Sportmasseur W aldi van Kampen bekend bij topsporters Parochie Bar leidt in de eerste klas Club Brugge neemt afstand van verliezend Anderlecht ScheldesportTerneuzen wint van VoorwaartsAxel ex tia WOENSDAG 1 DECEMBER 1976 Piet Vonck: beroemde atleten laten zich door hem masseren HEIKANT - Steeds meer sportmensen zoeken de laatste tijd hun heil bij sportmasseurs en fysin-tlierapeuten om zich te laten behandelen of masse ren voor een Wedstrijd. Gevolg is dan ook dat er steeds meer gediplomeerde sportmasseurs in Zeeuwsch- Vlaanderen komen. Een van de eersten die hel NSF-diploma binnenhaalde was wellicht Waldi van Kampen. Vrij wel direct nadat hij in 1969 stopte met wielrennen ging hij zieh toeleggen op de sportmassage. Een advertentie in de krant was voor hem aanleiding om de een jaar durende cursus te gaan volgen. Waldi van Kampen: „Ik dacht dat is iets voor mij. op die manier blijf ik toch nog een beetjebij de sport betrokken Ik was toen net gestopt met koersen". Waldi van Kampen is nu een ingebur gerd sportmasseur waarover met name topatleet Piel Vonck zich lovend uit laat. Vonck. „Ik ga al jaren naar Waldi en soms gaat hij wel eens met me mee naar kampioenschappen. Maar dan staan atleten als Scharn en Wassenaar direct bij hem om zich te laten masse ren". Een compliment dus voor Waldi van Kampen waarop hij zelf nauwelijks reageeerL „Hetiszo'.zegthij. „dalei-op de kampioenschappen altijd een bondsmasseur aanwezig is. Maar die man moet op een dag wel honderd atle ten behandelen Die doel hij dus maar half. Vandaar dat die mannen naar mij toe komen om zich te laten masseren omdat ik er wel tijd voor kan uittrek ken". Het massagewerk van Waldi van Kam pen beperkt, zich vooral tot wielrenners en atleten. Men zal Waldi van Kampen dan ook niet met een koffertje het veld in zien rennen als bijvoorbeeld een voetballer geblesseerd is blijven liggen. Nietdathij daargeen interesse voor zou hebben, het ontbreekt hem gewoon aan tijd en een club. Van Kampen .Ik ben wel eens bezig geweest met HVV'24. Maar ik heb maar een vrij weekend in de vier weken omdat ik in ploegendienst werk Ik heb gewoon geen zin omdat vrije weekend er aan op te offeren. De jongens die ik nu masseer komen ge woon bij me thuis en dat is altijd wel in te passen". Select geselschap Het is een select gezelschapje sport mensen dat regelmatig de fraaie bun galow van Waldi van Kampen in Hei kant aandoet om zich te laten masse ren. Piet Vonck, .lo Schout, Arnold Schout, Hugo van Duysse en .Ian van Laarhoven zijn bijvoorbeeld atleten die de weg zeer goed kennen en bij de wielrenners zijn het Wim de Waal, Ri chard Bukacki, Peter Göddc, Bennie Vermeulen, Albert van Vlierberghe, Aririe Schaalje en zelfs jeugdrennerr Adrie de Maesschalck die regelmatig bij hem aankloppen. Toen ik begon had ik het voordeel dat ik nog vele jongens kende uit dc wielren nerij. Peter Gödde en Dick Aardoom zijn in feite renners geweest waarmee ik ben begonnen. Dat waren de mannen van het eerste uur. Later is dan ook De Erst, gekomen", aldus Waldi van Kam pen. Hij heeft, heter zelfs zo druk mee dat hij een soort werkindeling heeft gemaakt om nog wat vrije tijd voor zichzelf over te houden. Waldi van Klampen: „In het begin was het zo dat iedereen maar bin nen kwam vallen op de ongei egeldste tijden. Nu heb ik daar wat lijn inge bracht omdat ik ook nog wel eens vnj wil zijn. De jongens die regelmatig ko men weten daten houden daar toch wel een beetje rekening mee" Geen dokter Waldi van Kampen masseert alleen maar en doet totaal niets aan blessure- heliandeling. „Blessures zijn voor een dokter, daar heb ik totaal geen ver stand van en dus waag ik me daar ook niet aan. Het gaat mij alleen maar om het massagewerk. Voor de rest niets", aldus Van Kampen. Zelf doet Waldi van Kampen niets meer VV Nieuwvliet vierde het 10-jarig bestaan NIEUWVLIET - Zaterdagavond hield dc voetbalvereniging Nieuwvliet een feestavond in verband met het tienja rig bestaan. De voorzitter van