Kelner Fvan de K. bekent dodelijke schoten op Jacobs Verhelpen scheurtjes motoren veerboten kost ruim 3,5 ton ÊBSBBBOi GS BEREID TOT GOEDKEURING VAN SPUIKOM-VERKOOP Zeeuws-Vlaamse middenstand nieuwe winkelwet soepel hanteren DADER GEZWICHT VOOR SMEEKBEDENVAN RIET J.-S. HOOFDVERDACHTE DRONK ZICH MOED IN MET 20 GLAZEN BIER PERTl Oudste inwoner Goes werd vrijdag 102 jaar almanak GS AAN STA TENCOMMISSIE VOOR DE BOTEN Beroepsmilitair uit Terneuzen tijdens douchen overleden ƒ89,50 ƒ72,90 ZATERDAG 4 DECEMBER 1976 kon echter niet aanvaarden, dat de vrouw haar woord had gebroken. Reden voor hem om koppig te blijven zwijgen, hoewel hij al eerder op een groot aantal punten had toegegeven nauw bij de te zijn geweest. Pas donderdag brak zijn verzet. Hij gaf toe Jacobs tijdens het uit- heefl volgens zijn zeggen het geweer slapen van zijn roes op een bank in de ™et aangeraakt. Nog dezelfde avond - - een of twee dagen voor de moord-heeft Jan J het geweer meegenomen naar café 'De Sport', onder een wijde van Frans van de K. afkomstige jas verbor gen. Hij zette het op dezelfde plaats neer. waar eerder het 9 mm geweer had gestaan. Voorbereid VLISSINGEN - Kelner Frans van de K. - vrijgezel en 47 jaar oud - heeft bekend, dat hij degene is geweest, die zaterdagavond 6 no vember j.l. de drie fatale schoten heeft gelost, die een einde heb ben gemaakt aan het leven van de 44-jarige reserveschipper Cor- nelis Adrianus Jacobs (44) uit Vlissingen. Frans van de K. heeft tegenover de politie verklaard, dat hij op het laatste moment is gezwicht voor de smeekbeden van Riet J. S., de 38-jarïge echtgenote van de vermoorde man. Jacobs zou name lijk hebben gedreigd niet alleen haar en haar minnaar Driekus S. (27) om het leven te zullen brengen, maar ook hun drie kinderen Jan (18), Arie (17) en Perry (3). Vooral de bedreiging ten opzichte van de beide jongste kinderen zou het laatste restje aarzeling bij Frans van de K. hebben weggenomen. ..Als je het niet voor mij wilt doen. doe hetdan voor mijn beide jongsten". moet Riet J.-S. de ochtend voor de moord op haar knieën aan Frans van de K. hebben gevraagd. Donderdag heeft Van de K. een volledige bekentenis afgelegd tegenover de Vlissingse politie: vrij dagmorgen heeft hij die nog eens her haald tegenoverde rechtbank in Middel burg. ..De zaak Jacobs is opgelost. Er bestaat geen enkele twijfel meer wie de schoten heeft afgevuurd", verklaarde vrijdagmiddag een woordvoerder van de Vlissingse politie. Het wapen is nog niet gevonden. De politie is wel op de hoogte van de plaats waar v. d. K. het wapen heeft achtergelaten. Het zal vol gens de politie nog wel worden gebor gen. De drie andere verdachten in de ge ruchtmakende moordzaak-Jacobs blij ven in arrest. Dat zijn Riet J. S., de echtgenote van de schipper. Driekus S. haar minnaar en Jan J. (18) de oudste zoon van Riet. Hun (mede)schuld staat voor de politie vast. Uit de verschil lende verklaringen is heel duidelijk komen vast te staan, dat Riet J.-S. de drijvende kracht is geweest achter de moord. Zij heeft dan ook tegenover de politie gezegd: „Ik ben de hoofdschul dige." Dat Van de K. pas tien dagen na zijn ar restatie een bekentenis aflegde, heeft volgens de politie te maken met het feit. dat hij volledig vertrouwde op het woord van zijn werkgeefster Riet J.-S.. By wie hij in dienst was als kelner in ca fé. annex snackbar 'De Sport' aan de Hercules Scgherslaan te Vlissingen. Riet heeft op het hoofd van haar jongste zoon gezworen, dat zij de schuld op zich zou nemen, als de zaak zou uitko men". heeft, hij de politie verteld Naar de politiewoordvoerder onthulde hebben zowel Riet J.