Eerste sleutel voor woningen in Bossenburgh uitgereikt 'Vridijke Tippelaars' RaadMiddelburgstelde begroting 1977 vast „Eigen programmering culturele dienst is geen concurrentie van andere instanties" „Geen valse verwachtingen wekken bij kaaibewoners over verkeer" J. C. van SplunderVlissingen ontving gouden eremedaille ON DONDERDAG 2 DECEMBER 1976 BURGEMEESTER WESTERHOUT REIKTE EERSTE SLEUTEL UIT AAN ECHTPAAR VENEMA Succesvolle wandeltocht van NA ONGEVEER 12 UUR VERGADEREN VLISSINGEN - De 15e Sint Nfcolaas- HUREN TUSSEN 330 EN 350 GULDEN VLISSINGÈN - De familie L. Vcnema heeft woensdagmorgen uit handen van burgemeester drs. Th. J. Westerhout de eerste sleutel ontvangen voor een wo ning in de nieuwe Vlissingse wijk Bos senburgh. Na de officiële overhandi ging konden de genodigden gebruik maken van de gelegenheid om de wo ning aan de Wijenburg G7 te bezichti gen. Hierna konden de belangstellen den een bezoek brengen aan de woning Wijenburg 65, waar het bedrijf Jacob- sen uit Oost-Souburg een model woning had ingericht. De genodigden, onder wie het voltallige college van b. en w vertegenwoordigers van de Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting in Vlissingen, be gaven zich na de officiële overhandiging near het Strandhotel waar met name de heer C. A. Th. Hermsen. voorzitter van de Vereniging een uitvoerig betoog gaf over de ontwikkelingen van de bouw van de woningen in Bossenburgh. „Bij de eerste oplevering moet ik een aantal kanttekeningen plaatsen", zo bracht de heer Hermsen tijdens deze bijeenkomst naai- voren. „Volgens het destijds dooi de aannemer (bouwbedrijf Delta uit Middelburgi opgestelde plan zouden de eerste woningen worden opgeleverd on geveer half september. Er is dus sprake van ongeveer tien weken vertraging", aldus de heer Hermsen tot de aanwezi gen „Deze vertraging is voornamelijk ontstaan door de te late leveringen van onder-leveranciers, zo heb ik begrepen. De aannemer heeft evenwel toegezegd, dat de oplevering van de woningen in de komende maanden in een versneld tempo zullen plaatsvinden, om de ver traging ongedaan te maken", aldus de heer Hermsen. Volgens de voorzitter van de vereniging bestaat er voor deze woningen een grote belangstelling. „Op het ogenblik zijn reeds 120 van de 198 beschikbare wo ningen toegewezen. In deze fase van de bouw een hoog aantal", zo memoreerde de heer Hermsen. Burgemeester Westerhout maakte dui delijk dat deze wijk Bossenburgh een grote aanwinst is voor de gemeente Vlissingen. „Deopzet van deze wij is to taal anders dan wij in Vlissingen ge wend zijn. Ik dank met name de stede- bouwkundige werkgroep die zich met dit plan heelt belast", aldus burgemees ter Westerhout. tijdens de bijeenkomst. De bouw van de 198 woningwetwonin gen is in opdracht van de Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting in Vlissingen naar een ontwerp van het ar chitectenbureau Steen en Tuinhof uit Vlissingen uitgevoerd door het aanne-1 mersbedrijf Delta uit Middelburg, no Vnuiv van de woningen.zullen-.naarf alle waarschijnlijkheid Lussen 330 gul den en 350 gulden liggen Het verschil ligt voornamelijk in de aanwezigheid van een car-porten een boiler." De juiste prijzen kunnen pas na de oplevering worden vastgesteld", aldus de heer Hermsen. B. en w. Vlissingen willen accommodatie in tennispark 'De Nolle' uitbreiden VLISSINGEN - B. en w. van Vlissingen willen een krediet van 65.000.