Ing. Q. A. van de Linde ridder Oranje-Nassau Vijfde Internationale Culinaire Salon van Zeeland in Vlissingen \m/P Statencommissie achter beroepskracht voorcoördinatieorgaan Luxor-theaterin Vlissingen wordt begin 1977 gesloopt Procureur eist 3 maanden voor rijden onder invloed provincse WOENSDAG 1 DECEMBER 1976 JAPANSE KOK UIT AMSTERDAM KREEG EREPRIJS Foto: Een deel van de op de Vijfde In ternationale Salon Culinair Zeeland tentoongestelde heerlijkheden, (foto PZC). Auto in sloot AXEL - Een inzittende van een perso nenauto raakte zondagavond licht ge wond bij een eenzijdig ongeval op de kruising Buthstraat - Vaartwijk te Axel. De bestuurster van de auto. mevrouw M. W. uit Zaamslag, wilde bij de kruising links afelaan, maar de wagen schoot rechtdoor de sloot in De bestuurster bleef ongedeerd, de inzittende mevrouw E van D. uit Zaamslag werd gewond Zij liep dusdanig hoofdletsel op dat ze naar het Julianaziekenhuis in Temeuzen moest worden vervoerd. RECORDAANTAL DEELNEMERS VAN HOOG NIVEAU VLISSINGEN - De Japanner Ishikawa Takeshi is winnaar geworden van de vijfde Internationale Culinaire Salon van Zeeland. Dinsdagmiddag ontving hij in hotel Britannia de ere-keten uit handen van oud-president H. Andeweg van de Nederlandse Club van chef koks. welke club ook nu weer de Inter nationale Salon via haar Zeeuwse afde ling had georganiseerd. Chef-rotisseur Takeshi van het Apollo-hotel uit Am sterdam kreeg de ere-prijs voor een verrukkelijk uitziende inzending van een schotel van eendenborstjes. De eer ste prijs in de hoogste (senior)- klasse was voor sous-chef C. P. Telle van 'Bri tannia*. De 'Salon Culinair* werd zoals gebruike lijk geopend door burgemeester drs. Th Westerhout van Vlissingen. diezei dater bij de uitslagen cijfers waren toegekend 'om u tegen te zeggen'. „Na vijfjaar is de Culinaire Salon in steeds meer landen belangstelling gaan trekken en een be grip aan het worden." De burgemeestei was er trots op dat ook de lustrumsalon - de vijfde - weer in Vlissingen heeft. „Hier wordt niet alleeen iets leuks, maai ook iets verkoopbaars getoond, dat de toets der kritiek kan doorstaan, en daai gaat het om." De burgemeester achtte het belangrijk dan niet alleen de 'man nen in het vak', maar ook de jeugdige beginners hier hun werk tonen: „In de horecasector is een stuk vooruitgang B. en w. Vlissingen willen 450 woningen per jaar gaan bouwen VLISSINGEN - B en w van Vlissingen willen voor de komende drie jaar in Vlissingen een woningbouwpro gramma waarin wordt uitgegaan van de bouw van gemiddeld 450 woningen per jaar. Dat schrijft het Vlissingse col lege in een voorstel aan de raad. Het voorstel tot vaststelling van het wo ningbouwprogramma wordt maandag 6 december aan de orde in de Vlissingse commissie openbare werken en volks huisvesting. De vergadering wordt ge houden op het stadhuis en begint om hall acht 's avonds. Het plan ban b en w betekent een terug gang van de geplande woningbouw ten opzichte van de afgelopen drie jaar. Voor die jaren stonden gemiddeld 600 woningen per jaar op het programma. B en w baseren hun planning op een stij ging van het. aantal inwoners van Vlis singen van 1700 in de komende driejaar. Da t, gecombineerd met een gemiddelde woningbezetting van 2.7 per woning en een jaarlijkse vervanging van 50 oude woningen komt neer op de bouw van gemiddeld 415 