Zierikzee koos W. den Boer tot wethouder Raad Zierikzee bezorgd over de werkgelegenheid Zeeuws wijnmakersgilde heeft ware 'fij Verbetering van de sportaccommodaties Zierikzee hard nodig Raadslid Zierikzee: rente Bank Nederlandse Gemeenten te hoog Raad Zierikzee achter het plan woonwagencentrum Verrassingen eerste klas zaterdagvoetbal Brabant DINSDAG 30 NOVEMBER 1976 WISSEL SCHOUWEN TIJDENS ALGEMENE BESCHOUWINGEN PvdA: „SLUITING SMIT BOLNES REGELRECHTE RAMP"... ZIERIKZEE - Tijdens de algemene be schouwingen bij de gemeentebegroting voor 1977 tijdens de raadsvergadering maandagavond hebben de PvdA- en PCF/KVP-fracties in de Zierikzeese gemeenteraad hun bezorgdheid uitge sproken over de werkgelegenheid op Schouwen-Duiveland. Vooral de PvdA noemde de wluiting van de scheepsmo- torenfahriek Smit Bolnes een regel rechte ramp. „Het blijft voor ons een onverteerbare zaak, dat een bedrijf, ge sticht met veel overheidshulp op een dergelijke manier omspringt met z'n personeel", aldus fractievoorzitter J. Groen. Hij pleitte daarom voor een ac tief beleid om voor vervangende werk gelegenheid te zorgen en vond een be drag van 1500 op de begroting voor bevordering industrialisatie te laag. Opnieuw hield de PvdA een pleidooi voor meer openbaarheid. De PvdA heeft de VVD achter zich, als deze partij op nieuw pleit voor een meerjarenplan. Zij vond dat vooral belangrijk omdat er voor de komende jaren nogal wat kost bare werken op het prtogramma staan, waarvoor tijdig geld gereserveerd zou moeten worden De WD vond dat on derwerpen, die tijdens de algemene be schouwingen aan de orde komen, beter tot hun recht kunnen komen, wanneer ze later nog eens in de raad of een betref fende commissie behandeld worden De partij wil met name graag nog eens over het meerjarenplan gaan praten. Volksh uisves t i ng De PvdA vroeg zich af wat de oorzaak is van het vertrekoverschot van 17 gezin nen naar andere gemeentes op Schouwen-Duiveland. „Hebben we niet genoeg bouwgrond of stellen we te zware eisen aan de bouwers?", aldus de heer Groen. De PvdA was het wel met hetcollege eens dat voorzichtigheid met de meuwbouw geboden blijft, omdat er niet gebouwd moet worden voor de be volking van de randstad. Ook de chris telijke partijen waren het daarmeemee eens. De WD vond het een aanvecht baar punt. „Waarom mag er voor deze mensen geen plaats zijn, als dit geen problemen oplevert?", vroeg de heer L. Becu zich af. Hij vond het bovendien so ciaal aanvechtbaar en wilde weten hoe groot de aanvraag uit de randstad wer- kelij k is. Ook de PvdA wilde graag horen aan wie de woningen worden verhuurd. Voor wat betreft de project ontwikkelaars is dat kort geleden al on derzocht, maar van Beter Wonen zijn nog geen cijfers bekend. De WD pleit bovendien voor doorgaan met bouwen in verband met de centrumfunctie van Zierikzee en vroeg zich af wat het con tingent woningwetwoningen voor 1977 is. Verkeer Nog steeds bleek de PvdA-ffactie zich lijnrecht tegenover het college te bevin den over het verkeer. De PvdA vond dat er méér ruimte moet komen voor lopen de, fietsende en spelende mensen en vindt dan ook dat niet alleen voor de wijken Malta en Poortambacht, maar ook voor het Havenkwartier en_Plan Buysse de mogelij klieden voor wooner ven moeten worden onderzocht. Ook de WD zei het onderzoeken van de moge lijkheden tot het inrichten van wooner ven een goede zaak te vinden, maar vraagt zich toch,af, ofMaltadaarnu wel zo geschikt voor is. De PCF/K VP pleitte voor meer kleinere parkeerterreinen rond de binnenstad, waardoor straten autovnj gemaakt kunnen worden. Deze partij wilde bij het inrichten van woon erven de bewoners naast de voordelen, ook de nadelen vertellen en hen dan zelf laten kiezen. De christelijke partijen zeiden verder nogal geschrokken te zijn Finale