- be schikbaar stellen voor.de uitbreiding van de kleed- en clubhuisaccommoda- tie in bet tennispark 'De Nolle'. De ac commodatie wordt gehuurd door de tennisclub 'De Schelde', die de stich ting sportbelangen heeft verzocht tc bevorderen, dat de kleedgelegenheid wordt uitgebreid en dat tegelijkertijd het kantinegedeclte wordt vergroot. Deze uitbreiding is noodzakelijk door een sterke toename van hel aantal le den \'an de tennisclub. Dit voorstel komt dinsdag 7 december aan de orde in de vergadering van de Vlissingse raadscommissie voor de financiën. Andere onderwerpen in deze vergader ing zjjn de verkoop van een perceeel grond aan de Lambrechtstraat te Rit- them, het verlenen van een aanvullend krediet van 45.000.- voor de verbou wing van de voormalige boederij Ge- rbrandystraat 115 tot jcugdaccommo- datie. het aangaan van een algemeen kasgeldleningsbesluit en een algemeen leningsbesluitvoor 1977 en het aangaan van een rekening-courant overeen komst over het jaar 1977 B. en w. stellen verder voor om een kre diet. van 8 000.- beschikbaar te stellen voor de restauratie van het standbeeld van Marnix van St.-Aldegonde. Dit standbeeld bevindt zich op de gesloten begraafplaats te West-Souburg. Voor het aanbrengen van gordijnen in de gymnastiekzaal aan de Van Ginkel- straat vragen b. en w. een krediet van 4850,- Tijdens de lessen en tijdens sportwedstrijden ondervindt men in de gymzaal veel last van het invallende zonlicht. Tenslotte vagen b. en w. voor het. door het. waterschap Walcheren doen delven en afvoeren van specie uit de Vlissingse watergang (Schuitvaart- graeht) een aanvullend krediet be schikbaar stellen van 40,000.-. Hierbij ingebrepen is een bedrag van 32.000.- voor het doen herbestraten van een ge deelte van de Rozengracht tussen de Singel en de Ridderspoorlaan. dat door het transport van de specie kapot is gereden. De vergadering van de com missie begint om 17.00 uur. Voordat tot behandeling van de agenda wordt over gegaan. kunnen de commissieleden de office-computer en de IBM-terminal bezichtigen. Bijbellezing OOST SOUBURG - Vrijdagavond geeft evangelist J. Rouw uit Kinderdijk in het Rode Kruisgebouw te Oost Souburg een bijbellezing over 'Het samenkomen van dc gemeenteDe lezing begint om 20,00 Foto: drs. Westerhout overhandigt de sleutel aan MIDDELBURGSE WETHOUDER M. A. L. HUBREGTSE: VOORZIEN IN BESTAANDE HIATEN MIDDELBURG - Het is zeker niet de bedoeling dat de culturele dienst van Middelburg concurrerend gaat werken ten opzichte van de Stichting Cultuur spreiding' Zeeland (SCZ) en de uit kooporganisaties ZVU en Algemene Kunstkring. Het idee om meer aan ei gen programmering te gaan doen, is al leen bedoeld om bestaande hiaten in liet plaatselijke culturele programma aan te vullen. Dat stelde wethouder M. A. L. Hu- bregtse (onderwijs en cultuur) maanda gavond in zijn beantwoording van de al gemene beschouwingen over de begro ting 1977 in de gemeenteraad van Mid delburg. De heer Hubregtse zei daarbij het misverstand uit de weg te willen ruimen dat dit verlangen naar een eigen programmering zou samenhangen met de voorgestelde personeelsuitbreiding van de culturele dienst. Aan deze uiU breiding valt. aldus de wethouder, niet te ontkomen, gezien de achterstand in verschillende werkzaamheden. De or ganisatie van de tentoonstellingen in de Vleeshal en het beheer over Schouw burg en concertzaal vergen veel tijd. waardoor andere zaken blijven liggen. Voor het aantrekken van programma's wordt in de begroting een bedrag van 13.000.- opgevoerd. Dat was volgens de wethouder al een duidelijk bewijs dat er geen sprake kan zijn van con currentie met genoemde instellingen, die over aanzienlijk hogere budgetten beschikken. Baanbrekend Als voorbeeld van 'ingrijpen waar het particulier initiatief tekort schiet', noemde de wethouder het overnemen door de gemeente van de vroeger door "Het Trefpunt' georganiseerde kinder voorstellingen in het openluchttheater Toorenvliedt. Voorts dacht hij onder meer aan programma's van jazz- en klassieke muziek en ook zag liij een taa k voor de dienst in het stimuleren van - financieel onaantrekkelijke - optredens van jonge kleinkunstenaars. „Dus niet Wim Kan en Toon Hermans, waarbij je zeker bent van een volle zaal", aldus de wethouder, die nog opmerkte: ..Wij wil len op dit.gebied baanbrekend werk ver richten. in de hoop dat de andere instan ties dit zullen overnemen". In antwoord op opmerkingen van de Echtpaar De Jong Vlissingen vierde 60-jarig huwelijk VLISSINGEN - Zaterdag vierden de heer J. de Jong en mevrouw C. de Jong-Suumiond in Vlissingen het zes tigjarig huwelijksfeest. Dit gebeurde met een drukbezochte receptie in het Strandhotel te Vlissingen, waar om streeks half vijf burgemeester Th, J. Westerhout en echtgenote het echtpaar namens het gemeentebestuur kwamen feliciteren. Het echtpaar, dat in goede gezondheid verkeert, komt uit Vlissingen De heer De Jong is 83 jaar en was tot zijn pensio nering scheepstekenaar bij 'De Schel de'. Tevens is hij een der oprichters van de zwemclub Vlissingen. waar hij vanaf 1924 het penningmeesterschap vervul de. Hij is tevens drager van de Bredius- medaille. Het echtpaar svoont in de Paul Krugerstraat. Het heeft twee kinderen en vier kleinkinderen. Onder de vele gelukwensen waren ook gelukstelegrammen van koningin Ju liana en de commissaris van de konin gin in Zeeland, dr. C. BoerUen. PPR-fractie zei de wethouder het on eens te zijn met haar mening d at door de instelling van gemeentelijke bestuur sorganen (culturele adviesraad, dienst wijkcentra en dienst sport, jeugd en re creatie) in feite de machtovereen aantal zaken nog sterker naar het college van b en w is getrokken. De wethouder zei niets te voelen voor de suggestie van de PPR-fr actie om in het college vair curatoren van de stedelijke scholengemeenschap meer ouders op te nemen. „Er ontstaan dan zeker doublu res met de oudercommissie. We kunnen dan beter het college van curatoren op heffen". vond de wethouder. Aan het SGP-raadslid Rentier ant woordde de wethouder dat binnen het college nog geen standpunt is bepaald over het verzoek van de gereformeerde streekschool om een eigen schoolbege leidingsdienst voor het gereformeerd onderwijs te subsidiëren. Informatie bij andere gemeenten had hem geleerd dat daarover zeer verschillend wordt ge dacht. De wethouder verwachtte wel nog in december een definitieve stand puntbepaling. I nspraak De wethouder ging ook in op het func tioneren van dc begin dit jaar inge stelde 'commissie inspraak', waarvan hij zelf voorzitter is. Deze commissie is gevormd door drie vertegenwoordi gers van de gemeente en drie van de Middelburgse Welzijnsraad. Ontevre denheid aan beide kanten over de ver houding tussen Welzijnsraad en het college van b en w was de aanleiding tot vorming van deze commissie, zo stelde de wethouder. De commissie houdt zich bezig met het ■opstellen van een nota over inspraak procedures. De samenstelling van deze nota valt bar tegen, moestde wethouder toegeven, en de nota zal niet op de aan vankelijke streefdatum van 1 januari kunnenverschijnen. De commissie, houdt zich tevens bezig met het voorbe reiden van een inspraakprocedure voor het nieuwe bestemmingsplan Spih- huisweg. De verhoudingen binnen de inspraakcommissie zijn uitstekend, zo zei de wethouder. Over de verhouding Welzijnsraad - gemeente merkte hij op dat beide partijen wel aan de problemen schuldig zullen zijn geweest „In januari gaan we alles nog eens uitpraten, uithui len en opnieuw beginnen" Enthousiast liet de wethouder zich uit over de initiatieven tot oprichting van een moeder-mavo in Middelburg. Hij vond dat er beter gesproken kan wor den van een 'dagschool voor volwasse nen': „Het is namelijk de bedoeling om ook mannelijke cursisten aan te trek ken. De wethouder deelde nog mee dat de plannen voor nieuwbouw van de open bare bibliotheek in het Geeregebied zullen worden bezien in samenhang met de huisvestingsproblemen van de pro vinciale bibliotheek. De beide besturen zullen gaan zoeken naar een gecombi neerde nieuwbouw-opLossing. wandeltocht van de Vlissingse wandel sportvereniging 'De Vrolijke Tippe laars' bracht zaterdagmiddag een re cordaantal deelnemers - 1200 - op «Ie heen. Een aantal, dat volgens de orga nisatie in jaren niet meer is voorgeko men. Onder de talloze deelnemers bevonden zich groepen als 'Oranje Nassau'. 