B. en w. Borsele gaan financiële meerjarenplanning opstellen Pv "Voorwaarts" uit Arnemuiden hield duivententoonstelling 'HOOGSTE URGENTIE VOOR VERBOUWING GEMEENTEHUIS' Gemeenteraad Sluis akkoord met onderzoek economische situatie Bij'Tapijt-Center JanTimmerman' TERNËUZEN/AMC NOG LEIDER Investeringsnota b. en w. Domburg: '/witAlemwh! WOENSDAG 1 DECEMBER 1976 DRS. H. EVERSDIJK (CDA): „ZO'N PLANNING HEEFT VEEL VOORDELEN' FRACTIES ZIJN TEVREDEN OVER GEMEENTELIJKE FINANCIEN HEINKENSZAND - CDA- fractievoorzitter drs. H. Eversdijk heeft dinsdag tijdens de behandeling van de begroting 1977 van degemeente Borsele aangedrongen op het vervaar digen van een financiële meerjaren planning over een periode van dried tot vijf jaar. Met zo'n meerjarenplanning kan precies worden aangegeven hoe de prioriteiten liggen en wat eventueel zou moeten wachten indien een be paalde beslissing wordt tussenge- G. H. E. M. Van Waes Tekort op de begroting 1977 VVV Oostkapelle OOSTKAPELLE - De W 'Mooi Oost kapelle' hield een algemene ledenver gadering in hotel 'De Moerbei', onder voorzitterschap van de heer A. M. den Hollander. De vergadering werd ook bijgewoond door wethouder E. B. Oc- kels van Domburg. De aanwezige leden reageerden in de eerste plaats positief op de nieuwe fol der voor 1977. Ook als de gemeenteraad de gevraagde subsidie toekent, blijft er op de begroting nog een tekort van 2.700.-. Mede aan de hand van de reke ning over 1975 zal de begroting in het voorjaar worden vastgesteld. Erzal naar een oplossing gezocht worden om het tekort weg te werken. Het bestuur deelde verder mee, dat er een uniforme en betere wegbewijzering komt ten be hoeve van de toeristen. Ook komen er betere plaategronden. Administrateur Sï. A. Schipper gaf een overzicht van het afgelopen seizoen, waama de film 'Reactie - natuurlijke zaak' werd beke ken. Raadslid bepleit rondweg Yerseke YERSEKE-Het CHU-raadslid C. J. van de Velde in de gemeenteraad van Rei- merswaal heeft dinsdagavond gepleit voor de aanleg van een rondweg rond Yerseke. Volgens het raadslid is dat de enige efficiënte manier om het dorp te ontlasten van zwaar verkeer. Raadslid Van de Velde meende, dat het misschien mogelijk is zo'n rondweg te realiseren in het kader van de toekom stige werkzaamheden bij het Kanaal door Zuid-Beveland. Reactie van loco burgemeester Slabbekoom. „Het zou misschien best, mogelijk zijn. Maar ik kaneropditmomentgeenzinnigwoord van zeggen." OOSTBURG - Met nog drie wedstrij den voor de boeg slaat de badminton- ploeg van Terneuzen/AMC 1 met nog maar één verliespunt bovenaan de ranglijst van de tweede klas van het landelijk badminton. Zondag won de ploeg uit de Scheldestad met 8-0 van het bezoekende Vlietwijk II. De bezoekers speelden wel met twee in vallende dames, maar Temeuzen be wees eerder in de competitie al ook tegen een compleet Vlietwijk opper machtig te zijn Jan Fraanje won ge makkelijk met 15-6 en 15-3 van R. Bou- ter. Jan Willem Visser had geen enkele moeite met H. Westerbeek 15-4 en 15-6. Ria Elliott versloeg haar tegenstandster S. Boesveld met twee keer 11-0 Ook Brigitte van de Water leverde weer goed werk: zij liet T. Vermaas met 11-9 en 11-0 geen enkele kans. Jan Fraanje en Bri gitte van de Water samen pakten goed uit tegen Boesveld en Bouter (15-5 en 15-31 Ria Elliot en Jan Willem Wisser deden hetniet minder tegen Vermaas en Westerbeek (15-2 en 15-3». Het heren- dubbel werd de enige drie setter. En dat kwam dan nog doordat de concentratie bij de Temeuzense heren ver te zoeken was in de tweede game (15-8,5-15,18-14). Het damesdubbel werd beëindigd met twee keer 15-3 voor de Temeuzense da mes. Een wedstrijd