de club. de heer J. Seijnesael. heette de ruim vijftig aanwezigen welkom in restau rant 'De Schuur' in Nieuwvliet waar het eerste gedeelte van de feestavond plaatshad. In het bijzonder richtte hij een woord van welkom aan de heer I. de Hullu (voorzitter van de Nieuwvlietse dorps raad» en de heer A L. de Munck ispor- tambtenaarvan de gemeente Oostburg) die beiden vergezeld waren van hun echtgenote. Na de maaltijd verplaatste het gezel schap zich naar cafe Parkzicht in het dorp. Daar werd een drankje geschon ken en kon worden gedanst De heer De Hullu vertelde m Parkzicht" het een en ander over het voetballen in Nieuwvliet. vroeger. Hij sprak de hoop uit dat het veld in de kern op korte termijn ook meer gebruikt kan worden door de jeugd. Nu is dat nog moeibjk omdat de voetbalclub Cadzand de Nieuwvlietse grasmat gebruikt om er competitiewed strijden op te spelen Nieuwvliet heeft alleen een zomeravondelftal De verlangens van de heer De Hullu voor de kern gaan momenteel overigens al wat verder. „Ik vraag me af of het geen tijd wordt om te overwegen in Nieuw vliet. mede gezien de zomerse toeris- tendrukte, een tennisbaan aan te leg gen", aldus de heer De Hullu Tot diep in de nacht werd er daarna ge feest door de voetballers met hun da mes. Zeehengelen SLUISKIL - Zondag houdt de ZCS te Sluiskil een zeehengelwedstrijd voor haarleden, die om 12 00 begint.en duurt tot 15.00 uur. De wedstrijd wordt, gehou den in de Westerschelde te Terneuzen Mon kan inschrijven in café Dallinga te Sluiskil. De prijzen bestaan uit vers wild De prijsuitreiking is om 16.30 uur in café Dallinga. 'Ronde Tafel' Zeeuwsch- Vlaanderen vierde 25-jarig bestaan TERNEUZEN - I)c 'Ronde Tafel Zeeuwsch-Vlaanderen' streeft naar een intensiever contact tussen de verschil lende serviceclubs in de regio. Volgens de leden van de 'Ronde Tafel' zouden in de toekomst meer projecten en acties in gezamenlijk verhand aangepakt kun nen worden. Voorzitter K. H. G. Kcrck- liaert opperde deze wensen zaterdaga vond. tijdens een feestelijke bijeen komst. ter gelegenheid van 25-jarig ju bileum van de 'Ronde Tafel' in hotel Rotterdam. Tegast waren meer dan 200 leden van de Lton's Oost- en West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Rotary Oost- en West- Zeeuwsch-Vlaanderen en Terneuzen. de juniorkamer, soroptimisten. oud-leden van dc tafelronde 40-plussers club en een vertegenwoordiging van de Alliance Francaise Tijdens de bijeenkomst vertelde de journalist Jan Brusse het een en ander over zijn werk en leven in Frankrijk. Aan de organisatie van het vijfde lustrum feest werd meegewerkt door de Franse ambassade en de wijn- en kaasimpor teurs Patrick Berger en Gardabel Toen de Ronde Tafel Zeeuwsch- Vlaanderen 25 jaar geleden werd opge richt washet de32ste tafel in Nederland Momenteel telt ons land 127 'tafels'. De Zeeuws-Vlaamse tafel telt nu ID leden. In zijn welkomstwoord zei de heer Kerckhaert onder meer „We beogen en bedoelden in feite allemaal hetzelfde, maar ieder opereert afzonderlijk. Dat. is natuurlijk te begrijpen Niettemin ben ik ervan overtuigd dat we in veel geval len meer resultaatzullen oogsten, als de inspanningen worden gebundeldEn daarmee doelde hij op de wens tot sa menwerking van de Zeeuws-Vlaamse service-clubs. O ZO VOETBALCOMPETITIE HULST STOFFELS/ WIIYTACK EERSTE IN TWEEDE KLAS HUI.ST - Op hel OZO-lerrem nabij Hulst werden vier wedstrijden ge speeld in de eerste en drie wedstrijden in de tweede klas van de OZO- vnethalcompetitie. De uitslagen in de eerste klas luiden: Lampo - Parochie Bar 0-2. na een rust stand van 0-0. L Vaerewijk en F. Bakali maak ten voor Parochie Bar de doelpun ten Van Wzes/Verstraeten - Petit Paris I 0-1. na een rusland van 0-0 L. Koole maakte voor Petit Paris het doelpunt. Van Waes/Verslraeten gingen met de toekenning van dit doelpunt niet ak koord en verlieten zeven minuten voor heleinde heiveld: Niksl - Centrum 11-4 na een ruststand van 0-1: E. de Nijs maakte voor Niks het doelpunt. R