WERKGROEP MOET NIEUWE STRUCTUUR KNWU IN ZEELAND VERDER UITWERKEN ADRI DEN HAMER LEIDT NA 'RONDE VAN DE ANGST' ARJAAN DE SCHIPPER: IJSEBAERT GAF DE FEITEN VERKEERD WEER STERKE SPRINT VAN MARJOLEIN VANDENESTE Sinterklaas kiest Hella. Jan van Stee (Middelkamp): Als dit het begin van de democratisering is, ziet de toekomst er somber uit Districtsvergadering kwam niet aan beslissen toe Ceulemans onttroont V. d. Smissen MAANDAG 29 NOVEMBER 1976 KAPELLE - Ben IJsebaert, dc wie- Ierconsul van de KNWU in Zeeuwsch-Vlaandcren, heeft de fei ten niet juist weergegeven. Dat stelde Arjaan de Schipper uit Kapel- Ie, sportcoinmissielid tijdens de vergadering van het district Zee land van de KNWi: zaterdag in het gemeenschapshuis De Vroone in zijn woonplaats. IJsebaert heeft, zoals bekend, zijn ontslag ingediend bij de KNWU nadat hem was gebleken dat Jan Moerdijk uit Kapelle benoemd was tot districtssportcommissielid in Zeeland en er voor hem geen func tie meer was. „Het is van bepaalde kanten onelegant opgelost en dat me pijn", stelde De Schipper. „Ik zou deze zaak echter liever in tegen woordigheid van IJsebaert bespre ken. Het is een bedonderde situatie om over iemand te spreken, die er niet bij is". IJsebaert ontbrak zaterdag op de vergadering om studieredenen. Het Zeeuws-Vlaamse jurylid Jan Room- vers vroeg echter opheldering over deze affaire, maar kreeg geen volle dig antwoord omdat de persoon in kwestie niet aanwezig was. De Schipper betoogde echter dat be paalde lei ten onjuist waren. ..De fei ten ln de krant waren bezijden de waarheid. Ik weetniètofze verwron gen zijn weergegeven", antwoordde hij op de vraag of IJsebaert gelogen heeft. ARJAAN DE SCHIPPER Ben IJsebaert verklaarde desge vraagd dat hij van zijn opmerkingen 'geen letter wil terugnemen'. Hij blijft van mening 'geflikt' te zijn door de KNWU. „Ik was niet op de hoogte van het feit dat Zeeland één district zou worden en bovendien zijn er af spraken gemaakt over het feit dat Moerdijk districtssportcommissielid zou worden, zonder dat ik daar iets van af wist" De Terneuzense consul zei dattoen hij begreepdatde KNWU voor hem geen functie meer had. hij zijn consequenties heeft getrokken en is opgestapt. Wal hem hel meest heeft gegrieid is dm hij mei naar Den Haag is geroepen waar hel hoofdbes tuur hem de zaak uit de doeken zou doen. „Als ze het op een faire manier hadden gespeeld, was ik misschien toch wel opgestapt, omdat ik vind dat Moerdijk er geschikt voor is. Maar ik vind hel niet juist dat in Den Haag de zaak achter mijn rug om wordt bedisseld" Gesprekje Enkele dagen voor de vergadering van het district in Kapelle is er op verzoek van het hoofdbestuur een gesprek geweest tussen Arjaan dc Schipper en Ben IJsebaert. De Ter neuzense consul: „Het was een kort gesprek. Ik had de indruk dat het een beetje moeilijk gesprek was voor De Schipper. Hij gaf ine te verstaan dat ze er mee omboog zaten. Toen heb ik gezegd: dan ga ik wel", stelt IJse baert, die 22 jaar actief is geweest in de Zeeuwse wielersport. De Schipper verwijt de consul dat hij zelf geen initiatief heeft genomen. „Hij is niet geflikt door de KNWU Het is in juli duidelijk gesteld dat Zeeland éen district zou worden. Hei feil dat I Jsebaert niet op de hoogte is. is een gebrek van zijn werkwijze Als ie wat wil weten, moet hij maar naar de vergaderingen komen van sport- commissie en consuls. Hij is een ver lengstuk van hethoofdbestuur. maar hij moet niet denken dat ze hem voor elk wissewasje naar Den Haag laten komen. Ik blijf er bij dat IJsebaert op de vergaderingen had moeten ko men, Daar had hij zijn belangen kun nen verdedigen". Eigen fout IJsebaert is