KADO-TIPS: FLORUSSE B.V. - WEMELDINGE TAPIJTCENTRUM ZEEL AN Dew. GOESE COMMISSIE EIST RUIMTE VOOR WERKLOZEN Bruinisse: vergoeding waterschade bedrijven ïMagqplia St.-Nicolaas heeft het wel in de kijker! Volgende week al met inrichting beginnen W elzijnsorgaan Tholen voor samenwerkingsverband fietsen en bromfietsen Voor Sint-Nicolaasgeschenken aan 'Magnolia' denken! FA. VAH IE REEFE FAASE - SCHOENSERV5CE Bootbeslag Misthoorn uitgebreide collectie voor de sportduiker W.Kanaalweg 47 tel. 01192- 8 WISSEL BEVELA, WISSEL SCHOUWEN p--P rn,,„a, "V.ivurrtn pnuviivCIALE ticUv»^ COLflïAi* VriiJUAü 26 NUVfcMBfcH .1976 Al te lang getreuzeld GOES - De leden van de Goesc raads commissie voor onderwijs en samenle vingsopbouw eisen van het college van burgemeester en wethouders dat er maandag een besluit genomen wordt over ruimte voor het werklozenproject. Wethouder J. H. Roose kreeg donder dagavond van de commissie de op dracht mee ervoor te zorgen dat vol gende week al met inrichting van ruim ten in de oude mavo aan de Joachimi- kade begonnen wordt. De commissie vond dat b. en w. bij voorbaat al geld voor het inrichten uit mogen geven. Raadslid J. P. G. van Ooijen <CGG) maakte duidelijk dat de maat langza merhand vol is. Htj stelde dat er de afge lopen maanden in de raad bij herhaling om ruimte voor het informatie- en ont- moetingscentrum voor werklozen ge vraagd is. „Er is door b. en w. nog steeds geen beslissing genomen. Ik ben er bij zonder teleurgesteld en verontwaardigd over", aldus de heer Van Ooijen. Hij werd bijgevallen door de andere com missieleden. Mat name de heer J. G. Welleman (PvdA) benadrukte dat de houding van b. en w. ernstig vertragend werkt. Commissievoorzitter Roose vertelde dat b. en w. afgelopen maandag (in zijn afwezigheid) twee mogelijke ruimten uitgezocht hebben: de oude mavo aan de kade en de oude kleuterschool de Duiventil aan de Beestenmarkt. „Aan de directeur openbare werken is om ad vies gevraagd en mogelijk komt er in de december-raad al een krediet aanvrage", betoogde wethouder Roose. Raadslid Van Ooijen nam daar geen ge noegen mee „Het probleem moet niet onnodig bemoeilijkt worden door nu ook aan de Duiventil te gaan denken. Dat gebouw is niet snel gereed te ma ken", zei hij. Wethouder Roose erkende dat: „Het geschikt maken van de Dui ventil als tijdelijk onderkomen zal zeker ƒ25 000.- vragen. En dat geld is bij de definitieve inrichting volkomen wegge gooid. Ik denk zelf aan ruimte in de oude mavo" De heer Roose zegde toe de kwestie aanstaande maandag opnieuw in b. en w. te brengen. Commissie-lid Van Ooijen vond dat b. en w. dan ook alvast maar (met goedkeuring van de raad achteraf) het geld voor inrichting beschikbaar moet stellen. „Als het col lege maandag besluit om de ruimte aan de Joachimikade aan het werklozenpro- ject te geven, dan moet men dinsdag al met de verfpot aan de slag kunnen", meende hij. De andere commissieleden waren het daarmee eens. Aanvraag Wethouder Roose deelde mee dat de vereniging voor protestants-christelijk onderwijs een aanvraag heeft ingediend voor de bouw van een tweede basis school en een tweede kleuterschool m de Goese Polder. De scholen moeten nabij het zogenaamde 'middengebied' van de nieuwe wijk komen. Het gaat om een basisschool met 3 lokalen en een kleuterschool met 2 lokalen. De heer Roose vertelde ook dat de tweede open bare basis- en kleuterschool in de Goese Polder omstreeks 15 februari 1977 greed