Pauwels <3i en R Taelman maakten voor Centrum de doelpunten. Monkey I Trimvereniging I 1-3. na een rusland van 1-0 Morcus maakte voor Monkey het doelpunt. J de Rechter, W van de Wiele en F Seghers maakten voor Trimvereniging de doelpunten De com petitiestand in de eerste klas luidt: Parochie Bar 11 6 3 2 15 24-13 Niksl 12 6 3 3 15 22-16 Centrum I 12 5 4 3 14 20-14 Petit, Paris I 12 5 4 3 14 18-16 Tri in ver. I 11 4 4 3 12 16-11 Lampo 12 4 2 6 10 17- 9 Monkey I 12 3 3 6 9 13-12 Van Waes/Verstr 12 2 1 9 5 13-32 De uitslagen in de tweede klas luiden FC Noens - Niks II 3-1. na een rusland van 1-1. W. Lammens (2) en B Cordt- vrïen.t maakten de doelpunten voor Noens Schuurbier maakte het doelpun t voor Niks II Stoffels/Wuytack - Monkey II 3-1. na een ruststand van 2-0 De Pauw. Braai en Dam maakten de doel punten voor Stoffels/Wuytack J Neve maakte voor Monkey het doelpunt. Centrum II - Trimvereniging II 2-0. na een ruststand van 0-0 E Taelman en J Smit maakten voor Centrum II de doel punten De competitiestand in de tweede klas luidt k: Stoffels/Wuyt.. 11 9 0 '2 18 26- 8 FC Noens 10 6 3 1 15 22- 9 Monkey II 10 4 3 3 II 15-13 Trimver. II 11 5 1 5 11 16-16 Niks II 10 3 2 5 8 14-24 Petit Paris II 10 2 2 6 6 14-27 Centrum II 10 1 1 8 3 4-15 Het programma voor zondag luidt: eer ste klas: FC Centrum I tegen FC Mon key I; FC Petit. Paris I- FC Niks I. FC Parochie Bar - Trimvereniging I en FC Van Waes/Verstraelen - FC Lampo. De eerste wedstrijd begint om 9.00 uur. In de tweede klas spelen- FC Niks II - FC Centrum II, FC Petitit Pans II - Trim vereniging II en FC Monkey II tegen FC Noens. Deze wedstrijden in de tweede klas beeinnen om 10.30 uur. WALDI VAN KAMPEN aan sport. Zijn race-fiets staat nog altijd in de schuur, maar het gebeurt zelden dat hij nog een stukje gaat fietsen. Ook ziet men hem zelden op wielerwedstrij den of atletiekwedstrijden en alleen op aandringen van bijvoorbeeld Piet Vonck gaat hij wel eens mee naar be langrijke wedstrijden. Waldi van Kam- SJC MAAKT RAADSVOORSTEL VOOR DRIE RADEN MEE SCHOON DUKE - Het bestuur van de SJC in West-Zeeuwsch-Vlaanderen gaat een ontwerp-raadsvoorstel maken voor de gemeente Sluis, Aardenburg en Oostburg. Dat is het resultaat van de bespreking die de SJC maandagmor gen hield met de colleges van b en w van dc drie gemeenten. In het raads voorstel, die de jeugdcentrale van avond, dinsdag, aan de pers zal presen teren, wordt de toekomstige werkwijze van de SJC behandeld. SJC-voorzitter A. Verhage te Schoon- dijke, vertelde gisteravond dat de auto nomie van de stichting ook bij die stich ting blijft als de raden met het door de jeugdcentrale in te dienen raadsvoor stel akkoord gaan. „We willen terug naar een eigen verantwoordelijkheid en dat is voor een stichting heel belang rijk". merkte hij op. Er waren in West-Zeeuwsch-Vlaanderen nogal wat strubbelingen rond het werk van de SJC. Het ging daarbij om het aantrekken van een derde beroeps kracht. De huidige twee beroepskrach ten zijn in het grondgebied van Sluis. Aardenburg en Oostburg werkzaam Sluis en Aardenburg nu. willden de derde leerkracht persé in hun gemeente te werk gesteld zien. Oostburg is daar tegen en de SJC vindt het een aantas ting van de autonomie. Kaarting BELGISCH VOETBAL pen: „Ik heb geen tijd om nog iets te doen Als de jongens vragen of ik mee wil dan doe ik dat wel eens. Dan pak ik een vrije dag Ik vind het bijzonder fijn wer ken tussen de atleten. De sl'eer is daar onderling uitstekend. Het zijn echte amateurs en dat. is te merken. Ze hebben onderling best wel eens iets voor elkaar over. Het gebeurt ook wel eens dat ik met een renner meega voor een koers maar daar is voor een masseur toch weinig te doen. Je kunt iemand niet masseren voor een koers die een paar uur duurt. Bij wielrenners is in feite de massage na de wedstrijd het belang rijkst. Op dat. gebied heb ik weer veel geleerd van Marius Westraete uit We- meldinge. Daar kom ik wel eens regel matig. Voor hetoverige beschouw