succesvolle zesdaagse Kruiningen KRUININGEN - Tot de laatste minuut is zaterdagavond om elk puntje gestre den door de renners in de Kruiningse wielerzesdaagse op rollen. Café 'De Ko- renbuers' was, zoals trouwens de gehele week ook weer afgeladen met belang stellenden. Vele premies werden deze van de door de minister van verkker en waterstaat voorgestelde 'tien personen-norm' voor het openbaar ver- Onderwijs „Waar blijven de nieuwe LTS en Rijks scholengemeenschap". vroegen WD en PvdA zich af. De WD vroeg verder nog eens de aandacht voor een nieuwe Theo Thijssenschool. zo mogelijk op de grens Malta-binnenstad. De PvdA maakte zich zorgen over he t gemeentelijk beleid ten aanzien van het openbaar onder wijs. Men vond dat het college de open bare onderwijs zaken op z'n beloop laat en wees op de wettelijke daling van het aantal leerlingen per klas, de ver- vmegde alschrij ving van de Theo Thijs senschool. de toeneming van het aantal leerlingen voor 't Kofschip en op de lan delijke tendens, dat het aantal leerlin gen voor het openbaar onderwijs toe neemt ten koste van het bijzondere on derwijs. Met de christelijke partijen vond de PvdA het verheugend dat het aantal leerlingen voor de avond-mavo toeneemt. De PCF/KVP vroeg om meer voorlichting over het feit dat de avond-mavo in plaats van het vormings instituut kan dienen voor partieel- leerplichtigen en of het nadelig saldo op depostonderwijszaken niet kan worden opgevangen door een extra- afschrijvingsbedrag uit de pot van de verfijning algemene uitkering histori sche stadskernen FRACTIES PCF/KVP: „COMMISSIE AD HOC WEER VAN STAL HALEN" ZIERIKZEE - „Wij zijn van mening, dat er op dit moment aan de accommo datie op de sportvelden wel het vemachtingen had kunnen stijgen. De PCF vond dat, wanneer Kaaskenwater verdweijnt, er een ander kampeerter rein moet komen. In de jachthaven, zo constateerden de drie fracties, was het ook drukker dan ooit afgelopen jaar. Zij vinden het ver heugd dat er plannen zijn voor een uit- breiding van de haven en met name de Vogelhoudersrereniging 'Ons Genoegen' houdt tentoonstelling ZIERIKZEE - De vogelvereniging Ons Genoegen' uitZienkzee houdt van don derdag 2 tot en met zaterdag4 december in de Graanbeurs van het 'Huis van Nassau' een vogelten toonstelling. De vierhonderd ingezonden vogels zullen worden gekeurd door vier keurmees ters. De opening vindt plaats op don derdag 2 december om 19.00 uur. Tij dens die opening zal de beker voor de algemeen kampioen worden uitgereikt. De tentoonstelling is donderdag en vrij dag van 19 00 tot 22.00 uur geopend. Za terdag 4 december kan men er van 11.00 tot 22 00 uur terecht. De vogelvereni ging heeft voor de leerlingen van de drie laagste klassen van de basisscholen in Zierikzee een kleurwedstrijd georgani seerd De prijzen zullen zaterdag 4 de- cemberom 15.00 uur door Sint-Nicolaas worden uitgereikt. Biljarten OLD-VOSSEMEER - Bij biljartvereni ging 'De Poedelaars' uit Oud Vossemeer maakte Adrie Hevboer het beste ge middelde met5.21. De uitslagen luiden: P Konings - Abr. van Poortvliet 0-2. L. Klippel - M. van Poortvliet 0-2. W. Beve lander - A. Heyboer 0-2. J. Kouwen - P. Moerland 0-2, M. Pipping - J. van Gorsel 2-0, P Timmermans - Jac Plandsoen 2-0. Bij de biljartvereniging De Treffers was de kortste partij voor Kees Burgers met 23 beurten. De uitslagen luiden: T. Goo- sens - G. Havermans 2-0, L. van Wezel - P. Vis 0-2, J Etienne - B. den Hollander 2-0. F. Hommel M.zn - C. Burgers0-2^ De ZIERIKZEE - Zonder op- of aanmer- stand ziel er halverwege de competitie ki ,s de raad va„ zierlkïee maan. als volgt uit: I B. den Hollander 7662 punten. 