Bewakingsbeambte nam op bouw zestig latten weg: 300,- boete De keuken,dieuoveralgezocht heeft,vindt u hij Boone. BOONE „Zo snel mogelijk dijkverzwaring vak Kruis- en Wilhelmuspolder INGRIJPENDE VERANDERING DORPSKOM VAN POORTVLIET Boone heeft alles in huis voor uw huis A. P. Schouwenaar geïnstalleerd als burgemeester in Schoonhoven de grote vindt u bij MrVexclusief mossel versteege VRIJDAG 3 DECEMBER 1976 TOT TAAK BEHOORDE OOK BEWAKEN VAN BOUWWERKEN ADVERTENTIE VOORWAARDELIJKE GEVANGENISSTRAF VAN TWEE WEKEN MIDDELBURG - De politierechter te Middelburg heeft donderdagmorgen een bewakingsbeambte veroordeeld tot een boete van 300 en een voor waardelijke gevangenisstraf van twee weken met twee jaar proeftijd voor het stelen van zestig latten van een bouw werk. Delatten waren eigendom van de Walcherse Bouwunie. Tot de taak van de man, M. van M. uit Vlissingen, be hoorde in het algemeen ook het met be hulp van bestelauto en honden bewa ken van bouwwerken. Bij behandeling van de zaak - bij verstek de man was niet op de zitting verschenen - bleek dat de betrokken bewakingsdienst deze functionaris niet heeft kunnen handhaven. De officier van justitie had eveneens een boete van 300 geëist, ge koppeld aan genoemde voorwaarde lijke gevangenisstraf. Politierechter mr. P. van Empel kreeg gistermorgen voorts de zaak van de diefstal van acht fototoestellen uit de etalage van fotohandel Back in Vlissin gen - het gebeurde op 5 juni - te behan delen. Hieraan had zich de nu niet meer in Nederland verblijvende Engelsman R. S. schuldig gemaakt. Met een steen sloeg hij een ruit bij de fotohandel in. Officier van justitie mr. A. P. Besiereiste in deze zaak zes weken gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk, maar de politierechter ging hier boven door de zes weken geheel onvoorwaardelijk op te leggen. Overweging van de politie rechter was, dat voor een niet in Neder land verblijvende buitenlander het op leggen van een voorwaardelijke stral geen zin heeft. Eveneens bij verstek moest de politie rechter de Middelburger G. S. veroorde len tot een boete van 75,-. Deze man had het ook al op glaswerk in Vlissingen voorzien. Op 18 juli sloeg hij niet een klomp de ruit stuk van een sigarette nautomaat van V. De Middelburger zal V. de schade, ruim honderd gulden, moeten vergoeden. De officier had de zelfde boete geëist en eveneens toewij zing van de civiele verordening. Diefstal aan boord Diefstal aan boord van een schip kwam de Souburger C. van den B. conform de eis op een boete van ,f 300 te staan, ge koppeld aan een voorwaardelijke ge vangenisstraf vam twee weken met twee jaar proeftijd. Op 16 augustus had hij in Vlissingen een bedrag van J'550 weggenomen uit de tas van zijn kapi tein. Van den B. had getracht dit te ca moufleren dooreen inbraak te enscene ren. De officier wees er bij deze zaak op, dat binnen een werksituatie gebeurde, wat de ernst van het feit groter maakt. Voor poging lot diefstal van een decou- peerzaag in het Middelburgse Trefcen- ter werd de Rotterdammer B. M. con form de eis tot een boete van 150 ver oordeeld. Eenzelfde boetebedrag zal A. B. uit Koudekerke moeten betalen voor Medewerkers van universiteit van Nijmegen bezoeken Zeeuwsch-Vlaanderen AXEL - Een aantal wetenschappe lijke medewerkers van de aard- rijksundige faculteit van de unive- siteit van Nijmegen brengt in de komende seek een werkbezoek aan Zeeuwsch-Vlaanderen. Met name het Land van Hulst en het Land van Axel worden bezocht Een en ander heeft tot doel audio visueel lesmateriaal te verzamelen voor de bovenbouw van het voortge