Smeedkunst in tienvoud MAANDAG 29 NOVEMBER 1976 Door een noodlottig ongeval werd plotseling van ons weggenomen mijn innig geliefde vriend en mijn lieve papa FRANS WALGERING r op de leeftijd v i 23 jaar- Zijn diepbedroefde Ineke en Miranda De crematie zal plaatsvinden dinsdag 30 no vember om 10 30 uur in het crematorium 'West-Gaarde'. Ookmeerweg. Amsterdam-West. Heden is vrij onverwacht overleden, om PIET VAN SORGEN Onze deelneming gaat uit naar zijn v verdere familieleden. Personeel Rijkswaterstaat Arr. Vlissingen Vliss. 26-ll-'76. Op 25 november ging onverwacht van ons heen. mijn liefste man. onze lieve vader en grootvader HENDRIK JACOBUS WEEZEPOEL op de leeftijd van 62 jaar. Vlissingen: J H Weezepoel-Ploeg Souburg: J Weezepoel M. Weezepoel-den Boer Eric, Silvia Middelburg: H. M. Weezepoel A. Weezepoel-van de Visser Marco, Jeroen Souburg: M. L. Weezepoel E. C. .G. Weezepoel- van Kaam Marcel Amsterdam: S. J. Weezepoel J. H. L. van Kesteren Oost-Voome: J. A. van den Berg- Weezepoel A. L. van den Berg Middelburg: A. J. Weezepoel Vlissingen: N. J Weezepoel H. E. C. Weezepoel-Roose Vlissingen: J. H. Weezepoel Souburg: H. J. Weezepoel G. M. S. Kloosterman Vlissingen: A. J. Weezepoel Vlissingen: G. A. Weezepoel Vlissingen. Kasteelstraat 82 Daar het overlijden heeft plaatsgevonden in het buitenland, zullen wij het tijdstip van begraven nog nader bekendmaken. Geen bezoek aan huis. Op 25 november is van ons heengegaan onze schoonzoon, zwager en oom HENDRIK JACOBUS WEEZEPOEL op de leeftijd van 62 jaar. Nuth: D. van Heijningen A. van Heijningen-Franken Heerlen: w Hansen H. Hansen-Ploeg Nuth: J Ploeg M. Ploeg-Haagmans Victoria: A. Ploeg (Australië) D. Ploeg-Holland neven en nichten. Nuth, 26 november 1976. ADRIANA JOHANNA HANSE-MARIS Kruiningen: J. E. T. Swenne-Maris J. H. Swenne Nunspeet: Cokkie Bovenkarspel: Bert, en Judith Suzanne en Andrea Ursem: Cor en Henne 27 november 1976. Heden overleed, toch nog onverwachts, na een zorgzaam leven onze lieve moeder en oma CATHARINA JOHANNA STURM sinds februari 1968 weduwe van Joos de Kuyper Zij bereikte de leeftijd van 77 jaar. Middelburg: C. de Kuyper K. M. de Kuyper-Schrier Groningen: P. de Kuyper F. J. de Kuyper-Langejan Belfeld (Li: J. de Kuyper F. de Kuyper-Joosse Middelburg: J. C. Don-de Kuyper J. Don Koudekerke. 27 november 1976. Verpleegtehuis 'Der Boede' Correspondentieadres: Nieuwstraat 22. Middel burg. Moeder is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg. Rouwbezoek van 17.30 tot 18.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 1 de cember a.s. om r 15.20 uur op de Algemene Be graafplaats te Middelburg. Vertrek vanaf Nieuwstraat 22 te 14.30 uur. Hieraan voorafgaande vindt een rouwdienst plaats voor de familie en belangstellenden in de aula op de begraafplaats die aanvangt om 15 00 uur en geleid wordt door de Weleerwaarde Heer ds. T. Rmkema. Na afloop van de teraardebestelling, gelegen heid de familie te condoleren in de condoléance- ruimte van de aula op de begraafplaats. Voor ons onverwacht heeft God tot Zich geroe pen, mijn lieve man. onze lieve zorgzame vader, behuwd vader en opa JACOBUS JOHANNES STURM op de leeftijd van 71 jaar. B Sturm-Cijvat J J. Sturm A. Sturm P. J. Sturm P. J. Sturm-Boone Sjonny en Martin De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg. Bezoekuur van 17 30-18.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben woens dag 1 december a.s. om 12.00 uur op de begraaf plaats te Koudekerke. Vertrek van het gebouw achter de Geref. Kerk om 11 45 uur. Na de teraardebestelling is er gelegenheid tot condoleren in het gebouw achter de Geref. Kerk. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Heden overleed onze lieve zuster, behuwdzuster en tante CATHARINA JOHANNA DE KUYPER-STURM op de leeftijd van 77 jaar. Middelburg J. C. Sturm Goes: A. Sturm-Rottier J. P. Sturm C. M. Sturm-Kaljouw Alphen a/d Rijn: W C. Sturm C. E. Sturm-Fransoo IJzendijke: J. Sturm W. Sturm-Lievens Oostburg: P. de Schrijver-Sturm W. de Schnjver Middelburg: C. Sturm neven en nichten. Der Boede. Koudekerke. 27 november 1976. Diep bedroefd, maar dankbaar wat zij voor ons is geweest, geven wij u kennis da t op de leeftijd van 74 jaar van ons is heengegaan, mijn lieve vrouw, onze moeder, behuwdmoeder. groot- en over grootmoeder, mevrouw JACOBA ELISABETH VERLINDE echtegenote van Camillus J. D. Cattoir Terneuzen: C. J. D. Cattoir Vlissingen: E. H. Cattoir M. L. I. A. Cattoir-Verhelst Hans. Karin, Frank, Veronique Hoek: S, M. de Feyter-Cattoir A. P. de Feyter Wim, Christine en Sakia Alex Rotterdam: M. S. v. d. Have-Cattoir C J. v. d. Have Monique, Gert-Jan Terneuzen. 27 november 1976. 'De Veste'. Oostelijk Bolwerk 338. De crematie zal plaatshebben op woensdag 1 december a.s. om 15.45 uur in het crematorium Maeterlinckweg 101, Rotterdam 24. Zij die haar de laatste eer wensen te bewijzen worden verzocht om 14.30 uur aanwezig te zijn in voornoemd crematorium. Gelegenheid tot condoleren na de plechtigheid in de aula van het crematorium. Geen bezoek aan huis. Heden overleed na een geduldig gedragen lijden in de Hope des eeuwige levens onze innig ge liefde zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder MAATJE KRUIJS VOORBERGE geboren Nieuwdorp op de leeftijd van 76 en 6 maanden. Ps. 42 Vers 6 onberijmd. J. Kruijs Voorberge L. C. Kruijs Voorberge-Mclio J. de Bart-Kruijs Voorberge A. de Bart. J. Wirtz-Kruijs Voorberge J. Wirtz klein- en achterkleinkinderen. Hoedekenskerke. 28 november 1976. Kerkstraat 4 Correspondentieadres: 's-Gravenpoldersestraat 16. De begrafenis zal plaatshebben D.V. op woens dag 1 december om 14.00 uur vanuit het vereni gingsgebouw- Condoleren na de begrafenis in het verenigings gebouw De Griendt. Heden overleed onze beste buurvrouw. MEVR. KRUIJS VOORBERGE-NIEUWDORP op de leeftijd van 76 jaar en 6 maanden. Zij zal altijd in onze herinnering blijven voortle ven. De buren Mevr. Schouwenaar H. M. Koenderink A. de Bart Hoedekenskerke. november 1976. Heden nam de Here, na een langdurigen smarte lijk lijden, tot Zich onze geliefde zuster, behuwd zuster en tante JOSINA LAPORT op de leeftijd van 75 jaar (1 dag voor haar 76ste verjaardag). Zij is verlost. God heeft haar welgedaan. Middelburg: J. Laport E. Laport-Bakker Ommoord: J. Heiligenberg-Laport M. Heiligenberg Rotterdam: A. P. Laport I. Laport-Polhuis Middelburg: A. S. Sinke-Laport Neven en nichten. Goes. 27 november 1976 Verpleeghuis 'Ter Valcke' Correspondentieadres: mevr. A. S. Sinke- Laport. Klein Vlaanderen te Middelburg. De begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Middelburg. De rouwdienst wordt gehouden in de aula aldaar op donderdag 2 december a.s aanvang 14.00 uur en /.ai worden geleid door de weleerwaarde heer ds W M de Bakker, waarna de graflegging zal plaatsvinden. Na afloop hiervan is er in genoemde aula gele genheid de familie te condoleren. V orig jaar zomer was er in liet Zeeuws Kunstenaarscentrum in de Middelburgse Lange Noordstraat een opmerkelijke, kleine tentoonstelling te zien van werken van edelsmeden en een boékbindster. liet was een expositie die eigenlijk om een vervolg vroeg en dat vervolg is er nu: tol 9 december in het zelfde ZKG'. De boekbinderij is, jannnergenoeg. niet vertegenwoordigd, maar dat kan weer eens een volgend hoofdstuk op zich zijn. Alle aandacht dus ditmaal voor de edelsmeedkunst en de tien beoefenaren ervan die hun werk voor deze tentoon stelling hebben afgestaan. Alle aandacht ook vooreen veelheid van vaak prachtige materialen die - naast elkaar