W aterbouwwerken voor veiligheid Zeeuwen snel verwezenlijken CD A-statenleden vragen St-Philipsland vergeefs om wat soepeler houding i5 EEN NEDERLANDS-BELGISCH MILIEU- EN VEILIGHEIDSBELEID ,r PZC/, Schore heeft eindelijk kans op nieuwe openbare lagere school Tweede kamerlid Hartmeyer: ZATERDAG 27 NOVEMBER 1976 ZEEUWSE WATERSCHAPSBOND AAN OVERHEID: provincie „STREEFDATUM MOET 1985 BLIJVEN" HULST - De Zeeuwse Waterschaps hond dringt bij de overheid aan op een zo snel mogelijke werkwijze bij de verwezenlijking van de waterbouw werken, die noodzakelijk zijn om de veiligheid van de Zeeuwen te waar borgen. Streefdatum voor het gereed komen van die werken moet in ieder geval 1985 blijven. De Waterschaps- bond maakt ernstig bezwaar tegen een eventuele verschuiving van die streef datum. Een en ander werd vrijdagavond aan de orde gesteld tijdens de algemene verga dering van de Zeeuwse Waterschaps- bond in 'Den Dullaert' in Hulst. Voorzit ter A. M. Geluk zei onder meer: „Wij zien het jaar 1978 naderbij komen. Minister Westerterp heeft gesproken van het haastmagischejaar 1978. In dat jaar-zo werd kort na 1953 besloten - zou de vei ligheid tegen de zee zijn verzekerd. In een kwart eeuw moest zulks toch be reikbaar zijn. Wat komt er eigenlijk van trecht? Langs de Westerschelde was per 1 januari 1976 precies 52 procent van de totale lengte van de zeeweringen op Deltahoogte gebracht In 1978 zal onge veer 2/3 deel van de totale lengte zijn verhoogd. Langs de Ooslerschelde wor den momenteel de dijken aangepast en verbeterd in verband met de bouw van de stormvloedkering welke in 1985 moet zijn voltooid. En in de memorie van toe lichting van de rijksbegroting voor 1977 van verkeer en waterstaat lezen we dat het beleid er op gericht blijft, de werken in het kader van de Deltawet 'omstreeks en in ieder geval niet te lang na 1985 te voltooien.' De heer Geluk wees erop dat men graag gerustgesteld zou worden voor wat be treft het gereedkomen (in 1985) van dc bouw van de stormvloedkering in de Oosterschelde. Hij constateerde tegelijkertijd dat Zee land 'al met al' in een situatie verkeert, waarin de risico's vele jaren langer voortduren dan gewenst is en verwacht mocht worden. „Als we zien hoe serieus - en vaak te recht- aandacht wordt besteed aan al lerlei bedreigingen voorde mens in zijn omgeving, dan begrijpen wij niet dat vele Nederlanders zich zo weinig zorgen maken over de bedreiging van de kant van de zee. Niet genoeg kunnen wij her halen dat het wonen beneden de zees piegel en het investeren in grote econo mische belangen in ons laag gelegen land pas verantwoord is, indien de vei ligheid tegen overstromingen naar menselijke berekeningen is gèwaar- borgd", aldus de heer Geluk, Gigantisch De voorzitter van de Zeeuwse Water- schapsbond constateerde dat de bouw van de stormvloedkering een gigan tisch werk is, waarover de studie nog niet is afgerond. „Wij menen dat het formaliseren van overleg tussen de bouwers van deze dam, de beheerders van de dijken en provinciale water- slaat gewenst is", stelde de heer Geluk in zijn openingswoord. Voorzitter Geluk tenslotte: „Wij drin gen ten sterkste aan op een zo snel mo gelijke werkwijze voor die waterbouw werken welke voor Zuid-Westr Nederland eindelijk de rechtvaardige veiligheid zullen brengen. Situaties zoals begin januari dit jaar voorkwa men. met hier en daar zeewater over de dijken zijn. bijna 25 jaar na de ramp van 1953 eigenlijk beschamend." Volgens de heer Geluk zijn de water schappen in staat snellere verbeterin gen te realiseren, indien zij financieel daartoe door het rijk in staat worden gesteld. „Daarom maken wij ernstig be zwaar tegen die zinsnede van de Delta werken, tot na 