„Helemaal niet zeker dat ik sportcommissielid zal worden" Biljartclub KOT Terneuzen maakt Europees kampioenschap hoogtepunt halve eeuwfeest DAMMER BUITENHUIS ADSPIRANTENKAMPIOEN JAN MOERDIJK: HOUDING ZEEUWSE WIELERWERELD BESLISSEND VOOR MIJN BESLUIT ACTIEF TE BLIJVEN INTERESSE HERSTRUCTURERING TOT NU TOE TELEURSTELLEND STRAFZAAK TRAAS NAAR AMSTERDAM LEEGGESPEELDE TIMMAN VERLOOR KAMPMET 51/2-21/z I I I Pijnen tweede Geen winnaar eerste prijs lotto en toto Scheidsrechtersopleiding volleybal: 32 cursisten LUCT0RP0L0TEAMS DAMES EN HEREN VERSLAAN STORMVOGELS VRIJDAG 26 NOVEMBER 1976 ADVERTENTIE Een uitgebreide verzekering tegen ziektekosten voor maar 51,00 per maand (3e klas) en zelfs vanaf 69,00 per maand (2e klas). Kan dat? KAPELLE - Het is hor een open vraag or Jan Moerdijk uil Kapelle het eerste districlssportcommissiclid van de KNWU in Zeeland zal worden. In de provin ciale wiclerwereld wordt algemeen aangenomen dat de wielerconsul die functie binnenkort wel zal bekleden, maar voor Moerdijk is dat nog lang geen vaststaand feit. „Dat zal afhangen van de houding van de hele Zeeuwse wieier wereld, zater dag tijdens de vergadering in Kapelle. Ab Klaeijsen en ik hebben de hele zomer gewerkt aan de nieuwe structuur van de KNWU in Zeeland. Nu moet de breidwil- ligheid er zijn om eraan te werken. Ik vind dan ook dat iedereen er moetzijn. Een afmelding om sinterklaas-cadeaus te kopen is zaterdag niet geldig." Voor Moerdijk wordt de KNWU- vergadering zaterdagmiddag in 'De Vroone' te Kapelle misschien wel de be langrijkste in zijn wielerloopbaan. De opkomsten de inbreng van de leden zul len van grote invloed zijn op de beslis sing van Moerdijk al of met te gaan fun geren als sportcommissielid van het dis trict Zeeland. „Wij hebben de zaak voorbereid zegt Moerdijk, „en het is de vraag wie de handschoen durft op te ra pen. Er moet zaterdag een provinciaal bestuur komen, dat de belangrijkste in stantie in Zeeland wordt. Er moet hulp komen, anders ben ik niet van plan die functie te gaan bekleden." De interesse die er vooraf uit het district voor het democratiseringsproject van de KNWU is getoond, is allerminst hoopgevend. „Het is me zwaar tegenge vallen dat mensen, van wie je verwacht dat ze met raad en daad achter je zullen slaan, het hebben alten afweten. De enige die meegewerkt heeft is Ad Klaeij sen. Over hem heb ik honderd procent lof. Maar met zijn tweeën kun je de hele zaak niet runnen. De mensen hebben niet door dat er een grens is. Je raakt overwerkt en je raakt het beu. dat is het gevaar", stelt Moerdijk. Jammer De voorbereiding van de herstructure ring van de KNWU in Zeeland leek door die geringe belangstelling vanuit de basis geruisloos te verlopen. Tot de Zeeiws-Vlaamsc wielerconsul Ben IJ- sebacrl aankondigde op te stappen, omdat hij het oneens is met het feit dat Zeeland één district wordt. „Het is verdomd jammer dat IJsebaert opstapt nu hel moeilijk wordt", zegt Moerdijk. „Al weet ik dat hij persoonlijk een moeilijk jaar achter de rug heeft. Hij zegt teleurgesteld te zijn over het feit dat hij niet gevraagd is voor liet voor zitterschap. Maar ik ben nooit bena derd met de mededeling dat IJsebaert voorzitter zou moeten worden. AI ben ik er van overtuigd dat hij legio moge lijkheden heeft om het te kunnen." Moerdijk zegtop eigen initiatief gezocht te hebben naar een kandidaat, voorzit ter. „We hebben een man nodig die goede contacten heeft met, de overheid, op de hoogte is van de wielersport en representatief