zette onderwijs, over het verschijnsel 'grens' en de invloed van de grenzen op het menselijk bestaan. Zeeuwsch-Vlaanderen is als voor beeld genomen omdat men hier in vele opzichten afgezonderd leeft van het overige deel van het land en an derzijds toch in Nederland geïnte greerd is. Als er geen grenzen waren zou het er hiet heel anders uitzien In verschillende platsen houdt men vraaggesprekken en verder bezoekt men het provinciaal archief te Mid delburg. om historische informatie te verkrijgen. Dit project is een onder deel van een groter project, dat tot doel heeft te komen tot een experi mentele vernieuwing van het aard rijkskundig onderwijs in het bijzon der de geografische aspecten mishandeling van zijn buurman L. de N. Dat gebeurde op 25 augustus na een controverse over eenden van B.. die in de vijver van De N" wat verstrooiing zochten. De N. zou de eenden de nek hebben omgedraaid, aldus B Een boete van honderdvijftig gulden legde de politierechter ook op in een an dere mishandelingszaak. van J M. uit Vlissingen. die op 29 augustus een jon gen een paar stompen had gegeven. M die na nachtarbeid in de slaap door spe lende kinderen werd gestoord, werd ge tergd toen de kinderen zijn vrouw, die vroeg of ze ergens anders wilden gaan spelen, een grote mond gaven. Na de klap belde een geschrokken M. zelf de politie. Spitten naar zagers op mosselpercelen kwam zowel F van D uit Roosendaal als C. van D. uit Den Bosch op een boete van 250 te staan, waarvan 100 voor waardelijk met twee jaar proeftijd. Bij het bepalen van de hoogte van de boete hield de politierechter rekening met- het feit, dathetom aow-trekkenden ging. op 31 augustus waren ze bij Tholen op een- zoals ze aanvoerden - niet duidelijk her kenbaar mosselperceel aan het spitten geweest. I iermaal onder invloed Een inwoner van Middelburg, H. van L., vestigde een weinig benijdenswaar dig record door binnen drie maanden viermaal onder invloed in het verkeer te circuleren, driemaal met een auto, éénmaal op de bromfiets. Met de auto gebeurde dat in zijn woonplaats op 14 augustus en 28 september en op 2 okto ber in Vlissingen. Een dag later moest de politie hem opnieuw aanhouden, toen hij in Middelburg na teveel drank gebruik een bromfiets bestuurde. Toen werd een bloedalcoholpromillage van 1,14 vastgesteld, met de auto was de uitslag van de bloedproef achtereen volgens 1,38, 1.30 en 1.63. Geen promillages die tot de allerhoog ste klassen behoren, zo vond de politie rechter. maar een frequentie die doet opmerken „Die man hoort niet achter het stuur". De officier vond dat Van L. zich heeft voorgedaan als een 'onverbe terlijk üguur' met weinig mogelijkheden voor de toekomst. Omdat de promilla ges niet tot de allerhoogste behoorden wilde de officier volstaan met een eis van drie weken gevangenisstraf en vijf tien maanden niet rijden. De politie rechter vonniste confonn. Eveneensvoornjden onder onvloed met een auto werd M. G. uit Oud-Vossemeer conform de eis veroordeeld tol twee we ken gevangenisstraf en een jaar niet rij- Foto Een deel van de dorpskern van Poortvliet, die zeer ingrijpend zal worden gewijzigd. Saneringsplan kan binnen een paar jaar verwezenlijkt zijn Gemeente krijgt rijksbijdrage van 760.000 POORTVLIET - Binnen enkele jaren zal het hartje van het dorp Poortvliet op het eiland Tholen een totale gedaan teverwisseling hebben ondergaan. De procedures rond het saneringsplan 'Kom Poortvliet' zijn tot nu toe zo voor spoedig verlopen, dat men op het ge meentehuis van Tholen verwacht, dat het plan over een paar jaar verwezen lijkt kan