Vlissingen nam afscheid van chef stadsontwikkeling C.Antheunisse 'HOOGSTE URGENTIE VOOR VERBOUWING GEMEENTEHUIS' Py "Voorwaarts" uit Arnemuiden hield duivententoonstelling Investeringsnota b. en w. Domburg: WOENSDAG 1 DECEMBER 1976 "WANDELEND WOORDENBOEK GEMEENTEWERKEN" VEEL WOORDEN VAN LOF EN WAARDERING VLISSINGEN - Tijdens een enorm druk bezochtte bijeenkomst in het Vlissingse stadhuis is dinsdagmorgen afscheid genomen van de heer C. An theunisse chef van de afdeling stad sontwikkeling. De heer Antheunïsse verlaat na een ambtsperiode van ruim 28 jaar deze dienst met ingang van 1 december in verband met zijn pensio nering. Tijdens de afscheidsbijeen komst in de kantine kreeg hij tal van woorden van lof en waardering toege zwaaid. ..We noemden u wel eensgescherend het wandelend woordenboek van gemeen tewerken, Ik dank u voor de grote en trouwe medewerkingen de rol die u in al die jaren in de stad speelde." zei direc teur van gemeentwerken, ing. D. Stam onder andere Twee karakteristieke ei genschappen van de heer Antheunisse werden door de heer Stam belicht: diens aangeboren bekwaamheid tot onder handelen (een onderwerp dat door an dere sprekers ook veelvuldig werd aan geroerd) en diens niet aflatende zorg bij het voorbereiden van woningbouwpro gramma's Uitvoering ook schetste de heer stam de drie hnnfrlnrnrrrnmrrm'c COLIJNSPLAAT - bejaardenhuis Rus toord. 9-10 uur: Uitzending Nomen Ne- scio. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden N. en Z., 16-17 uur. Huize den Berg 16 uur: Uitzending Nomen Nescio. - Prins van Oranje, 20 uur. 'Der Vögel- handler'. HULST - St. Liduinaziekenhuis. 15.05- 16.30 uur: Uitzending Radio Nightinga le. OOST-SOUBURG - De Zwaan. 14.30 uur Hullie en Zullie. - 20.30 uur: Filmhuis Jeugd en Muziek. VLISSINGEN - Bethesda-St Joseph- ziekenhuis, 19.45-21 15 uur: Uitzending Rawa. Bioscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy. 14 uur: Kuifje en het Haaienmeer. a.l 20 uur: Max Havelaar. 14 jr - Luxor. 20 uur' En ze genoten van de liefde. 18 jr. MIDDELBURG - City, 20 uur: L'Amour. L'Après Midi. Tentoonstellingen BERGEN OP ZOOM - Markiezenhoof. 14-17 uur: Belgische grafiek. - Stichting ETC expositie. 13.30-17 uur: Werken R Engelen. GOES - Lunchcafé Stadhuis Werken W. de Rijk. HEILLE - Landbouwmuzeum, 10-12 en 13-17 uur Oude Landbouwwerktuigen - Restaurant 'De Schaapskooi'.. Wer ken Ben Bonte HULST - Galerie Van Geyt. 9-12 en 14- 18 uur. Feest der kleine formaatjes. - Bar 'De Smitse' Werken Jacqie Vink MIDDELBURG - Zeeuws Kunstenaars centrum. 14-17 en 19.30-21.30 uur- Werk 10 edelsmeden en werken Han van de Broeke - Kunstzaal Van Benthem en Jutting. 9-12 9-18 uur. Oude prenten en land kaarten. - Zeeuws Museum. 10-12.30 en 13 30-17 uur Tuinaanleg op Walcheren in de 18e eeuw - Galene Pictura. 11-17.30 uur: Werken Sonje Geverdinck en Mathieu Simmer. -Vleeshal: Kunstenaarsgroep WEB. - Rijksarchief. RPA tentoonstelling: Kweekmosschen en paedagogen NISSE - Galerie De Mooie Staak, 9-20 uur Werken Messeniaker SAS VAN GENT - Galerie Uilenspiegel. 9-12 uur: Werken Lisbelh de Jon ge TERNEUZEN - Artikof. 8-18 uur: Werken An en Leo van Witsen - Museum, 14-17 uur: Grondstoffen, we ven. breien. VLISSINGEN - Stadhuis. 8-12.30 en 13.30-17 uur Grafische exposities. WESTUORPE - Zaal 'Troutzaerte'.. Werken Wim Schütz IJZENDIJKE - Streekmuseum West Zeeuws Vlaanderen. 