-S. als haar min naar Driekus S. vanaf het begin Van de K. aangewezen als degene, die de fatale schoten heeft gelost. Frans van de K. iADVERTENTIEi Ze deed er,een briefje bij. dat later door de Vlissingse politie is gevonden. Riet had er op geschreven: „Driekus, zet hem klaar, zodat ik alleen maar hoel'le schieten." Ondertekend 'Riet'. De cafehoudster doelde daarbij op het nieuwe geweer, dat Driekus vergezeld van zoon Jan. in Baarle-Hertog moest aanschaffen. Ondanks de inruil van het 'oude' wapen, moest nog ongeveer een bedrag van 500.- worden bijgepasl voor een semi-aulomatisch flobertge. weer. 22 (ongeveer 5 mm). Dat was en kele dagen voor de moord. Op de terugreis van Baarle-Hertog naai Vlissingen belde het tweetal Frans van de K die op dat moment dienst had in 'De Sport'. Ze vroegen Frans zich naar zijn woning aan de Simon de Vlieger laan te begeven, waar hij het tweetal moest opwachten Frans van K. kon zich evenwel niet onmiddellijk vrij ma ken. Toen hij bij zijn woning arriveerde, waren zijn beide metgezellen-in-het- kwaad aan het proefschieten in de tuin. Hoewel het flobertgeweer van een (niet optimaal werkende) geluiddemper was voorzien en het reeds donker was. ver bood Frans de beide mannen door te gaan met de schietoefening De mannen zijn daarop gezamenlijk de woning bin- UUULL'Jl IldU LUL-tiCJil.-Vl.-II JlflUV. UIJ uc v voorbereiding van de moord betrokken nengegaan. waai Jan J. nog een aantal schoten heeft gelost. Frans van de K. zitkamer van de naast het café snackbar gelegen woning te hebben doodgeschoten Ti vee geweren Voor het eerst sinds het onderzoek twee weken geleden op gang kwam wilde de politie nu ook kwijt dat er twee geweren ten tonele zijn gevoerd Nadat plannen De voorbereidingen voor de moord wa- om Jacobs te verdoven met een mes te ren Haarmee min of meei afgesloten In doden of met een pistool dood te schie- opdracht van Riet J-S. benaderde ten. om allerlei redenen niet waren Driekus S. kelner Frans van de K. Drie- doorgegaan schaften de daders zich een zou joen gezegd hebben: .Frans, ik geweer aan. Bij een wapenhandelaar in moet iemand doden. Kun jij het- doen?" Baarle-Hertog (B) - die overigens zegt Na het- ontkennende antwoord van van niets te weten - kochten zij een 9 Frans van de K. zou Driekus vervolgens folbertgeweer Het adres van de hebben gevraagd of Frans iemand ken- wapenhandelaar hadden Driekus S. zoon Jan J. van Frans van de K. gekre gen. Het geweer voldeed echter niet, Zelfs niet. toen het voor een opknap beurt in Baarle-Hertog was geweest. Het betrof namelijk een wapen, dat na ieder schot moest worden gegrendeld. Tot overmaat van ramp ketste het ge weer bij tijd en wijle. Riet J.-S. keurde het geweer dan ook af. Telefonisch gaf ze Driekus opdracht een nieuw geweer aan te schaffen. Het oude geweer zette de. die het plan zou kunnen uitvoeren. Opnieuw zou het antwoord van Frans ontkennend zijn geweest. Tegenover de politie heeft hoofdver dachte Frans van de K. verklaard, dat hij Driekus heeft aangeraden het plan van de moord te laten varen ..Knijp ei- tussenuit met die vrouw. Ga naar het buitenland zou hij hebben gezegd. De zaterdagochtend voor de moord zou Frans de K. zijn werkgeefster diezelfde raad hebben gegeven. Riet. zag dat ech- voor hem klaar achter de drïepvries in ter niet zitten, overtuigd dat ze ervan een aan het café gebouwde hokje. was. dat haar echtgenoot haar 'tot het Breng uw kleurenfilm na twee dagen zijn uw kleu renfoto's klaarl tijdelijk GRATIS KLEUR- VERGROTING (13 x 13 cm of 13 x 18cm)naar Spaar 6 waardebonnen voor GRATIS FOTO-ALBUM FIRMA - J VLISSINGEN Nieuwendijk 35-37 MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland zijn van plan goedkeuring te verlenen aan het waterschap Walcheren voor de transactie van de Spuikom in Vlissingen met het projectontwikkelingsmaatschappij Stok BV. Wel moet het college over deze zaak nog een aantal 'randvoorwaarden' formuleren. Tijdens de behandeling van de kwestie de afgelopen week is gebleken, dat het college bereid is de verkoop goed te keuren. Zoals gemeld heeft de gemeente Vlis singen met een beroep op het algemeen belang aan gs gevraagd die goedkeuring niet te