Plan Buitengebied Terneuzen vrijwel ongewijzigd door raad Raadslid Terneuzen stemt tegen douceur van 2,7 miljoen INHAALPERCENTAGE OP VEERTARIEVEN ONAANVAARDBAAR Speciaal koerssysteem voor uitbetalen van lonen grensarbeiders J. H. Stolte, Hulst ziet af van bestuursfunctie Centrale Dienst VERZEKEREN PvdA West-Zeeuwsch- Vlaanderei Politie Terneuzen gaat zich verdiepen in 'Rembrandtzaak' Les in de 'bieb9 ZEEUWSE NUTSSPAARBANK VRIJDAG 26 NOVEMBER 1976 ïssel Zeeuws-Vlaanderen 'VOLLEVELDBESPUITING' TOEGESTAAN R. C. E. BARBE: „OPPERVLAKTE NATUURGEBIED NIET GEWIJZIGD" TERNEUZEN - Het ontwerp- bestemmingsplan voor het buitenge bied van Terneuzen is donderdagavond vrijwel ongewijzigd door de gemeente raad gekomen. De belangrijkste wijzi ging betrof de bepaling, dat boeren in een natuurgebied alleen met hand kracht biociden zouden mogen spuiten. Een meerderheid van de raadsleden accepteerde een voorstel van de CDA'er J. Verschelling om ook hier 'volleveldsbespuiting' mogelijk te ma ken. Enkele voorstellen van de WD haalden het niet De liberale fractie wilde tornen aan de overgangsbepalingen voor het uitbreiden en verbouwen van woningen, door b. en w. te laten beoordelen of de plannen door de beugel kunnen, gekop peld aan een beroepsrecht bij de raad. Verder zou in de plan voorschriften nad rukkelijk moeten worden omschreven dat er voor het agrarisch gebied C een grens van 150 meter tot de natuurgebie den wordt gehanteerd en tenslotte wilde de VVD de bepalingen ten aanzien van de bebouwing op en rond leidingstroken versoepelen. B. en w. kwamen de raad zelf tegemoet door de voorschriften ten aanzien van het uitbreiden en veranderen van hui zen (waarbij projekten aan een bepaalde oppervlakte en hoogte worden gebon den) te veranderen. Voorschriften over nok- en goothoogte vervallen en er zal worden uitgegaan van twee bouwlagen. De welstandscommissie moet dan be kijken in hoever dergelijke plannen harmoniëren met de omgeving. Er ontstond wat hilariteit rond een voorstel van de heer H. F. M. Mager- mans (PPR/D'66) om de bijna 2,7 mil joen die Terneuzen krijgt voor de mos- selbanken te besteden voor het aangaan van beheersovereenkomsten met boe ren in natuurgebieden, die als gevolg van die bepaling schade lijden. De VVD'er H. de Jonge en H. Wijnja hadden het stuk mede-ondertekend om mogelijk te maken dat het werd inge diend, hoewel ze het met de strekking niet eens waren. Burgemeester C Ockeloen greep in. Hij hield de raadsleden voor, dat zo'n han delswijze misschien wel in het parle ment maar niet in de gemeenteraad past, omdat er vanuit wordt gegaan dat de ondertekenaars de motie ook steu nen. Overigens riep hij de heer Mager- mans af om de motie donderdagavond in stemming te brengen. Dat zou zijns inziens beter tijdens de begrotingsbe handeling kunnen gebeuren. Bezwaren De voornaamste opmerkingen van de Temcuzcnse raadsfracties betroffen de beperkingen die de landbouw onder vindt in het agrarisch gebied C, de grens van 150 meter tot het natuurgf bied, de sstringente bepalingen te. aanzien van het verbouwen van wo ningen en het met de hand spuiten van biociden in het natuurgebied. Met name WD en PvdA - bij monde van dc heren De Jonge en P. Remijnsen - toonden zich geporteerd voor een brief van de vrouwenadviescommissie, die had gesuggereerd de overgangsbepa lingen ten aanzien van woningverbete ring te laten vallen. Wethouder drs. R. C. E. Barbé van openbare werken - die bij de beant woording voorop stelde, dat b. en w. tij dens enkele inspraakronden diverse wijzigingen in het voorontwerp hebben aangebracht en dat er in de planologie altijd wel sprake zal zijn van een span ningsveld