voorstander van twee Zeeuwse districten. „Een idiote si tuatie", meent De Schipper. „Zee land heelt twee verenigingen cn honderd licentiehouders, de lief hebbers uitgezonderd. In Noord- Holland zijn 24 clubs cn honderden licentiehouders en daar is ook maar éen districtsbestuur en sportcom- missielid". Volgens het sportcom- missielid had IJsebaert kunnen be grijpen dat samenvoeging van de twee bestaande districten in Zee land gevolgen zou hebben voor een van dc twee consuls. Het feit dat bij zich op dat punt niet heeft laten in formeren is zijn eigen fout, stelt De Schipper. Het was overigens een toelichting die de vergadering niet te horen kreeg De affaire IJsebaert werd in eersle instantie afgehamerd door Jan Moerdijk, onder het motto dat het buiten de orde was. Alleen door stug volhouden wilde Arjaan de Schipper wel een paar woorden kwijt. Maar een bedankje voor de 22 jaar trouwe dienst van IJsebaert kon er niet af,... VOOR HET EERST METEEN FLINK ONDER DE 69 SEC. MARJOLEIN VAN DE XESTE Puttemans sterkste in cross Gateshead GATESHEAD - De Belg Emille Puttc- mans heeft zaterdag de internationale I cross van Gateshead op zijn naam ge bracht. De wereldrecordhouder op de 5000 meter, die in Montreal bij de olympische spelen teleurstelde, ver sloeg in de eindsprint van de loop over 7200 meter de nummer twee van de Eu ropese kampioenschappen Tony Sim- mons. De Nederlander Jos Hermens, opgenomen in de ploeg 'Rest van Euro pa' eindigde als veertiende. TERNEUZEN - Zwemster .Marjolein van de Ne.ste van Schelde Terneuzen heeft de tweede competitiewedstrijd voor dc nationale D-afdeling aange grepen om een voortreffelijke tijd op de chronometers te produceren op de 100 nieter vrije slag. In het damesnummer kwam dc 17-jarige Terneuzense door- zetster zaterdagmiddag in een recht streeks duel met de zeer door haar ge vreesde Middelburgse Jolanda Spruijt van Luctor tot een tijd van 68.4 secon de, zeer ruim onder haar persoonlijk record. ,lk heb nog nooit onder de één-negen gezwommen," merkte Marjolein van de Neste een paar minuten na haar impo nerende race op, nog één en al verbazing over de geleverde prestatie „Ik merkte wel. dat het erg goed ging. maar ik had toch geen erg in zo'n snelle tijd. Voor het begin van de race was ik namelijk erg zenuwachtig, omdat ik een paar dagen tevoren in de krant had gelezen, dat Jo landa Spruijt een tijd van eën-negen-zes had gezwommen. Hoewel ik altijd erg snel van start ga, ben ik nu kennelijk extra hard weggegaan." Jolanda Spruijt werd daardoor reeds in KAPELLE - Een uit zeven personen bestaande werkgroep moet tic herstructure ring van de KNWU (Wielren Unie) in Zeeland verder gaan voorbereiden. Dal was de karige oogst van een bijna vier uur durende vergadering, die zaterdagmiddag in De Vroone te Kapelle dc eerste stap moest betekenen in de richting van demo cratisering van deze sportbond. Het enige positieve facet van de bijeenkomst was <Iat Zeeland het eerste district van dc KNWU is dat zich nu al met deze materie bezighoudt. Maar daar was dan ook alles mee gezegd. De meeste leden toonden zich dan ook bijzonder ontevreden.