waar weinig over te zeggen valt. Alleen datTemeuzen/AMC vrij gemakkelijk weer een stap dichter gekomenisblj het kampioenschap in de tweede klas... voegd. De heer Eversdijk wees erop dal momenteel in Goes tot tevredenheid met zo'n meerjranplanning wordt ge werkt. Hij zette de voordelen, die hij aan zo'n meerjarenplanning zag zitten, op een rijtje: De raad heeft een duidelijk inzicht in de structurele uitgaven. ad hoe-beslissingen, die soms onve rantwoord kunnen zijn. worden verme den. er kunnen duidelijke prioriteiten worden gesteld, waarover door bijstel ling van de planning jaarlijks een ge richt debat plaats heeft een goede meerjarenplanning kan een machtig wapen zijn bij de discussie met de rijksoverheid als het er om gaat aan te tonen dat een onevenredig groot aandeel van de financiële ruimte van Borsele wordt ingenomen door niet door het rijk terugbetaalde uitgaven (bij voorbeeld uitgaven voor het onderwijs). De heer Eversdijk dacht dat het moge lijk moet zijn zo'n meerjrarenplanning op te zetten nu de gemeente Borssele financieel in wat rustiger vaarwater te recht is gekomen. Die gunstige finan ciële positie van de gemeente was voor de heer Eversdijk aanleiding om te zeg gen dat in ieder geval de slechte finan ciële situatie van een plattelandsge meente geen motief mag zijn voor een nieuwe gemeentelijke herindeling, die alle Bevelandse gemeenten bij Goes zou voegen. Hij wilde verder van b. en w. weten wat de totale kosten zijn voor de gemeen schap van het bezwaarschrift dat de beide PvdA-raadsleden hebben lnge- WETHOUDER BRAS: „Extra stimulering onderwijs niet van toepassing voor Borselse scholen" HEINKENSZAND - „We betreuren het dat minister Van Kemenade niet eerst inlichtingen heeft ingewonnen bij het gemeentebestuur van Borsele. Anders had hij ongetwijfeld een ander ant woord gegeven op de vragen van het eerste-kamerlid Van Waterschoot over het aanvragen van een extra leerkracht in hel kader van de stimulering van het onderwijs". Dat zei onderwijswethou der J. Bras dinsdag bij de behandeling van de Borselse begroting voor 1977. „Bij ons bestaat echt geen misverstand over de bedoeling van dat stimule ringsbeleid. Het gaat alleen niet op in Borsele. We hebben nooit gesteld dat we er geen gebruik van zouden maken als de situatie zich voor doet". De heer Bras vertelde dat de hoofden van de openbare scholen in Borsele ge vraagd zijn te bekijken of voor hun scho len de mogelijkheid bestond gebruik te maken van de extra stimuleringsrege ling. Die bleek er op de openbare scho len niet te zijn. Ook in Nieuwdorp niet, want aan de openbare lagere school in die kern is nu al sinds dertien maanden een derde leerkracht benoemd, zij het op andere gronden Eerder had drs. H. Eversdijk (cda) al verteld dat de derde leerkracht in Nieuwdorp ex artikel 56 van de lager onderwijswet is benoemd Dat artikel houdt in dat een leerkracht tijdelijk al kan worden aangesteld als er nog net niet voldoende leerlingen zijn. die de benoeming zouden rechtvaardi gen. Ook de heer Eversdijk betoogde dat er nergens in Borsele sprake is van een situatie die maatregelen in het ka der van een extra onderwijsstimulering zouden rechtvaardigen. Overigens vroeg hij zich af of het niet zinvol is om de mensen, die zich in het openbaar hebben uitgelaten over deze zaak (hij noemde minister Van Kemenade, ka merlid Van Waterschoot en NVV- bestuurder W. Pel) erover in te lichten hoe de vork nu werkelijk aan de steel zit. In tweede instantie vroeg de heer J. de Koster (pvda/ppr) wethouder Bras nadrukkelijk of deze in principe bereid is de extra stimulering aan te vragen als scholen in de gemeente in