10-17 uur: Amateu ristische kunst .0 uon schelste de heer Stam de drie hoofdperioden uit de ambtsperiode van de scheidende heer Antheunisse. namelijk de wederopbouwtijd na de oor log. sanering van oude stadsdelen en de woningbouw in de snel uitbreidende stad plus renovatie en rehabihtaie van oude stadsdelen. ..Met nadruk stel ik vast." aldus ing. Stam, „dat de ge meente door uw takt op een enkele uit zondering na steeds voor langdurige procedures gevrijwaard is gebleven. Dat kwam ook doordat zeer veel taken u konden worden toegerekend." Wethouder F. G. Smitstiptedaamanog andere verdiensten van de heer" An theunisse aan. zoals diens rol in het ker kelijke leven, een functie als bestuurslid in het ziekenhuis Bethesda-St. Joseph en zijn rol in het verzet tijdens de oor logsjaren De opvolger van de heer Antheunisse. de heer C P. van Leerdam, zei daarop: ,.U gal ons alle speelruimte om initiatie ven te ontplooien. U stond open voor alle nodige overleg." Andere sprekers waren de heren A. van Eenennaam van de Nederlands Christe lijke Bond van Overheidspersoneel, A. C. van de Velde namens de woning bouwvereniging 'Goed Wonen. J. Zuid- weg namens de landbouworganisaties, J. H. E. Woltering. J. L Verhagen, archi tect J. Jobse en C. Constandse van de gemeentelijke afdeling financiën. In zijn dankwoorden maakte de heer Antheunisse van het gemeentelijk ap- De heer Stam (rechts/ biedt een enve loppe met inhoud aan. paraat een vergelijking met een voet balteam. „Het gemeentebestuur vraagt om doelpunten Voor mij heeft altijd voor ogen gestaan: het doel en de bal die werd toegespeeld. Eerst als speler zélf. later heb ik als trainer meegespeeld. Dank voor uw hulp dat ik doelpunten heb kunnen scoren voor de gemeen schap van Vlissingen Vele cadeaus kreeg het echtpaar An theunisse aangeboden Uit handen van wethouder Smit ontving de scheldende chef afdeling stadsontwikkeling een ge denkbord van het gemeentebestuur. Ing. Stam bood de gebruikelijke 'witte enveloppe' aan. alsmede een geschen kenbon en een album voor foto's. Van oud-burgemeester Kolff was er een brief gekomen, waarin deze uiting geeft van gevoelens over 'een trouwe dienaar van de gemeente Vlissingen' Voordat de heer Antheunisse destijds bij de gemeente Vlissingen in dienst trad was hij ook betrokken bij de naoor logse wederopbouw in Wesl- Zeeuwsch-Vlaanderen, Op 15 november 1948 trad hij in dienst en werd op 1 ja nuari 1971 benoemd tot technisch hoofdambtenaar C Met name door de heer Stam werd er bewondering over uitgesproken dat de heer Antheunisse via de laagste sport op de ladder zich zo opwerkte. „Een opmerkelijke loopbaan in overheidsdienst." aldus de directeur gemeentewerken. DUIVENRUBRIEK Hulpcentra NOORD- cn MIDDEN-ZEELAND Goes, telefoon 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN- Terneuzen, telefoon 01150-4444 THOLEN - tel 0011 (Van onze medewerken ARNEMUIDEN - Vrijdag en zaterdag hield de postduivenhoudersvereniging te Arnemuiden haar jaarlijkse tentoon stelling in het verenigingsgebouw de Arne, voor liefhebbers uit heel Zee land. De keurmeesters Koks. Slagboom cn Zagers moesten 600 duiven keuren en alvorens de uitslagen te vermelden willen we enige kanttekeningen maken op de wijze waarop de tentoonstellin gen thans georganiseerd worden. Zijn we de kip met de gouden eieren aan het slachten? Het is een publiek geheim dat door heel hard pro deo werkende orga nisatiecomités een tentoonstelling een behoorlijk batig saldo kan opbrengen. Maar gaan wc door om show- en vlieg- duiven in eën klasse onder te brengen. Dat gaat dit ons inziens het einde van de tentoonstellingen betekenen. Ter verduidelijking: ook in Walcheren zijn een aantal duivenliefhebbers in het bezit gekomen van schitterende show duiven. Men vertroetelt deze dieren een heel jaar, vliegt er nooit mee en zet deze dieren in op alle tentoonstellingen waar men mee mag doen en deze men sen winnen er praktisch alle mooie' prijzen. De massa van de duivenliefhebbers mist de plaats om zulke vogels te huisvesten omdat men met postduiven wil vliegen Deze grote groep moet zijn vliegduiven inschrijven, en. hoe mooi. deze vogels soms ook rijn. men verliest het prak tisch altijd tegen de genoemde show duiven De vliegduiven dragen altijd de sporen van een zwaar seizoen Uit bovenstaande blijkt dat het geen eerlijke strijd is en dat dit tot gevolg kan hebben dat de mensen met de vliegdui ven in de toekomst niet meer deelne men. Dit