„Als dit het begin van de democratie binnen de KNWU is, ziet het er maar donker uit voor de toekomst," vatte Middelkamp voorzitter Jan van Stee de ontevredenheid samen. Middelkamp had zich, evenals over igens veel andere aanwezige groepe ringen, intensief beziggehouden met de bestuderen van het concept-reglement dat Ab Klaeijsen en Jan Moerdijk had den samengesteld. De lijst met op- cn aanmerkingen bleef echter bijna on aangeroerd liggen, want toen de verga dering eenderde van het reglement had besproken werd het punt afgehamerd omdat de directeur van het Uniebu reau, J. Smidt, de trein van 16.44 uur moest halen. Belangrijke punten als de taken van het districtssportcommis sielid en het districtsbestuur kwamen daardoor niet aan de orde. De vergader ing leek in een impasse te raken tot sporlcommissielid Arjaan dc Schipper een voorstel lanceerde. Een werkgroe zou zich moeten buigen over het regle ment, om er daarna (in januari) nog eens op terug te komen. De talrijke vragen en kritische opmer kingen bij het conceptreglement ble ven dus liggen. Een reglement dat in het begin van de vergadering was geprezen door de heer Smidt van het Uniebureau, die het nieuwe statuut voor de grote KNWU heeft gemaakt. „Zeeland heeft als enige district - vanzelfsprekend - BOTTROP - Christ van der Smissen is zijn Europese titel in het handstoten kwijt. Gebrek aan ervaring, wurgende angst op de kritieke momenten en het vormverlies waar hij nu al sinds de Eu ropese vijfkamp in Amersfoort mee worstelt, eisten in de beslissende fase van het toernooi onverbiddelijk hun tol. Christ van der Smissen knapte za terdag finaal af. waardoor Raymond Ceulemans een dag eerder dan voorzien de achtste Europese titel in deze spel- soort in zijn broekzak kon steken. Twee nederlagen op één rij. tegen Scherz en Mueller, maakten Van der Smissen op slag kansloos. Ook Ceulemans leed verlies. Dieter Mueller ontfutselde hem een remise in een slopende partij waarin duidelijk werd dat ook het Belgische fenomeen zijn zwakke punten heeft. Zes beurten had Ceulemans nodig om van 190 op 200 te komen, terwijl Mueller met rasse schreden naderde Gelukkig voor Ceu lemans bleef Mueller bij 198 steken. In de nabeurt maakte de Berlijner de 200 eveneens vol. De volgende partij tegen de moeilijk be speelbare Scherz sloopte ook de we reldkampioen. maar Ceulemans is nu eenmaal zoveel sterker in de grote sto ten. en dat gaf ook zaterdagavond de doorslag. In de „papieren" finale tegen Ceule mans kreeg het algemeen gemiddelde van Christ van der Smissen opnieuw een deuk waardoor hij zelfs nog naar de vijfde plaats duikelde. 1- Ceulemans: 13 - 146 - 12.84 2. Scherz: 10 - 44 - 7,67 3. MueUer: 9-59-7,17 4. Wafflard: 8 - 58 - 8.20 5. Van der Smissen- 8 - 80 - 7 91 6. Kusters: 4 - 64 - 7 02 7. Dufetelle: 2 - 47 - 7.51 8. Slebert: 2 - 72 - 6.65 kritiek gehad op hel statuut dat wij hebben rondgestuurd. Maar ondanks alle kritiek op de nieuwe structuur heeft men toch besloten door te denken en een vergadering te beleggen. Dit initia tief is er alleen in Zeeland geweest. Ik heb er alle bewondering voor dat u daaraan heeft willen beginnen." be toogde Smidt. „Het voorbereidende werk zit zo voortreffelijk in elkaar dat ik u wil verzoeken of de KNWU het regle ment als voorbeeld mag laten afdruk ken in Wielersport, zodat alle districten er gebruik van kunnen maken." Een compliment dal Moerdijk onmiddellijk doorspeelde aan Ab Klaeijsen. die het reglement heeft voorbereid. neerd," zei Smidt. „De consul is uitge groeid tot een duizendpoot die ook op het gebied van desporlcommissie alles moest doen. In de nieuwe structuur zijn die functies gedelegeerd." Het belang van een districtssportcommissielid is volgens hem het feit dat beslissingen van de sportcommissie via hem door gespeeld kunnen worden naar het dis trict. Ab Klaeijsen uitte in zijn toelichting op hel reglement, kritiek aan het adres van de KNWU Hij zei het onjuist te vinden dat er van de bondscontributie geen af dracht plaatsvindt aan de districten, zoals dat bij andere bonden wel het ge val is. „Dat is een situatie waar ik geen vrede mee kan hebben." zei Klaeijsen. „Als je als bond wil decentraliseren