Bouw pijlerdam stimuleert de woningbouw in Zierikzee Vlissingse krijgt 35,- boete voor veroorzaken aanrijding nieuws! «".KSSSSS' ism .zuiver suxaas sêl agenda da's zuiver DONDERDAG 2 DECEMBER 1976 WISSEL SCHOUWEN VOOR MEDEWERKERS 100 WONINGEN NODIG VOORDELEN GROTER DAN NADELEN ZIERIKZEE - De bouw van de pijler dam in de Oosterschelde zal ook conse quenties voor Zierikzee hebben. Bur gemeester Th. H. de Meester deelde woensdagavond tijdens zijn antwoord op de algemene beschouwingen mee, dat er voor de medewerkers aan de bouw van de dam ongeveer 150 wonin gen bij voorkeur op Schouwen- Duiveland zullen moeten worden ge zocht. Het provinciaal bureau en de di rectie van de volkshuisvesting vinden dat het grootste deel van die woningen namelijk 100, in Zierikzee moet worden gevonden. B. en w. van Zierikzee stellen zich nu voor om daar binnenkort vrij komende woningen voor aan te wijzen, woningen die binnenkort worden opgeleverd en woningen die nog gebouwd moeten worden. Zo is er al belangstelling ge toond voor de bungalows die binnen kort in het plan Kaaskenswater worden gebouwd. Voor deze ontwikkeling zal een extra bouwvolume aan Zierikzee worden teoegezen door de minister van volkshuisvesting. De heer De Meester zei daarbij wel in te zien dat door het vertrek van deze gezinnen binnen acht a tien jaar problemen zullen rijzen, maar die wegen niet op tegen de voordelen die de komst van nieuwe bewoners waar voor werkgelegenheid beschikbaar is met zich meebrengen, vond hij. Het col lege van Zienkzee zal met aarzelen om. wanneer dat nodig is, voor te stellen om de post ter bevordering van de indus trialisatie van 1500,- op de begroting aanzienlijk te verhogen. De heer De Meester deelde verder mee dat er op di verse terreinen contacten worden ge legd om te komen tot een nieuwe be stemming van het gebouw wan Smit Bolnes om nog enige werkgelegenheid in Zierikzee te behouden. In het plan Kaaskenswater waar zich nu de ge meentecamping bevindt zijn 13 kavels voor bungalowbouw uitgegeven. Verder wordt er een wijziging van het bestemmingsplan Kaaskenswater voorbereid om particuliere woning bouw mogelijk te maken. Voorts wordt onderzocht of de bouw van 40 woningen met. een dienstencentrum mogelijk is Dat zou dan zo dicht mogelijk bij het tunneltje van plan Malta moeten komen om de aansluiting met de stad te be houden. Verder wordt de mogelijkheid overwogen om bij het Zweeds Rode- kruisziekenhuis een verpleeghuis te bouwen. De raadsleden maakten zich bij dit alles nogal ongerust over de toekomst van de gemeentecamping. Het college is van mening dat dit geen gemeentelijke taak is en ziet dan ook meer m de particuliere camping. De PCF- en PvdA-fracties wil len toch graag een gemeentecamping houden. Ze zien dat als een sociale taak GOES - Ziekenhuis De Bevelanden Z., 15.30-16.30 uur: uitzending Nomen Ne- scio. HULST - St.-Lidumaziekenhuis. 19.35-21 uur: uitzending Radio Nightin gale. MIDDELBURG - Gasthuis. 20-21 uur: uitzending Rawa. Ontmoetingscentrum Dauwendaele. 20 uur psychimetrische avond ZIERIKZEE - Graanbeurs. 19-22 uur: vogelshow. Bioscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20 uur: Blue Movie, 18 jaar. Luxor. 20 uur: Losse zeden in Zweden. 18 jaar. HULST - De Koning van Engeland. 20 uur: Max Ha velaar, 14 jaar, 20.30 uur: The Servant, 14 jaar. GOES - Grand. 20 uur: Geen vuiltje aan de lucht. 14 jaar. MIDDELBURG - City. 20 uur: The man from Hong Kong. TERNE UZEN - Luxor. 20 uur: The exorcist, 18 jaar. VLISSINGEN - Alhambra. 20 uur: Gor- go. 14 jaar. Tentoonstellingen GOES - Lunchcafé Stadhuis: werken W. de Rijk. HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur oude landbouwwerktuigen. Restaurant 'De Schaapskooi-: werken Ben Bonte. HULST - Galerie Van Geyt. 9-12 en 14-18 uur: Feest der kleine formaatjes. 'Den Dullaerf, 9-20 uur werken Geer Steijn en Elly de Vries. Bar "De Smidse": werken Jacqie Vink. MIDDELBURG - Zeeuws Kunstenaars centrum. 14-17 uur: werk 10 edelsmeden en werken Han van den Broeke. Kunstzaal Van Benthem en Jutting. 