Tholen krijgt per 1 januari 1978 onroerend-goedbelasting B. EN W. VLISSINGEN WILLEN HET RPCZ SUBSIDIËREN „Aan motie voldaan' Para-Pieten landden veilig en wel op ijsbaan in Goes-Zuid MAANDAG 6 DECEMBER 1976 VISSEL SSEL SCHOUWEN AANTAL BELASTINGEN EN HEFFINGEN OMHOOG RAAD NEEMT VOORSTELLEN 13 DECEMBER IN BEHANDELING THOLEN - Met ingang van 1 januari 1978 krijgen de inwoners van de ge meente Tholen te maken met de onroerend-goedbelasting. die in de plaats komt van de thans bestaande grond- straat-, riool- en personele be lastingen. In een aantal Zeeuwse ge meenten is deze niuwe belasting al in gevoerd. Om de onroerend- goedbelasting op Tholen in 1978 in te kunnen voeren moet daarvoor dit jaar nog een besluit genomen worden. Het voorlopig tarief willen b. en w. van Tholen vaststellen op ,f 4.80 per solle drieduizend gulden waarde, die het on roerend goed in het economiseh ver keer heeft voor de gebruikers en 6.- voor 'zakelijk genothebbenden'. Het uiteindelijk tarief moet afhangen van de taxaties van de onroerende goede- De gemeenteraad van Tholen krijgt de invoering van de onroerend- goedbelasting te behandelen in de ver gadering van maandag 13 december. Dan staat ook een aantal verhogingen van belastingen en heffingen op het programma Zo stellen b. en w. voor de reinigingsrechten te verhogen van 15 tot Statencommissie wil attentie van gemeenten op autowrakken MIDDELBURG - De statencommissie voor het milieubeheer heeft gs geadvi seerd de gemeenten in Zeeland te wij zen op het belang in de politieverorde ning een bepaling te zetten, die een verbod inhoudt op het plaatsen van au towrakken langs de kant van de weg. Dal idee deed men vrijdag gs aan de hand bij de behandeling van de nota over het probleem van de autowrakken in Zeeland. Uit de korte discussie over dit rapport kwam verder naar voren, dat men met andere concrete aanbevelingen wil wachten, tot er zekerheid is over het in werking treden van de wet afvalstoffen. Men neigde over het, algemeen naar de opvatting, die provinciale waterstaat in het rapport voor Zeeland als oplossing aangaf de overheid richt terreinen voor tijdelijke opslag in de verschillende re gio's in en de overheid stelt eisen rond de inrichting van de sloopterreinen. maar laat het proces zelf aan de slopers over De heer E. Nieuwkerk (cdal gaf nog als zijn mening, dat het aantal terreinen beperkt zou kunnen blijven tot drie of vier en dat het vooral zaak is een goede doorstroming van de wrakken te bevor deren. Van de heer Th. Baart (cda) kwam de suggestie te bekijken of ook via België voor Zeeuwsch-Vlaanderen aan oplossingen is te denken. Mevrouw Maris-Kodter (vvd) gaf als haar visie, dat het probleem in Zeeland nog niet zo ernstig is, dat de overheid stringent regelend moet optreden: zij wilde de wet afwachten en de zaak van de autowrakken voorlopig in handen van particulieren laten. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden Z 15 30-16.30 uur. Huize Den Berg 16 uur: Uitzending Nomen Nescio MIDDELBURG - Gasthuis. 20- 21.15 uur: Uitzending Rawa. VLISSINGEN - Bethesda - St. Joseph- ziekenhuis. 19 45-21.15 uur: Uitzending Rawa. Bioscopen BERGEN' OP ZOOM - Roxy. 20 uur: Blue Movie. 18 jaar. GOES - Grand. 20 uur: De dood van een non. 18 jr. HULST - De Koning van,Engeland. 15 uur: The Virgin Wife. 18 jaar. 20 uur: Max Haveiaar. 14 jaar. 20 30 uur: Expossion of the dragon. 14 jaar MIDDELBURG - City. 20 uur: Eiland der verdoemden. OOSTBURG-Ledei.20uur: Sex-plezier uw Tiroler is hier. 18 jr TERNEUZEN - Luxor. 20 uur: One flew over the cuckoo's nest. 18 jaar. VLISSINGEN - Alhambra20 uur: Wan Pipel. a.l. Tentoonstellingen HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. Restaurant De Schaapskooi: Werken Ben Bonte. HULST - Galerie Van Geyt. 9-12 en 14- 18 uur: Feest der kleine formaatjes. Bar De Smidse: Werken Jacqie Vink MIDDELBURG - Zeeuws Museum. 