ik hel als een leuke hobby, zonder er rijk van te zullen worden, want brood zit er echt niet in". SLPPORTERS BOOS OP GOETHALS Prognostiek CLINGE - Aan de prdgnbsfiekwedstrijd in café 'De Landbouw' te Clinge deden 310 personen mee. De uitslag luidt', ee nendertig prijswinnaars. De extra prij zen waren voor M. van de Voorde. J de Wit. Cam. van den Branden. Alf. Schelf hout en J Kerckhaert. CLINGE - Aan de prognosliekwedstnjd bij C. Weemaes te Clinge deden 127 per sonen mee. De winnaars waren: Alf Ac- ke. J. de Wit. Alb. Luyckx. Fr. de Kesel. W van den Broeck. mevrouw De Keïjser-Van den Branden. Fr. de Mooi en P. Willaert De extra prijzen waren voor Fr Kraan, P van Putte. H de Let ter. mejuffrouw P de Kesel. G. Moens en W. van de Veeke Clinge deden 58 personen mee. De uit slag luidt: 1 R de Vos. 2. G. van Geer- truy. 3 R. de Witte. 4 W Ivens en 5. J Ivens. Tritsen SAS VAN GENT - De kaartvereniging 'Klavertje-Vier' uit Sas van Gent. hield de traditionele sinterklaaskaarting in het lokaal van hotel 'Rotterdam' te Sas van Gent. De uitslag luidt als volgt: le M. Knudde met 72 punten: 2e W. de Maerlelaere. 68 pnt: 3e A. Vermoet. 66 pnt: 4e T. Ferket. 65 pnt; 5. A Nelen, 63 pnt; 6e R Seeghers.61 pnt: 7e P Vale. 58 pnt 8e Tak 57 pnt: 9e R. Claeyssens. 54 pnt. 10e P de Vries. 53 pnt. De poedelprijs was voor mevrouw Ran- schaert met 31 punten. De loterijprijs was voor R. Claeyssens. De volgende kaarüng voor de competitie is op 11 de cember in hotel 'Rotterdam' te Sas van Gent Aanvang 20.00 uur KLOOSTERZANDE - Aan de kaart- wedstrijd van het NKV van de afdeling Groenendijk, die in het gemeenschaps- huus 'SinLMartinus' te Groenendijk werd gehouden deden 52 personen mee De uitslag luidt: 1 J Boeding. 2 J. Jonk- heijm. 3 J Hiel. 4 A Jonkheijm. 5 L. Kint, 6 mevrouw Van de Velde. 7 J We- sepoel. 8 mevrouw Van Goethem. 9 F de Poorter, 10 P. Baart, De volgende prijs kaartwedstrijd wordt gehouden in het gemeenschapshuis 'Sint-Martinus' op vrijdag 24 december De wedstrijd be gint in verband met kerstavond om 19.00 uur. In zaal R. de Vilder te Hulst werd een kaartwedstnjd gehouden, waaraan 44 personen meededen. De uitslag luidt 1. C. Koole, 2. L. Heijmans. 3. A. Pieters. 4. G de Wit. 5 J. Weemaes. 6. Th Pauwels 7. D. Neve. 8. mevrouw Gijsel. 9. Fr. Pies- sens. 10. Fr. Buysse. LAMSWAARDE - In zaal P. Claessens te Lamswaarde werd een kaartwed- strijd gehouden, waaraan 34 personen meededen. De uitslag luidt 1. R. Kindt-Afl. Louwers. 2. J. IJsackers - Th. Hiel, 3. J van Waterschoot - J. Schelf hout. 4 E. van Paemelen - K. Claessens. 5. Th van Goethem - G. Baert. Aan de tweede kaartwedstnjd deden 18 pc-rsonen mee. De uitslag luidt: 1. C Verschuren-A d'Hondt. 2. Th. Buysse- A. de Poorter, 3 Th. van Swaal - Alf. van Schoten. HULST - Bij R de Vilder te Hulst werd een tnlswedstrijd gehouden. Winnares werd mevrouw Kmdt-De Wael. LAMSWAARDE - In zaal P Claessens te Lamswaarde werd een tntswedstrijd gehouden. De uilslag luidt. 1. Th van Swaal. 2. E. van Dorsselaer. 3 P. Claes sens en 4. Th. van Goethem. CLINGE - De uitslag van de tnlswed strijd bij W. Herdewel te Clinge luidt: 1 L. de Kindt. 2. J. Weemaes. CLINGE - De uitslag van de tritswed- strijd bij C. de Wilde te Clinge luidt 1 J van Remoortele. 2 F Huybers. 3 K de Wilde. 4. M. van Houte. 5. E Verschue- TERNEUZEN - Club Brugge en RWD Molenbeek hebben zondag maximaal geprofiteerd van een nieuwe misstap van Anderlecht. Beide clubs wonnen hun uitwedstrijd met 2-0 en werden verrast door de thuisnederlaag van Anderlecht. De Brusselaars lichen in de wedstrijd legen Beringen een absoluut diepte punt bereikt. Na een uitermate slechte eerste helft schoot verdediger Broos Anderlecht 20 minuten voor tijd we liswaar op 1-0 maar Beringen rea geerde in diezelfde minuut met een treffer van Put. De sensatie was bewaard tot dc slotmi nuten. Een ongecontroleerd aanvallend Anderlecht zag Beringen dat met man en macht verdedigde nog eenmaal counteren. Dolmans leverde vanaf de linkervleugel een afgemeten voorzet af aan de Westduitser Franz die Jan Ruiter met een kopbal versloeg. Door die 2-1 nederlaag heeft Goethals het behoorlijk verpest bij de supporters De Brusselse aanhang houdt geen reke ning met een nederlaag op eigen terrein (het gebeurde slechts een keer in 5jaar). Goethals komt trouwens toch niet al te sympathiek over. zeker niet bij de tegenstander Hij heeft, zeil met de na tionale ploeg jarenlang alleen maar de fensief gespeeld. 