Zoon vermoordde Jacobs in opdracht van moeder Particulieren halen minstens 100.000 m3 water uit Westhoek Echtpaar vermist na aanvaring binnenschepen PZC/» Aandeelhouders WMZ bezorgd over de tariefstijgingen LUGUBER 'DRAAIBOEK' VAN EEN MOORD TROUWT! ARIEJ. (17) AANVANKELIJK NIET BIJ VERDACHTEN Wedgwood r Spanning in gezin tot kookpunt opgevoerd almanak DONDERDAG 2 DECEMBER 1976 provincie 21 VLISSINGEN - In opdracht van zijn moeder. Riet J.-S. (38) heelt de 17-jarige Arie J. zaterdagavond 6 november zijn vader Cornells Adrianus Jacobs met drie geweerschoten om het leven gebracht. Deze verbijsterende ontknoping in de moordzaak - Jacobs volgde bijna een week nadat de Vlissingse politie vier verdachten had gearresteerd. Onder deze verdachten was niet Arie- de middelste zoon van 't echtpaar Jacobs - die, zoals een week geleden nog werd verklaard, 'volkomen buiten de moord stond." De drijvende kracht achter de moord is volgens politie en justitie Riet J.-S., die in een van de verhoren letterlijk heeft gezegd: „Ik ben de hoofddader. Vast staat, dat de moord op Jacobs is gepland en tot bijna in de kleinste details is voorbereid door een vierman schap: Jacobs echtgenote Riet J.-S. (38) beheerster van café snackbar 'De Sport' aan de Hercules Segherslaan te Vlissingen, Driekus S. (27). die een verhouding had met Riet J.-S., Frans van de K (47), enige tijd werkzaam geweest in 'De Sport" en de oudste zoon van Riet J.-S. Jan J. (18). De Vlissingse politie beschrijft de jonge dader als 'een stoere bink', een beetje driftkop ook, maar nog nooit in aanraking geweest met de politie." ArieJ., 17 jaaroud, wasvooreen drietal maanden leerling aan de Zeeuwse Vis- seri jschool te Vlissingen. Nadat hij van school was gekomen, kwam hij in dienst bij het bergings- en transport bedrijf Van den Akker te Vlissingen, waar ook zijn vader werkte. Arie was hulpje op de sleepboot, die was tocge- de Vlissingse politie zochten hem. In het gesprek kreeg de politie, naar wat werd genoemd, 'een wal merkwaardige in druk van dejongen. „Op diverse punten klopten zijn verklaringen niet. Vrijwillig is hij vervolgens met de politiemannen meegegaan naar Vlissingen. Dinsdag ochtend legde Arie J. plotseling een Dekentems af. Hij zei daarin, dat hij op aandrang van zijn moeder de fatale schoten had gelost, toen zijn vader zijn voegd aan de drijvende bok, waarop zijn vader reserveschipper was. De verhouding tussen vader en zoon, aldus de Vlissingse politie, was slecht. Pas in de tweede helft van vorige week nadat het viertal al was gearresteerd, kwam ArieJ. 'onder de aandacht van de politie," zoals commissaris J. van Ma rion van de Vlissingse politie het gis termiddag formuleerde. Arie had op dat moment ziekteverlof en verbleef bij een oom in Amsterdam. Rechercheurs van OPKANAAL GENT-TERNEUZEN TERNEUZEN - Woensdagmid dag omstreeks tien voor zes is op het kanaal van Gent naar Temeuzen het Belgisch bin nenvaartschip 'Marleen' na een aanvaring gezonken. Daarbij zijn naar alle waarschijnlijkheid de schipper en zijn vrouw, het echtpaar Van de Velde uit Schellebelle (B), om het leven gekomen. De hele woensdaga vond is er, op de plaats waar het schip (geladen met zand) is ge zonken, gedregd. Aanvankelijk kon moeilijk vastgesteld worden hoe de naam van het gezonken schip luidde. Later op de avond bleek dat het ging om de 350 ton metende spits 'Marleen'. Het schip is woensdag geladen bij 'De Hoop' in Temeuzen. Tussen vier en vijf uur werd het aan de grens venvacht, daar is het schip niet aangekomen. Voor zover woensdagavond was na te gaan bevond