B en w Middelburg denken aan een derde kanaalbrug PZC/« Gemeenteraad Axel stemt voor subsidiëring van het RPCZ Smerdiekse lammetjes zorgen voor zeer vroeg voorjaar Voldoende werk voor de leerlingen in bouwsector Veertien bedrijven willen werkeiland Philipsdam bouwen „CONCURRENTIEPOSITIE HAVEN TERNEUZEN GAAT ACHTERUIT DOOR NIEUW BINNENV AARTTARIEF" VOOR OPLOSSING VERKEERSPROBLEMEN IN BINNENSTAD OP LANGERE TERMIJN '■&êi8ÈÊ!5r- ■TssëstiM B. en w. op vragen afdelingsonderzoek: WOENSDAG 1 DECEMBER 1976 provincie 9, ONTLASTING VAN KAAIEN MIDDELBURG - Burgemeester en we thouders van Middelburg denken voor de oplossing van de verkeersproblema tiek in de binnenstad op langere ter mijn aan de aanleg van een derde brug over het kanaal door Walcheren. Bur gemeester drs. P. A. Wolters bracht dinsdagavond in de gemeenteraad naar voren dat men hiervoor voorbereidin gen wil treffen. Met de aanleg van een derde kanaal- brug ten noorden van de stad ontstaat de mogelijkheid om het verkeer naar Veere en het Klein Industrieterrein bui tenom de binnenstad te leiden Dit be tekent dan vooral een belangrijke ont lasting van de verkeersdrukte op de Kaaien. Burgemeester Wolters bracht de ge dacht aan een derde kanaalbrug naar voren in zijn antwoord op de algemene beschouwingen van de raadsfracties Evenaals in de beschouwingen stond in zijn antwoord de verkeersproblematiek in de binnenstad centraal. Buiten de aanleg van een derde kanaal brug op langere termijn zag de burge meester op kortere termijn verbetering in de verdere aanleg van de tangent en de aanleg van de rondweg tussen de bui tenwijken waartegen nu nog een be roepsprocedure loopt. De burgemeester hield de raad voordat men met de regeling van het verkeer door moet gaan op de ingeslagen weg. Hij waarschuwde tegelijk tegen een te snelle wijzigen van de nu geschapen si tuatie. „Een ad-hoc-beleid in deze onder in vloed van bepaalde actiegroepen - hoe begrijpelijk ook in hun actie - kan bij zonder gevaarlijk zijn en roept slechts nieuwe problemen op", aldus drs. Wol ters. Onbereikbaar Daarnaast had burgemeester Wolters er eerder op gewezen dat het voorko men van knelpunten een 'onbereikbaar ideaal' is. Naar de bevolking toe benad rukte hij dat 'over de fouten die wij mogelijk maken' te overleggen valt. „Ook bijstellingen zijn in die gevallen mogelijk, zij moeten alleen zeer welo verwogen worden genomen", betoogde hij- De burgemeester benadrukte dat het verkeerscirculatieplan uitgangspunt moet blijven van het beleid. Als uitr gangspunt. van het circulatieplan had hy eerder genoemd het terugdringen van de auto. „In onze binnenstad moet zoveel gemotoriseerde verkeer worden toegelaten als nodig is om de functies (wonen, werken, recreëren en verkeer) te kunnen uitoefenen en de sfeer te kunnen handhaven", zei hij De burgemeester wees een nieuwe ver- keersonderzoek. waarop door WD en PPR was gevraagd, van de hand. Buiten het inventariseren van de knelpunten sprak hij zich uit voor een 'pas op de plaats' en bestudering van de gevolgen Voor de toekomst sprak de burgemees ter zich uit voor een 'bevordering van alternatieve verkeers- en vervoerswij zen' Daaronder verstond hij een ver dere aanleg van fietspaden en uitbrei ding van het voetgangersgebied Lange Delft met Markt en Langeviele. Op par keergebied streven b en w naar een ver dere uitbreiding met aanleg van het parkeerterrein hof van Tange en uit breiding Kousteensedijk. Pas dan kan volgens de burgemeester ook betaald parkeren op het Vlissings Bolwerk (par keerterrein Trefcenteri worden beke ken. De burgemeester wees verder op de plannen voor de