woningen per jaar. Om een 'bescheiden woningbouwreserve' in stand te houden willen b en w een ge middelde planning van 450 woningen per jaar. In de commissievergadering van maan dag komt verder een voorstel aan de orde waarin b en w een krediet vragen van ƒ95.000,- voor de bouw' van een nieuwe brug over de watergang nabij de Ridderspoorlaan Volgens h en w zou den noodzakelijke reparaties aan de brug ongeveer 75.000,- kosten. „Maar de meest economische oplossing lijkt ons de aanleg van een nieuwe, geprefa briceerde brug. voorzien van thermisch verzinkte stalen leuningen". De brug zou ereen moeten worden van hetzelfde type. dat momenteel in aanbouw is in het bestemmingsplan Bossenburgh VLISSINGER LICHT GEWOND BIJ AANRIJDING OOST-SOUBURG - De Vlissinger J. P. de W. is maandagmiddag omstreeks half zes licht gewond geraakt, toen hij in de Kanaalstraat in Oost-Souburg werd aangereden door een auto. be stuur door R. D. uit Vlissineen. De jongen stak. met zijn bromfiets aan de hand. ter hoogte van het Koopmans voetpad de Kanaalstraat over zonder daarbij op het verkeer te letten. Daar hij over pijn klaagde in gezicht, hand en onderbeen werd hij voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis BethesdafSt-Joseph te Vlissingen. De bromfiets werd zwaar, de auto licht be schadigd. GERECHTSHOF DEN HAAG INWONER VAN KWADENDAMME REED DOOR NA AANRIJDING DEN HAAG - De procureur-generaal van het Haags gerechtshof heeft drie maanden gevangenisstraf, waarvan één maand voorwaardelijk en een proeftijd van twee jaar, en 18 maanden intrekking van de rijbevoegdheid geëist tegen de 55-jarige inwoner van Kwadendamme, C.V. Dit wegens het veroorzaken van een botsing met een door hem bestuurde auto. terwijl hij onder invloed verkeerde. Hierbij wer den twee inzittenden van de andere auto zwaar gewond. Verdachte is na het ongeval doorgereden. De procureur-generaal oefende vooral kritiek op het feit dat de politie veel te laat bij de verdachte thuis is geweest, namelijk pas een dag na het gebeurde. „De zaak is wat te gemakkelijk op zijn beloop gelaien'zo vertelde de procureur-generaal De verdediger, mr. J H. Slot. betoogde dat de verdachte snel naar huis moest om een insuline- injectie te nemen. Het staat volgens de verdediger niet vast dat de verdachte dronken is geweest. Volgens V. was naar de uitvoering van werkzaamheden aan een dam geweest en had hij hierna in een café in Goes iets gedronken. Hij vertelde dat het ongeval gebeurde door een rukwind, waardoor hij op de linker weghelft geraakte en plotseling lichten voor zich zag opdui ken. Van hetgeen er verder gebeurde kon hij zich niets meer herinneren. Een voorbijganger heeft hem vervolgens naar huis gebracht. Een getuige, die zich na een oproep in de krant had gemeld, vertelde dat V met grote snelheid reed en dat deze af en toe flmk met zijn auto slingerde De politierechter in Middelburg had in eerste instantie drie weken gevangenis straf geëist en een jaar intrekking van het rijbewijs. Het gerechtshof doet over veertien dagen uitspraak. Koeien maakten rijksweg bij Souburg onveilig VLISSINGEN - De laatste tijd komt het regelmatig voor. dat koeien de rijks weg en de spoorlijn nabij het abattoir te Vlissingen onveilig maken. Zo had de Vlissingse politie maandaga vond laat weer handen vol werk om een vijftiental koeien van de rijksweg