zich naastschipper Van de Velde, alleenzijn echtgenote aan boord. Het echtpaar had. volgens de eerste be richten geen kinderen. De aanvaring ontstond toen de geladen 'Marleen' ter hoogte van kilometerpaal 38-40. tussen Sluiskil en Sas van Gent van bakboord naar stuurboord op het kanaal wildemanoeuvreren.Tijdensdie manoeuvre werd de spits opvervaren door het ongeveer 1000 ton metende binnenvaartschip 'Le Havre", vermoe delijk eveneens afkomstig uit België, Volgens ooggetuigen zonk het schip binnen enkele seconden. Bemannings leden van de 'Le Havre' hebben nog red- ADVERTENTIE i dingspogingen ondernomen, maar zon der succes. Wel kon een van de beide opvarenden van de 'Marleen' de scheepshond aanreiken, die dan ook de ramp overleefde. Direct na de aanvaring kwam een hul pactie op gang. Daarbij waren onder meerde rijkspolitie te water, rijkswater staat. de brandweer en sleepboten be trokken. Tot laat in de avond is er woensdagavond door duikers op de plaats van de ramp naar het echtpaar gezocht. RIET J.-S. 'DE KWADE GENIUS' roes uitsliep op de bank in de zitkamer van het naast café 'De Sport' gelegen woonhuis. ..Het was duidelijk een op luchting voor hem." aldus commissaris Van Marion, die verder zei. dat de jon gen in 'een labiele toestand verkeert'. Overigens beschouwt de Vlissingse po litie Arie J slechts als 'n radertje in 't geheel. Commissaris Van Marion: ..Het plan voor de moord, al in juli in gang gezet, is een ondeelbaar plan. Ieder van de verdachten heeft op een deelgebied zijn bijdrage geleverd. Zonder die indi viduele bijdragen, zou de één zijn werk niet hebben kunnen doen in relatie tot het werk van anderen". Riet J.-S. wordt beschouwd als de kwade genius, de vrouw, die gedurende drie. vier maanden plannen smeedde haar echt genoot om het leven te brengen. Zij be naderde verscheidene mensen om 'het karwei te klaren'. Zij was het ook, die telkens weer met nieuwe plannen aan kwam, die slechts één doel hadden: Cor Jacobs van het leven berovenOm aldus de weg vrij te maken voor haar minnaar, de 27-jarige Driekus S. van wie zij nu enkele maanden in verwachting is. Reserves Hoewel de lezing door Arie J. van het gebeurde op die bewuste zaterdag avond tussen kwart over zes en kwart voor zeven gedeeltelijk wordt bevestigd door Riet J.-S.. heeft de poütie 'zekere reserves tegenover de jongen." Commissaris Van Manon: „De beken tenis zelf moeten we met grote voorzich tigheid hanteren. Het is een niet hele maal veiwachte ontwikkeling. Het gaat om een zeventienjarige jongen, die op dit moment labiel is en vreemd reageert. De vraag is: wat is zo'n bekentenis waard? Ik geloof echter niet dat hij ie mand dekt. Zijn bekentenis bevat een aantal elementen, die. voorzover con troleerbaar. ook door anderen worden bevestigd. Politieel is de zaak rond. De jongen had een motief, hij had de gele genheid en hij had het middel. Tijdens de verhoren is tevens komen vast. te staan, dat hij vier weken tevoren - toen met een pistool - al op het punt heeft gestaan zijn vader te vermoorden. Ook toen op aandrang van zijn moeder. Op het laatste moment - de vader sliep - durfde hij echter niet." Officier van justitie mr A P Besier zei gisteren, da t er 'juridisch-technisch nog veel werk moet worden verzet voor de zaak rond is." Hij had grote bewonder ing voor de wijze waarop het recherche bijstandsteam en de Vlissingse politie deze moordzaak heeft aangepakt. Nog deze week zal hij de rechtbank verzoe ken tot verlenging van de hechtenis van de vier vorige week gearresteerde ver dachten, nu vooreen periode van dertig