B. en w. W esterschouwen somber over woningbouwmogelijkheden 'De Putmeet', Scharendijke, onder grote belangstelling geopend Het hele werk, een goed begin gymnastieklokaal en gemeenschapsruimte Oefeningen Uitspanning9 vierde zilveren jubileum Loescheke-Peldszin, 'een apart paar' gemeente zou slechts elf woningen per jaar mogen bouwen MAANDAG 29 NOVEMBER 1976 WISSEL SCHOUWEN BEVOLKING HING DE VLAGGEN UIT SCHARENDIJKE - Bijna heel Scha rendijke is zaterdagmiddag betrokken geweest bij de opening van gymnas tiekzaal en gemeenschapshuis 'De Putmeet' in het centrum van het dorp. De vlaggen hingen uil, de harmonie 'O en O' uit Zonnemaire zorgde voor een feestelijk muziekje en alle inwoners kregen na het officiële gedeelte de gele genheid om het nieuwe gebouw te be kijken en demonstraties van de ballet school en de volleybal-, voetbal-en bad mintonverenigingen bij te wonen. Hoewel 'De Putmeet' zaterdag pas offi cieel werd geopend, is het gebouw al enige tijd in gebruik. Momenteel maken drie badmintonverenigingen, een vol leybalvereniging. een sportvereniging, een balletschool en de club voor licha melijke oefening voor ouderen al ge bruik van de nieuwe zaal. Burgemeester E. Baerends vond dat hoopgevend en een bewijs van het nut van een dergelijk gebouw Hij kaartte in zijn welkomsttoe spraak bij de inspecteur voor het lager onderwijs, de heer J. Gelijns. die later de gymzaal zou openen, de mogelijkheid voor een gymzaal in Kerkwerve aan. De festiviteiten rondom de opening be gonnen in het gemeentehuis van Scha rendijke. waar een groot aantal geno digden aanwezig was. Daar dankte de heer Baerends de heer Gelijns voor zijn komst en bood hij mevrouw Gelijns en zijn echtgenote, mevrouw A. G. Baerends-Reinders, die de gemeen schapsruimte zou openen, een bloe metje aan. De heer Gelijns herinnerde hij er aan. dat hij met hem weieens 'de gens heeft gekruist', maar ook samen met hem 'barricades heeft beklommen' ten dienste van het onderwijs. Hij hoopte daarmee door te kunnen blijven gaan en wees op het belang van een gymzaal voor Kerkwerve, omdat nu de leerlingen per bus naar Scharendijke moeten komen. Hij noemde het meuwe gebouw van belang voor de leetbaar- heid van Scharendijke en een middel om de gemeenschapszin te bevorderen. De bewoners zelf hebben het streven van het gemeentebestuur, zo zei hij la ter. gedragen, zodat het gebouw eigen lijk met medewerking van de hele ge meenschap tot stand kon komen. Daar naast echter hebben heel wat mensen er werk aan gehad. Ontwikkeling Hij dankte dan ook het secretarie- personeel, de aannemer en onderaan nemer en hij wenste het conciérge- echtpaar Van Iwaarden 'genoeglijk werken' toe. De heer Gelijns had ter voorbereiding van zijn toespraak een oude kaart van Scharendijke opge zocht en daarop ontdekt, dat een plaats, die nu 2300 inwoners telt, in vroeger dagen slechts een gehucht was. „Scharendijke is laat tot ontwik keling gekomen," zei hij, „maar van daag wordt bewezen, dat die ontwikke ling wordt voortgezet." "ïM 'De Hoofdpoort' vierde 40-jarig jubileum ZIERIKZEE - Buurtvereniging 'De Hoofdpoort" in Zierikzee vierde vrij dagavond tijdens een gezellige avond in Concordia het tO-jarig jubileum. Aan het gezellig samenzijn ging een huis houdelijke vergadering vooraf, die werd bijgewoond door bijna alle buurtbewoners. Mevrouw A. G. Baerends-Reinders wees in haar openingstoespraak op het be- mevrouw Baerends als organisatrice van hetbejaardenwerk een batterij klok lang van de gemeenschapsruimte in het