de toekomst wel aan de ervoor gestelde normen vol doen. De heer Bras zegde dit toe. diend tegen het bestemmingsplan 'Stel- leplas' Zonder uitzondering waren de vier frac tievoorzitters zeer te spreken over het financiële reilen en zeilen van de ge meente Borsele in de laatste jaren. Er hoeven slechts twee belastingen te wor den verhoogd: de reinigingsrechten en de begrafenisrechten. Alleen plaatsten de heren J. O. J. Boone isgpi en P Dek ker ivvdi vraagtekens bij de eventuele verhoging van de begrafenisrechten met 50 procent. „Een procentuele ver hoging binnen normale normen is aan vaardbaar.'' aldus de heer Boone, „maar een verhoging van 50 procent is onaan vaardbaar. Een dergelijk besluit zal in de kernen, die straks eventueel geen be graafplaats hebben, zeker ergernis ver wekken." En de heer Dekker. „Zo'n ver hoging, hoezeer budgettair ook verant- woord, komt bij ons wel hard aan en dat zal ok wel het geval zijn bij de bevol king" De PvdA/PPR-ffactie voelde niet veel voor het voorfinancieren van de verhar ding van de Drieweg naar Sluiskil door de gemeente. Dat gaat jaarlijks twee ton kosten." „Wij besteden datgeldaan bever aan de aanleg van een sportveld in Hoede- kenskerke 55.000,- verbetering van de verenigingsgebouwen In Ellewoutsdijk, Oudelande, Hoedekenskerke en Ove- zande 50 000.- de plaatsing van tele fooncellen in die kernen waar de minste aansluitingen zijn 6.000 aan de voor bereiding van een plan voor de aanleg van een nieuwe begraafplaats in Ove- zande 25.000 en aan extra onderwijs voorzieningen 53.000. Meerjrarenplanning In zijn beantwoording zegde burge meester G, IL E. M. van Waes toe dat de raad een finaneiële meerjarenplanning zal krijgen aangeboden. „We hebben al een vaag idee hoe die planning er uit moet komen te zien," aldus de heer Van Waes. De verhoging van de begrafenisrechten zal minder dan vijftig procent zijn. De verhoging, die b. en w. wilden doorvoe ren wordt niet toegestaan, vertelde de heer Van Waes. Volgens hem zijn de huidige tarieven overigens op een zoda nig peil, dat een verhoging van vijftig procent met onredelijk zou zijn geweest. De burgemeester verklaarde ook vast te willen houden aan het voorstel van b. en w de verharding van de Drieweg voor te financieren en de raad volgde hem. Voor de verdeling van het hiermee bedoelde bedrag, zoals de heer De Koster dit voorstelde, voelde hij dan ook niets Wethouder A. M. Jansen vertelde dat de vertraging van de realisering van het plan Stelleplas door de ingediende be zwaarschriften de gemeente alleen al jaarlijks een renteverlies van een kwart miljoen oplevert. „En dan heb je ook nog de tijd en de moeite, die amb tenaren bij de gemeente, de provincie en de raad van state in de beroepen moeten steken. AI die meerkosten zul len uiteindelijk door de reacreant be taald moeten worden. En zo'n recreatie-object is toch al geen filan tropische instelling," zei de heer Jan sen veelbetekenend. Wethouder Baars: „Geen vrees voor lege kantoorpanden' MIDDELBURG - Volgens wethou der W. P. Baars hoeft nog niet te worden gevreesd voor leegstand van panden in de binnenstad door vertrek van kantoren naar de 'bui tenkant' van de gemeente. „Over de bestemming van deze panden ben ik niet erg pessimistisch," zei de we thouder maandagavond in zijn beantwoording van de algemene be schouwingen van de Middelburgse gemeenteraad. De wethouder besteede het eerste deel van zijn antwoord aan de ver keersproblemen op de kaaien. Hij zei goede hoop te hebben dat de pro blemen voor de Kaaibewoners over een jaar of drie in meer of mindere mate kunnen zijn opgelost, als de rondweg Middelburg kan worden ge realiseerd. De