moetje daar ook de lasten van dragen." De heer Smidt antwoordde dat er dit jaar wel een afdracht plaatsvindt aan de afdelingen (ƒ750 - lOOOi en dat wan neer alle leden in de toekomst contribu tie hebben betaald, die atdracht waarschijnlijk wel zal gebeuren. De vergadering stortte zich daarna vol enthousiasme op het reglement. Piet Bos van de wielervereniging De Zuid westhoek uit Bergen op Zoom wees er op dat zijn club in de statuten heeft staan ook de belangen van renners op Tholen en Siiit-Philipsland te verdedi gen. Als zodanig is er volgens hem sprake van drie wielerverenigingen in Zeeland en niet twee (Zeeuwsch- Vlaanderen en Middelkamp), zoals in het reglement wordt gezegd. Hij was dan ook van mening dat de Zuidwes thoek eveneens zitting zou moeten kunnen nemen in het districtsbestuur. Klaeijsen zegde toe dat het reglement op dat punt zou worden aangepast. Piet Scheers van de RTC Theo Middel kamp wees op een kleine misvatting in een artikel over de verkiezing van het bestuur Daarin staat dat denamen van de kandidaten veertien dagen voor de vergadering bekend moeten zijn en tegenkandidaten 22 dagen voor de bij eenkomst schriftelijk bekend moeten worden gemaakt. „Hoe kun je tegen kandidaten stellen." vroeg Scheers zich af. „als je met weet wie er kandidaat zijn?" Besloten werd de tijdstippen net om te draaien, zodat kandidaten 22 da gen tevoren bekend moeten zijn en de Duizendpoot In een antwoord op een vraag van jury lid Jan Roovers lichtte dc heer Smidt toe dat de herstructurering noodzake lijk is om dc communicatie met de ba sis te verbeteren. Roovers had ge vraagd of de conclusie juist was dat de consuls hun werk niet goed hebben ge daan en wat het nut is van districts- sportcommissieleden. „De communi catie tussen consuls en hoofdbestuur heeft niet altijd optimaal gefunctio- JAN VAN STEE KAPELLE - Van de goedmoedigheid, waarmee Jan van Slee even tevoren zijn Sinl-Nicolaas-rol ut Goes had gespeeld, was na de pauze van de KNWU-vergadering in de Vroone te Kapelle maar bitter weinig meer over De voorzitter van de wielerver eniging Theo Middelkamp ging on der het motto 'Wie zoet is krijgt lek kers. wie stout is de gardeen vinnig debatje aan met icielerconsul Jan Moerdijk. Van Stee. die wegens zijn optreden als Sinterklaas later ter vergadering verscheen, begon zijn kleine toe spraakje met „Voor wie hel nog niet opgevallen was: ik ben hier nu lijfe lijk aanwezig. En ik was verhinderd omdat ik nog Sinterklaas- cadeautjes moest kopen". De Wouiese Middelkamp-voorzitter zin speelde daarmee op een opmerking van Moerdijk, die had gezegd dat het plegen ran vijf december-inkopen geen geldig excuus voor afwezigheid was. Moerdijk, duidelijk getergd door de vinnigheid van Van Stee. re pliceerde: „Als u er opstaat meneer Van Stee. dan heet ik u nu hartelijk welkom". De wrijving tussen de consul en de voorzitter van Middelkamp leefi al enige tijd. maar kwam recentelijk weer aan de oppervlakte toen Van Stee geen persoonlijke uitnodiging ontving voor de vijeenkomst in Ka pelle. Bovendien zegt Van Stee zich gestoord te hebben aan opmerkingen van Moerdijk, als zou niemand inte resse hebben getoond voor het her- structureringsproject van de KNWU in Zeeland. „En dat terwijl we m de beginfase steeds een intensief con tact met elkaar hebben gehad over deze zaak", besloot de gekwelde Van Stee. tegenkandidaten veertien dagen voor de vergadenng gesteld moeten worden. Kandidatuur Voorgesteld werd om de overige aan merkingen schriftelijk kenbaar te ma ken aan Ab Klaeijsen, die het regle ment daarna zal aanpassen. De moei lijkheden waren daarnaechterniet van de baan. Want bij het stellen