hoort-ziet-vcAwft Sint en de ongerijmdheden 'Sint' dit jaar niet prijsbewust PZC/P 11 Kaaien naar de haaien Goede raedt van bestevaer PZEM-Sint: zuinig met energie Hengelaarsclub ONI Terneuzen verliest leden na kwestie rond Kreek 1 NILF De stoere stofzuiger uit Denemarken ZATERDAG 4 DECEMBER 1976 Wissel Zeeuws-Vlaanderen provincie onder redactie van Jacques Cats Sint Bij de foto: de sint. nog op z'n burgers, op weg naar zijn avonddienst. Het heerlijk avondje is gekomen. Paard van wist heg noch steg „Verbeteren is wel veranderen", zegt Sinterklaas „Maar veranderen is niet steeds ver beteren helaas!" „Bij mijn intocht te Middelburg kende mijn trouw paard heg noch steg. Het leek wel een doolhof om te bereiken de juiste weg' En waarom maakten ze van die mooie oude stad een bordeel? Foei! dat had ik nooit gedacht, al die borden, veel te veel! Op mijn verdere tocht door Nederland zeide ik tegen Piet Zie jij nog wat bomen en mooie na tuur? Ik haast niet! Autoriteiten en mensen in Nederland, bezint, eer gij begint, ja, hoe kan je door blijven gaan met al die snelwegen en betonblokken, helaas doen ze dat ook in Spanje". Zou u in deze sinterklaas dag en graag tot de naasten van minis ter Van Agt behoren? Ik niet. Want ivat rijmt er nou op 'ethisch reveil', u iveet wel, die nieuwe term, die de minister van justitie onlangs in het politieke spraakgebruik in Nederland heeft inge voerd. En het is toch al zo'n klus, dat gerijm rond de sint. bliek, eens en voorgoed uit te vesch- Hoe valt het trouwens te rijmen dat twee leden van provinciale staten van Zeeland elkaar al irriteren zonder dat ze praten. Sint schenkt GS dit voor stel: stop die twee samen in één zak. Want is het niet zo. dat gezamenlijke nood vnenden maakt? En mocht dat niet lukken dan biedt de zak altijd nog de mogelijkheid om het. nu zonder pu- Dag Sinterklaas, 't is fijn te weten dat U ons niet bent vergeten en dat U als een democraat wijt luist eren naar onze straat. Valt Middelburg U ook zo tegen met al die hobbelige wegen? Toevallig kwam U langs de kaaien die zijn behoorlijk naar de haaien! De grachten zijn nu zondermeer een racebaan voor téveel verkeer. De vele monumentenpanden zullen wel bij de sloop belanden. En Sint. heeft, U al vernomen dat er een promenade is gekomen? 't Wordt nu overal veel te druk en dat brengt velen ongeluk. Vernam U dat diverse mensen zich met evenvele wensen gericht hebben tot B <£- W? Maar die zeiden keihard NEE. Hun huizen staan met op de kdde. Zij zitten ook niet met de schade Noch met de slapeloze uren die wij 's nachts hebben te verduren Hün kinderen lopen geen gevaar want voor hün deur ligt een trottoir. Sint. blijf nog even aan de lijn. Hoort aan wat onze wensen zijn: Wij willen af van 't druk verkeer verlangen rust van vroeger weer. Zet de promenadè op z'n kop en breek de hele boel daar op. En kan het plan al niet meer terug geef ons dan snel een nieuwe brug! Met andere Zeeuwse zaken zullen di verse belanghebbenden u nu verma ken. Enkele reis Blijdorp Net zo gek als een leeuw op een flat is een olifant in een opklapbed Toch zit er in de Scheldestad drie hoog zo'n beest, 't is me iaat de huisbaas wil graag voor elke prijs de leeuw naar Blijdorp. enkele reis Pas dan is niemand meer gegriefd Wilt u dat doorgeven alstublieft Michicl Adriaanszoon de Ruyter, Michieltje voor de intimi, kwam dit jaar twee keer op een merkwaardige wijze in