uitvoering en het tempo daarvan hangt af van uitspra ken van de kroon in de hiertegen door de Middelburger ir. H. Visser in gediende bezwaarschriften. De heer Baars zei de verwachting te hebben dat deze uitspraak ten gunste van de gemeente zal uitvallen. Met betrek king tot de problematiek van het verkeer over de Kaaien wees hij - evenals de burgemeester dat eerder- ook op de mogelijkheid van een der de. noordelijke Kanaalbrug en op de dezer dagen aan te vangen studie van een ambtelijke werkgroep inzake aan- en toevoerwegen in Middelburg DUIVENRUBRIEK (Van onze medewerken dieren in op alle tentoonstellingen ARNEMUIDEN - Vrijdag en zaterdag waar men mee mag doen en deze men sen winnen er praktisch alle mooie prijzen. De massa van de duivenliefhebbers mist de plaats om zulke vogels te huisvesten omdat men met postduiven wil vliegen. Deze grote groep moet zijn vliegduiven inschrijven, en, hoe mooi deze vogels soms ook zijn, men verliest het prak tisch altijd tegen de genoemde show duiven. De vliegduiven dragen altijd de hield de postduivenhoudersvereniging te Arnemuiden haar jaarlijkse tentoon stelling in het verenigingsgebouw de Arne, voor liefhebbers uit heel Zee land. De keurmeesters Koks, Slagboom en Zagers moesten 600 duiven keuren en alvorens de uitslagen te vermelden willen weenige kanttekeningen maken op de wijze waarop de tentoonstellin gen thans georganiseerd worden. Zijno we de kip met de gouden eieren aan het Sp0ren van een zwaar seizoen- slachten? Het is een publiek geheim dat door heel hard pro deo werkende orga nisatiecomités een tentoonstelling een behoorlijk batig saldo kan opbrengen. Maar gaan we door om show- en vlieg duiven in één klasse onder te brengen. Dat gaat dit ons inziens het einde van de tentoonstellingen betekenen. Ter verduidelijking: ook in Walcheren zijn een aantal duivenliefhebbers in het bezit gekomen van schitterende show duiven. Men vertroetelt deze dieren een heel jaar, vliegt er nooit mee en zet deze Domburg krijgt A. M. Jansen Hout- en bouwbond CNV Serooskerke kwam bijeen GAPINGE - De afdeling Serooskerke (W.) van de Hout- en Bouwbond CNV hield een werkvergadering in Gapinge. Op deze, vrij goed bezochte, bijeen komst sprak de heer C. Volbehr uit Utrecht over het loon- en inkomstenbe- leid voor 1977. Omdat bleek dat er een groot verschil is tussen het werkgevers- en het werkne mersstandpunt over het te voeren loon- beleid en over de prijscompensatie voorzag spreker nog heel wat moeilijk heden bij de komende onderhandelin gen. Omdat er in 1977 ook geen loonmaatre gel van de regering is te verwachten zul len de werkgevers en de werknemersor ganisaties zelf tot elkaar moeten ko men. extra uitkering uit gemeentefonds DOMBURG - B. en w. van Domburg hebben een investeringsnota voor vol gend jaar geproduceerd, waarin de hoogste urgentie wordt toegekend aan de verbouwing van het gemeentehuis. Nu de kans op een werkgelegenheids subsidie de eerste jaren uitgesloten moeten worden geacht, is het college met de architect in bespreking om te komen tot een vereenvoudigd plan. De bouw- en inrichtingskosten worden in de investeringsnota geraamd op 1.167.890. Van dit bedrag denken b. en w. ongeveer de helft - 565.000.uit eigen middelen te kunnen bijdragen. Afschrijving en rente over het resterende bedrag zou een jaarlijkse last van 74.000 opleve ren. In totaal is volgend jaar volgens de raming van b. en w. een bedrag van 1.618.900 uit eigen middelen voor in vesteringen beschikbaar. Daarin is een bedrag van 223.000 inbegrepen als uit kering uit het gemeentefonds ingevolge de verfijningsregeling historische stadskernen over 1976. Volgens