9-18 uur: oude prenten en landkaarten. Zeeuws Museum, 10-12.30 en 13 30-17 uur tuinaanleg op Walcheren in de 18e eeuw Galerie Contrast. 13.30-17.30 uur: an tieke meubelen en moderne kunstnij verheid. Galerie Pictura. 11-17.30 uur: werken Sonja Geverdmck en Matiueu Simmer. Vleeshal: kunstenaarsgroep WEB. Rijksarchief. RPA tentoonstelling: Kweekmosschen en paedagogen NISSE - Galerie De Mooie Slaak. 9-20 uur: werken Messemaker. SAS VAN GENT - Galerie Uilenspiegel. 9-12 en 12.30-18 uur: werken Lisbeth de Jonge. TERNEUZEN - Museum, 14-17 uur: grondstoffen, weven, breien. VLISSINGEN - Stadhuis, 8-12.30 en 13.30-17 uur: grafische exposities WESTDORPE - Zaal "Troutzaerte": werken Wim Schütz. IJZENDIJKE - Streekmuseum West- Zeeuwsch-Vlaanderen. 10-17 uur: ama teuristische kunst. van Zierikzee daat wel de aangewezen plaats voor is, hij wilde de campings lie ver aan de kustgemeenten laten. Op 15 december gaan college en raad weer met de bevolking van Zierikzee praten. „Een dergelijk onderwerp zal dan ook ter sprake komen", merkte de voorzitter op. Ook gedachten over woonerven in verschillende stadsge deelten zullen dan zeker naar voren ko men. De voorzitter deelde in zijn ant- woord op vragen van de raadsleden mee dat het dan ook zeker de bedoeling is hierover met de bewoners te overleggen. Bij dat alles vroeg hij zich af of wooner ven niet te duur zijn in de bestaande wijken „Aanleg in een nieuw bestem mingsplan is veel eenvoudiger", be toogde hij, „en in het plan 'Poortam- bacht' heeft men dergelijke ideeën dan ook al ingebouwd". Verkeer De discussie tussen PvdA en raads voorzitter kwam nogal op gang naar aanleiding van de opmerking van de Partij van de Arbeid lijnrecht tegen over de mening over het verkeer van het college te staan. Het voorstel van de PvdA was om door deskundigen een verkeersplan op te laten stellen dat uitgaat van de belangen van voetgan ger en fietser, waarbij echter niet de economische belangen van de binnen stad uit het oog moeten worden verlo- Dammen STAVENISSE - In de damcompetitie van cafetaria C. P Nooy te Stavenisse werden de volgende wedstrijden ge speeld: R Moerland - Co Smits 0-2. A. Oostdijk-C. Moerland 0-2. R Moerland- A. Wesdorp 0-2, Co Smits - T. van Haaf- ten 2-0. A. Oostdijk - A Wesdorp 2-0, T. van Haaften - C. Moerland 0-2 IJsclub 'Burgh- Haamstede' hield bijeenkomst HAAMSTEDE - In hotel Bom te Haam stede hield de ijsclub 'Haamste- de/Burgh" onder voorzitterschap van de heerN. A Dambruin een ledenvergader ing. Volgens de heer Dambruin is het afgelopen jaar voor de club goed verlo pen Hel led en tal steeg van 200 naar 426. Uit het financieel jaarverlsag van de penningmeester, de heer J. Knstelijn, bleek dat er een batig saldo is van 1345.50. Van dit bedrag zal. aldus de heer Krislelijn. niet veel meer overblij ven na betaling van enige dure lampen. De contributie blijft onveranderd, 6.- per jaar per gezin. In hel bestuur werden de heren P. Adam. J. Kristelijn en J. van de Zande herkozen. B. en w. Zierikzee verdeelden de portefeuilles ZIERIKZEE - Aan het begin van de raadsvergadering, woensdagafvond, deelde burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee inee hoe de portefeuille verdeling er in het vervolg uil zal zien. nadat, zoals hekend. wethouder W. den Boer maandagavond zijn plaats in het college had ingenomen. De burgemeester krijgt de portefeuilles politie, brandweer, openbare veiligheid, volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning. verkeer, reerratie en toerisme, in dustrie. cultuur, concertzaal, subsi- dieoverleg. visserij, personeel en geor ganiseerd overleg. Voor wethouder C Bijdevaate, die zoals bekend het wat kalmer aan gaat doen, zijn spciale za ken. landbouw, financiën, woonruimte en middenstandszaken. Voor wethou der W. den Boer tenslotte blijven dan nog over publieke werken, greondaan- kopen. jeugd- en jongerenwerk, onder wijs. sport en volksgezondheid. De voorzitter wees op de mogelijkheid daarvan „Zoiets verwezenlijk Je niet in één klap Er is geen Haarlemmer-olie