dagen. Arie J zal vrijdagmorgen dus worden voorgeleid. Mr. Besier is van mening, dat zowel over de dader als over Riet J -S. een psychiatrisch rapport dient te worden uitgebracht Volksdansgroep danst voor bejaarden HOOFDPLAAT - Donderdag 9 decem ber treedt de volksdansgroep uit Vo gelwaarde op voor de bejaarden van Schoondijke en Hoofdplaat. Dit optre den is in zaal Martens te Hoofdplaat en begint om 20 00 uur. ALS UITBREIDING ERDOOR KOMT Minder nieuwe arbeidsplaatsen bij NSM dan verwacht TERNEUZEN - De Nederlandse Stik stofmaatschappij (N.S.M.) in Sluiskil heeft haar plannen voor fabrieksuit- breiding wanneer het bedrijf een extra hoeveelheid aardgas krijgt toegewe zen, drastisch herzien. Dit blijkt uitaanvullende mededelingen van de hoofddirectie uit Brussel. De N.S.M. studeert momenteel op de bouw van een nieuwe ammoniakfa- briek. Het gaat om een investenng van circa 380 miljoen gulden, die ongeveer 45 (en geen 300, zoals aanvankelijk werd verwacht) nieuwe arbeidsplaatsen zal opleveren. Momenteel werken er bij het Sluiskilse bedrijf 1250 personeelsleden. De N.S.M. onderhandelt op dit moment met de regering en de gasunie over le vering en prijs van aardgas. „Meer in formatie is in deze fase nog niet te geven, daar de studie en onderhandelingen nog niet zijn afgerond", aldus de hoofddirec tie. PRIJS WATER BINNEN ENKELE JAREN VERDUBBELD „WATER STRAKS NIET MEER TE BETALEN" Zet dit eens heel overmoedig op uw verlanglijstje. GOES - De aandeelhouders van de NV Watermaatschappij Zuid-West- Nederland (gemeenten en provincies) zijn zeer bezorgd over de ontwikkeling van de tarieven voor waterlevering. Tijdens de woensdag in Goesgehouden vergadering, wezen verschillende aan deelhouders erop dat de tarieven bin nen een aantal jaren verdubbeld zijn. „We betalen nu 91 cent per kubieke me ter en in 1987 zal dat ongeveer 360 cent zijn", stelde ing. A. Dek (JKapelle). En de heer L. J. de Clerck (Aardenburrg): „We zijn erg verschrokken van de stij ging met 12% in 1977. Als dat zo door gaat zal het water op den duur niet meer te betalen zijn." De heer Dek walde weten of WMZ bij het maken van plannen voor nieuwe voor zieningen uitgegaan is van inmiddels achterhaalde voorspellingen. „Ik denk met name aan het achterblijven van de bevolkingsgroei en de lagere afname door de industrie", zei de heer Dek. Hij vroeg zich af of de rijksoverheid, gelet op de enorme kosten die WMZ moetmaken om meer water te krijgen, bij kan sprin gen. De heer Dek pleit te ook voor het verschuiven van verliesdragende inves teringen naar de toekomst. Gedepu teerde A. J. kaland. voorzitter van de raad van commissarissen, legde uit dat het rijk en de provincie Zeeland zich ga rant hebben gesteld voor de rente en af lossing van de leningen die WMZ voor het grote Biesboschproject ilSO miljoen gulden) moetmaken. Uitvloeisel van die garantiestelling ishetoprichten van een begeleidingscommissie, waarin verte genwoordigers van rijk, provincie Zee land en WMZ de ontwikkelingen in de gaten houden. „In de commissie komt ook de tarievermg aan de orde en men is accoord gegaan met de voorwtellen. In het voetspoor van de commissie heelt de minister van economische zaken goed keuring gegeven aan de verhoging met gemiddelde 12%". aldus de heer Ka- land. Hij benadrukte dat er een water tekort zou gaan ontstaan, als WMZ het Biesboschproject niet had aangepakt. „We weten alleen niet het juiste moment waarop dat tekort ontstaat. Ik weet dat er een wat andere ontwikkeling is, niet zozeer in de groei van de bevolking, maar wel op het gebied van verbruik