10- 12.30 en 13.30-17 uur: Tuinaanleg op Walcheren in de 18e eeuw. Vleeshal: Kunstenaarsgroep WEB. Rijksarchief. RPA tentoonstelling- Kweekmosschen en paedagogen. NISSE - Galerie De Mooie Staak. 9-20 uur: Werken Messemaker sas van gent - Galerie Uilenspiegel. 9-12 en 13.30-18 uur: Werken Liesbeth de Jonge. TERNEUZEN - Galerie Des Beaux Arts: Werken Jo Jaspers. VLISSINGEN - Stadhuis. 8-1230 en 13.30-17 uur: Grafische werken. WESTDORPE - Zaal Troutzaerte: Wer ken Wim Schütz. IJZENDIJKE - Streekmuseum West- SZeeuwsch-Vlaanderen. 10-17 uur: Amatanstische kunst. Hul pc i pcetra noord- en midden-zeeland - Goes, telefoon 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Temeu- zen. telefoon 01150-4444 THOLEN-Tel. 0Q11 16 gulden per pakje huisvuilzakken. De rechten voor het storten op de gemeen telijke stortplaats in het Tuttelhoekje gaan in de verschillende categorieën van 6,- naar 6 50: van ll.-naar 12- en van 22.- naar 23.50. Het recht voor het gebruik van containers blijft ge handhaafd op 350 gulden. De voorge stelde verhogingen zullen 14.000 gulden per jaar meer opbrengen, terwijl ver wacht wordt dat de lasten van de rein igingsdienst volgend jaar met 30.000 gulden zullen stijgen De opcenten per sonele belasting wil hetcollege van b. en w. met 7 procent verhogen: van 358 naar 383 opcenten. De meer opbrengst hier van zal 12.800.- zijn. Ook de tarieven voor de liggelden in de jachthaven van St. Annaland en voor het gebruik van de gemeentelijke verenigingsgebouwen willen b. en w verhogen Daarnaast krijgt de gemeenteraad een nieuwe le gesverordening vast te stellen. Verder krijgt de raad een voorstel te be handelen over de bouw van een brand weerkazerne aan de Ten Ankerweg in Tholen. B. en w. hadden de kazerne lie ver willen bouwen aan de Minneputte- straat, maar daarmee ging de raad vorig jaar niet akkord. Nu is een voorstel uit gewerkt voor de bouw van een garage aan de Ten Ankerweg. Om te voorzien in de ruimtenood van de welzijnsstichting eiland Tholen willen b. en w. de bene denzaal van het stadhuis in Tholen (momenteel in gebruik als trouwzaali beschikbaarstellen als werkruimte voor de stichting De Gasthuiskapel zal dan als trouwzaal worden gebruikt. Tenslotte kan de raad zien nog buigpn over een verzoek van de vereniging Ho reca Tholen om het sluitingsuur met twee uur te verlengen B en w. willen geen voorstel doen om de algemene po litieverordening in die zin te wijzigen en stellen voor het verzoek voor kennisge ving aan te nemen. De vergadering van de Thoolse gemeenteraad wordt gehou den in het stadhuis en begint om hal! acht Confessionele Vereniging bijeen in Zierikzee ZIERIKZEE - De Confessionele Ver eniging houdt woensdag avond een bij eenkomst in het hervormd vereni gingsgebouw aan 't Vrije te Zierikzee. Tijdens deze bijeenkomst, die voor le den en belangstellendenuit Schouwen-Duiveland. Noord- en Zuid-Beveland en Walcheren is gehou den. houdt ds. J. P. van Roon uit Zeist een inleiding over het onderwerp 'We zen en opdracht van de gemeente'. De Confessionele Vereniging beoogt een discussieplatform te zijn rondom het be lijden van Jezus Christus in de kerk. Met het bespreken van de onderwerpen wil de vereniging een bijdrage leveren ten dienste van de hervormde kerk. De bij eenkomst begint om 8 uur. Biljartcompetitie SINT-JANSTEEN - In café-restaurant 'Den Ouden Arend' te SinL-Jansteen bejaarden een kwis. Daarna was er een speelden de leden van de Steense bil- uitgebreide koffiemaaltijd. De heer J. jartclub 'Den Ouden Arend' hun compe- Walrave vertoonde een film over de be- titiewedstrijden jaardensoos van vele jaren geleden. De uitslagen luiden: E. Nachtegael-F.de Tenslotte was er een volksdansgroep uit Vlaming 100-16: E. Pica vet - L. Roodhui- 's-Heerenhoek die een demonstratie gaf. ioo-14. J. van Goethem - E. d'Hooghe 50-45: J. Francken - J. van van Goethem - A. Kerstmuziekavond muziekschool in Zierikzee ZIERIKZEE - De afdeling Schouwen- Duiveland van de Zeeuwse Muzlek- srhool houdt