Van de Voorde (ppr) bedankt voor de staten van Zeeland Kleine internaten zijn het beste voor zwakzinnigenzorg Veer bindt strijd aan tegen zwerfkatten Nog steeds kans op aanspoelen vaten gif FAMILIE - BERICHTEN ZATERDAG 27 NOVEMBER 1976 MEDEDELING TIJDENS PROVINCIALE BIJEENKOMST PPR IN GOES INLEIDING VAN LIJSTTREKKER RIA BECKERS GOES - De heer J. van de Voorde, sta tenlid voor de politieke partij radika- len (ppr) zal met ingang van 1 januari 1977 bedanken voor de Zeeuwse staten. Hij zal worden opgevolgd door de heer A. H. Kamermans (raadslid van Mid delburg). Tijdens een vergadering van de PPIt-Zeeland - vrijdag, café de Landbouw, Goes - maakte de heer Van de Voorde zijn aftreden bekend. Hij vertelde dat tijdgebrek de voornaam ste reden is van zijn terugtreden. Statenlid Van de Voorde benadrukte dat hij in de PPR actief zal blijven, on der meer door het bijwonen van de statenfractie-vergaderingen. Hij wees erop dat zijn werk als bestuurder van het NKV de laatste jaren belangrijk is toegenomen, net als de werkzaamheden in provinciale staten. „Ik ben dan ook tot de conclusie gekomen dat het beter zou zijn de fractie te bemannen met een jonger statenlid", aldus de heer Van de Voorde. De vele aanwezigen reageerden op de mededeling van de heer Van de Voorde meteen luid en langdurig applaus. Lijs taanvoerder Ria Beckers zei dat de heer Van de Voorde niet weg te denken is uit de jonge geschiedenis van de PPR in Zeeland. „Ik hoop dat je de ideeën van de PPR ook op een andere manier blijft verspreiden", aldus de landelijke lijst trekker Statenlid C. Th. A. van Water schoot wees op de grote inbreng die de heer Van de Voorde in de fractie had. „Als hij ons niet meeterdaad begeleid had, dan washetvoor ons heel wat moei lijker geweest", meende 'de heer Van Waterschoot. „Dank voor het vele werk" Tijdens de bijeenkomst in Goes hield mevrouw Beckers een inleiding over de landelijke politiek. Zij vertelde onder meer dat de PPR bereid is om na de tweede kamerverkiezingen van mei 1977 voor het vormen van een regering opnieuw naar een noodoplossing te zoe ken, met name wanneer de PvdA en PPR geen meerderheid verkrijgen of verlieslijden. Mevrouw Beckers maakte duidelijk dat deelname aan een kabinet met andere partijen dan voor de PPR niet uitgesloten is, met als voorwaarde: voldoende garanties voor een progres sief beleid. Kritiek De PPR-Iijsttrekker uitte scherpe kri tiek op het beleid van het CDA en mi nister mr. A. A. M. van Agt (justitie). Zij vond de prediking van het zogenaamde Rients Gratama treedt vrijdag op in Middelburg MIDDELBURG - In de schouwburg te Middelburg treedt vrijdag 3 december Rients Gratama op met zijn pro-. gramma 'Blauwe Maandag'. Het is een voorstelling die het midden houdt tus sen cabaret en show. Zo komen er ver schillende conferences in voor en een minï-muzical. De muzikale begeleiding is in handen van Cees Bijlstra die een combo van vijl musici aanvoert. De 16 leden van het gezelschap 'Blauwe Maandag' zijn: Rients Gratema. Lia Corvers. Maria Bij de Vaate. Tetske Os- sewaarde. Selma Susanna, Mendel de Boer. Koos v. d. Knaap, Mare Nilolaï en Coen van Vrijberghe. Musici: Cees Bij- istra, Karst de Groot, Klaas de Vries, Jacques Sambrink en Harry Hartmans. Het optreden begint om 20.00 uur. Vergadering vrienden van het museum GOES - De vereniging 'Vrienden mu seum voor Zuid- en Noord-Beveland' houdt donderdag 16 december een al gemene ledenvergadering in het mu seum aan het Kerkplein te Goes. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. Op de agenda staan enkele huishoudelijke za ken. waaronder de begroting 1977 en een bestuursverkiezing. De heren L. J. Ab- elmann en M. E. J. F. van Dissel zijn aftredend en herkiesbaar. Na afloop van de vergadering houdt dr. P. Scherft, rijksarchivaris in Zeeland, een inleiding over 'middeleeuwse miniaturen'. 'ethisch reveil' door C1)A en de heer Van Agt een foute zaak, omdat daarmee geprobeerd wordt een onjuist beleid te verkopen. „De solidariteit van de heer Van Agt en de KVP is solidariteit met de machtshebbers en de gevestigde or de. Hij mag de woorden 'solidariteit met de zwakken' dan ook beter niet meer gebruiken", betoogde mevrouw Beckers. De aanvoerder van de PPR bij de ko mende verkiezingen legde er de nadruk op dat haar partij wil vechten voor een samenleving waarin de gelijkheid zo veel mogelijk gewaarborgd is. „Macht, vrede, milieue en welzijn zijn de vier hoofdthema's waarmee de PPR de ver kiezingen ingaat", vertelde mevrouw Beckers. „De mens en de verantwoorde lijkheid van de mensen moeten centraal staan. Het beschikbare werk moet wor den verdeeld en de inkomensverschillen moeten daadwerkelijk kleiner worden". Mevrouw Beckers meende dat de ideeën van de PPR sneller doorwerken dan menigeen denkt Als voorbeeld noemde zij de veranderde opvattingen ten aan zien van de beveiliging van het Ooster- scheldegebied „Vijf jaar geleden was openhouden volsterkt onmogelijk. Nu is het werkelijkheid geworden", stelde de lijstaanvoerder. Ook wees zij op het ver- DEN BERG-DIRECTEUR H. E. VAN BERKEL: 1VÏFFÏ? FT^FN ter. Grotere ïnrichtngen zijn al een ge- IVJU/ILrv meente op zich. Wat voor de pupillen CTI7T T TPTVT aam geldt, is ook van toepassing op pergo la 1 lLJLL,iMN AAfN neel; men kent elkaar. De afstand tus- \I I? TPHTT N C sen Personeel en directie/staf is gering. liNKlttl Jl HMÏj Ook voor deouderslds de kleinschalig- GOES - 'De kleinschaligheid in de heid een plezierige zaak: ze zien hun zwakzinnigenzorg heeft een gunstige kind en zichzelf niet opgaan in een grijze invloed op de leef- en werksfeer. De massa. Kortom, een klein internaat overheid moet dan ook aan het bouwen biedt- de mogelijkheid voor pupillen, van inrichtinten boven bijvoorbeeld werkers en ouders om er zich thuis te 150 bedden geen medewerking meer voelen". verlenen. Ook zullen er eisen gesteld De directeur van Den Berg zei het een moeten worden aan de ligging van de plezierige zaak te vinden als de ministe- inrichtingen. Minderheidsgroepen riële inspecties zich niet meer alleen mogen niet meer letterlijk en figuurlijk het bos ingestuurd worden. De wijze van bouwen mag niet meer worden geënt op het ziekenhuismodel. De pu pillen hebben, net als andere kinderen, recht op woningen en horen niet in ka zernes ondergebracht te worden'. Deze uitspraken deed de directeur van het zwakzinnigenintemaat huize Den Berg in Goes, H. E. van Berkel, vrijdag middag tijdens een werkbezoek van de zouden beperken tot de kubieke meters en het sanitair. „De inspectie zal con trole moeten uitoefenen op de kwaliteit van de zorg, de mogelijkheid van in spraak van ouders en personeel en de bereidheid tot samenwerking met an dere voorzieningen, alsmede een echte deelname aan de centrale wachtlijst", betoogde de heer