zou onherroepelijk het einde betekenen van de tentoonstellingen. De vraag rijst: moeten we de mensen met de prachtige showduiven uitslui ten? Integendeel, maar er zal in de toe komst gekeurd moeten worden in twee klassen, namelijk in show- en vliegdui ven. De voordelen zijn ai minder grote klassen, bi een eerlijker strijd: en ei het voortbestaan van de tentoonstellingen is verzekerd. Bekijken we de onderstaande uitslagen dan zal het insiders geen moeite kosten om bovenstaand betoog te onderstre pen Bij de 91 oude doffers wonnen de gebroeders De Graaf, vóór de gebroe ders Clement en de gebroeders Korff en bij de 55 oude duivinnen was C. van Loon winnaar, vóór M. v. Belzen en L. Lievense. Jarige doffers' hiervan waren er 73 stuks ingeschreven en de winnaar in deze klasse was J Ajaart voor de ge broeders Clement en C. van Loon. ter wijl bij de 60 stuks jarige duivinnen M, van Belzen met de eer ging strijken voor C. A. de Ridder jr. en voorde gebroeders Clement Zeer terechl had men de kiasse jonge doffers in tweeën gesplit st. De uitslag in klasse A. het wordt eentonig, de 2 blauwe broertjes van F Lacor 1 en 3 met daartussen H. van Sighem en in de klasse B 1 Kobus Siereveld. voor L. van Belzen en M van Belzen Evenzo de jonge duivinnen in twee klassen waarbij in klasse A. J Ajaart 1 en 3 werd met de 2e plaats voor de gebroeders Clement. In de klasse B werd de winnaar Char de Poorter, voor L A. Lievens en hier werd J. de Bel verrassend derde Zowel bij de late jonge doffers als bij de late jonge duivinnen was er een zeer kleine deelname en niet ten onrechte overweegt men ook tot afschaffing van deze klasse over te gaan Van de 16 1-jarige doffers werd 1 H v. Sighem, 2 L. van Belzen en 3 H. Hooftinan En van de 19 jaarlingduivinnen nam L. Lievense zowel de le als de 2e prijs voor zijn reke ning en werd G van de Voorde derde De traditie wil dat deze jaarlijkse ten toonstelling een zeer grote publieke be langstelling trekt en dal men vooraf een zeer grote verloting houdt. Daarnaast heeft men bij het rad van avontuur aan lokkelijke prijzen. Mede gezien het feit dat men bij de bonnenverkoop vele lief hebbers van zeer grote klasse had bereid gevonden een bon te schenken, werd deze tentoonstelling ook financieel een groot succes- Ook hier werden de win naars bedolven onder een schal aan ere- en luxe prijzen. INBRAAK IN TWEE SCHOLEN TE VLISSINGEN VLISSINGEN - In de nacht van maan dag op dinsdag is ingebroken in de Vlissingse Scheldemond mavo en in de Sint-Paulussciiool. Beide scholen staan aan de Adriaan Coortelaan. Uit de SintrPaulusschool werden post zegels weggenomen met een totale waarde van 50 gulden. Beide gebouwen weiden binnengedrongen door hel ver nielen van een ruit Men haalde bureaus overhoop en in de mavo werd getracht de deur van een metalen kast le force ren. Van de daders ontbreeekt ieder spoor. NOTA OVER AGRARISCHE BEDRIJVEN VLISSINGEN - B. en w. van Vlissingen zullen de raad een nota aanbieden over de problematiek van de bedrijrsge- houwen \oor de landbouw en de wel- tandeisen. Hel college zal hiermee rea geren op een schrijven van de ZLM. waarin de aandacht voor deze proble men is gevreesd. Dat blijkt uit een voorstel van het col lege aan de adviescommissie voor de openbare werken en de volkshuisves ting over het beroep, dat is ingesteld tegen het weigeren van een bouwver gunning vooreen opslagloods. Het gaat daarbij om een aanvrage van de heer J. de Visser in West-Souburg, de wel- standscommissievond. dat de loods niet paste in het geheel van de boerderij, de heer De Visser en de ZLM vonden dat niet. De vaste commissie uit de raad fungeert als beroepsinstantie Serooskerke hield jaarvergadering SEROOSKERKE (W) - De sportvereni ging 'Serooskerke' te Serooskerke (W) hield de jaarvergadering in zaal 'd'Ies- baene' onder voorzitterschap van de heer Js. Cevaal. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de ingebruik name van het nieuwe gymnastieklo kaal en de aanleg van de sportvelden die voor de vereniging van groot be lang zijn. Na de notulen van de algemeen secreta ris. de heer M de Pagter. volgde het jaarverslag van de secretaris afdeling gymnastiek, de heer M. J van 't Veer Deze vermeldde onder meer een grote toename van het ledental en de start van de volleybalafdeling met deelname aan de bedrijfsvolleybalcompetitie met een damesteam. Verder werd met rede lijk succes meegedaan aan verschil lende wedstrijden in Zebra-verband en werd een onderlinge dorpenwedstrijd gehouden en voorts een spelmiddag voor alle leeftijdsgroepen en een jeugd- dag met enkele andere verenigingen De secretaris van de afdeling voetbal, de heef M. de Pagter. maakte In zijn jaar lijkse melding van de promotie van het eerste elftal naar de 4e klas KNVB na een eenjarig verblijf in de le klas afde ling Zeeland. Er werd aan de competitie meegedaan met in totaal 13 elftallen. 5 senioren. 7 jeugdelftallen en 1 dameself tal. Ook werd ereen jeugdtrainer aange steld en tekende- de hoofdtrainer, de heer H- Versluis voor 2 jaar bij. De pen ningmeesters. de heren P. Boone afde ling voetbal, en J B. Hootsman afdeling gymnastiek hadden in hun financieel overzicht melding gemaakt van vele uitgaven, waardoor er een tekort was op de jaarrekening. VISMIJN COLIJNSPLAAT 30 november. Exportsamalen 3380 kg 471-527: schar 163 kg: bot 295 kg: kabeljauw 113 kg: wijting 697 kg: schol 186 kg: paling 1 kg: krab 1 kg. ongesorteerde vis 1 kg VEILING BARENDRECHT 30 november. Appelen: cox s orange pippin: vanaf 80 op 108-129. 103-136. 97-132, 84-118. 59-39.26-57. aanvoer 110 ton: golden delicious vanaf 80op. 40-55.29-58.27-50.26-38, aanvoer 110 ton: goudrenetten vanaf 80 op. 88-123. 86-133.38-133.61-97.35-52.26-44. aanvoer 35 ton. winston vanaf 75/80 84-85. 75-90 56-72. 26-52. aanvoer 5'ton. peren: conference vanal 70/7544-63.34-69.30-73.29-63.24-12. aanvoer 35 ton, doyenne du comise vanaf 75/80 58-73. 51-74. 51-72. 30-52. 30-39. aanvoer 62 ton. saint remy vanaf 75/80 64-65. 67-73. 58-30. aanvoer 8 ton. fabrieksrruit 23,70 per 100 ki lo. Totaal aanvoer fruit 400 ton. VEILING BARENDRECHT Dinsdag 30/11 1976. Groente: witlof AI 3.80-4.30. AH 2.50-3.70, BI 2.30-3.40. Bil 2.00-2.90. afwijkend 1.50-2,90. bloemkooL 8 1.31-2.05. 10 1.10-1.70. 12 60-1.13: andijvie 1.07-1.47: boerekool 41-68: Chin, kool 53-71; gele kool 15-57: knolseld 8,68. kroten A 43-60. B 29: peterselie 27-50: prei 76-1.02; rode kool 19-53: selderij 14-39: spitskool 71-1.46. groot 14-47: uien pof 79-1.25. middel 72-1.04. drie- lïng 49-77: uien ongeschoond 1.57: winterpeen grof 44^54. middel 23-47. fijn 24-34: wittekool 28-53. AARDAPPELTERMIJN'MARKT 30/11. Consumptieaardappelen. Bintje klei 40 mm opwaarts :april: laten: 59.50. mei 63 00; bieden 59.10. mei 63.00: slot 59 80. mei 61.00. Mei: kalm. april nauwelijks prijshoudend Cal!.- april h.p 60.00. Lp. 59 10. laatste zaak 1 x 59.40. Dagomzet, april 85. Maandomzet: april 20.33. mei 62. Wijzingingen in openstelling postkantoren MIDDELBURG - Begin 1977 zullen de opensteliingstijden van de postkanto ren te Aagtekeike. Meliskerke. Dom burg en Oostkapelle kleine wijzigingen ondergaan Deze veranderingen houden veroand met de komende pensionering van de kantoorhouder van het postkantoor le Domburg. Dit heeft enige verschuiving in de personeelsbezetting van de nabij gelegen postkantoren tol gevolg. Omtrent de definitieve wijzigingen zul len de bewoners van betrokken dorpen nog uitvoerig worden geïnformeerd. Domburg krijgt extra uitkering uit gemeentefonds DOMBURG - B. en w. van Domburg hebben een investeringsnota voor vol gend jaar geproduceerd, waarin de hoogste urgentie wordt toegekend aan de verbouwing van het gemeentehuis. Nu de kans op een werkgelegenheids subsidie de eerste jaren uitgesloten moeten worden geacht, is het college met de architect in bespreking