aanleg van een par keerkelder in het Geeregebied. Behalve dat men daarover juist maandag verder Bijeenkomst provinciale N.h. kerkvergadering GOES - Donderdag houdt de Provin ciale Kerkvergadering van Zeeland van de Nederlandse Hervormde Kerk in de Prins van Oranje te Goes een bij eenkomst. Tijdens deze bijeenkomst zullen be noemingen plaatsvinden in de vacatu res in de Provinciale diaconale commis sie. de Regionale commissie voor het opzicht, de Provinciale kerkvoogdij commissie, de Provinciale hervormde jeugdraad, en de Provinciale commissie van de behandeling van bezwaren en geschillen. Verder zal een gesprek spartner vanwege de Provinciale kerk vergadering in de Centrale Werkgroep Homofilie worden aangewezen. Aan de orde komt verder een schrijven van de Generale financiële raad van de her vormde kerk met betrekking tot de pro vinciale organisatie, alsmede de situatie van de kleine gemeenten. BOSK hield ledenvergadering in 'De Schans' GOES-Dinsdagavond is in het Pension tehuis voor lichamelijk gehandicapten 'De Schans te Goes een ledenvergader inggehouden van de Nederlandse Bond van Motorisch Gehandicaptenafdeling Zeeland. De avond werd begonnen met een rond leiding door het tehuis. Hierna werd er een inleiding gehouden door de heer W. de Ruiter, direkteur van de Stichting Sociale Voorzieningen Gehandicapten in Zeeland, tevens lid van het dagelijks bestuur van de stichting waaronder 'de schans valt. Ndat de heer De Ruiter had verteld hoe 'de AChans' tot. stand was gekomen, bracht hij de probleem naar voren zond het recht van een motorisch gehandicapte op privacy ..Het is een kwestie van afwegen," alkdus de heer De Ruiter. Ook merkte hij op dat het dagverblijf in het winkelcentrum 'De Bussel' een tijdelijke zaak is. Als de ver wachtingen van dit aktiviteitencentr- tum waar worden gemaakt zal binnen afzienbare tijd verhuisd worden naar de Valckeslotlaan. Aan het eind van de avond was er gelegenheid tothetstellen van vragen. contact had gevoerd met de rijksover heid kon hij daar verder niets over mee delen. Deze zaak kom t apart aan de orde bij de behandeling van het Geereplan in januari Een parkeerkelder onder de Dam - een suggestie van CDA-zijde - wees drs. Wolters volstrekt van de hand. Hij be nadrukte dat een dergelijke voorziening voor de kaaien verkeersaantrekkend zou werken en het parkeerterrein op de Dam bovendien tijdelijk buiten gebruik zou stellen. De burgemeester hield de raad verder voor 'geen grote verwachtingen' te koesteren over de bijdragen van het openbaar vervoer boor het verkeer in de binnenstad. Het door de PPR-fractie genoemde nieuwe openbaar vervoer- sproject was hem bekend. Volgens bur gemeester Wolters is dit echter gericht op de drukke gebieden in de randstad. DERDE GEMEENTE IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN GPV TEGEN OM REDENEN VAN PRINCIPIËLE AARD Verzwaren zeedijk Borsselepolder en polder EHewoutsdijk aanbesteed GOES - Dinsdag werd door het bestuur van de waterkering van de calamiteuz e Borsselepolder en het dagelijks bestuur van het waterschap De Brede watering van Zuid-Beveland in 'De Prins van Oranje' te Goes, in het openbaar aanbe steed het verhogen en verzwaren van de zeedijk van de calamiteuze Borssele polder van dp. 0 tot dp. 32 en 14 m en van de polder Ellewoutsdijk van dp. 81 en 5 m tot dp. 88 gelen aan de Westerschel- de, met bijbehorende werken, no. 7 dienst 1976. De navolgende aannemers hadden in geschreven 1 Zincon B.V.. Werkendam 10.472.000; 2 De Vries van de Wiel b.v., St, Maartensvlotbrug 10.460.000,; 3 Haukes en Zonen Aannemersbedrijl B.V.. Kekerdom 9.885.000; 4 Aannemers- en Handelsbedrijf van Oord-Werkendam B.V Werkendam 9.780.000; 5 Aannemersbedrijf C.V. Gebrs. van den Heuvel, Driebergen 99.688.000; 6 gebrs van Oord B.V.. Werkendam ƒ9.656.000. 