b. en w. kan binnenkort de bevestiging tege moet worden gezien van de toekenning van deze extra uitkering met ingang van 1976. Domburg blijkt te voldoen aan de voorwaarde van een in oude vorm bew aard gebleven stadskern van minstens vijf hectare. In de tweede plaats streeft het college ernaar in 1977 de uitbreiding van het scholencomplex in Domburg te realise ren, waarvan de kosten op 700.000 zijn geraamd. Hiervan willen b. en w. uit ei gen middelen 500.000 bijdragen. Voor uitbreiding van het sportveldenepm- plex Oostkapelle wordt ten laste van de gemeente een investeringsbedrag van 275.000 opgevoerd en voor uitbreiding van het sp'ortveldencomplex in Dom burg een bedrag van 95.000. Voor wij ziging van de indeling van het oude voetbalveld in Domburg is een bedrag van 12 000 opgenomen. Onvoorzien De ontwerp-begroting voor 1977 geeft een post voor onvoorziene uitgaven van rond 220.000 te zien, een stijging van bijna 60.000 ten opzichte van de begroting 1976. De voornaamste oor zaak van deze 'niet ongunstige ontwik keling1 noemen b. en w. de uitkering uit het gemeentefonds in het kader van de verfijningsregeling historische stads kernen. Voor 1977 wordt deze uitkering op 229.000 begroot. Na aftrek van uitgaven in verband met de invoering van de onroerend- goedbelastine. blijft een bedrag van DRIE RAADSLEDEN STEMDEN TEGEN VOORSTEL J. KOPMELS: „WEGGEGOOID GELD" 75.000 aan onvoorziene uitgaven over. Hiervan willen b. en w. ƒ35.000 be stemmen voor het opvangen van tegen vallers. Van het resterende bedrag van 40.000 trekken b. en w. nog 10.000 al 'Vranje' gaf straatoptredens VLISSINGEN - De demonstratiegroep "Vranje', heeft zaterdagmiddag in Vlis- singen drie straatoptredens gegeven. De eerste show was op het Miro-terrein, terwijl de overige twee werden gehou den in de Vlissingse binnenstad. Hierbij gingen leden van de groep met de pet rond om geld te verzamelen ten bate van het twintigjarig bestaan van vereniging, dat volgend jaar zal worden gevierd. Na afloop maakte men bekend dat de straatoptredens 445,95 hadden opgebracht. Onder het motto '20 jaar voetenwerk' gaf de demonstratiegroep in Hollandse kledij het eerste optreden op het Miro- terrein. De belangstelling hiervoor bleek wat tegen te vallen. In de Vlis singse binnenstad, waar men een optre den verzorgde in de Lange Zelke en op de Kleine Markt, was de belangstelling veel groter. Met een groot spandoek en in passende kledij werden daar enkele hoUandse dansen uitgevoerd. Sportvereniging Serooskerke hield jaarvergadering SEROOSKERKE (W) - De sportvereni ging 'Serooskerke' te Serooskerke (W) hield de jaarvergadering in zaal 'd'Ies- baene' onder voorzitterschap van de heer Js. Cevaal. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de ingebruik name van het nieuwe gymnastieklo kaal en de aanleg van de sportvelden die voor de vereniging van groot be lang zijn. Na de notulen van de algemeen secreta ris, de heer M. de Pagter, volgde het jaarverslag van de secretaris afdeling gymnastiek, de heer M. J. van 't Veer. Deze vermeldde onder meer een grote toename van het ledental en de start van de volleybalafdeling met deelname aan de bedrijfsvolleybalcompetitie met een damesteam. Verder werd met rede lijk succes meegedaan aan verschil lende wedstrijden in Zebra-verband en werd een onderlinge dorpenwedstrijd gehouden en voorts een spelmiddag voor alle leeftijdsgroepen en een jeugd- dag met enkele andere verenigingen. De secretaris van de afdeling voetbal, de heer M. de Pagter, maakte in zijn jaar lijkse melding van de promotie van het eerste elftal naar de 4e klas KNVB na een eenjarig verblijf in de le klas afde-_ voor