geplaatst - een boeiend vergelij- kingsspel opleveren Het werk van de edelsmid, hoe onaf hankelijk ook, zal - dunkt mij - toch vooral gericht zijn op de functie van het object, de goede en voorname sier Ik geloof dat deze expositie dat zeer nad rukkelijk onderschrijft De functie staat haast overal primair: men moet de pro- dukten kunnen dragen of te kijk zetten, gebruiken en er mee omgaan. Lusthoven uit de 18e eeuw in Zeeuws Museum MIDDELBURG - In liet Zeeuws Mu seum in Middelburg loopt een tentoon stelling over 'Tuinaanleg in de 18e eeuw op Walcheren'. Deze expositie geeft een beeld van de fraaie tuinen die bij de vele buitens in liet 18e-eeuwse Walcheren werden aangelegd. Deze tuinen werden aangelegd in Franse stijl, met als grote voorbeeld de tuin van Versailles De discussie ron dom het terugbrengen van paleis Het Loo in de 18e-eeuwse Franse stijl was voor het Zeeuws Museum aanleiding voor deze tentoonstelling. Walcheren bezat in de 18e eeuw een groot aantal buitenverblijven waar men wedijverde in de navolging van de Franse tuinaanleg. Veel van deze 'lus thoven' zijn in de loop van de 19e eeuw gesloopt Soms herinnert een boerderij nog aan het bestaan van deze bezittin gen. De tentoonstelling laat via bewaard ge bleven tekeningen en aquarellen iets zien van de 'lusthoven'. Deze waren veelal zomerresidenties van bestuur ders die in het winterseizoen in heren huizen in Middelburg of Vlissingen doorbrachten. Andere documenten ver tellen iets over de aanleg. In Frankrijk werd de in wezen kunstma tige tuinaanleg in de tweede helft van de 18e eeuw vervangen. Ruim 30 jaar latei vond hierop ook in Nederland een an dere tuinstijl. de zogenaamde Engelse tuin, navolging. Deze tuinstijl wordt ge kenmerkt door een natuurlijker verloop van boomgroepen en struiken en slinge rende lanen. Het Zeeuws Museum wil hieraan in een van de volgende tentoonstellingen aan dacht besteden De nu lopende exposi tie over de 18e-eeuwse tuinen op Wal cheren duurt tót 7 januari' van het vol gend jaar. Ik geloof dat de persoonlijke expressie van de kunstenaars daar wel eens wat onder heeft geleden. Het grootste deel van hel tentoongestelde materiaal komt aldus wat 'gladjes' over. met gere kend naar de eigenschappen van het materiaal, maar veeleer naar de 'ex pressieve' kant of juist het ontbreken ervan. Nu stellen zowel de aard van het mate riaal als de functionaliteit van het pro- dukt hun beperkingen, maar dal hoeft met noodzakelijkerwijs te leiden tot een gebrek aan dynamiek, expressie en ori ginaliteit in de vonngeving Het tegendeel zag ik enkele weken gele den bevestigd op een tentoonstelling in Genève, waar het edelsmeedwerk van een aantal jonge mensen die werken met precies dezelfde materialen (al was er dan meer goudbijeen was gebrach t. Daar was een veel grotere 'durf in ge legd. een wat gloedvoller vormgevend uiten ook. Nu voeg ik daaraan toe dat het waarschijnlijk zo zal zijn dat - leve de wisselwerking - ook het koperspu- bliek daar metwat meersieraden en wat meer durf de wat duurdere straat op gaat dan hier gemeenlijk het. geval zal zijn, maar dat neemt niet weg dat de mogelijkheden duidelijk (en aange toond) zijn. Een en ander betekent overigens niet dat ik niet met plezier het werk op deze Middelburgse expositie bekeken heb. want er is veel fraais te zien in deze getuigenissen van vakmanschap. Speel dat spel van matenaalswisselin- gen en vormen mee en vergeet daarbij uitsluitend aan goud en zilver te den ken. Ook ivoor, aluminium, leer. per spex. messing, nikkel, staal, stenen, houten brons vragen in verschillende combinaties de aandacht, Werken van: Cees Mulder, Adnaan van Strien, Marjan Gilliamse. Lydie van Bemmel. Ant Postma, Bruno Ninaber van Eyben, Albert Olthof, Frans van Nieuwenborg Martijn Wegman. Lydie van Bemmel en Cees Mulder wa ren ook vertegenwoordigd op de exposi tie van juli 1975. (Prijzen tussen 25.