van indpstneel water", betoogde de heer Kaland. Hij vertelde dat de grote industrieën zoveel mogelijk op het wa terverbruik proberen te bezuinigen, met name als gevolg van de ingevoerde lo- zingshefflng. Als voorbeeld noemde de gedeputeerde het bedrijf Dow Chemical in Temeuzen, dat volgens hem ondanks vergroting van het fabriekscomplex, toch minder water gaat afnemen. „De prognoses blij ven van die kant wat ach ter. We moeten er wel aan denken dat de afgelopen zomer alle productiecapaci teit ingezet moest worden en we hebben een droge of natte zomer niet in de hand We hebben wel de plicht om te zorgen dat er water is", stelde de heer Kaland. Hij kondigde aan dat het op korte ter mijn nodig zal zijn om het Biesbosch project - de aanvoer van oppervlakte water uit de Bïesbosch naar Midden- Zeeland - in bedrijf te stellen. „We zullen een geringere hoeveel nodig hebben dan aanvankelijk het plan was en dat zal kostenverhogend werken", meende de gedeputeerde. De heer Ka land wees erop dat een jaarlijkse aan passing van de tarieven met minstens 10% noodzakelijk is, om te voorkomen dat er 'grote schokken' ontstaan als het Biesboschproject in de exploitatiereke ning van WMZ -ingepast moet worden. De gedeputterde maakte duidelijk dat het bedrijf nu al in zekere mate de kos ten van het project geleidelijk in de ex ploitatierekening (en dus de tarieven verwerkt. De heer Kaland ontkende ten stelligste dat de kleinverbruikers extra belast worden ten opzichte van de grootver bruikers. Hij zei dat de watermaat schappij zoveel mogelijk de kosten voor iedere verbruikersgroep (kleinverbruik, grootverbruik, recreatief verbruik) naai de betreffende groep probeert door te berekenen. WMZ-directeur ir. Stoter onderstreepte dat. Hij somde enkele voorzieningen op (onder andere een wijs vertakt buizennet) die met neme voor de kleinverbruikers kostenverhogend werken. De aandeelhouders gingen akkoord met het verlenen van een machtiging om in 1977 totaal 51 miljoen gulden aan te trekken voor het -doen van nieuwe in vesteringen. De commissarissen H. Everwijn, J. Stenvert en A. Geluk wer den herbenoemd. In antwoord op een vraag van wethouder A. M. Jansen (Bor- selei deelde de heer Kaland mee dat WMZ voor de aanleg van het bufferbek ken 'De Wranghe' bij Kapelle nog geen grond heeft aangekocht. Hij toonde zich wat dat betreft met optimistisch over de pnjzen die WMZ op tafel zal moeten leg gen. gezien de ontwikkelingen op de grondprijzen markt Het café Sport aan de Hercules Segherslaan in Vlissingen. Links het woonhuis. ae moora op Jacoos is gepeeega. Politie: „Moord van dit kaliber is uniek" VLISSINGEN - De komst van Drie kus S. (27) in liet gezin Jacobs heeft de spanning tussen beide echtelie den in de loop van nauwelijks twee jaar tot het kookpunt opgevoerd. In de troebelesfeer van plannen maken en verwerpen en weer nieuwe plan nen uitwerken om Jacobs te doden, hebben de daders op een gegeven moment de grens van wat wél en niet kon overschreden, waardoor geen weg meer terug was. De wijze, waarop de verdachten een rol in het drama hebben gespeeld, is voor de politie aanleiding te spreken over 'een moord, die zijn weerga niet kent in de geschiedenis van de Neder landse misdaad. Uniek van dit kali ber'. Men kan in dit drama niet heen om de figuren van de 38-jarige Riet J.-S en haar minnaar de 27-jarige Driekus S.. die als barkeeper werk zaam was in het door Riet J.-S. beheerde café 'De Sport'. Tussen beiden ontstond een intieme relatie, die niet zonder gevolgen bleef Riet J.