tussen diverse belangen - ver zekerde de raad. dat Terneuzen over de voorschriften advies heeft ingewonnen bij de Provinciale Planologische Dienst. De provinciale richtlijnen die m voorbe reiding zijn, zullen aanzienlijk verder landbouw al te veel in de weg te leggen. De heer Remijnsen wees er daarbij op. dat deze bedrijfstak het niet gemakke lijk heeft. "Dit plan is niet opgesteld door kopstukken van ZLM. NCB of CBTB dan had het er anders uitgezien', was de overtuiging van de heer J Pladdet. Hij tilde met zo zwaar aan de noodzaak om het gebruik van bestrijdingsmidde len te beperken, omdat flora en fauna momenteel best gedijen, ook al hebben boeren al tientallen jaren gespoten. De heer F K. Hamelink (GPV) signa leerde de boer in zijn hoedanigheid als 'landschapsbouwer' en de heer Mager- gaan dan Terneuzen nu doet, betoogde mans wilde uitsluitend 'breekpunten' hij. maken van het feit, dat b. en w. het ge- Geen enkele fractie voelde ervoor de bruik van biociden in natuurgebieden H. F. M. MA GERMANS (PPR): WE ZIJN NIET OMKOOPBAAR" GRONDTRANSACTIE MOSSELBANKEN TERNEUZEN - De gemeente Terneu- donderdagavond - symbolisch - den genegeerd. Die speelde toen de mi nister de concessies nog moest verlenen. Het bevreemdde hem, dat de heer Ma- germans niet bereid was om loyaal mee te werken aan de verdere afwikkeling van het besluit van een raadsmeerder- heid en hij vond het onjuist dat het - -,. ntriu en lui vunu iit-i uiijuidt uat, 11r - .-««-«a* den door de grondtransacties Mosselbankenproject, waaraan Dow binnenkort een Braakmanhaven over houdt. De enige die tegen het in ontvangst ne men van dit douceurtje stemde was de heer H. F. NL Magermans van PPR/D'66. Hij herinnerde eraan, dat zijn fractie er indertijd al niets voor voelde om de mossel banken onder te spuiten, omdat het gebied grote ornithologische waarde heeft. Een actie leverde 5500 handtekeningen tegen inpoldering op, betoogde het PPR-raadslid. Het college wachtte - ge steund door een meerderheid van de raad - de uitspraak van de kroon echter niet af. en besloot toe te zeggen dat de banken konden worden opgespoten. „Nu bijna twee jaar later mag de ge meente de premie opstrijken van plus minus 2,7 miljoen gulden. Inderdaad een zeer hoog bedrag. Maar als de PPR nu ja tegen dit voorstel zou zeggen, dan is zij omkoopbaar wat haar principes betreft en gaat zij achteraf het planolo gisch besluit goedkeuren", aldus de heer Magermans. Hij wilde enkel van mening veranderen, wanneer b. en w. het geld van de mos- selbanken zouden gebruiken voor het aangaan van beheersovereenkomsten met boeren die schade lijden doordat ze volgens plan buitengebied in een na tuurgebied zitten. Daar kwam het don derdagavond overigens niet van. Wethouder van openbare werken drs. R. C. E. Barbé ging lijnrecht tegen het be toog van de heer Magermans in. Hij stelde, dat b. en w. noch een raadsmeer- derheid de handtekeningenactie had een groot deel van de raad kenne lijk 'omkoopbaar1 waren. De heer Magermans bestreed die op merking feL Hij zei met nadruk in het verleden slechts zelden op de zaak te zijn teruggekomen. en op dijken van natuur- en landschap pelijke waarde en dat de platen in de Westerschelde geen natuurgebied zijn geworden. Geluisterd Wethouder Barbe zou hem later de op merking dat er zich in twee inspraak ronden een complete 'striptease' van het buitengebied had afgespeeld kwa lijk nemen. B. en w. hebben secuur naar de bezwa ren van alle belanghebbenden en stellenden geluisterd, maar dal leidde, zo verzekerde hij. uitsluitend tot het te rugbrengen van het agrarisch gebied C. Het natuurgebied is qua omvang over eind gebleven. De