nabij de watertoren van Souburg te drijven. Met behulp van de eigenaar J. uit Sou burg lukte dat na een uurtje. Vorige week is het een keer gebeurd, dat de trein oest stoppen omdat koeien de weg versperden. SUBSIDIEVOORSTEL GS VOOR BOUW WONINGEN EN WINKELS VLISSINGEN - In het begin van vol gend jaar zal aan het Bellam.vpark het vroegere Luxor-theater - jarenlang bioscoop, later huisvesting van de Pinkstergemeente - worden gesloopt. Op de plaats van het theater bouwt 'Vastgoed A. A. van Dijke' b.v. uit Mid delburg daarna een complex van drie winkelpanden en acht appartementen. De bedoeling is, dit deze in het begin van het najaar klaar zullen zijn. Het gaat om - op de begane grond - drie winkelpanden, zes woningen op de eer steen tweede etage en twee vrijgezellen- flats op de zolderverdieping De wonin gen bevatten een vrij grote woonkamer een open of gesloten keuken, badkamer, toilet, een balkon, berging en de moge lijkheid om een tweede slaapkamer te makea In opdracht van 'Vastgoed A A van Dijke' wordt de sloop en de bouw uitgevoerd door Volkerbeton. In de sfeer van de renovatie heeft het bureau Van Dijke plannen voor een achttal woningen in de omgeving van het Vier Winden Plein, in de hoek tussen Groenewoud. Branderij- en Schuitvlot- straat. Zeilmarkt In het kader van de renovatie van de Vlissingse binnenstad heeft het bedrijf ook plannen ontwikkeld voor een pro ject aan de Zeilmarkt. Die plannen zijn - aldus de heer Van Dijke - voorlopig 'op een laag pitje gezet": „We willen over de hele uitvoering van de renova tie in dit deel van de stad nader overleg met de gemeente. Bovendien hebben we geprobeerd op basis van vrijwillig heid tot overeenstemming te komen met alle bewoners van de huizen aan de Zeilmarkt. Een deel is wel bereid over een aantal zaken verder te praten, een kleiner deel van de bewoners wil dat nog niet op het moment." De opzet was. dat Van Dijke een bouw project ter hand wilde nemen waarbij de woningen en ook het winkelpand en het vroegere belastingkantoor zouden wor den betrokken. De gedachten gingen er van uit om daar zevenenveertig wonin gen in oud-Hollandse stijl op te trekken. In de voorbereidende fase zijn aan de bewoners brieven gezonden, waarin melding werd gemaakt van het voor nemen 'het woongenot ook bij een dijk verzwaring langs de Koopmans- en Vis sershaven in de toekomst te garande ren." Dat heeft geleid tot overleg met de bewoners, waarbij duidelijk werd. dat met iedereen op dit moment wilde mee werken aan de uitvoering van de plan nen Als gevolg daarvan zijn ze - aldus de heer Van Dijke - 'voorlopig op een laag pitje gezet'. Foto: het vroegere Luxor-theater op het Vlissingse Bellamypark, dat begin vol gend jaar wordt gesloopt om plaats te maken voor drie ivinkels en achtwonin- gen VERDEELDHEID OVER VMZ-SUBSIDIE MIDDELBURG - De meerderheid van de provinciale statencommissie voor de financiën is voor de verlening van een subsidie aan het Zeeuws Coördina- tieorgaan voor natuur- landschaps- en milieubescherming tot 75 procent in de exploitatiekosten en in de kosten voor het aantrekken van een full time medewerker. De heren R. van Ommeren (sgpi, P. de Jonge (bp) en R. Meijering (gpv) lieten maandag tijdens een vergadering van de financiële commissie weten dat zij niet voor de verlening van die bijdrage voelden en de heer J. Hoekstra (vvd) schaarde zich achter de zienswijze van een minderheid van het college van ge deputeerde staten, dat alleen 50 procent subsidie gegegeven zou moeten worden in de salariskosten voor één medewer ker. De andere commissieleden echter schaarden zich van harte achter het voorstel van de meerderheid van g.s. De heer W. Don (pvda) merkte daarbij op. dat Zeeland in vegelijking met an dere provincies nog aan de lage kant zit „Het coördinatieorgaan heeft zich een plaats verover in de Zeeuwse samenle ving. Als het over een vaste kracht be schikt, zal het mogelijk nog water gaan werken", stelde hij.De heer C. Balke nende <arpi: „Ik heb met het voorstel van de meerderheid van g.s. persoonlijk niet veel moeite." De heer C. Th. A. van Waterschoot ippri vond dat het eigen lijk lang geduurd heeft voordat tot sub sidiëring wordt overgegaan. De heer J. H. Rooseikvpi: „Ik heb erniet de minste moeite mee dat de overheid op kritisch-constructieve wijze wordt ge volgd." De heer P. G. van den Bosse: „Er wordt een provinciaal belang mee ge diend." De heer Hoekstra meende dat de activi teiten van het coördinatieorgaan! wel eens kunnen ontaarden in een manier van volgen van de overheid dat be paalde belangen er niet mee gediend zijn." De heer Van Ommeren meende dat een waarderingssubsidie voldoende zou zijn en de heer Meijering vroeg zich af of er sprake is van een verminderde belangstelling voor het coórdinatieor- gaan. Verdeeld was de statenfractie oer een ontwerp-voorstel van g.s. tot intrekking van de jaarlijkse bijdrage van de pro vincie voor Vereniging Milieuhygiëne Zeeland. G s. willen de bijdrage van 500.- intrekken, omdat zij van oordeel zijn dat de vereniging 'op ontoelaatbare 'wijze uiting geeft aan haar inzichten op het handelen van derden, hetgeen door haar is erkend, doch desalnietemin. in tegenstelling tot haar toezegging dit in de toekomst te voorkomen, wordt voortgezet.' De heer Don zei. dat be paalde grenzen zijnm overschreden in pbublicaties in het blad van de vereni ging, maar hij betreurde het diep, dat dat tot intrekking van de bijdrage leidt, waarbij hij de heer Van Waterschoot aan zijnzijdevond. Deheer De Jong was ook geniegd tot het verstrekken van subsi die. omdat de VMZ naar zijn inzicht toch veel goed werk doet. De andere leden van de commissie meenden, dat het voorstel van g.s. moet worden aanvaard, waarbij de heer Roose opmerkte dat de VMZ zich dreigt te vervreemden van een groot aantal potentiële leden. De statencommissie adviseerde posi tief over voorstellen tot het maken van een verkecrslichteninstallatie op de krusing provinciale weg naar de Veersegatdam-Dorpsdijk Vrouwen polderen tot het plaatsen van praatpa len langs de weg Zierikzee- Zeelandburg-Goes. De hoofd-ingenieur directeur van de provinciale water staat, ir. \V. de Beijl, zette over het laat ste voorstel uiteen, dat de kosten aan zienlijk gedrukt worden, doordat de kabel voor die verbinding al door het rijk gelegd wordt. Hij stelde dat de uni- formitiet van een waarschuwingssys teem van groot belang is. Gedeputeerde mr. J. F. G. Schlinge- mann deelde bij de behandeling van de begroting van de PZEM mee. dat de kerncentrale dit jaar een groot rende ment heeft geleverd. Hij zei toe. dat be zien zal worden hoe een reserve ge vormd kan worden voorjaren waarin de centrale enkele malen moet worden