is. Ik heb Piet van Hese. sportambtenaar van de gemeente Mid delburg gevraagd, maar die heeft het af- gwezen. Ik vind het jammer dat hij door zijn functie en door het gebrek aan tijd nee heeft gezegd." Moerdijk verbaast zich erover dat er nu felle reacties komen tegen het samen gaan van Zeeland onder- en boven de We.sterschelde tot één district. Op de vergadering van de KNWU in Klooster- zande op 11 maart 1976 waren de comi- té's Axel. Clinge. Groede, Hulst, Graauw, Philippine, Sluiskil'. Water landkerkje, Scheldecriterium. Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. de wieler vereniging Zeeuwsch-Vlaanderen en de Zeeuws-Vlaamse consul aanwezig. Van boven de Westerschelde gaven Kapelle, Ronde van Midden-Zeeland en Middel kamp acte de presence. Zeeuwsch- Vlaanderen was op die bijeenkomst duidelijk in de meerderheid. Desalniet temin werd het voorstel om één district Zeeland te vormen met slechts zes stemmen tegen dertig voor aangeno men Een democratisch besluit derhal ve. waartegen IJsebaert alleen inbracht dat hij tijdens de Unieraadsvergadering zijn persoonlijke mening naar voren wilde brengen. Op dat moment trok hij nog niet de consequentie, die hij nu aan het samengaan van de twee districten verbindt. Erkenning comitë's Zaterdag tijdens de vergadering zal moeten blijken hoe de Zeeuws- Vlaamse comité's er nu over denken. Ze krijgen alle gelegenheid om hun me ning naar voren te brengen. Ook in de nieuwe structuur zal dat overigens het geval zijn. want in het concept reglement van Klaeijsen/Moerdijk worden comité's als volwaardige leden tot het district gerekend. Een artikel dat in het landelijk reglement niet voorkomt. De grote KNWU erkent de lADVERTENTIE comité's niet als zodanig. „Dat komt natuurlijk ook door de andere situa tie". betoogt Moerdijk. „Hier vormen de comité's de basis en zijn er maar twee wielerverenigingen. In Noord- Holland bijvoorbeeld zijn er maar liefst zeventien clubs." Ook op andere punten wijkt het Zeeuwse reglement sterk af van het lan delijke reglement Met name hoofdstuk drie. over het districtssportcommissie- lid, komt alleen in het Zeeuwse regle ment voor. De functie van het sport commissielid is erg belangrijk, waar het om technische zaken gaat. Het kiezen van een dergelijke functionaris moet de 'schijn van vriendjespolitiek', zoals Moerdijk het omschrijft, helemaal uit bannen. Naast de vijf reeds zitting heb bende leden wordt de sportcommissie uitgebreid met tien leden: uit ieder dis trict één In het Zeeuwse reglement VLISSINGEN - De strafzaak tegen de Goese handballer Rinus (Sam) Traas van Volharding is toegewezen aan de straf- en protestcommissie van de afde ling Rotterdam. Zoals bekend kreeg Traas te maken met een strafzaak, nadat hij vorige week tij dens de wedstrijd Volharding - Olympus de Middelburgse scheidsrechter Dick Hendrikse een klap verkocht. Waarom de zaak aan de Rotterdamse commissie is toegewezen, is niet bekend. Er werd geen reden bekendgemaakt. Aangeno men mag worden, dat het bondsbureau te Amsterdam alleen nog de samenstel ling kent van de oude straf- en protest commissie van de Zeeuwse afdeling, waarin enkele Volharding- en Olympus- leden deel uitmaakten. Pas afgelopen zaterdag werd tijdens de jaarvergader ing een nieuwe Zeeuwse Commissie sa mengesteld. Het is niet bekend wanneer de zaak nu dient. Een kans voor Traas op een milde straf is er zekerniet. groter op geworden. Insiders nemen zelfs aan. dat.de Rotter damse strafcommissie zeker met mis is in het