van kan didaten kwam het reglement weer ter discussie. De wielervereniging Mid delkamp stelde Jan van Stee kandidaat voor het voorzitterschap, maar volgens hel reglement mag een voorzitter van een wielervereniging geen voorzitter van het districtsbestuur zijn, omdat hij mogelijk een invloed zou kunnen heb ben bij het nemen van beslissingen die zijn club aangaan. Piet. Bos van de Zuidwesthoek betoogde echter dat die stelling niet alleen opgaat voor een voorzitter, maar eveneens geldt voor bijvoorbeeld een secretaris of penningmeester. Moerdijk vond echter een ander artikel in het reglement dat de kandidaatstelling van Van Stee ver hinderde: „Het hebben van dusdanige commerciële belangen in de wieler sport, dat deze belangen, naar de me ningvan het districtsbestuur. in conflict kunnen komen met de sportieve belan gen der wielersport." Een artikel dat naar zijn mening van toepassing is op Van St.ee, coördinator van dp Stichting Belangenbehartiging Beroepswielren nerij. De kandidaten voor het districtsbes tuur stroomden overigens binnen. De Thoolse wielrenner Wim Evertse vond echter dat het moeilijk is om nu al kan didaten testellen, terwijl de kandidaten nog niet eens weten hoe het reglement er ui t gaat zien. De Terneuzense speaker Pierre Eysackers stelde daarom voor een interim-bestuur samen te stellen, een voorstel waar De Schipper op in haakte door voor te stellen te komen tot een werkgroep, die de volgende verga dering moet voorbereiden. De werk groep bestaat uit Jan van Stee. Wim Hendriks iwv Zeeuwsch-Vlaanderem. Piet Timmermans (Oud-Vossemeen. Wim Hoogesteger('s-Heerenhoek). Leen van de Parel Yersekei, Jan Moerdijk en Ab Klaeijsen. Zij hebben twee maanden de tijd om een nieuwe vergadering voor te bereiden. BRUINISSE - In de vijlde ronde van het Zeeuws kampioenschap voor se nioren heeft Adri den Hamer uit Sas van Gent alleen de kop genomen. Zeil won hij van de bijzonder taaie Middel burger Simon Sanders, terwijl zijn di recte concurrent Kees de Wolf uit Mid delburg een bijzonder snelle remise overeen kwam met Jim van de Vreede uit Sas van Gent. Den Hamer wordt door deze ontwikkeling de grote kans hebber van het toernooi, waarop hij, gezien zijn tomeloze inzet bij elke par tij, zeker recht heeft. Zeer verrassend was ook de terugkeer in de bovenste regionen van Ad Mabelus van Vlissingen. Hij bezet nu meteen hall weerstandspuni meer dan Van de Vreede de derde plaats Overigens schenen de spelers zaterdagieen chroni sche angst voor elkaar te hebben. De remises waren niet van dc lucht en al leen de zeer sterken waren ditmaal be reid tot de bodem van hun kunnen te gaan. Niet minder dan twaalf r van de in totaal 24 partijen waren het resultaat van deze ronde van de angst De angst om een nog grotere achter stand op te lopen, de angst om de aan sluiting te missen, de angst om te verlie zen. Natuurlijk was dat niet met alle partijen het geval. Zo gingen Van Ge- merten Hanssen, beiden uit Vlissingen. tot het uiterste. Met lopers van ongelijke kleur en een pion voordeel wilde James Hanssens niet ln remise geloven en ging bikkel hard door. Ton van Gemert echter deed een half uur lang niet anders dan zijn loper verzetten en eindelijk staakte Hanssens de strijd. Ook Jan de Lange uit Goes wist niet verder te komen dan remise, hetgeen voor deze onverzette lijke Bevelander een doorn in het oog was. maar Jan Zwats van Bruinisse hield de partijen knap gelijk. De grote pechvogel van deze ronde was ongetwijfeld Van Bommel van Bruinis se. Op de 67e zet ging hij in een gewon nen stelling doorzijn vlag. Hij had tegen Maarten Westerweele uit Goes een schitterende partij op het bord