zal komen en rond 1 maar '77 betrokken kan worden. Berichten over vertraging van de schoolbouw bestempelde hij als onjuist De commissie wisselde van gedachten over een crossterrein voor de autorally corssclub Zuid-Beveland (ARCZB). Al gemeen waren de commissieleden van oordeel datb. en w. afgelopen twee jaar weinig moeite hebben gedaan om een geschikt terrein te vinden. Raadslid Welleman: „Het college wil kennelijk net zolang wach ten to tdat er vanzelf een oplossing uit de bus zal vallen: het ver dwijnen van de crossclub of een nieuwe oliecrisis. Dan zullen ze nog lang kun nen wachten". En de heer J. T. Lapot (CGG): ,.B. en w. hebben niets eraan ge daan". Hij pleitte ervoor om het aanwij zen van crossterreinen regionaal of pro vinciaal aan te pakken. Wethouder Ronse wees pron dof het feit dat de ARCZB ook nogal wat leden van buiten Goes heeft, geen reden is om te zeggen: de crossclub hoort in Goes niet thuis. Hij herinnerde aan de centrumpositie van Goes. De heer J Kaboord (PvdA) kwam met de suggestie om ook de mo gelijkheden van een crossterrein in de omgeving van het niéuwe woonwagen kamp aan de Deltaweg te bekijken. De heer Van Ooijen drong erop aan niet tot het laatste moment te w,achten met een definitieve beslissing. „De crossclub heeft er recht op uiterlijk in juli '77 een bèslissing te weten", zei hij. OUD-NOTARIS FRANTZEN IN GOES OVERLEDEN GOES - Op 67-jarige leeftijd is dinsdag in Goes overleden, oud-notaris Marten Sibren Frantzcn. De heer Frantzen was van 15 november 1957 tot 6 maart 1970 notaris in Goes. De crematie van het stoffelijk overschot heeft inmiddels in alle stilte plaatsgevonden. De heer Frantzen werd op 18 juni 1909 geboren in Leeuwarden. In die plaats behaalde hy tevens het einddiploma hbs-b. Vervolgens studeerde hij in Utrecht en in Den Haagl waarna hij in 1936 met gunstig resultaat zijn kandi-" daatsexamen aflegde. Tot 1945 was de heer Frantzen als kandidaat-notaris verbonden aan een notariskantoor in Amsterdam. Nadatliij enige tijd een lei dinggevende functie had bekleed bij de afdeling Haarlem van het Nederlands- Beheersinstituut, was de heer Frrant- zen van 1949 tot 1953 als kandidaat notaris verbonden aan het kantoor van notaris H. Jonkers te Goes. Na vier jaar verliet hij Zeeland weer om de functie van kandidaat-notaris in Velzen, maar in 1957 keerde de heer Frantzen weer terug en werd benoemd tot notaris in Goes. Op 8 maart 1970 werd hem hier eervol ontslag verleend. Damcompetitic Collecten STAVENISSE - In het kader van de damcompetitic van cafetaria C. P. Nooy te S tavenisse werden weer enkele wedstrijden gespeeld. Deuitslagen waren: R. Moerland - C. Smits 0-2; A. Oostdijk - C. Moerland 0-2; R Moerland-A.WesdorpO-2.destandis thans nog steeeds A. van Haaften 1 en C Moerland tweede Collecten SINT-MAARTENSDIJK - De dank dagcollecte in de Maartenskerk te Sint-Maartensdijk heeft voor de kerk voogdij ƒ4310.12 opgebracht Voor diaconie en het Ziekenfonds samen ruim 3900.-. Dit was ruim 1000,- meer dan vorig jaar. STAVENISSE - De collecten in de Ne derlands hervormde kerk te Stavenisse hebben de volgende bedragen opge bracht: 31 oktober extra collecte voor het orgelfonds 415,37; 31 oktober ge wone collecte 325.87: 7 november ex tra collecte voor de zending 467,97; 7 november gewone collecte 396,56: als extra gaven was er een bedrag van 115.