woensdagavond 15 de cember weereen Kerst muziekavond in de gereformeerde kerk in de Sint Do- niusstraat te Zierikzee Te beluisteren zijn de tweedejaars AMV-leerllngen uit Zierikzee. een ac- eordeongroep. verschillende andere in strumentale ensembles, waaronder een duo cello-conlrabus. blokfluiten, orgel en trompet. De avond wordt geopend en beëindigd met samenzang. De Kerst- muziekavond in Zierikzee begint om 39 30 uur Vrije gift- SINT-ANNLAND - Voor de bouwkas van de gereformeerde gemeente te Sint-Annaland kwam een vrije gift bin nen van tweehonderd gulden. Waterschap geeft voorlichting over dijkversterking RENESSE - Het waterschap Schouwen-Duiveland houdt dinsdag in het dorpshuis in Renssse twee voorlich tingsbijeenkomsten over de plannen Bejaarden vierden Sinterklaasfeest 's-GRAVENPOLDER - De bejaarden sociëteit te "s-Gravenplder vierde sin terklaasavond in het dorpshuis. Voor ieder was er een cadeautje. Onder lei ding van de heer C. C. Klap hielden de Bejaarden vierden Sin terklaasfeest ELLEWOUTSDIJKE - In de bejaarden- soos te Ellewoutsdijk werd het Sinter klaasfeest gevierd. St. Nicolaas was zelf niet. aanwezig, maar hij had wel een brief geschreven, die door een bestuurslid van de dorpsraad werd voorgelezen. Verder waren er voor de bejaarden deze middag prijsjes te winnen met bingo, kaaien en biljarten. De dames die het allemaal hadden georganiseerd, kregen ook een cadeautje van de sint. Sint bezocht Nieuwerkerk NIEUWERKERK - Sint Nicolaas bracht een uitgebreid bezoek aan Nieuwerkerk. Donderdag bezocht de Sint de peuters in 'Ons Dorpshuis' en vrijdag ging hij op bezoek in de open bare basisschool en in de algemene kleuterschool. Er werd gezongen, gé- praat, gelachen en veel gctracteerd. Zaterdag kwam de Sint, nu op verzoek van de verenigingsraad, nogmaals in Nieuwerkerk. met muziek van 'Oefening en Utspanning" en de drumband van de wandelsportvereniging 'De Vierbannen' trok het gezelschap door het dorp. Later werden de sint en zijn knechten ontvan gen door burgemeester J. D. de Kam in 'Ons Dorpshuis'. Tot slot van het feest werd er voor de kinderen een film ge draaid en was er een optreden van de jeugdsoos DERDE DRIELUIK IN MUSEUM TE GOES GEOPEND GOES - In het museum voor Zuid- en Noord-Bevel and aan de Singelstraat in Goes is zaterdagmiddag de derde van een reeks 'drieluik-tentoonstellingen' geopend. Tijdens deze tentoonstellin gen, die door de Goese culturele raad worden georganiseerd, presenteren steeds drie kunstenaars hun werk. Deze keer zijn het Jan van Westen, Leendert Beije en Jeroen. Vrijwel alle tentoon gestelde werken hebben min of meer met de natuur te maken en dan vooral met de zee en Zeeland. Dat constateerde ook drs. G. R. Heer ebout. lid van de Goese gemeenteraad en de culturele raad. die de tentoonstel ling opende Hij betoogde dat er meei aan cultuurbehoud wordt gedaan dan aan natuurbehoud. „Er wordt gelukkig veel aan het behoud van monumenten gedaan en kaalslag in de steden komt weinig meer voor. maar in de natuur vindt kaalslag nog wel plaats en wel ten behoeve van de landbouw, waardoor veel moois en waardevols verloren gaat", aldus de heer Heerebout, die verder een aantal regelingen ten be hoeve van beeldende kunstenaars be lichtte. zoals de extra subsidie, die de Goese culturele raad verstrekt bij de aankoop van een werk van een Goese kunstenaar. Hij vond het jammer dat in Goes nog geen toepassing wordt gege ven aan de één-procentsregeling, die in houdt dat één procent van de bouwsom van een rijksgebouw dient te worden bestemd voor de aankleding van dat gebouw met één of meer kunstwerken. Van Jan van Westen zijn tekeningen van golven en vloedlijnen, olieverven van een zee. een schor en een zandgebied en een drietal uit ijzer en stenen bestaande kooien te zien. Leendert Beije toont een aantal objecten, die duidelijk op de zee geïnspireerd zijn. zoals boeien, bielzen en metaalelementen met zand. Jeroen heeft