7 J. D. Janse B.V en Gebrs. RomersB V Middelburg en Rozenburg 9.372.000; 8 De jager en Klein B.V.. Oud-Beijerland 9 362.000; 9 Aannemingsmaatschappij Zeeuwsch- Vlaanderen B.V. (A.Z.V.) Biervliet 9.340.000:10 CV. Gebrs. van 't Verlaat. Hardinxveld-Giessendam 8.986.000; 11 Van Oord-Utrecht, N.V. Odijk 8.893.000; 12 Aannemingsbedrijf O.os- terwijk B V.. Rotterdam ƒ8.941.000: 13 Aannemingsbedrijf 'Schouwen- Duiveland' B.V. Zierikzee 8,386.000. De bedragen zijn exclusief omzetbelas ting; de gunning werd aangehouden. 4Ütl SINT-MAARTENSDIJK - In de stal van de familie Pot-Beeke aan de Bloemenlaan in Sint-Maartensdijk was het zondag al zeer vroeg voor jaar: een lam werd er moeder van twee gezonde ooitjes. De kleintjes maken het uitstekend, evenals hun moeder, die overigens al voor de derde maal fcroosf ter wereld bracht. Ze deed dat overigens in vorige jaren aanmerkelijk later dan dit jaar. Aanbesteding bouw Schengeviaducten MIDDELBURG - Namens gedepu teerde staten van Zeeland is dinsdag middag in het kantoor van de provin ciale waterstaat te Middelburg de bouw van de Schengeviaducten met bijbehorende werken in de weg Zierikzee-Zeelandbrug-Goes openbaar aanbesteed. Van de totaal 27 inschrijvingen kwamen de laagsten van: AANNEMINGSBED RIJF B.M. van Noordenne bv te Coc- kengen 507.600; aannemingsbedrijf Duijnhouwer bv te Goes ƒ537.800.-; Jaartsveld's wegenbouwbedrijf te Brunsgum ƒ548.600; gebrs. Otte te Nieuwdorp 558.000; en firma Boone Besuijen te Goes 559.000. bv Hel- en bouwbedrijf Geka te Dordrecht was met een bedrag van 755.000,- hoogste in schrijver. OPLEIDINGSCOMMISSIE ZEEUW SCH-VLAANDEREN: aXEL - De Axclse gemeenteraad heeft dinsdagavond met grote meerderheid besloten toe te treden tot de gemeen schappelijke regeling van het Regio naal Pedagogische Centrum Zeeland. Dit besluit van de Axelse raad (met der tien stemmen voor en twee stemmen tegen) houdt in, dat Axel het RPCZ fï- nanciaal zal steunen. Axel is hiermee de derde Zeeuwsch-Vlaamsc gemeente die toetreedt (na Oostburg en Terneu- zen). De tweemans fractie van het GPV stemde tegen het voorstel van b en w. niet omdat men tegen schoolbegelei ding zou zija maar uit principiële over wegingen. De heer D. J. Oggel van het GPV stelde dat hij en zijn fractiegenoot J. C. Folmer van mening zijn dat rijk en gemeente alleen diensten oprichten die 'onverzuild' zijn. De heer Oggel be doelde daarmee dat bijvoorbeeld de ge reformeerde Axelse streekschool, die uit principiële overwegingen niet van de diensten van het RPCZ gebruik maakt, buitengesloten wordt van iedere finan ciële tegemoetkoming. Raadslid Oggel wilde daarin verander ing en bracht een amendement naar vo ren namens het GPV „Een school die. om principiële of andere zwaarwegende argumenten, niet van de diensten van het RPCZ gebruik kan maken, zal een evenredige bijdrage ontvangen, op voorwaarde dat de betreffende school deelneemt aan een iegen of een andere dienst ter begeleiding van het onder wijs." De GPV'er stelde nadrukkelijk dat schoolbegeleiding een noodzaak is ge worden gezien de historische ontwikke lingen op onderwijsgebied de laatste tijd. Wethouder P. Th. A. M. R. Apers van onderwijs kon zich het amendement van het GPV volledig voorstellen en hij zei er alle begrip voor te hebben. Hij stelde echter nadrukkelijk dat ook van gereformeerde kant ee mogelijkheid heeft bestaan om toe te treden tot het RPCZ bij zijn oprichting. Iets