wethouder beloofde aan heteind van het debat om contact op te nemen met waterstaat over de platen in de Wester schelde. Tevoren zei hij. dat het om uiteenlo pende redenen moeilijk is ze als natuur gebied te bestemmen. De platen zijn in beweging, het gaat om een internatio naal vaarwater en verder heeft het rijk tot dusver weinig of geen aandrang in die nchting uitgeoefend. De heren Remijnsen en Magermans in formeerden naar de stand van zaken met de 'Centrale Vuilverwerkende In dustrie' (CVI) die van g.s. - onder be paalde voorwaarden - een ontgron- dingsvergunning krijgt voor haar stortplaats-in-wording in de Van Wijck- huijsepolder onder Hoek. Volgens de heer Barbé is dat b. en w. uit krantenpublikaties bekend, maar weet het college niets van de inhoud van de vergunning. De wethouder beloofde om de raads commissie voor openbare werken te zij ner tijd nader te informeren. Hij vond het op dit moment moeilijk om in te gaan op de uitnodiging van de heer Ma germans om contact op te nemen met het bedrijf, omdat deze kwestie nu 'on der de rechter' is De heer Verschelling, tenslotte toonde zich bezorgd over de beperkingen die gelden voor het vestigen van een tweede bedrijfswoning. Raad Terneuzen voor toetreding tot het RPCZ TERNEUZEN - De overgrote meerder heid van de Terneuzense gemeenteraad heeft zich donderdagavond uitgespro ken voor toetreding tot het RPCZ. Zoals bekend was het college van b en w aanvankelijk tegenstander van toe treding. maar na uitvoering overleg met 'het onderwijsveld' wijzigde het college haar standpunt. Alleen de WD-er H. Wijnja en de GPV- er F K Hamelink stemden uiteindelijk lomstreeks half een vannacht) tegen het voorstel. De VVD-er omdat hij vooral de financiële consequenties van toetreding tot de gemeenschappelijke regeling niet kon overzien. En de GPV-er omdat hij van mening was dat de scholen volledig vnj moeten zijn in hun keuze: of de bege leidingsdienst van het RPCZ of een an dere dienst Overigens was het ook het GPV- raadslid dat zich. aan het begin van de 'nachtelijke' beraadslaging uitsprak voor een aanvulling van het college voorstel en wel in die zin dat scholen voor bijzonder onderwijs, die principieel tegenstander zijn van het RPCZ kunnen rekenen op een bijdrage uit de gemeen tekas. die het mogelijk maakt inschake- leing van een andere begeleidingsdienst te financieren. Burgemeester C. Ockeloen vond dat een goede suggestie, mits het niet zo zal zijn dat het gehele bijzonder onderwijs van een dergelijke mogelijkheid gebruik zal gaan maken. „Dan zijn de financiële consequenties met te overzien. Het is wel mogelijk een uitzondering te maken natuurlijken alaathetde gemeente dan eens een bedrag van 2500 extra kos ten aldus Temeuzen's burgemees ter. Met name het PPR/D'66-raadslid H. F Magermans voelde daar niets voor. Hij vond dat een dergelijke toevoeging vol ledig overbodig is. aangezien (volgens hem) het RPCZ de belangen van alle onderwijstakken zal behartigen. 'ADVERTENTIE, de vey mestdagh voor puzzles st. jacobsstraat 20-22 - telefoon 12186 - vlissingen Door uitblijven beslissing vaste oeververbinding ACV-SECRETARIS PETERS IN AXEL: NA AANGIFTE A. J. 'T HOEN TERNEUZEN - De Terneuzenaar A. J. 't Hoen heeft de Terneuzense poli tie op de hoogte gebracht van de gang van zaken rond het (vermeen de) portret van Rembrandt. De ge meentepolitie gaat zich nu in de af faire verdiepen. Zoals gemeld wil de heer 't Hoen het schilderij terug hebben van de man, die maandag onthulde dat hij de bezitter is van een Rembrandt, de Terneuzenaar Klaas Wingelaar. Donderdag ontving de heer Winge laar een aangetekend schrijven van de heer 't Hoen, waarin deze het schilderij terugeist De heer Winge laar is niet van plan op die eis in te gaan. „Nee. natuurlijk niet. Ik heb het schilderij voor 700,- van de heer 't Hoen gekocht en ik ben echt niet van plan het terug te geven. Trou wens. ik heb getuigen, die kunnen verklaren dat ik het schilderij eerlijk heb gekocht", aldus de heer Winge laar. De heer 't Hoen op zijn beurt verklaart dat hij hetschilderij. dat hij destijds voor 150.