stopgezet. Twee jeugdige Vlissingers bekennen reeks inbraakjes VLISSINGEN - De Vlissinge gemeen tepolitie heeft maandag in de loop van de dag twee jongens aangehouden op verdenking van een reeks inbraakjes in het verleden. De twee jongens, de 16- jarige D. S. W. en de 15-jarige M. T., bei den uil Vlissingen, hebben bekend. Vermoedelijk zijn er nog meer jongelui bij de inbraakjes betrokken, zodat de recherche het onderzoek voortzet- Het tweetal werd. nadat er proces-verbaal tegen hen was opgemaakt, weer op vrije voeten gesteld. nodig. en als ik afga op wat hier wordt gepresteerd, dan is deze vijfde salon een felicitatie waard, in het bijzonder vooi de kleine Zeeuwse NCCK-afdeling De burgemeester zag in de salon niet alleen een goed stuk propaganda voor het cu linaire vakgebied, maar ook voor Vlis singen als gastvrije stad. Hij hoopte alle deelnemers volgend jaar terug te zien „en dan nog hoger geklasseerd." Record De voorzitter van de Zeeuwse afdeling van de Nederlandse Club van Chef- Koks, de heer P. Haak constateerde in zijn openingswoord dat dit eerste lus trum een record aantal inzendingen had getoond. Er waren ditmaal inzen dingen uit België. Engeland, Ierland. Frankrijk. West-Duitsland en Neder land. Aan de salon namen in totaal 132 personen deel, die voor 218 schotels zorgden, waarvsn 70 uit het buiten land: een deelname, die 40% hoger ligt dan vorig jaar. Voorzitter Haak bracht dank uit aan het Nederlandse Zuivelbureau (aanwezig met kaasmeisjes) voor de sponsoring. Hij herdacht ook de onlangs overleden heer Charles van Hoven, onder voorzitter van de Belgische Club van Chef Koks. en vanaf het begin af en thousiaststimulator van de Salon Culi nair in Zeeland. Na de toespraken van burgemeester en de Zeeuwse NCCK-voorzitter reikte de voorzitter van de jury. de oud-president van de landelijke NWK. de heer H. An deweg de prijzen uit. Die bestaan naast de ere-keten uit gouden, zilveren en bronzen medailles, benevens een aanta bekers. De jury heeft de diverse inzendingen beoordeeld op smaak, uiterlijk, origina liteit. kleur, kooktechniek, serveer baarheid en kostprijs. Ierland en Frankrijk zijn nu nieuwe deelnemers. Volgens voorzitter Haak had men ook getracht Scandinavische chef-koks bij deze lustrum salon te be trekken, maar door de hoge vervoers kosten is dit met gelukt Hij hoopte dal dit volgend jaar wél zou kunnen. Dar. verwacht hij ook deelneming uit de Amerikaanse landen. „Wij willen wel in Vlissingen blijven, dat wij nu eenmaa.' hebben geaccepteerd en geprobeerd als culinaire stad", zo deelde de heer Haak mee. Zwitsers De Culinaire Salon blijft niet tot dins dag beperkt Vandaag-woensdag is ei in de De Ruyterzaal van Grand Hotel Britannia'een Zwitserse avond", waar Zwitserse chef-koks het publiek tegen kostprijs hun culinaire kunst aanbie den. De avond is al volgeboekt In de zalen van 'Brit', en in een buiten opgestelde tent kon het publiek kennis maken mei diverse fraaie staaltjes van culinaire vindingrijkheid, die aantoonden dat het niveau in vergelijking met andere jaren weer was gestegen. Er waren smaak volle visschotels, waaraan de Zeeuwse inzenders een belangrijk aandeel had den. Winter en herfst waren uitgebeeld in de daarbij behorende gerechten en kleuren De Engelsen gaven hun visie op de 'Magna Carta' in de vorm van koud buffet Lockheed De politiek bleef zelfs niet buiten dit culinair festijn, want er waren maat liefst twee inzendingen met de 'Lockheed-affaire' als onderwerp. 