straffen van spelers. Door Hans Bolivi) LEEUWARDEN - Victor Kortsnoi heeft door de achtste en laatste partij te win nen de AGO-tweekamp 1976 op zijn naam gebracht. Om kwart voor drie bood Timman zijn tegenstander de hand ten teken van overgave. Volledig leeggespeeld had hij in die laatste par tij geen enkele weerstand van niveau kunnen bieden aan het witte positio nele aanvalsgeweld. In de laatste twee partijen kwam Korts noi als een wals aanzetten en Timman werd in deze zevende en achtste partij volledig geplet.. Eindstand 5,5-2,5. het-' geen zoals gezegd niet eens geflatteerd is. Victor Kortsnoi heeft zijn superklasse onder de grootmeesters aangetoond, omdat Timman reeds vaak heeft bewe zen ook een grootmeester te zijn. Of schuilt de zware nederlaag in het ver schil in matchervaring? Als lering voor de vele Nederlandse schakers die hier aanwezig waren en ook als schaak- happening was deze tweekamp bijzon der geslaagd. Het is te hopen dat het Dat kan^ter^er no&- ^n^'en u per ïaar I ff 1000,-eigen risico wilt dragen betaalt u nog maar 37,10 respectievelijk 57,24 per maand. Stuur deze bon op, zonder postzegel, naar Antwoordnummer 1 in Noordwijk of bel 01719 -1 93 31 vooralle informatie en een offerte-op-maat. Naam wordt zeer nadrukkelijk aandacht be steed aan het functioneren van dis- trictssportcommissielid en bestuur. Geschillen tussen sportcommissielid en bestuur moeten aan de KNWU- sportcommissie of aan het hoofdbes tuur worden voorgelegd. Verder wordt er gesteld dat tijdens vergaderingen in dividuele leden van het districtsbestuur persoonlijke geschillen met her sport commissielid niet mogen bespreken. Het ziet er naar uit dat het zaterdag een belangrijke vergadering wordt voorde KNWU in Zeeland. Belangrijk ook voor al het of niet actief blijven Moerdijk, die in het leden al eens aankondigde een punt achter zijn loopbaan te willen zetten. „Ik zal overigens niet staande de vergadering een beslissing nemen", zegt de consul. Duidelijk is echter wel dat de gedragingen van de leden van enorme invloed op zijn beslissing zul len zijn. Tot nu toe heeft hij echter al leen maar teleurstellende ervaringen met de belangstelling voor de herstruc turering. „Ik vind het bijvoorbeeld een pijnlijke zaak dat de voorzitter van een wieler vereniging in Zeeland Moerdijk bedoelt Jan van Stee van de RCT Theo Middel kamp. red.), vier dagen voor de verga dering boos opbelt dat hij nu pas hoort dat de bijeenkomst wordt gehouden. En dat terwijl de uitnodigingen veertien dagen geleden zijn verstuurd. Het is erg dat een secretaris zo'n belangrijke zaak gewoon laat liggen tot de eerstkomende bestuursvergadering. Dan denk je wel eens: waar doe ik het allemaal voor", besluit Moerdijk. De vergadering begint om 14 00 uur. Na het jaaroverzicht van het seizoen 1976 zal de heer Smidt van het Uniebureau een toelichting geven op de nieuwe structuur van de KNWU en het district Zeeland. Na een bespreking van het dis trictsreglement Zeeland kunnen voor stellen worden gedaan en kandidaten voor het districtsbestuur worden ge steld. Adres Woonplaats Telefoon Aantal volw. Leeftijd Aantal kinderen tot 16 jaar Aantal kinderen van 16 tot 27 jaar studerend of invalide Klasse D3 D2 PZC Stichting Het Zilveren Kruis Ziektekostenverzekering toor te Noordwijk. Gooweg 51 NEDERLAAG ESPAN0L HARD AANGEKOMEN BARCELONA - De Nederlaag van Espanol in eigen huis tegen Feye- noo.rd is niet verwacht, en hard aan gekomen voor de Spanjaarden. Het grootste sportdagblad van Barce lona 'Mundo Deportivo' zegt in de titel op de voorpagina: 'Een mokers lag voor de hoop van Espanol'. Het onderschrift bij een foto verzekert dat Espanol alle hoop op voortzet ting in de UEFA-bekcr wel kan laten Het andere sportdagblad van Barce lona. '4-2-4' zegt in de koptitel: 'Elf Nederlanders die het geluk mee had den. dat was te veel voor Espanol'.