Zuigkracht uit Rotterdam Bouwbank Stok nu 'ongevraagd' wil Spuikom terugkopen op marine we Vlissingen stelt de benoemingen aan orde in havenschappen UITVOERIG OVERLEG BEPERKT SNELHEID VAN WERKEN ZEER WERKGROEP VOOR STADS VERNIEUWING ^Ti Meerderheid raad wil onderwijscoördinator Burgemeester Westerhout: Met name in de ruimtelijke ordening Wethouder F. G. Smit: Voor goede organisatie van werk ZATERDAG 27 NOVEMBER 1976 RAAD NAM MOTIE ANONIEM AAN deelname van de vakbonden aan het overeenstij" „Zeer zinvol achtte drs Weslerhout de deelname van de vakbonden aan hel werk van de adviescommissie voor hei ACHTER VISIE: MENSEN BENOEMEN DOOR DE RAAD Na die toezegging van het college heten in de tweede ronde van het debat de t, fracties van het CDA, de VVD en de blOtUUl lijk onverschillig". Toen de heer Bruin- ooge toch op een uitspraak van de an dere fracties aandrong, betoogde de heer Braak dat de WD mee kon gaan, omdat het „om een verzoek aan de ge meentelijke vertegenwoordigers" ging. VLISS1N GEN - Met algemene stemmen heeft de Vlissingse raad vrijdagavond het eind van de begrotingsdebatten een motie aangenomen, waarin de gemeente- werk van de adviescommissie voor het lijke vetegenwoordigers in het havenschap Vlissingen wordt gevraagd in dat Vlissingse havenschap Hij was er ge- liavenschap aan te kaarten, dat daar stappen worden gedaan om de gemeente- lukkig mee, dat er liljke vertegenwoordigers door de raden - en niet meer door de b en w's te benoe men. De PvdA-PPR-fractie had daartoe bij monde van de heer D. Bruinooge een uitspraak van de raad geraagd. Hij hield dat verzoek staande, ook nadat burge- deelname van de vakbonden meester Th. J. Westerhout in de beantwoording in eerste termijn had toegezegd, werk van de adviescommisr" dat b en w daartoe wel bereid zijn: ..We zullen het verzoek ter bestemder plaatse Vlissingse havenschap Hij was er ge- deponeren", aldus de heer Westerhout lukklS mee- dat er nu overeenstemming - is over het reglement, dat de manier van werken van de commissie regelt „Maar of de uitgetreden vakbonden weer te rugkomen in de adviescommissie hangt met name ook van de Kamer van Koop handel af: die draagt bindend leden voor deze commissie voor. En natuurlijk hangt het ook af van de houding van de vakbeweging zelf'. De door de PvdA-PPR naar voren ge brachte onbillijkheid van een 'dubbele vergoeding' voor bepaalde activiteiten achtte de heer Westerhout een kwestie, „die ingewikkelder is dan ze op het eer ste gezicht lijkt". Hij stelde voor. dat dit eerst eens op een rijtje wordt gezet en dan wordt besproken in het senioren convent. het overleg van de fractievoor zitters uit de raad. 2Provocerend rVan de heer Bruinooge kwam ten aan zien van het sociaal vestigingsbeleid nog de opvatting, dat de situatie voor Vlissingen-Oost in belangrijke mate is bepaald door „het standpunt dat de provinciale vertegenwoordigers heb ben uitgedragen". Met name noemde hilj hier gedeputeerde A. J. Kal and, die naar zijn mening deze zaak ook in de politieke sfeer heeft gebracht met zijn opmerkingen, „dat wat in Rotterdam mogelijk is hier wel eens niet mogelijk zou zijn, juist vanwege het verschil in politieke samenstelling". Hij vond. dal de heer Kaland daarmee „een provoce rend standpunt" heeft uitgedragen. RCPU zich verder niet over de aange kondigde motie uit. Door de PvdA- woord voerder om een uitspraak over die mogelijke verdere democratisenng van de havenschappen gevraagd betoogde de heer A. Hoefkens (cda). „De motie legt iets