gebracht maar dacht over de meest eenvoudige zetten veel te lang na. waardoor hij in vliegende tijdnood kwam. EERSTE KLAS Wim van Gent uit Wemeldinge wist in de eerste klas samen met Ard Kógeler uil Middelburg door een remise op het bord te brengen zijn toppositie te be houden. Door meer weerstandspunten slaat Kógeler aan de kop van de rang lijst. Verrassend is de terugkeer in de boven ste gelederen van Wïlfried Vleeskens uil Terneuzen Hij won gedecideerd van Vincent Droogers uit Vlissingen. Ook Dirk Blom uil Vlissingen en Simon van der Heijden ul t Koudekerke werken zich in deze afdeling langzaam maar zeker naar de bovenste plaatsen UITSLAGEN HOOFDKLAS Sanders - A den Hamer 0-1: C. de Woll - J. van de Vreede remise, C Overweel - A. Mabelus 0-1. M. Wisse-C. Provoost remise: A. Jonkheer P Rotte remise; C. van Bommel - M Westerweel 0-1. W. Geertse - J. Tholenaar 1-0 wegens niet opkomen: A. van der Weel - J. Louws 1-0; M. den Hollander - H van de Graal 1-0 L Jongepier - H. Keljmel remise; J. de Decker - H_ de Ridder remise. M. van Eekhoul J de Baare remise: J de Lange - J. Zwarts remise. T. van Gemert - J. Hanssens remise. STAND NA VIJF RONDEN De voorlopige stand ziet er als volgt uit: 1 Adrie den Hamer 4.5; 2 Kees de Wolf 4. 3 Ad Mabelus 3.5. 4 Jim van de Vreede 3,5. Duarna volgen met 3 punten W. Geert se. M. Wisse. C. Provoost. A. Jonkheer P Rotte. A. van dei Weele, S. Sanders. M. Westerweele en M. den Hollander. 14 C. Overweel V Droogers 1-0: H. Dolk - D Blom 0-1; E. Pal- lada - J. Bosch remise. H. Oosterhout - S. van der Heijden 0-1: J. Maliaars - P. van der Velden remise; Joh Boone-H.TJoonkO-l; C Schout- W. Burger remise; H Smit Roeters T Post 1-0; C. Vos - B. Nlezgoda 1-0 wegens niet op komen van Niezgoda. STAND NA VIJF RONDEN De voorlopige stand ziet er als volgt uit: 1 Ard Kógeler 4, 2 Wim van Gent 4: 3 W. Vleeskens 3.5: 4 S. van der Heijden 3.5: 5 D. Blom 3.5: daarna volgen met 3 punten: H Tjoonk; E. Palada. J Bosch en J. MaUaars. Benoeming Tijdens de rondvraag kwam aan het licht dat Jan Moerdijk inmiddels al be noemd is tot districtssportcommissie lid. Jan Roovers had gevraagd of het juist was dat de thans zitting hebbende consuls die functie hebben gekregen. Arjaan de Schipper antwoordde beves tigend en zei dat er in de overgangsfase gewerkt zal worden met benoemde dls- trictssportcommissieleden, waarna in 1978 gewerkt zal worden met voor dracht vanuit het district. de beginfase op een beslissende achter stand gezwommen. Hoewel de Middel- j burgseer in de tweede 50 me ter alles aan deed om de achterstand zo klein moge lijk te maken, kon ze toch de fel door- gaande Marjolein van de Neste niet be- I dreigen. Voor het Luctortalentje werd 110 4 afgedrukt, toch ook nog een pres tatie. om u tegen te zeggen. Het is voor de huidige snelsten op de damessprint ontzettend jammer, dat oud-Nederlands recordhoudster Nel Plu-Bos in het jaar, dat ze bij het Mid delburgse Luctor meezwom, zo'n snelle tijd op de 100 meter heeft 'achtergela ten', want de Zeeuwse top ervaart de kloof naar die 63.6 als schier onover brugbaar. Niettemin was Marjolein van de Neste ontzettend blij met haar tijd van zaterdag. Gegeven de om standigheid, dat ze bijna een seconde sneller zwom dan haar vorige beste i tijd, moet het de Terneuzense toch mo- 1 gelijk zijn om het record van Nel Plu nog dichter te naderen, zeker tot op lut- j tele seconden. Dan zou de Schelde- zwemster bijvoorbeeld ook 's morgens vroeg de gelegenheid moeten benutten om een uur te trainen. Ook op de 200 meter rugslag zette Ter neuzense Maijolein een uitstekende tijd op de klokken: ze finishte, ver voor de concurrentie, in 