Van Berkel. In zijn inleiding verschafte de directeur van huize Den Berg ook nog enige voor lijsttrekker van de politieke partij radi- lichting over het internaat. Hij vertelde kalen (PPR), Ria Beckers, aan het in ternaat. De heer Van Berkel, ook voor zitter van de sectie zwakzinnigenzorg van de katholieke unie van verpleegd kundigen en verzorgenden, pleitte in zijn korte inleiding met nadruk voor in ternaten met een zo klein mogelijk aan tal bedden. Hij deed dat tegen de ach tergrond van de ervaringen die gedu rende 15 jaar in huize Den Berg opge daan zijn. „In vele, ook splinternieuwe, inrichtin gen wordt nog teveel uitgegaan van het medisch denken. Historisch gezien een verklaarbare zaak maar een situatie, waar we naar onze vaste overtuiging vanaf moeten", aldus de heer Van Be rkel. „Wanneer men sommige moderne internaten bezoekt, teftmen daar zaken aan waarvan de noodzakelijkheid onzes inziens betwijfeld moet worden. We denken aan compleet ingerichte rönt- genkamers, EEG-apparatuur. medische centra en meer van deze zaken". De di recteur van huize Den Berg wees er op dat de argumenten tégen kleine inter naten meestal van de zijde van econo men komen. Hij vond dat onbegrijpelijk, gelet op de gemiddelde kosten per ver- AXEL - Vanavond - zaterdag - wordt in pleegdag in 1975: 81,66 voor een in- de rooms-katholieke kerk in de Wal- nchtingvan 75-150 bedden en steeds op- straat te Axel een heilige mis opgedra- lopend tot 108,01 voor een inrichting gen ter gelegenheid van de eerste zon- van 500-750 bedden; pas inrichtingen dag van de advent. Aan de viering met van meer dan 750 bedden zijn goedko- Nederlandse gezangen wordt medewer king verleend door de cantorij van Hulst onder leiding van A. de Kort. De dienst dat er huisvesting is voor 106 pupillen, verdeeld over 9 groepen, met inbegrip van het zogenaamde 'buitenpaviljoen'. Het aantal personeelsleden is 110, waaronder een aantal part- timekrachten. Er zijn vier sectoren: ver pleging. verzorging, opvoeding, onder zoek, behandeling en begeleiding, medisch- en paramedische dienst, ci viele dienst. Er is een nauw contact met het oudercomité. „We hebben niet de pretentie een volmaakt mstituutje te zijn. Ook wij hebben onze problemen en maken onze fouten. Wat we doen is niet meer, maar ook niet minder dan eerlijk proberen", stelde de heer Van Berkel. De PPR-lijsttrekker maakte ook een rondgang door huize Den Berg, waarbij de stafleden voor toellichting zorgden. Het werkbezoek werd afgesloten met een gespreksronde. Heilige mis voor eerste advent zondag per dan kleine internaten. Voordelen De heer Van Berkel somde een reeks voordelen op, die volgens men aan kleinere inrichtingen verbonden zijn: „De kinderen zijn geen nummers en worden door iedereen met hun naam genoemd. De mogelijkheden om op te gaan begint om zeven u 'Sursum Cor da' geeft concert met solisten VEERE - Het gemeentebestuur van Veere heeft de strijd aangebonden met zwerfkatten in de kern Zand dijk. Dal bleek vrijdagmiddag tij dens de vergadering van de gemeen teraad, toen raadslid S. de Bruin uit leg vroeg over een begrotingspost van 300,- voor 'kattenbestrijding'. Burgemeester A. Hack lichtte toe dat de inspectie voor de dierenbescher ming had gewezen op een ernstige overlast door zwerlkattón in de wijk Zanddijk. „Met het oog op de geva ren van hondsdolheid en gezien het feit dat het om een tamelijk