2. C. Burgers 7573 punten, 3 T. VOORSTEL AANGAAN LENING OPNIEUW AAN DE ORDE ZIERIKZEB - Op verzoek van PCF- raadslid M. Deurlo zal woensdagavond opnieuw in de raad van Zierikzee hel voorstel van het college voor het aan gaan van een geldlening worden be handeld. Knelpunt voor de heer Deurlo was niet zozeer het feit dat de gemeente eén miljoen gulden wil gaan lenen bij de NV Bank voor Xederlandsche Ge meenten. alswel de rente die deze bank berekend: 91/4 ci. da' i Deurlo zich afgevraagd en hij was dan ook eens bij allerlei banken gaan infor meren Zo ontdekte hij dat het inder daad elders goedkoper is om geld te le nen. Gemeentesecretaris Van Omme ren wees hem erop dat ook in het verle den de Bank voor Nederlanösche Ge meenten in moeilijke perioden te hulp schoot. „Ik ben toch bang dat het een soort automatisme wordt." aldus de heer Deurlo." ik zou graag een alterna tief willen hebben." BEZWAREN ONGEGROND RA AH AK KOOR n TVi FT aan een regeling die dit soort dingen uit- neus op. Voorzitter Th. H. de Meester vivLf ivilj. „vit Hf*» arantKfhiinlHfc stelde hem gerust. Wanneer de verbou- REHABILITATIE SUBSIDIE anl^rL Wij zouden u dan ook PCFdtonë erop aan dat die plannen zo - - spoedig mogelijk worden verwezenlijkt. willen voorstellen om de commissie ad hocTdiefn'lf* wM g^de De ff™ stal te halen aamal personeelsleden voor de haven heeft bewezen, met de opdracht voorzieningen moeten worden getrof fen om de beslaande accommodatie aan te passen aan de i tijd", aldus de heer D. de PCF/KVP-fracties in de gemeente- te "aan welke en de VVD 1X71106 weten of er een kans op subsidie voor de uitbreiding be staat. van deze De WD vraagt zich verder nog af op den Doel van gr0"0 van welke gegevens hetcollege de mening baseert dat slechts bedrijven. raad van Zierikzee tiidens de algemene die §ericlu 21111 °P het toerisme, Schacl. De VVD wilde e eens. „Wij VVD-frctie was het daar maken hier een ernstige zaak dus de heer L. Becu. Ook de PvdA benieuwd hierover en stelde verder voor de sub sidie voor jeugdsport aan te passen aan de geldontwaarding en te verhogen tot 12.500,-. De PvdA vropeg zich verder af waar de culturele raad blijft, waar twee jaar ge leden al om gevraagd is Deze raad zou bijvoorbeeld complete tentoonstellin- ;raag gegevens hebben over de invloe den, die leiden tot het sluiten van mid- de Invloed van dagavond akkoord gegaan met het voorstel van b. en w. om het bestem- Goosens 7338 puntón 4 F. Hommel mingsplan woonwagencentrum vast te M zn. 7227 punten. 5 P de Leeuw 7202 die daartegen punten. 6. H. Hommel 6840 punten, 7. P. Vis 6784 punten, 8. J Etienne 6297 pun ten. 9. G Havermans 6277 punten. 10 J. de Reus 6164 punten. 11. L, van Wezel 5797 punten Verkoping te Westkapelle WESTKAPELLE - Notaris H. van den Briel heeft zaterdagmiddag in het Kof fiehuis te Westkapelie het woonhuis met schuur, erf en tuin aan d'Arke 19 in Y1 Westkapelle bij opbod verkocht. Het doende garanties zijn dat huis. groot 4.32 are, werd gekocht door de heer A. van Rooijen te Westkapelle q.q. voor een bedrag van ƒ95.600,- Voor de veiling bestond veel belangstel- lm~. stellen en de bezwaren die daartegen zijn gemaakt ongegrond te verklaren. Voor een aantal andere bezwaren geldt, aldus het college, een vergoedingsrege ling, waardoor waardevermindering van grond of gebouwen kan worden ge compenseerd. Het is de bedoeling dat het centrum ten noordwesten van Zie rikzee wordt aangelegd. De raad ging verder onder meer ak koord met het verlenen van een aantal rehabilitaitesubsidies voor de restaura tie van woningen De heer B. Leydekker (kvp) vroeg zich daarbij wel af of er vol doende garanties zijn dat er geen mis bruik wordt gemaakt van deze regelin gen. bijvoorbeeld door verkoop na res tauratie. In Middelburg, aldus voorzit ter Th H de Meester wordt eedokterd sluit. Zierikzee zal deze waatschijnlijk over gaan nemen. Op de agenda stond verder een voorstel om de 371.000 gulden die Zierikzee