog uit voerig stilgestaan op zijn receptie bij café 'De Vriendschap' Klanten en vrienden - soms kan hij ze met meer van elkaar onderscheiden - zijn er tussen 17.30 en 19 uur welkom Clinge hield internationale rogeltentoonstelling CLINGE - Wethouder B. de Keijzer van Clinge opende vrijdagavond in zaal 'Troubadour' le Clinge de tweede in ternationale vogeltentoonstelling van de Clingse afdeling 'De Vlaamse Gaai' van dr Nederlandse Bond van Vogel liefhebbers. Voor deze tentoonstelling waren meer dan 500 vogels bijeenge bracht. Keurmeesters bij de kanaries en pos tuurkanaries waren de heren Ciir. Ac- kermans uit Roosendaal. H Huygens uit Bergen op Zoom. W. IJzermans uit Steenbergen en J Campfens uit Oost burg. Bij de overige vogels waren het de heren A Dommerholt uit Den Haag. H de Meer uit Middelburg, P. Timmer mans uit Halsteren en Th. van de Heu vel ui t Heeswijk-Dinther. De uitslag van de keuring luidde- Kanaries: Goudgroen: G. Cortebeke. Stekene 'Bi. kampioen Eu gen i Kiweeki en bondsme daille Acaativoorpastel: H. Nicolaas. Sint- Jansteen. le prijs E K. Rood Isabel: P. en A. Morel. Breskens. le prijs overjarige eigen kweek. Rood Isabel Schimmel: P. Verstijlen. Sprundel. kampioen E K. en bondsmedaille en kampioen stammen. G. van Ginneken. Sprundel. le prijs. Goudgeel: G Cortebeke. le prijs Oipeni Kilasset Goudgeel Ivoor G Cor tebeke. le prijs E.K. Geel ivoor G. Cortebeke. kampioen E.K. en bondsmedaille. Zalm- P. en A Morel, kampioen O. E.K. P. de Lijs. Hoek: le prijs E K. Border J Vertenten. SintrGiUis (Waesi, kampioen postuur E K. en kampioen O K. kanaries. Gloster Corona- F Lion. Hulst le prijs. Sijzen: G. van Ginneken, Sprundel. le prijs. Kanaries vermengd met tropische vo gels: Roze vink met kanarie: A. Naessens. Clinge. kampioen derby. Goudvink met ka narie C Melisse. Sint-WlUibrorri. le prijs stammen. G van Ginneken. kampioen bas taarden E.K en bondsmedaille. Sijs met ka narie P Verstijlen, Sprundel. kampioen stammen. Grasparkieten: lichtgroen: S. Smits. Hoek. kampioen grasparkieten en bondsmedaille. Grijsgroen: C. Smits: le prijs E.K. Zebravinken: Zwartmasker A. Fick, Hulst, kampioen zebra E.K. en bondsmedaille en le prijs. Australische prachtvinken: Mozambiquesijs: A Naessens. kampioen tropen OJS.K. Band- vinken: L. Pieters. Hulst, le prijs E.K. kam pioen tropen en bondsmedaille. Grote parkieten: Neophema's: L. Vereecken. Kloosterzande. le prijs. A Fick, le prijs O.E.K. Australische parkieten: P v Cock, Vogelwaarde, le prijs D. van den Berghe. Clinge. kampioen E.K. Muisparkieten: M. de Cock, Vogelwaarde, jeugdkampioen. P. de Cock, le prijs E.K., kampioen O.K. en bondskruis. Fr. Reunis, Clinge. le prijs O.K. Tropische duiven: E. van Goethem Klooster zande, le prijs kampioen duiven E.K. en bondsmedaille Kwartels Th. Rottier. Hulst, kampioen E.K. en bondsmedaille en le prijs E K De verenigingsprijzen waren voor: D. van den Berghen voor de eerste vijf ringen, A. Naes sens. die de derby won. P, de Cock, die het bondskruis ontving, M. de Cock, die jeugd kampioen werd en P. de Cock voor de mooiste grote parkieten. Voor het klassement van verienste kwamen 49 personen in aanmerkin g. De eerste tien wa ren: P. A Morel, 452 punten, 2. G. Cortebeke 451,3. P. Verstijlen 450,4. P. de Le Lijs 449, 5. G. van Ginneken 448,6. C. Melisse, 7. J. Ver tenten 447, 8. W. Jochems 446, 9. J. Simonse 445.10. A Fick 444 punten. Zwijgzaam bestuur 'Braakman' stelt begroting vast HOEK - Zonder op- of aanmerkingen heeft het algemeen bestuur van het re creatieschap Braakman vrijdagmid dag de begroting voor '77 vastgesteld.' De leden van het algemeen bestuur bleken vrijdagmiddag bijzonder zwijgzaam. De agenda werd bmnen twintig minu ten helemaal afgewerkt. Zo ging men verder onder meer akkoord met de wijziging van de tarievenveror- dening, een wijziging van de verorde ning reinigingsrechten, een wijziging van een tiental erfpachtcanons, terwijl ook de investeringslijst '77 en volgende jaren werd vastgesteld. Open avond van wijkraad centrum Temeuzen TERNEUZEN - De wijkraad voor de Terneuzense binnenstad houdt don derdag een open avond, waar centrum bewoners met op/of aanmerkingen wel kom zijn. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur en is in 'De Kousepael' Telefooncentrale Oostburg met 200 nummers uitgebreid OOSTBURG - De capaciteit van de telefooncentrale te Oostburg wordt op 8 december uitgebreid met 200 num mers. De PTT is hierdoor in staat te voldoen aan de verzoeken van de adspirant-abonnees. Diegenen die thans een aanvraag heb ben ingediend zullen op 8 december of zo snel mogelijk daarna van een nieuwe aansluiting worden geholpen. Slechts in die gevallen waarbij de kabelverbinding tussen de centrale en de woning ont breekt komt de aansluiting later tot stand. Medewerkers universiteit van Nijmegen starten activiteiten in Hulst HULST - De groep wetenschappelijke medewerkers van de aardrijkskundige faculteit van de Nijmeegse universi teit, die zich ten behoeve van een on derwijsproject deze week in Zeeland bezig houdt met de problemen rond het wonen en werken in een grensgebied, start vandaag (maandag) de activitei ten. De maandag en dinsdag staan in het te ken van het zich oriënteren in en om Hulst, waar het ream tijdelijk verblijft Woensdag worden band en filmopna men gemaakt in Hulst en waarschijnlij k ook in AxeL Hiervoor is men uiteraard afhankelijk van de weersomstandighe den. Donderdag vertrekt de groep naar Middelburg waar men het provinciaal archief bezoekt. KVO Heikant over bloemverzorging voorgelicht HEIKANT - De afdeling Heikant van de katholieke vrouwenorganisatie hield in het gemeenschapscentrum 't Heike te Heikant onder leiding van mevrouw L. Inghels-Ceelaert een bijeenkomst. Tijdens deze bijeenkomst, die goed werd bezocht, werd onder leiding van mejuffrouw Bijde Vaate van de 'Huis houdelijke voorlichting ten plattelan- de' te Goes een quiz gespeeld. Hierbij werd de kennis van de leden aangaande bloemen en bloemverzor ging getest. De quiz werd in groepsver band gehouden. De rest van de avond werd in een gezellig samenzijn doorge bracht. Donderdag 9 december is de kerstvie ring van de afdeling. Eerste onderdeel van de bijeenkomst is dan een eucharis tieviering in de parochiekerk, waarbij pastoor H. van Leemput voorgaat. Daarna gaat men naar 't Heike waar mevrouw J. Ferket-Pieters een kerstge dicht voordraagt. Na de viering is er een fondue-avond die wordt verzorgd een slagvrij uit Clinge. Tijdens de pauze is er een verloting. Cor de Boer exposeert bij 'Artikof TERNEUZEN - Bij het Terneuzense koffiehuisje 'Artikof exposeert de foto graaf Cor de Boer foto's van kleding ge maakt en ontworpen door Digna Blaauw. Deze tentoonstelling duurt tot 31 december. Zaalvoetbal HULST - In Den Dullaert te Hulst werd een zaalvoetbalwedstrijd tussen het zaalvoetbalteam van 'De Blaauwe Hoe ve/Dageraad' en het team van 'Van Waes-Verstraeten' gehouden. De eind stand werd 2-2. na een ruststand, waar bij 'Van Waes-Verstraeten' met 2-1 de leiding had. Geslaagden aan de De Ruyterschool VLISSINGEN - Aan de De Ruyter- school te Vlissingen slaagden in no vember de volgende kandidaten: S.W T.K diploma A: R. C. J. Roovers. R. W. Castel: S.W.T.K. diploma B II- P. C. de Klerk: R. D. Peterson: G. J Dekken Diploma 3e stuurman A. J. A. B. Oo- mens; B. J Meerburg. J. M. v. Zee: R. A. C vd. Heijde: H. J. M. Lemmens; W. H. Nibbelink. Radarcursus: Waarnemer: A. J Alenson: J. Beemster. B. J J. v. Iersel: w H. Nibbelink: E. de Pooter A. Schol: J Ch Tjeenk Willink; J M. v. Zee. Navigator: J. W Droppers, W. C. Jume- let: J M. Moraal: J. Roodenburg. SW.T.K. diploma B1R.C Knuist; N. Vijverberg. S.W.T.K. diploma CII: R. A J Stuart. Diploma 2e stuurman: prak tijk: T. Wensveen. Godsdienst-examen RPA MIDDELBURG - Voor het testimo nium I van het I.K.O.S. Nederlandse Protestanten Bond slaagde aan de Rijks Pedagogisch Academie te Mid delburg: Sylvia Boks. Mantgum; Ad Fluyt Zierikzee; Debora Meesen Water landkerkje: Marleen Vinke. Goes: Dit testimonium geeft in kombinatie meteen onderwijsakte de boegdheid tot het geven van godsdienstonderwijs op de topenbarei lagere school en ln een aantal vormen van het voortgezet on derwijs. Afscheidsreceptie voor ir. J. Bout VLISSINGEN - Donderdag 16 decem ber a s. wordt afscheid genomen van ir. J Bout als vice-president van de raad van bestuur van Rijn-Schelde-Verolme. De afscheidsreceptie wordt gehouden in zaal "Le Jardin' van het Hilton hotel in Rotterdam en duurt van 17.00 tot 19.00 uur Tegelijkertijd zal afscheid worden genomen van de heer D. Teschmacher. eveneens