het nieuws. Dat was toen de zeeheld in badkostuum op een Vlis- singse foldoromslag verscheen. En dat gebeurde ook toen onbekenden het standbeeld van De Ruyter op de Boulevard kwistig met menie be kladden. Sint die de bckladders als nog bij wijze van surprise een fles afbijtmiddcl cadeau wil doen doet er deze rijm bij: lek ben in heel myn leven al me- nighmael bekladt lek heb alsslaevenhaeler myn porty wel ghchadt N'ogh onlangs stond ick sgamel op d'omslagh van een boeek Ghecleedt in sleghts een corte, ja veel te corte broeck Togh is dat langh niet alles wat men met verve dccdt In myn gheboortestad, waer ick myn jeught versleet Men gliool potten vol met verf over mvn roemvol hoofd En nogh kan niemand zegghen wie die kool toen heeft gestoofd Maer als men my kon vraeghen. hoe eik er over daght En een oordeel moeten vellen over myn naegeslaght Dan sou ick seggen: „Luyden, oock ick was in myn jeugd Nou niet precies het voorbeeld van liefde ende deughd Togh was'k met roem belaeden toen men my sneuvlen deedt En werd met eer begraeven, opdat men niet vergheet Maer men dient ghoed te weten, dat niets, nee niets beklyft De roem is nel vergheten, sleghts gele menie blyft". Wie klopt daar? Ten huize van burgemeester Locke- feer van Aardenburg «een geplaagd man, want zijn ambtswoning wordt door hitsige lieden dikwijls verward met een zeer naburige sexsauna. wat nogal geloop geeft aan de deun wordt in deze dagen veelvul dig dir sinterklaaslied aange heven: hoort wie klopt daar kinderen hoort wie klopt daar kinderen hoort wie klopt daar zachtjes tegen het raam 't is een vreemdeling zeker, die verdwaald is zeker vraag eens zachtjes naar zijn naam Piet kan in Middelburg geen schoorsteen meer vertrouwen Bij de politie in Middelburg zijn ver- keerstangenten in opleiding om de speler in de verkeersrouletle terzijde te staan. Van drie kanten kwamen er rijmen binnen van Middelburgse in gezetenen, die gebukt gaan onder de hinder van het verkeer. Als Sinterklaas voor zijn verjaardag het mooie Middelburg bezoekt, dan hoort de grijsaard met ontzetting, dal daar veelvuldig wordt gevloekt. Ook ziel hij veel sombere gezichten en als hij vraagt wat eraan scheelt, dan wordt hem vlug van alle kanten zo t een en ander meegedeeld. In Middelburg leeft veel bezorgdheid over de oude binnenstad, die in een tang van snelverkeer, door de bestuurderen, is gevat. Waar eertijds op de mooie kaaien men een veilige plaats te icand'len vond, daar raast met stank en gedaver nu het blik der welvaart rond. Ook Gortstraat, Molstraat, Heeren gracht zijn nu racebaan voor 't verkeer en nergens ui die smalle straten vindt men de rust nog van weleer. Gaf de overheid miljarden voor behoud van't monument, nu scheuren daarvan reeds de muren straks staat geen huis meer overend. Piet kan geen schoorsteen meer ver trouwen: geen enkele geeft hem meer houvast De daken zullen licht bezwijken onder het paardje met zijn last. Het moet gezegd: een promenade is wel handig voor de Sint, maar 't is oneerlijk voor een ander, die daar de last van ondervindt. Geen dank dus aan de burgervader zijn zorg aan al het 'blik' besteed brengt de bewoners veel mis'ere als hij dat maar niet vergeet! VIB-SINT PRIJST BURGEMEESTER SAS VAN GENT De sint wil u hierbij feliciteren met het feit dat u bent gaan 'leren' van wat er in het verleden is gebeurd en wat u lang heeft goedgekeurd de ellende met de