geven: men is zelf zeer geïnteresseerd m de aankoop van de Spuikom- gronden Tegen die achtergrond ook heeft de gemeente vast bij voorbaat aan de minister van verkeer en waterstaat gevraagd een eventueel goedkeuring van de transactie door gs voor te dragen voor vernietiging bij de Kroon. Tot de randvoor waarden. die gs bij hun goedkeuringsbesluit willen opnemen, hoort het verzoek aan het waterschap om de gemeente de gelegenheid te geven een uitspraak aan de Kroon over deze zaak te vragen. einde van de wereld" zou achtervolgen. Sinds Jacobs op de hoogte was van de verhouding tussen Rieten Driekus S. en sinds hij kort voor zijn dood moet heb ben vernomen, dat Riet zwanger was. zou hij hebben gedreigd zijn gezin uit te moorden ..Hij heeft inderdaad diverse malen gedreigd een pistool te zullen ko pen en zijn vrouw haar minnaar en zijn kinderen te zullen dodenaldus gis termiddag de politiewoordvoerder. ..Dat is ook door anderen bevestigd- Die zaterdagmorgen deed ook Riet een beroep op Frans van de K. Volgens zijn zeggen weigerde Frans opnieuw. De po litiewoordvoerder: „Op een gegeven moment is Riet op haar knieën gegaan. Als je het dan niet voor mij doet, doe het dan voor de kinderen, heeft ze ge smeekt. Zij bood hem tevens j 1500,- aan. Frans stemde uiteindelijk toe.Niet voor het geld. Hij wist. dat Riet niet de beschikking had over 1.500.-. Hij heeft het geld ook nooit gekregen - maar hij zwichtte voor het argument 'voor de kinderen'. Toen was in feite de zaak rond." Nog diezelfde morgen is Frans van K. met- Cor Jacobs met wie hij volgens ge tuigen erg goed kon opschieten, de stad ingegaan. Ze hebben er samen ge geten en een stevig glas bier gedronken Ook Frans liet de drank niet ongemoeid Hij heeft zich als het ware gedurende de dag moed ingedronken. In de loop van de middag keerde het tweetal terug in café 'De Sport', waar het drinkgelag werd voortgezet Tegen vijf uur is Cor Jacobs het café uit gegaan. Tegen Frans zou hij hebben ge zegd „naar Rotterdam te gaan om een revolver te kopen." Frans bleef met on geveer twintig biertjes achter zijn kie zen in het café achter. Daar waren zo'n vier vijf klanten, biljartend, pratend. Een uurtje later kwam Riet achter de bar. „Hij slaapt op de bank in de ka mer". moet ze hebben gezegd. ..Het. is tijd om het nu te laten gebeuren." Via de friteszaak zijn zij vervolgens het dode lijke wapen gaan halen. Riet J.-S. ging met de hond naar buiten. Frans moest wachten tot zij het 'alles veilig' sein zou hebben gegeven. Volgens Frans van K. heeft hij daarop niet gewacht. Hij is me teen de kamer binnengegaan - de beide jongste kinderen, zoon Arie 17) en Perry (3) waren boven - waar hij achter elkaar de drie schoten loste De politie heeft nagetrokken, dat de mensen in de zaak niets hebben ge hoord. Hoewel zij even alleen werden gelaten, heeft geen van hen iets van het gebeurde gemerkt. De afstand van het café. via de friteszaak, naar de woning is nog al groot. Voorts speelde in het café een jukebox. Na de moord belde Riet onmiddellijk haar minnaar Driekus, die met -Jan J aan het kaarten was in een café in de stad. Zij kwamen meteen naar huis. Aanvankelijk lag het in de bedoeling, dat Driekus S. en Jan J. het lijk zouden laten verdwijnen, maar Jan J. deinsde terug voor de tocht naar de Dordse Kil. waar het stoffelijk overschot uieindelijk in het water is gegooid In zijnplaats is Frans van K. meege gaan. Geraffineerd Hoe geraffineerd de daders hebben ge handeld moge blijken uit één enkel de tail: enkele (jagen voor de moord had de garage wegens wanbetaling beslag la ten leggen op de auto van Riet J.