om de stad zomaar verkeersluw te maken. Sluit je een straal al", zo zei hij. „dan verzwaar je het verkeer in andere stra ten". In antwoord op de bezorgdheid van de PvdA voor de voergangers die vanaf "Poortambacht" de stad m moe ten. en welk aantal zeker zal toenemen na de bouw van de LTS en de Rijksscho lengemeenschap in die wijk. zei hij, dat er wordt gedacht aan dé aanleg van een voetgangers- en lietsersbrug. ter hoogte van de Kamemelksgracht naar het voorbeeld van de Caubrug. Hij bestreed ook de PvdA opmerking dal het college de onderwijszaken op zijn beloop zou la ten. Wat beide scholen in plan 'Malta' betreft, zei hij te denken aan de bouw van een gecombineerde kleuter- en la gere school in verband met de integratie van het kleuteronderwijs in het lager onderwijs, op de grens tussen 'Malta' en de binnenstad. Na het aandringen van de PvdA om niet langer achter maar voor de zaken uit te lopen, wees hij op het gevaar dat over enkele jaren de gemeente in de legen schoolklassen zal', zwemmen. Zowel de bouw van de LTS als van de rijksscho lengemeenschap hangt af, zo deelde hij mee. van de beschikbare rijksfinan- Bril jeugdkampioen Oud- Vossemeerse schaakvereniging OUD-VOSSEMEER - De Oud- Vossemeerse schaakvereniging hield in het dorpshuis 'De Vossenkuil' een feestelijke bijeenkomst. Tijdens deze bijeenkomst, die onder voorzitter schap stond van dr. A. W. A. de Looze, werden de winnaars van de competitie 1975-1976 bekend gemaakt. Bij de junioren werd winnaar de heer M Bril met 23 punten voor S. de Looze (23 pnti. J. Vaders i22 pnti. NL Polderman (21 pnti en P. Bevelander iIS pnti. Bij de senioren werd winnaar M. de Looze ter wijl di". A. W A. de Looze het mix- toemooi won. Ook bij het kampieonschap van Roos endaal werd er goed gespeeld. Bij de meisjes tot 16 jaar werd M. Polderman winnaares terwijl S. de Looze en J. Va ders respectievelijk op een gedeelde eerste- en tweede plaats eindigden. In de strijd om het Nederlands kampioen schap staat de verenmgmg. die optreedt als vertegenwoordigers van Noord- Brabant. op een zesde plaats. De jeugdleider, de heerT. van Maanen. reikte de diverse diploma's uit die door de leden werden behaald. L. deLeeuw. M. Polderman. R Heyboer. P. van Westen. H. Heyboer en L. Lind- hout behaalden het pionnendiploma. J Vaders het toren-diploma en S. de Looze en W. Douw het koningsdiploma Hierna speelden J. Vaders en M de Looze een aantal simultaanpartijen J. Vaders won twee partijen, speelde twee keer remise en verloor vier keer Bij M. de Looze was de score respectievelijk drie. drie en drie. Van onze adverteerders La Grand opende doe-het-zelf-zaak NIEUWERKERK - Woensdag werd in Nieuwerkerk een nieuwe "Doe het zelf - zaak "De bóótelóós", geopend. In deze zaak. eigendom van de fmna La Grand BV waarvan m Nieuwerkerk ook al een aannemingsbedrijf is gevestigd, zijn be nodigdheden voorde doe hetzelver ver krijgbaar. Zowel verf en behang als complete keu kens zijn verkrijgbaar. De nieuwe zaax. de naam zegt het al. is gevestigd in een voormalige botenloods die geheel werd verbouwd zodat het een mooie en ruime zaak is geworden. Hoofdleidster L. E. de Jonge vierde jubileum ZIERIKZEE - Het bestuur van de ver eniging tot bevordering van christelijk schoolonderwijs hield woensdagmid dag in de aula van de christelijke M AVO-school te Zierikzee een receptie. Dit gebeurde ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de hoofdleidster van de christelijke kleuterschool 'De Maltarakkers' te Zierikzee, mevrouw L. E. de Joige-Van 't Hof. Eerst was zij leidster in Wilhclminadorp en Goes en vervolgens 22 jaar in Zierikzee. Bij de ingang van de aula stonden de kinderen van de kleuterschool met ere- bogen de hoofdleidster op te wachten. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer C. M. van Oord sprak een gelu kwens ui ten hoop te dat de 'moeder' van deze school nog vele jaren haar taak in het beroep, dat haar zo lief is. mag ver vullen. Namens het bestuur bood hij haar een Rembrandtbijbel aan en een enveloppe met inhoud. Onder leiding van de kleuterleidster mevrouw H. G. G de Bruyne-Brouwer zongen de kinderen haar een feestlied toe en boden daarbij 25 rode rozen aan met een vaas die een geschenk was van de ouders. Alle kleu terleidsters van het eiland, die samen een contactclub vormen, waren aanwe zig en zongen haar een felicitatie op rijm toe met daarin een overzicht over de af gelopen vijfentwintig jaar verwerkt Vele collega's uit alle delen van het on- dderwijs, ouders en bekenden en familie waren op de receptie aanwezig om haar te feliciteren en bloemen en geschenken aan te bieden. Mevrouw De Jonge dankte allen die deze dag voor haar tot een onvergetelijke gebeurtenis hebben gemaakt Tafeltennis SINT-ANNALAND - In het kader van de onderlinge tafeltenniscompetitie van de tafeltennisvereniging 'Smash '76' uit Sint-Annaland werden enkele wedstrijden gespeeld. Een van de spannendste wedstrijden was die tussen de twee bestuursleden Adrie Fase en Wim Slager. De setstan-; den waren 24-22. 9-21 EN 10-21. De uit- slagen bij de senioren luiden verder: C. van 't Hof - D. den Engelsman 21-17, 21- 16, S. Vroegop - D. Bruijnzeel 9-21, 3-21. A. Menheere - J van de Klooster 21-12, 21-18. K. Vroegop - T H.ijboer 21-11.21- 9. Dames; M. van de Klooster - H. Pol derman 21-8. 21-11. J. Fase - P. Walhout 21-7. 21-11, J. Lindhout - E. van Beek 11-21 13-21 Junioren dames- E. van 't Hof -1. Jopse 15-21. 21-18. 19-21. A. de Wilde - M. van "t Hof 21-13.21-15. T. Fase I Jobse 18-21.21-19.16-21. E. van 't Hof- A, Scherpenisse 23-21. 12-21. 21-12. He ren. W. v. Oudenaarde - T. den Engels man 17-21. 16-21 I. van de Repe - K. Goedegebuure 21-14.21-15. T. van "t Hol C. Boot21-18.21-10. H van de Klooster - I. van de Repe 19-21.16-21. D. Bruijnzeel I Fase 17-21. 12-21. A. van "t Hof - A. Rijnberg 15-21.8-21. K Bazeb - K West dorp 7-21. 11-21. Collecte OUD-VOSSEMEER - De oogstcollecte in de Nederlands hervormde kerk te Oud-Vossemeer heeft ƒ5589.80 opge bracht. Een gedeelte hiervan is bestemd voor de kerkvoogdij. Voor leden Oud- Vossemeerse 'Vogelvrienden' 112 prijzen OUD-VOSSEMEER - De vogelkwe- kersvereniging "De Vogelvrienden' uit Oud-Vossemeer hield in het clublokaal van de heer Saparow de jaarlijkse fees tavond. De avond werd geopend door de voorzitter, de heer K. Hommel. Na koffie met gebak werden de prijzen van de laatste tentoonstelling uitge reikt. Door de goede kwaliteit waren er 112 prijzen zodat vrijwel ieder hg met een prijs naar huis kon gaan. De avond werd hierna verder gevuld met eenbal. waarbij de muziek werd verzorgd door de 'Eveningstars' uit Be rgen op Zoom. e m 'De Vogelvrienden' doen van 3 tot en met 5 december mee met 45 vogels aan de nationale tentoon stelling te Steenbergen. KANTONGERECHT MIDDELBURG Hulpcentra NOORD- en MIDDEN-ZEELAND Goes, telefoon 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Temeuzen, telefoon 01150-4444. THOLEN - tel. 0011. AUTO WERD VERNIELD MIDDELBURG - Dc Vlissingse auto mobilist J. C. van U. is woensdagmor gen door de Middelburgse kantonrech ter mr. A. Veenhoven beboet inel 35 omdat zij op 18 september te Souburg een botsing heeft veroorzaakt. Zij reed toen. komende uit de Diezestraat dc Lingestraat in en nam daarbj de bocht naar rechts te ruim waardoor zij eerst in botsing kwam met een haar tege moet komende auto die goed rechts hield. Vervolgens kwam ze tegen een op een parkeerhaven staande auto te recht. De kantonrechter hield er bij de uitspraak rekening mee dat bij deze botsingen haar auto - alleen w.a. ver- zekred - geheel werd vernield. Zij voerde ter verdediging aan dat de situatie daar erg erg onoverzichtelijk was en zij daardoor de tegenligger te laat zag. Bovendien zou zij in een slip zijn geraakt. De officier van justitie mr. J. Kolkman stelde dat mevrouw de vei ligheid van het verkeer in gevaar heeft gebracht In verband melde nare gevol gen voor haar zei hij de eis te willen be perken tot een boete van 75, Een boete van 50 en een toewijzing van de civiele vordering van 200 eiste de officier tegen de niet verschene