zijn. De sanering omvat ver schillende delen van de dorpskern rond de onlangs geheel gerestaureerde kerk. Volgens het plan zal een aantal wonin gen. bedrijfspanden en een gymnastie klokaal worden gesloopt. Verder zal de verkeerstructuur worden verbeterd. Dat gebeurt onder meer door de dorps- ring weer geheel in ere te herstellen. De Langestraat zal voetgangersgebied worden. De nieuwe bebouwing die er komt. is van dezelfde schaal als de hui dige. om het bestaande silhouet van hel dorp niet te verstoren. Stukken grond achter de bestaande bebouwing zullen met woningen worden 'opgevuld'. Ter ontsluiting van deze nieuwe woningen zullen enkele straten worden aangelegd. Staatssecretaris Schaefer van volks huisvesting en ruimtelijke ordening heeft aan de gemeente een rijksbijdrage van 760.000 gulden toegekend voor de uitvoering van het saneringsplan. Burgemeester J E. van Boeijen van Tholen is ei-van overtuigd, dat het plan een enorme verbetering voor de dorps kom betekent. „De situatie in de kom van het dorp baarde ons veel zorgen: wat tweede woningen, een aantal kwali tatief slechte huizen en er staan be drijfsgebouwen. De kom van Poortvliet dreigde een soort holle kies te worden. Met dit plan willen we die kies weer vul len. En de gang van zaken is tot nu toe zeker niet onbevredigend verlopen Het ziet er naar uit. dat we Poortvliet over een paar jaar weer helemaal op polen hebben". Zeer i ngrijpend Het saneringsplan is - zeker voor een klein dorp als Poortvliet - zeer ingrij pend. In het plan zijn de Langestraat, Noordstraat. Achterstraat, Rozema rijnstraat, Paasdijkstraat, Stoofstraat en de Markt opgenomen. Om het plan te kunnen realiseren moet de gemeente in totaal 108 eigendommen (gronden en panden) verwerven. Er zullen 25 schu ren en pakhuizen en 37 woningen tegen de grond gaan. In de Paasdijkstraat, de Langestraat. de Rozemarijnstraat, de Noordstraat en den. G. werd op 25 augustus in zijn woonplaats aangehouden De uitslag van de bloedproef was 2.26 promille Eenzelfde stral hoorde J. T. uil Nieuw- dorp tegen zich eisen, die op 29 augustus in Vlissingen onder invloed een auto had bestuurd. De proet gal bij T. een bloedalcoholpromillage van 2.22 aan. Hij werd veroordeeld tot twee weken ge vangenisstraf en zal negen maanden niet mogen rijden Met een auto met technische gebreken en een sloopwaarde van vijftig gulden was W. L. uit Vlissingen. eveneens na teveel drankgebruik, op 16 augustus in Middelburg verschenen. Uitslag bloed proef 2,07 promille, de straf, confonn de eis, twee weken gevangenis en een jaar niet achter het stuur. Tweemaal op de liets mei een slokje te veel op kwam de Vlissinger P vanB op een boete van 600 te staan, waarvan echter de helft voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Op 29 mei en 25 juni vond de politie van zijn woonplaats hem on bekwaam om met de fiets m het verkeer te komen, een visie die Van B. niet deel de: „Ik fietste wel goed. maar werd aan gehouden omdat ik zonder licht reed." De eerste maal gal hij een valse naam op Daarvoor moei hij een boete van 75 betalen. De officier bad dezelfde boetes geëist. Verbaas u over de enorme keuze in keukens en inbouw- apparatuur.Alle grote merken en ons voordelige eigen merk: VN. Maar Boone heeft ook alles op het gebied van: keramiek stenen en tegels open haarden 1M )l TVMATERIAI.EA KEUKENS TEGELS KORENDIJK20,MIDDELBURG TELEFOON 0II80-I495I AANTAL FRACTIES TELEURGESTELD OVER BENOEMLNG PvdA-ER aan de Markt is al een aantal pandjes gesloopt. Er zullen ruim zestig nieuwe woningen worden gebouwd: 21 aan de Markt. 