- overnam van de heer J. P. M. Segers in het gehucht Magrette bij Axel, alleen aan de heer Wingelaar heeft afgestaan om het op te knappen. „Ik wist helemaal niet datheteen Rembrandt was. Dan had ik het doek toch nooit aan Wingelaar meegegeven", merkte de heer 't Hoen eerder al op. Volgens de heer 't Hoen is de heer Segers er getuige van geweest dat met de heer Wingelaar werd afge sproken dat hij het danig aangetaste schilderij zou opknappen. Die op knapbeurt zou tussen de 500,- en 800.- gaan kosten. De heer 't Hoen: „Er is nooit sprake van verkoop ge weest. Ik had de lijst voor het schil derij speciaal in de kamer laten han gen..." Zowel de heer 't Hoen als de heer Wingelaar hebben nu een advocaat aangetrokken. De heer Wingelaar: „Ik ga nu niet teveel meer zeggen, omdat het nu een juridische kwestie wordt. Maar ik kan wel zeggen dat de bandopname met daarop het ge sprek dat ik met 't Hoen heb gevoerd bij mijn advocaat ligt om te worden uitgetikt. En dan zal het 't Hoen nog berouwen..." De heer 't Hoen stapte donderdag middag naar het Terneuzense poli tiebureau om er aangifte te doen „Ik heb de hele zaak uiteen gezet en de politie gaat het nu verder onderzoe ken", zegt hij. Dat wordt bevestigd door hoofdinspecteur-korpschef C. O. Hindriks van de Terneuzense ge meentepolitie. „We gaan de zaak in derdaad onderzoeken", verklaarthij. Roodgloeiend Intussen staat de telefoon bij de heer Wingelaar. die het schilderij (vol gens rijksrestaurateur A. J. Vermo len in Den Haag, die het doek des tijds wat heeft opgeknapt, is het door een ondeskundige poging tot restauratie grotendeels vernield» nog steeds in zijn bezit heeft, roodg loeiend. De heer Wingelaar daarover: „Woensdagavond belde er een man uit Utrecht, die vertelde dat hij de ware eigenaar van het schilderij is. Volgens hem is het twee jaar geleden bij zijn moeder gestolen. Nou. ik heb gezegd dat, wanneer die man dat voor de volle honderd procent kan aantonen, hij natuurlijk recht heeft op het schilderij, hoezeer ik dat ook zou betreuren. En dan heeft er don derdagochtend nog een man uit Breda gebeld die aanvankelijk aller lei dreigementen uitte, maar later wat bijdraaide. Ook hij beweerde de eigenaar te zijn. Nou. laat die mensen het maar aantonen. Zij moeten met de bewijzen komen. En intussen wacht ik rustig alle ontwikkelingen at Ik ben een eerlijk man". STEEKPROEF BIJ BANKEN AXEL - Tijdens een bijeenkomst van de leden van de Industriebond NKV, donderdagavond in 'De Halle' in Axel heeft de heer F. Peters, secretaris van de Belgische Algemene Christelijke Vakcentrale, meegedeeld dat al sinds 23 jaar een speciaal 'koerssysteem' wordt gehanteerd bij het uitbetalen van lonen van mensen die over dc grens werkzaam zijn. De belastingdienst van de industriebond NKV heeft hierover destijds een afspraak gemaakt met de belastinginspectie. Twaalf maal per jaar wordt bij een aan tal banken een steekproef gehouden. Deze steekproeven vormen de basis waarop de koers (op het ogenblik is dat zeven gulden tegen honderd Belgische frank) wordt bepaald. „Alleen de inkomens boven de 300.000 frank zullen van deze uitbetalingskoers een negatief effect ondervinden. Echter niet veel meer dan een paar gulden", zo legde de