vast waarmee b en w kunnen instemmen en is dus eigenlijk niet meer nodig. Maar bezwaren ertegen hebben we met". De heer v. Braak <vvd) verklaarde, dat na de toezegging van b en w zijn fractie aan de motie eigenlijk geen behoefte meer had en het al dan niet aannemen van dit stuk liet de heer J. Kodde na de opmerking van de burgemeester „eigen- Veranderingen in bestuur SKW te Vlissingen VLISSINGEN - In het bestuur van de stichting SKW te Vlissingen hebben zich een aantal veranderingen voorge daan. De heren G. Lilpaly, van de ver eniging 'Het Buut' en A. Reins van de vereniging 'De Zwaan' zijn tot be stuursleden benoemd. De heren C. M. Dekker en J. J. Stam werden herbe noemd. Verder heeft de stichting een aantal be leidsnota's voor het jaar 1977 gemaakt. Deze worden in het functionarisseno- verlegen in de bestuursvergadering van december besproken. De stichting SKW is met de stichting wijkcentrum Paauwenburg tot over eenstemming gekomen over een aapas- sing van de ruimten in het benedenge deelte van het gebouw, waardoor er meer mogelijkheden voor aktiviteiten voor de SKW komen. Dez oplossing is gevonden in verband met het, feit dat de SKW binnenkort niet meer kan be schikken over de jeugdkelder van het kerkcentrum. Snoeidemonstraties van NFO Kapelle KAPELLE - De afdeling Kapelle van de NFO verzorgt in samenwerking met het Consulentschap voor de tuinbouw, snoeidemonstraties. De eerste is op 1 december op het bedrijf van de heer M H. Glerum met als objec ten: peren en nauuwe beplanting van Goudreinette, Benonip Winston en Goldn Delicious. De tweede demonstra tie is op 8 december bij de bedrijven van M. Wisse en A. Nijsse, aan de Goesw- straatweg te Kapelle. Objecten: spillen' appels en nauwe beplanting Golden De licious en James Grieve Derde en laat ste demonstratie is op het bedrijf van Iz. Slabbekoorn, Eversdijkseweg te Bieze- linge. Objecten: peren en nauwe beplan ting Goudreinette, Winston, Cox's en Benoni. Aanvang telkens om 13.30 uur. 'De Postduif te Wemeldinge hield tentoonstelling WEMELDINGE - Onder grote belang stelling hield de postduivenhouder- svereniging "De Postduif te Wemel dinge haar jaarlijkse tentoonstelling. De liefhebbers uit Zeeland en West- Brabant zonden ruim 300 duiven in. De mooiste doffer van de tentoonstelling was van G. Clement uit Rilland-Bath. De mooiste duivin was van P. Hoekman uit Goes. De uitslag luidt: oude doffers: 1 G. Cle ment: 2 J. Fayaars; 3 C. van Loon: oude duivinnen- 1 M. van Belzen: 2 C. J. Cle ment. 3 J. Fayaars. Jarige doffers: 1 C. van Loon: 2 C. J. Clement: 3 P. Hoekman; jarige duivin nen: 1 P. Hoekman: 2 C. van Loon: 3 G. Clement.: jonge doffers: 1 C. van Loon: 2 P. Hoekman: 3 H. M. van Stel: jonge duivinnen- 1 C J. Clement: 2 C. van Loon. 3 J. Fayaars. De heer Westerhout - lid van het dage lijks bestuur van het havenschap - liet zich gereserveerd uit over de plei dooien van de kant van PvdA en PPR ter bevordering van een sociaal vesti gingsstatuut. Westerhout: „Het rijk heeft een uitermate belangrijkestem in de havenschapszaken. Van die kant slaat men op het standpunt, dat eerst het SER-advies over deze zaak moet worden afgewacht". In antwoord op de suggestie van de heer Bruinooge over de deelname van Mid delburg en Goes aan het havenschap, betoogde de burgemeester, dat niet m de eerste plaats financiële problemen een toetreding in de weg staan:.Meebe talen van Goes of Middelburg zou nog geen onoverkomenlijk punt zijn. Zaak is echter, dat men alleen kan meedoen als men terrein