20 in de Achterstraat. 12 in de Noordstraat. 5 aan de Stoofstraat. 3 aan de Parallelweg en l in de Schoolstraat. Aan hel 'uiterlijk' van de woningen aan de Markt en de Noordstraat zal wat ex tra aandacht worden besteed, om te voorkomen, dat deze huizen uit de toon vallen bij de monumentale kerk. Het gymnastieklokaal, dat aan de kerk is "vastgeplakt' wordt afgebroken. Daar voor in de plaats kan een consistorie worden neergezet-. Het ligt in de bedoe ling een nieuw gymnastieklokaal te bouwen tussen de Zuidstraat en de Markt Maar tegen die plannen zijn en kele bezwaren ingediend. Als de indie ners van die bezwaarschriften door het college van gedeputeerde staten van Zeeland in het gelijk worden gesteld, kan dat voor het Thoolse gemeentebes tuur behoorlijke problemen met zich meebrengen Volgens het college is het namelijk vrijwel onmogelijk een andere geschikte plaats voor het gymlokaal m het dorp te vinden „IN EERSTE PLAATS AAN REHABILITATIE WERKEN" SCHOONHOVEN - In de sfeervolle raadszaal van het stadhuis in Schoon hoven is Brouwershaven oud burgemeester A. P. Schouwenaar don derdagmiddag geïnstalleerd als bur gemeester van liet Zuid Hollandse goud en zilversmedenstadje. „Er is hier in Schoonhoven veel te doen. U bent ge komen met de kracht en de wil om veel te doen. Daarom zien we de toekomst met vertruwen tegemoet". Met die woorden hing loco-burgemeester J. H. Kerrémans de lieer Schouwenaar de ambtsketen om en overhandigde hij hem de voorzittershamer en de sleutel van de burgemeesterskamer. Het Werd donderdagmiddag wel duide lijk dat de verschillende radsfracties de benoeming van de heer Schouwenaar tot burgemeester van Schoonhoven met gemengde gevoelens bekeken. Niet zo zeer om zijn persoon als wel om zijn poli tieke richting. Het positiefst was na tuurlijk de uit vijf leden bestaande PvdA-fractie. waarvan woordvoerder mevrouw V an Schaick verklaarde dat het enige nadeel van de heer Schouwe naar het feit is dat hij geen vrouw is. De fractie had namelijk op een vrouwelijke burgemeeser aangedrongen. De fracties van VVD. KVP, SGP en de prot.-chr. Lijst hadden nogal moeite met het feit dat de keuze uiteindelijk was gevallen op een niet-CDA-er. Hun op vatting was mede ingegeven door het feit dat Schoonhoven de laatse 45 jaren een AR-burgemeester heeft gehad en daarvoor een ClIU-burgemeester. De voorganger van de heer Schouwenaar. de heer J. Aten. heeft zijn functie twee maanden geleden na 26 j aar wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neergelegd. De heer Schouwenaar vertelde in zijn toespraak tijdens de bijzondere verga dering van de gemeenteraad begrip te hebben voor de gevoelens van teleur- stellng. die zijn benoeming in bepaalde kringen tweeg heeft gebracht. „Ik heb nooit een gehiem gemaakt van mijn po litieke opvattingen", zei hi. „maar ik huldig ook het standpunt dat de voor zitter van de gemeenteraad onpartijdig dienttezijn. Overigens zullen teleurstel lingen over nieuwe burgemeesters blij ven besaaan zolang die functionarissen benoemd worden. Maar zelfs als ze zou den worden gekozen zullen teleurstel lingen soms met uit kunnen blijven". Het belangrijkste wat Schoonhoven in eerste instantie van zijn nieuwe burge meester verwacht is het op gang bren gen van de rehabilitatie en restauratie van de binnenstad. Wethouder Kerre- mans vertelde dat op dit gebied al een eerste aanzet is gevierd middels het maken van globale plannen „Het wach ten was nog op een krachtige aanpak van die plannen". Hij vertelde van me ning te zijn dat de heer Schouwenaar op een aantal punten goed beantwoordt