zwavelwaterstof vond u aanvankelijk niet zo erg grof u sprak beminnelijk van 'een inci dent en u toonde zich geen erg flinke vent Pas toen de VIB zich verzette met man en macht werd er op het stadhuis nagedacht toen was de stank ook zo verdwenen daarna pas verschenen de lange te nen Maar goed, u heeft uw les geleerd het tij is nu voorgoed gekeerd één van mijn pielen kwam met het nieuws aandragen dat u zich heldhaftig kunt gedragen U heeft het laatst durven presteren om eigenhandig een groot gevaar te bezweren bij kaasboetiek'l Stolpje'verscheen u op de sloep Vanwege de stank van die 'popcorn- troep' „Zo'n popcornmolen is een groot ge vaar Kom winkelier weg met dat ding daar" Aldus sprak u tot de 'kaasheer' „Het wordt tijd dat u schoon produ ceert" 'rijdt' sint geeft u enkele suikerbeeten dan hoeft u geen popcorn te eten. Sinterklaas, verdwaald in het grote Middelburgse verkeersbordenicoud. Een impressie van de Middelburger Henk Matthey. Ook aan de provinciale Zeeuwse energie-maatschappij heb ik ge vraagd om naar aanleiding van het nationale rïjm-snoep en spotfestijn enkele waardevolle gedachten op papier te zetten. De PZEM ging op de toer van de energiebesparing. Daar weten ze alles over. De prelude is een energie-besparend advies aan' de weggebruikers, dit als variant op de bekende slogan: „blij dat ik rij". Voor de fietsers stelt de PZEM deze kreet voor. 'knap dat ik trap'. Voor de voetgangers: 'goedkoop dat ik loop'. Voor damslapers: 't is plicht dat je ligt'. Voor ambtenaren: 'blijf fit, zit'. Voor de nota-afdeling van de PZEM: 'ik blijf want ik schrijf. En nu enkele huishoudelijke energic-besparingstips: ga steeds gezamenlijk in bad. beheers voortaan uw woede wat iwant wode vergt veel energie, precies als angst - zijn evenknie). draai gas-aanstekers extra laag. loop steeds met dichtgeknoopte kraag Izo houdt u goed de warmte vast) en eet u frites, dan opgepast: die smaken koud haast net zo goed als dat u ze in hete olie doet. en schrijft een sinterklaasgedicht het liefst niet bij elektrisch licht, bedenk: wanneer de lamp uitgaat is Sinterklaas ook uitgepraat. BEMIDDELINGSPOGING BURGEMEESTER OCKELOEN ADVERTENTIE! VOORZITTER: „STRAKS NOG MAAR 600 OVER" TERNEUZEN-De Terneuzense henge- laarsvereniging 'Ontspanning na In spanning' (ONI) heeft 173 leden verlo ren, nadat de club geen machtiging meer had voor het uitgeven van visver gunningen voor de Otheense Kreek. Het ledental zakte van 1140 in 1975 naar 967 dit jaar. Voorzitter C. J. van den Broek is bang. dat zijn vereniging vol gend jaar nog maar 60 hengelaars over houdt. ..En zoals het er nu voorstaat, halen we zelfs dat aantal niet meer", zei hij vrijda gavond op een bijeenkomst bij café 'De Vriendschap'. Het bestuur van de Terneuzense henge laarsvereniging verweet daar b en w. - en in het bijzonder wethouder van sportzaken J. H. Strijbos - onwil om tot een gesprek te komen over de (financië le) afwikkeling van de 'Kreekkwestie'. Voorzitter Van den Broek hield vrijda gavond een aantal eisen aan de ge meente achter de hand. nu burcemees- Turncursus in Hoek met 64 deelnemers van start HOEK - Vandaag-zaterdag - wordt in de gymnastiekzaal te Hoek de eerste les van de assistentencursus turnen deel 1 van turnkring Zebra gehouden. Er hebben zich tot nog toe 64 deelne mers van 12 jaar en ouder aangemeld. Reden waarom de organisatoren heb ben besloten de helft van de 6 léssen