ont vangt bij gelegenheid van de liquidatie van de nv Brugverbinding Haringvliet te reserveren voor de vernieuwing van de brug buiten de Zuidhavenpoort. Raadslid A. Verschelling ipvda) wilde daar toch enkele kanttekeningen bij plaatsen, Hij wees erop dat de repara tiekosten van de brug mede zo hoog zijn omdat de brug niet berekend is op het intensieve verkeer. „Er wordt ons weer eens de rekening ge presenteerd van het steeds drukker wordende verkeerzei hij, „en het is goed te beseffen dat de automobilisten de gemeente schatten geld kosten en ook imaterieel overlast bezorgen" Hfj pleitte daarom nogmaals voor een andere aanpak van de verkeersproble matiek. Voor een structuurschets van uit andere uitgangspunten waarin de voetganger, de fietser en de bejaarden voorop staan. Kortom een verkeersarm Zierikzee. „Moeilijk waar te maken in de praktijk' De heer P. de Rijke iPCFl wilde met nadruk stellen dat hij mets tegen jeugd soos Brogum heelt, maar er moesten hem toch een aantal punten van het hart. naar aanleiding van het jaarver slagvan deze soos Behalve dat hij erop aandrong dat de soos geen alcoholica verstrekt aan jongeren beneden 16 jaar, wilde hij ook meer weten over de verga dering die de soos wil beleggen op een zondag met de gemeente over de inrich ting van de boerderij waarheen Brogum zal verhuizen. Wanneer daar ook men sen van de PCF voor worden uitgeno digd is het niet Juist dat de vergadering op zondag wordt gehouden vond hij. Daarnaast had hij horen fluisteren dat de soos zo'n 25.000 in kas heeft en dat een van de bestuursleden had gezegd dit geheim te houden onder het motto: „Wanneer ze ditte horen krijgen krijgen we niets meer gedaan bij het gemeente bestuur." Hij vatte die opmerking se- stelde hem gerust. Wanneer de verbou wingsplannen voor de soos aan de orde komen zal ook het financieel overzicht van Brogum op tafel moeten komen. Bovendien meende hij al te hebben be grepen dat de leden ook een gedeelte zelf willen opknappen. Hij zou het over igens zeer onplezierig vinden wanneer er geheimzinnig wordt gedaan over de fi nanciële situatie van de soos. die toch nooit over gebrek aan medewerking van de gemeente te klagen heeft gehad. Grondig De heer H. Asma (pvda) wees erop dat de boerderij een grondige beurt nodig heeft en dat dan de in de begroting ge reserveerde ƒ32.000 weieens niet ge noeg zou kunnen zijn. Een flink aantal raadsleden, zo bleek tijdens de vergadering maandagavond, heeft bezoek gehad van de heer J. M. Schilperoord uit Den Haag. Hij is eige naar van een perceel grond in het Ha venkwartieren hij bleek in het verleden niet geneigd dit gat in de gevelrij op te vullen of te verkopen. Daarom had het college nu ten einde raad een voorstel denstandsbesrij ven nrdère"med*ede1ïngen vestingen op het industrieterrein. Men wil dan ook een onderzoek daarnaar. Bejacirdenzorg De PvdApfractie drong er met klem op aan dat er spoedig een regionale opna mecommissie moet komen, die over plaatsingen m een bejaardencentrum moet oordelen. Volgens de wet zou die commissie op 1 januari al moeten gaan gen van de Nederlandse kunststichting werken. „Spoed is vereist, vond de n PvdA, omdat anders juistdie bejaarden. die het meest dringend om hulp verle gen zitten, worden getroffen door het ontbreken van een dergelijke commis sie. De PCF/KVP-fractie vroegen zich af of nu de tijd is agekomen dat er met alle kracht zal moeten worden gewerkt aan een uitbreiding met vijftig verpleeg bedden. Met de mogelijkheid om ook echtparen op te nemen, vonden zij, zo dat die echtparen de laatste jaren van hun leven niet onnodig gescheiden wor den. Met spanning zeiden deze fracties uit te zien naar de voorstellen voor een ge meenschappelijke dienst sociale zaken op Schouwen-Duiveland. De PCF zag daar wel voordelen