aan. Namens sportvereniging ZSC bood meuwe gebouw. „Een ruimte bevolking elkaar zal kunnen ontmoeten om samen de gemeenschapsband van het dorp te kunnen beleven de gemeen de heer Van der Horst gelukwensen De heer Baerends dankte iedereen voor de belangstelling en bood de heer Ge lijns als herinnering nog een tinnen bord Voorzitter C. Berrevoets verwelkomde hen en ging bij deze gelegenheid dieper in op de historie van de vereniging, die veertig jaar geleden werd opgericht ter gelegenheid van de verloving van prin ses Juliana en toen nog 'Het, Zoute Grachtje" heette Na de demping van een gedeelte van de Zoute Gracht werd het "De Hoofdpoort' Het eerste bestuur huisde tot 1958 in café Verhage. Voorzit- ters van de verenigingen waren onder anderen de heren W. Oosthoek en J. KrakeeL In 1958 verhuisde de vereni ging voor bijeenkomsten naar het "Huis van Nassau". Na de geschiedkundige gegevens vertelde penningmeesteresse. mevrouw G. Nouwen-Noorthoek iets over de financiële positie van de vereni ging. Bestuurslid J Hagesteijn werd tot nieuwe secretaris gekozen, omdat de heer F. Verspeek aftrad In het vijfkoppige bestuurd naast me vrouw J. bijde Baate-Eckiiardt. de heer L. Koper tot bestuurslid gekozen. De heer Verspeek kreeg cadeaus en werd toegesproken. De vereniging huldigde verder de dames J. v. d. Zande-van den Hoek en T. Berrevoets. die beiden veer tigjaar lid zijn. Voorts werd bekend ge maakt dat hel. sinterklaasfeest voor de kinderen van de buurt.op 1 december m Lotus zal worden gehouden. Na het za kelijke gedeelte begon het feest Leden Zeeuwse filmdag in Goes trok ruim tachtig bezoekers GOES - In het Goese Grand Theater is zaïcrdac de dertiende Zeeuwse filmdag gehouden. Er werden films vertoond, die op het laatstgehouden filmfestival 'Feslicon* in Laren werden gedraaid. Een groot aantal films, die daar werden bekroond, werden naar Goes gehaald Hel filmfestival is vooral bedoeld vooi mensen uit het vormingswerk, het on derwjjs en het. sociaal-cultureel werk De bedoeling van de filmdag is. om deze mensen kennis te laten maken mei films, die zij mogelijk voor hun werk kunnen gebruiken De filmdag werd door ongeveer tachtig tot negentig be langstellenden bezocht. Dat was iets minder dan het vorig jaar. De films, die zaterdag de meeste indruk op de bezoe kers maakten, waren 'Lieve Theo" rover de communicatie in 't ziekenhuis*. Bloed" teen documentaire naar hei boek van Roel van Duyn over de ont wikkeling van een kweekreactor gevoed met. menselijk bloed) en 'De Beste van deklas' rover de opvang van verslaafden aan drugsi. De dertiende Zeeuwse film dag werd georganiseerd door de werk groep Zeeuwse filmdag in samenwer king met de stichting verenigd Neden lands filminstituut. De filmdag stond onder auspiciën van de provinciale her- KüIPERSPOORTTHEATER. MIDDELBURG Speelgroep Expressie Heerlen i met De Cac- tusbloem. blijspel, onder regie van Franck van Erven. MetKarin Jallnk. Gmdo Janssen. Mart-Anne Leenaers. Marlies Nieskens. Ben Bringmann. Ton Heltwig, Jac Gulikers. Paul Gulikers en Rosita de Vree. een voor deze streken voorbeeldig In itiatief. (Volgende voorstelling: zaterdag II decem ber. 20.00 uur, Kuiperspoorttheater Toneel groep Gunda lUdenl met "Kasteel in Zwe den" van Francoise Saganl. H« Let Middelburgs Werktheater is zijn seizoen zaterdagavond in een wonder vol Kuiperspoorttheater op zijn minst "geslaagd" begonnen met een in het al gemeen aantrekkelijke, zoveelste uit gave van het zeer bekende maar nog lang niet. uitgespeelde