onder meer een serie vlinders en vogels tentoongesteld. De tentoonstel ling is tot 31 december te bezichtigen. Het museum is geopend: dinsdag tot en met zaterdag van tien tot twaalf en van half twee tot vijf uur. De opening van de tentoonstelling was in de pauze van het eerste in een serie van zeven museumconcerten, die in Goes gegeven zullen worden. Het eerste concert werd gegeven door de cellist Frances-Marie Uitti. Het tweede con cert in de reeks vindt plaats op zaterdag 8 januari. Dan treedt het Rijnmond Slagwerk-kwartet op. tuur heeft evenwel, na overleg met de beide belangenorganisaties, laten we ten geen aanleiding te zien dit uit de statuten te schrappen. Overigens ont moet de huidige gemeenschappelijke regeling als zodanig bij b. en w van Vlis- singen geen bedenkingen. Voorgesteld wordt om als lid en plaatsvervangend lid in het algemeen bestuur aan te wij zen de heren Ch J. Gillissen Verschage en G J. A M. Adan. Het voorstel met betrekking tot de sub sidiëring van de RPCZ komt dinsdag aan de orde in de vergadering van de raadscommissie voor de financiën. Aan de agenda voor deze vergadering voldoende voldaan. In deze motie werd zjjn verder os ontwerp-raadsvoorstelien tot uitdrukking gebracht, dat de ge- toegevoegd met betrekking tot het ver- meentebrsturen als bevoegd gezag van ienen van een krediet voor de samen- het openhaar onderwijs, bij het totale voeging van woningen aan het Zeeman- beleid eienen te worden betrokken serve, de verhoging van de tarieven voor door middel van een wijziging van de het bejaardencentrum 'Ter Reedede Dinsdag in de commissie voor de financiën VLISSINGEN - B. en w. van Vlissinger willen de gemeenteraad voorstellen om deel te nemen aan de gemeens chappelijkc regeling ter subsidiëring van de Stichting Regionaal Pedago gisch Centrum Zeeland iRPCZ). Naai de mening van het college is aan de mo tie. die de Vlissingse raad in de verga dering van 28 november 1975 aannam voor de verbetering van de zeewering niet nodig en gewnst lijkt om structuur van de stichting. Verder kwam uit de motie naar voren datde raad bereid was tot subsidiëenng van het RPCZ bij voldoende deelname van andere gemeenten aan de gemeen schappelijke regeling. B. en w. stellen nog wel. dat zij van mening zijn. dat het wat hondenbelas ting. de exploitatiebegroting 1977 en de tariefsverhoging per 1 januari 1977 van de NV Sportdondsenbad en het garan deren van een geldlening, aan te gaan door de ruitersportvereniging 'De Scheldestad'. Voor de aanschaf van vis- kisten wordt een krediet gevraagd van 17.000 - tenslotte willen b- en w. een regeling in het leven roepen waarbij van vishandelaren die hun viskisten niet op tijd inleveren een wkartje per kist per dag als vergoeding wordt gevraagd en nog eens een kwartje als de kist niet bijkt te zijn schoongemaakt. Aan de agenda voor de commmissle voor de openbare werken en de volks huisvesting. die vanavond (maandag) vergadert, is nog een punt toegevoegd met betrekking tot de bouw van vier woningen door de woningbouwvereni ging 'Goed Wonen' aan de Branderij- straat-en het Groenewoud. Goethem 25-37: J. d'Hooghe 50-34. Uitslagen dammen St.-Philipsland ST.PHILIPSLAND - In de huishoude lijke competities van de damvereni ging DSVF te St. Philipstand zijn in de afgelopen weken zeer spannende par tijen gespeeld. Zo won A. Verwijs sr. ternauwernood van P. v. d. Est, terwijl J. Suurland een prachtige winstcombi- natie over het hoofd zag en verloor van J. Joppe. Voor de beker boekte J. Noor- thoek een fraaie overwinning op W. ten Hove, terwijl L. v. d. Velde daarvoor een verlenging nodig had tegen L. ten Hove. Junior A. Noorthoek hield lang stand tegen A. Verwijs sr. doch moest tenslotte toch het onderspit delven. Uitslagen: A-senioren: J. Joppe-J. Suur land 2-0: L.v.d. Velde-J. den Braber 1-1: J. den Braber-A. Verwijs jr. 1-1: J. v. d. Velde-J. Suurland 2-0. B-senioren: A. Verwijs sr.