in het havenschapsgebied beheert of exploiteert". Daarop is het gesprek met Middelburg afgeketst. Hij liet weten, dat er met Goes nog wel een gesprek op het programma staat. „Zeer zinvol", achtte drs Westerhout de DRS. M. BRAAK (VVD): VLISSINGEN - „Desnoods moeten gemeente en provinciaal bestuur bij de regering op de stop gaan staan om de werkgelegenheid te waarborgen. Er is duidelijk sprake van een zuig kracht die werven bijvoorbeeld in Rotterdam op marinewerk uitoefe nen. Wij vragen ons af of dit in Vlis singen doordringt". Dat zei VVD- fractievoorzitter drs. M. Braak vrij dag tijdens de begrotingszitting, toen hij sprak over Vlissingen - met name de Schelde- en de werkgele genheid. Volgens de heer Braak moet het mo gelijk zijn, dat voor de regio - en voor De Schelde - een aanzienlijke post werkgelegenheid moet komen bij de uitvoering van de Oosterschelde- werken en eventueel de Westerschelde-verbmding. Sugges ties die ook van de heer J. Kodde (RPCU) kwamen. In eerste instantie had burgemeester drs. Th. J. Westerhout betoogd, dat de moeilijkheden in de scheepsbouw een nationaal probleem vormen. „De situatie van De Schelde daarin is re latief nog gunstig", zei hij. Maar op lossingen liggen op nationaal niveau, „al proberen we in de contacten met het bedrijf die ontwikkelingen zo nauw mogelijk te volgen", aldus de burgemeester. DRS M BRAAK Uitgebalanceerd financieel beleid Vlissingen nodig VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen zal in de komende jaren een 'uitge balanceerd financieel beleid' moeten voeren om de eindjes aan elkaar te kunnen knopen. Wethouder G. J. Adan betoogde vrijdag in antwoord op de fi nanciële begrotingsbeschouwingen uit de raad, dat 'de ruimte om iets te doen steeds kleiner wordt'. In dit verband wees de wethouder erop, dat men moet uitgaan van stijgende personeelslasten, dat de uitvoering van bestemmingsplannen met de bijbeho rende wijkvoorzienmgen ook extra ka- pitaalslasten vergen en dat men boven dien kan verwachten, dat de uitgaven voor bijvoorbeeeld sociale zorg en on derwijs zullen toenemen. Daartegen signaleerde hij, dat het inwonertal van Vlissingen minder snel zal groeien dan in het verleden en misschien zelfs iets zal dalen, zodat alleen daardoor al de uitkering uit het gemeentefonds niet sterk zullen stijgen. „Het verdere beleid van het rijk geeft ook niet die stijging in de uitkering, die nodig zou zijn Daar door komt er steeds minder ruimte om iets te doen. „Zo zullen we bijvoorbeeld een zeer zorgvuldig personeelsbeleid moeten voeren, we moeten voorkomen, dat we personeel aantrekken zonder dat we de ruimte hebben om die mensen iets te laten doen Als gevolg van een verfijningsregeling zou Vlissingen wel jaarlijks 750.000.- meer aan uitkeringen kunnen krijgen, met ingang van 1976 ..Dat wil ik eigen lijk eerst wel op schrift zien", zei de heer Adan, die erop wees dat deze bijdrage wel op een goed moment komt. nu men te maken heeft met zaken als de boule vards, de vissershaven, het Van Dis- hoeckhuis, de half-hoge brug e d „Maar tegenover deze meevaller staat dan wel weer. dat er ook elk jaar tegenvallers zijn. B. EN W. ACHTER IDEE ZEEUWSE DRUGBRIGADE VLISSINGEN - Wethouder A. Lorier staat positief tegenover de suggestie van de VVD-fractie in de Vlissingse raad om een provinciale drugbrigade op poten te zetten, die op de hoogte moet zijn van de werkwijze van hande laren en op het juiste moment weet toe te slaan. De Vlissingse wethouder liet dat vrijdag weten in zijn