-S. De daders wilden dat feit verborgen hou den voor Cor Jacobs. Driekus S. vond een andere garagehouder bereid hem een zelfde merk en kleur auto af te staan voor het weekend, onder Driekus toe zegging dat hij de auto zou kopen als-ie zou bevallen. Koelbloedigheid en tegenwoordigheid van geest kan de daders evenmin wor den ontzegd. Enige tijd na de moord verscheen een motor-agent, voor het ca fé. juist op het. moment, dal Jan J. de deur van het woonhuis opende om na te gaan of alles veilig was voor het over brengen van het stoffelijk overschot van Jacobs naar de geleende auto De agent stopte om een waarschuwing aan een aantal bromfietsrijdende knapen te ge ven. die geen licht voerden. Hij heeft niets onregelmatigs opgemerkt Jan J. kreeg wel even de schrik van zijn leven, maar dat weerhield hem er niet van even later toch weer op de uitkijk te gaan staan. Voor zover de politie heeft kunnen na gaan heeft de vermoorde Jacobs onge veer één tot anderhalf uur in zijn wo ning gelegen. De deur van de zitkamer was gedurende al die tijd op slot. Uit de gesprekken met de cafe-bezoekers en de buurtgenoten, is de politie in de pe riode na het ontdekken van het stoffe lijk overschot (22 november) niets wij zer geworden. Niemand heeft iets ge hoord of gezien. Navrant detail is, dat de politie vóór de moord door Riet J.-S. op de hoogte is gesteld van het voornemen van haar echtgenoot een wapen te zullen aan schaffen. De surveillancedienst van de politie had dan ook de opdracht voor zichtig een oogje in het zeil te houden en bij eventuele moeilijkheden in café 'De Sport' erop af te gaan. Burgemeester Huber bij zijn oudste ingezetene. GOES - De oudste unuoner van de gemeente Goes, de heer Leendert Marinus Buitendijk, is vrijdag lion- derdtwee jaar geivorden. Burge meester mr. F. G. A. Huber en zijn echtgenote waren vrijdagmorgen al vroeg naar huize 'Randwijck' geko men. om de jange te feliciteren. Daarbij waren ook de twee dochters van de heer Buitendijk en de directie van het tehuis aanwezig. Daarna was er voor alle beiuoners van 'Randioijclc' koffie met gebak. Er kwamen felicitatietelegramemen binnen van koningin Juliana en van Zeelands commissaris der koningin, dr. C. Boertien. De heer Buitendijk - Goesenaar van geboorte - woont sinds 1971 in RandwijckZijn ge zondheid is nog goed. IDEE OOSTBURGSE WINKELIERS GESTEUND SLUIS LEGT NADRUK OP UITZONDERINGS POSITIE SLUIS- De middenstandsvereniging in Zeeuws-Vlaamse plaatsen die een be langrijk kooptoerisme kennen, willen gezamenlijk proberen een zo soepel mogelijke toepassing van de nieuwe winkelsluitingswet te bewerkstelli gen. Het idee om daarnaar samen te steven komt van de winkeliersvereni ging in Oostburg, die de vaste koop avond op woensdag bedreigd ziet door de nieuwe wet. In Oostburg, en in plaatsen als Sluis, Sas van Gent en Hulst, hecht men verder grote waarde aan een blijvende openstelling van de winkels op zondag, wanneer vele Zeeuwen en nog meer Belgen daar hun inkopen komen doen. „Natuurlijk kunnen we het beter samen doen. dan staan we sterker' is de alge mene reactie op de Oostburgse sugges tie. Hetoverlegzal waarschijnlijk pas na de drukke decembermaand goed op" gang komen. De middenstandsvereni ging in Sluis benadrukt wel de uitzon deringspositie die de winkeliers in die plaats innemen. Van oudsher zijn de ADVERTENTIE RESTO - VROUWENPOLDER tel. (0118!)) ItlOO, b.g.g. 19B5 Reserveringen diners partijen koffietafels a la carte vlees- en visspecialiteil winkels daar iedere dag (ook de wee kends) open tot 10 uur 's avonds. Alleen in de wintermaanden gunnen enkelen zich een vrije dag per week en die valt dan maar zelden in het weekend. De Sluise winkeliers staan erop dat die toe stand gehandhaafd blijft. „Want dat is naast een ruim assortiment nu juist de aantrekkingskracht van Sluis voor het kooptoerisme' zegt voorzitter A. Hou- ben van de middenstandsvereniging. „Men kan bij ons altijd terecht. En we gaan de verkeerde kant op als iemand uit Gent uit Brugge helemaal naar Sluis komt om daar de winkels gesloten te vinden." Het bestuur van de vereniging vindt ook dat er niemand bij gebaat is 'als wij worden besnoeid'. Een gemeen telijke