bestuur stervan een Duitse auto mevrouw M. K.. die te Vlissingen een aanrijding zou hebben veroorzaakt met de auto van mevrouw J. C J. Mevrouw J. die als ge tuige werd gehoord, verklaarde dat zij stilstond voor een kruispunt om recht saf te gaan. De andere auto stond naast haar en zij meende dat die rechtdoor of linksaf zou gaan. doch deze mevrouw vervolgde haar weg naar rechts zodat een botsing liet gevolg was. De uit spraak was 40 boete en toewijzing van de civiele vordering. In de aangehouden zaak tegen de Mid delburgse autobestuurder M. C werden nu als getuigen gehoord de verbalisat- nen A. M. F. en C. M. U. Volgens hun proces-verbaal zouden zij met eenpoli tieauto op het kruispunt Pottenmarkt-Markt te Middelburg zijn gestopt voor een van rechts komende auto waarna C. hun was gepasseerd De van rechts komende auto moest daarom remmen om een botsing te voorkomen met de auto van C Tijdens de behande ling van deze zaak, waarbij een grote tekeningp tafel kwam. bleek echter dat het geval zich geheel op de Markt heeft afgespeeld en niet op de genoemde krui sing zodat de officier ontslag van rechtsvervolging vroeg. De kantonrech ter kwam echter tot vrijspraak voor C Bushalte Conform de eis werd de chauffeur A. P. T. uit 's-Heer-Arendskerke veroordeeld tot een voorwaardelijke boete van .1' 50 oindai hij nabij de Zeelandburg met een autobus is gestopt op een vlucht strook om een passagier uit te laten. Hij deed dit omdat hij anders en keline omweg moest maken naar de officiële halte. Volgens T. zou een vroeger hoofd van de verkeersinspectie dat hebben goedgevonden, Ook zou er, volgens hem, nooit aanmerkingen op zijn ge maakt. Zo wel de officier als de kanton rechter hielden er rekening mee dal maatregelen zijn genomen dat dit niet meer zal gebeuren. F S. uit Yerseke zou met zijn auto in Wilhelminadorp in de bebouwde kom volgens een gatsometer 77 km hebben gereden Hij betwistte dat. en zei dat het. wel 57 km zal zijn geweest. Zijn verweer werd niet aanvaard zodatde officier een boete van ƒ80 vorderde. De kanton rechter deed er een tientje af. De bromfietser J. A v. d. Z. uit Vlissm- Scholieren bezochten bakkerij NIEUWERKERK - In IieL kader van lessen over 'de voeding' bezochten en kele leerlingen van de openbare basis school te Nieuwerkerk de bakkerij van bakker Ten Hove. De kinderen werden hierbij getoond hoe diverse bakkersprodukten. zoals brood en speculaas, worden vervaardigd. Dc groep stond onder leiding van hun on derwijzer de heer Ce vaal Tentoonstelling pv 'De Zwaluw' ST-MAARTENSDIJK - De pv 'De Zwa luw' te Sint-Maartensdijk hield in "Haestinge" een duiven toonstelling. Er waren 244 duiven ingezonden De be langrijkste resultaten: Oude Doffers: 1 P. van Dnel (tevens beste doffer). 2 J Moerland. 3 P. Bijl, 4 P. Potappel. 5 J. P Heijboer.jarigedoffers: 1 en4P BijI.2P. Potappel. 3 S. Vermeulen. 5 A. Zwage- makers. jonge doffers 1 C. van Gorsel. 2 P. van Driel. 3 P Potappel. 4 M. Vroe gop, 5 A. Riedijk. oude duivinnen: 1 C. Uyl (tevens beste duivim. 2 en 5 P. v Dnel. 3 C. Preiekm. 4 J. Stoutjesaijk, jange duivinnen 1 J. P, Heijboer. 2 P. Bijl, 3 P. van Driel. 4 L. Lindhout, 5 A. Bijl. jonge duivinnen: 1 J. Kwaak. 2 A. Bijl, 3 en 5 P. van Driel. 4 P. van Beveren, late doffers: 1 D J. Muskee, 2 L. Lind hout. late duivinnen: 11. Lindhout. 2 P van Dnel Volleybal STAVENISSE - In het kader van de plaatselijke competitie werden te Sta venisse de volgende wedstrijden van de tafeltennisclub "MASS" gespeeld. De uitslagen bij de senioren luiden: K. Moerland - P. de Moed 21-13 21-3. W. Moerland - L. Wesdorp 16-21 15-21. Din- gemans - J. Moerland 18-21 21-14. J. Po tappel - K. Smits 13-216-21. P Moerland J Moerland 17-21 21-17 16-21. K. Moer land - L. Wesdorp 21-16 24-26 21-18. Din- gemans - P. Moerland 16-21 23-21 21-16. P de Moed - K. van Haaften 20-22 15-21, K. Moerland - W. de Vos 18-21 21-12 21- 15. De uitslagen bij de junioren luiden: R Suurland - G Smits 11-2121-17 18-21. W. Klippel - L. Potappel 21-11 21-9, C. van Oeveren - J. Geuze 21-19 16-21 21-18. GESLAAGDE BAZAAR SINT-MAARTENSDIJK - De henge- laarsvereniging 'De Oosterscheidevis- sers' en de p.v. 