'V T V.' 'Willen is kunnen'. 'Veldo'. M. T. Ven tevens wandelaars van Walcherse scholen. Ook hadden 50 Belgische wan delaars. onder wie 17 militairen, zich in geschreven voor deze traditionele jaar lijkse wandeltocht. Voorts hadden veel individuele lopers zich aangemeld. De Sint Nicolaas-wndeltocht. die vorig jaar 860 deelnemers trok. werd gelopen over drie afstanden, de 5.10 en 15 kilometer De meeste deelnemers, circa 750. had den zich aangemeld voor de 5 kilometer. Naar schatting honderde deelnemrs lie pen de 15 kilometer en ongeveer 350 per sonen beproefden hun geluk op de 10 kilometer. S tartpunt was het clubgebouw van Zee land Sport aan de Baskenburg. Een tus senstop werd gemaakt op het. parkeer terrein in het Nollebos waar de deelne mers werden getracleerd op speculaas en chocolademelk. Ook Sint Nicolaasen zwarte Piet werden daar begroet. Hierna vertrokken de deelnemers en begaf de goedheiligman zich naar de fi nish waar hij aan de wandelaars de spe ciale Sint Nicolaasmedailles uitreikte. SUCCES VOOR 'MEDIOB UR GUM OP VTB-BAL IN ANTWERPEN (Van een onzer redacteuren) ANTWERPEN - De Zeeuwse volks dansgroep 'Medioburgum' heeft zater dagavond veel succes geoogst bij haar optreden tijdens het galabal van de Vlaamse Toeristen Bond en de Vlaamse Automobilistenclub in de 'feestzaal' te Antwerpen. De groep was daar aanwe zig onder auspiciën van de afdeling Zeeland van de BelgischNederlandse vereniging. Het optreden van 'Medioburgum' was voor de 1600 aanwezigen in de grote feestzaal een complete verrassing. De in originele Zeeuwse dracht gestoken volksdanseressen en -dansers kregen ovatie na ovatie, nadat zij hun dan- sprestatie hadden geleverd. De groep was opzettelijk niet in het programma vermeld om het verrassende element zo groot mogelijk te doen zijn. Wel van te voren aangekondigd was het optreden van een aantal beroemde ensembles uit verschillende landen, onder meer het bekende dansorkest van de Lufthansa uit Duitsland. Het Nederlandse optreden bleek een leuke contrasterende afwisselng in het programma, dat bij de vele Belgische en andere gasten gezien het enorm applaus zeer in de smaak viel. De Nederlandse consul, de heer Harry de Jongh hield een kort toespraakje bij het Nederlands vlagvertoon.waarbij ook de 'kaasmeisjes' van het zuivelbu- reau van de partij waren. ZONDER EEN WIJZIGING MIDDELBURG- De gemeenteraad van Middelburg heeft woensdagavond de driedaagse 'marathonzitting over de begroting voor 1977 afgesloten. Na in totaal ongeveer 12 uur vergaderen werd de begroting tenslotte ongewij zigd vastgesteld. In samenhang met de begroting ging de raad ook akkoord met de voorstellen van burgemeester en wethouders voor de algemene en culturele subsidies voor Het werd echter opnieuw ingediend op verzoek van de adviescommissie Jeugd, sport en recreatie. Wethouder Gillissen bracht naar voren dat met name de scoutinggroep Kazan de Wolf gedupeerd wordt bij uitblijven van een subsidieregeling. Deze groep zou de subsidieregeling nodig hebben om aanspraak te maken op een bijdrage voor de bouw van een clubhuis. De raad nam het voorstel uiteindelijk met 15-7 stemmen aan. De tegenstem mers (ppr. sgp en deel cda) waren niet tegen subsidiëring, maar vonden het uit 1977 en met het investeringsplan voor oogpunt van een