kinder rijke buurt gaat. vonden we het wen selijk om maatregelen te nemen", al dus de burgemeester. Inmiddels zijn enkele 'vangkooien' aangeschaft en neergezet op ver meende 'concentratieplaatsen'. De wijkbewoners zijn hiervan op de de gemeentebevolking zijn be- MIDDELBURG - In de Gere. Kerk te Oostkapelle geeft de Chr, Gemengde zangvereniging 'Sursum Corda' uit deze plaatrs donderdagavond 2 decem ber eenconcert, waaraan verschillende solisten medewerking verlenen. Zo zal de fluitist Ferenc Htijra te beluis teren zijn, de alt mevrouw Beghtel- Tieman uit Goes en voorts Peter Won- dei'gem (bariton), Bram Maljaars (bari ton) en Rinus Jobse (piano en orgel). Het geheel zal onder leiding staan van de dirigent van 'Sursum Corda', Leen de Broekert. Tijdens dit concert, dat om acht uur begint, zal de uit Hongarije af komstige fluitist Ferenc Hutijra samen met koor 'In Dulci Jubilo' vertolken van Dietrich Buxtehude en 'Das ist meine Freude' van Joh Lorenz Bach. Met Leen de Broekert vertolkt Hutijra onder meel de 'Suite de trois morceausx' van Be njamin Godard. Mevrouw Beghtel is so listisch te beluisteren en met het koor in 'Lasse, o Herr, mich Hilfe finden' van Felix Mendelssohn. hoogte gesteld, met het verzoek hun eigen katten tijdelijk binnen te hou den. De burgemeester zei dat even tueel gevangen katten naar het asiel worden overgebracht voor verdere verzorging. Tot nu toe heeft de actie nog geen resultaat gehad. „Het is in eerste Instantie nog niet zo goed ge lukt, omdat er ook mensen zijn die ei anders over denken", zo liet de bur gemeester weten. „We proberen de kooien nu zodanig op te stellen dat anderen er niet aan kunnen komen". De burgemeester wees er op dat in de wijk enkele 'liefhebsters' wonen, die de katten graag voeren. Het raadslid J. Cevaal maakte mel ding van verontrusting bij eigenaren van katten in de buurt en vroeg daarom met klem de actieperiode zo kort mogelijk te houden. De burge meester zegde toe dit te zullen probe ren. Verkoop duiven wijlen P. Bracke, Clinge CLINGE - Morgen - zondag - is in lokaal 'De Snelle Duif te Clinge de tatale ver koop van de duiven van wijlen de heer P. Bracke. De heer Bracke was een bekend duivenmelker en lid van de postduiven- houdersvereniging 'De Snelle Duif te Clinge. De verkoop begint om 15.00 uur anderde denken overeconomische groei in relatie tot het milieu. In haar inleiding stond mevrouw Be ckers uitvoerig stil bij de kernenergie. „De publieke opinie lijkt wakker te worden. Het is een volstrekt onverant woordelijke zaak vanwege de grote ge varen die eraan verbonden zijn. Maar de strijd tegen de kernenergie wordt wel een race tegen de tijd. Als het ergens om mensen gaat, dan is het wel hierbij. Het is een zaak die te maken heeft met leven en dood". Tijdens de discussie ging mevrouw Be ckers onder meer in op vragen over de eventuele samenwerking met de CPN. die anti-kraakwet. de besteding van-de ontwikkelingshulp en de kleinschalig heid in de landbouw. Ook werden er ver schillende 'Zeeuwse zaken' aangesne den. Eerder op de dag had mevrouw Beckers een werkbezoek gebracht aan het zwakzinnigeninternaat huize Den Berg in Goes. Daar kreeg zij een zogenaamde 'Zeeuwse broche' aangeboden. Op haar Zeeuwse toernee deed zij ook Middel burg aan. In het Titus Brandsmakwar- tier werd symbolisch groen aangebo den voor dc wijk en in de wereldwinkel werd een broodmaaltijd