1985, aldus de heer Ge luk. In zijn openingswoord besteedde de voorzitter van de Waterschapsbond onder meer aandacht aan de op handen zijnde intrekking van de wet op de ca- lamiteuze polders. Voorzitter Geluk zei daarover ondermeer: „Al hebben weop het grote nut van deze wet voor Zee land gewezen. De vervanging van de wet door een overeenkomst van het rijk met de provincie vinden wij zeker een verzwakking van onze positie. De wet is overigens verouderd en brengt veel administratieve rompslomp met zich mee. Onder andere daarom aanvaarden de waterschappen de opheffing en willen zij meewerken aan een andere regeling. Maar toch hlijkt dat de waterschappen voor hogere financiële lasten komen zonder deze wet. Het scheelt over het algemeen enkele guldens per hectare en dat in ons nadeel". Dc heer Geluk stelde overigens ook vast dat straks voor de gehele zeewering de bijdrage regeling 80 procent rijk, 10 procent WERKPLAATS VOOR POEZIE IN GOES KOMT VOOR VARA-RADIO GOES - In het VARA- radioprogramma 't Zout in de pap wordt vandaag, zaterdag 27 november, aandacht besteed aan de plannen voor oprichting van een 'werkplaats poëzie' in Goes. Het programma wordt vanaf 15.00 uur uitgezonden via Hilversum I. Initiatiefnemer B. van Trirum uit Wolp- haartsdijk wordt door Wim Hoogen- doom geïnterviewd, naar aanleiding van een artikel in de PZC. waann gewag gemaakt wordt van de plannen. De werkplaats wil beoefenaren van poëzie en proza uit Goes en wijde omgeving bijeen brengen. Op 15 december zal de werkplaats van start gaan door middel van een open avond in de Veste Te Goes. Dan zal ook de eerste uitgave van het literaire tijdschrift 'Zegge en schrijve' verschij- provincie en 10 procent waterschap pen, van kracht wordt. Voorzitter Geluk meldde de vergader ing dat de bond haar standpunt nog eens uitvoerig uiteen gezet heeft in een schrijven aan de vaste kamercommssie van verkeer en waterstaat Bovendien is een onderhoud met minister Westerterp gevraagd. „Wat de bijdragen van de provincie betreft staan wij op hei standpunt dat de provincie er financieel niet minder, maar ook niet beter van mag worden. Daarom stellen wij voor dat de provincie - na berekeningen ach teraf- zijn eventueel voordeel in een re servefonds stort", aldus de heer Geluk. Wegen Voorzitter Geluk stond ook stil bij de situatie rond de wegen in Zeeland. De Zeeuwse waterschappen onderhouden momenteel ongeveer 3.200 kilometer weg. „Diegenen, die eiegenlijk deze taak of deze last op zich zouden moeten nemen, hebben zich nog niet gemeld", aldus de heer Geluk, „maar de water schappen kunnen de taak zelf wel aan, ze zijn er mee vergroeid en beschikken over voldoende kennis, ervaring en materiaal om het werk naar behoren te vervullen. Het is louter een financieel vraagstuk", aldus de heer Geluk. Hij maakte nog één kanttekening: „Wij vragen ons af. als we de voorkeur voor bepaalde routes bezien, of m sommige gebieden tertiaire wegen die nu in on derhoud zijn bij de gemeenten of water schappen niet- door de provincie moeten worden overgenomen. Het valt op dat de bewegwijzering naar belangrijke plaatsen soms met de provinciale (se cundaire. weg volgt maar de tertiaire wegen (zonder fietspaden) Dit duidt op een ongewenste toestand die nadere studie noodzakelijk maakt. Wij zullen het zeer op prijs stellen indien de provincie deze situatie op gang wil brengen." Tenslotte vertelde de heer Geluk net te betreuren dat er nog steeds geen over eenstemming is bereikt over de over dracht van de zuiveringstaak van de AWL (afvalwaterleidingi in Zeeuwsch- Vlaanderen „Wij hebben respect voor datgene, wat m een eerderstadium door de gemeenten Temuezen. Axel en Sas van'Gent al tot stand is gebracht