in en ook de PvdA vond dit een goede regeling omdat de materie voor deze dienst steeds moei lijker wordt. het 's-Gravensteen in Zierikzee kunnen laten komen. Blij waren de frac ties met de nieuwe huisvesting voor 'Brogum'. De PvdA gaf het college ver der in overweging om te gaan werken aan een welzijnsplan in samenwerking met de commissie jeugd en jongeren werk en de stichting jeugd Schouwen- Duiveland Toerisme PCF en PvdA waren het er over eens d2t de camping Kaaskenswater in Zierik zee in een behoefte voorziet, gezien het record aantal overnachtingen. Al eer der had de PvdA gesteld, dat de ac commodatie onvolledig was. Uitbrei ding was echter, volgens het college, te duur, maar er zouden niet meer bezoe kers worden toegelaten. Daarom vroeg de heer Groen zich af hoe het aantal BERGEN OP ZOOM - In de eerste klasse standaard van het zaterdag voetbal afdeling Noord-Beveland kwamen zowel aan de kop als in de staart enkele verrassingen voor wat de spanning verhoogt. Beatrix '63- RoZénoord werd een ruime 4-0 over winning voor Beatrix dat daardoor weer wat dichter bij de koplopers kwam. VVC'68-Rust-Rest. Hoewel WC vooral thuis een lastige tegenstander is, mag het toch wel verrassend worden genoemd dat men de koplopers op een 1-1 puntenverdeling wist te houden. Olympia'60 - HNC. In deze wedstrijd hield de thuisclub beide punten this door een 2-1 overwinning en daardoor blijft het op één punt van de koplopers. Bij die koplopers is nu ook SPS geko men door een fraaie 2-0 overwinning op Vesting-Boys en het gelijke spel van Rust-Roest. Kovelgangers-DVO'60 deelden de punten. Deze 1-1 uitslag valt wattegen voorde thuisclub die dooréén puntje te verliezen de aansluiting met de kop wat verloor, maar staat er verder nogwel goed voor. Het belangrijke duel TWEEDE KEER NATIONAAL KAMPIOEN J. VAN DE HEUVEL MET 2 EERSTE PRIJZEN DE BESTE VLISSINGEN - Voor de tweede achte reenvolgende keer is een bij het Zeeuws amateur wijnmakersgilde aangesloten lid nationaal kampioen week uitgeloofd. Het eindklassement geworden. Vorig jaar was dat de Mid- van deze enerverende zesdaagse luidt: 1 bar 'Uilenspiegel' te Goes 167 punten, 2 vleeswarenbedrijf W. van Velzen te Kruiningen 159 punten, 3 American On ion te Kruiningen. eveneens 159 punten, 4 Rijwielhandel A. van Noorden te Kruiningen 157 punten. 5 drankenhan del Dek te Kruiningen 138 punten. 6 bouwbedrijf Poley B.V. te Kruiningen 133 punten. 7 restaurant 'De Zeeuwsche Paereï' en bar Schoudee' resp. te Kruin ingen en Wemeldinge 129 punten, 8 ex peditiebedrijf J. en P. de Keyzer te Ktji- ningen 126 punten. 9 café 'De Koren- buers' te Kruiningen 113 punten. 10 stuadoorsbedrijf P. Jansen te Hans- weert 103 punten, 11 bakkerij Bouwman te Kruiningen 101 punten. 12 bakkerij De Vlieger te Kruiningen 96 punten, 13 café 'BruynzeeT te Krabbendijke 75 punten. 14 SRV Wondergem te Kruin ingen 69 punten, 15 radio Bouwman te Kruiningen 62 punten en 16 slagerij B. van Velzen te Kruiningen met 58 pun ten. De miss-zesdaagse Ria de Vilder reikte de prijzen uit. Als extra attractie werd een race gehouden tussen een Sint-Nicolaas en een Kerstman, die ge wonnen werd door Smt-Nicolaas. Hier voor had het publiek veel waardering. Tot slot van deze sportweek volgde nog een gezellig samenzijn. 