antwoord op de beschouwingen op de gemeentebe groting 1977. De wethouder zei volledig in de gedach: ten van de VVD mee te kinnen gaan, zeker ook gezien het feit dat hij als voor zitter fungeert van de werkgroep drug bestrijding in Vlissingen. „In zijn alge meenheid is hierover als eens gespro ken. We zullen het nogmaals bekijken en bezien in welke opzet, regionaal ol provinciaal zo'n team kan worden opge zet". Volgens de VVD-fractie zou Zeeland zich door zijn ligging bijzonder goed le nen voor het aan land brengen van ver dovende middelen. Men ziet hierin een ernstige bedreiging voor de jeugd. De wethouder zegde ook alle medewer king toe aan de bestrijding van versla ving aan alcohol. VLISSINGEN-„Nu we kunnen werken met het structuurplan voor Lamme- renburg en met een reeks beleidsuit spraken in nota's voor de binnenstad is in Vlissingen sprake van een systema tische aanpak van de problematiek van de ruimtelijke ordening. Er is een vol gorde, er zijn prioriteiten bij de uit voering van de plannen aangegeven. Dat allerlei plannen toch niet in dat tempo van de grond komen, als we het wel graag zouden willen hebben, hangt vooral ook af van het vaak zéér langdu rige overleg dat met derden nodig is." Burgemeester drs. Th. Westerhout van Vlissingen hield dat vnjdag de gemeen teraad voor in zijn beantwoording van de algemene beschouwingen. Als voor beelden van die problematiek- in de tijd waarbij met name aan het Sloegebied bezien - duidde hij aan de (bestem- dacht. Met name wees hij in dit ver- mingsiplannen voorde boulevard en de band ook op de activiteiten van de ha- buitenhaven, waar uitvoerig met de ven van Vlissingen. ,AVe zullen ter sti- provincie over gepraat moet worden: de mulering alleen niet zelf aquisitie be- plannen voor de Gravestraat. waar de drijven, dat gebeurt met de partners in grondoverdracht uitvoerig met "De bet havenschap, over een paar weken Schelde' moest en moet worden door- weer bij een presentatie in Dusseldorf. genomen: het bestemmingsplan voor De heer Westerhout deelde tijdens de het Sloegebied, waar zowel provincie, beantwoording van de algemene be- planologische dienst en commissie als schouwingen onder meer mee: landschaps- en milieu-instanties om- - dat personeelsuitbreiding op de afde- standig moeten worden geraadpleegd hng voorlichting - naar drie man in De kleine industrie - zo zei hij - heeft Vlissingen nog mogelijkheden op onge veer 2.5 hectare klein-industrieterrein in Baskenburg. en op de terreinen van 4.5 en 5.5 hectare, die voor dat doel in hel bestemmingsplan Buitenhaven 2 zijn gereserveerd. Daarnaast - zo zette hij uiteen - biedt het westelijk deel van het Sloegebied nog opvangkansen voor kleinere bedrijven. Mede met het oog op onzekerheid in de verdere toekomst over de werkgele genheid bij 'De Schelde' vond hij het zaak 'alle nadruk' te leggen op de uit breiding van de andere mogelijkheden. een gemeente met 45.000 inwoners - op dit moment niet haalbaar is; beke ken wordt of de samenwerking inten siever is te maken: - dat er in 1977 van de tien bij de politie vrij komende plaatsen zeker zes bezet kunnen worden: „al is het de vraag ol 77 man m een gemeente als Vlissingen voldoende kan worden geacht": - dat hij 'redelijk optimistisch' is over een oplossing rond het Van Dis- hoeckhuis. het oude stadhuis op de Houtkade; - dat wordt gepoogd ook grootwinkel bedrijven naar de binnenstad te krij gen: - dat in het Bellamvpark wordt gepro beerd het wandelgebied uit te brei den. 