om te komen tol een vereenvoudigd plan. De bouw- en inrichtingskosten worden in de investeringsnota geraamd op ,f 1.167.890. Van dit bedrag denken b. en w. ongeveer de helft-565.000,-- uiteigen middelen te kunnen bijdragen. Afschrijving en rente over het resterende bedrag zou een jaarlijkse last van ƒ74.000 opleve ren. In totaal is volgend jaar volgens de raming van b. en w. een bedrag van 1.618.900 uit eigen middelen voor in vesteringen beschikbaar. Daarin is een bedrag van 223.000 inbegrepen als uit kering uit het gemeentefonds ingevolge de verfijningsregeling historische stadskernen over 1976. Volgens b. en w. kan binnenkort de bevestiging tege moet worden gezien van de toekenning van deze ex tra uitkering met ingang van 1976. Domburg blijkt te voldoen aan de voorwaarde van een in oude vorm bew aard gebleven stadskern van minstens vijf hectare. In de tweede plaats streeft het college ernaar in 1977 de uitbreiding van het scholencomplex in Domburg te realise ren. waarvan de kosten op 700.000 zijn geraamd. Hiervan willen b en w uit ei gen middelen 500.000 bijdragen. Voor uitbreiding van het sportveldencom plex Oostkapelle wordt ten laste van de gemeente een investeringsbedrag van 275.000 opgevoerd en,voor uitbreiding van het sportveldencomplex in Dom burg een bedrag van 95.000. Voor wij ziging van de indeling van het oude voetbalveld in Domburg is een bedrag van 12.000 opgenomen. Onvoorzien De oiitwerp-begi'oting voor 1977 geeft een post voor onvoorziene uitgaven van rond j' 220.000 tc zien, een stijging van bijna ƒ60.000 ten opzichte van de begroting 1976. De voornaamste oor zaak van deze 'niet ongunstige ontwik keling' noemen b. en w. de uitkering uit het gemeentefonds in het kader van de verfïjningsregeling historische stads kernen. Voor 1977 wordt deze uitkering op 229.000 begroot. Na aftrek van uitgaven in verband met de invoering van de onroerend- soedbelastine. blijft een bedrag van Wijziging in openstelling postagentschap MIDDELBURG - Met ingang van 3 de cember zal het postagentschap aan de Thibautstraat te Middelburg op vrijda gavond geopend zijn De openstelling van hel agentschap is vanaf die datum alsvolgt: maandag 8 30-12 15 uur. dinsdag tot en met don- derdzg 8 30-12 30 en 13.30-17.30 uur. vrijdag 8.30-12.30 en 13.30-19 30 uur Kerkdienst vervalt ARNEMUIDEN - De kerkdienst, die vandaag, woensdag, in het verenigings gebouw 'De Arne' zou worden gehouden en waarin voor zou ds A. Haring, gaat wegens omstandigheden niet door In plaats daarvan wordt deze dienst 8 de cember gehouden. op dezelfde plaats en dezelfde tijd. De dienst wordt georgani seerd door het hervormd comité Arne muiden. Ds. Post spreekt voor gereformeerde bond over de doop MIDDELBURG - Voor de afdeling MId- detbuig van de gereformeerde bond in de Nederlands-hervormde kerk spreekt donderdagavond ds. G Post van Arne muiden over het onderwerp 'Mijn ou ders hebben me laten dopen1' De bijeenkomst wordt gehouden in de hal van de Ontmoetingskerk aan de Oosterscheldesiraat te Middelburg en begint om acht uur 75.000 aan onvoorziene uitgaven over. Hiervan willen b. en w. ƒ35.000 be stemmen voor het opvangen van tegen vallers. Van het. resterende bedrag van Wethouder Baars: „Geen vrees voor lege kantoorpanden" MIDDELBURG - Volgens wethou der W. I'. J. Baars hoeft nog niet te worden gevreesd voor leegstand van panden in de binnenstad door vertrek van kantoren naar de 'bui tenkant' van de gemeente. „Over de bestemming van deze panden ben ik niet erg pessimistisch." zei de we- thóuder maandagavond in zijn beantwoording van de algemene be schouwingen van de Middelburgse gemeenteraad. De wethouder besteede het eerste deel van zijn antwoord aan de ver keersproblemen op de kaaien. Hij zei goede hoop te hebben dat de pro blemen voor de Kaaibewoners over een jaar of dne in meer of mindere mate kunnen zijn opgelost, als de rondweg Middelburg kan worden