-. Tevens was er een bedrag van 262.50 bijeen gebracht door twee dames, die speldekussens hadden gemaald en deze haden verkocht.. De opbrengst daarvan was bestemd voor het kerkedak. Het verjaringsfonds over de maand ok tober bracht 265,- op. De najaarscol lecte die op dankdag te Stavenisse werd gehouden bracht 5800.- op. Hengelwedstrijd COLIJNSPLAAT - De 'Noordbeve- landse Hengelsport Vereniging' hield de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen. De prijswinnaars zijn: 1 Phv. Leender- tse. Kamperland 1965 pnt: 2 A Pro voost, Colijnsplaat 995 pnt; 3 I. Sams, Colijnsplaat 985. 4 P. H. Kastelein, Geersdijk 820; 5 L. de Visser. Kamper land 735; 6 Jaap Samse, Colijnsplaat 655; 7 L. H. Huybrechtse, Colijnsplaat 640; 8 W Hennis, Bergen op Zoom 615; 9 H. Zuijdweg, Kamperland; 10 W. Zwe- mer. Kamperland 575 punten. De traditionele Sint-Nicolaaswedstrijd voor leden, is op 4 december te Colijn splaat. SCHADE AANLEG VOLKERAKDAM VERZOEK AAN MINISTERIE MET INTERKERKELIJKE STICHTING OP SCHOUWEN EN SINT-PHILIPSLAND STICHTINGEN BLIJVEN ZELFSTANDIG THOLEN - Met één onthouding heeft het algemeen bestuur van de stichting welzijnsorgaan Tholen donderdag be sloten tot een federatief samenwer kingsverband met de Interkerkelijke Stichting voor Maatschappelijk Dienstverlening op Schouwen- Duiveland en Sint Philips]and. Het fe deratief verband houdt in, dat wanneer ook de andere partner tot eenzelfde be slissing komt - Schouwen vergadert op 9 december - een gezamenlijk algemeen beleid wordt ontwikkeld. Het perso neel van beide stichtingen, dat ook in het vooroverleg werd betrokken, gaat ovver in dienst van de federatie met alle bestaande rechten en plichten. Door dit federatief verband wordt het mogelijk een tweetal subsidiabele staf functionarissen aan te trekken voor zo-, wel het maatschappelijk werk als de ge zinsverzorging. Overigens blijven beide stichtingen zelfstandig opereren zodat er naar dezijdevande cliënten in wezen niets veranderd. Op de vergadering in het stadhuis van Tholen gaf drs. W. H. Hietkamp, die op persoonlijke titel het voorzitterschap van de werkgroep van beide stichtingen heeft bekleed, een toelichting voor het Thoolse gezelschap op het doel en de voordelen van dit samenwerkingsver band. Uit beide stichtingen wordt het federatief bestuur van zes personen ge vormd. Na het federatief bestuur, de di recteur en het secretariaat blijven de stichtingen zelfstandig functioneren met een eigen administratie en stich tingsbestuur. Eventuele nieuwe werk soorten kan iedere stichting zowel af zonderlijk toevoegen dan wel federatief opnemen. Vanuit de Thoolse vergadering kwam kritiek op het feit dat het opbouwwerk en het open bejaardenwerk 'nog steeds niet' van de grond is gekomen. Het be stuur stelde echter, dat eerst meer 'fun dament' moet worden gevormd voor de bestaande, goede functionerende werk soorten als maatschappelijk werk en gezinsverzorging dat in beide stichtin gen een omvangrijke taak inneemt. De jaarstukken kregen de goedkeuring en als nieuwe bestuursleden werden ge kozen ds. G H. Abma uit Poortvliet. A. Hommel uit Oud-Vossemeer en A. v. d. Kerf uit Sint Maartensdijk. Praktische geschenken op het gebied van en een uitgebreide sortering - steps en driewielers - skelters en tractors - rol- en ijsschaatsen - gereedschap en auto-accessoires - handschoenen en wanten - regenpakken en nylonjacks - valhelmen en schermen vindt u bij de tweewielerspecialist: BRUINISSE - De gemeente Bruinisse gaat de problematiek van de aan de gemcentehaven