durende cursus in Sas van Gent te ge ven. De instructeurs zijn de heren Schout en Van Willigen. De deelnemers zijn afkomstig uit geheel Zeeuwsch- Vlaanderen. Rondgang Sint door Breskens BRESKENS - Zaterdagavond maakt sinterklaas met zijn Pieten een rond gang door de gemeente Breskens. Omstreeks zeven uur vertrekt de goed heilig man vanaf hotel Valk. De route luidt: Molenwater. Havenstraat, Scheepvaartstraat. Papendrecht. Mo lenwater. Emmastraat. Julianastraat, Wijckmanlaan, Blankenstraat. Gerrit- De sint en zijn Pieten worden begeleid door de drumband en muziekvereniging Breskens - Groede. ter C. Ockeloen inmiddels heeft toege zegd het ONI-bestuur woensdag 15 de cember te zullen ontvangen. Hij be loofde in een brief ook het zijne by te dragen aan het vinden van een oplos sing van de problemen. Tevoren had wethouder Strijbos afwij zend gereageerd op een verozek van 11 oktober om in een open gesprek een aantal wrijfpunten aan de orde te stel len. Hij wilde alleen pratenals er van de kant van ONI 'constructieve' suggesties kwamen Bij de hengelaarselub leeft nogal wat 'oud zeer', bleek vrijdag. De heer Van den Broek zei, nooit opheldering te hebben gekregen over de fouten die de vereniging volgens b. en w. zou hebben Internationale kampioenendag voor duiven met 75 deelnemers HULST - Zondag houdt de 'C.C. Hulst' haar 20e internationale kampioenen dag in 'De Bruyns restaurant", achter de kerk te Hulst. Op die dag worden de prijzen uitgereikt van de provinciale kampioenschappen, de kampioen schappen van de kring Oost en de Stem-trophee. Voor deze jubileum-kampioenendag hebben 75 bekende duivenliefhebbers ingeschreven. Onder hen zijn tal van Belgische kampioenen zoals Marcel van de Sijpe uit Gent evenals de sterke combinatie Conniels-Otten Uit het land van Waes komen Piet en Benjamin Smet uit Sint-Niklaas. De Bock uit Vra- sene en Oscar van Aerde uit Waesmun- ster Uit de Bevelanden zijn aanwezig Ed. Vermast uityerseke en M. Boudens uit Kwadendamme. Uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen komen G. Dusarduyn. Groede. H. Calon. Hoofdplaat. H. Moorhoek. Breskens. Merrelaar. Nieuwvliet en Van de Linde-du Puy uit Biervliet. Uit de kanaalzone komen A. Smalle- gange en Zn. en C Willems en Zn. beiten te Temeuzen. F de Mul uit Philippine J de Puy uit Sluiskil. Van den Berghe uit Sas van Gent en Peersman uit Axel. Uit de eigen streek komen naar de kam pioenendag P. Rottier. Sint-Jansteen. Ed. Maes. Heikant, J. van den Branden Clinge. R. de la Ruelle. Zuiddorpe. J van Spaandonck. Sint-Jansteen. P. An- theunis. Hulst. Theo Casteels, Hulst Klap op de vuurpijl is de verkoop van bonnen en duiven geschonken door de deelnemers aan deze kampioenendag. De verkoop begint om 14.30 uur gemaakt bij de visuilzetting in de Otheense Kreek. Verder bestreed hij dat de gemeente uit eigen middelen 4200 h d bijgedragen aan het uitzetten van vis Dat geld was afkomstig uit een gezamenlijk 'potje van club en gemeente. De heer Van den Broek rekende voor dat ONI negen keer 2250 had betaald en dat de vereniging nu nog recht heeft op 1750. Met de Otheense Kreek is ONI naar zijn mening een 'levensader' kwijtgeraakt. Pogingen om het in de buurt gelegen viswatertje De Bron te houden strand den. De ONI-voorzïtter vond hel onjuist dat de raad van Temeuzen i 'meteen het eer ste jaar al') een uitspraak van de kamer voor de binnenvisserij naast zich had