blijspel De Cac- tusbloem. Die nieuwste versie was die van de Heer- lense groep Expressie en ze bleef de oor spronkelijke "bedoelingen" van en de aanwijzingen bij en in het stuk zeer na- schapszin te bevorderen," zei hij. Het met het gemeentewapen aan. Hierna gezelschap ging hierna naar buiten, waar de harmonie uit Zonnemaire de toegestroomde belangstellenden ontr kreeg de bevolking gelegenheid om het gebouw te bezichtigen. Tot ver in de avonduren hielden de Scharendykse De heer Gelijns trekl het gordijn weg en onthult de naam 'Putmeet'. men vieren. haalde op twee feestelijke nummers. De verenigingen een aantal demonstraties, oorkonde uit en inviteerde de heer Gelijns opende de gymzaal door het wegtrekken van een gordijn voor de stileerde naam "De Putmeet". De leer lingen van de vijfde en zesde klas van de Helcherzeewchool gaven een gymnas- tiekdemonstratie. Mevrouw Berends opende hiema de gemeenschapsruimte methetomdraaien van de sleutel. In die gemeenschapsruimte zijn een bar, een grote zaal en een keuken onderge bracht, terwijl er een verbinding is ge maakt met de gymzaal, die ook voor grotere bijeenkomsten kan worden ge bruikten bijvoorbeeld voor vakantieac tiviteiten. jaar zal de filmdag in Goes houden. Toneel tijdens sinterklaasavond voor bejaarden ZIERIKZEE - In het Nederlands her vormd verenigingsgebouw te Zierikzee werd de Sint Nicolaasavond voor be jaarden gehouden. Deze bijeenkomst was georganiseerd van een aantal andere verenigingen d0Qr de afdeling zienkzee van de Unie kwamen het bestuur feliciteren. Ook V0Qr vrouweHjke vrijwilligers (UVVi. kwam carnavalsprins Adnaan tut Ou denbosch met zijn gevolg kwam op be- Door het toneelgezelschap Platago uit zoek. Hij reikte de besuursleden een Goes werd het blijspel in drie bedrijven oorkonde uit en inviteerde de vereni- van Dick ban Maasland "Groeten uit Ni- ging om in Oudenbosch carnaval te ko- ce' opgevoerd In de pauze bracht de vormde jeugdraad. Ook het volgend bij. Zo werd regelrecht gespeeld op de rorden ge- wat lichtvoetige Franse comedie. com pleet met entr'acte-muziek. het bijbe horende type-casting-werk en een to neelbeeld dat snelle "flitsen" mogelijk maakt. Regisseur Van Erven heeft ook de techniek - met name het licht - volle dig in dienst van die opzet gesteld, zoda t dit toch wat lange en speltechnisch niet zo gemakkelijke stuk (waarin niet min der dan dertien changementen geno men moeten worden), ook buiten het pure spelplan de nodige vaart meek reeg. Franck van Erven toont zich een. met zijn op de mogelijkheden van tekst en situaties zeer attente mise-en-scene. bekwaam regisseur. Hij heeft zich al- Sint een bezoek aan de bejaarden. thans in staat getoond van een verhaal datbulktvande onwaarschijnlijkheden en fondantrandjes. een even besliste als tuurlijk niet zeggen dat ze hun instru- Concert Ohm zonder meer moeite waard VESTZAKTHEATER VLISSINGEN Ohm Kollekticf. met Niko Langenhufjsen-bas. Willem Kühne-fender-piano. Pieter Henrard-slagicerk. Ap Baars-tenorsaxofxm. Rob van Stratumaltsaxofoon en Peter Comelis-sopraansaxofoon. Het Ohm-sextet, onder leiding van bas sist Niko Langenhuijsen. speelde zater dagavond in het Vlissingse Vestzak theater. Een geslaagd jazzconcert, dat kan in elk geval voorop gesteld worden. Geslaagden dan het optreden vrijdag avond in 't gemeenschapscentrum 'De Dullaert" te Hulst, waar het de zes muzi kanten tegenviel dat er zo weinig pu bliek was. Dat is het Ohm-sextet niet gewend, en geheel terecht. De groep mag gerust, de