gevestigde bedrijven nogmaals aan de minister van verkeer en waterstaat voorleggen. Dit werd donderdag op voorstel van b. en w. be sloten tijdens de raadsvergadering. Deze bedrijven, het gaat om twee ma chinefabrieken en twee scheepswer- vèn, hebben veel schade geleden door de opstuwing van het water ten ge volge van de aanleg van de Volkerak- dam. Door de aanleg van de Filipsdam voor zien deze bedrijven nog meer moeilijk heden. De gemeente zal de minister nu 'dringend' verzoeken op korte termijn een beslissing te nemen over de verzoe ken tot schadeloosstelling van de in 1973 geleden schade Men vraagt verder 'dringend' een onderzoek te laten doen naar de gevolgen voor de Bruinisser be drijven, veroorzaakt door de aangelegde en nog aan te leggen kunstwerken in deze omgeving. Men vraagt die maatregelen te treffen, die nodig zijn om deze bedrijven hun werkzaamheden normaal te kunnen la ten voortzetten. Directe aanleiding tot het verzoek aan de minister is een brief van de vier be drijven aan b. en w„ waarin ernstige on gerustheid wordt uitgesproken over de mogelijke gevolgen van de aanleg van de Filipsdam. Men verzoekt het ge meentebestuur hiertegen een krachtig protest te laten horen. Inmiddels heb ben gemeentebestuur en de betrokken bedrijven uitvoerig van gedachten ge wisseld en heeft b. en w. gemeend zich op deze manier voor de zaak in te zetten. Burgemeester T. C. Hekman gaf de raad een overzicht van de voorgeschiedenis. Hij schetste de vele vruchteloze pogin gen om de geleden schade vergoed te krijgen. „In dit licht bezien is het. vol komen verklaarbaar, dat na kennisne ming van de aanbesteding van.de Fi lipsdam de ongerustheid bij de Bruse bedrijven weer is toegenomen. Omdat men vreest, dat als gevolg hiervan op nieuw noge waterstand aoor extra op stuwing zullen gaan optreden." Burge meester Hekman stelde verder, dat deze bedrijven geen enkele toekomstplan nen en geen grote investeringen kunnen doen, nu de optimale veiligheid is ver schoven van 1978 naar 1985. De raad (eigen lijst): „Het is nu al de zoveelste keer, dat de zaak bij het ministerie wordt aangekaart, zouden we nu niet eens beginnen met g.s." Deze suggestie werd aangenomen. Zo dat nu ook een brief naar de provinciale overheid wordt verzonden. Van der Velde wilde ook weten onder welke om standigheden die bedrijven daar des tijds zijn gevestigd. Wethouder S. A. Jumelet(prot.chr.) zei, dat de gemeente de plaats heeft aangewezen in overleg met de berdy ven en na de adviezen van rijkswaterstaat. „Ze moesten niel. maar konden en zijn ook wel op mogelijke gevaren gewe zen." Op 10 november jongstleden is in Bruinisse een voorlichtingsavond ge houden over de aanleg van de Filips dam. Aan deskundigen van rijkswater- slaat zijn deze problemen toen ook voorgelegd. CJV Renesse houdt 'taaipoppen-aktie' RENESSE - De CJV-Renesse houdt za terdag een 'taai-taai-actie' ten bate van de clubkas. Men zal in Renesse langs de deur komen, verkleed als zwarte Piet, om de taaipoppen te verkopen. De opbrengst is nodig om financiële problemen op te lossen die gerezen zijn door de aanschaf van allerlei hobby ma terialen. Ouderavond SINT-ANNALAND - De school met de bijbel te Sint-Annaland houdt maan dag en dinsdag twee contactavonden in het schoolgebouw te Sint-Annaland. De ouders hebben dan volop gelegen heid om met de leerkrachten van ge dachten te wisselen over de vorderingen van hun kinderen. "g® uw tuincentrum m.a.de