'De Zwaluw' hielden een bazar, die bijzonder goed slaagde. Als attracties waren er onder meer het rad van avontuur, konden enveloppen wor den getrokken en was er een stand met welfare-werk. Beide verenigingen hiel den aan het evenement een versterking van de kas over. Herdenkingsdienst Biljarten STRAVENISSE - De uitslagen van de wedstrijden die werden gespeeld in de biljartcompetitie van cafetaria C. P Nooy te Stavenisse luiden als volgt: N. Nooy - B Mol 0-2. R de Graaf - A. Struik 0-2. P. van de Jagt - R. van Oeveren 0-2. L Gunst - P Potappel 0-2. Ph. de Rijke - J. van Beveren 2-0. Co Smits - R. Priem 2-0. C. Smits - A. Moerland 0-2. De stand in de competitie is: Co Smits 66 caramboles. 13 poedels 4 punten. P. Potappel 58 car. 13 p.. 4 pnt. A. Moer land 48 car. 5 p.. 4 pnt.. R van Oeveren 42car., 17 p..4 pnt.. B. Mol22 car.. 17 p.. 4 pnt, A. Struik 51 car., 16 p., 2 Pnt. r Priem 41 car.. 11 p.. 2 pnt,. R. de Graaf 35 car 24 p.. 2 pnt. Ph. de Rijke 32 car.. 13 p.. 2 pnt.. C Smits46 car.. 9 p.. 0 pntP van de Jagt 41 car 28 p.. OpntJ. van Beve ren 30 car23 p.. 0 pnt.. N. Nooy 30 car. 15 p.. 0 pnt.. L. Gunst21 car., 17 p.. 0 pnt. Bijeenkomst 'Martha' in andere zaal OOSTERLAND - De gewone Iwee- weekse vergadering van de hervormde vrouwenvereniging 'Martha' te Ooster- land wordt vandaag - woensdag - in verband met verbouwingswerkzaam heden aan de gewone vergaderzalen, in de consistorie van de n-h kerk worden gehouden. Mevrouw M. K Beije, hoofd leidster van de christelijke kleuter school te Oosterland houdt een lezing over reizen naar het. buitenland. De avond begint om 19.45 uur. Collecte SINT-ANNALAND - De opbrengst van de door de vrouwenvereniging 'Draagt Elkanders Lasten' te Sint Annaland ge houden activiteiten is 479.70. SINT MAARTENSDIJK - Morgen - donderdag - houdt de gereformeerde gemeente in Nederland te Sint Maar tensdijk een herdenkingsdienst. Dit ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de gemeente. Voorganger in deze dienst is ds. A. van de Berg. predikant te Brulnïsse. De dienst wordt, gehouden in het kerkgebouw van de gereformeerde gemeente te Sint Maartensdijk en be gint om 19.30 uur Contactavonden School met de Bijbel goed bezocht SINT-ANNALAND - In de School met de Bijbel aan de Schoolstraat- te Sint- Annaland werden twee contactavonden gehouden, waarvoor een flinke belang stelling bestond. De ouders waren volop in de gelegenheid om met het onderwij zend personeel van gedachten te wisse len over de vorderingen van hun kinde- "KAPELLE- Kerstviering Volleybal SINT-ANNALAND - De kerstviering van de zondagschool te Sint Annaland wordt niet op eerste kerstdag, zoals aanvankelijk was vastgesteld, maar op dinsdag 28 december gehouden De bij eenkomst begint om 18.30 uur en wordt gehouden in de Nederladse hervormde kerk te Sint-Annaland. OUD-VOSSEMEER - Het herenteam van de Oud Vossemeerse volleybalver eniging Amigos heeft de thuiswedstrijd, die werd gespeeld in het kader van de volleybalcompetitie van de regio Be rgen op Zoom, met 1-3 verloren. De seu standen luiden: 11-15.3-15.15-3en 11-15. IJsclub Sint-Annaland houdt vijftigste jaarvergadering SINT-ANNALAND - De IJsclub Sint Annaland houdt vrijdag 17 december haar vijftigste jaarvergadering. Deze bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, wordt gehouden m hotel 'Havenzicht' op de Haven te Sint Annaland. Kerstavond NK V-vrouwen OUD-VOSSEMEER - De afdeling Oud-Vossemeer van de vrouwenbond NKV houdt op woensdag 8 december een adventsavond. Deze avond staat geheel ui het teken van het komende kerstfeest en wordt verzorgd door Sr Josefa uit. Ooirschot. De avond wordt in Tholen bij B. en R van Poortvliet ge houden. Collecte SINT-ANNALAND - In de komende weken zal in Sint-Annaland weer de jaarlijkse inzameling worden gehouden ten bate van het Kerstfeest van de Her vormde Zondagsschool. Drs. J. Davidse voormalig inwoner Goes, promoveert GOES - Drs. J. Davidse. voormalig in woner van Goes en momenteel woon achtig in Ouderkerk aan de Amstel, promoveert donderdag 9 december tot doctor in de letteren. Hij doet dat op het proefschrift 'Beda Venerabilis'. inter- De promotie is om half vier in het hoofd gebouw van de vrije universiteit te Am sterdam. Promotor is professor dr M C. Smit. corefent professor dr. G. J. D. Aal- ders De heer Davidse werd op 26 septembe: 1936 in Goes geboren. Hij studeerde ge schiedenis aan de vnje universiteit en legde in 1963 het doctoraal examen af. Als hoofdvak koos hij middeleeuwse ge schiedenis. Drs. Davidse is sinds 1964 als wetenschappelijk medewerker vooi de geschiedenis der middeleeuwen ver bonden aan de subfaculteit, geschiede nis van de VU. Oud-papieractie KAPELLE - De oud-papieractie van de padvindersgroep "Ridder van de Mael- stede' te Kapelle bracht 6460 kg papier op. met een waarde van 257,60. Dit is bestemd voor de aanschaf van matenaal en tot aankleden van het toe komstige nieuwe clubgebouw. CENTRALE VEILING TERNEUZEN" kroetappelen wit 24.40, rood 18: golden deli cious. 160/70 36. 165 44 160 31. geel: 180 59. 170/80 53-55. 165 39-42. 160 31. 1170/80 44-15. 1165. 34. 1160 28, B 1170/80 36. 1165 30, 1160 24.40: cox's orange pippin: 1175 79, 1170 75- 82.1165 70.1100 58-611155 46, A 11751.09-1.11. 1170 1 01-1 26. 1165 83-1.03, 1160 64-77, 11x65 46-53. 11x60 28-53; goudreinette" 185 1.—1.01. 175 1.15-1.16.16580-85,117594-1 06 116568-84. 1160 28-35. IHgrof 45-46: jonathan 1165 40: Winston. 1 75 89.165 85: zoete ermgaard 1165 1.64, 1155 1.43. IHgrof 1.04-1.13: doyenne do cormce: 1180 50-56. 1170/80 56-6320. 1165 49- 55.30; 1160 40-49.10. 1155/65 39. 11x70 3643, IIB80 46 IIB 70/80 47-48. HB65 42. IIB60 35. 1165 NOZ47, II60NOZ34-39: bcurrë alexander Lucas-17551,165(75 64.1160 41-43.185 31; saint rëmy: 170/80 73,160/7072,H70/8071,1160/70 54, IID50/60 35. IHgrof 30, IHfijn 24; gieser wilde man. 1165 1 90,1155 1.11, HD 85.155 1 48. 150 1.29; val 67-96; winter rietpeer: 165/75 48.155 42. IID 32: tomaten per kg IIA 43-47. door draai. UB doordraai - 42. HC 42: aardappelen bonken 66-67,1 59-61, drielingen 39: groente rode kool 25-26, prei 71, boerekool 17-26, knol raap 27. VEILING GOES-KRABBENDIJKE Groenten per stuk: kropsla 117-36. II 6.5: per kg" witlof Al 300-320. BI 220, BH 160. groene sav. kool 32-34. rode kool 146. II33: boerekool 77. prei 177-811128-30: Andijvie 1101H 66-72. Spruinten A 54-71. B 20. Veldsla 270. VEILING TERNEUZEN 1 DECEMBER .376 Perstuk. sla2 15-21; per bos: selderij 18-21; bintjes grote 52; boeren kool 24; breekpeen 14-35: orei 74-90: spruiten 33: witlof a 346-350: a2 354-362: afw. 252-259. Vismijn Colijnsplaat 1 december. Exportgamalcn 1885 kg 4,91-5.66: schar 125 kg: bot. 80 kg; kabeljauw 51 kg: wijting 19 kg; schol 166 kg. tong 1 kg: griet 1 kg. VEEMARKT DEN BOSCH DEN BOSCH - Aanvoer, totaal 8574. waaron der 2366 runderen. 415 graskalveren. 87 vette kalveren. 3550 nuchtere kalveren. 1198 scha pen en lammeren. 82 geiten, 868 slachtvar- kens, 8 lopers en 1315 slachtrunderen. Prijzen (in guldensi: melk- en kalfkoelen 1525-2650, guïste koeien 1300-1900. kalfvaarzen roodb 2850-2750. zwartb. 1625-2300, klamvaaraen 1450-1850. gulste vaarzen 1475-1775. pinken 1050-1375, graskalveren 675-975. nuchtere kalveren voor fok of mesterij roodb, 320-525. zwartb. 280-460. weide schapen 110-140, lam meren 115-145. stieren le kwal. 6.85-7.35, 2e kwal. 6.55-6.80. vaarzen le kwal. 6.65-7.35. 2e kwal. 6 00-6.55. koeien le kwaL 6.35-7.00, 2e kwal 5.60-6,25 en 3e kwaL 5.25-5,55. worst koeien 4,20-5,20. vette kalveren 1 ekwal. 5,05- 5.30. 2e kwal 4,80-5,00, 3e kwal. 4,50-4.75, nuchtere.kalveren 1,30-1,55, slachtzeugen le kwal. 2,62-2,67. 