goed jeugdbeleid prin- de periode 1977-1981. Bij de behandeling van de algemene subsidies sprak de WD-fractie teleur stelling uit over het feit dat de gemeente met de subsidiëhng van radio Walche ren minder bijdraagt dan de andere Walcherse gemeenten. Overigens ver hoogden b en w de subsidie van 300 tot 1.000 gulden. Als argu ment voor de minder hoge sub sidiëring voerden b en w de financiële positie van de gemeente aan. Ditzelfde argument hielden ook PPR-raadslid A. H. Kamermans die pleitte voor een ho gere bijdrage aan het Zeeuws Studie fonds. voor. Bij de behandeling van de investerings nota vroeg de heer Kamermans het kre diet voor de aanleg van woonerfstralen dat voor 1981 op de begroting stond, een hogere prioriteit te geven. Burgemees ter drs. P A. Wolters antwoordde dat hij daar ook wel voor voelde, maar dit ge zien andere voorzieningen - hij noemde uitbreiding voetgangersgebieden en aanleg fietsroute - niet eerder haalbaar is. De burgemeester kreeg de raad zei wel achter een voorstel om het parkeerter rein Hof van Tange zo mogelijk al vol gend jaar aan te leggen. In de begroting was deze investering voor 1988 opgeno men. De burgemeester voerde aan dat een snelle aanleg logisch is nu het ter rein via de tangement bereikbaar is. Bij de bladzijgewijze behandeling van de begroting kwam SGP-raadslid L. A. Kodde met een voorstel de straatver lichting 's morgens eerder ie ontsteken. Hij achtte dat van belang ïn verband met de verkeersveiligheid. Wethouder H. Gillissen ontraadde het voorstel. Hij wees erop dat de raadscommissie ge meentebedrijven het idee van de heer Kodde al verschillende malen h d af- cipieel onjuist dat de scoutinggroepen afzonderlijke regelingen werden gehan teerd. 57 CDA: „Proef met (brom)fietsen in Lange Delft staken MIDDELBURG - Bij de voortgezette behandeling van dc gemeentebegro ting 1977 is er woensdasgraiddag van uit de CDA-fractie in de Middelburgse gemeenteraad op aangedrongen om de proef met het beperkt toelaten van fiet sers en bromfietsers op de op 18 decem ber officieel te openen Lange Delft promenade met ingang van 1 januari te beëindigen. Dit verzoek wrd gedaan door woord voerder G. Koole. De SGP-er L. A. Kodde vond dit niet nodig en zag meer in een 'strengere aanpak' van overtre ders. Het PvdA-raadslid mevrouw J. J. van der Wel-Beije vond dat het toelaten van fietsers en bromfietsers voor negen uur 's morgens en na zes uur s avonds zou moeten gelden en was het er wel mee eens dat een proegtijd van een jaar wel te lang is en sterk moet wofden ingekort. Burgemeester drs. P, A. Wolters stelde in zijn antwoord dat met elke maatregel, en ook met elke verandering van maat regelen grote zorgvuldigheid moet wor den betracht." De kwestie zal binnen b. en w aan de orde komen. „Wij komen hier dan uiteraard op terug," aldus de burgemeester. Sinterklaas bezoekt kinderen Gezinscontact voor Zeevarenden gewezen. „Er zijn belangrijker priori- VLISSINGEN - Vrijdagmiddag is er voor kinderen van zeevarenden in'Open Hof aan de Alexander-Gogelwegte Vlis- teiten", betoogde hij. De raad toonde zich verdeeld over het voorstel. Stel na de nodige onduidelijk heid over de wijze van stemmen besliste men bij handopsteken het voorstel ge stemd. Daarbij staakten de stemmen onder grote hilariteit met 11 tegen 11. In de eerstvolgende raadsvergadering moet hierover nu opnieuw gestemd worden. Als toegevoegd punt behandelde de raad nog een voorstel om het jeugdwerk scoutinggroepen in de gemeente een subsidieregeling aan te nemen. Dit voorstel was vorige week maandag op aandrang van de raad aangehouden. singen een Sint-Nicolaasfeest. Vanaf 16.00 uur is de sint voor de kinderen in leeftijd van 3 tot en met 9 jaar, met zijn Pieten aanwezig. Dit feest wordt geor ganiseerd door