genuttigd. Mevrouw Beckers reisde met openbaar vervoer (trein). Voortr effeli j ke koorzang van ,i „Pavane" HERVORMDE KERK, KLOETIN'GE Madrigaalkoor'Pavane'uit Goesmetmadria- len en moetten. werkelijke- en geestelijke lie deren uit de renessance- en baroktijd. U heeft het allemaal vorige week uit voerig in de PZC kunnen lezen, wat de heer Cor de Bruin over zijn koor vertel de „De achtergrond van dit concert, is het laten horen wat het koor op het pro gramma heeft; niet om te laten horen dat we zo goed zijn, maar gewoon om de mensen in aanraking te kunnen bren gen met wat we doen". Met deze Lnfor matie op zak heb ik gisteravond het concert beluisterd. Negentien jongelui, met muzikaliteit in ruime mate voor zien. met een wil om iets goeds te bren gen. daarbij geleid door een enthou- saiste dirigent, hebben de bezoekers in de hervormde kerk te Kloetinge giste ravond niet voor niets laten komen. In een zeer afwisselend programma, waar bij die afwisseling meer in de muziek dan in de eeuwen zat, hebben zij gedu rende anderhalf uur een koorzangde monstratie gegeven, die de aanwezigen (ruim 300) zich nog lang zullen heugen. Dat de melodieën uit de 16e eeuw nogal eens problemen opleveren heb ik on langs nog kunnen constateren. Hier wa ren die problemen er bijna niet en zo doende werd een programma opge bouwd met praktisch evenwichtige koorzang, waarbij vooral opviel, dat de partijen toten met in zaten. Des te meer respect voor deze koorleden als men weet. dat alles uit het hoofd werd gezon gen. Dat betekent dan meteen, dat men meer binding heeft met de dirigent. 'Pavane', waarvan het koor zijn naam ontleent, daar werd deze avond mee geopend. Tomet Arbeau moge dan niet direct zo'n bekende componist geweest zijn; wat hij hier neerschreeg was meer dan de moeite waard. Het werd door de koorleden beheerst, beschaafd en met gevoel gezongen. Het gehele pro gramma werd op korte, maar goede wijze aaneengepraat, zodat de bezoeker ook wist wat er gezongen werd. „Wij zijn geen muziekfrikken". vertelde deze nongeman, waarbij ik zou willen aante kenen 'wie dan wel? Ik misschien?" Alle nummers te noemen, die 'Pavane' zong zou te veel tijd vergen. Het 'O bone Jesu' werd prachtig uitgebalanceerd gebracht en al 'zakt' men wat, veel schoons gaat er daardoor toch niet door verloren. Dirigent Cor de Bruin behoeft zijn koor leden slechts te begeleiden met zijn di rectie: men kent alle inzetten uitste kend, zodat zijn directie meer tacteren is. In sommige stukken is dit toch wat te genuanceerd en de vele brede arm- zwaaien (soms lijkende op het klapwie ken van boze zwanen) zou gerust wat minder kunnen. Cor de Bruin is in zekere zin een 'linkse' dirigent; hij bemoeit zich meer met de sopranen dan met de alten in het koor. Misschien heeft het zijn reden, want juist deze sopranen, hoe goed van stem ook. domineerden in geringe mate. Zang met "hart en ziel' was er bijna altijd of het nu was bij het eenvoudige, bekend e All through the night" óf hel (prachtig) gezongen vijfstemmige 'Tristis et anima mea' van Kulinau. Het- programmagedeelte voor de pauze werd afgesloten met het alom bekende, doch gevaarlijke 'Exsullate Deo', dat vaak als verplicht. concoursi|ummer wordt gebezigd Deze avond kende een viertal intennezzi. waarvan de gedeel ten na de pauze iets aan de lange kant waren. Let us wander' (gaande over de melkmeisjes en de herders"), werd