'Ik kan niet anders want in België hebben we geen aanval lers', verkondigde hij altijd Nu hij trainer van Anderlecht is en toe vallig een spitsspeler van wereldklasse heeft verwijt hij de tegenstander die naar Anderlecht komt dal. hij larspeelt, Uitspraken waarmee Goethals slechts het falen van Anderlecht. tracht te ver doezelen Het feit dat Anderlecht in 12 wedstrijden slechts 5 keer de volle winst kon grijpen spreekt voor zich. Club Brugge lijkt opnieuw de grootste kandidaat voorde titel. De2-0 overwin ning bij KV Mechelen kwam tot stand via doelpunten van Lambert en De Cubbcr RWD Molenbeek wordt, een gevaarlijke 'klant' voor Brugge. 'Onze ploeg is al veroordeeld na de zw akke start-van deze competitie. Maar ik durl' te voorspellen dat RWDMeen belangrijke rol gaat spe len in deze competitie', zei trainer Piet de Visser een paar weken geleden Hij lijkt nu al gelijk te krijgen want Mo lenbeek heeft in de laatste 6 wedstrijden met meer verloren Zondag werd FC Luik 90 minuten lang gedomineerd en dat leverde een 2-0 overwinning op. Na Club Brugge en Molenbeek volgt een lange rij met ploegen die 15 punten uit 12 wedstrijden hebben. Lierse kwam zich hierbij aansluiten door net t-i ge lijkspel bij Winterslag. Verder maken Kortrijk 12-1 winst tegen Lokeren) Ant werp (2-1 overwinning tegen Beerschot.) en Standard (0-0 bij Charleroi) deel uit van deze sub-top. Belangrijkste afwezigen zijn voorlopig Lokeren, dat bij Kortrijk lange tijd op winst heeft gestaan maar tenslotte toch de boot inging door een blunder van Hoogeboom, en Beerschot dat in de Antwerpse derby opnieuw een teleur stellende prestatie leverde. Onderaan kwam Oostende op gelijke hoogte met KV Mechelen. Oostende be dwong Beveren in eigen huis (0-0). Cer- cle Brugge had geen probleem met Wa- regem dat samen met FC Luik de voor laatste plaats deelt. De stand In le klasse: Club Brugge 12 8 3 1 19 25-9 RWD Molenbeek 12 7 3 2 17 20-9 Lierse 12 6 3 3 15 17-15 Kortnjk 12 6 3 3 15 17-15 Antwerp 12 6 3 3 15 15-14 Anderlecht 12 5 2 5 15 27-15 Standard 12 5 2 5 15 14-9 Beerschot 12 6 2 4 14 27-20 Cercle Brugge 12 5 4 3 14 18-19 Lokeren 12 4 4 4 12 14-12 Beringen 12 4 2 6 10 18-17 Winterslag 12 4 2 C 10 14-14 Beveren 12 2 6 4 10 10-17 Charleroi 12 3 3 6 9 9-16 Wnregem 12 3 1 8 7 14-23 FC Luik 12 2 3 7 7 11-23 AS Oostende 12 2 2 8 6 17-28 KV Mechelen 12 1 4 7 6 10-23 In dc tweede klas werd leider Racing Mechelen in Boom met 3-1 verslagen. Rob Gruben. de doelman van Boom, had in deze belangrijke overwinning oen groot aandeel. Zijn alom bekende uittrappen lagen aan de basis van de laatste twee doelpunten die allebei werden gemaakt door Grubcn's land genoot Benny Redel. Door die nederlaag van Racing Meche len is de spanning helemaal terug. Union dat zelf met 2-1 van Waterschei won is de nieuwe leider, overigens gelijk in punten met Mechelen. Op twee pun ten volgen Boom en Patro Eisden (2-0 overwinning tegen Olympic Montig- Sint Niklaas blijft teleurstellen. Na het 3-2 verlies bij hekkesluiter Eupen deelt Sint Niklaas de voorlaatste plaats met La Louviere AA Gent won eindelijk weer eens Het bezoekende Berchem verliet Gent met. een 2-1 nederlaag. Tongeren pakte uit met een 4-1 over winning bij VG Oostende Stand 2e klas Union 12 8 1 3 17 18-12 Rac Mechelen 12 6 5 1 17 24-16 Patro Eisden 12 7 14 15 17-13 Boom 12 6 3 3 15 14-12 Tongeren 12 6 1 5 13 20-10 Ol Montlgmes 12 3 7 2 13 12-15 Turnhout 12 4 4 4 12 16-14 St Truiden 12 4 4 4 12 17-15 Waterschei 12 2 8 2 12 13-13 AA Gent 12 5 1 6 11 21-16 VG Oostende 12 4 3 5 11 15-16 Berchem 12 4 3 5 11 15-16 Diest 12 4 2 6 10 18-18 La Louviere 12 3 2 7 8 13-23 Sint Niklaas 12 2 4 6 8 15-21 Eupen 12 2 3 7 7 11-20 Het programma voor volgende week: Eerste klas: Lierse - KV Mechelen. Wa- regem - Antwerp. AS Oostende - Win terslag. Lokeren - Anderlecht, FC Luik - Beveren, Club Brugge - Sp Charleroi, Beringen - Standard, Beerschot - Kort rijk, RWD Molenbeek - Cercle Brugge. (De laatste twee wedstrijden worden za terdagavond gespeeld). 