het Gezinscontact Zee varenden. Donderdag 16 december is de jaarlijkse kerstfondueavond van het Gezinscon- tactin restaurant Piccard aan de Bad huisstraat te Vlissingen, Men kan kie zen tussen een vlees- of visfondue, Deze avond begintom 20.00 uur. Men kan zich voor deze avond opgeven bfj een van de dames van het actieteam. RAAD MIDDELBURG OVER UITSPRAKEN DERDE KANAALBRUG EN RONDWEG: „ZAAK VAN LANGE TERMIJN" MIDDELBURG - Verschillende woordvoerders in de Middelburgse gemeenteraad hebben er woensdag middag. bij de voortgezette behande ling van de gemeentebegroting, voor VEERTIG JAAR IN DIENST VAN BETHESDA-SINT-JOSEPHZIEKENHUIS gewaarschuwd, om bij de bewoners van de Kaaien geen valse verwachtin gen tc wekken over de oplossing van de problemen van de verkeersoverlast. Zo zei mevrouw M. A. v. d. Boogert- Selhorst (vvd) blij te zijn met het door de burgemeester naar voren gebrachte ge dachte over een derde brug over het Kanaal door Walcheren ten noorden van de stad, waardoor de verkeersd rukte op de kaaien aanzienlijk zou wor den verminderd, maarzij wees erop dat dit een zaak is van langere termijn. Ook „ONTROERD EN BLIJ MET DEZE ONDERSCHEIDING" VLISSINGEN - „Ik ben een fervent aanhanger van liet Koningshuis. Als ze in mijn vinger zouden snijden zou er oranje bloed uit komen. Vandaar dat ik erg blij en ontroerd ben dat ik een ko ninklijke onderscheiding hem mogen ontvangen ter gelegenheid van mijn veertigjarig jubileum." Dit zei de heer J. C. van Splunder, hoofd technische dienst van het Bethesda-Sint- Jnsephzickcnhuis in Vlissingen woensdagmiddag tijdens de receptie die ter gelgcnheid van zijn 40-jarig ju bileum werd gegeven. Burgemeester ars. Tn. J. Westerhout was ter gelegenheid van dit jubileum naar de cantine van het Bethesda- ziekenhuis gekomen om de heer Van Splunder de gouden medaille in de orde van Oranje Nassau op te spelden. Vele kennissen en directe familie maakten van de gelegenheid gebruik om de heer Van Splunder te feliciteren. De heer Van Splunder isin 1936 in dienst gekomen van het ziekenhuis, dat toen vier jaar bestond. „Volgens mijn informatie werkte u voor het bedrag van zes gulden per week. U werd aangesteld als hulp bij de centrale verwarming, lift en auto." zo bracht burgemeester Westerhout naar voren. „U hebt de geschiedenis van het zieken huis bijna van A tot Z meegemaakt zo dat men u weinig kan vertellen over het wel en wee van het Bethesda- ziekenhuis. Vooral de laatste periode, waarin de uitbreiding en de verbouw van het ziekenhuis veel van de techni sche dienst heeft gevergd, zal op u veel indruk hebben gemaakt," memoreerde de heer Westerhout. voodat hij de ko ninklijke onderscheiding opspeldde Na enkele andere sprekers zoals onder meer de geneesheer-directeur van het ziekenhuis dr. W S. Schuling. legde de heer Van Splunder uil dat hij zoals hij bracht hij naar voren dat een uitbouw in noordelijke richting ongewenst is en dat uitbreiding juist in zuidelijke richting moet worden gezocht, omdat daarbij de minste landschapsschade zal optreden. Wethouder W. P. J Baars ging woens dagmiddag nader in op de verkeerspro blematiek in en rond Middelburg. In vervolg van zijn betoog van dinsdaga vond verduidelijkte hij daarbij dat vóór 25 december een uit spraak van de kroon kan worden verwacht over het door de middelburger ir. H. Visser ingediende bezwaarschrift tegen de aanleg van de de heer W. P. Rentier (sgp) liet zich in eerste fase van de rondweg (van Kruis- dezelfde geest uit. Zowel deze kanaal- weg tot Sandberglaan). overbrugging als de eventuele realise- ring van de rondweg Middelburg zal zeer rerspect l e Veil veel tijd vragen, aldus de heer Rentier. - PvdA-raadslid mevrouw J. 3. v. d. Wel- Beije onderstreepte deze opmerkingen. PPR-woordvoerder A. H. Kamermans