-P. v. d. Est 2-0; C v. d Berg-J. Noorthoek 0-2 P. v. d. Est-W. ten Hove 0-2; Cvd Berg-P. v. d. Est 0-2. junioren: R. Vermaes-M. Wallet 2-0: A Blok-A. Kosten 0-2: A. Noorthoek-A. Kosten 2-0: M. Wallet-J. Fr. Wallet 0-2; J. Breeman-R. Vermaas 0-2. A. Noorthoek-J. Fr. Wallet 2-0; A. Kosten-M. Wallet 2-0. J. Breeman-M. Blok 2-0. beker: L ten Hove-L. v d Velde 0-2 na verl.: J. v. d. Velde-P. Reijngoudt 2-0: A. Verwijs sr.-A. Noorthoek 2-0. M. Fonteijnse-R. Vermaas 2-0: W. ten Hove-J. Noorthoek 0-2. Afscheidsreceptie voor ir. J. Bout VLISSINGEN - Donderdag 16 decem ber a.s. wordt afscheid genomen van ir. J. Bout als vice-president van de raad van bestuur van Rijn-Schelde-Verolme. De afscheidsreceptie wordt gehouden in zaal 'Le Jardin' van het Hilton hotel in Rotterdam en duurt van 17.00 tot 19.00 uur. Tegelijkertijd zal afscheid worden genomen van de heer D. Teschmacher. eveneens vice-president van de raad van bestuur van RVS. De heren Bout (59) en Teschmacher (62) gaan op eigen vërzoek per 1 januari a s. met pensioen Ir. Bout was van mei 1969 tot maart 1975- directeur van de N.V. Koninklijke Maatschappij 'De Schelde' te Vlissin- gen. tussen Schelphoek (West) en de West- bout te Westerschouwen Om twee uur zullen de plannen worden besproken met het gemeentebestuur van Wester schouwen en om half vier zal aan be langhebbenden en belangstellenden in formatie worden verstrekt. 'De Poel' hield ouderavond 's-HEER-ABTSKERKE - Dezer dagen ield de openbare lagere school 'De Poel' te 's-Heer-Abtskerke een ouderavond. De avond werd geopend door de voor zitter van de ouderoommissie, C. Reij- ne. ZNa goedkeuring van notulen en finan cieel verslag, werd mevrouw B van Liere gekozen als oudercommissielid. Zij volgde de aftrredende secretaresse mevrouw S. de Jonge, op Deze werd door de voorzitter in de bloemetjes ge zet. Vervolgens werd een op school ge maakte diaserie vertoond. Na de pauze was er een discussie rond de beleidsvisie van de gemeente Borsele met betrek king tot onderwijszaken. Besloten werd een commissie in te stellen die de on- Sinterklaas bezocht 'De Poel' •s-HEER-ABTSKERKE - Vrijdagmid dag bracht Sint-Noclaas vergezeld van drie Pieten, een bezoek aan de leerlin gen van de openbare basisschool 'De Poef te 's-Heer-Abtskerke.' De middag in het verenigingsgebouw Irene, werd door vele belangstellenden bezocht. Het werd een bijzonder ge slaagde viering Bij zijn vertrek liet de sint voor alle kinderen een cadeautje achter Collecten ELLEWOUTSDIJK - De najaarzen- dingscollecte in de hervormde kerk te Ellewoutsdijk bracht 150.- op. De op brengsten van de collecten in november bedroegen- kerkvoogdij 61,36, diaco nie 70.85 en de dankdagcollecte 781.89. Schietingen 's-HEERENHOEK - Bij de heer van Hoewijk werd een schieting gehouden voor de bejaarde en gepensioneerde schutters Er waren 26 schutters aanwe zig: De uitslag is als volgt: lstehoofdvo- gel L Vermue van Spes Nostra uit Ove- zande, 2e hoofdvogel J Rijk van Willem-Teil uit Ovezande. lste zijvogel J Remijn van Eensgezindheid uit 's- Heerenhoek. 2e zijvogel W. Geys van Soranus uit Heinkenszand; 3e zijvoge) Jer Vette van Concordia uit s- Heerenhoek; 4e zijvogel Alb. v d. Dries van Vrije-Sehutters uit 's-Hecrenhoek; lste kal J Remijn van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek. 2e kal P. Driedijk van Soranus uit Heinkenszand. 3e kal II v d. Dries van Cocordia uit 's Heerenhoek; 4e kal P. Rijk van Vios uit 's- Heerenhoek. meeste kleine vogels H v d. Driesvan Concoria uit 's Heerenhoek. zes stuks, deze schutter schoot ook de vliegende vogelprijs; De volgende schie ting is op dinsdag 14 dec. SINT WAS KNECHTEN KWIJT GOES - Drie zwarte pieten zijn zater dagmiddag op spectaeulaire wijze Goes binnen gekomen. Hel drietal landde per parachute op de nog niet onder waer staande ijsbaan in Goes- Zuid. waar ze door een opgeluchte St. Nicolaas werden begroet. De Sint was zijn knechten namelijk kwijt. De dropping van de