2e klas. Berchem - Union. Racing Me chelen - VG Oostende. SI. Truiden- Booni, Turnhout - Diest, St, Niklaas - Tongeren, Waterschei - Patro Eisden. La Louviere - Eupen, Montignies - AA Gent. Schietingen PROPAGANDAWEDSTRIJD VOOR BASKETBAL EINDSTAND: 55-33 TERNEUZEN - De baskethal wedstrijd tussen het Axelse Voorwaarts en het Terneuzense Scheldesport is vrijdaga vond propaganda voor het basketbal geworden. Beide ploegen speelden een uitstekende wedstrijd. Er werd veel gescoord van onder de basket en ook hel combinatiespel verliep vlekkeloos. Uiteindelijk kwam Scheldesport als overwinnaar naar voren. Met 55-33 werd het scorevcrschil zelfs nog aan de ruime kant. Voorwaarts startte sterk en na tien mi nuien spelen was het zelfs 12 4 voor de Axelaars Langzaam maar zeker kwam Scheldesport terug en veertien minuten was de stand in evenwicht 12-12 Schel desport ging steeeds beter splen terwijl bij Voorwaarts Ad de Waard zich ont popte als dc beste man van het veld. Zowel aanvallend als verdedigend was hij zeer sterk in de rebound en hij was hel dan ook die Scheldesport nog enigs zins van een grote voorsprong afhield Bij de rust was het 23-16 voor Scheldes port en was er nog van alles mogelijk Na de rust is Voorwaarts in de eerste tien minuten volledig overklast door een uitstekend spelend Scheldesport dat moeiteloos scoorde en zelfs uitliep naar een twintig punten voorsprong Voorwaarts kwam zelfs niet meer tot scoren en pas na zeven minuten spelen werd er weer eens gedoeld Scheldesport nam gas terug waardoor Voorwaarts nog iets aan de grote achterstand kon doen zonder echt nog een bedreiging te vormen voor Scheldesport Topscoorder bij Voorwaats werd Ad de Waard met veertien treffers Vooi Scheldesport waren Cees Francois met 17. Jan van de Dries met 12 en Grüse de Grave met 10 het succesvolst in de aan val. In Oostburg speelden Operatie I en II i.egen elkaar In een vnj eenzijdige wed strijd won het eerste team dit onderon sje met 90-44 Helemaal cadeau heeft men hel echter met gekregen omdat het tweede team zich famek verweerde wat nog al gepaard ging met veel overtre dingen Het eerste team kon vrijdaga vond aanvallend alle registers eens open t rekken en bij de rust washet reeds 50-17 in hun voordeel De meest opval lende man uit deze wedstnjd was on getwijfeld de veertienjarige Jean-Pierre van der Bekke van het tweede team. Hij scoorde op zijn eentje maar liefst 21 punten voor hel tweede team Tops coorder uit de wedstrijd werd hij daar mee niet want Wim van de Broecke scoorde voor hel eerste team 31 punten Sjaak Flikweert tekende voor 16 en Jan Moggrë voor 12 Vrijdagavond wordt in Axel de heren- wedslrijd tussen Voorwaarts uit Axel en SBK uit Sas van Gent gespeeld In de sporthal te Hl st speelen die avond de damesteams van BV Hulst en Voor waarts tegen elkaar alsmede de beren- wedstrijd tussen BV Ilulst II - Operatie '71 I terwijl in Terneuzen de tweede teams van Scheldesport en Operatie el kaar ontmoeten ECLOOSTERZ ANDE - Aan de schieting bij R„ van Kruyssen te Kloosterzande deden 38 schuuters mee. De uitslag luidt: hogevogel: P. Slott. Kloosterzan de. eerste zijvogel: G. Herrewegh. Sint- Jansteen, tweede zijvogel: A. Roelands. camping 'De Mussennist'. extra vogel: A. Roelands. camping 'De Mussennist'. grootste aantal: (5 stuks)' Th de Kort. Kloosterzande LAMSWAARDE - Aan de schieting bij P. Claessens te Lamswaarde deden 60 schutters mee. De 'uitslag luidt: wip I: hogevogel A. Verhoeven. Kloosterzan de. eerste