zette vraagtekens bij de noodzaak van procent? Na een jaar dienstverband ging ik van zes gulden naar negen gul den per week. Toendertijd een hoog be drag." vertelde de heer Splunder de in grote getale aanwezige belangstellen den Na de officiële receptie in de kantine gingen de familie Van Splunder. de di- De wethouder bestreed daarbij over igens dat hfi dinsdagavond de verwach ting had uitgesproken dat deze uit spraak voor de gemeente gunstig zal uitvallen. Hjj stelde dat, als deze uit een derde kanaalbrug. Hij vroe gzich af spraak positief voor de gemeente zal in hoeverre de gedachten hieraan te maken hebben meteen mogelijk noord elijke uitbouw van Middelburg. Daarbij zelf zei. „veel had meegemaakt tijdens rectie en het Stichtingsbestuur van het ziekenhuis Bethesda-Sint Joseph naar een diner ïn het. strandhotel. Foto: Burgemeester Westerhout speldt de heetvan Splunder de koninklijke on derscheiding op zijn werkverband.' „Wie kan zich voorstellen dat ik tijdens de oorlog met een kano door het zieken huis ben gevaren? Wie weet dat ik een keer c opslag heb gehad van vijftig WETHOUDER WAS WEG... MIDDELBURG - De gemeenteraad van Midcelburg moest het woens dagavond bij de afronding van de begrotingsdebatten deels zonder wethouder W. P. J. Baars doen. Zon der mededeling haakte de wethou der van openbare werken halver wege de avond af. Daardoor viel zijn afwezigheid de raad afvankelijk niet op. „Is de we thouder van de Zandweg een rondje gaan doen", vroeg SGP-raadslid W. P. Rentier echter toen hij een vraag had op het terrein van de wethouder van openbare werken. Burgemeester drs. P. A. Wolters maakte toen duidelijk dat de heer Baars, zoals hij zei, gekweld werd door een dikke wang. „Het werd hem te machtig. We hebben hem daarom maar geadviseerd naar huis te gaan", aldus de burgemeester. De afwezigheid van de wethouder had verdergeen grote consequenties. Zijn portefeuille werd verder door de andere leden van het college overge- noenomen. Alleen veroorzaakte het bij de stemming over een voorstel van de SGP een patstelling.. Dooreat er na het vertrek van de wethouder een evenredig aantal raadsleden overbleef kon het gebeuren dat de stemmen bij 11 tegen 11 staakten. zijn, perspectieven in zicht komen voor een beleid om het zware verkeer geheel uit de binnenstad te halen. Hjj betrok hierin de binnenstad in het geheeL in clusief de kaaien. Daarbij is de aanleg van de rondweg, doorgetrokken tot aan de Veerseweg. van grote betekenis. De wethouder sprak daarbij, met de no dige voorzichtigheid, de verwachting uit dat dan over tweeëneenhalf jaar de mogelijkheid zal bestaan om door mid del van het instellen van een maximale 'asbelasting' in de binnenstad het zware vrachtverkeer geheel te weren. Burgemeester Wolters bracht met nad ruk naar voren dat het veelbesproken verkeerscirculatieplan een 'heroriën tering van het verkeer via goede stads verbindingen' beoogt. In deze filosofie past ook de rondweg, alsmede de voor tweederde deel aangelegde 'tangent' langs de westzijde van de stad. Hij wilde nog eens krachtig het gebruik van deze 'tangent' door de autorijders propageren, ook al betekent dit mis schien weieens omrijden. Selectief De burgemeester bestreed woensdag middag het verwijt van de PPR-fractie. dat het verkeers- en vervoersbeleid nog te weinig is gericht op selectief gebruik van de auto. In tegenstelling tot de PPR-fractie zag de burgemeester, mede uit financieel oogpunt, weinig mogelijk heden voor verbetering van het open baar vervoer. De gedachten van de PPR in deze richting noemde hij 'te ideëel'. Hij wees daarbij op de realiteit dat de auto een verworvenheid van de burger is en zelfs een eerste levensbehoefte is ge worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 31