-en 14.00.-i. W„. ie deze tentoonstelling toch be zoekt, kan ook doorlopen naar de ach terkamer waar - ook tot 9 december - Jan van den Broeke een aantal teke ningen en aquarellen, het natuurge beuren betreffende, exposeert. Het is een aardige en alleszins rustige en rustgevende expositie van werk dat met veel attentie en liefde voor het detail is gemaakt. Van den Broeke isoleert op zijn bladen de kleine dingen uit de na tuur, planten, bloemen, blaadjes en en kele vogel en vraagt zo aandacht voor het geheel. Hij doet dat in 't algemeen Heden overleed zacht en kalm onze lieve moe der. behuwd-, groot- en overgrootmoeder JACOBA NEELTJE VAN WILLEGEN weduwe van Jan van Liere op de leeftijd van 79 jaar. Kapelle: M. E. Korstanje-van Liere J. Korstanje Kloetinge: J. van Liere Kaapstad: J. Hage-van Liere M. C. Hage klein- en achterklein kinderen Kapelle. 27 november 1976. C. D. Vereekestraat 58. Correspondentieadres: Alexanderstraat 39. De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 1 december om 14.00 uur te Kapelle vanuit de aula op de begraafplaats. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula. Diep bedroefd maar dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft betekent geven wij kennis dat na een langdurige ziekte in het ziekenhuis 'Berg- zicht' van ons is heengegaan gesterkt door de genademiddelen der H. Kerk. mijn innig geliefde echtgenote onze goede moeder en oma ADRIANA JOHANNA BOERS echtgenote van Albertus Adolf Boel op de leeftijd van 79 jaar Uit aller naam A. A. Boel Goes. 27 november 1976. Kievitlaan 64. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis 'Bergzicht' te Goes. Bezoektijd van 15.00 tot 15.30 uur. De uitvaartdienst zal plaatsvinden in de H. Ma ria Magdalenakerk te Goes op woensdag 1 de cember a.s. om 11.00 uur waarna de begrafenis op het R.-K. Kerkhof aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Gasthuis Kievitslaan 64. Heden werd nog vrij onverwacht na een hefu volle verzorging in het Verpleeghuis 'De Wed kampen' van ons weggenomen onze lieve zorg zame moeder behuwdmoeder en oma op de leeftijd van 79 jaar. Hilversum: S C. Overbeeke-Bierens Kruiningen: J P. Sandijk-Bierens D. H. Sandijk Hilversum: J. A van Overbeeke J van Overbeeke-Tabak Kruiningen. Dick en Tonny André Rilland-Bath, 27 november 1976. Hoofdweg 60. Post- en condoleanceadres: Henri Dunantstraat 82, Kruiningen. De begrafenis zal plaatshebben woensdag 11 de cember op de Zuiderbegraafplaats in Terneuzen om 14 00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula op de begraafplaats. Heden is voor ons onverwacht overleden onze lieve schoonzuster MARIA BIERENS-VERBRUGGE weduwe van Laban Bierens op de leeftijd van 79 jaar. Uit aller naam J. J. Bierens. Rilland-Bath. 27 november 1976. Met grote droefneid geven wij kennis van het overlijden in het Gem Ziekenhuis te Schiedam, van onze lieve zuster, behuwdzuster en tante in de ouderdom van 78 jaar. Uit aller naam A. de Pagter. Heden overleed zacht en kalm tot onze droef heid. onze lieve vader, behuwdvader en opa JAN DE ROOS weduwnaar van Adriana Walraven op de leeftijd van 87 jaar. IJsselmuiden: D. de Roos iA. de Roos-de Haan Axel: S. de Koning-de Roos W. F. de Koning U.S.A.: A. de Roos C. de Roos-Swarts Goes: J. H. de Roos P A. de Roos-Riemens De Meern: S. de Roos A de Roos-Verplanke Klein- en achterklein kinderen. Middelburg, 27 november 1976 Noordsingel 106. 