aan de geschetste profielen „Wij wilden iemand met bestuurlijke ervaring, we- klust en hart voor onze oude binnen stad. En we wilden ook een blijvertje. Niet iemand, die Schoonhoven be schouwt als een springplank voor een glanzende verdere carrière. Het is alleen jammer dat uw politieke signatuur niet bij iedereen in de raad vreugde op roept". Evenals hij bij zijn installatie in Brou wershaven had gezégd vertelde de heer Schouwenaar donderdagmiddag weer dat men hem niet moet beschouwen als een goedmoedige, schouderklopjes uit delende burgervader, maar als een ma nager in het gemeentebedrijf, die coör dinerend en stimulerend optreedt naar aanleiding van het door de raad uitge stippelde beleid. Verder zei de heer Schouwenaar met bijzonder veel plezier mee te zullen werkei^aan de rehabilita tie van de Schoonhovense binnenstad. Een rooie. bah Na de toespraak van de heer Schouwe naar voerden de verschillende fractie woordvoerders hei woord. Op de woordvoerders van de PvdA na staken ze hun teleurstelling over de benoe ming van een PvdA-er tot burgemees ter niet onder stoelen of banken. Me vrouw Visser (vvd) vertelde dat haar eerste reactie op het bericht van de be noeming van de heer Schouwenaar be gon met een woord, dat ze in een open bare vergadering niet durfde te herha len, gevolgd door: „Een socialist, een rooiebah!" Overigens wilde ze de heer Schouwenaar wel een kans geven zich te bewijzen. Dat wilden ook de andere fractiewoord voerders. zoals de heer J. J. van Kaam ikvpi: „Schouwenaar en Schoonhoven; WATERSCHAP HULSTER AMBACHT: iADVERTENTIEi als Lowrey uw nieuwe orgel wordt, koopt u nooit meer een derdei Wat is dan anders aan de Lowrey? Alles! De klank rijkdom en het aantal mogelijkheden. Alles is anders, beter, vollediger en ook kostbaarder. Een Lowrey laat zich niet omschrijven. U moet het Instrument zien en horen. Laat u de Lowrey voorspelen of beter nog. speel er zelf eens op. Bij M V vanaf 6.690. Vraag uitvoerige M V dokumentatie met gratis L.P. V pluspunten eigenscholen laag lesgeld speed music, oê methode U zonder Lange Delft 103-105 Middelburg Tel 01180-27684 Lange Kerkstraat 41 Goes Tel 01100-27258 Den Haag/Delll 'Riiswijk/ZoetC'meer/Heerlen.'Groninaen.'Leidscn Middolburg/Goes W ACHTEN IS OP TOESTEMMING VAN MINISTER HULST - Het waterschap Hulster Am bacht wil zo spoedig mogelijk beginnen met de verzwaring an het dijkvak Kruis- en Wilhelmuspolder. Gs. hebben afgelopen dinsdag hun goedkeuring aan hel plan gegeven. Het wachten is nu nog op de beslissing van de minister van verkeer en waterstaat. Bij het wa terschap wordt rekening gehouden met een vlotte behandeling van de verzwa ring van het dijkvak in Den Haag. De algemene vergadering van Hulster Ambachten de dijkraad van het calami- leuze waterschap Walzoorden, die van daag. vrijdag, vergaderen in 'Den Dul- laert' te Hulst, moeten een beslissing nemen over de dijkverzwaring. Hierbij wordt voorgesteld om een grote hoe veelheid klei aan te kopen en hiervoor een depot op te richten ..Voor de uit voering is een grote hoeveelheid van el ders aar. te voeren bekledingsklei nodig, en wel circa 150.000 m31oorspronkelijke raming van midden 1975 bij ontwerp 170.000 m3 tegen een totaalprijs van ƒ2.673.930 exclusief blw en verwerkt in de nieuwe dijk', schnjft. het dagelijks be stuur van Hulster Ambacht. De klei zal nu bijna 2.5 miljoen kosten. Er wordt gesteld dal is gebleken dat m „;r. •^uat-zieeuwscu-Vlaanderen bijzonder moeilijk aan een zo'n grote hoeveelheid goede klei voor de verzwa ring kan worden gekomen. Er wordt voorts op gewezen dat