vice-president van de raad van bestuur van RVS. De heren Bout (59) en Teschmacher <62) gaan op eigen verzoek per 1 januari a.s. met pensioen. Ir. Bout was van mei 1969 tot maart 1975» directeur van de N V Koninklijke Maatschappij 'De Schelde' te Vlissin gen. Statencommissie wil attentie van gemeenten op autowrakken MIDDELBURG - De statencommissie voor het milieubeheer heeft gs geadvi seerd de gemeenten in Zeeland te wij zen op het belang in de politieverorde ning een bepaling te zetten, die een verbod inhoudt op het plaatsen van au towrakken langs de kant van de weg. Dat idee deed men vrijdag gs aan de hand bij de behandeling van de nota over het probleem van de autowrakken in Zeeland. Uit de korte discussie over dit rapport kwam verder naar voren, dat men met andere concrete aanbevelingen wil wachten, tot er zekerheid Is over het in werking treden van de wet afvalstoffen. Men neigde over het algemeen naar de opvatting, die provinciale waterstaat in het rapport voor Zeeland als oplossing aangaf: de overheid richt terreinen voor tijdelijke opslag in de verschillende re gio's in en de overheid stelt eisen rond de inrichting van de sloopterreinen, maar laat het proces zelf aan de slopers De heer E. Nieuwkerk (cda> gaf nog als zijn mening, dat het aantal terreinen beperkt zou kunnen blijven tot drie of vier en dat het vooral zaak is een goede doorstroming van de wrakken te bevor deren. Van de heer Th. Baart (cda) kwam de suggestie te bekijken of ook via Belgiè voor Zeeuwsch-Vlaanderen aan oplossingen is te denken. Mevrouw Maris-Kodter (wd) gaf als haar visie, dat het probleem in Zeeland nog niet zo emstig is. dat de overheid stringent regelend moet optreden: zij wilde de wet afwachten en de zaak van de autowrakken voorlopig in handen van particulieren laten. Na een langdurig lijden overleed in het Sint- Antoniusziekenhuis te Oostburg. gesterkt door het H Sacrament der Zieken, onze geliefde moeder, behuwdmoeder. oma, zuster, behuwd zuster en tante, mevrouw HELENA MARIE LOUWAGIE wed. van de heer Dolf Jacobus Groosman geboren te Sluis op 17 maart 1908 en overleden te Oostburg op 3 december 1976. Willemstad/ Curasao: L. Hagens-Groosman H. Hagens Winston Michael Families Louwagie. G roosman Hagens Siuis, hotel 'De KorenbeursKade 1. Correspondentie-adres: Gaitoweg 14. Willemstad/Curagao Ned. Antil len. De plechtige uitvaartdienst waarbij u beleefd wordt uilgenodigd zal plaatshebben op woens dag 8 december a.s. om 10.00 uur in de parochie kerk van de H. Johannes den Dooper te Sluis, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op het r-k kerkhof aldaar. De Eucharistieviering ter intentie van de over ledene zal worden gehouden op dinsdag 7 de cember as. om 19.00 uur in de parochiekerk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in hotel 'De Korenbeurs', Kade 1, Sluis. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zoda nig te beschouwen. Heden is in het volle geloof in zijn Hemelse Vader nog vrij onverwacht van ons heengegaan onze zorgzame vader en opa PIETER DEELEMAN weduwnaar van Jacoba Krina Mangold in de ouderdom van 82 jaar. Axel: F. Dieleman M. Dieleman-Bakker Rinie Leen Axel. 4 december 1976. Bejaardencentrum 'De Vurssche' Correspondentie-adres: de heer F. Dieleman, Bizetstraat 7, Axel. De teraardebestelling zal plaatshebben op dins dag 7 december as. om 14.45 uur op de algemene begraafplaats te Axel. Vooraf wordt een korte dienst gehouden m de kapel van het bejaardencentrum die aanvangt om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren in het bejaarden centrum na de teraardebestelling. GEMEENTE HONTENISSE Toepassing artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening Burgemeester en wetnouaeis van riontenlsse maken bekend dat met ingang van 7 december 1976 gedurende 14 dagen voor een ieder op de gemeentesecretarie ter inzage ligt het door de heer J. C. A. G. Vink. Bossestraat 57. Vogelw aarde ingediende plan tot het bouwen van een loods op zijn perceel Bossestraat 57. Vogelwaarde. Gedurende genoemde termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om bezwaren tegen dit bouwplan in te dienen. Hontenisse. 6 december 1976. de burgemeester, mr. M. Somers: de secretaris, B. A. de Schepper.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 17