- Dezelfde krant onderstreept dat het per slot van rekening geen verrassing mocht zijn dat de tweede club van Barcelona op de knieën werd ge drukt door een Nederlands elftal van wereldfaam. 'Avui'. het enige dagblad in het Cate- laans dat er in Barcelona uitkomt, is nog duidelijker en verzekert dat het voetbal in de UEFA-beker er zeer duister uitziet voor Espanol. De grootste krant van Spanje, 'La Vanguardia'. roept in de titel uit dat Espanol zeer weinig geluk had in het treffen met Feyenoord. en spoedig ten onder ging aan de zenuwen. m Uw financiële pijnstiller .j matchidee, ook met vier speler, weer opgang gaat vinden. Van de tweekamp verschijnt binnen en kele dagen een matchboek, waarin alle acht duels zijn geanalyseerd. Dit werkje gaat vijf gulden kosten en is verkrijg baar bij het bondsbureau van de KNSB. De gehele opbrengst van het boekje wordt, beschikbaar gesteld aan de Ne derlandse schaakvereniging voor visueel-gehandicapten. Het verloop van de achtste en laatste partij was: Wit: Kortsjnoj Zwart: Timman 1. c2-c4 g7-g6,2. Pbl-c3 L®-g7.3. d2-d4 Pg8-f6. 4. e2-e4 d7-d6.5. Pgl-0 0-0.6. Lfl-e2 e7-e5.7.0-0 Pb8-d7.8. Ddl-c2 e5xd4.9. PGxd4 Pd7-c5.10 Pd4-b3 Pc5xb3, 11. a2xb3 Pffi-g4. 12. h2-h3 Pg4-e5. 13. Lcl-e3 17-fö. 14. Dc2-d2 F5xe4.15 Pc3xe4 LcS-15, 16. Pe4-c3 Kg8-h8, 17. !2-f4 Pe5d7.18. b3-b4 Pd7-b6.19. Tal-dl Lf5-e6,20 b2-b3 Dd8-h4, 21. Pc3-b5 Dh4-e7. 22. Tfl-el De7-fi. 23. Le2-G Le6xc4.24. b3xc4 Pb6xc4.25 Dd2-B Pc4xe3. 26. Telxe3 D17-d7. 27. Df2-e2 a7-a6.28 Pb5-d4 Ta8-e8.29. Pd4-e6 TiS-fö. 30. Tdl-el c7-c6. 31- Pe6-c5 Te8xe3. 32. Pcaxd7 Te3xe2.33. Telxe2. zwart geeft het op. VLISSINGEN - Bij de wedstrijden om de persoonlijke damtitel heeft Buiten huis uit Goes het kampioenschap ver overd. In de laatste ronde tegen zijn clubgenoot Poulisse werd op voorstel van laatstgenoemde tot remise beslo ten. Met negen punten en ongeslagen werd de eerste kampioen genoteerd van dit seizoen. De uitslagen in de laat ste ronde waren als volgt. Guiljam - De Kraker 2-0. De Dreu - De Leeuw 0-2, Poulisse - Buitenhuis 1-1. Terwijl de inhaalpartij tussen Guiljam en de Dreu eindigde in een zege voor de KOPENHAGEN (ANPi René Pijnen is metzijn Westduitse maatGünterHaritz te Kopenhagen tweede geworden in een koppelwedstrijd over 100 kilometer. Het Nederlands/Duitse paar had een ach terstand van één ronde op de winnaars Patrick Sercu (Bel) en Ole Ritter (Den), die de 100 kilometer aflegden in 1 uur 57 minuten en 33 seconden. De Australiërs Clark en Allan werden derde, ook met een achterstand van één ronde. DEN HAAG (ANP)-De uitkomsten van de lotto en de toto van week 47 zijn: LOTTO In deze lotto vielen 19.809 prijzen. Inleg: 3.490.549.-. Prijzenbedrag: 1.754.843.31. Ie prijs, geen winnaar, van het bedrag van de eerste prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot van de lotto van week 48 van zondag 28 november a.s„ het overige 4/3 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e t/m de 5e prijs. 2e prijs: 4 winnaars, die elk bruto ƒ75.307.- ontvangen. 3e prijs: 167 winnaars, die elk bruto 2300,- ontvangen. 