ontdekking van de afge lopen jaren heten. Dat ligt niet in het minst aan bassist Langenhuijsen en pianist Willem Küh- ne. de twee sleutelfiguren en om de rit mesectie even helemaal te noemen 'n - zeker zaterdagavond - goede slagwer ker. Pianist en bassist voorzien de drie rietblazers van impulsen tijdens de so lo's. Ze geven de richting aan. Hoogte punten waren overigens de soli van Langenhuijsen en Kühne zelf. De drie saxofonisten hebben niet het niveau van deze twee. Dat hoeft ook nieten lijkt wellicht ook erg moeilijk. Dat wil na- VEEL GELUKWENSEN VOOR NIEUW ERKERKSE VERENIGING charmante uitvoering te geven. Want. eerlijk is eerlijk, het moet toch niet meevallen om van een story waarin een alleszins dartele tandarts de bloem der natie met de kwistigheden van zijn lijf en leden tracht de bedauwen maar toch in de armen wordt gedreven van zijn niet meer zo piepjonge assistente, een toneelprestatie te maken die het zoetige thema 'Liefde in het wit' op de achtergrond laat. V an Erven heeft het in amateurskrin-- ment niet goed bespelen maar de meeste indruk zaterdagavond in Vlis- singen lieten toch bassist en pianist. In het begin van het optreden - zo rond de klok van negen uur - leek het erop dat ook het publiek in Vlissingen niet de weg naar het theater kon vinden. Gedu rende het eerste nummer kwamen ech ter steeds meer mensen binnen en er kan gesproken worden van een goed be zet theater en daarbij zeer goede mu ziek. Muziek die uitging van thema's op p Bioscopen GOES - Huize Den Berg, 16 uur: uitzen ding Nomen Nescio; Ziekenhuis De Bevelanden Zuid. 15.30- 16.30 uur: uitzending Nomen Nescio. MIDDELBURG - Gasthuis. 20-21.15 uur: uitzending Rawa. VLISSINGEN - Bethesda-St. Joseph- ziekenhuis, 19.45-21.15 uur: uitzending Rawa. BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Max Havelaar. 14 jr GOES - Grand, 20 uur: Volkswagentje op drift,- a.l. HULST - De Koning van Engeland, 15 uur: Blote stoten die van het spel geno ten, 18 jr. 20 uur Max Havelaar. 14 jr: 20.30 uur: Death Wish, 18 jr. MIDDELBURG - City. 20 uur: One flew over the cuckoo's nest. OOSTBURG - Ledel. 20 uur: One flew over the cuckoo's nest. 18 jr TERNEUZEN-Luxor. 20 uur: Max Ha velaar. 14 jr. VLISSINGEN - Alhambra. 20 uur: De klokkenluider van de Notra Dame. 14 jr. Ten toonstellingen BERGEN OP ZOOM - Marklezenhoof. 14-17 uur Belgische grafiek Stichting ETC expositie. 13.30-17 uur: werken R. Engelen. HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. Restaurant 'De Schaapskooi": werken Ben Bonte. HULST - Galerie Van Geyt. 9-12 en 14- 18 uur: Feest der kleine formaatjes. Bar 'De Smidse": werekn Jacqie Vink. MIDDELBURG - Kunstzaal Van Be- nthem en Jutting. 9-18 uur: Oude pren ten en landkaarten. Zeeuws Museum. 10-12.30 en 13.30-17 uur: Tuinaanleg op Walcheren in de 18e eeuw. Galerie Pictura. 11-17.30 uur: Schilde rijen van Sonja Geverdinck en aquarel len van Mathieu Simmer Vleeshal: kunstenaarsgroep 'Web'. Rijksarchief RPA expositie: Kweek- mosschen en paedagogen NISSE - Galerie "De mooie staak'. 9-20 uur: werekn van de heer Messemaker. SAS VAN GENT - Galerie "Uilenspie gel". 9-12 en 13.30-18 uur: werken Lles- beth de Jonge. TERNEUZEN - Artikof. 8-18 uur: wer ken An en Leo van Witsen. VLISSINGEN - Hai Stadhuis. 8-12.30 en 13.30-17 uur: Grafische technieken. IJZENDIJKE - Streekmuseum West- Zeeuws Vlaanderen. 10-17 uur: Amateu ristische kunst. Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tele foon 01100-14444. Zeeuwsch-Vlaanderen - Temeuzen, tel. 01150-4444 Tholen - TeL 0011. teerde de heer J. W. Alkema. Hij bood BURGERLIJKE STAND THOLEN Geboren: Leendert S. zv J. de Graaff en M. L. Potter, Willemina dv W. Heijboer en K. C. Ligtendag, Anthony zv J. W. Seffelaaren M. S. Femandes. Adrian a E. dv D. K Bruijnzeel en L. A. Goedege- buure, Ronald J. zv J. van Gorselen L P. K. Dijke. Augustina P. dv J. J. Hage en M. W van der Steen, Jacobus A. zv J. J. Hage en A. Schot. Johanna E. dv I. C. Burggraaf en A. M. van Gilst, Francisca M. H. dv A. F. D. F. Soomersen M. H. van Opstal. Klazina A dv D. J. Theunisse en P. Goudnaan, Arthur zv P. J. M. Mennen en A. Moeliker. Getrouwd: H. L. Glerum en H. Geluk, A. J. Zwerus en E. J. Keur. A. P. Oosterom en H. Slager, D. W. Anthonisse en A. Lindhoud, J. J. Koopman en J. H. Wiel aard. E. M. R. de Koning en M. J. van de Leur, W. A. Bazen en P. M. Rijstenbil. J. C. Koopman en H. S. Wielaard. A. P. C. Oerlemans en F. J. Lathouwers. J. P. Aarden en A. C. I. M. Sloven, C. Bolier en L. Frans. Overleden: A. J. Schot89jr wvM. P. van Gorsel, J. M. van Nieuwenhuyzen 80 jr. A. Oostdijk 65 jr ev H. van Iwaarden. M. van Gorsel 85 jr wv M. M. Bolier, J. Jas- perse 77 jr. L. M. Andriesse 65 jr ev K. E. Rijnberg. C. J. Slager 72 jr. L.C. denBra- ber 61 jr. J. Molenaar 77 jrwvT. A. den w Engelsman. I. L. van Bezooijen 64 jr ev heeft ook 'Oefeningen Uitspanning' een N. E. van den Hoek. C. A. van der Maas J 69 jr ev J. Geuze. M. A. Bout 84 jr. M. Wagemaker "*5 jr ev J. den Engelsman. E. van Halem 53 jr ev C. L. Möller, C. Janse 85 jr ev I. de Jonge. JUBILEUM ALLEEN GEVIERD MET EEN RECEPTIE NIEUWERKERK - De muziekvereni ging 'Oefening en Uitspanning' van Nieuwerkerk herdacht zaterdag het 75-jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit feit werd in het dorpshuis een 2 uur durende receptie gehouden. Vertegen woordigers van plaatselijke vereni gingen, besturen van landelijke mu ziekkorpsen en meelevende Nieuwer- kerkers kwamen de jarige vereniging gelukwensen. De gemeente Duiveland werd verte genwoordigd door burgemeester J. D. de Kam en wethouder A. Bakker. Vele geschenken werden tijdens de receptie in ontvangst genomen. Zo was er een toezegging voorde aanschaf van nieuwe uniformen, terwijl de geschenken onder couvert worden bestemd voor het in strumentenfonds. Het heeft oorspronkelijk wel in de be doeling gelegen om het jubileum uitge breid te vieren. Maar het bestuur heeft tot deze sobere herdenking besloten, omdat kort geleden een bestuurslid plotseling is overleden. Uitnodigingen, die klaar lagen voor verzending zij n toen niet meer vesrstuurd en men volstond met- het bekend maken van de receptie, m de pers. Er zijn plannen om vooraan staande zomer een concours te organi seren in het kader van het 75-jarig be staan. Zoals elke muziekvereniging t,en groeide weldra uit tot een nauwe samenwerking. Momenteel treden de korpsen als eenheid. Deze bundeLing van krachten resulteerde tot een 41 man tellend, gezond, muziekgezelschap. Er is nu ook belangstelling van de jeugd'voor de vereniging. Een gropeje is bezig met zich in het muziekmaken te bekwamen. Foto: Leden van het Oosterlandse mu ziekkorps bieden het bestuur van 'Oefe ning en Uitspanning' gelukwensen aan. gen niet te onderschatten voordeel dal; pier. waarna de solisten konden impro- ..Die thema's waren zeer zeker de moeite waard. Variërend van melodisch in elkaar overvloeiende lijnen, tot HOOG EN LAAG WATER niet weg te denken plaats in het plaatse lijk dorpsgebeuren. Sinds enkele jaren is het