zijvogel: T. van Boven. Axel, tweede zijvogel: A. van Dijk. Vogel waarde. grootste aantal (5 stuks) P. Bo- gaert. Kloosterzande. De uitslag van de wip II luidt: hogevo gel" W. Pauwels. Axel. eerste zijvogel: R. Heijman. Axel. tweede zijvogel: A. Ver hoeven. Kloosterzande. grootste aantal (5 stuksi mevrouw Verschuren, Lams waarde. KLOOSTERZANDE - Aan de bejaar- denschieting bij R. van Kruyssen te Kloosterzande deden 52 schutters mee. De uitslag luidt' hogevogel Ch Kint, Nieuw-Namen: eerste zijvogel A. Burin, Kloosterzande: tweede zijvogel L Re- meijn, Ossenisse: grootste aantal (5 stuks) L. van Damme. Koewacht, WESTDORPE - In de zaal van café 'Het Oude Raedhuys' te Wéstdorpe werd de koningsschieting voor karabijnschut- ters van de kaFabijnvereniging 'Het Oude Raedhuys' uit Wesldorpe gehou den. De voorzitter, de heer Oswalt de Jaeger, werd koning van de karabijnschutters 'Het Oude Raedhuys' 1976 Hij wist in vijf beurten vier vogeltjes af te schieten In zijn 16-jarige schuUersloopbaan is dit zijn eerste koningstitel. Oswalt be haalde in het verleden wel vele succes sen in zowel het binnen- als in het bui tenland Bij de jeugdleden totlöjaarwerdTonny Raemdonck. eveneens met vier vogel tjes. jeugdkoning 1976 van de vereni ging. Na een maaltijd werd door de fan fare 'Eikels worden Bomen' uit West- dorpe. aan de twee titelhouders een se renade gebracht. De bijeenkomst werd verder doorgebracht met dans en mu ziek van het orkest The Butterflies' Comité fancy fair bijeen SLUISKIL - Het organiserend comité van de fancv-fair. ten bate van de r.-k. kerkgemeenschap van Sluiskil hield een bijeenkomst- Tijdens deze vergadering werd besloten dat. gezien het aantal medewerkers dal zich beschikbaar stelde, le beginnen met dc voorbereiding van de fancyfair. NKV-dames. r.-k. zangkoor. NKV. paro chievergadering. scoutinggroep, ouder comité schoolbestuur en onderwijzer steam van de SintrAnthoniusschool zegden hun medewerking toe. Het comité heeft de medewerkers in werkgroepen ingedeeld. De fancy-fair zal worden gehouden tijdens het wee kend van 13 maart 1977. De loterij is in januari en de oliebollenactie is één maand voor de fancyfair. Het organise rend comité hoopt met dc opbrengst van deze activiteiten de r.-k. Stint- Anthoniusparochie uit de financiële nood te helpen. Bridge HULST - De bridgeclub 'Hulst' hield in Den DuUaerl te Hulst de competitie-; wedstrijden De uitslagen luiden: Groep; A howell: 10; paren 12: spellen 27:, maximumscore 270 1 de heren Snuver- ink en Burggrave 152 pntis 56.30%2 het1 echtpaar Wendels 151 pnt is 55.93*7,3j ex-aequo mevrouw Biesbroeck en de! heer Blommaert en mevrouw Vroome en de heer Atkins 145 pnt. is 53.70*"/; 5| mevrouw Nfjenhuis en de heer Koop-; man 143 pnt is 52.96**; 6 echtpaar Van der Windt 140 pnt is 51.85",7 ex-aequo de heren D' Hondt en Van der Jagt en het echtpaar Beuzenberg en het echtpaar Neve 131 pnt is 48.52'/; 10 het echtpaar Deltour 127 pnt is 47,04**; 11 mevrouw: Borm en de heer Bar 115 pnt is 42.59%, 12 de dames Van Roosmalen en Beaart 109 pnt is 40,37%. Groep B; howell. 3. paren 3; spellen 28 en maximumscore 168 1 de dames Van den: Bogaert en Van den Dries 98 pnt is! 58.33% 2 de heren Biesbroeck en Nijen- huisjr 96 pntis 57,14'/; 3 de dames De Booy en Van Esbroeck91 pntis54,76%; 4 ex-aequo de dames Den Boer en| Smulders en de dames Verstraeten eni Weemaes83 pnt is49.40%6 ex-aequo de heer Nijenhuis sr. en de heer Heundrickx enhetechtpaarHolla81 pnt. is 48.21*"' mevrouw Bogaert en de heer De Vos 58 pnt is 34.52% Groep C: howell 10. paren 12. spellen 27 en maximumscore 270.1 de dames Snu- vennk en Sarneel 162 pnt is 60% 2 de dames Kuiten Hillege 160 pntis59.26% 3 deheren Melchersen De Maagt 146 pnt is 54.07%4 echtpaar De Kerf 144 pnt is 53.33%5 echtpaar Van Poelje 139 pnt is 51.48% 6 echtpaar Bakx 136 pnt is 50,37%7 mevrouw Molenaers en de heer Plag 135 pnt is 50%8 de dames Van Hóvell en Sanders 133 pnt is 49,26%: 9 het echtpaar De Kort 129 pntis47.78%: 10 de dames Stolte en Sonieus 124 pnt is 45.93%. 