neergelegd De kamer vond dat ONI- leden voor hun vergunning 5 moesten betalen en anderen 12, omdat ONI zo veel vis had uitgezet. Secretaris Th. de Bakker vroeg zich af welke schade Terneuzen zou lijden als ONI de machtiging voor de kreek terug kreeg. Hij meldde verder dat er voor vol gend jaar al 14 bedankjes binnengeko men waren ..Normaal zijn dat er zo eens twee." De heer Van den Broek deelde mee een schadeclaim van ƒ5000 te overwegen voor het leeghalen van de schaatsvijver door de gemeente. Naar zijn schatting was er bij die gelegenheid 500 kg paling verdwenen. De vis zou oorspronkelijk worden overgebracht naar de Otheense Kreek. ..maar ik vrees dat hij in andere magen is terechtgekomen en goed geld heeft opgebracht HAAL'M IN HUIS Slot van paft. 1) ladeletters, strnnigoed en banketsta ven vaak op het laatste moment wor den gekocht. Men houdt evenwel goed rekening met die laatste drukte en vele banketzaken hebben nog aardig wat in voorraad. De afgelopen dagen heeft het bij deze zaken ookstorm gelopen. „Het blijft niet achter op andere jaren", aldus een Ja- minwoordvoerder. Veel vraag is er - naar zijn woorden - naar alle soorten snoepgoed, maar vooral marsepein, borstplaat, chocoladeletters en suiker goed. Verder heeft het kopend publiek vooral veel belangstelling naar het wat luxe snoepgoed, zoals bijvoorbeeld cho coladeletters met amandelen erin. Een banketbakker in Goes onder schreef dat. maar zei dat de verkoop in chocolade bij hem wat tegen valt. zijn inziens door de concurrentie van de prijsslag. „Boterletters en boterstaven, die ver- Benoemingen OOSTBURG - Wachtmeester der eerste klasse J Burelt te Oostburg is met In gang van 1 december benoemd tot rayoncommandant van het rayon Oostburg van de rijkspolitie. Met in- .gang van die datum is hij tevens bevor derd tot opperwachtmeester. Sinterklaasbijeenkomst 'Kontakt alleenstaanden' HULST - Zaterdag 4 december houden de leden van de stichting 'Kontakt voor alleenstaanden Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen een bijeenkomst in Den Dullaert te Hulst. Tijdens deze bijeen komst. die om 20.00 uur begint, komt Sint-Nikolaas op bezoek. De rest van de avond wordt met bingo. dans. quiz en een gezellig samenzijn doorgebracht Zaterdag 18 december houden de leden een fondue-avond Deze avond begint om 19.00 uur en wordt gehouden in zaal R van Kruyssen te Kloosterzande. Na liet fonduen is er een bingo- en quizwed strijd. waarna de rest van de tijd in een gezellig samenzijn wordt doorgebracht. ADVERTENTIE de vey mestdagh voor spellen st. jacobsstraat 20-22 - telefoon 12186 - vlissingen Sint bezocht 'De Blaauwe Hoeve' te Hulst HULST - Donderdagmiddag kwam de Sint gezeten op een grasmaaimachine, die verder beladen was met geschen ken, het restaurant van de Blaauwe Hoeve te Hulst binnengereden. Hij werd door de directie van het tehuis begroet. De Sint deelde daarop aan de bewoners van het tehuis geschenken uit. s Avonds was de Sint weer aanwezig bij de bijeenkomst van directie, bestuur en personeel. Ook teen deelde hij met zijn Pieten geschenken uit. Bij beide gele genheden werd hij met het zingen van Sinterklaasliederen verwelkomd. Het duo Hermans-Jansen uit Reusel zorgde telkens met sketches, lied en to neelstukjes en niet te vergeten de buik sprekende pop. dat de stemming er tot de laatste minuut inbleef. Hond beet geit dood in Sas van Gent SAS VAN GENT - Donderdag