drie Zwarte Pieten vormde een hoogtepunt van het sinter klaasfeest in de Kamemelkshoeve. het gezinsvervangend tehuis voor geestelijk gehandicapten aan de Populieren- straat. Toen Sint-Nicolaas arriveerde was hij vergezeld van slechts één zwarte knecht. De andere drie was hij kwijt. Ge lukkig kwam de wijkagent C. M. Dijkwel na enige tijd zeggen dat de zwarte pieten terecht waren en dat ze op de snelst mo gelijke manier naar Goes-Zuid zouden komen. En die snelste manier is per vliegtuig en per parachute. Het hele ge zelschap ging daarop naar de ijsbaan, waar een heleboel Goesenaren getuige waren van de spectaculaire landing van de drie Pieten, die met een vliegtuig van de paraclub in Seppe naar Goes waren gevlogen. Na de geslaagde landing ging het gezelschap compleet met het mu ziekkorps Euphonla en een groep rui ters terug naar de Karnemelkhoeve. waar hel sinterklaasfeest voorde bewo ners werd voortgezet met het uitpakken van de cadeaus. Foto Sinterklaas begroet opgelucht Schaakkampioenschap SINTERKLAAS Oost-Zuid-Beveland BRACHT BEZOEK betreft de vertegenwoordiging van het openbaar onderwijs, in de stuatuten dwingend op te nemen dat één respec tievelijk twee Iid;leden dienen te wor den aangewezen door de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, afdeling Zee land. respectievelijk door de AQlge- mene Bond van Onderwijzend Perso neel district Zeeland Het stichtingsbes- L. de Waard directeur 'Waayenhurgh', Middelburg MIDDELBURG - Het dagelijks bestuur van de Zeeuwse CBTB heeft per I de cember 1976 de lieer L. de Waard te Koudekerke benoemd tot directeur van 'De Waayenburgh', de christelijke nij verheidsschool te Middelburg. De heer De Waard fungeert reeds een jaar als waarnemend directeur, vanwege het ziekteverlof van dc directrice, mejuf frouw Boudeling. De heer De Waard is in dienst van 'De Waayenburg' gekomen op 1 augustus 1967. Op dezelfde datum werd hij be noemd tot adjunct-directeur Door de in Wemeldinge WEMELDINGE - Woensdagmiddag wordt in de christelijke school te We meldinge de schoolschaakcompetitie Oost-Zuid-Beveland gehouden In zes ronden strijden 10 teams van Kapelse. Wemeldinese en Kruiningse scholen om het kampioenschap van Oost-Zuid- Beveland voor basisscholen. De kam pioen mag n het voorjaar 1977 naar Vlis- singen om mee te schaken om het Zeeuwse kampioenschap voor basis scholen. De wedstrijden worden bege leid door enkele bestuursleden van de plaatselijke schaakvereniging 'De Schelaeschaker' onder auspiciën van de ZSB. SINT BEZOCHT WEMELDINGE WEMELEIDNTE - Sinterklaas bezocht vrijdagmiddag Wemeldinge. Aan de AAN KRUININGEN KRONINGEN - Zaterdagmiddag om één uur reed Sint-Nicolaas Kruiningen binnen. Voorafgegaan door de konin klijke harmonie EMM uit Kruiningen en de landelijke rijvereniging Rei- merswaal réed de sint vanaf de open bare basisschool aan het Voorhoute in een open rijtuig door het dorp. Ver schillende zwarte Pieten volgden in de optocht, die werd gevormd door de plaatselijke jeugd. Op de markt voor het gemeetehuis ont ving wethouder J. A. Nieuwenhuyse het 'hoge' bezoek. In zijn welkomstwoorden tot Sint-Nicolaas memoreerde hij de wensen van het gemeentebestuur, waaronder het spoedige in gebruik ne men van het nieuwe gemeentehuis, het krijgen van toestemming om alsnog over te kunnen gaan tot de bouw van een nieuw bejaardentehuis, de oprich ting van een sporthal en de aanleg van denvijs ontwikkelingen aandachtig benoeming van de heer L. de Waard tot directeur Is de functie van eerste adjunct-directeur vrijgekomen. In deze vacature heelt de CBTB de heer C. B. Leijnse te Middelburg benoemd, die tot nu toe tweede adjunct-directeur was. De heer Leijnse is sinds 1 augustus 1967 als leraar aan de school verbonden. Hij werd op 1 augustus 1972 tot tweede adjunct-directeur benoemd. Godsdienst-examen RPA MIDDELBURG - Voor het 'testimo nium I van het I.K.O.S. Nederlandse Protestanten Bond slaagde "aan de Rijks Pedagogisch Academie te Mid delburg. Sylvia Boks. Mantgum; Ad Fluyt Zierikzee: Debora Meesen Water landkerkje; Marleen Vinke. Goes; Dit testimonium geeft in kombinatie meteen onderwijsakte de boegdheid tot het geven van godsdienstonderwijs op de (openbarei lagere school en in een aantal vormen van het voortgezet on derwijs. Het is ingesteld door de stichting I.K.O S.