wat ka tholieke, protestantse en mensen uit de algemene richting ook hebben gedaan, betoogde de wethouder. Hij ontraadde de raad het amendement van de heer Oggel aan te nemen; „Dat zou een extra subsidie betekenen", zei de heer Apers, „omdat de gemeente al per inwoner van de gemeente aan het RPCZ bij gaat dragen" Pvd A'er J. M. van Schaik stelde namens zijn driemansfractie volledig achter de woorden van wethouder Apers te staan. GPV'er Oggel vond aannemen van het voorstel van b en w tegenstrijdig met een loyale interpretatie van de onder wijswet uit 1920, die een gelijkstelling - ook op financieel gebied - inhoudt. De woordvoerder van het gereformeerd Po litiek Verbond kondigde mede namens de heer Folmer aan tegen het voorstel van d en w te zullen stemmen, als net araendement geen gehoor zou vinden bij de raad „Dat heeft bij mij iets van. als ik m'n zin niet krijg, stem ik tegen", voerde we thouder Apers aan. Hij vervolgde met te stellen dat de raad ook verantwoorde lijkheden heeft als bestuur van de open bare basisschool in Axel. dus ook de GPV-fractie. De heer Oggel. „De belangen van het bijzonder onderwijs komen door dit voorstel in gevaar. Ik ben tegen artikel 23 van de gemeenschappelijke regeling, waarin bepaald wordt dat de gemeente per inwoner betaalt. Ik zou dat graag gewijzigd zien in een bedrag per leerling. Dan is de gemeente vrij om ook andere schoolbegeleidingen te betalen Loco-burgemeester M L. M. Ysebaert die de raadsvergadering voor zat omdat burgemeester A. de Karn afwezig was wegens ziekte, ging hierna over tot stemming. De twee GPVers stemden tegen het voorstel van b en w. nadat hun amendement was verworpen. Het volgende raadsvoorstel betrof een aanwijzing van een lid en een plaatsver vangend lid in het algemeen bestuui van de gemeenschappelijke regeling RPCZ B en w hadden wethouder J Deurloo (financiën) voorgesteld als lie en zijn collega Apers als plaatsvervan ger Nieuwe aanbeveling De heer R.S.M. Janssens (afgescheiden KVP) diende mede namens GPV en PvdA een andere aanbeveling in. De drie fracties waren van mening dat een bestuursplaats in het RPCZ in eerste in stantie bezet moet worden door de we thouder van onderwijs, de heer Apers. Wethouder Deurloo bracht daar tegenin dat het in dit geval gaat om een plaats in het algemeneen bestuur van de ge meenschappelijke regeling inzake de subsidiëring van het pedagogisch Cen trum. „Dat is de reden geweest dat hel college heeft gemeend de wethoudei van financiën voor te stellen". Wethou der Apers stelde zich achter de argu menten van de heer Deurloo. Het voorstel van de heer Janssens be helsde behalve de voordracht van dt heer Apers als lid verder om de heer Var Schaik als plaatsvervanger aan te wij zen. De raad koos de heer Deurloo tot lie (negen tegen zes stemmen - PvdA. GPV en Janssens waren voor Apers) en d( heer Apers tot zijn plaatsvervanger idt wethoudei van onderwijs kreeg neger, stemmen terwijl de zes stemmen van GPV. PvdA en Janssens gingen naar de heer Van Schaik» DEN HAAG - Veertien aannemingsbedrijven - waaronder twee uit België - zijn bereid het werkeiland aan te leggen voor de twee duwvaartsluizen en een jach- tensluis. die in de toekomstige Philispdam zullen komen. Naast een prijsopgave voor het door Rijkswaterstaat vervaardige bestek hebben ze bij elkaar zestien alternatieve bestekken uitgewerkt. Deze bestekken wijken op onderdelen van hel oorspronkelijke plan af en zijn minder kostbaar. De verschillen kunnen bijvoor beeld het gevolg zijn van de toepassing van andere materialen. Aan Rijkswater staat is het nu om binnen dertig dagen - dc