ontheffingsverordening zou daarom praktisch onbeperkte ope ningstijden blijvend mogelijk moeten maken. Men heeft op dat punt wel ver trouwen in het gemeentebestuur, dat zich altijd coulant heeft getoond. Een vraagteken zet de Sluise vereniging nog wel bij de houding van het ministerie van economische zaken dat de verorde ning moet goedkeuren. Het wachten is nu op een modelverordening die is ge maakt in samenwerking met de ver eniging van Nederlandse gemeenten. De winkeliers in Sluis hebben vertrou wen, temeer omdat ze kunnen wijzen op een historisch gegroeide situatie. Al voor de tweede wereldoorlog bloeide het kooptoerisme - in de zomermaanden - en na de oorlog rezen in het verwoeste stadje de nieuwe winkels als paddestoe len uit de grond. Veel middenstanders staken zich zwaar in de schulden. „Daarom moest er veel worden verdiend en bleven de winkels zo lang mogelijk open' stelt het bestuur vast. Verder benadrukt men in Sluis graag nog een belangrijk aspect van het koop toerisme, waarvoor men bij de overheid een gewillig oor hoopt te vinden: „het is een vorm van recreatie geworden die niet meer valt weg te denken." De win keliers hebben vertrouwen, ook omdat ze vorig jaar met succes ageerden tegen de vroege winkelsluitingen op zaterdag. „We tekenen erop dat er weinig zal ver anderen" zegt de heer Houben. Minder problemen zijn er in Sas van Gent en in Hulst. Men kent daar slechts een koopavond in de week (op vrijdag) die niet in gevaar komt. Op zondag mo gen de winkels in die plaatsen hun deu ren openen van 14.00 tot 18.00 uur. De -winkeliers zijn daarmee over het alge meen tevreden en geloven niet dat de nieuwe winkelsluitingswet die toe stand zal aantasten. De middenstandsverenigingen zijn niettemin genegen om samen te streven naar een soepele toepassing van de wet Voorzitter J. J. Torbijn van Sas'70 zegt: „dat is uiteraard in ons voordeel. Het kooptoerisme op zondag is voor vele Sasse winkeliers een belangrijke bron van inkomsten. Daaraan mag niet wor den getornd." Eenzelfde geluid laat voorzitter J. A. M. Bosch van de Hulster middenstands vereniging horen. „Wij verwachten weinig problemen. Bij het maximum aantal uren per week - 52 - telt de zon dag niet mee, dus daarin zal weinig ver andering komen. Wij willen binnenkort wel een enquete houden onder onze le den om de verdeling van die overige 52 uren goed te regelen. Ook wij vinden dat je in principe samen moet sterven naai een redelijke toepassing van de winkels luitingswet, al liggen de problemen na tuurlijk van plaats tot plaats verschil lend." ZEEUWSE Gemis En zo zijn - te langen lesle - de tim merlieden uit de burelen van dit be drijf vertrokken. een geheel verfrist pand achterlatend. Jammer, hoor. Niet langer zullen wij - als het ons weer eens moeilijk valt de Neder landse taal naar onze hand te zetten - nijdig kunnen roepen dat het maar eens klaar moet wezen met al dat ge bonk. geraas en getnl. Nee. hoor- we moeten weer op eigen kracht verder. Wij hebben wel veel geleerd. Niet over eerlijk, ambachtelijk timmer werk - dat niet. want wij zijn tech nisch gebrekkig opgevoed. Maar wel over het leven der lemmingen, waar over een der ambachtslieden boeiend kon verhalen tijdens koffie pauzes. En ook over de manier, waarop men in deze tijd van het jaar griepaanvallen kan trotseren. Eén van de timmerlieden volvoerde zijn werkzaamheden tot diej) in no vember met bijna ontbloot bovenlijf. Hij verzaakte geen dag wegens ziek te. Eu toen vorige week menig redactie lid bij de omslag van het weer snotte rend zijn burelen opzocht en de be zetting langzaam maar zeker uit dunde omdat de een na de ander en kele dagen door de griep werd ge veld. zag-ie het glimlachend en hoofdschuddend aan. Nee. we zullen ze missen. NIEUWE FRAMES WORDEN TE DUUR MIDDELBURG - Gedeputeerde sta ten vinden, dat hel le duur wordl om de dieselmotoren-met-scheurtjes op de veerboten 'Prinses