'De Ganze' vierde poloclub 'De Ganze' uit Goes vierden het twintigjarig bestaan van hun ver eniging. De vereniging ontstond des tijds uit de zwem- en badclub 't Sas'. Het jubileum werd herdacht met het houden vande zogenaamde clubkam pioenschappen Gedurende vier avonden konden de le den in het 'Ganzebad' de diverse zwems lagen afwerken. De prijzen werden tij dens een feestelijke avond uitgereikt in het Wilhelminahuis te Wilhelminadorp. Tijdens deze bijeenkomst was er verder een quiz en vwerd er bingo gespeeld. In het kader van dit jubileum worden op 19 maart zwemwedstrijden voor lichame lijke - en visuele gehandicapten gehou- den.Dit soort wedstrijden worden vol gend jaar nog een waterplotoemooi. zes zwemwedstrijden en de zogenaamde Ganzetrek. een langebaanwedstrijd in VLISSINGEN - Binnenkort gaat in Vlissingen een werkgroep aan de slag, die zich specifiek bezighoudt met stadsvernieuwing. De groep zal be staan uit personen, die dagelijks bij deze problematiek betrokken zijn. In ieder geval zullen geen raadsleden er deel van uitmaken, omdat zij slechts direct betrokken zijn bij beleidsbeslis singen. Dat antwoordde wethouder F. G. Smit vrijdag in zijn reactie op de beschouwingen van de raadsfracties op de gemeentebegroting 1977. Hoewel volgens de wethouder in eerste instantie de stadsvernieuwing wei doel gericht is verncht en de rehabilitatie van woningen goed van de grond is ge komen, het hij weten dat het onderwerp stadsvernieuwing een 'goede organisa torische aanpak vergt'. „In vele ge meenten geeft het moeilijkheden", al dus de heer Smit. „omdat het recht streeks gevolg is van de zogenaamde verticale organisatiestructuur. Die is in feite minder geschikt om zo'n project aan te pakken. We moeten dus toe naar jeen integratie van verschillende dien sten (horizontale werkwijze)". Deze laatste werkwijze, zo lichtte de wethou der toe, zal resulteren in een werkgroep. Wethouder Smit verzekerde, dat er tus sen de verschillende woningbouwcor poraties gesprekken zijn geweest. ,waarin is vastgesteld dat een renovatie project voor stadsvernieuwing wordt opgesteld Dit project komt dan in de commissie volkshuisvesting aan de or de. In zijn antwoord maakte de wethou der duidelijkp dat het er naar uitziet dat een deel van het woningcontingent voor 1977 in de nieuwe wijk Papegaaienburg jn aanbouw zal worden genomen. „Het is dus zaak dat het plan op korte termijn ■wordt vastgesteld en dat het bouwrijp Wordt gemaakt". Wat betreft het plan fietsverkeerlaat de wethouder het over aan de raad om te beslissen of een totaal verkeersonder- F G. SMIT koek kan worden gehouden. Beslist men het kanaal bij Wilhelminadorp, gehou- daarover negatief, van zo'n driekwart den- jaar lijkt de heer Smit in dit geval 'niet fio ernstig". Het komende voorjaar overweegt het college om - bij wijze van proef-op de Vlissingse boulevard een éénrichting- verkeer in te stellen. Wethouder Smit zei, dat het college nu nog niet exact weet wanneer een definitief tijdstip voor invoering moet worden vastges teld. Dat omdat nog niet bekend is hoe het verkeer straks na afronding van de diverse plannen wordt ontlast. „We stellen ons voor", aldus de wethouder, „om in overleg met de werkgroep ver keer en de politie de proeven te nemen. De resultaten daaruit worden dan na der bezien". BURGEMEESTER IN GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN: Volgens de heer Smit zal erst de indeling van het nieuwe Spuikomgebied bekend moeten zijn, aivoerens wordt bepaajd hoeveel mogelijke parkeerplaatsen in de directe omgeving er bij moeten ko men. Dit staat in rechtstreeks verband met de komst van de Vendette aan de Coosje Buskenstraat. De wethouder betoogde dat de ge dachte van het college over groenverbe- teringen in de binnenstad primair uit gaat naar de zogenaamde blauwe zone.