'De Uitlaat' hield jaarlijkse feestavond VLISSINGEN De Vlissingse motor- delburger Jan Boogaards. Zaterdag viel deze eer te beurt aan Johan van de Heuvel uit Werkendam tijdens de tweede - internationale - bijeenkomst in de christelijke Prins Willem Alexan der mavo te Vlissingen. Met twee eerste prijzen, in de categoriên rode en witte tafelwijn. nestelde Van de Heuvel zich onbetwist aan de top. Hoe wel de Werkendammer ook is aangeslo ten bij een Brabantse vereniging, kreeg hij de wisselbeker van het Zeeuws ama teur wijnmakersgilde overhandigd. De Zeeuwse vereniging had op haar beurt deze beker weer in bezit gekregen van een zelfde vereniging uit het Engelse Hoddesdon. bij Londen. Op een tweede verdienstelijke plaats eindigde de Zeeuw Huibrecht Wagenaar uit Middelburg. Derde werd ook een Zeeuw Heiman Rakers uit 's-Heer Hendrikskinderen. De Zeeuwen waren - hoe kan het anders in 'eigen huis' - opperbest vertegen woordigd in een deelnemersveld van 50 met bij elkaar 145 inzendingen. Vol trots kon secretaris J. van Schaik van de Zeeuwse vereniging verteilen, dat er dit jaar zo'n 25 inzendingen meer zijn ge weest dan vorig jaar. toen een eerste bij eenkomst werd gehouden in het Am sterdamse Mariott Hotel. De deelne mers nu kwamen uit alle delen van Ne derland. alsmede uit België. Een inter nationale jury onder voorzitterschap van John Grindell uit Engeland maakte uit welke van de paar honderd flessen voor een van de 25 diploma's of prijzen in natura in aanmerking kwamen. De- Terwijl de juryleden met hun fijnproe- vende werkzaamheden bezig waren, werd voor de deelnemers een lezing ge geven door Joop d'Hert. Het ging daar bij niet alleen om zaken als het klaren helder krijgen) van wijn, maar ook werd een demonstratie gegeven van door deze persoon ontwikkelde plastic ton nen. Na een film. werd de show geopend, werden vragen door een forum en de jury beantwoord en werden de jaarver slagen doorgenomen. De heer Van Schaik deelde mee. dat volgend jaar een zelfde bijeenkomst met kampioenschap waarschijnlijk in Bra bant wordt gehouden. „Dat is de actief ste kern en de plaats is qua ligging te vens geschikt voor deelnemers uit Bel- 'gië Van hem waren er zaterdag niets dan goede woorden over het verloop van de Zeeuwse bijeenkomst te horen (N.B.): 2 Jan van Schaik. Vlissingen: 3 Jan Groeneweg, Middelburg, witte ta felwijn: 1 Johan van de Heuvel Werken dam: 2 Herman Rakers, 's-Heer Hend rikskinderen: rode tafelwijn- 1 Johan van de Heuvel: 2 Herman Rakers, des sert wit 1 Huibert van Dalen. Heerenw- aard: 2 Huibrecht Wagenaar. Middel burg: 3 Trijntje Warns, Nieuwland: des sert rood: 1 Rob van Akkeren. Middel burg. 3 H. Wagenaar: aperitief rood: 1 Jan Jansen. Kloetinge; 2 W J. Krediet, Geersdijk. 3 Trijntje Warns. Nieuwland. apéritiefwit: 1 A. Cornelis, Munter; 2 H. Wagenaar. Middelburg. 3 Jan van Schaik, Vlissingen. In de categorie dessert wit werd de jongste deelnemer, de 14-jarige Vlissin- ger Paul van Schaik vierde am de onderste plaats werd gespeeld op het Vrederustterrein tussen Vrederust en FSV. Een erg nerveus duel wat gezien de belangen ook wel te verwachten was. Vrederust nam de leiding door Theo de Bruyn en Kees Sonke verhoogde die voorsprong. Vlak voor rust kreeg FSV een uitstekende kans voor een tegen doelpunt maar de toegekende straf schop werd door de Vrederustdoelman gestopt. Na een tiental minuten in ae tweede helft kwam de stand toch op 2-1 toen de Vrederüstspeler Theo de Bruyn ook zijn eigen doelman eens wilde be proeven en deze faalde. Nog geen vijf minuten later werd het zelfs 2-2 toen er in de Vrederustverdediging werd ge faald en de FSV-aanvoerder hiervan ge bruik maakte. Zo was er weer volop spanning die tenslotte gebroken werd toen na een half uur Vrederust de leiding nam via Kees Sonke. Door deze over winning kwamen beide verenigingen op gelijke hoogte met vijf pun ten. In de eer ste klasse reserve eindigde de wedstrijd Rust Roest 2 - WHS 2 in een 3-3 gelijpse-1. In de tweede klasse standaard behaalde Sc. Stavenisse een 3-1 overwinning bij Family Boys en blijft daardoor in de running. In det weede klasse reserve moest WHS 3 de punten meegeven aan het bezoekende VVC'68 2 dat met 3-0 won. Smerdiek 3 lijkt toch wzt te gaan afzakken, want het kwam tot een 2-2 puntenverdeling bij Chrislandia 3. In de derde klasse