en we begrijpen ook dat deze gemeenten de vinger aan de pols willen houden, mede op aandringen van onze bond is nog maals nauw overleg gevoerd tussen de betrokken gemeentebesturen en water schappen. We hopen dat een en ander leidt tot een goede oplossingaldus de heer Geluk Over de A WL-kwestie zei hij nog verder: „De besluiten om de zuiver ingstaak in Zeeland aan de water schappen te delegeren zijn op democra tische wijze tot stand gekomen. Het is onzes inziens duidelijk dat de bevoegde overheden indien nodig zullen bewerk stelligen waartoe men wettelijk is ge houden. Wij geloven dat men in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen beter tot zaken kan komen dan te blijven krakelen over wel of niet overdracht van de AWL." Ook de commissaris van de koningin. CVI Terneuzen blij met uitspraken over bufferzones dr. C Boerden stond in een kort woord stil bij de A WL-kwestie. Ook sprak hij de hoop uit dat er zo speodig mogelijk 'za ken gedaan zullen worden' Dr Boerden zei verder zich goed te kunnen voorstel len dat de Waterschapsbond zich er tegen verzet dat de waarborg voor vei ligheid nog verschoven zou worden tot na de streefdatum van 1985 „Ik hoop dat dit niet ieder jaar herhaald behoeff te worden. Er moet niet meer 'gesjoe meld' worden aldus de commissaris van de koningin. Inflatie 'buitengebied' Concentratie De heer Geluk stipte in zijn openings woord ook de waterschapsconcentra- tie aan. „De concentratiegedachte leeft in het algemeen bij onze ingelanden niet zo sterk. Toch wordt niet ontkend dat in de toekomst verdere concentra tie gewenst kan zijn om technische en financiële redenen. Bedacht moet wor den dat de afstand bestuurders be stuurden altijd overbrugd moet kun nen worden en daarnaast dient ook ge let te worden op de toename van con tacten van de besturen met meerdere bevolkingsgroepen dan voorheen", al dus voorzitter Geluk. TERNEUZEN - De 'Centrale Vuil ver werkende Industrie (CVI) in Terneuzen die een stortplaats heeft aangelegd in dc Van Wijckhuijsepolder bij Hoek, is verheugd over uitspraken van we thouder van openbare werken drs. R. C. E. Barné ten aanzien van de grens van 150 meter tussen natuurgebied en agra risch gebied C in het Terneuzense be stemmingsplan Buitengebieden. De wethouder zei donderdagavond in de gemeenteraad, dat er in verreweg de meeste gevallen aan de 150 meter wordt vastgehouden, maar dat afwijkingen van maximaal enkele tientallen meters kunnen voorkomen. Een woordvoerder van de C VI. vrij dagmiddag „Toen wij onze stortplaats in de Van Wijckhuijsepolder aanlegden, zijn we uitgegaan van een bufferzone van 200 meter We dienden ons plan november 1975 in. En het plan Buitengebied was toen nog niet bekend. Achteraf is gebleken dal we met onze afstand ruimschoots aan de normen voldoen". De ledenvergadering van de Water schapsbond (zeker 280 belangstellen den woonden de vergadering bij) stelde daarna onder meer de begroting voor 1977 vast. De vergadering werd beslo ten met een inleiding door mr. A. Spruit, directeur van de Nederlandse Waterschapsbank over 'actuele pro blemen van de geld- en kapitaal markt." Mr.Spruit stelde onder meer: „Al geruime tijd waarschuwen des kundigen van verschillende politieke richting voor het dreigende gevaar, dat bij een steeds voortschrijnende inflatie ons democratisch stelsel net meer kan functioneren. Het gevolg daarvan is chaos. Of dwang. Vergeten wij niet, dat de geschiedenis ons leert, dat ieder to talitair regime, zonder uitzondering, in de school der inflatie wordt geboren. Maar de filosoof Hegel zuchtte al: „Het enige dat ik van de geschiedenis ge leerd heb, is dat de mensen nooit iets van de geschiedenis geleerd hebben." De directeur