afgesproken termijn voordat men tot de gunning over gaat - te kiezen voor de onderneming met de gunstigste voor waarden. Van de bedrijven die het oorspronkelijk bestek voor het karwei hebben uitgewerkt noteerde Rijkswaterstaat de Amsterdamse Ballast en Grond BV. gevestigd te Amstelveen als laagste inschrijver. De onderneming wil het eiland voor f 26.280.000 aanleggen. Hoogste inschrijver bleek E Blok BV uit Rotterdam met f33.139.000. Van de aannemingsbedrijven die afwijkende bestekken hadden uitgewerkt, bleek de Baggermaatschappij Holland BV uit Hardinxveld met f 25.226.000 het laagst te zitten In die ..alternatieve categorie" bleek Van Oord-Utrecht BV uit Odijk het meest te vragen, f 28.160.000. Met de aanleg van het werkeiland zal begin volgend jaar worden begonnen De Philispdam is - evenals de toekomstige Oesterdam - een zogenaamde compartimentenngsdam in het Oosterscheldegebied. De dam zal Sint Philipsland met de Grevelingendam gaan verbinden. Het werkeiland voor de Phi lipsdam waarvoorde aanbesteding dinsdag plaatsvond, krijgt een oppervlakte van 90 ha. De duwvaartsluizen. die in de bouwput worden gebouwd, zullen 24 meter breed en 280 meter lang worden. De jachtensluis krijgt afmetingen meter De sluizen krijgen een zout-zoet bestrydingssysteem. „RENOVATIE IN PLAATS VAN NIEUWBOUW" AXEL - „De jongelui in de regio Zeeuwsch-Vlaanderen die het tech nisch onderwijs in de bouwsector ver laten, hoeven zich niet ongerust te ma ken over werkloosheid. De goede leer lingen zijn in het afgelopen jaar alle maal geplaatst en voor de komende ja ren ziet het er zelfs naar uit dat een tekort zal onstaan omdat de tendens neigt naar renovatie in plaats van nieuwbouw. Er worden leefbare wo ningen gevraagd voor de bouw waar van vakbekwame mensen nodig zijn." Dit kwam naar voren tijdens een door de regionale opleidngscommissie Zeeuwsch-Vlaanderen georganiseerde voorlichtingsavond voor leerkrachten, aannemers en andere betrokkenen, die belang stellen in de structuur van het huidige beroepsonderwijs voor de bouwsector. De heer G. D. Zegers. direc teur van de christelijke technische school te Axel, gaf een uiteenzetting over het moderne technische onderwijs. Naar aanleiding van de veel gehoorde klacht van de werkgevers in de bouw sector. dat de jongens die de lts verlaten, doorgaans niet vakbekwaam genoeg zijn om in de bouw te kunnen functione ren, toonde hij aan de hand van een schemaaan, datin vergelijking met jaar 1950 verhoudingsgewijs zeker niet min der aandacht wordt geschonken aan de beroepsgerichte vakken. De scholen hebben momenteel keus uit de opbouw volgens structuur 1: waarbij in de bo venbouw. derde en vierde klas, geïnte greerd onderwijs wordt gegeven in de beroepsgerichte vakken metselen, timmeren en schilderen, of structuur 2; waarvoor in de regio zuid-west Neder land is gekozen en waarbij in het vierde leerjaar een vakgerichte keuze wordt 9 bij 75 gemaakt Deze leerlingen zijn bij het verlaten van de school uiteraard heel wat bekwamer, dan diegene die van al les een klein beetje hebben geleerd. Leerlingenstelsels De heer Zegers wees vertier op het be lang van de leerlingenstelsels, waarin de jongens na het verlaten van de lts worden geplaatst. Hij gaf een overzicht van de mogelijkheden om van aspirant-gezel te komen tot het behalen van het patroonsdiploma, waarmee je in de bouw alle kanten op kunt. Aan de hand van de film Middelburgs Monumentencontact' bleek dat de hui dige werknemer in de bouw weer het oude vakwerk van vroeger moet beheer sen om een stadswijk in volle glorie te kunnen herstellen. Tijdens de discussie naar aanleiding