-S. is sinds ongeveer vier maanden zwanger van Driekus S. Dat was de reden, waarom Riet van haar echt genoot wilde scheiden. Jacobs wei gerde echter een scheiding. Vanaf dat moment, ongeveer juli/augustus van dit jaar, is de zaak In een stroom versnelling terecht gekomen. Toen zijn de eerste, aanvankelijk nog vage, plannen opgezet Cor Jacobs uit de weg te ruimen. De plannen, die tus sen juli/augustus en november zijn ontworpen om Jacbos te doden, vormen 'n even luguber als onge looflijk draaiboek. plan I. In eerste instantie be raamde Riet J.-S., daarin bijgestaan door Driekus S„ Frans van de K. en haar zoon Jan, het plan Jacobs te verdoven door middel van een slaapmiddel. De bedoeling was, dat als Jacobs in diepe, half bewusteloze slaap zou zijn. hij in de omgeving van z'n drijvende bok in 't water zou worden gegooid. De 'aanslag' zou dan de schijn kunnen hebben van eenongeluk. Jacobs reageerde echter averechts, toen hem een glas limo nade werd aangeboden, waarin het middel was opgelost: hij vond de li monade niet lekker en dronk de in houd van zijn glas niet op. Het tweede plan van het viertal behelsde Jacobs te verdoven met 'n gaspitsooi en verder plan I uitte voe ren. Maar het gaspitooi. waarop het viertal beslag had kunnen leggen, bleek niet van zo'n beste kwaliteit: zelfs de hond bleek zich niets aan te trekken van een 'verdovend' spuitje. Plan IUkwam vervolgens even om de hoek kijken. Jacobs zou met een messteek om het leven moeten wor den gebracht. Uiteindelijk kwam het viertal daarop terug: het slachtoffer zou dan misschien teveel lijden en dat wilde men niet. Plan IV hield in, dat Jacobs zou worden doodgeschoten. In eerste instantie kreeg het viertal de be schikking over een pistool. Ongeveer vier weken voor zijn dood droeg Riet J.-S. haar zoon Arie op zijn vader dood te schieten. De jongen durfde echter op het laatste moment het fa tale schot niet te lossen. Beslaglegging Kort daarna heeft de Vlissingse poli tie beslag gelegd op dit pistool. Commissaris Van Marion daarover op de persconferentie: „We hebben dat pistool inderdaad in beslag ge nomen. Meer kan ik er op dit moment niet van zeggen." Desgevraagd gaf hij toe: „Houdt het maar op een tip." Voor de daders was de inbeslagne ming van het pistool echter geens zins het sein om nu maar een punt achter de hele zaak te zetten. In tegendeel, zij gingen, onder aanvoer ing van en gestimuleerd door Riet J.-S. tot het bittere einde door. Ver dachten Frans van de K. en zoon Jan schaften een geweer aan. In die tijd moet Jacobs zich tegenover zijn vrouw hebben laten ontvallen, dat hij haar zou meenemen naar de dok ter voor een onderzoek. Het maakte Riet J.-S. des te vastberadener haar echtgenoot uit de weg te ruimen. De laatste weken en dagen voor de moord moet er in het gezin Jacobs langzamerhand een sfeer zijn ge groeid, die het best te beschrijven valt als onwezenlijk en bizar. De ver dachten moeten in een soort roes hebben toegeleefd naar het moment, waarop Jacobs zou worden gedood. Laatste stap Toen het geweer was aangeschaft - het wapen is (nog) niet gevonden - benaderde Riet J.