ge realiseerd. De uitvoering en het tempo daarvan hangt af van uitspra ken van de kroon in de hiertegen door de Middelburger ir. H. Visser in gediende bezwaarschriften. De heer Baars zei de verwachting te hebben dat deze uitspraak ten gunste van de gemeente zal uitvallen Met betrek king tot de problematiek van het verkeer over de Kaaien wees hij - evenals de burgemeester dat eeruer- ook op de mogelijkheid van een der de. noordelijke Kanaalbrug en op de dezer dagen aan te vangen studie van een ambtelijke werkgroep inzake aan- en toevoerwegen in Middelburg Badplaatsbelangen Domburg wil het Hof Domburg kopen DOMBURG - Het algemeen bestuur van de Stichting Badplaatsbelangen Domburg heeft zich maandagmiddag in principe bereid verklaard over te gaan tot aankoop van het naast de camping Domburg gelegen Hof Dom burg. De camping, met mogelijkheden voor tenten en caravans, is reeds in be heer bij de stichting. Eén van de mogelijkheden van het on geveer 6 ha grote Hof Domburg is de bouw van kleine vrijstaande apparte menten. Andere mogelijkheden die in studie zijn. vormen de bouw van een zwembad en de inrichting van een kin derboerderij In de gisteren gehouden vergadering ging het algemeen bestuur akkoord met de begroting 1977. waarin verschillende posten zijn uitgetrokken voorde verbetering van de accommoda ties op de stranden en de camping, zoals toiletten, duinovergangen, enzovoorts. Het algemeen bestuur toonde veel waardering voor het leit. dat de voorge nomen reorganisatie van de stichting reeds per 1 december van dit jaar kan worden doorgevoerd. OFFICIËLE PUBLICATIE Eerste herziening van liet bestemmingsplan Spuistraat-Span jaardstraat en omgeving De burgemeester van Middelburg maakt ingevolge artikel 26 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat ingaande 3 december 1976 gedurende een maand ter gemeentesecretarie (ka mer 15t voor een ieder ter inzage ligt de door de gemeenteraad in zijn vergade ring van 22 november 1976 overeenkom stig het ter visie gelegde ontwerp vast- gestelde eerste herziening van het be stemmingsplan Spuistraat- Spanjaardstraat en omgeving. Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende de bovenstaande termijn bij gedeputeerde staten van Zeeland tegen de vastgestelde herziening van het be stemmingsplan bezwaren indienen. Middelburg, 1 december 1976. De burgemeester voornoemd. drs. P. A. Wolters. ƒ40.000 trekken b. en w. nog 10.000 al voor controle op de naleving van ver keersmaatregelen en de toeristenbelas ting. Het dan overblijvende bedrag van 30.000 voor dekking van kapitaalslas- ten van nieuwe investeringen willen b. en w. met ongeveer 51.000 opvoeren door verhoging van de gemeentelijke belastingen. De staatssecretaris van binnenlandse zaken heeft een tariefs verhoging van 7 procent toegestaan. Het gaat om de straat- en rioolbelas ting. rioolafyoererechl. reinigings rechten en de opcenten personele be lasting. De tarieven voor de woonfo- rensenbelasting en de toeristenbelas ting komen naar de mening van b. en w. niet voor verhoging in aanmerking. De investeringsnota komt aanstaande donderdag aan de orde in een vergader ing van de commissie financiën. AARDAPPELTERMIJN'MARKT 30'11. Consumptieaardappelen. Bintje klei 50 mm opwaarts, laten: april 74 00: bieden: april: 73.00. mei: 74.00; slot: 74.00.. Mei prijshou dend Middag call april te weten I x 73-00.6x 74.10.16 x 74 00.2 x 74.10.5 x 74.00. Dagomzet: april. 30. Maandomzet: nov 2,99. april: 555. Aaxdappeltermijnmarkt Stnt-Annaland. 30 november. Uien. aanvoer 39 ton. maat 40 op waarts, rond klas 2 NL, 77.40 77.90. Drielin gen. aanvoer 30 ton. maat 30 - 40 rond klas 2 NL. 57.80. Beursbericht Markt Goes 30 november 1976 Granen, zaden en peulvruchten. Alle prijzen boerenschoen en franco lever ingsplaats. Tarwe basis 16G ƒ44.25 per 100 kg; brouw gerst basis 16G 47.- per 100 kg; zware havet 41.50 per 100 kg. groene erwten 58.