standaard kon Noad'67 niet tot winst komen bij DHV, het ver loor met 3-2. In de 3e klasse reserve leed ook SPS 2 een nederlaag tegen VVC'68 3 met als uitslag 3-1. Noad '67 2 blijft het goed doen en won nu met 4-1 van Seolto 4 In de vierde klasse A werden de pun ten gedeeld in de wedstrijd DVO'60 3 - Smerdiek 4 met als uitslag 3-3. Sc Sta venisse 3 moest de punten meegeven met Tholsense Boys 4 via 0-2. Tholense Boys 3 deed het thuis voortreffelijk en tegenstander Sc Stavenisse 2 werd met aldus de voorzitter, „met woorden is het tot onteigening op tafel liggen als laat ste mogelijkheid. De heer Schilperoord had tijdens zijn bezoek aan de raadsle den erop gewezen dat hij wel wilde bou wen en dit ook had laten weten via zijn notaris. De voorzitter die daarvan niets bekend was, deelde mee dat hij dan toch nog tijd heeft voor de onteigeningspro cedure op gang komt. vorden Twaalf woningwetwoningen, die wo ningbouwvereniging 'Beter wonen' wilde bouwen in de Molenstraat In het gemakkelijk te stellen dat Zierikzee verkeersarm moet worden gemaakt." Naar aanleiding van een klacht van koninklijke harmonie 'Kunst en Eer' over de geluidshinder tijdens een con cert zegde de voorzitter op voorstel van de heer H. Asma (pvda) toe. dat v neer mogelijk tijdens openluchtcon certen voortaan dranghekken geplaatst. Nadat de 33 punten tellende agenda maandagavond was afgewerkt hielden HavenkwarUer, zullen nu in de nieuw bouwwijk Poorlambacht komen. De raad ging daar maandagavond mee ak koord. De plannen voor de Molenstraat lopen nogal vertraging op en de wo ningbouwvereniging wil toch graag gaan bouwen. de raadsleden algemene beschouwin gen. Voor de PCF/KVB sprak de heer D. van den Doel voor de PvdA de heer J. Groen en voor de WD L. Becu. Woens dag zal de voorzitter namens het college hierop antwoorden, waarna re- en du plieken kunnen worden gehouden en de 11 e raacl güig verder akkoord met het begroting voor 1977 zal worden behan deld. De vergadering begint uur. nemen van een voorbereidingsbesluit 20.00 voor het tweede deel gebied binnenstad zuid-west. PvdA-FRA CTIE STEMDE BLANCO OPVOLGER VAN M. C. DOELEMAN ZIERIKZEE - Met negen van de dertien stem stemmen is maandagavond tij dens de vergadering van de Zierikzeese gemeenteraad PCF'er W. den Boer ge kozen tot nieuwe wethouder van Zie rikzee. De raad zelf werd aangevuld met VVD'er de heer F. A. de Jager. Er waren vier blanco stemmen uitge bracht en die waren van de PvdA- fractie. 3-0 nederlaag naar huis gestuurd. Door Deze fractie was het helemaal niet eens het gelijke spel van 2-2 in de wedstrijd met de PCF-kandidatuur Den Boer en WHS 4 - VVC'68 werd in e kaart Tholenaren gespeeld. Rozenoord 3 - Vrederust 3 eindigde in een 1-1 gelijk spel en tenslotte verloor Tholense Boys 5 met 2-0 van Dinteloord 4 in de vierde klasse B in een rommelig duel. Foto: Het wijnproeven, zaterdag in de Prins Willem Alexander-mavo in Vlis singen sport vereniging 'De Uitlaat' hield za- genen ^je een van (je zeVen klassen terdag de jaarlijkse feestavond. Dat een van de eerste drie klasseringen had- gebeurde in het gebouw van de voor- den beten te bemachtigen kwamen voor matige vismijn aan de Nieuwendijk. ZQ.n diploma in aanmerking. Inleiding voor SGP-vereniging W olphaartsdijk WOLPHAARTSDIJK- Op donderdag 2 december aanstaande zal de DGP- kiesverenigmg 'De banier" in Wolp- haartsdijk een openbare vergadering beleggen in het verenigingsgebouw van de gereformeerde gemeente. De bijeen komst begint om 19.30 uur. De heer G. van den Berg, burgemeester van St- Philipsland en lid van provinciale sta ten van Zeeland, zal een inleiding hou den over het onderwerp 'actuele poli tieke vraagstukken'. Herbestrating Spanjaardstraat MIDDELBURG - Vandaag dinsdag, wordt begonnen met de herbestrating van de Spanjaardstraat. In