uit stekend gebracht' daarvoor had men al kunnen genieten van een goed sopraan solo in een compositie van Cima. De orgelsolo 'Ei, du-feiner Reiter' met zijn zes variaties was iets aan de te lange kant en ook de 'onzichtbare' (voor velen althans) inbreng' van een gitaarduo in twee dansen en een deel uit een sonate (uitstekend gespeeld overigensi over spoelde het doel. Ook 'Pavane' zelf liet zich na de pauze nog een paar keer horen, waarbij naast de 'vaarwel'-liederen vooral het 'II bianco dolce cig no' op geldt deed. Het slotnummer was het overbekende 'ma- tona mia cara' van Orlando di Lasso, dat gevolgd werd door een spontaan, lang durig applaus. 'Pavane' en hun dirigent Cor de Bruin kunnen aangenaam terugkijken op deze uitvoering, waarbij men ongetwijfeld stug verder zal gaan op deze moeilijke weg van koorzingen. Hun succes zal ze ker gelijk opgaan met hun wil en hun enthousaisme en dat dit niet gering is, heb ik gisteravond kunnen ervaren. A, L. AFKOMSTIG VAN, OP 9 NOVEMBER VOOR ENGELSE KUST GEZONKEN, SCHIP ZEEUWS ORKEST BESLOOT SERIE NA JA A RSCONCER TEN IN ZIERIKZEE ZIERIKZEE - Het Zeeuws Orkest heeft vrijdagavond met veel succes het laat ste in de reeks najaarsconcerten gege ven in een bijna volledig uitverkochte Zierikzeese concertzaal. Onder leiding van dirigent Jan Out werden werken van Van Beethoven. Brahms, Faurë. SaintrSaëns en Boródin gespeeld. Na afloop beloonde het pu bliek de enthousaiste orkestleden met een even enthousiaste applaus. Een staande ovatie was er ook voor de solis ten de cellisst Harro Ruysenaars en de violiste Else Krief. Als afsluiting van de concertreeks was er na het concert voor de leden van het orkest een gezellig sa menzijn in Mondragon. GEVAARLIJK BIJ AANRAKING VLISSINGEN - Er bestaat nog steeds een kleine kans dat er vaten met na- triummethylaat op de Zeeuwse kust zullen aanspoelen. Vrijdag waren nog geen blauwe, van een geel opschrift voorziene, vaten in Zeeland aange spoeld. Gezien de veranderlijke wind blijven de mogelijkheden daartoe be staan. Dit verklaarde een woordvoer der van de rijkspolitie te water vrijda gavond. Men neemt aan dat de vaten afkomstig zijn van h et Engelse vrachtship 'Judert 2' dat op 9 november dit jaar 10 mijl voor de Engelse kust bij Harwich in aanvaring kwam met een Russische trawler en zonk. De'Judert2' had onder meer 200 vaten, geladen op het dek, aan boord. Noch de rijkspolitie te water in Zeeland noch de rijkswacht in België konden mededelen of alle 200 vaten die in het water terechtzijn beland, blijven drijven. De directiue Noordzee van de rijkswa terstaat in Den Haag heeft vrijdag alle politieposten langs de Nederlandse kust gewaarschuwd voor de vaten met het gevaarlijke gif die de komende dagen kunnen aanspoelen. Volgens BASF-Antwerpen wordt na- triummethylaat gebruikt als hulpstof bij de produktie van margarine, vitami nes en farmaceutische produkten. Komt de stof in aanraking met water dan ontbindt het zich in natronloog en methanol die beiden, als de reactie in zee gebeurd, zich snel met water ver mengen dat eventuele schadelijke ge volgen voor het milieu uitgesloten zijn, aldus een mededeling van de BASF. Worden de aangespoelde vaten echter geopend en komt men in aanraking met de stof dan bestaat de kans dat deze verbrandingsverschijnselen op de huid achterlaat. Verder is het mogelijk dat als het natriummethylaat in