2e kwal 2,53-2,60 en 3e kwal. 2.43-2,51. slachtvarkens 2.70-2,90. vette scha pen 145-200 en vette lammeren 150-205. Over zicht <resp aanvoer, handel er. prijzen i: melk en kalfkoeien normaal - behoorlijk - stijf, prijshoudend, guiste koeien: tamelijk groot- matig - ongeveer gehandhaafd, jongvee: vrjj groot - stroef- staande prijzen, vette kalveren: beperkt - iets levendiger - stijver, nuchtere kalveren: ruim - even williger - stijf, duurder, schapen en lammeren: minder - kalm - Dauw prijshoudend, slachtvee; even minder - matig stabiel en slachtzeugen: groot - redelijk - on veranderd. AARDAPPELTERMIJNMARKT. laten, april 59.50: mei 62.00: bieden 58.30. mei 61.00: slot: 58.70. mei 6100 stemming mei kalm, gemakkelijk na vast. april: 14x58.50. 3 x 58,70: 23x59.00: 1x59.40: 20x60,00: 1x59,90; 5x60.00, 7x59.90: 5x50,50; 14x59 00: mei 1 x 61.00. dagomzet mei: 1. april 93. AARDAPPELTERMIJNMARKT: apnl laten 7350, bieden: april 73.00. mei 74.00: slot 74.00. stemming mei kalm. apnl 6 x 73.50: dagomzet mapril: 6. VEILING BARENDRECHT 1 DECEMBER. Witlof Al 3.40-4.3C: AH 2.60-3 70. Bil 2.10-2.00. DH 1 80-3.10. afwijkend 1.60-2 80. Bloemkool. 6 2.27: 8 218: 10 1.66/1.78. andijvie 85-1 47: boerenkool 34-64. chin. kool 43-66; gele kool 10-56. groene kool 18-45; knolseld. 12 60-70:20 27-28: knolseld. 15 52-60 25 11-18; peterselie 30-63. postelein prei 78-107; rode kool 21-52; selderij 12-46: spinazie 3.10-3 20; spitskool 1.10-146, groot 8-31; uien grof 85-1.13: middel 66-97: veldsla 2.80-3.50; winterpeen grof 50-53, middel 38-43: fin 17-23; witte kool 24-59; drieling 49-59: pikler 12-28; uien geschoond 1.49, waspeen 86. Fruitveilingen GOES - De fruitveilingen van de vei lingvereniging Goes-Krabbendijke worden rond de kerstdagen en de jaar wisseling op de volgende dagen gehou den: dinsdag 21 december de laatste hardfruitveilïng in 1976, dinsdag 4 ja nuari de eerste hardfruitveiiing in 1977. De groenteveilingen te Goes m deze pe riode: vrijdag 24 december 's morgens om 11 uur: maandag 27 december 's middags om 1 uur. woensdag 29 decem ber 's middags om 1 uur, vrijdag 31 de cember "s morgens om 11 uur. Vanaf maandag 3 januari zijn de veilin gen weer zoals gebruikelijk op maan dag, woensdag en vrijdag opm 1 uur. Vrijdag 24 en 31 december zullen beide veilingen na 12 uur 's middags gesloten zijn. ADVERTENTIE gen kreeg een boete van 30 omdat bij controle in Middelburg bleek dat er ver anderingen waren aangebracht aan zijn vervoermiddel. Hij ontkende dat tijdens een vorie zitting waarom nadere inlich tingen waren gevraagd aan de fabri kant, Uit diens antwoord bleek dat de zaak niet klopte zodat de officier nu een boete eiste van 50. De inbeslaggeno- men onderdelen werden verbeurd ver klaard. W T. S. uit Goes zou in zijn woonplaats met een auto door een rood verkeers licht zijn gereden. Hij achtte dat moge lijk maar vertelde dat zijn aandacht werd afgeleid doordat een andere auto die naast hem optrok. Omdat hij linksai wilde gaan. vreesde hij een aanrijding De kantonrechter achtte dit verweeer aannemelijk en verlaagde de eis tot een boete van 50 Tegen M. R. uit Borsele eiste de officiei twee boetes van ƒ50 omdat hij een hulpchauffeur heeft laten rijden meteen taxi zonder dat die bestuurder in het bezit was van een geneeskundige ver klaring en een werkmap. In Rotterdam liep hij daan oor op één dag twee bekeu ringen op. R. betoogde dat de chauffeur zelden voor hem reed en de rit maakte omda ij die dag zelf niet goed was. De uitspraak was twee boetes van ƒ25. Een voorwaardelijke boete van 25 eiste de officier tegen C. J. I. uit Dieren die in Vlissingen zijn auto bmnen een afstand van 5 meter heeft geparkeerd van een oversteekplaats I. zei in de war te zijn gebracht door een door de ge meente aangelegde inrit. Bovendien bleek ter zitting dat er enige correspon dentie over dit geval is geweest omdat de naam van verdachte verkeerd was opgenomen. Mede omdat- I. zich de moeite had getroost om naar Middelburg te komen verklaarde de kantonrechter hem schuldig ozondet oplegging van straf Zoals alle produkten van menken-landbouw uit de beste grondstoffen gemaakt- In dit geval uit de allerfijnste, m de zon gerijpte sinaasappe len. Geen suiker toegevoegd, dus goed voor de slanke lijn. pak mee zo n literpak verse gezondheid tijdelijk van 1149

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 27