11 het echtpaar Van de Velde 115 pnt is 42.59%; 12 mevrouw Van Damme en de heer Van Vliet 97 pnt is 35.93%. KOT won van SBC SAS VAN GENT - Het kaderteam van de biljartvereniging K.O.T. uit Sas van, Gent heeft een overwinning behaald op het team van S.B.C. uit Sluiskil. Dc to- laaluilslag van deze ontmoeting, in de spclsoort kader 38/2 was 714 voor S.B.C. en 684 voor K.O.T. Omdat het systeem handicap tijdens dergelijke wedstrijden gehanteerd wordt, won K.O.T. met dc cijfers 7-2 in matchpun- ten. De individuele uitslag van deze ontmoeting is als volgt: L. Dallinga-G. Begijn 175-220 in 23 brt.; T. Tas-Rob. Claeyssens 159-184 in 23 bit.; A. v, Eiicnnaam-R. Dumez 220-120 in 24 brt.; T. Verlinde-A. v. d. Bogaert 160-160 in 23 brt. Omdat K.O.T. negentig procent van het aantal te behalen carcmbolcs overschreed, kreeg deze vereniging één matchpunt voorniets, vandaar het aan tal van 7 matchpunten. ZANGLES AAN MUZIEKSCHOOL IN OOSTBURG OOSTBURG - Met. ingang van hef' nieuwe jaar begint, de Oosiburgse mu ziekschool met het geven van zangles sen. De lessen worden verzorgd dooi mevrouw van Prooyen uit Terneuzen cni zullen iedere donderdagmiddag plaats-i vinden De lessen kunnen individueel ol m groepsverband (koren) worden gehc- BILJARTEN SINT-JANSTEEN - De Steense biljart club 'Den Ouden Arend' hield in café restaurant 'Den Ouden Arend' te Sint- Jansteen de competitie biljartwedstrij den. De uitslagen luiden. J. de Vlaming- Th. de Kind 15-25. L Roodhuizen - Th. de Kind 20-24; Th de Kind - A. Aerts 25-21: Ch. Jansen - A. Aerts 9-35; Ch Jansen - Th de Kind 26-25: Ch. Jansen- J van Houten 40-43; J. van Kerckhoven A Aerts 62-35 NIEUW-NAMEN - De biljartclub 'OBK (Oefening Baart Kunst) uit Nieuw- Namen hield in zaal R. Thilleman haai jaarlijkse feestavond- De leden gebruik ten met hun dames gezamenlijk een di ner. De rest vn de tijd brachten de da mes door in een gezellig samenzijn, ter wijl de heren een biljartwedstrijd hiel den. De uitslag van de wedstnjd luidt: 1 R. Blommaert en A. Blommaert. 2. E. Coene en P. de Winkel, 3. H. Crombeen en E Weemaes. 4 S. Praet en A. van Damme. 5. H. de Bruyn en C. Bos schaert. SAS VAN GENT - Vrijdag 3 december zal de biljartvereniging 'Het Groene La ken' uit Sas van Gent, meedoen aan eec nederlaagtoemooi van de biljartvereni ging 'De Kroon' uit Hulst. De wedstrijd die gehouden wordt in café 'De Kroon' le Hulst, zal beginnen om 20.00 uur. Hulster zaalvoetbal HULST-In Den Dullacrt te Hulst wer den vier wedstrijden gespeeld in dt eerste - en vier wedstrijden in de tweede klasse van de Hulster zaalvoet bal competitie. De uitslagen in de eer ste klasse luiden: Bar de Smidse-Centrum' 0-2. Het waren H. van den Broeck en R. Pauwels. die de doelpunten voor Centrum plaatsten. De Feber-Bouwbedrijf Goossen: 5-1. J. Kakerken F'. Lammens (2) en E. Saman (2) maakten voor De Feber de doelpun ten F van Kruyssen redde voor Goos sen de eer. BLZ/Drieschouwen- LijbaarUVocrman: 0 3. P. Taalman en H. Pieavet (2( maakten voor Lij baart/Voerman de doelpunten. Willie Bogaert-HVV'24- 6-1 J. Fassaert (4). L InghelsenE van Hauten maakten voor Willie Bogaert de doelpunten. E. Schauwaert redde voor HVV'24 de eer. In de tweede klasse waren de uitslagen: Hotel de Linde-Van Deijk 1-2. G. Schil- lemans maakte voor De Linde het doel punt. A. Warnier en P. Morcus maakten voor Van Deijk de doelpun ten.GTI- Loonbedrijf Vervaet: 2-6. R de Schrijver en F Totté maakten voor GTI de doel punten. L. de Nijs. J. den Engelsman (2). L van de Lavoir (2) en J. Sponselee maakten voor Vervaert de doelpunten GC Thuisweg-Van Mullein Cars: 2-4. J Dobbelaer maakte voor FC Thuisweg de doelpunten. I. Merckx (2) en M Brijs (2) maakten voor Van Mullein Cars de doelpunten, 't Fust-Monkey Bar: 2-2. E de Nijs en A. Vermue maakten voor 't Fustdedoelpunten. F. Bouwman en Th Wullems maakten voor Monkey Bar de doelpunten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 30