- Dit zal in overleg met de politie worden onderzocht. De muren van de Vissershaven zullen zeer goed in de gaten worden gehouden. „Als onderhoud nodig is", aldus de we thouder. „wordt dat uitgevoerd, ooi al si definitieve beslissing over de Vis ben nog niet gevallen". Filmvertoning Veilplicht vismijnen zo spoedig mogelijk tot stand brengen VLISSINGEN - De Vlissingse we ihouder G. J Adan vindt, dat op de vismijtien de veilplicht zo spoedig mogelijk tot stand moet komen, 'illen ook de gemeenten niet achter het net vissen'. Hijzeid dat vrijdagmorgen in de raad bij de beantwoording van de begrotingsbeschouwingen. Hij bevestigde opo vragen, dat er veel vis buiten om de vismijn wordt verkocht. „Veilplicht", zo zei hij. „be tekent een kwaliteitsgarantie, het be tekent voor de vissers ook een betere prijsvorming, die ze nodig hebben vanwege de quotenngsmaatregelen en het betekent voor de gemeenten meer inkomsten: doopr de verkoop buiten de vismijn om is er sprake van veel inkomstenverlies van de ge meente". VERLIES VAN ZES GULDEN PER METER VOOR KOPER VLISSINGEN - De bouwbank Stok B.V.. die van het waterschap Walche ren de gedempte Spuikom in Vlissin gen heeft gekocht, heeft zich - 'onge vraagd' - bereid verklaard deze grond aan de gemeente Vlissingen te verko pen. Dat zou kunnen gebeuren tegen een prijs van ongeveer zes gulden per vierkante meter, de helft van de prijs, die Stok aan het waterschap heeft be taald. Het verschil wil men dan laten drukken op de kosten van de bebou wing, die bij voorkeur door Stok B.V. op de Spuikom neergezet zou moeten worden. Burgemeester drs. Th. J. Westerhout van Vlissingen heeft dat vrijdagmorgen meegedeeld aan de raad in antwoord op de pleidooien om 'openheid' te geven in de hele kwestie rondom de transactie van de Spuikomgronden: zoals bekend wilde ook Vlissingen deze grond graag in handen krijgen, vanwege het be stemmingsplan, dat voor dit gebied ontworpen is. De aanbieding van Stok aan de gemeente zag de burgemeester als 'een bewijs, dat de verkoop zoals die nu tussen Stok en het waterschap tot stand is gekomen ten koste gaat van het algemeen belang'. „Het komt er volgens deze aanbieding aan de gemeente op neer. dat de bewoners van de te bouwen huizen zes gulden per vierkante meter extra moeten betalen", zo stelde drs Westerhout. Gs moeten de transactie van het waterschap nog toetsen. Hij gaf aan de oproep tot 'openheid' in de Spuikomkwestie gevolg door de ver spreiding van dne brieven over deze af faire onder de raadsleden- één schrijven aan de algemene vergadering van het waterschap Walcheren eind augustus, waarin wordt gevraagd af te zien van de verkoop aan Stok: éen brief aan gs van Zeeland van eind september, waarin dit college wordt verzocht geen goedkeu ring te geven aan het verkoopbesluit van het waterschap en medewerking wordt gevraagd voor overdracht van de grond aan de gemeente, en één brief aan de minister van verkeer en waterstaat van eind oktober, waarin bij voorbaat een eventuele goedkeuring van deze verkoop door gs voor vernietiging wordt voorgedragen. Dat zou dan moeten ge beuren. omdat de gemeente 'het besluit van het waterschapsbestuur in stnjd acht met het algemeen belang". onafhankelijke taxateursbureau als haar visie gaf, dat de prijs met hoger kan worden gesteld dan tussen de ƒ5.