heer Peters aan de in grote ge tale opgekomen vakbondsleden uit. Deze bijeenkomst stond in het teken van de 'grensarbeiders-problematiek'; werknemers uit Nederland of België, die in het buurland werkzaam zijn. Don derdagavond hadden de vakbondsle den de gelegenheid hun problemen voor te leggen aan een speciaal door het NKV geselecteerd gezelschap. Eén van de 'sociale ongerechtigheden', zo kwam deze avond naar voren, is de uitkering die wordt verstrekt tijdens ziekte. Indien een Nederlander, die in België werkt, ziek wordt ontvangt ij vol gens de Belgische ziektewet een uitke ring. Deze uitkering bedraagt netto zes tig procent van zijn salaris. De Nederlandse inspectie der belastin gen houdt over deze 60 procent nog eens loonbelasting in. zodat er volgens de 'grensarbeiders' weinig overblijft Een normale Nederlandse werknemer on- vangt bij ziekte tachtig procent, wat meestal wordt aangevuld tot honderd procent, van zijn bruto salans. Verder, zo bleek tijdens de voorlich tingsbijeenkomst. bestaat er bij de werknemers, die over de grens hun baan hebben, onzekerheid over werkeloos heidsuitkeringen, pensioenpremies en de kinderbijslag Veel aanwezigen maakten er zich druk over dat de Nederlandse regering de kinderbijslag, die de Belgische werk nemer door middel van een gezinsver goeding ontvangt, rekent vij het belast baar loon. Zoals bekend werd in 1973 bsloten om geen belasting meer te hef fen over de kinderbijslag. De belasting schaal werd echter gelijktijdig opge trokken. Dubbel „Nu betalen wij in feite dubbel", zo 'meende één van de aanwezigen. Een ander probleem is de kinderaftrek. Het feit. dat studerende kinderen die van huis uit worden onderhouden tellen voor drie. voor kinderaftrek in aanmer king komende kinderen is voor deze uithoek bijzonder bezwaarlijk. „In de wet kinderaftrek wordt gesproken van telkinderen. Deze wet geldt tot zeven kinderen. Indien men nu drie studer ende kinderen heeft, wat in een omge ving als Zeeuwsch-Vlaanderen erg goed mogelijk gezien het te kort aan onder wijsmogelijkheden", zo deelde de voor zitter van de bijeenkomst, de heer E. Merkx mee. Het studeren levert nog meer proble men op voor de Zeeuws-Vlaamse bewo ners. „Het gebeurt regelmatig dat Neder landse kinderen over de grens studeren. De Belgische regering vraagt hiervoor een bijdrage maar de betrkkene komt met in aanmerking voor een beurs", al dus de voorzitter. VACATURE MOLTHOFF NIET VERVULD ONDANKS DRIE MAAL STEMMEN VERKIEZING NU VOLGENDE VERGADERING AXEL - De Hulster wethouder van openbare werken J. H. Stolte heeft donderdagmiddag afgezien van een functie in het dagelijks bestuur van de Centrale Dienst. De wethouder zei dat gistermiddag in het Axelse stadhuis, nadat drie maal stemmen tijdens de al gemene bestuursvergadering geen duidelijkheid had gebracht in de vaca ture van burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst en loting zou volgen. Het col lege van Hulst had in plaats van zijn burgemeester de wethouder van open bare werken naar voren geschoven. Het raadslid mevrouw F. Z. Z. H. van Gemert-Koch uit Hulst stelde echter haar collega H. Th. D. M. Vercauteren staande de vergadering kandidaat. Bij de eerste stemming kreeg wethouder Stolte zeven stemmen, raaasiia vercau teren zes en mevrouw Van Gemert eén. Geen meerderheid, waarna een tweede stemming volgde De uitslag van die tweede stemming: zeven stemmen voor Stolte en zeven stemmen voor Vercau teren. De derde schriftelijke stemming gaf dezelfde uitslag. Van de zijde van het dagelijks bestuur werd toen opgemerkt dat loting de be slissing moest brengen. De reactie van de heer Stolte: „Dan bedank ik." Voor