controle op de naleving van ver keersmaatregelen en de toeristenbelas ting. Het dan overblijvende bedrag van 30.000 voor dekking van kapitaalslas- ten van nieuwe investeringen willen b. en w. met ongeveer 51.000 opvoeren door verhoging van de gemeentelijke belastingen. De staatssecretaris van binnenlandse zaken heeft een tariefs verhoging van 7 procent toegestaan. Het gaat om de straat- en rioolbelas ting, rioolafvoererecht, reinigings rechten en de opcenten personele be lasting. De tarieven voor de woonfo- rensenbelasting en de toeristenbelas ting komen naar de mening van b. en w. niet voor verhoging in aanmerking. De investeringsnota komt aanstaande donderdag aan de orde in een vergader ing van de commissie financiën. Badplaatsbelangen Domburg wil het Hof Domburg kopen DOMBURG - Het algemeen bestuur van de Stichting Badplaatsbelangen Domburg heeft zich maandagmiddag in principe bereid verklaard over te gaan tot aankoop van het naast de camping Domburg gelegen Hof Dom burg. De camping, met mogelijkheden voor tenten en caravans, is reeds in be heer bij de stichting. Eén van de mogelijkheden van het on geveer 6 ha grote Hof Domburg is de bouw van kleine vrijstaande apparte menten. Andere mogelijkheden die in studie zijn, vormen de bouw van een zwembad en de inrichting van een kin derboerderij. In de gisteren gehouden vergadering ging het algemeen bestuur akkoord met de begroting 1977, waarin verschillende posten zijn uitgetrokken voor de verbetering van de accommoda ties op de stranden en de camping, zoals toiletten, duinovergangen, enzovoorts. Het algemeen bestuur toonde veel waardering voor het feit. dat de voorge nomen reorganisatie van de stichting reeds per 1 december van dit Jaar kan worden doorgevoerd. Wijziging in openstelling postagentschap MIDDELBURG - Met ingang van 3 de cember zal het postagentschap aan de Thibautstraat te Middelburg op vrijda gavond geopend zijn. De openstelling van het agentschap is vanaf die datum alsvolgt: maandag 8.30-12.15 uur, dinsdag tot en met don- derdzg 8.30-12.30 en 13.30-17.30 uur, vrijdag 8.30-12.30 en 13.30-19,30 uur. Uit bovenstaande blijkt dat het geen eerlijke strijd is en dat dit tot gevolg kan hebben dat de mensen met de vliegdui ven in de toekomst niet meer deelne men. Dit zou onherroepelijk het einde betekenen van de tentoonstellingen. De vraag rijst: moeten we de mensen met de prachtige showduiven uitslui ten? Integendeel, maar er zal in de toe komst gekeurd moeten worden in twee klassen, namelijk in show- en vliegdui ven. De voordelen zfin: a) minder grote klassen; b) een eerlijker strijd; en c) het voortbestaan van de tentoonstellingen is verzekerd. Bekijken we de onderstaande uitslagen dan zal het insiders geen moeite kosten om bovenstaand betoog te onderstre pen. Bij de 91 oude doffers wonnen de gebroeders De Graaf, vóór de gebroe ders Clement en de gebroeders Korff en bij de 55 oude duivinnen was C. van Loon winnaar, vóór M. v. Belzen en L. Lievense. Jarige doffers: hiervan waren er 73 stuks ingeschreven en de winnaar in deze klasse was J. Ajaart voor de ge broeders Clement en C. van Loon, ter wijl bij de 60 stuks jange duivinnen M. van Belzen met de eer ging strijken voor C. A. de Ridder jr. en voor de gebroeders Clement. Zeer terecht had men de klasse jonge doffers In tweeën gesplitst. De uitslag in klasse A. het wordt eentonig, de 2 blauwe broertjes van F. Lacor 1 en 3 met daartussen H. van Sighem en in de klasse B 1 Kobus Slerev'eld. voor L. van Belzen en M. van Belzen. Evenzo de jonge duivinnen in twee klassen waarbij in klasse A, J. Ajaart 1 en 3 werd met de 2e plaats voor de gebroeders Clement. In de klasse B werd de winnaar Char, de Poorter, voor L. A. Lievens en hier werd J. de Bel verrassend derde. Zowel bij de late jonge doffers als bij de late jonge duivinnen was er een zeer kleine deelname en met ten onrechte overweegt men ook tot afschaffing van deze klasse over te gaan. Van de 16 1-jarige doffers werd 1 H. v. Sighem. 