-N.P.B., Interkerkelijk overleg in sc.hoolzaken, waarin een aantal ker ken. o.a de Hervormde kerk. de Doops gezinde Broederschap en de Neder landse Protestantenbond participeren. Geslaagden aan dc De Ruyterschool VLISSINGEN - Aan de De Ruyter school te Vlissingen slaagden in no vember de volgende kandidaten: S.W.T.K. diploma A R C. J. Roovers. R. W. Castel. S W.T.K. diploma B II: P. C. de Klerk: R D Peterson; G. J Dekker: Diploma 3e stuurman. A J A. B. Oo- mens. B. J. Meerburg. J. M. v, Zee; R. A. C v d Heijde: H. J. M. Lemmens: W. H. Nibbelink Radarcursus Waarnemer: A. J. Alenson: J. Beemster: B J. J. v. Iersel. W. H Nibbelink; E. de Pooter. A. Schol: J. Ch Tjeenk Willink; J M. v. Zee. Navigator: J W. Droppers: W C. Jume- let: J M Moraal. J Roodenburg. SW.T.K. diploma B R C Knuist; N. Vijverberg S W.T K diploma CII R A J Stuart Diploma 2e stuurman: prak tijk: T Wensveen. en de kinderen van de kleuterschool. Na de begroeting toog de sint vergezeld van twee zwarte Pieten naar de kleu terschool "t Stationnetje'. Daar werd gezongen en werden spelle tjes gedaan en natuurlijk werden Sint-Nicolaas zegde toe een en ander in gedachten te zllen houden en prees de activiteiten van de winkeliers in Kruin ingen. die hem een dergelijke ontvangst bereidden. Tevens dankte hij EMM voor de muzi- deaus uitgereikt. Ook de openbare ka)e opluisterinB en de rijvereniging school en de christelijke school kregen ,m„rHo w0imriinn v.on cn0„i0ai «mnrH bezoek van de sint. Ze deden in afwach ting van zijn komst wat stukjes gen versjes. De schipperskinderen heb ben het sinterklaasfeest gevierd in het internaat 'De Schutsluis', waar de schipperskinderen gehuisvest zijn. Sin terklaas heeft tenslotte een bezoek ge bracht aan het bejaardenhuis 'Vrede- best'. Philatelica in Goes viert 50- jarig bestaan GOES - De afdeling Goes van Philate lica viert donderdagavond haar vijftig jarig bestaan. De viering van dit gou denjubileum is in De Prins van Oranje. Van halfzeven tot half acht zal daar een receptie worden gehouden. Het echte geèst begintom acht uur. Er is dan eerst een kort of min meer officieel gedeelte, waarop leden en genodigden ciie dar wnesen nog een kort woord kun nen spreken. Het verdere verloop van de avond bestaat uit bingo, een dansje, een postzegelquiz en een loterij. De muziek zal worden verzorgd door het trio Van Vredegem uit Goes. Sportcommissie Kapelle bespreekt sporthalplan KAPELLE - Donderdag 16 december vergadert in Kapelle de commissie van overleg voor de lcihamelijke opvoeding en de sport Op de agenda staat een be spreking van de planne voor de bouw van een sporthal in de gemeente. De openbare vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis van Kapelle en be gint om half acht. van dank had hij over voor bestuur en leden van het jeugdontmoetingscen- trum Kruiningen (JOK). Hierna gïng de tocht, verder naar bejaardentehuis 'Avondlicht', waar Sint-Nicolaas een bezoek bracht aan de bewoners, terwijl EMM voor het tehuis verschillende lied jes speelde. De rit ging daarna naar het dorpshuis, waar de kinderen op een lachfilm van Stan Laurel en Oliver Hardy verrast werden. Uiteraard wer den hier ook onder begeleiding van EMM de nodige sinterklaasliedjes ge zongen. Gedurende de filmvoorstelling bezocht Sint-Nicolaas met enkele Pie ten een aantal zieke kindertjes in het dorp en ook had hij voor hen een atten tie bij zich. Na de film was de sint weer in het dorpshuis en beleefde met de zwarte Pieten en de kinderen nog een gezelligs amenzijn met zang en dans Tot slot kregen alle kinderen een surprise. Schietingen één van zijn vermiste Pieten, die per pa rachute gelukkig toch nog op lijd kon den arriveren voor een bezoek aan het gezinsvervangend tehuis voor geeste lijke gehandicapten, de Kamemelks hoeve. te Goes. WEMELDINGE- - Bij de heer J. Wisse gaf de handboogschuttersveieniging "Soranus' uit Heinkenszand een schie ting op de liggende wippen. Er deden 49 schutters van 14 verenigingen aan mee. De uitslag van de eerste wip luidt: hoofdvogel L. de Koeyer van Diana uit Yerseke. lste zijvogel P. Oostdijk van Willem Teil uit Ovezande. 