'Jacob Roggeveenhuis' Correspondentieadres: Bessestraat 41, Goes De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Jacob Roggeveenhuis'. De begrafenis zal plaats vinden woensdag 1 de cember a.s. om - 13 45 uur op de algemene be graafplaats te Middelburg. Vertrek vanaf het 'Jacob Roggeveenhuis', ingang Gerbrandylaan, om 13.20 uur. Na afloop van de teraardebestelling gelegenheid de familie te condoleren in de condoléance ruimte van de aula op de begraafplaats. Onuitsprekelijk getroflen door alle blijken van liefde, vriendschap en genegenheid tijdens zijn ziekte, en na het verlies van mijn diepbetreurde man JACQUES CORBEEL wil ik u allen ook hen waarvan mij naam en adres onbe kend zijn hartelijk danken. In mijn verdriet is dat voor mij één steun en geeft een gevoel van grote dankbaarheid. Jenny G. Corbeel-Stolk zeer aardig al blijft het zonde dat zijn overigens best gezonde meesje met een ziek oogje de wereld door moet. Dat laatste is overigens niet meer dan een (opvallend) detail. Mede aanbevolen. O. Zeeuwse korpsen in de prijzen op concours Tilburg (Van één onzer redacteuren) TILBURG - De vier Zeeuwse muziek korpsen, die zaterdag deel namen aan het nationale federatieve muziekcon cours van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen in Tilburg vielen allen in de prijzen. De brassband 'Onda' uit Middelburg pro moveerde zelfs naar de hoogste afde ling, de Vaandelafdeling. Het concours werd geouden in de Tilburgse schouw burg met een totaaldeelname van 27 blaasorkestcn. De optredens waren verdeeld over twee dagen, zaterdagen zondag. De orkesten uit Zeeland kwamen zaterdag aan de beurt. Deze provincie was de enige die aan dit concours brassbands leverde, plus nog 'n fanfareorkest. De Middel burgse brassband 'Onda' verrichtte een opmerkelijke prestatie door zich met een door de juryleden hooggeschatte uitvoering van de twee nummers 'The Gallions Reach' van Peter Yorke en 'Rule Brittannia' van Rimmer ondei leiding van dirigent Cees Cevaal naar de hoogste afdeling, de Vaandelafdeling te spelen. Ze verdienden met hun vertol king 296.5 pnt, een eerste prijs en wer den daarmee tevens de hoogste geklas seerde onder de Zeeuwse korpsen op dit concours. De reeds enige jaren in de Vaandelafde ling spelende brassband 'Excelsior" uit 's Heer Arendskerke, dirigent Daan Burger kwam ook zeer goed voor de dag met een eerste prijs van 295 punten, die dit orkest verdiende met zijn vertolking van de 'Sinfonietta' van Josph Horowitz en het 'Divertimento' van Kelley. In de ere-afdeling HA) trad op de brass band 'Ons Genoegen' uit Kamperland, die werd geleid door dirigent Foort Smit. Deze band voerde uit de 'Suite" van Seeghers en het toondicht 'Othello' van Rimmer en kreeg hiervoor van de jury 252 punten een tweede prijs toege kend. Fanfare De enige fanfare, die uit Zeeland deel nam w as 'De Echo' uit Wilhelminadorp, die werd gedirigeerd door Bram van Overbeeke. Dit orkest kwam uit in de derde afdeling. Hetspeelde'De Suite uit het Antwerpse Danshoek 1583' in het arrangement van Van Lijnschoten, en de 'Danserije' van Susato. Zij werden hiervoor gehono reerd met 271 punten, een tweede prijs. Het hoogst aantal punten werd zater dag bijeengespeeld door het orkest 'Wilhelnuna'. een harmonie uit Glaner- brug, die 329 punten verkreeg, een eer ste prijs met lof van de jury. Deze jury werd gevormd door compo nist, arrangeur en dirigent Henk van Lijnschoten, Piet Stalmeijer en A. Herckenrath. Voor het concours was grote belangstelling. Voor de talrijke bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze lieve moeder, groot- en over grootmoeder DINA CORNELIA DE BACK weduwe van Abraham Kole, betuigen wij onze hartelijke dank. N. J. Harinck-Kole A. Harin.ck Klein- en achterkleinkinderen Kruiningen, november 1976 Nieuw- Beierland, november 1976 LEES DE PZC D. P. W. KEI ZER arts te Goes is morgen afwezig Dr D. Dorrepaal is afwezig op woensdag 1 december

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4