het transport van zulke grote hoeveelheden klei veelal schade aan de polderwegen oplevert Het waterschap schrijft dat de binnen kort op te leveren dijkyérbetering Perkpolqer-west. waar met betrekkelijk lage kosten 146.000 m3 klei uit de omge ving van Ossenisse is gehaald, veel we- genschade met zich mee heeft gebracht als gevolg van het vervoer van de klei De totale prijs van deze klei. verwerkt in de dijk. komt hiermede op ongeveer 14.27 m3. Uit het voorstel van het da gelijks bestuur blijktdat de kosten voor kleilevering voor wat betreft Kruis- en Wilhelminapolder worden geraamd op 13.70 per m3. „Waar nu op grond van het voren staande de voorziening in de kleibe- hoefte bij de onderhavige dijkverbete- nng vermoedelijk een 'bottle neck' zal vormen, menen wij. nu er zich blijkens een aanbieding van de aannemings maatschappij Van Oord-Utrecht N V te Odijk «U> een bijzondere gelegenheid voordoet om de benodigde klei uit het Zuid-Sloe te betrekken, dat deze. zo enigszins mogelijk, dient te worden aangegrepen." vindt het d b. Provinciale waterstaat in Zeeland, die lie: ontwerp voor de doijkverzwaring heeft, gemaakt en ook voor de uitvoering zal zorgen, is al met het bedrijf tot een principe-akkoord gekomen over öe le vering van de klei. De totale kosten worden geraamd op ƒ2.424.900. Het dagelijks bestuur van het water schap: „Wij achten het van het aller grootste belang, dat de vorenbedoelde goede klei, welke voor 1 april 1977 uit het Zuid-Sloe moet zijn verwijderd, niet verloren gaat, inaar voor eerder genoemde dijkverbetering kan worden aangewend. En dit temeer, waar an dere oplossingen vermoedelijk veel riskanter en/of duurdier zuilen zijn en mogelijk ook nog een slechter resultaat (i.e. inferieure bekledingsgrond) zullen opleveren." ihudhoek-Paal Over de onlangs door de minister van verkeer en waterstaat toegestane ver zwaring van het dijk vak-BaalSoek-Paal schrijft het waterschap: „Ook de over weging dat de verbetering van; hei dijk vak Baalhoek-Paal ondanks de recente lijk van de minister van verkeer en wa terstaat verkregen toestemming om dit werk op korte termijn uit te voeren, nog altijd gevaar loopt door de plannen voor het Baalhoek-kanaa! te worden geblok keerd of belemmerd. In zo'n geval is het voor de continuïteit van de dijkverbete- Hngen bij onze waterkering, waterschap van grootbelang op korte termijn op de verbeteong van het dijkvak Wilhel- muspokteriKmispolder te kunnen overschakelen. Dit brengt ons er toe met de grootst mo gelijke spoed de bijstand van hogere overheden in te roepen, teneinde met hun goedkeuring en medewerking op de kortst mogelijke termijn metde uitvoer ing van het bijgaande plan te kunnen aanvangen." zover het dagelijks be- stuur. In een brief aan het college van gs heeft Hulster Ambacht gevraagd een rijks bijdrage krachtens ce Deltawet van honderd procent. Perkpolder vezigheid van commissaris der koningin dr. C. Boertien zal woensdag 8 december het verbeterde dijkvak Perkpolder-west officieel worden op geleverd. Een en ander gebeurt tijdens een bijeenkomst in hotel 'De Linde' te Kloosterzande aanvang 14 uur. Om half drie spreekt dijkgraaf K. J. A. Baron Collot d'Escury een welkoms woord waarna ïr. J. Liek een toelich ting geeft op de uitgevoerde dijkver zwaring. Om drie uur verlaat het gezel schap hotel 'De Linde' en maakt per bus een rit langs de verbeterde dijk. Ing. Q. A. van de Linde geeft tijdens de rondrit een toelichting. Om half vijf staat de officiële oplevering op het programma in hotel 'De Linde'. Om half zes volgt een gezamenlijke maaltijd. in