korps min of meer gefuseerd met het Bruse muziekgezelschap 'Nu met Hope'. Een uitwisseling van muzikan- NAP NAP uur cm uur cm uur cm cm Dinsdag 30 november 1976 Vlissingen 8.48 135 21.31 152 2.36 116 15.30 164 Temeuzen 9.13 152 22,00 169 2.59 129 15.54 167 Zienkzee 9.47 109 22.40 137 3.36 110 16.03 142 Hansweert 9.41 171 22.28 189 3.27 144 16.21 181 Wemeldinge 10.16 130 23.02 159 3.37 124 16.21 162 hij kan werken met een aantal tonelis ten die behalve enthousiast ook (en overwegend) bekwaam zijn Zo was het bepaald een lust deze avond harmonie-achtige stukken, een voortreffelijk gespeelde tandarts Opvallend is de goede timing van de Desforges te zien. Die nogal zware ei- muzikanten. Invallen gaat zonder pro- sende stellende rol was op zich genomen blemen. Al waren de aanwezigen een door Ton Hellwig. een man die - ook keer getuige van een storing tussen so lange tijd in Zeeland - zijn sporen in het praan Peter Comelis en tenor Ab Baars, amateurtoneel ais regisseur, adviseur Na een solo deed de sopraanblazer al en vooral enthousiast inspirator in een stapje terug. Baars dacht echter dat ruime mate heeft verdiend. Men zag bij Comelis nog niet klaar was en er viel een hem dat bijna natuurlijke spel dat in klein hiaat. zekere zin 'rust' brengt in het spel en dat Naast de muziek - en enkele humoristd- eigenlijk zoveel amateurvoorstellingen sche passages - was er nog iets wat op- totaal vreemd is. Het is gebaseerd op viel. Leider Langenhuijsen stelde na het een simpel 'weten' van plaats, bewegen eerste nummer de musici voor. Dat is en zijn op een toneelplan. een gebaar waarje als bezoeker recht op Mari-Anne Leenaers. als de assistente hebt. Mensen als Mengelberg, Bannink, Stephane. vulde-een en ander uitste- Breuker zouden daar een voorbeeld aan kenden heel heider aan en dat geldt-de kunnen nemen. minder mate ingesloten - voor de rest He t om de bassist heen gebouwde sex tet van het gezelschap al moest ik zo af en speelde nummers van Langenhuijsen en toe wel eens teveel danken aan het be- een van Coltrane: Weaver of dreams slist willen spelen van een succesrol in (goede vertolking met een hoofdrol voor een ro! (madame Durand) zonder dat tenor en piano). Het laatste nummer daarvoor de behendigheid aanwezig is. was voor mij tevens het beste. Een hard Alles bijeen een goed begin voor het swingende piano en een bassolo waar je Werktheater dat ook dit jaar een groot 'u' tegen zegt. Het Ohm Kollektief mag aantal hoopgevende toneeltitels naar wat mij betreft nog dïjkwïjls Zeeland Middelburg haalt. Een goed begin ook. aandoen, maar dan graag overal voor gerekend naar de grote belangstelling publiek. Het is zonder meer de moeite die er voor deze eerste avond was. Het waard. lijkt me alvast een juiste beloning vooi P.B. Concertzaal, Middelburg. Winüred Loeschcke. contrabas en Enka Peldsan. piano met composities van o.a Wil lem de Fesch: Dragonetli en Karei Ditters von DittersóorL V-Jorsponkelijk zou zaterdag in de Middelburgse concertzaal optreden het Braunschweiger Loeschke-Römer. een combinatie die men zelden hoort-. Door ziekte van laatstgenoemde, moestop korte termijn in een ander programma worden voor zien. Dat dit lukte is al een prettige gedachte en zo konden de niet in grote getale op vol vergissingen. Ze lager een paar keer uit., begon te vroeg of te 1 aat en dit droeg niet bij tot een optimaal samenspel- Gelukkig had de contrabassist onder dit euvel niet al te veel te lijden, maar bij een gedegen samenspel had dit optre den toch