zitter burgemeester A. de Kam van Axel stelde toen dat de verkiezing maar uit gesteld moest worden tot een volgende vergadering. Dat betekent dat dan ook de vacature van burgemeester drs. W. R. V. Dusarduijn van Sas van Gent aan bod komt, evenals de verkiezing van een nieuwe voorzitter. Van de zijde van Sas van Gent is wethouder A. C. de Beleir kandidaat De algemene vergadering van de Cen trale Dienst is in principe voor afschaf- 'De Vrede' te Sas van Gent vergaderde SAS VAN GENT - De najaarsvergader ing van de postduivenhoudersvereni- ging 'De Vrede', uit Sas van Gent, kende een ruime belangstelling. Na het ope ningswoord van de vice-voorzitter H. Marquinie was het belangrijkste punt van deze vergadering wel de uitreiking van dc prijzen aan de kampioenen van het afgelopen seizoen. Generaal-kampioen werd Theo Versele, bij vitesse oude duiven ging het koning en kampioenschap naarB. v. d. Berghe. hokkampioen hierbij werd Th. Versele. Bij de jonge duiven vitesse werd G. Mar tens koiung, R. Cappaert kampioen en hokkampioen. Fond oude duiven leverde een koning schap, kampioenschap en hokkam- pioenschap voor R. v. d. Berghe op. Bij de fond jonge duiven ging het koning schap naar G. Begijn, het kampioen schap naar R. Velleman en het hok- kampioenschap naar G. v. Steenbergen. Enige activiteiten van 'De Vrede' in de nabije toekomst zijn een prijstentoon- stelling op 11 en 12 december en de tra ditionele kampioenendag op 19 decem ber. Sint bezocht Biervliet BIEVLIET - Voorafgaande door veel kinderen, belangstelling en drumband 'Willem Beukelszoon' uit Biervliet en de fanfare uit IJzendijke werd de sint met vele Pieten in Biervliet ingehaald. De wethouder van onderwijs, de heer J. Strijbos, van de gemeente Terneuzen, deed aan de rondwandeling mee. De peuters werden in het voormalige gemeentehuis aan de sint voorgesteld, de lagere klassen vermaakten zich in zaal 'Willem Beukelszoon'. de hogere klassen in zaal 'Het Oude Raedhuys'. 's Avonds verscheen de sint in het over dekt zwembad 'De Honte\ waar zwem vereniging 'De Braakman' de jaarlijkse clubkampioenschappen net achter de rug had. Voorts zal de sint zijn opwachting ma ken maken bij een programma van de Vrouwenbonden NVV/NKV in zaal 'Wil lem Beukelszoon' en op de kleuter- en bzsisschool. Jongerendienst BRESKENS - Zondag wordt in de hervormde kerk te Breskens een inter kerkelijke jongerendienst gehouden. Deze advent-dienst is voorbereid door jomngeren van de praatgroep en heeft als thema 'Hij komt'. De organisatie van deze dienst, die om half 10 begint, is in handen van Fred Bergwerff. Na afloop van de dienst is er in de kerk gelegen heid tot koffie drinken en napraten. GOES - De afdeling West Zeeuwsch- Vlaanderen van de PvdA vindt een al gemeen inhaalpercentage van 1,5 pro cent op de veertarieven wegens uitstel van de beslissing over een vaste oever verbinding in 1977 onaanvaardbaar. Het gewestelijk PvdA-bestuur is het daarmee eens. Het is één van de onder werpen. die tijdens de algemene leden vergadering op zaterdag 11 december in de Prins van Oranje te Goes aan de orde worden gesteld. Als toelichting geeft de afdeling Wekt Zeeuwsch-VIaanderen. dat het zoge naamde inhaalpercentage van 1.5 pro cent extra boven de prijscompensatie van 7,2 procent voorwaarde was voor een gunstige beslissing tot de aanleg van de vaste oeververbinding. „Nu deze beslissing niet is genomen, achten wij een inhaalpercentage niet juist", schrijft de West Zeeuwsvlaamse afde ling. De kosten van vervoer van en naar Zeeuwsch-VLaanderen, vindt men, vormen een extra belasting voorde kos ten van leven en werken voor de inwo ners van Zeeuwsch-VIaanderen. De