2.48.0. Jolanda Spruijt I ging overigens ook met twee overwin ningen terug naar Middelburg: de 13- jarige Middelburgse zegevierde op de 100 meter vlinderslag meisjes onder de 16 jaar in 1.22.3 en won voorts de 100 meter vrije slag meisjes onder de 14 jaar in 1.12.2. Het kleine Terneuzense bad weerhield Rob Geervliet van Luctor met om zijn I uitstekende vonn te demonstreren. Hij liet zijn tegenstanders vele meters ach ter zich: op de 200 nieter rugslag heren I was het verschil tien seconden <2.35.4 tegen de 2.45.6 voor Bas van der Ploeg van Schelde) en op de 100 meter vlinder slag jongens onder de 16 jaar bleef club genoot Peter de Lange zelfs 11,5 sec. achter bij de 68.9 van de Luctoriaanse geweldenaar, die op de 'sprint' in 60.4 'rondging', waarbij de Scheldezwem- mers Guus van de Neste (62.5) en Bas van der Ploeg (63.1) overigens redelijk partij gaven. Geervliet had snelheid genoeg vooreen tijd onder de minuut. „Je kunt in dit Terneuzense bad echter niet goed ke ren. Dat scheelt enkele tienden van een seconde," meende de hoofdstedelijke zwemmer, die -en met hem vele talen trijke clubgenoten- niet voldoende kan trainen voor tijden op de sprint van bijvoorbeeld 57 rond, die met een rede lijke trainingsbasis toch wel tot de mo- gelijkheden van deze Middelburger kunnen behoren. Schelde verzamelde een serie punten dank zij Guus van de Neste en Bas van der Ploeg. „Dat was erg nodig," meende Scheldebestuurslid José Clemminck, „want de lieren zullen het moeilijk krij gen om zich ui de D-afdeling te handha ven. Bovendien zijn er weinig opvolgers met mogelijkheden bij de jonge jeugd." Het is voor de Zeeuws-Vlaamse ploegen daarom jammer, dat ze deze competitie niet kunnen zwemmen tegen ploegen buiten de provincie. Dat levert namelijk een extra stimulans voor snelle tijden op: dat merken de teams van Luctor en Stormvogel Vlissingen overduidelijk in hun strijd tegen Brabantse en Lim burgse ploegen in de C-competitie. KNAU: NIEUWE TRAININGSAANPAK ARNHEM - De Koninklijke Neder landse Atletiek Unie (KNAU) heeft de finitief gekozen voor een geheel nieuwe trainingsopzet, waarbij zogenoemde vakgroeptrainers hjm kennis gaan overdragen aan atleten en trainers van regionale trainingsgroepen. Dit alles onder supervisie van een trainings- coordinator. Begin volgende maand komt de nieuwe aanpak exact op papier, waarna men zo spoedig mogelijk hoopt te kunnen star ten met het nieuwe trainingsplan dat nogal wat voeten in de aarde heeft ge had. Er leek zelfs een impasse te ont staan toen het plan van de bondstrain- ers en van de beide nationaal- technische commissies van de KNAU op belangrijke punten nogal afweken. Van trainerszijde roerden met name Jef Swinkels en Hans Keizer zich geducht. Een reeks gesprekken met die trainers, de commissie opleidingen, de nationaal-technlsche commissies en de hoofdbestuursleden De Beer en Water reus doorbrak deze impasse. ADVERTENTIE i Den Hamer illnksi tijdens zijn partn regen Sanders Foto PZC> Omdat Sinterklaas het goed met u meent, wil hij graag dat u heelhuids thuiskomt. Daarom geeft hij automobilisten vaak veiligheidsaccessoires van Hella Opdat u beter kunt zien en beter gezien wordt. Hij doet zijn aankopen bi| garages en autoshops Montagemateriaal en montage-instrukties zitten in elke verpakking verlanglijstje- Tips voor u achteruitrijlainpen, alarmschakelaars halogeen mistlampen, halogeen vèrstralers, H4-lampen. kaartleeslampen, mistachterlichten, passeerhoorns, ruitewisser ■otervalschakelaars. pechlampen, sportspiegels. voorrui'schijnwerpers. n Nederland Sluyler b.v Frantisi usdieel 4o Ut>«»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 16