- en 7.- per vierkante meter, na de opspui ting B. en w. betogen in de bnef aan gs, dat bij een vraagprijs van 10.- plus de kos ten voor het opspuiten voor het be stemmingsplan een exploitatietekort wordt becijferd van tussen de drie en vier miljoen gulden „Dal zou leiden tot grondprijzen, die in geen nekele ver houding zouden staan tot wat we m Vlissingen gewend zijn", verduidelijkte de heer Westerhoul de raad. Kwalijk Vastgehouden In de raad gaf burgemeester Wesler hout vrijdag een uitvoerige uiteenzet ting over de hele gang van zaken rond deze kwestie. Daarbij onderstreepte hij, dat ook gs hebben ingestemd met een opzet, volgens welke eerst een be stemmingsplan voor het gebied zou worden gemaakt en een taxatie van de waarde van de Spuikom zou worden verricht „Die uitgangspunten hebben wij bij onze contacten mei het water schap steeds voor ogen gehouden", al dus de burgemeester. In de briei aan het waterschap en gs gaat de gemeente in op haar aanbod van 8,50 per vierkante meter. 1.-voor het water, 7.50 voor het ophogen van de grondt Het waterschap vroeg 10.-. ex clusief het ophogen van de grond. B. en w. halen in de brief aan gs aan. dat het In de brief aan gs staat op dit stuk van zaken: „De kwalijke gevolgen van een transactie, waarbij nota bene een overheidslichaam met voorbijzien van belangen, die het eigen financiële be lang overtreffen - contracteert met een projectontwikkelingsmaatschappij moge blijken uit de ongevraagde aan bieding van Stok B.V. aan de gemeen te". Het college spreekt van een 'onno dige belasting met een bedrag, dat uit sluitend het gevolg is van de transactie van het waterschap met de bouwbank. De gemeente herhaalt haar aanbod om de grond opnieuw door een onafhanke lijk bureau te laten taxeren. Uit de raad werd vrijdag kort gerea geerd op de verklaring van de burge meester en de brieven, die men had ge kregen. RCPU-woordvoerder J. Kodde sprak van 'een wat laakbare houding" van het waterschap en steunde de visie van b. en w. en de stappen, die het col lege heeft ondernomen. De PvdA-PPR deed bij monde van de heer W. Wisse hetzelfde: hij onderkende dat de ge meente grote moeilijkheden zal kunnen bij het realiseren van het bestemmings plan en was met het college van mening, "dat het waterschap inderdaad belan gen heeft voorbijgezien, die groter zijn dan haar eigen financiële belangen". In tweede instantie betoogde drs Wes terhout op een vraag van rie beer Hoef kens. dat ook hij niet zou weten bij welk bureau men voor een nieuwe taxatie te recht zou kunnen. „We hadden hetzelfde bureau, dat ook het waterschap consul teert bij taxaties als het gaat om gron daankopen. Dat men dat nu bij verkoop niet wil. moet ik aanduiden als een vreemde gang van zaken Op de vraag naar de consequenties voor de gemeente als gs de transacties wel goedkeuren zei de burgemeester, dat de gemeente dan nog de ontwikke lingen in de hand-kan houden via het bestemmingsplan. Het belangrijkste nadeel is dan van financiële aard. het geheel wordt véél duurder. GOES - In het evangelie-centrum aan de Wijngaardstraat te Goes zal op za terdag 4 december de film "Met liefde naar Rusland' vertoond worden. De voorstelling begint om 19.30 uur. De film is vervaardigd door het zendingsge nootschap vervolgd-christendom. Een medewerker van dit genootschap za! na de filmvertoning een korte inleiding houden. Er is gelegenheid tot vragen stellen. PvdA-PPR