Behandeling afvalwater rond Shell-Moerdijk is in overleg Boor latere aanleg promenade van fouten elders kunnen leren Vrije evangelische gemeente in Goes krijgt een nieuwe kerk MINISTERS VORRINK EN WESTERTERP: Rijksbijdrage van 760.000, voor saneringsplan 'Kom Poortvliet' Ria Beckers (ppr) vrijdag door Zeeland op werkbezoek LID BELGISCHE 'COMMISSIE DER WIJZEN': Belgische wetgeving op gebied bouw kerncentrales in gebreke HELE DAG FESTIVITEITEN Burgemeester Middelburg opent 18 december de Lange Delftpromenade Het huidige kerkgebouw van de vrij evangelische gemeente is al bijna 125 jaar- in gebruik. Toen de gemeente in 1852 door dominee Budding opgericht werd, was het gebouw een schuur. Na een verbouwing kwam er een ker kruimte met ongeveer 325 zitplaatsen. Het komt sinds geruime tijd vaak voor dat alle plaatsen in de kerk bezet zijn. Vandaar dat de vrij evangelische ge meente sedert 1972 bezig is om te zien naar een andere kerkruimte. Volgens secretaris P. C. Louwerse van de bouwcommissie is in het begin ook a 1 met de gereformeerde gemeente ge sproken over aankoop van de kerk aan de Beatrixlaan. Dat ging in eerste aan leg niet door, omdat er bij de gerefor meerde gemeente nog geen duidelijk heid was over nieuwbouw. De vrij evan gelische gemeente heeft daama over wogen om zelf nieuwbouw te plegen, waarvooreen terrein in de Goese Polder beschikbaar was. Onlangs bleken er echter nieuwe mogelijkheden te zijn ,voor aankoop van het bestaande kerk gebouw aan de Beatrixlaan, „Het be sluit om de kerk te kopen is bijzonder snel genomen. Eigenlijk was het binnen één week geregeld," aldus de heer Lou werse. In de kerk aan de Beatrixlaan zijn ongeveer 1000 zitplaatsen. Voor de huidige vrij evangelische gemeente is dat teveel. Vandaar dat er van een deel van de kerk (250 zitplaatsen een foyer gemaakt zal worden, terwijl bovendien de gaanderij (ook 250 zitplaatsen) voor shands niet gebruikt wordt. Ds. H. Ra ven, vanaf 1969 predikant van de vrij evangelische gemeente, zegt dat er in Goes één van de grootste kerken van de gemeente in Nederland zal komen te staan. De leden van de vrij evangelische gemeente zijn 'wild enthousiast' over de aankoop van de kerk, zo vertelt domi nee Raven. „Maandagavond konden de leden de kerk bezichtigen en er zijn ruim 200 mensen geweest. Het is natuurlijk ergens een grote onderneming van onze gemeente. Ik heb het als volgt feformu- leerd: alshethartervoor open staat, dan kun je alles doen en als het hart er niet over open staat, dan kun je geen fluit doen," aldus ds. Raven. Enthousiasme Volgens de predikant is het enthou siasme van de gemeente-leden ook ver klaarbaar omdat iedereen aanvoelt dat het in de huidige behuizing niet langer meer kan. „Het is allemaal te klein ge worden. Je ziet ook met een parkeer probleem. En ons jeugdwerk breidt zich steeds uit en daarvoor moet je ook ruimte hebben," stelt de heer Raven. De vrij evangelische gemeente heeft in Goes (en omstreken) ruim 200 leden. Op Gs-lid Van den Bos onent nieuw kantoor Zeeuwse Kruis GOES - Gedeputeerde J. van den Bos opent zaterdag 11 december het nieuwe kantoor van de provinciale stichting Het Zeeuwse Kruis aan de Beatrixlaan in Goes. De openingsplechtigheid be gint om twee uur in de Prins van Oranje in Goes. De opening heeft plaats na af loop van de jaarvergadering van het Zeeuwse Kruis, die 's-morgens wordt gehouden. Ds. Blaauw trouwt in eigen kerk te Krabbendijke KRABBENDIJKE - Ds. R. J. Blaauw, predikant van de samen werkende kerken Krabbendijke, Kruiningen en Rilland-Bath treedt zondagmiddag in het huwelijk met mejuffrouw Radder. Dit gebeurt ln een gezamenlijke dienst van de samenwerkende ker- .iken zondagmiddag om drie uur in de Nederlands hervormde kerk te Krabbendijke. In deze dienst gaat voor ds. J. Noordhof. De trompetist Kees Schrijver, de organist Steven Rosier en zangeres Reinata Heems- r kerk verlenen muzikale medewer king. Zuid-Beveland zijn er nog gemeenten in Wemeldinge, Rilland-Bath en Yer- seke, zodat Goes voor een groot deel van de regio als kerkelijke gemeente fungeert. De heer Louwerse en ds. Raven wijzen erop dat er door de kerkelijke gemeente nog een 'heel bedrag' bijeen vergaard moet worden. Men is weliswaar voorde liger uit dan bij nieuwbouw (die zou 1,5 miljoen gulden gaan kosten), maar er moet heel wat op tafel komen. „Op 5 december is de eerste offerdag en vol gend jaar wordt een zogenaamd