2e zijvogel C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwaden- damme. lste bovenkal R Grimmïnck van Soranus uit Heinkenszand. 2e bo venkal H de Fouw van Jacoba van Beieren uit Goes, bij loting, lste onder- kal P. de Jonge van Vooruitgang uit Kwadendamme. 2e onderkal A. Clarijs van ADLM uit Kwadendamme. meeste kleine vogels mevrouw Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendamme. vier vogels. De vliegende-vogelprijzen waren voor B. Vermeule van Zeelandia uit Ovezande en L. de Koeyer van Diana uit Yerseke: lste klep J. v. d. Walle van Eendracht in Vlissingen, 2e kiep L de Koeyer van Diana uit Yerseke 3e klep R. de Meester van Stint-Andries uit Wemeldinge Uitslag van de tweede wip: de beide P/CR V-radiO maakt hoofdvogels werden geschoten door L. de Koeyer van Diana uit Yerseke. lste zijvogel C. Baas van Juliana uit Oude- lande. 2e zijvogel H. A. Mol van Jacoba van Beieren uit Goes. 3e zijvogel H. de Fouw van Jacoba van Beieren uit Goes, 4e zijvogel N. Schipper van St-Andries uit Wemeldinge. de eerste twee kallen werden geschoten door P. de Jonge van Vooruitgang uit Kwadendamme. 3e kal VOO Goes houdt voorlichtingsavond over voortgezet onderwijs GOES - De afdeling Goes van de ver eniging voor openbaar onderwijs houdt maandag 13 december weer een voor lichtingsavond over het voortgezet on derwijs, speciaal bestemd voor de ou ders van leerlingen, die in de vfjfde of zesde klas van de lagere school zitten. Deze voorlichtingsavond zal worden gehouden in de Ambachtschool aan de Bergweg in Goes. De heer C. J. Bij kerke, jeugdconsulent van het arbeidsbureau in Goes, zal een algemeen overzicht ge ven van het voortgezet onderwijs. Daarna volgen zes korte inleidingen door directeur R. Otten van de am bachtschool. directeur G. Tegelaar van de Vakschool voor meisjes, de heer L. Burger van de Groene school in Kapelle. directeur A. A. Coone van de leao-school in Vlissingen, de heer F. J. Dieleman over de Van Dusseldorp-mavo in Goes en de openbare mavo-school in Kort- gene en rector dr. A. Schaper over het Goese Lyceum. Na de pauze kunnen vragen worden gesteld aan de sprekers. De voorlichtingsavond begintom acht uur. Peuters vierden Sinterklaasfeest HOEDEKENSKERKE - De peuters van de peuterspeelzaal te Hoedekens- kerke vierden het Sinterklaasfeest. Donderdagmorgen kwamen de peuters met hun moeders naa de speelzaal, waar de moeders een kopje koffie dronken, terwijl de kinderen speelden. In de loop van de ochtend werd er een zak met ca deautjes gebracht. Erzijn momenteel 22 peuters in de leeftijd van twee tot vter jaar bij de peuterspeelzal ingeschreven. programma in Gasthuis Goes GOES - De NCRV-radio zendt donder dag vanuit bejaardencentrum 'Gas thuis' in Goes een rechtstreeks radiop rogramma uit Dat programma begint om half elf met een kort overzicht van C. Lous van Edele Handboog uit Oude- het ontstaan van het Gasthuis. Verder lande. 4e kal P. de Jonge van Vooruit gang uit Kwadendamme. bij loting, meeste kleine vogels Math. Koole van Concordia uit, 's-Heerenhoek en A. Cla rijs van ADLM uit Kwadendamme. elk zes stuks. zal onder anderen een aantal bewoners aan het woord komen. Het duo Otten (piano en viool) zorgt voor de muzikale omlijsting. Van half twaalf tot twaall uur gaat vanuit het Gasthuis een ver- zoekplatenprogramma de lucht ln.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15