van de uiteenzetting van de heer Zegers, bleek dat zowel bij de leerkrachten als de werkgevers grote ongerustheid bestaat naar aanleiding van de plannen van onderwijs-miniSter Van Kemenade om te komen tot de middnschool. De grote vraag, die dan naar voren komt. is waar blijft de vakop leiding? Leerkrachten noch werkgevers in de bouw stellen zich achter de plan nen van de minister, zeker niet zo lang deze geen garantie kan geven, dat het huidige opleidingsniveau gehandhaafd blijft. Oude mts wordt voorlopig geen brandweerkazerne TERNEUZEN - B. en w. van Terneuzen vinden dat de concurrentiepositie van de haven is veslechterd door het nieuwe tarievensysteem in de binnen vaart Ze menen dat de tarieven meer moeten worden afgestemd op die in België en proberen dat ook te bereiken. Overigens zijn b. en w. van oordeel, dat de de Terneuzense haven economisch gezien zeker kansen heeft in relatie met Gent en Zeebrugge, gelet op de aanwe zige haven- en andere voorzieningen. Het college schrijft dit in antwoord op vragen van raadsleden tijdens het afde lingsonderzoek van de begroting. Daaruit blijkt oook. dat plannen om de oude mts aan de Industrieweg te ver bouwen tot brandweerkazerne moeten wachten tot zeker medio 1978. wanneer een deel van hetZeldenrustcollege. dat nu in de gebouwen zit. is vertrokken Vanuit de raad werd de vrees uitgespro ken dat Terneuzen op die manier een i forse) d.a.c.w.-subsidie voor het ver- "bouwen van de school dreigt mis te lo pen. B en w. antwoorden ..Dit object is op genomen in het werkenbestand voor de d.a.c.w. Afgezien van de vraag of de werkgelegenheid cle eerstvolgende ja ren zodanig zal zijn dat objecten in Zeeuwsch-Vlaanderen voor subsidie verlening in aanmerking komen, wijzen wij erop da: deze zaak pas urgent wordt zodra het schoolgebouw en de inventa ris eigendom van de gemeente zijn ge worden en hel recht van opstal is beëin digd. De mts en het rijk willen aan die beïndiging echter sléchts meewerken op voorwaarde dal de gebouwen zolang als nodig is in gebruik worden gegeven aan het Zeldenrustcollege. Het ziet er naai uit dat dit zal duren tot medio 1978. Uitr eraard zullen wij alsdan alles in het werk stellen om voor de verbouw tot brand weerkazerne een d a.c w -subsidie toe gewezen te krijgen Op een vraagof hei tijdelijk onderbrengen van het Zelden rustcollege in de oude mts niet in de commissie var. onderwijs moest worden gebracht, deelt het college mee. dat dal niet nodig was omdat het hier om een 'gebouwtechnische kwestie' gingen met om een onderwijszaak als zodanig. Binnenstad B. en w. verwachten dal het structuur plan voor de Terneuzense binnenstad in het eerste kwartaal van volgend jaar door de raad kan worden vastgesteld. De gemeente heeft momenteel rehabili tatieplannen voor het centrum (inclu sief dc elleboog) en Oud-Vlissingcn in Hoek onder handen. „Met hel huidige personeelsbestand is het niet mogelijk om op korte termijn de rehabilitatie van de kernen Biervliet. Sluiskil en Zaamslag aan tc pakken. De nood/.aak daartoe achten w ij overigens ook min der aanwezig. Overigens zijn wel de subsidieregelingen van toepassing", aldus b. en w Het college venvacht dat de aankoop onderhandelingen voor het bestem mingsplan Koudepolder in Hoek bin nen 2 tot 3 maanden hun beslag zullen krijgen. Het plan kan onmiddellijk daarna door de raad worden vastges teld Er is inmiddels begonnen met het voor bereiden van plannen voor de overzijde van de Otheense Kreek, een project dat zeer veel voorbereiding eist. B. en w vinden dat uit het feit dat er nu een be gin is gemaakt nietmag worden afgeleid dat het