aanraking komt met kleine hoeveelheden water, het daarbij vrijkomende methanol zich met de luch t verbindt wat ontploffingen kan veroorzaken. BASF-Antwerpen heeft, zodra het op de hoogte werd ge steld een aantal chemici en veiligheid sexperts naar het gebied waar de vaten aanspoelden gestuurd die het transport naar de vestiging in Antwerpen regelen en controleren. Cantorij Hulst werkt mee aan avondmis in parochiekerk te Axel AXEL - Vanavond, zaterdag, verleent de Cantory van de basiliek uit Hulst haar medewerking aan de,viering in de r-k parochiekerk te Axel. Onder leiding van de heer A. de Kort zingt het koor liederen van Pirenne. Huybers en Ver- mulst. Daarnaast worden enkele kora len ten gehore gebrrant tijdens deze vie ring is pastoor W. Vervaet uit Axel De dienst begint om 19.00 uur. HOOG EN LAAG WATER NAP - NAP uur cm uur cm uur cm uur cm Zondag 28 november 1976 Vlissingen 6.35 167 19.17 172 0.32 146 13.12 172 Temeuzen 7.01 182 19.46 137 0.55 159 13.37 185 Zierikzee 7.49 122 20.27 146 1.27 124 13.54 154 Hansweert 7.31 202 20.15 209 1.27 174 14.05 198 Wemeldinge 8.19 146 20.50 169 1.31 142 14.03 173 NAP - N AP uur cm uur cm uur cm uur cm Maandag 29 november 1976 Vlissingen 7.38 146 20.22 158 1.29 129 14.17 160 Temeuzen 8.04 162 20.51 174 1.51 142 14.41 173 Zierikzee 8.43 115 21.29 139 2.27 116 14.52 147 Hansweert 8.31 182 21.19 195 2.21 157 15.08 187 Wemeldinge 9.12 137 21.52 161 2.29 130 15.07 165 OPTREDEN IN AXEL WERD AFGELAST Marijke Philips kent haar tekst nog niet... AXEL - Het voor vandaag (zater- (lag) geplande optreden van Marijke Philips in 'De Halle'te Axel gaat niet door De eenvoudige reden voor dit afstel is het feit dat Marijke haar tekst niet kent. Zij zou een pro gramma brengen genaamd 'Marijke Philips-solo'. Dit programma bestaat uit liedjes, sketches, muziek en ge dichtjes, waarbij ze begeleid wordt door de pianist Dolf Pierie. De exploitante van 'De Halle' ver telde dat het een wat flauwe reden is. Als je je tekst niet weet of je pro gramma is nog niet rond, dan moet je niet dit soort afspraken maken", zo vertelde zij. In de aankondiging stond onder meer vermeld: 'En het programma? Daarin wordt gedacht aan gedich tjes, praatjes, liedjes en sketches. Over dingen van vandaag, gisteren en morgen. Over dingen die vasl nooit gebeuren'. Arie J. Keyzer geeft concert in Ooltgensplaat OOLTGENSPLAAT - Vandaag (zater dag) geeft de organist Arie J. Keyzer een concert op het nieuwe orgel in de Ne derlands hervormde kerk te Ooltgen splaat. Arie J. Keyzer, die naast orga nist van 'De Doelen' te Rotterdam, tegenwoordig ook organist is van de Grote Kerk te Dordrecht, heeft een pro gramma samengesteld met veel wer ken uit de barok, een stuk van de he dendaagse componist Honegger en' tenslotte een improvisatie. De barokwerken zijn erg bekend zoals de preludium en fuga in C van J. S. Bach. Toccata en Fuga in F van D. Buxtehude en van G Böhm de partita over 'Wer nur den lieben Gott Lasst walten' en even eens van Böhm bewerkingen over 'Aus tiefer Not schrei ich zu Dir'. Het concert begint om 8 uur en wordt georganiseerd door de stichting kerk- concerten 'Goeree en Overflakkee'. Afwezig A. P. BRUYNZEEL huisarts van 29-11 t/m 3-12. Waarneming: door dr, Reyerse Seisweg 29, tel. 13456, voor de letters A t/m K en door dr. A. W. Boerwinkel Noordweg214, tel. 12460 voor letters L t/m Z. ABRAHAM PIETER ROBIN (Robin) P. de Munck G. M. de Munck- de Korte Edwin Wilhelminadorp, 26 november 1976 S. Arnolcüstraat 4 Tijdelijk; kraamafdeling ziekenhuis Bergzicht. Goes. Met verslagenheid heb ik vernomen dat door een ongeval mijn goede vriend FRANS WALCHERÜMG op de 23-jarige leeftijd is weggenomen Paul van Hoven In m'n hart zal ik hem nooit vergeten. Door een noodlottig ongeval is op 23-jarige leef tijd uit ons midden weggenomen onze allerbeste vriend FRANS WALCHERING Wij zullen hem missen en hem nooit vergeten. Eddy en Nel Paul en Inky Willem en Marjel Janne en Ine-mie en Pim Vlissmgen. 26 november 1976. Geheel onverwacht en op tragische wijze is eer gisteren, 25 november jl., van ons heengegaan onze goede vriend F. A. WALCHERING Bij deze condoleren wij zijn familie in Amster dam cn zijn vrienden en kennissen in Vlissmgen. F. Drieman T. de Groot Coosje Buskenstraat 35 Vlissingen Bedroefd om haar heengaan, maar dankbaar dat zij uit haar lijden is verlost, delen wij hierbij mede, dat op 93-jarige leeftijd, gesterkt door de Sacramenten der Zieken, van ons is heenge gaan onze lieve zuster en tante JULIA BERNARDINA VAN HECKE Namens de familie, mej. A. J. B. van Hecke In het grote geloof, waann zij geleefd heeft, wil len wij samenkomen voorde Eucharistieviering op dinsdag 30 november, om 10.30 uur in de Pa rochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus te Middelburg en haar daarna begeleiden naar haar laatste rustplaats op de algemene begraaf plaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Heden werd onverwacht van ons weggenomen onze lieve man, vader en opa PIETER VAN SORGEN op de leeftijd van bijna 65 jaar Veere: J. van Sorgen-Geertse Boskoop: Piet van Sorgen Aad van Sorgen-Boer Peter en Anneinieke Spijk: Joke Andel-van Sorgen Leen Andel Renkum: Adri van Sorgen Monika van Sorgen- Merholz Veere. 26 november 1976. Oudestraat 22. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg. Rouwbezoek van 17.30-18 30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 30 no vember om plm. 14.15 uur op de algemene be graafplaats te Veere. Vooraf vindt een rouwdienst plaats voor familie en belangstellenden in 't Compas', Oudestraat 14. Veere. Deze dienst begint om 13.30 uur en wordt geleid door de weleerwaarde heer ds. J. D. Hofstra. Na afloop van de teraardebestelling is er gele genheid de familie te condoleren direct bij te rugkomst in't Compas'. Geen bezoek aan huis. Heden overleed, zeer onverwacht, onze schoon zoon en zwager P. VAN SORGEN Domburg: J. Geertse-Bimmel Wissenkerke: L, Geertse G. C. Geertse-Keukelaar Domburg: Chr. Geertse C. G. Geertse-Keukelaar Met droefheid hebben wij het bericht ont vangen van hetplotse- ling heengaan van onze goede en prettige kennis FRANCINA MINDERHOUD weduwe van Jakobus Verstraate eerder weduwe van Jan Lievense Westkapelle. 25 november 1976. Heden overleed on verwachts, tot onze droefheid, onze ge liefde broer, zwager en oom PIETER VAN SORGEN op de leeftijd van bijna 65 jaar. Middelburg: P. Spruijl-van Sorgen J. Spruijt Veere: S. P. van Sorgen- v. d. Bosse Middelburg: A. van Sorgen Met grote verslagenheid namen wij kennis van het plotseling heengaan van onze ex-werkgever en vriend M. S. FRANTZEN oud-notaris te Goes Hij zal in onze herinnering blijven voortleven als een voorbeeldig mens. Notaris J. W. de Beijl en medewerkers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 6