4e prijs: 8372 winnaars, die elk ƒ55,- ontvangen 5e prijs: 11.266 winnaars, die elk ƒ41,- ontvangen. Jackpot voor de lotto van week 48 van zondag 28 november a.s. 135.427,26. TOTO Krabbendijkenaar zodat de eindran- grijst er als volgt uitziet. E.J Buitenhuis 5 4 10 9 J. Poulisse 5 3 117 J. de Leeuw 5 2 2 1 6 C M. Guiljam 5 2 12 5 J. de Kraker 5 113 3 R- de Dreu 5 0 0 5 0 in deze toto vielen 1.807 prijzen. Inleg; In de 5e ronde bij de junioren werden de navolgende partijen gespeeld. Saman - de Wild 1-1. Guiljam - Versluis 0-2. Kort - Saman 2-0. v.- Splunter - Ver sluis 2-0. Guiljam - Kasse 0-2. Zaterdag a.s. begint in 's-Gravenpolder ook de finale van de Hoofdklassers met de navolgende partijen in de openings ronde v. Akkeren - v. Slrien, Blom - Schunselaar, Goethart - Rijk. Heydra - Nieuwenhuyzen en Kaïnmeraat - Kop- pejan. 725.734. Prijzenbedrag: 344.723,65. Ie prijs: geen winnaar, van het bedrag van de eerste prijs gaat 1/3 deel naar de jacpot van tot 48 van zondag 28 november a.s.. het overige 2/3 deel wordt in gelijke de len verdeeld over de 2e en 3e prijs. 2e prijs: 51 winnaars, die elk bruto 2.591 ontvangen. 3e prijs: 1.756 winnaars, die elk 94 ontvangen. Jackpot voor toto 48 van zondag 28 no vember a.s. 45.963.16. KOUDEKERKE - De volleybalvereni gingen. die tot nu toe niet aan hun ver plichtingen (een scheidsrechter per competitieteam) hadden voldaan, heb ben her er niet opaan laten komen en zo vond de heer Klein, leider van de scheidsrechtercursus in het district Zeeland, vorige weck 32 cursisten tegenover zich op de tweede avond van deze cursus in Brcskcns. Deze cursisten zullen, als ze zich ten minste niet vroegtijdig terugtrekken, op woensdag 15 december al hun examen afleggen, waarna een aantal van hen za terdag 8 januari, de eerste speeldag na de kerstrstop. onder begeleiding van een meiuoi >uo. ..ei. eerst de bok zal be klimmen. Op deze tweede cursusavond, die door de districts sectie-arbitrage als uiterste datum was gesteld voor de lakse vereni ging. toonde de heer Flipse. scheids^ rechteraanwijzer voor Walcheren/Zuid-Beveland, zich erg ge lukkig met het artikel eerder in onze krant over dit probleem. Dit artikel had hem bijvoorbeeld in ieder geval drie door hem zo fel begeerde onafhnakelij ke scheidsrechters (die zelf niet spelen i op geleverd. terwijl er links en rechts in de provincie beslist meer begrip was ont staan wanneer een scheidsrechter met geschikt was gebleken voor een be paalde wedstrijd. Deze, door scheidsrechter Reynhoudt uitstekend geleide wedstrijd, was een lust voor het oog, liet een veelheid aan spanning zien en toonde een gelijkop- gaande strijd. In de eerste 2 times wist de Vlissingse formatie een voorsprong op te bouwen van 5-3. In de 3e time kwam Ganze formidabel terug en ver overde met goede combinaties een voorsprong van 8-7. In het 4e en laatste spelgedeelte wist het Vlissingse team door het sterke spel van onder anderen Guido Sampon en Hans van Es na de gelijkmaker in de laatste fase het win nende doelpunt te scoren waardoor de uiteindelijke stand op 9-8 in het voor deel van De Stormvogel kwam. Door een niet goed te verklaren misver stand kon de laatste wedstrijd heren Ganze H-Stormvogel II geen doorgang vinden. De hiervoor in de plaats ge speelde vriendschappelijke wedstrijd werd door de Ganzeheren met 6-1 ge wonnen. De uitslagen waren: heren Luctor I-Stormvo gel I 9-4; dames Luctor I-Stormvogel I 8-1; asp. Ganze I-Stormvogel 18-9. MIDDELBURG - Dezer dagen is een aantal Zeeuwse waterpolozeventallen weer aan de competities