-S. een ex-kelner, die in het cafe heeft gewerkt. Com missaris Van Marion: „Deze man had er aanvankelijk wel oren naar, maar kort daarna heeft hij van schrik de benen genomen." Onder ling was 't groepje van vier het er wel over eens, dat Jacobs uit de weg moest worden geruimd, maar ieder van hen deinsde terug de laatste fa tale stap te doen. Ook Frans van de K. zou zijn gevraagd, mogelijk tegen betaling, Jacobs te doden, maar tegenover de politie heeft Van de K. ontkend het plan zelfs maar in overweging te hebben genomen. Inmiddels was het scenario al ge reedgemaakt voor wat er zou moeten worden gedaan als Jacobs eenmaal om het leven zou zijn gebracht. F. v. d. K„ Driekus S. en Jan J. hadden min of meer de rollen al verdeeld: Van de K. en S. Zouden het stoffelijk overschot laten verdwijnen. Jan J. zou alle sporen uitwissen. Zó is het ook gegaan, die bewuste za terdagavond 6 november. Cor Jacobs was woensdag 3 november thuis ge komen. Zijn 'vrienden' zorgden er- ivoor. dat hij elke avond dronken of nagenoeg dronken naar bed ging. Dat was hun 'voorbereiding" voor de moord a anslag. Het duurde echter to t zaterdagavond 6 november, toen Ja cobs uitvoerig was wezen 'stappen' met Van de K., vóórdat het tot daad werkelijke uitvoering kwam. Riet J.rS. haalde haar zoon over de fatale schoten telossen. Hetdramaspeelde zich af tussen kwart over zes en kwart voor ze ven. Niet duidelijk is of er der den bij de schietpartij aanwezig zijn geweest. Wél waren alle verdachten 'stand-by' om het lijk te laten ver dwijnen. Zoals afgesproken vervoer den V. d. K. en S. het stoffelijk over schot vrijwel meteen naar een plaats in de buurt van Rotterdam. Zij maakten daarbij gebruik van een ge leende auto. Eigenlijk hebben zij het stoffelijk overschot op een verkeerde plaats 'gedumpt'. Niettemin duurde het nog tot vrijdag 26 november voor het werd gevonden. Jan J. wiste zo goed en zo kwaad als dat ging alle sporen uit. Het vervolg is bekend: Riet J.-S. meldde zich drie dagen later bij de Vlissingse politie met de mededeling, dat haar man al enkele dagen was verdwenen. Na de vondst van het stoffelijk over schot. volgde vrij snel identificatie. De sporen wezen al vrijwel meteen naar Vüssingen. Vorige week dins dagavond ging de politie over tot ar restatie van vier verdachten. Arie J. b'eef nog enkele dagen buiten schot. OOSTSLUIS TERNEUZEN DAG GESTREMD TERNEUZEN - De vaart door de bin- nenvaartsluis (Oostsluïs) in Temeuzen zal woensdag 8 december een groot deel van de dag gestremd zijn als gevolg van baggerwerkzaamheden. Rijkswaterstaat verwacht, dat de stremming tussen 's morgens zes en 's avonds zes uur zal duren. In die periode zal de binnenscheepvaart door de West- sluis - de zeevaartsluis - worden ge schut. De scheepvaart moet in verband daarmee met enige vertraging rekening houden. De dienstboten 'Othello' en 'Blide' zullen voor de aanwijzingen aan de scheepvaart zorgen. (ADVERTENTIE) Vandaag is uw gulden weer een daalder waard op de markt in Middelburg en Zierikzee! en de sint komt ook met lekkers voor de kinderen! MOERMAN Walstr. 94 - Vlissinger ZEEUWSE Vaktaal Vaktaal is overal, goede lezer Deze week probeerde één onzer col lega's een afspraak me maken met een officier van justitie in dit gewest. Hij stelde een datum en een uur voor. „Nee", sprak de man aan de andere kant van de lijn. „Dat gaat helaas met. Dan zit ik vast' Nadelig voor grondwater GOES - De NV Watermaat- schappij Zuid-West-Nederland (WMZi schat dat er door parti culieren in de omgeving van de vroongronden in de Westhoek van Schouwen-Duiveland jaar lijks zo'n 100.000 kubieke meter water wordt onttrokken. WMZ-directeur ir. P. Stoter deelde dit woensdagmiddag mee tijdens een lezing voor aandeelhouders over het infil tratieproject Schouwen- Duiveland. Hij tekende erbij aan dat de watermaatschappij niet precies weet hoeveel de to tale onttrekking door particu lieren is. Ir. Stoter benadrukte dat de particu liere onttrekking nadelig zijn voor de vvatersituatie in de Westhoek. „Aange zien deze onttrekkingen vooral in de zomer zullen plaatsvinden, mag