bestemmingsplan 'Oudevaart' (dat nogal wat planologische problemen oplevert, doordat het dichtbij een haven- en industriegebied ligti niet meer zou doorgaan. De perikelen rond dit bextemmmgsplan denkt het college volgend jaar met de raadscommissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening te bespreken. ïïe^r brug Sluiskil Uit informatie van rijkswaterstaat en uit het feit dat in het afgelopen jaar de vaststellingsprocedure van het tracé is afgerond hebben b. en w. de indruk dat er in 1977 zal worden begonnen met de aanleg van de weg Sluiskil-brug/Hoek. Waterstaat heeft het college verzekerd dat in de loop van volgend jaar de voor de weg benodigde zal worden aange kocht. waarna er tol uitvoering van het plan kan worden overgegaan. B en w willen volgend jaar een onder zoek instellen naar de mogelijkheden om gemeenschapsruimten bij de di verse scholen te bouwen. Realisering van de plannen kan, gelet op de finan ciële gevolgen, echter pas in '78 worden verwacht. Er zijn twee gegadigden voor het winnen van zand uit de Braakman kreek, die op die manier kan worden uitgediept De onderhandelingen met domeinen zijn inmiddels heropend en b. en w. verwachten in het voorjaar van '77 uitsluitsel te kunnen geven. De raad kan in de loop van volgend jaar een welzijsmeeijarenplan en een jaar programma tegemoet zien. Deze stuk- Auto's beschadigd AXEL - Dinsdagmiddag omstreeks 13.36 uur deed zich een aanrijding voor in de Nieuwstraat te Koewacht, waar bij een personenauto en een vrachtauto beschadigd werden. De botsing ontstond, doordat de gepar keerd staande personenauto, bestuurd doorT. M. C. K.uitKoewachtwegwilde rijden op het moment, dat uit tegenover gestelde richting een vrachtauto nader de. bestuurd door W. J. G. uit Oud- Gastel. Beide voertuigen werden be schadigd. de personenauto voorname lijk aan de voorkant. Tweede historisch jaarboek voor Zuid en Noord-Beveland officieel gepresenteerd GOES - Tijdens een algemene leden vergadering van de heemkundige kring De Bevelanden in het museum aan de Singelstraat in Goes heeft vic©- voorzitter L. J. Abelmann bet tweede historische jaarboek voor Zuid- en Noord-Beveiand gepresenteerd. In bet boek zijn artikelen opgenomen van G: J. Lepoeter, L. J. Abelmann, drs. J. de Kleyn, .A. de Smit, B. Oele, W. E. P. van IJsseldijk, J. H. Kluiver en ir. J. Zuur deeg. De heer Abelmann toonde zich dinsda gavond bijzonder verheugd met het ken bevatten de beleidsvoornemens tweede jaarboek van de heemkundige voor de nabije en verdere toekomst kring. Hij meende, dat in het boek een In of bij de sporthal 't Zwaantje komt aantal zeer gevarieerde onderwerpen een horecagelegenheid annex ruimte worden aangesneden. De heer Abel voor de kleine zaalsporten. Het gaat mann sprak de hoop uit. dat hethlstort- meer om een kantine dan om een café en sche jaarboek net zo goed zal lopen als b. en w. zijn dan ook niet vanplan om de het eerste boek dat de heemkundige plaatselijke horeca bij het realiseren kringheeftultgegeven. Daarvan werden van de plannen te betrekken. De ruimte ruim 500 exemplaren verkocht Tijdens zal tezijnertijd worden verpacht „In het de ledenvergadering werden de reke- verleden is reeds herhaaldelijk gepoogd ningen over 1975 (batig saldo 3988,59) de plaatselijke horeca te interesseren en de begroting voor 1977 ipost onvoor- voor de exploitatie van een dergelijke zien ƒ450) behandeld. Drs. J. H. Kluiver kantine. Deze pogingen hadden toen hield een lezing met dia's over 'hetorg^l geen resultaatschrijven b. en w In Zeeland in de loop der eeuwen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9