begonnen. In het Middelburgse zwembad Poelen- daele werden de eerste wedstrijden ge speeld. Het op volle sterkte aanwezige lierenteam van Luctor et Emergo uit Middelburg speelde als eerste een rede lijke wedstrijd tegen De Stormvogel uit Vlissingen dat. zoals nogal eens vaak, een lastige tegenstander bleek te zijn. De overwinning voor de Luctoria- nen is echter niet eenmaal in gevaar geweest (9-4). Ook de dames van Luctor et Emergo. die. evenals de heren in de districts competitie uitkomen, speelden hun eer ste wedstrijd. Hoewel wat onwennig na een (te) lange rustperiode wisten ze met groot verschil de dames van De Storm vogel een nederlaag toe te brengen. De beste wedstrijd was het duel dat de adspiranten-I lieten zien. Voor dit tref fen waren de zeventallen van Ganze uit Goes en De Stormvogel uit Vlissingen aangetreden. EUROPESE- EN WERELDKAMPIOEN IN 71-2 ACHTER DE TAFEL TERNEUZEN - De biijartclub K.O.T. uit Terneuzen bereidt zich al vanaf april intensief voor op de organisatie van het Europees kampioenschap bil jarten. Al maandenlang wordt er iedere week minstens een keer vergaderd en daarnaast verslinden de bestuursleden duizenden kilometers voor de huur van de tribunes, de kontakten met biljart fabrikant, spelers en het zoeken naar sponsors, die dit grandioos opgezette evenement straks financieel rond zul len moeten maken. De sporthal 'het Zwaantje' zal van 13 tot en met 16 januari omgetoverd worden in een biljartarena. waar spelers en bege leiders uit heel Europa, afgevaaridgden van de Europese biljartbond (CEBi ver slaggevers van binnen- en buitenlandse nieuwsmedia, tv-mensen en vooral ook toeschouwers vier dagen lang een unieke biljartsfeer zullen kunnen proe- K.O.T. Terneuzen slaagde vorig jaar 'cum laude' voor de organisatie van het nationale kampioenschap. Het intieme Zuidlandtheater en de optimale sfeer die men daar had gecreëerd, lokt een speler als Hans Vultink. die toch echt wel iets gewoon is. nog steeds uit tot de uitspraak: „Terneuzen. j a daar wil ik wel graag bij zijn. Daar heb ik het vorig jaar wel zo goed naar m'n zin gehad" Hans Vultink is er inmiddels in geslaagd zich te plaatsen voor het Europees kam pioenschap. Hij werd webswaar tweede achter een ontketende Jean Bessems, maaromdal Nederland organiseert mag er een tweede deelnemer afgevaaridgd worden Een meevaller voor de organi satoren want Hans Vultink is veel meer dan de vaak wat te chaotisch spelende Jean Bessems in staat om de interna tionale topspelers partij te geven, ook in het 71/2. de moeilijke kadersoort, die Terneuzen heeft toegewezen gekregen Deelnemers De tegenstanders van het Nederlandse duo zijn overigens officieel pas op 13 de cember definitief bekend. Het is echter vrijwel zeker, dat de biljartliefhebbers de gelegenheid wordt geboden om zowel de Europese als de wereldkampioen in deze spelsoort aan het werk te zien Frans Stenzel, de Oostenrijker die vorig jaar definitief erkenning kreeg op inter nationaal meveau. verdedigt zijn in Toulouse behaalde titel en Francis Connesson. de onberekenbare Frans man, mag automatisch opdraven om dat hij wereldkampioen is. Bovendien zijn van West-Duitsland Dieter Muller en van Belgiè Leo Corin. de wereldkam pioen in het artistiqüe biljart (beter be kend als kunststoten) de deelname zo goed als zeker Corin haalde de Belgisch titel na een geweldige finale tegen Ludo Dielis. Voor de organisatie misschien iets minder gunstig, want Corin zal van uit Luik minder supporters meenemen dan Dielis. Desondanks moet Corin net zo goed als Dielis in staat worden geacht om een belangrijke rol te spelen in dit kam pioenschap. De deelnemerslijst wordt vermoedelijk gecompleteerd met een Spanjaard en een tweede Oostenrijker. Sponsors De firma Rouw-Holding B V. uit Ter neuzen is hoofdsponsor van het even ement dat ongeveer 50.000.