Christina' en 'Prins Willem Alexander' te vervan gen door nieuwe molorframes met verbeterde voeten. Dat zou wel 'een afdoende oplossing' zijn, maar gs geven er de voorkeur aan de ge scheurde motoren onder le gieten met een kunststof. Dat zal een be drag van ongeveer 300.000 kosten, dal niet via de verzekering te verha len is. Met dat voorstel volgen gs het ad vies. dat het bureau voorde scheeps bouw over deze zaak heeft uitge bracht. De visie van gs wordt be sproken in de vergadering van de statencommissie voor de stoom bootdiensten. die op vrijdag 10 de cember- 's morgens tien uur - wordt gehouden Het college laat weten, dat de'kosten van het bureau voorde scheepsbouw op ongeveer een tón liggen, deze kosten zullen waar schijnlijk wel onder de cascoverzeke ring gebracht kunnen worden Zoals al eerder gemeld zijn scheuren geconstateerd in de dieselmotoren van twee veerboten. Uit het-rapport van het bureau voor de scheepsbouw is op te maken, dat daarvan drie oor zaken mogelijk kunnen zijn In de eerste plaats is een blijvende ver vorming van de sclieepslundaues mogelijk Daarbij tekent men aan dat na het in de vaart komen in 1968 de koersstabiliteit van de 'Prinses Christina' te wensen overliet. Toen werd öan de 'Prins Willem Alexan der' bij wijze van proef een dokkiel gelast. De koersstabiliteit werd daarop aanzienlijk beter, waarop datzelfde gebeurde bij de 'Prinses Christina" „Het is mogelijk, maar niet dui delijk aantoonbaar, dat het vastlas- sen van de kiel matenaalspanmngen in 'net scheepsvlak hebben veroor zaakt. die uiteindelijk hebben geleid tot vervorming van de scheepsfun- daties." Men meent, dat die spannin gen nu zijn uitgewerkt, „zodat ver- acre ueiormaues waarsciujnnjK mei meer zullen plaatsvinden"zo zeggen Dan vervormen de scheepsfundaties voortdurend door temperatuur schommelingen, zo zegt het rapport van het bureau voor de scheeps bouw: „Deze verplaatsingen en die tengevolge van bijvoorbeeld het la den en lossen, het landen in de fuik, varen in slecht weer, behoren bij een schip en dient men als normaal wer ken te beschouwen". In de derde plaats is het mogelijk, dat de motor voeten te zwak zijn voorgebruik aan boord van schepen: „Berekeningen en metingen aan de voeten van de hoofddieselmotoren hebben aange toond, dat bij plaatsing op een ideale schaapsfundatie de materiaalspan ningen juist binnen de toelaatbare grenzen blijven. Geringe afwijkin gen veroorzaken in de dieselvoeten te hoge spanningen met als gevolg materiaalbreuk", aldus het rapport. Men meent dat deze combinatie van oorzaken „wellicht de scheuren in de motoren hebben veroorzaakt". Als de motoren met een kunststof worden ondergegoten kunnen wel licht verdere scheuren worden voor komen. zo zegt men „Deze methode heeft reeds bewezen in een aantal soortgelijke gevallen redelijk te vol doen." Het is volgens gs niet mogelijk de M.A.N. aansprakelijk te stellen, omdat de motoren al vijf tot zeven jaar in gebruik waren toen de-eerste scheur werd waargenomen. De kosten van het verwy deren van de motoren uit beide schepen zouden zeer hoog zijn. aldus gs. Zij laten we ten. dat het de bedoeling is de werk zaamheden aan beide boten tegelijk met de komende onderhoudsbeurten uit te voeren. De kosten zullen ten laste van de dienst 1976 en 1977 ko men. Op de foto: de Prins Willem Alexan der. de dubbeldeksveerboot die ll maart 1970 in dienst kwam op de route Kruptbigen-Perkpolder. TERNEUZEN - De 24-jarige beroeps militair bij dc koninklijke luchtmacht T. Will, afkomstig uit Terneuzen, is woensdagavond tijdens het douchen op de vliegbasis Twente om het leven ge komen. Vermoedelijk is in de douchet gebrek aan zuurstof ontstaan, waar door hij is gestikt. (ADVERTENTIE) OP UW WINTERSPORT VAKANTIE ONMISBAAR JACKS v.a. PANTALONS v.a. ROOVERS VLISSINGEN Walstraat 80-82 Ook verhuur van ski's en skischoenen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2