'Lockheed Prinsemaal in Sprookjes land' met wildpaté uitgevoerd door de chef de partie S. Jobse van 'Britannia' kreeg dan ook de persprijs. Voorts kon men watertanden bij een grote variëteit van kaasschotels, beoor deeld dooreen appartejury. Nieuw deze keer waren de inzendingen in de groep 'instellingen', waar de chef-koks van ziekenhuizen en bejaardentehuizen hun kunnen konden toenen in eenvoudige maar smaakvolle genre's, die weer door een apparte jury onder meer werden beoordeeld op hun dieet-technische kant L itslagen De uitslagen van het vijfde Internationale Cu linair Salon van Zeeland luiden als volgt: Groep A - Senior Klasse EREPRIJS: Dhr Ishikawa Takeshi. Cehf ro- tisseur Apollo Hotel Amsterdam. Naam in zending Becasses en croüte et choud-frold Amandines Punten. 293 le prijs: Hr. C. P. Telle. Souschef H C. R Britannia te Vlissin gen. Naam inzending: Les fruits de Mèr Saef- tinghe. plus prijs voor originaliteit. Punten- 287.2e prijs: Hr. A D. Butz. Chefkok H C. R Sirandhotel te Vlissingen. Naam Inzending: Les dehces l'escaut Punten. 277. 3e prijs: Hr M G M.v. Vugt, Cuisinier Mai son v d. Bocrte Veehei Naam inzending: SelJe d'Agneau. Punten- 271 Pers-pni? S. Jobse chef de par- fie Hotel Britannia. 248 punten, naam tnzen- dins: 'Lockheed Prinsenmaal ui Sprookjes land GROEP A KAAS le prijs T H. M. Scholte Chef garde maner rest. Hoog Bra bant te Utrecht. Naam inzending Edammer Kaasgalanline. Aantal Punten: 183 2e prijs: Dhr R Perret Chef Cooks Circle. Naam inzending: Kaascircus. Aantal Punten: 155. GROEP B - SHOWKLASSE ENKELINGEN le prijs. Dhr. E v Wesemael. Chef patissier Esso Crest Hotel te Antwerpen. Naam uizen ding: Zomerweelde. Aantal Punten. 321- 2e prijs Hr. Fraanje. Chef patissier eigenaar Fraanje paüssene Middelburg Naam uizen ding: Marsepein figuren Aantal Punten: 293. 3e prijs. L. A Tjoens. Bedrijf, hotel des Colo nies - Blankenberge. Naam inzending. Turks-fruit' - Fabeltjeskrant, plus pnjs voor originaliteit. Aantal Punten 286 GROEP C- JUNIOR KLASSE le pnjs Hr D. C Schin- keL Leerling kok H. C. R Bntannla te Vlissin gen Naam inzending. Snoeksprong Culinair Aantal punten 282. plus pnjs voor onginali- teit, 2e prijs K. Bniggeman. Leerling kok werkt bij A Ulmer K G Dortmund. Naam inzending- Wildpastete Westmoreland. Aan tal punten. 261 3e prijs Siegfried Freiiag. Leerling kok in hotel Romberg Park te Dort mund. Naam inzending Kasselerrücken Marktfrauenart Aantal punten. 252.4e prijs Martin Fnedrich. Leerling kok in Rest. Wte- landstuben te Dortmund. Naam inzenóing- Raucher Aalgalanüne Spreewalderart. Aan tal punten: 242. 5e pnjs Dhr A. G Riemens. Leerling kok rest. Het Stadhuis te Middel burg. Naam inzending: Jagersdroom. Aantal punten. 239 GROEP D - KLOUD BUFFET: le prijs: Apollo hotel Amsterdam. Aantal punten: 291. 2e pnjs Crest. Hotel Casteau. Aantal punten. 279. Plusd prijs voor originali teit, 3e prijs: Chef Cooks Circle Great Bri tain. Aantal punten: 272 GROEPSINZEN- D ING EN E Showklasse le pnjs. Streek school Zeeland. Johan Moerdijk, Leo van Driel. Rudy van Oorschot en Sjaak Bos. Naam inzending Quatre Saison plus origina liteit. Aantal punten 294. 2e prijs: Streek school voor Breda aantal punten 273.3e prijs: Streekschool Breda. Aantal punten. 