veel gewonnen. Het werd nu een wat ongelukkige combinatie, waar- Kontrabas-duo van de pianiste, die heus geen moeilijke begeleidingen te verwerken kreeg, verre de mindere was van haar partner. Glenoten heb ik van het 'Concerto in D voor contrabas en orkest' van Karl Ditters von Dittershot Met dit werk hoopt Loeschke in juni met het Zeeuws gekomen bezoekers, onder wie een aan- jeugdorkest'op re treden. Het voor- 'SLEEP-INN' WORDT MOGELIJK GESLOTEN HAAMSTEDE - Het college van b. en tv. van de gemeente Westerschouwen is uiterst somber gestemd over de toe komstige woningbouw mogelijkheden in de gemeente. Het college schrijft dat in de aanbiedingsbrief bij de gemeen tebegroting voor 1977. B. en w. verwij zen onder meer naar de discussienota bewoningspatroon Schouwen- Duiveland. Het college wijst erop. dat Schouwen-Duiveland in de periode van 1976 lot 1986 slechts zou mogen groeien met ongeveer 2580 inwoners. B. en w. rekenen da raad voor, dat het aantal inwoners van de gemeente Wester schouwen in die tien jaar met niet meer dan 286 zou mogen toenemen. Dat bete kent, zo becijfert het college, dal erin de gemeente jaarlijks niet meer dan elf nieuwe woiningen gebouwd mogen worden. „On ze somberheid ten aanzien van de toekomstige woningbouwmoge lijkheden is hiermee, dachteen wij, voldoende gemotiveerd", aldus het col lege. De gemeentebegroting voor 1977 is slui tend met een post onvoorzien van ruim 40.000 gulden. B en w. vinden die post te mager om 'bestuurlijk verantwoord het jaat 1977 mee te beginnen". Het college kondigt dan ook een aantal voorstellen tot belastingverhoging aan Hoewel de gemeentesecreaterie handevol werk heeft, zeggen b. en w. niet met voorstel len te zullen komen, om met admini stratieve apparaat ui te breiden Dal zou met het oog op de krappe financiële positie van de gemeente niet verant woord zijn. vinden b. en w Het college constateert met spijt, dat de gevraagde 'opclassificatie' van de gemeente nog steeds geen feit is geworden. ..Het is ons bekend, dat het college van g.s. achter ons verzoek staat. Maar xe minister heeft op dat moment, dat zij dit schrij ven. nog geen beslissing genomen over het voorstel van g.s. om Westerschou wen in te delen in de jklasstf van 6000 tot 8000 inwoners" Het college betreurt ook. dat alle pogin- genomhetpoli tiekorps te versterken op niets zijn uitgelopen. Toch is het college optimistisch: „De vooruitzichten geven enigfe moed. omdat de informele be richten, die ons de laatste dagen hebben bereikt, wijzen in de richting van en be hoorlijke versterking van de mankracht voor de aanvang van het seizoen 1977 leep-inn De 'Sleep-inn' aan de Kampweg in Re- nesse zal vermodelijkgesloten worden. B. en w. melden in de begrotingsbriel dat enkeier jaren geleden opgerichtte stichting 'alternatieve recreatie ac commodatie' geen kans meer ziel dse exploitatie van de 'Sleep-inn' voort te zetten. Het college: „Wij weten van daag de dag nog niet of, en zo ja op welke wijze, een voortzetting van de 'Sleep-inn' mogelijk zal zijn. Wel weten we, dat we ernstig rekening zullen moeten houden met het feit, dat voort zeting op geen enkele manier mogelijk zal blijken. Dat het verdwijnen van de 'Sleep-inn' de vraag naar een speciale jeugdcamping of de combinatie van jeugdcamping zal doen toenemen, is een vaststaand feit. De vraag is van daag de dag alleen: moet het gemeente bestuur daaraan meewerken, gelet op de nog elk seizoen te signaleren erger lijke baldadigheid van groepjes jeugd, die in onze gemeente