van de Waterschapsbank merkte tenslotte op: „De geschiedenis leert dat kleine zielen door tegenspoed overspoeld worden en dat de groten er bovenuit stegen. Ter oplossing van onze gigantische financieel-economische problemen van overheid en bedrijfsleven moeten naar mijn heilige overtuiging mannen en vrouwen aantreden, die de grootheid kunnen opbrengen boven partij- en groepspolitieke voor ingenomenheid en andere irrationeel bepaalde gelofsbelij- denissen uit te stijgen, om daarna, steu nend op nuchtere analyses van de voor waarden voor een welzijnsontwikkeling van de bevolking als geheel, de maat- schappelijke factoren kapitaal en ar beid tot een evenwichtige samenwer king te brengen." Mr. Spruit beëindigde zijn toespraak met de woorden: „We moeten niet de rijkdom bestrijden, maar de armoede, niet de wel vaart maar de nood en niet het succes, maar de mislukking." COMPROMIS VOOR PROBLEMEN ROND RECREATIE ALLE PROBLEMEN UIT DE WEG GERUIMD NIEUWE SCHOOL GAAT RUIM HALF MILJOEN KOSTEN KAPELLE - Schore heeft dan eindelijk kans op een nieuwe openbare lagere school. De talloze problemen rond de plannen voor het nieuwe schoolge bouw lijken allemaal uit de weg ge ruimd te zijn. Dinsdagavond zal de ge meenteraad van Kapelle een voorstel van het college van b. en w. behande len, een krediet van 531.191 gulden voor de bouw van de school beschikbaar te stellen. Begin volgend jaar kan met de bouwwerkzaamheden begonnen wor den. Het is de bedoeling, dat de school het nieuwe schooljaar in gebruik ge nomen wordt. Schore zit al geruime tijd op een nieuwe openbare lagere school te wachten. Het huidige schoolgebouw is verzakt, en zit vol scheuren. De plannen om tot een nieuwe school te komen zijn ernstig ver traagd. Er waren bezwaarschriften tegen het bestemmingsplan, waarin de school is geprojecteerd. Er waren pro blemen rond de bouwtekeningen en ook waren er moeilijkheden rond de kosten. B. en w. zaten wat 'aan te hikken' tegen het bedrag van 531.191 gulden. Het col lege heeft vergeefs geprobeerd om daar zeventig- tot tachtigduizend gulden van af te krijgen. Maar dat is niet gelukt. 'Pogingen om tot een financieel gunsti ger resultaat te komen hebben helaas geen succes gehad. Wij menen te hande len in de geest van de raad door. on danks de '.Tij hoge kosten, toch voor te stellen het gebouw te realiseren', schrij ven b. en w. in een toelichting op het voorstel. De ingediende bezwaarschrif ten tegen het bestemmingsplan vonnen geen belemmering meer voor de bouw van de school en het door het architec tenbureau De Jonge ontworpen plan is door de onderwijsinspecties goedge keurd. De gemeenteraad wordt dinsdagavond verder gevraagd om een krediet van 15.000 gulden uitte trekken voor de ver bouwing en de inrichting van de voor malige schippersschool. Het pand zal in de toekomst door verenigingen ge bruikt worden. Om het gebouw daar voor geschikt te maken is het noodzake lijk enkele - kleinere - voorzieningen te treffen. Bovendien moeten er tafels en stoelen gekocht worden. De gemeenteraad van Kapelle gaat tij dens de komende raadsvergadering nogmaals praten over de nota 'lokalen- behoefte kleuter- en lager onderwijs' B en w. komen voorts meteen voorstel om een aantal commissies openbaar te ma ken. Daannee geeft het college gehoor aan een motie die in oktober door een meerderheid van de gemeenteraad werd aangenomen. „GEEN BEWEGING IN STANDPUNTEN" SINT-PHILIPSLAND/THOLEN - De fractie van het CDA in de provinciale staten van Zeeland heeft vrijdag ver geefs een berope op het gemeentebes tuur van Sint-Philipsland gedaan, om een wat soepeler houding aan te nemen ten opzichte van de recreatieve ont wikkelingen. Zoals bekend, zijn er in die gemeente