verband daarmede moet de straat voor (brom) tie Is verkeer worden afgesloten. Het werk zal half januari 1977 gereed zijn. Er wordt begonnen aan de zijde van de Haringplaats. Ter hoogte van de. Bleekersgang wordt een zogenaamde Amsterdamse paal geplaatst Derge lijke palen werden onlangs ook oop de Balans aangebracht het feit dat PCF-wethouder C. bij de Vaate blijft zitten en niet. zoals eerst zijn plan was. aftreedt om gezondheidsre denen om plaats te maken voor opvol ger Den Boer. Hoewel de door het over lijden van wethouder M. C. Doeleman vrijgekomen zetel was voorbestemd aan de WD kon deze partij daar geen op volger voor leveren. Fractievoorzitter L. Becu zei dat het zijn partij misschien te verwijten zou zijn dat die niet voldoende aandacht had besteed aan een opvolger, maar dat geen verwijt geen verwijl geen verwijt gemaakt kon worden, dat de WD was gaan praten met de PCF. waarmee men in 1974 afspraken voor een zittingsperiode had gemaakt. De WD was liever niet met de PVDA gaan praten over de wethouderszetel, omdat daaruit misschien verplichtingen voor een volgende zittingsperiode zouden kunnen voortvloeien. „Na deze periode willen wij vrij staan", aldus de heer Be cu. De PvdA liet bij monde van fractie voorzitter J Groen weten er geen moeite mee gehad te hebben, wanneer de WD een nieuwe wethouder zou heb ben geleverd. „De moeilijkheden begin nen". aldus de heer Groen „wanneer de WD-fractie daartoe niet in staat bfijkt". Hij vond het dan ook vreemd dat daar bij de samenstelling van de lijst van de WD geen rekening mee was ge houden. De afspraak tussen WD en PCF vond de heer Groen daarom niet meer gelden, wanneer een van de beide partners, die beiden een wethouder zouden leveren, die afaspraak niet na kan komen De PvdA had het dan ook logisch gevonden wanneer PCF en WD in het belang van de bestuurbaarheid van Zierikzee met de PvdA waren ko men pratendie toch ook in het verleden wethouders heeft geleverd, zondat dat dit grote conflicten met de raad bracht. „Men verwijt ons weieens dat we partij politiek bedrijven", aldus de heer Groen, „maar wat te denken van de op lossing van de PCF en WD". Hij noemde de punten op: een wethouder die om gezondheidsredenen zou aftre den. een wethouder die nog moet wor den ingewerkt, een wethouder die wil aftreden wanneer de WD een andert zetel kan bemannen, „wat wij in dez< periode niet zien gebeuren", aldus dc heer Groen, en daaraanboven nog eei PCF die twee wethouders levert, dl' beiden lid van de ARP zijn. „Een smalle basis", aldus de heer Groen. Hij herinnerde de wethouder Bij de Vaate eraan dat hij weieens heeft ge steld dat de PvdA zou streven naar een programcollege. „De PCF met vijf van de dertien zetels wil er op zijn minst een eenmanszaak van maken", aldus de heer BVroen. Redenen te over vond hij dus om blanco te stemmen. De PvdA koos niet voor een tegenkandidaat, om dat er dienaangaande geen afspraken gemaakt hadden kunnen worden, in de eerste plaats over het programma. Namens de PCF zei de heer D. van den Doel begrip op te brengen voor het PvdA-standpunt. Hij wees er echter op dat de WD ten allen tijden de ene PCF-zetel kan blijven claimen. „Het is fijn dat de WD vertrouwen in ons stelt en ons een wethouder heeft gevraagd", vond hij. Hij wees er bovendien op dat wethouder Bij de Vaate altijd heeft ge zegd te willen blijven zitten wanneer er geen opvolger voor hem was. „Dat heeft hij nu waar gemaakt"aldus de heer Van den Doel. Wethouder Bij de Vaate op zijn beurt verklaarde in dit geval nu een aantal van zijn andere functies die geen verband met zijn wethouderschap heb ben te moeten laten vallen. Voorzitter burgemeester Th. de Meester felici teerde de nieuwe wethouder met zijn benoeming.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 29