ieder geval klinkt het wel aardig". Ook voerde gemeentesecretaris F. W. Steinkamp nog het woord. Aan het eind van de bijzondere raadsvergadering bood mevrouw Van Schaick de heer Schouwenaar de tekstaan van de ed, die de burgemeesters van Schoonhoven in vroeger jaren moesten afleggen en me vrouw Schouwenaar kreeg een boeket bloemen. Vervolgens wenste een aantal sprekers de heer Schouwen aar geluk me t zij n be noeming. Dat waren oud-burgemeester Aten, burgemeester I. Luteyn van Be- rkenwoude namens de kring van bur gemeesters en het overlegorgaan Midden-Holland, loco-burgemeester Ph. J. van Ast van Brouwershaven, bur gemeester J. Kingma van Gouderak namens het streekarchivariaat Krim- penerwaard. oud-gedeputeerde M. J. van Poelje („Ik ben ook zo'n rooie". zei tegen mevrouw Visser) namens de PvdA-fractie in de Zeeuwse staten en het gewest Zeeland van de PvdA en de heer P. Hollemans namens het gemeen telijk voerbedrijf. Namens de gemeen ten van Schouwen-Duiveland voerde burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee het woord. Hij had zich niet als spreker aangemeld en vroeg zidh dan ook af wie hem op de sprekerslijst had geplaatst. „Dat heb ik gedaan", anti woordde de heer Schouwenaar, „want ik weet datje toch op iedere bijeenkomst het woord wilt voeren". Doelend op de ook tot Schoonhoven doorgedrongen ambtsketenkwestie zei de heer De Maester over de fraaie Schoonhovense ambtsketen: „Hij staatje echt bijzonder Zeeuwse Invaliden Bond Bijna gekomen aan het einde van 1976, kan met vreugde worden gemeld, dat door enorm veel inspanning en organi satie. de Algemene Nederlandse Invali- denbond, A.N.I B.. gevestigd Ver- spronckweg 243, Haarlem, aan de hand van nieuwe statuten en Huishoudelijk Reglement voor 1977 een geheel nieuwe opzet heeft gekregen. Deze ziet er nu als volgt uit: de A.N.LB. kent afdelingen en correspondentschappen, een dagelijks bestuur, een geschillencommissie, idem een financiële, idem een kascontrole en een centraal bureau. Aan de hand hiervan vormt Zeeland In zijn geheel nu één district met vijf te vormen nieuwe afdelingen, in plaats van zoals tot dusver een uit 5 groepen be staande afdeling Zeeland en een zclf- standigwerkende afdeling Schouwen en Duiveland. die voorheen behoorde tot het district Z.-Holland. Zeeland is dus straks één district met zes afdelingen, te weten: Goes, Middelburg, Schouwen- Duiveland, Tholen. Vlissingen en Zeeuwsch-Vlaanderen. De belangrijk ste achtergrond voor deze wijzigingen ligt in het feit. dat de A.N.LB. meer men sen rechtstreeks persoonlijk bij het bondswerk wil gaan betrekken. Tot he den waren er twee afdelingen en vier groepen, dus een leiding voor 2 afdelin gen. te groot om centraal te regelen. Daardoor konden we de mensen niet goed genoeg bereiken en begeleiden. Zodoende kwam vaak de klachtwij ho ren en weten zo weinig en we komen wel graag eens persoonlijk in contact met wensen, verlangens en moeilijkheden. Terecht een der belangrijkste taken van onze organisatie. De afdeling Zeeland-oude-stijl for meerde uit de bestaande groepen nieuwe voorlopige besturen voor de af delingen. waama op 2 december, onder- leiding van het hoofdbestuur uit Haar lem. in Goeseen dïstric t werd gekozen en het benoemen der afdelingen werd be krachtigd. Om dan in de aanvang van 1977 vorm te geven aan de nieuwe situa tie. Administratief, financieel, reglemen- tairopstellenen eikzijn taakof haar taak omschrijven en uitwerken, zodat men tot meerdere bloei bezig zal kunnen zijn ol worden. S. Paauwe. Yerseke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7