is op het grasveld bi j de nieuwe begraafplaats te Sas van Gent een geit doodgebeten door een boxer. De eigenaar van de geit, de heer J. van K. uit Assenede. heeft- de hond weten te vangen. Het is niet bekend aan wie de hond toebehoort. Fietser gewond bij aanrijding te Koewacht KOEWACHT - Donderdagavond werd te Koewacht bij een aanrijding een fietser zodanig gewond, dat hij naar het ziekenhuis te Hulst moest worden overgebracht. In de Wijk Nieuwe Molen reden een au to. bestuurd door A. P. uit Axel. en de fietser A B uit Koewacht in dezelfde richting, toen door onbekende oorzaak de auto de fietser raakte. B. moest met verwondingen aan hel hoofd naar het R.-K. ziekenhuis 'SinlrLiduina' te Hulst worden overgebracht. De fiets werd ge heel vernield en de auto liep lichte schade op. Avond over boerderijbouw van agrarische commissie KLOOSTERZANDE - De 'Agrarische Kommissie Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen' houdt dinsdag een avond over boerderijbouw en -verbouw in hotel Van Leuven te Kloosterzande. Sprekei isdeheer J. van Nieuwenhuyzen, specia list boerderijbouw bij het consulent schap voor akkerbouw en rundveehou derij te Goes. Hij zal een en ander aan de hand van dia's toelichten. De bijeen komst begint om 12,00 uur. koop gaat grandioos. Meer dan vorig jaar". Een woordvoerder van een cho colaterie in Middelhurg wees er op dat de taai-vrijer en taai-vrijsters erg ge wild zijn. Men krijgt dan poppen, die men - als een stukje huisvlijt - zelf naar Oudhollands gebruik versiert met al lerlei soorten suikergoed. „Men koopt op dit gebied erg gemakkelijk". Uit de sector van de slijterijen liet men desgevraagd weten het tot nu toe erg druk te hebben. ..en dat ieder artikel gewenst is". Ook in deze sector worden de laatste dagen als topdagen be schouwd. ..omdat men vaak op het laatr ste ogenblik nog een borreltje komt ha len" Boeken en platenwinkels hebben over het algemeen niets te klagen: 't is im mers een veel gebruik om iets uit die sector met de feestdagen cadeau te doen. Een boekenverkoper: „Vooral veel praktische boeken, zoals techni sche en kookboeken, zijn erg gewild. En dan verder de boeken naar aanleiding van tv-series doen het goed". Een zegs man van een platenzaak, zei er zo vlak voor het sinterklaasfeest meer vraag is naar ander repertoire dan normaal. Naar alles - van klassiek tot pop - be staat veel vraag. Een woordvoerder van een speciaal kle dingzaak liet weten, dat er bij hem weinig directe binding bestaat met het sinterklaasfeest. ..Speciaal voor sinter klaas komt men bij ons niet zo gauw binnenlopen Men gaat eerder naar de warenhuizen.Alleen tegen de kerst, dan verKopen we ook meer kostuums. Dat is al ieder jaar zo". Ledenvergadering van tennisvereniging Hoek HOEK - De tennisvereniging Hoek houdt maandag een algemene leden vergadering. Dit omdat tijdens de vo rige vergadering van 24 november minder dan één derde van het aantal leden dat nodig is om te stemmen, aan wezig was. Maandag komen opnieuw aan de orde de bestruusverkiezing, waarbij de pen ningmeester en één bestuurslid aftre den en niet herkiesbaar zijn. de goed keuring van de statuten, evenals een wijziging in het huishoudelijk regle ment. Verder stelt het bestuur voor toe te treden tot de KNLTB en de contribu tie te verhogen. De vergadering is in de gehoorzaal en begint om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 41