- gaat kos ten. Andere sponsors zijn de Westland- Utrecht hypotheekbank, AKF uit Ter neuzen en Lensenss aannemeingsbed- rijf uit Axel. De gemeente Terneuzen staat garant voor een eventueel tekort, maar K.O.T. is stellig van plan om met de medewerking vanf de Zeeuws- Vlaamse middenstand en de entreegel den rond te 'spelen' Om zoveel mogelijk publiciteit te ge ven aan het voor Zeeland unieke ge beuren geeft K.O.T. in de week voor het kampioenschap zelfs een eigen krant uit. die in Zeeuwsch-Vlaanderen huis aan huis en in de Belgische grensstreek bij iedere biljartclub zal worden be zorgd. Een krant die zal worden gevuld met verhalen over spelers, en belang rijke mensen uit de biljartsport in Zee land. In de sporthal moet er om een goede biljartarena te verkrijgen allereerst een tribune komen Rondom de biljarts ko men vier schitterende tnbunes. die worden gehuurt bij Philips in Eindho ven. Het transportbedrijf Verbrugge en De Meyer uit Terneuzen regelt het ver huur geheel gratis. Van het Temeuzense Zuidlandtheater krijgen de organisato ren alle medewerking om de arena af te sluiten met gordijnen en de verlichting in de zaal wordt verzorgd door de firma Dieleman. Hard werken „We hebben met het dagelijks bestuur al keihard gewerkt aan de voorberei dingen". zegt K.O.T.-voorzitter Jonhnny Jansen. „Gelukkig krijgen we erg veel medewerking, overal waar we aankloppen en we moeten nu maar eens gaan bewijzen dat Zeeuwsch- Vlaanderen rijp is voor een dergelijk evenement". Organisatorisch ziet Johnny Jansen geen problemen. „In feite komt zo'n Eu ropees kampioenschap qua organisatie op hetzelfde neer als het Nederlands kampioenschap en daar hebben we ont zettend veel ervaring mee opgedaan. Al les wordt alleen veel grootser, vooral omdat er afgevaardigden mee komen uit al die landen. Je krijgt buitenlandse pers en natuurlijk ook veel meer toe schouwers. Dat hopen we tenminste". Om al die journalisten van dienst te zijn laat K.O.T. tijdens die vier dagen drie extra telefoonlijnen aanleggen in de sprothal Na iedere ronde worden er nieuwe klassementen opgemaakt, die vervolgens naar de betrokken landen worden doorgeseind. De vereniging ex ploiteert zelfookdebarinde sporthal en met dat alles zijn de 25 leden met vrou wen vier dagen in touw. „Die medewer king van onze eigen leden is natuurlijk noodzakelijk", zegt de heer Jansen. „Dat is vong jaar ook formidabel ge gaan. Ze hebben bijna allemaal vrij ge nomen en in het weekeinde heb ik nie mand gemist. Dit jaar hebben we ook alle dames erbij betrokkenen krijgen we voor de vreemde talen enkele hostesses van de firma Rouw". Aftellen Over een zestal weken is het eindelijk zover. K.O.T. kan stilaan af gaan tellen en heeft 15 december als streefdatum genomen om alles rond te krijgen. Om de Europese titelstrijd een Zeeuw- Vlaams krakter te geven zal men voor de opening op donderdag alle besturen van de biljartclubs uit Zeeuwsch- Vlaanderen uitnodigen. Op donderdag en vrijdagmiddag mogen ook alle 65+/ ersgratis komen kijken. „Het moeteen grandioos hoogrepunt worden in ons 50-jarig bestaan", zegt voorzitter Johnnv Jansen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 19