af deling vindt dat deze kosten niet hoger kunnen stijgen Het gewestelijk bestuur stelt zich niet op achter het voorstel van de zelfde af deling, die vindt 'dat de verhoging van de nu geldende tarieven van 1976 voor inwoners van Zeeuwsch-VIaanderen voor 1977 onaanvaardbaar is'. Met deze afdeling is het gewestelijk bestuur eens. dat de vernieuwing van de veerboten voor de dienst Vlissingen-Breskens niet ten koste mag gaan van het aantal over tochten per etmaal, met name in de win termaanden. Het gewestelijk bestuur is voorts in principe bereid om een voorstel van de afdeling Goes, dat ook deze gemeente adviserend lid behoort te zijn van het ahavenschap Vlissingen. door te zenden naar de statenfractie Echter met de voorwaarde de statenfractie op te dra gen met de raadsfracties van Middel burg en Goes besprekingen te openen om te komen tot volwaardige lidmaat schappen van het havenschap. Het gewestelijk bestuur schaart zich achter een voorstel van de Goese afde ling. dat gelet op belangen van visserij, recreatie en milieu, gestreefd dient te worden naar een zo groot mogelijk ge- tijverschil bij de 'afsluiting' van de Oos- terschelde. Uit de beschrijvingsbrief voor de verga dering (aanvang 10.00 uur) blijkt, dat het ledental van alle Zeeuwse afdelin gen bij elkaar m de periode 1 oktober 1975-30 september 1976 met 168 ledenis teruggelopen (van 2610 naar 2442). Tijdens de vergadering wordt een be stuursverkiezing gehouden. Daarbij moet een nieuwe voorzitter voor het ge westelijk bestuur worden gekozen, nu de heer A. P. Schouwenaar, zoals be kend, Zeeland gaat verlaten. SAS VAN GENT - Dertig leerlingen wan de tweede klas van de openbare lagere school 'Prins Frederik Hendrik' uit Sas van Gent hebben donderda gochtend les gekregen in de openbare bibliotheek. Niet omdat er een meester of juffrouw ziek was of hun school werd verbouwd, maar gewoon om van bibliothecaris Kees Hamann te horen hoeveel plezier je van een bibliotheek kunt hebben, juist als je nog op school zit. Hij legde uit, dat de 'biep' een uitstekend gesorteerd documentatiecentrum is, waar iedereen op de meest uiteenlopende vragen antwoord kan krijgen. Nadat Hamann dat de leerlingen had verteld, mochten ze zelf zaken in boeken opzoeken. Dé Sasse bibliothecaris heeft het plan om van de 'bibliotheeklessen' een gewoonte te maken. In het verleden was er overigens ook ai eens een klasje te gast tussen de boeken. ADVERTENTIE fing van de Intercommunale regeling voor de ophaal van huis- en tuin vuil. Het dagelijks bestuur deed dat voorstel omdat de intercommunale in de toe komst overbodig zal worden nu de Zeeuws-Vlaamse gemeenten aan het proberen zijn gezamenlijk een gemeen schappelijke regeling tot stand te bren gen. Die Zeeuws-Vlaamse regeling voor het ophalen van het huisvuil stuit alleen bij Temeuzen nog op problemen. Tot de regeling rond is zal de Centrale Dienst - waar administratie en technische bege leiding al waren ondergebracht - zich met de taak belasten. De raden van de vier gemeenten in de Centrale Dienst - Hulst. Axel, Hontenisse en Sas van Gent - moeten zich nog over het voor stel van het dagelijks bestuur van de Centrale Dienst buigen. De vier ge meenten krijgen allen hetzelfde raads voorstel aangeboden. Als de raden hun fiat geven zal de Intercommunale per 1 januari 1977 ophouden te bestaan. Een ongeluk is niet altijd te voorkomen. De financiële gevolgen ervan wel. Voorkom dat u in moeilijkheden raakt. Sluit tijdig een goede verzekering voor uw huis en gezin, uw auto en rekreatie. Ga voor een goed advies en voor een goede verzekering naar de

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 41