grote moeilijkheden ont staan rond de jachthavenplannen van het kanaalschap 'De Eendracht' en rond de plannen van de projectontwik kelingsmaatschappij Kavero om er een recreatiepark ('De Krabbenkreek') aan te leggen. De SGP, die de meerderheid in de gemeenteraad van Sint- pliilipsland heeft, werkt die plannen tegen. Tijdens een werkbezoek, dat de CDA-statenleden en leden van het col lege van gedeputeerde staten vrijdag aan Noord-Zeeland brachten, werd er bij het gemeentebestuur van Sint- Philipsland met klem op aangedron gen, te zoeken naar een compromis. Na afloop van het werkbezoek ver klaarde CDA-ffactievoorzitter drs. H. Eversdijk. dat de kans op een eventueel compromis nihil is. „Het is ons gebleken dat er geen beweging in de standpunten mogelijk is" Tijdens het onderhoud, dat de CDA-statenleden hadden met het college van b. en w. en een aantal raads leden van Sint-Philipsland. werden naast de problemen rond de recreatie tal van andere zaken doorgesproken. De statenleden kregen informaties over de rehabilitatieplannen van de gemeente, de leefbaarheid van de kernen werd aan de orde gesteld en door het gemeente bestuur werd de steun van de CDA- ffactie gevraagd om in Sint Philipsland een eigen bibliotheek te kunnen realise ren. Ook kregen de statenleden inzicht in het open bejaardenwerk in de ge meente. In antwoord op vragen van sta tenleden maakte het gemeentebestuur van Sint-Philipsland duidelijk een eventuele samenvoeging met. de ge meente Tholen volstrekt van de hand te wijzen. Kleine kernen Na Sint-Philipsland brachten de CDA- erseen bezoek aan de gemeente Tholen. Ook daar bespraken de statenleden met het Thoolse college van b. en w. en een aantal raadsleden een aantal gemeen telijke zaken. Zo werd er de problema tiek van de kleine kernen besproken. Het streven van het gemeentebestuur van Tholen is erop gericht in alle ker nen voldoende woningen te bouwen. Het. Thoolse gemeentebestuur be klaagde zich erover, dat de gemeente door het provinciaal bestuur 'bij de be stemmingsplannen wat krap wordt ge houden'. Een ander probleem: de ge meente telt nogal wat kwalitatief slechte woningen. Het is moeilijk om Foto: De CDA-statenleden in de raads zaal van het Thoolse gemeentehuis. daar via rehabilitatie verbetering in te brengen, omdat een groot percentage woningen in de gemeente Tholen eigen dom is van particulieren. De statenle den constateerden gisteren, dat de ver ordening op de tweede woningen in Tho len zeer goed gewerkt heeft. In dege- meente is totaal geen sprake van een tweede-woningen probleem. Bovendien heeft, de verordening niet geleid tot leegstand. Bij het bezoek aan Tholen werd ook de werkgelegenheid ter sprake gebracht. Burgemeester J. E. van Boeijen stipte daarbij terloops de moei lijkheden aan, die zijn gerezen rond de uitbreiding van de Thoolse Beton In dustrie in Sint-Maartensdijk. Het ge meentebestuur uitte kritiek op de lange procedures die gevolgd moeten worden, waardoor bedrijven die in moeilijkhe den verkeren, nietsnel genoeg geholpen kunnen worden. Middelburg krijgt rijkssubsidie voor Lange Delft DEN HAAG - Van het ministerie van economische zaken krijgt de gemeente Middelburg een subsidie van f 239.500.- voor de aanleg van het voetgangersge bied in de Lange Delft. De gemeente Vlissingen ontvangt een subsidie van f37.000.