2 L. van Belzen en 3 H. Hooftman. En van de 19 jaarlingduivinnen nam L. Lievense zowel de le als de 2e prijs voor zijn reke ning en werd G. van de Voorde derde. De traditie wil dat deze jaarlijkse ten toonstelling een zeer grote publieke be langstelling trekt en dat men vooraf een zeer grote verloting houdt. Daarnaast heeft men bij het rad van avontuur aan lokkelijke prijzen. Mede gezien het feit dat men bij de bonnenverkoop vele lief hebbers van zeer grote klasse had bereid gevonden een bon te schenken, werd deze tentoonstelling ook financieel een groot succes. Ook hier werden de win naars bedolven onder een schat aan ere- en luxe prijzen. NOTA OVER AGRARISCHE BEDRIJVEN VLISSINGEN - B. en w. van Vlissingen zullen de raad een nota aanbieden over de problemaitek van de bedrijrsge- bouwen voor de landbouw en de wel- tandeisen. Het college zal hiermee rea geren op een schrijven van de ZLM, waarin de aandacht voor deze proble men is gevreesd. Dat blijkt uit een voorstel van het col lege aan de adviescommissie voor de openbare werken en de volkshuisves ting over het beroep, dat is ingesteld tegen het weigeren van een bouwver gunning vooreen opslagloods. Het gaat daarbij om een aanvrage van de heer J. de Visser in West-Souburg; de wel- standscommissievond. dat de loods niet paste m het geheel van de boerderij, de heer De Visser en de ZLM vonden dat niet De vaste commissie uit de raad fungeert als beroepsinstantie. SLUIS - De gemeenteraad van Sluis heeft tijdens de dinsdagavond gehou den raadsvergadering met de stemmen van de twee PvdA-leden en werken- merspartij tegen het voorstel van b. en w. overgenomen om een onderzoek in te laten stellen naar de economische be tekenis van Sluis in de toekomst. Het onderzoek zal worden ingesteld door prof. dr. A- Klaassen, hoogleraar in de regionale economie aan de Erasmus Universiteit en directeur van het Ne derlands Economisch Instituut. Het merendeel van de raadsleden schaarde zich achter de motivïatie van het college dat het strikt noodzakelijk is een onderzoek te laten uitvoeren dat de 'toets van alle kritiek kan doorstaan'. Men stelde ruim 17.000.- beschikbaar voor het onderzoek Burgemeester mr. H, P. L. van den Beid gaf voor de behandeling door de raads leden een uiteenzetting over de nood zaak van het onderzoek. „Het onderzoek is metname dringend in verband met de ontwikkelingen van de grondpolitiek, die schrikbarende vor men aan dreigen te nemen Het investe ren in Sluis kost dermate veel geld dat de vraag rijst of bedrijven en zoja welke bedrijven een werkelijke mogelijkheid hebben om zich in Sluis te vestigen." Deze uitlating wekte voornamelijk bij de heer J. Kopmels, raadslid van de Werkenmerspartij, het ongekoegen, De heer Kopmels: „Ik heb erg veel bezwa ren tegen het verlenen van het krediet ten behoeve van het onderzoek. Volgens mij is het gewoon weggegooid geld Er zijn m Sluis genoeg projecten die gebaat zijn met deze achttien duizend gulden, zoals onder andere de verbouwing van de openbare lagere school, het verlenen van onderdak aan de bejaardensociteit en jeugdsociëteit en het treffen van cul turele voorzieningen. Het midden- standsbelang is volgens mij geen alge meen belang. Ik ben daarom ook tegen het voorstel." De heer Kopmels werd in zijn mening gesteund door het PvdA-raadslid