willen verblij ven?". Een aantal andere opmerkingen uit de aanbiedingsbrief: Het college is tevreden over het func tioneren van de plaatselijke vrijwillige brandweer. B. en w. melden, dat het me rendeel van de slangen aan vernieuwing toe is. De vrijwillige strandreddingsbrigade heeft ook nieuw materiaal nodig. Uitbreiding van de accommodatie voor jachten in de haven van Burgssluis zal voorlopig slechts incidenteel kun nen zijn. Rijkswaterstaatheeft de haven tot 1986 nodig in verband met de aanleg van de storm vloedbeveiliging in de Oos- terschelde. De definitieve plannen voorde bouw van een gymnastieklokaal in Renesse zijn ingediend bij de inspectie lager on derwijs. B. en w. geloven niet. dat dit project spoedig subsidiabel zal zijn. De verkeersveiligheid blijft voor het college een steeds voortdurend zorg. Zaken als openbare verlichting en de re constructie van gevarlijke kruispunten zullen de blijvende aandacht van b. en w. houden. Onder het kopje 'openbare werken' geven b. en w een opsomming van een aantal projecken die zo spoedig moge lijk uitgevoerd zullen worden. tal dat zelf dit instrument bespeelt, toch aan hun trekken komen. Deze combinatie was vrijdagavond al voorleden van het Zeeuws Jeugdorkest poefje dat ik zaterdagavond te horen kreeg belooft wat goeds te worden. Vooral in het middendeel i Adagio) werd prachtig gerealiseerd. De compositie opgetreden. Voor hen was deze bassist van Dragonetü ging'daaraan vooraf, dit al geen onbekende meer, want hy speelde mee met de vorige jaar Pasen gehouden concerten in de Wolfenbüttel en Helmstedt. Winfried Loeschke, 22 jaar jong. is solo contra-bassist in het Hessisches Kam- merorchester. Dat hij uit het goede mu zikale hout is gesnedenhebb ik in de zes composities, die hij speelde kunnen bemerken. Men moet (echter niet lang) even inge steld worden op een solo-instrument dat niet dagelijks solistisch werkt, maar is die inwerking er. dan kan men er met volle teugen van genieten, daarbij soms denkend dat men klankleur van de cello waarneemt, maar bij nader horen toch net eigen timbre waarneemt. Winfried Loeschke werd aan de vleugel begeleid door Erika Peldszin, volgens het programmaoverzicht legt zij zich al enige jaren toe op kamermuziekbeoefe- ning. Dit intieme spelen kwam er giste ravond echter in het geheel niet uit; in de eerste plaats was haar begeleiden zo schuchter, dat ik haar in de eerste twee stukken niet of nauwelijks heb gehoord. In de tweede nlaats was haar optreden werk (naar een trio van Corellii kreeg vooral in het slotdeel een fraaie vertol king. Loeschke weet uitzijn instrument veel te halen en hij doet dat op muzikaal verantwoorde wijze. De contrabas wordt wel eens als een soort sluitstukje van de strijkers gezien, maar diegenen die dit concert hebben beluisterd weten wel beter. Voor de pauze was er naast twee ano nieme stukken nog een "Sonate voor contrabas en klavier te beluisteren van Willem de Fesch. waarvan het origineel eigenlijk voor twee violoncelli geschre ven is. Naast een in hetbegin nietgeheel synchroon gedeelte, werd in het 'Me nuet' goed samen gemusiceerd.Capuzzi (Concert in D> verliep ogenschijnlijk wel goed, maar had wat te lijden van de zui verheid. omdat de stemming van de snaren (A-snaar o.a.i niet goed was. Als geheel toch een bijzondere avond, waarbij het onder de maat blijvende pianospel ten dele teniet werd gedaan door het spectaculaire optreden van deze jonge bassist, AT,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 21