- voor het aanbrengen van lui fels in vitrines in de Walstraat. De steun wordt verleend op grond van de regeling modernisering winkelconcentraties Gelijkschakeling met net opslaan van radio-actief af- arbeidsvoorwaarden val en _Z0 bleekdezeweeknog-de -t - DEN HAAG - „Ik ben er heilig van overtuigd dat wij in Nederland en België moeten komen tot een ge meenschappelijk milieu- en veilig heidsbeleid. Ook is een gelijkscha keling van de arbeidsvoorwaarden aan beide zijden van de grens drin gend gewenst en moeten er afspra ken komen op allerlei andere gebie den. Denk daarbij bijvoorbeeld al leen al aan het onderwijs. Bij de ge meentelijke en provinciale overhe den bestaat doorgaans wel de wil om bepaalde regelingen met onze zuiderburen tot stand te brengen, maar vrijwel altijd springen pogin gen daartoe af op de onoverkome lijke papieren barrière die de grens- ondanks een Benelux en ondanks een Europese Gemeenschap - toch blijkt te zijn. Formeel is men niet gerechtigd buiten de centrale over heid om iets wezenlijks met de Bel gen tot stand te brengen en de cen trale overheid zegt bij monde van een minister vaak niet meer dan een bepaalde kwestie in het internatio naal overleg aan de orde te zullen stellen. Een bijzonder onbevredi gende toestand, waarin snel veran dering moet komen". Aan het woord is Henk Hartmeijer (39) uit Halsteren. Hij is één van de vier Brabantse Tweede-Kamerleden van de Partij van de Arbeid. Wie hem niet persoonlijk kent, maar alleen de vragen die hij met de regelmaat van de klok aan de regering stelt, kost het niet de minste moeite om gauw vast te stellen dat hij zich zorgen maakt. Vooral om ontwikkelingen die zich in Noord-Brabant en Zeeland voor doen Vaak hebben ze ook betrek king op de relatie met België De mi lieuverontreiniging vanuit het industrie- en havengebied bij Ant werpen houdt hem bezig. En de Bel gische onttrekking van grondwater met gevolgen voor het Nederlandse grondwaterpeil bij de grens. Verder: de proefnemingen die in het Belgi sche Mol zouden worden verricht met het opslaan van radio-actief af val en - zo bleek deze week nog - de mogelijkheid dat er iets gebeurt met de kerncentrales in Doel. het plaatsje op de Linker Scheideoever op enkele kilometers van de grens met Zeeuwsch-Vlaanderen. Andere normen Hij vindt dat het ..na zoveel jaren Be nelux en na zoveel jaren EEG" eigen lijk niet meer mogelijk zou moeten zijn dat in België voor de vestiging van industrieën volkomen andere normen gelden dan in Nederland. Hij vindt dat het de belgen zo zoetjesaan duidelijk moet zijn dat ze hard bezig zijn hun land onleefbaar te maken als ze zo lichtvoetig heenstappen over voorschriften en reglementen. Dat regels er in veel gevallen niet eens zijn: „Je hoort het weieens uit de kring van de industriëlen zelf. dat het minder moeilijkheden oplevert om in België een gunstige vestigingsplaats te vinden dan in Nederland met al zijn voorwaarden op het gebied van bouwvergunning, Hinderwet, lucht verontreiniging. waterverontrein iging en veiligheid. Bij ons zijn we gewoon veel beter af. in een vroeg stadium wordt het de burger moge lijk gemaakt inzage te krijgen in de plannen die in de buurt van zijn woongebied zullen worden uitge voerd en om daar een reactie op te geven. Uit een oogpunt van het aantrekken van werkgelegenheid werken al die voorschriften misschien enigszins vertragend en soms misschien nade lig. maar er staan allerlei voordelen tegenover die uiteindelijk van nog groter belang zijn dan de werkgele genheid op korte termijn België zou daar naar mijn mening ook aan moe ten geloven en sterker nog, in de hele Europese Gemeenschap zouden de zelfde maatstaven tenslotte gehan teerd moeten worden". Actiegroepen Wat België betreft ziet de heer Hart meijer al volop ontwikkelingen die hem de toekomst met vertrouwen tegemoet doen zien. De actiegroe pen, die wijzen op het belang van het milieu voor de mens. vinden naar zijn mening steeds meer gehoor. De sa menwerking die tot stand komt tus sen Belgische en Nederlandse milieu-organisaties juicht hij van harte