ruyterlaan, goes tel. 01100-15640 Sint-Nicolaas- aanbiedingen o.a. spaden van 42,70 voor 27,50 Grasscharen van 18,20 voor 13,75 Snoeischaren van 26,30 voor 19,50 Plantenbakken met automatische watertoevoer. Originele vogelhuisjes in div. vor men (ook met balkonhaken). Moderne potterie Bomen en heesters Reductiekaart voor iedere klant. s het enige tuincentrum Jlaf in het hartje van goes GOES - Papegaaistraat 3 tel. 01100-16403 De zaak waar u als kind reeds kwam lllllllillil Barna ïaarzen-sokkets Herensokken (Ie kwaliteit) Broekriemen (echt leder) f Hondenriemen, halsbanden Luxe lange schoenlepels Polstasje (echt leder) Spijkerschorten 9,95 7,95 vanal 6,95 va nat 7,00 6,95 16,95 7,50 Dit alles en nog veel meer vindt u bij Vachtinlegzolen 3,95 Geitehuiden vanaf 22,50 Kalfshuiden 65,00 Huidenkleedjes vanaf 14,95 Huiden onderzetters vanaf 6,50 Huiden sleuteletuis vanaf 3,95 Luxe huidasbak - 22,50 Korte Vorststraat 12 - Goes iiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiMiiiuiiiiiiniiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiniiiHimiiiiiiiiiiiiiüüiiiüiiiiniifiüifi^ Enkele speciale Decompressiemeter aanbiedingen: van 169,. voor 105,- 2-delig duikpak van 440,- voor 298,- Wat u wenst of wat u zoekt op het gebied van tapijt dan moet u eens een bezoek brengen aan het Tapijtcentrum Zeeland. Wij verkopen alle merken kwaliteiten tegen absolute bodemprijzen. Zowel in wol als in nylon hebben wij een uitgekiende sortering. En zeker in deze dure maanden gaan wij er nog even tegenaan. Bij ons wordt uw tapijt vakkundig gelegd met naservice. Of als u het zelf legt, scheelt u dat vele guldens wij brengen u deze week een tapijt waar u zeker van moet profiteren waar niemand tegen aan kan wat de prijs betreft. i&M Een nylon tapijt in vier mooie kleuren op 400 breed het is haast niet te geloven, normaal kost dat tapijt 59,- maar nu voor de zelfleggers 29,95 per m. Dat moet u zien om het te geloven.pe Fantastica een nylontapijt dat overal tegen kan anti-statisch en pletvrij normaal 159,- maar nu 129,- per m en gratis gelegd. De Carlton, een tapijt om te zoenen nu voor 89,- per m en gratis gelegd. De Symfonie op 400 breed nu voor 59,- en gratis gelegd. Maar ook in de wollentapijten gaan wij er mee door. Zo hebben wij nog enkele kamers K.V.T. 100 zuiver wol welke normaal kost 378,- maar nu voor 198,- per m en gratis gelegd. Een mooie berber van de Veneta op 400 breed nu voor 249,- per m. De Ankara, een hoogpolig tapijt in zuiver wol nu voor 189,- per m. De berbertapijten in twee kleuren geen 229,- maar bij ons 189,- per m en gratis gelegd. Dan hebben wij in voorraad een wollentapijt op 400 breed gedessineerd nu voor 189,- per m en gratis gelegd. Alles adverteren gaat niet maar wij kunnen u alle soorten tapijt leveren tegen fabrieksprijzen zoals K.V.T. Silvester, Heuga kamerbreed enz. Tegels te kust en te keur. De Heugalux nu voor 7,90, de Heugefloor nu voor 8,90. Komt u ze maar halen, ze staan voor u klaar. Maar ook de Silvestertegels in alle soorten en kleuren, een tapijttegel op 40-40 nu voor 3,95 per stuk. Biezentegels let wel de echte biezentegels nu voor 98 cent en 1,79 per stuk. De ronde stromatten nu nog voor 29,95 per stuk. Wat u ook zoekt of wenst brengt u eens een bezoek aan het Tapijtcentrum waar u van harte welkom bent en graag tot ziens in de Wijngaardstraat 5 in Goes. Wijngaardstraat Goes tel. 01100-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 38