verdraagt CDA- houding zeer wel VLISSINGEN - De PvdA/PPR- fractie in de Vlissingse raad - met veertien zetels de absolute meer derheid - verdraagt de opstelling van de CDA-fractic over het alge meen zeer wel. „De meeste voorstel len van het college worden onder steund", zei fractievoorzitter B. Kossen vrijdag bij de voortgezette begrotingsbehandeling. Hij was tot een uitspraak over de PvdA-houding tot het CDA gedwon gen door een vraag van WD- woordvoerder M. Braak, die wilde weten hoe de PvdA-Vlissingen nu plaatselijk de consequenties trekt van de landelijke ontwikkelingen in de confessionele politiek. Met name wilde hij dat, omdat de PvdA vorig jaar had aangekondigd de handel en wandel van het CDA in de gemeente raad kritisch te blijven volgen. Dat zal ook blijven gebeuren, verze kerde de heer Kossen, omdat onze kiezers verwachten, dat de PvdA zijn lijnen ook doorvoert, niet alleen in het Catshuis. maar ook in de raad Vlissingen- Hij signaleerde bij het CDA een positieve instelling, maar» meende, dat de opstelling in een aan tal zaken in de welzijnssfeer mede worden beïnvloed door 'een minder progessieve achterban'. CDA-fractievoorzitter A Hoefkens betoogde, dat het CDA in Vlissingen 'liefdesverklaringen van links of rechts niet nodig heeft. We hebben een eigen program. Het gaat hier niet om onze achterban, maar om wat de fractie doet. De achterban zal daar over dan over een paar wel oordelen'. CDA, RCPU TEGEN MOTIE DAN PER AUGUSTUS 1977 IN FUNCTIE DRS TH. J. WESTERHOUT VLISSINGEN - Met de stemmen van de CDA- en RPCU-fracties tegen heeft de raad van Vlissingen vrijdagavond een motie van de PvdA-PPR aangenomen, waarin wordt op aangedrongen dat uiterlijk met ingang van 1 augustus 1977 een onderwijscoördinator wordt aangesteld. Deze coördinator komt in dienst van de gemeente Vlissingen ten behoeve van het openbaar kleuter- en lager onderwijs. De financiering van de aan te stellen onderwijscoördinator dient, zo staat in de motie te lezen, eventueel in afwach ting van de te verwachten uitkering in de sector onderwijs voor de resterende maanden van 1977 te geschieden uit de post onvoorzien. Voor de motie stemden volledige PvdA-PPR-fractie. alsmede de beide wethouders uit die fractie en de VVD. Fractievoorzitter drs. M. Braak van de VVD lichtte toe. dat zijn fractie voor de motie stemde 'omwille van de nog be schikbare tijd'. Defenitief wilde hij zich pas binden als er een taakomschrijving is. CDA-woordvoerder A. Hoefkens zei de motie onjuist te vinden, omdat nog steeds een taakomschrijving van de coördinator op tafel moet komen. Hij zei liever het eindrapport van de werkgroep in deze zaak af te willen wachten, waar over wethouder Ch. J. Gillissen Ver- schage in eerste instantie al had meege deeld. dat die in één van de eerstvol gende raadsvergaderingen aan de orde wordt gesteld. Voor de stemming over deze motie, deelde wethouder G. J. Adan (CDA) nog mee. dat hij en 'mijn collega Loner" het unaniem standpunt van het coilege in de vergadering van gisteren wilde handhaven', en daarom tegen de motie te zuilen stemmen. Het voorstel van we thouder Gillissen Verschage om voorlo pig de discussie over de onderwijscoör dinator uit te stellen tot een eerstvol gende raadsvergadenng vond geen ge nade bij het PvdA-PPR-raadslid J. Kempe. Hij wilde nu al een principe uitspraak van de raad om de kans te vergroten dat de man ook aan het begin van het volgende schooljaar in dienst kan zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9