toe. Europese eensgezindheid over milieu- en veiligheidsnormen voorziet hij pas op langere termijn, al zou hij de resultaten van besprekin gen liever nog vandaag zien dan morgen. Ook de problematiek van de zoge naamde grensarbeiders zit hem hoog. Hij vindt dat er dringend een eind moet komen aan de regeling dat een Nederlander die in België werkt bij een verzoek om huursubsidie in Nederland zijn in België gekregen kinderbijslag bij zijn inkomen moet rekenen, terwijl een Nederlander die hier werkt dat niet hoeft te doen. En zo zijn er meer kleine dingen. Hart meijer kondigt aan dat zijn fractie genoot Dolman bij de behandeling van de nieuwe kinderbijslagwet spe ciale aandacht zal schenken aan de problemen van de grensarbeiders. Hij maakt er ook melding van dat naar alle waarschijnlijkheid begin volgend jaar een openbare commis sievergadering met de minister van sociale zaken zal worden belegd over de verschillen waarmee de werkers over de grens geconfronteerd wor den: „Bij die gelegenheid zullen veel aspecten aan de orde worden gesteld. Gepleit zal daar ook worden voor een nauw overleg met de Belgische auto riteiten om te pogen verschillen op te heffen". PSD-functie van hefbrugbediener verdwijnt spoedig MIDDELBURG - De functie van hef brugbediener bij de provinciale stoombootdienstcn wordt zo spoedig mogelijk nadat de nieuwe bedienings installaties in bedrijf zijn genomen, opgeheven. Dat delen gs mee in een- brief aan de provinciale staten. Het col lege geeft in die brief een gedetail leerde uiteenzetting over de manïerr van waarop de vernderingen bij de PSD, na overleg met de vertegenwoor digers van het personeel, wordt door gevoerd. Het college is aan de wens van het per soneel tegemoet gekomen om een zkere garantie te geven ten compensatie van een mogelijke achteruitgang in inko men als gevolg van het wegvallen van een groot deel van hun onregelmatig heidstoeslag- Daarbij is aansluiting ge zocht bij de regeling die destijds gold voor personeel dat vrij kwam bij de op heffing van de veerdienst Temeuzen- Hoedekenskerke.Het is de bedoeling dat een aflopende garantie wordt toe gekend in die gevallen waar het inko men in de nieuwe functie, met inbegrip van onregelmatigheidstoeslag, over een periode van drie maanden, minder be draagt dan het inkomen over het laatste volle kwartaal vóór de opheffing van de funcie. In het eerste jaar wordt het ver schil gecompenseerd tot maximaal 80 procent van de onregelmatigheidstoes lag van het laatste kwartaal voor de op heffing. verminderd metr de onregelma tigheidstoeslag in de meuwe lunctie. Het percentage loopt per jaar af met 20 procent. Uitslagen Zeeuwse kampioenschappen kaartlezen HULST - Het bestuur van 'De Vossen- rijders' uit Hulst maakte de uitslag be kend van het Procinciaal kaartlees kampioenschap van Zeeland. Klasse A-bestuurders: 1 en kampioen: D Hendrikse. Hulst. 92 pnt; 2 M. IJse- baert. Temeuzen, 89 pnt: 3 C. Stolk. Vlissingen. 77 pnt: 4 Wouters. Souburg, 64 pnt: 5 W. van Beerendonk. Vlissingen. 77 pnt; Klasse A-navigators: 1 en kam pioen: E. Voerman, Hulst, 92 pnt: 2 H. Haseslager. Koewacht, 85 pnt: 3 E. Ku- pers. Vlissingen. 77 pnt: 4 C. Weering. Vlissingen, 59 pnt; 5 P. Poelman. Mid delburg. 57 pnt; Klasse B-bestuurders: 1 en kampioen: S. Dingemanse. Souburg, 90 pnt: 2 E. van der Est. Kortgene, 85 pnt: 3 A. Nagelkerke. Koudekerke. 83 pnt: 4 B. Tramper. Vlissingen. 63 pnt: 5 mejuffrouw C van de Bilt. Koewacht. 50 pnt. Klasse B-navigators: 1 en kam pioen: H. Buvsse. Temeuzen. 93 pnt; 2 W. Piening. Kamperland. 86 pnt: 3 A. Nagelkerke. Souburg. 83 pnt; 4 N. Tramper. Vlissingen, 63 pnt; 5 J. van de Wege, Axel, 29 pnt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 39