- per 10C kg schokkers 67.- per 100 kg capucijnen ƒ93.50 per 100 kg bruine bonen, geschoonc. ISO.-per 100 kg Exclusief btw. Aardappelen Bintjes, veldsgewas, vrij var glas directe levering af bedrijf 38.- tot 45. per 100 kg Partijen met glas 30.- tot 37. per 100 kg; voederaardappelen af sorteenn- richting 8,- per 100 kg. Exclusief btw. Uien. onafgestaan, boven 28 mm. op auto ge leverd 48-63 cent per kg. Exclusief btw. Vlas. ongeregeld, op auto geleverd 43-51 cent per kg voorgoede kwaliteit. Afwijkende par tijen 32-42 cent per kg. Exclusief btw Hooi en stro weidehooi ƒ400.- per 1000 kg gerstestro 235.-per 1000 kg tarwestro 175. per 1000 kg; haverstro ƒ200.- per 1000 kg schokkerstro 270,- per 1000 kg erwtenstro (kleine groenet 290.- per 1000 kg bruine bo nenstro 200.- per 1000 kg Exclusief btw. Coöperatieve veilingvereniging 'Walcheren' G.A. te Middelburg. Marktbericht van dinsdag 30 november 1976 Aardappelen Bintje: er. 51. drie!. 11-17; bloe men cyclamen 116-128: ponsettia 151: toma ten: AII 100-158: B II137; C II 61-82: paprika per kg 144-254: peren: winterrietpeer I 70 55- 69.60/7058-61,55/6058: doyennéducomicee II 70 64.65/70 60.55/65 46: conference II60 43-60. st-remy 170 59.65 62: appelen: goudreinette II 85/75 90-101. 65/75 58-68. 60/65 32-33; golden delicious II70/75 45.65/7035.60/6527-31; lom- b artscalville II80/90 6170/80 49.65/70 41win ston II 60/65 40. Groenten: veldsla 228-315. glassla 17-38. an dijvie 46-93. rode kool 20-48. borekool 31-45. witte kool 20-22, groene savooiekool 12-48. prei 64-87. breekpeen 36-57. uien kg 67-84. sel derij kg21-28, peterselie kistje 250-290. kroten kg 24-52. waspeen 79. blauwkoprapen kg 17- 34. ramenas kg 55. knolselderij kg 61. knolsel derij stuk 29-55. bloemkool II 6 86-176. 8 86- 126.10 36-62. komkommers II41/51 45.136/43 39-44. 31/36 31. 26/31 22. krom. kg 75. stek kg 53. spruiten AII82-141BII33-74. DII97-174: witlof AII321-331. B II315. afw. 260-280. stek 158. VEEMARKT LEIDEN - Aanvoer 3093. waar van 260 slachtrunderen 376 gebruiksvee, 84 graskalveren. 1448 nuchtere kalveren, 20 ponnies. 53 varkens. 345 biggen, 382 schapen oflammeren en 125 bokken of elten. Hout- en bouwbond CNV Serooskerke GAPINGE - De afdeling Serooskerke (W.) van de Hout- en Bouwbond CNV hield een werkvergadering in Gapinge. Op deze, vrij goed bezochte, bijeen komst sprak de heer C. Volbehr uit Utrecht over het loon- en inkoinstenbe- Ieid voor 1977. Omdat bleek dat er een groot verschil is tussen het werkgevers- en het werkne mersstandpunt over het te voeren loon- beleid en over de prijscompensatie voorzag spreker nog heel wat moeilijk heden bij de komende onderhandelin gen. Omdat er in 1977 ook geen loonmaatre gel van de regering is te verwachten zul len de werkgevers en de werknemersor ganisaties zelf tot elkaar moeten ko men. „Mocht dit aan de conferentietafel niet lukken, dan zal de Houtr en Bouwbond CNV de strijd niet schuwen, maar op komen voor de rechten van zijn leden", aldus de heer Volbehr. Tekort op de begroting 1977 VW Oostkapelle OOSTKAPELLE - De VV 'Mooi Oost kapelle' hield een algemene ledenver gadering in hotel 'De Moerbei', onder voorzitterschap van de heer A. M. den Hollander. De vergadering werd ook bijgewoond door wethouder E. B. Oc- kels van Domburg. De aanwezige leden reageerden in de eerste plaats positief op de nieuwe fol dervoor 1977. Ook als de gemeenteraad de gevraagde subsidie toekent, blijft er op de begroting nog een tekort van 2.700.