de in vloed op de grondwaterstand zeker niet worden onderschat", betoogde de heer Stoter. Hij wees erop dat, naast de wateronttrekking. ook andere zaken de voeding en afvoer van de zoetwaterbei in de Schouwse duinen hebben beïn vloed. Hij noemde de aanplant van een bos en toename van de duinbegroeiing (gevolg: verdamping), de invloed van de duinafslag en de verlaging van de grondwaterstand. In zijn inleiding gaf de WMZ-directeur een uitvoerig overzicht van de stand van zeken met betrekking tot de watervoor zieningen op Schouwen-Duiveland en het nieuwe Haringvlietproject. waar door water uit het Haringvliet in de duinen te Haamstede ingelaten wordt. De natuurlijke grondwaterstand wordt daardoor verbeterd. Ir. Stoter toonde zich bezorgd over het zoetgehalte van het Haringvliet (een mengsel van Rijn en Maaswater). Dat zoetgehalte wordt nadelig beïnvloed door het binnendrin gen van zout water via de Volkerakslui- zen. „Daar rijkswaterstaat worden zo veel mogelijk maatregelen genomen, teneinde te belatten dat hetzoute water uit het Volkerak op het Haringvliet komt, onder andere door middel van luchtbellenschermen en het periodiek spuien", aldus de heer Stoter Hij noemde het een tegenvaller dat de zoutlekkage als gevolg van de gewij zigde beveiliging van het Oosterschel- degebied niet zal eindigen in 1978, maar pas rond 1985 als ee Philipsdam gereed is. Ir, Stoter vermoedde dat de zoutlek kage tot 1985 eerder nog zal toenemen als gevolg van het ingebruiknemen van een derde schutsluis en een Jachtensluis bij het Volkerakcomplex. WMX-directeur vertelde, mede aan de hand van dia's, hoe de toekomstige wa terwinningen -zuivering in de Schouwse duinen eruit gaat zien. Hij deelde onder meer mee dat het bestaande pompsta tion 'De Blinkert' geheel wordt afgebro ken, om plaats te maken voor nieuwe voorzieningen, waaronder een uitge breide zuivering. Hij oefende kritiek uit op degenen die vinden dat waterwin ning met in harmonie is met een goed natuurbeheer. Ir. Stoter: „Sommigen gaan dan nog een stap verder door de verklaren dat men in de natuu rgebieden moet komen tot een gefaseerde afbouw van de waterwinning. De belangen van de waterwinning worden dan terzijde geschoven met de opmerking dat er al ternatieven zijn. De alternatieven wor den niet genoemd, laat staan dat ze op kwaliteit, betrouwbaarheid en veilig heid van het product water - een eerste levensbehoefte - worden gewogen". Drie woonwagens in Renesse tijdens storm omgewaaid RENESSE - Tijdens de storm in de nacht van dinsdag op woensdag wer den in het woonwagenkamp te Renesse drie woonwagens zwaar beschadigd toen zij omwaaiden. De woonwagens werden bewoond door de families van H. P. en P. Omdat er in een van de omgevallen wagens een brandende kachel stond werd de brandweer gewaarscuwd. Deze hoefde echter met meer in actie te komen om dat de kachel uit zichzelf al was gedoofd. De schade aan het in- en exterieur van de wagens was zeer groot. De gezinnen zoeken momenteel naar onderdak. Tij dens de stormnacht verbleven zij op het politiebureau te Haamstede. Vlissinger lag gewond onder aan boulevard VLISSINGEN - De Vlissingse gemeen tepolitie heeft dinsdagavond de 42- jarige Vlissinger L. van R. onderaan de Boulevard de Ruyter, ter hoogte van het standbeeld aangetroffen. De man had een fractuur aan de linkervoet. Hoe hij daar was terechtgekomen kon hij niet verklaren. Hij is per ambulance overgebracht naar het Bethesda/Sintjosephziekenhuis. (ADVERTENTIE) en wij doen de rest Strandhotel - Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2