239. 4e prijs: Streekschool Twente te Enschede. Aan tal punten: 215.C-ROEP F INSTELLINGEN le prijs: Dhr A W. Menheere. Chefkok R. K. Ziekenhuis Houttuinen te Dordrecht. Naam inzending: Zuivelburger Aantal punten: 49. 2e prijs. Dhr W. A. Sengers. Chefkok bej. te huis Borrendamme te Zlerikzee Naam inzen ding- kwarkvruchtencocktail. Aantal punten 46. 3e prijs Dhr D. Schinkel. Chefkok bej. tehuis Ter Reede ie Vlissingen. Naam inzen ding- Zuivelpensé plus dieetzuivelprijs. Aan tal punten: 45. Foto: Commissaris dr. Boertien speldt ing. Q. A. van de Linde de koninklijke onderscheiding op-, WATERBOUWKUNDIGE TE TERNEUZEN VEERTIG JAAR IN OVERHEIDSDIENST „FRONTSTRIJDER DIE VELE RAMPEN HEEFT VOORKOMEN" MIDDELBURG - Bij zijn veertigjarig jubileum in overheidsdienst is dins dagmorgen de benoeming bekend ge maakt van ing. Q. A. van de Linde uit Terneuzen tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De heer Van de Linde is bij de afdeling bijzondere werken en zeeweringen van Provinciale Water staat als waterbouwkundige A belast met het toezicht op de zeeweringen in Zeeuwsch-Vlaanderen. In zijn vrije tijd maakte de heer Van de Linde zich in verschillende functies verdienstelijk voor de Hervormde kerk. De versierselen van het ridderschap werden de jubilaris gistermorgen in het gebouw van Provinciale Waterstaat te Middelburg opgespeld door commissa ris der koningin dr. C. Boertien. die sprak over een 'spectaculaire carrière' van de heer Van de Linde. Vanuit de rang van'waker' klom de heer Van de Linde vla diverse andere rangen op tot technisch hoofdambtenaar, waarna enkele jaren geleden zijn bevor dering tot waterbouwkundige A volgde. Aanleiding voor dr. Boertien om zich min of meer wendend tot diensthoofd ir. A. M. de Graauw op te merken: „Ales wat daaronder zit is kennelijk geen wa terbouwkundige. Hoe de heer De Graauw de zaak runtis me een raadsel". De loopbaan van de jubilaris volgend herinnerde de commissaris er aan. dat de heer Van de Linde eerst nog enige tijd in rijksdienst is geweest, „maar daarna is opgestegen tot het provincieniveau". Dat was bij de rijkswaterstaat in Noord-Holland tot zijn benoeming in 1939 bij de Provinciale Waterstaat in Zeeland.U bent begonnen als waker en uw hele leven wakker gebleven" zo richtte de commissaris zich tot de jubi laris- Dr. Boertien signaleerde daarbij een opmerkelijke tegenstelling in het leven van de jubilaris. In waterstaat- dienst probeert hij de dijken zo hecht mogelijk te houden: op kerkelijk terrein heeft hij gepoogd dijken te slechten. De hoofdingenieur-directeur van Pro vinciale Waterstaat, ir. W. de Beijl schetste de jubilaris als 'een markante figuur in onze dienst, een man die op een vooruitgeschoven post een mili tante frontstrijder is en een man voor wie de zeeweringen in Zeeuwsch- Vlaanderen geen geheimen hebben". Door zijn bijzondere activiteiten wist de heer Van de Linde rampen te voor komen, aldus ir. De Beijl, „met een niet aflatende ijver zit u achter het werk Nadat de hoofdingenieur-directeur de gebruikelijke gratificatie-enveloppe had aangeboden feliciteerde nog na mens de collega's de heer B. Bone- schansker en bood ir. De Graauw het geschenk van het personeel aan. Tens lotte sprak de jubilaris een dankwoord. COMMISSIE STEUNT HET

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7