-. Mede aan de hand van de reke ning over 1975 zal de begroting in het voorjaar worden vastgesteld. Erzal naar een oplossing gezocht worden om het tekort weg te werken. Het bestuur deelde verder mee. dat er een uniforme en betere wegbewïjzering komt ten be hoeve van de toeristen. Ook komen er betere plaategronden. Administrateur H. A. Schipper gaf een overzicht van het afgelopen seizoen, waarna de film "Reactie - natuurlijke zaak' werd beke ken. RODE KRUIS MIDDELBURG - De kring Zeeland van het Rode Kruis houdt zaterdag 11 de cember een kringvergadering in de schouwburg in Middelburg. Op deze bijeenkomst wordt onder meer af scheid genomen van waarnemend kringcommissaris ir. G. A. Kemper. Als opvolger van de heer Kemper wordt de heer A. D. C. Fokker van Craijen- stein van Rengerskerke uit Middelburg voorgedragen. Hij wordt dan evenals de heer Kemper de vertegenwoordiger van' het district Walcheren in het kringbes- tuur. De kringvergadering krijgt verder een verhoging van de jaarlijkse bijdrageaan het kringfonds voorgelegd. De bijdrage gaat van 6.5 naar 7 cent per inwoner. Overigens wil het kringbestuur in de loop van volgend jaar proberen een pro vinciale bijdrage te verkrijgen. Op de kringvergadering komt voorts de stand van zaken bij het rode kruiskorps. de vrijwillige welfare en het jeugd rode kruis aan de orde. De vergadering be gint 's morgens om half elf. UITSLAGEN EN STANDEN VLISSINGS ZAALVOETBAL VLISSINGEN - In de Vlissingse zal- voetbalcompetitie won R.W.S. 2 de wedstrijd tegen Uiterton 3 met 4-0. Het team van PVS 2 behield de leidersposi tie door 5-1 van VAW 2 te winnen. BW 2 bleef op de onderste plaats van de ranglijst staan door met 4-1 te verliezen van de medekandidaat voor de boven ste plaats. Walcheren 2. RCS 2 behaalde tweede achtereenvol gende overwinning op Pechiney 2. SSVW 1 rondde de eerste helft van de competitie af door met 7-3 van Markt Boys te verliezen. UitslagenO RWS 2 - Uiterton 4-0: PVS 2 - VAW 2 5-1; BW 2 - Walcheren 2 1-4; RCS 2 - Pechi ney 2 3-0: SSVW 1 - Markt Boys 1 3-7 Standelijst. 2 e klasse Roovers Sport 8 8 0 0 16 83- 9 PGV 1 7 5 1 1 11 27-14 PZEM 2 8 5 0 3 10 19-28 RWS 1 8 4 1 3 9 32-16 Markt Boys 1 8 4 1 3 9 23-20 BW 1 7 115 3 11-22 Uiterton 2 8 0 3 5 3 11-50 SSVW 1 8 0 17 1 6-53 3e klasse PVS 2 Walcheren 2 VAW 2 RCS 2 RWS 2 Pechiney 2 Uitertton 3 BW 2 4 3 1 0 7 15- 5 4 3 0 1 6 14- 8 3 2 0 1 4 9-7 4 2 0 2 4 8-9 4 2 0 2 4 11-14 4 1 1 2 3 5-9 4 1 0 3 2 9-14 3 0 0 3 0 8-13 Programma woensdag 1 december: Walche ren 2 - Pechiney 2BW 2 - RCS 2; PVS 2 - RWS 2: Uiterton 3 - VAW 2; BW 1 - PGV 1. Vrijdag 3 december: PGV 1 - PZEM 2: Uiter ton 2 - RWS 1Roovers Sport 1 - Markt Boys 1 SSVW 1 - BW 1; VAW 2 - BW 2. Terneuzenaren op de vlucht na identiteitscontrole in België GENT - De Belgische rijkswacht is op zoek naar twee Terneuzenaren. die maandagvoormiddag hebben gewei gerd zich op de Kennedylaan tussen Gent en Zelzate aan een identiteitscon trole te onderwerpen. De rijkswacht voerde een routine-controle uit waarbij vooral aandacht werd ge schonken aan de staat van de voertui gen. Bij een grote Nederlandse auto bleek dat een van de nummerborden door de modder onleesbaar was ge worden. Naar de rijkswacht verklaarde, is op de vraag naar identificatie door de chauf feur van de wagen - een slordig be baarde man - gereageerd met een ge slaagde vluchtpoging. Toen de chauf feur het motorportier dichtsloeg raakte de uniformjas van een rijkswachter klem. Het gevolg was dat de man ten val kwam. Eén van de gendarmes trok daarop zijn wapen en vuurde in de rich ting van de wegstuivende auto. De achtervolging leverde niets op. De auto ontkwam naar Nederland, via de Industrieweg en de Steenweg naar Antwerpen en Lokeren. waar de rijks wacht het spoor bijster raakte. Het foto-archief van de rijkswacht wees uit dat ten minste een van de twee inzit tenden van de Nederlandse auto afkom stig is uit Terneuzen en in België een strafregister bezit. Deze veronderstel ling is gisiemamiddag bevestigd door korpschef Hendriks van de gemeente politie van Terneuzen. „Het gaat hier inderdaad om Terneuzenaren. De rijks wacht heeft contact met ons opgeno men en we hebben al hun vragen, meen den wij. naar voldoening beantwoord Meer kunnen wjj niet doen en meer is ook niet van ons gevraagd.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 5