H. van Soolingen, die een aanvulling gaf op de bezwaren, die het lid van de Werkne mersparty reeds had aangevoerd. „In 1951 is een onderzoek naar de eco nomische situatie van Sluis ingesteld door de Provinciale Planologische Dienst en ook in 1967heeft een dergelijk onderzoek plaatsgevonden. Wat wil men nog meer?", zo vroeg de heer Van Soolingen zich af. Hij benadrukte dat men zich dagelijks kan vergewissen van de economische si tuatie van Sluis. „Loop maar eens op straat, dan kan men zien. en zeker in het seizoen, op welke toeren men in Sluis draait", adviseerde hij het college. „Waarom moet dat nog met een rapport worden aangetoond." De heer A. de Badts (Algemeen Belang) wilde, ondanks'het feit dat hij met tegen het voorstel was. toch een aantal op merkingen kwijt. „Prognoses zijn in het verleden altijd achterhaald. Wat dat be treft zie ik het nu tvan een dergelijk on derzoek niet zo. Of het nu de Club van Rome is of de 'Club van Klaassen' ik betwijfel of de gegevens van het onder zoek enige waarde hebben. Ook hij gaf enkele andere bestemmingen aan voor het te verlenen geld. Op de vraag wie. naast de gemeente Sluis, nog meer bijdraagt in de kosten, wilde de heer Van den Beid geen ant woord geven. „De gemeente Sluis draagt ongeveer 17.500 gulden. De rest wordt be taald door iemand die anoniem wenst te blijven", aaldus burgemeester Van den Beid. Hij benadrukte dat het beschikbare bedrag uitzonderlijk laag ligt „Bedragen rond de 100.000 gulden zijn normaal voor een dergelijk onder zoek. Ik vind dat we deze gelegenheid met beide handen aan moeten grijpen, willen we iets over de toekomstige eco nomische situatie van Sluis te weten komen". Na stemming, waarbij de twee PvdA- leden en de heer Kopmels van de Werk nemerspartij tegen stemden, ging de raad akkoord. ling Zeeland. Er werd aan de competitie meegedaan met in totaal 13 elftallen, 5 senioren, 7 jeugdelftallen en 1 dameself tal. Ook werd er een jeugdtrainer aange steld en tekende de hoofdtrainer, de heer H. Versluijs voor 2 jaar bij. De pen ningmeesters, de heren P. Boone afde ling voetbal. en J. B. Hootsman afdeling gymnastiek hadden in hun financieel overzicht melding gemaakt van vele uitgaven, waardoor er een tekort was op de jaarrekening. Bij de bestuursverkie zing werd de aftredende voorzitter, de heer Js. Cevaal, met algemene stemmen herkozen. VERGADERING RODE KRUIS MIDDELBURG - De kring Zeeland van liet Rode Kruis houdt zaterdag 11 de cember een kringvergadering in de schouwburg in Middelburg. Op deze bijeenkomst wordt onder meer af scheid genomen van waarnemend kringcommissaris ir. G. A. Kemper. Als opvolger van de heer Kemper wordt de heer A. D. C. Fokker van Craijen- stein van Rengerskerke uit Middelburg voorgedragen. Hij wordt dan evenals de heer Kemper de vertegenwoordiger van.' het distnet Walcheren in het kringbes- tuur. De kringvergadering krijgt verder een verhoging van de jaarlijkse bijdrage aan het kringfonds voorgelegd. De bijdrage gaat van 6,5 naar 7 cent per inwoner. Overigens wil het kringbestuur in de loop van volgend jaar proberen een pro vinciale bijdrage te verkrijgen. Op de kringvergadering komt voorts de stand van zaken bij het rode kruiskorps, de vrijwillige welfare en het jeugd rode kruis aan de orde. De vergadering be gint 's morgens om half elf. De beste merken tapijten. r Van Intertest tot Parade. De mooiste dessins. Van Axminster tot eenvoudig uni..De sterkste kwaliteiten. Neem nou b.v. dat Intertest tapijt Venezia f63,- speciaal voor de keuken,met 5 jaar garantie. Maalstede 4, Kapelle - Biezelinge, telefoon 01102-1488

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 26