offer jaar. We zetten gewoon een grote melk bus neer en daar kunnen de mensen hun EBES BOUWT KERNCENTRALE DOEL ZONDER VERGUNNING GENT - Tijdens een debatavond in de Gentse universiteit georganiseerd door het Vlaams Rechtgenootscbap heeft de heer Eggermont, die deel uitmaakte van de Belgische Comissie der Wijzen, die tot opdracht had de voor- en de na delen van de bouw van de kerncentra les te onderzoeken, verklaard dat de Belgische wetgeving op dit gebied op een schrijnende wijze in gebreke blijft. Terwijl er druk wordt gediscussieerd over alle mogelijke aspecten, verbonden aan ,de energieproduktie door kerncen trales, bouwt Ebes bij Doel een derde kerncentrale zonder dat daarvoor al een nucleaire vergunning is afgeleverd. Het is in België mogelijk van de Dienst Ste- debouw een volkomen wettelijke vesti gingsvergunning los te krijgen zonder dat er meteen wordt beslist over de nu cleaire vergunning. Dat is dan ook het geval in Doel, waar inmiddels plannen worden gemaakt voor de bouw van een vierde kerncentrale. Dat is een grote la cune in de wetgeving." Ook wat betreft de veronderstelde vei ligheidsmaatregelen maakte hij op merkingen. Hij gaf toe, dat er geen en kele andere industrie bestaat, waar zo streng op veiligheid wordt gewaakt. PROEF FIETSEN GEZIEN ALS EEN MISLUKKING MIDDELBURG - "We zijn enkele jaren over die promenadeplannen bezig ge weest. Het hele plan stond of viel met de aanwezigheid van voldoende par keerplaatsen in de omgeving. Wij zijn van mening dat die nu in voldoende mate zijn gecreëerd. Wij zijn nu met deze promenade wat later dan bijvoor beeld Vlissingen en Goes, maar daar mee doen we nu uiteindelijk ons voor deel. We hebben kunnen leren van dc fouten die in andere gemeenten zijn gemaakt. Een brede straat als de Lange Delft vereist een speciale aanpak, vooral wat de bestrating betreft. We vinden dat het nu een geweldige straat is geworden". Dat zegt de heer A. M. Walter, bestuurs lid van de stichting 'Promotion Lange Delft' in Middelburg over de aanleg van de Lange Delft-promenade, waaraan giften in doen," betoogt ds. Raven. Wat er met de panden aan de Com. Eversdijkstraat en de Legerdijk gaat gebeuren, is bij de vrij evangelische ge meente nog niet bekend. Het is niet uit gesloten d at men met de gemeen te Goes tot overeenstemming kan komen over aankoop. De gemeente bestudeert na melijk momenteel of er in het betref fende gebied renovatieplannen ten uit- voer kunnen worden gebracht. Of dat door kan gaan, eventueel in samenwer king met de instelling voor maatschap pelijke belangen, hangt in belangrijke mate van de beschikbare geldmiddelen at momenteel de laatste hand wordt ge legd en die op 18 december met veel fes tiviteit officieel wordt geopend. De bestrating is nagenoeg voltooid en ook de aankleding met bankjes, fietsenstal lingen, bloembakken, boompjes en sfeerverlichting, heeft inmiddels vorm gekregen. Alleen de 15 vitrines ontbreken nog, maar deze zullen nog voor de openings datum worden geplaatst. Ook zullen dan nog kort te voren de bloembakken worden gevuld. ONVEILIG De heer Walter - en met hem velen - vindt het wel jammer dat nu al moet worden geconstateerd, dat het toelaten van fietsers en bromfietsers in de ochtend- en avonduren, leidt tot ver warringen onveilige situaties. Deze si tuatie - een proef van de gemeente, uniek in het Nederlandse promenade wezen - heeft al tot 'n ongeluk geleid Enige tijd geleden werd een bejaarde dame aangereden. OVERLAST VOOR OMWONENDEN WORDT VOORKOMEN Van ome Haagse redacteur) DEN HAAG - Tussen het waterschap West-Brabant, de Shell, Rijkswater staat en ds Inspectie van de Volksge zondheid is momenteel overleg gaande over de behandeling die het afvalwater van Shell-Moerdijk moet ondergaan, aleer bet in de persleiding komt die bij Waarde in de Westerschelde uitmondt. Het overleg moet richtlijnen opleveren voor een voorbehandeling van het af valwater bij de bron. Daardoor ont staat de zekerheid dat het water zoda nig wordt samengesteld, dat schade aan de leiding en overlast voor de om wonenden tijdens het transport naar de Westerschelde wordt voorkomen. De ministers Vorrink van volksgezond heid en milieuhygine en Westerterp van verkeer en waterstaat delen dat mee in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Van der Spek (PSP). Over de huidige gang van zaken met het afvalwater van Shell stellen de bewinds lieden. dat door het voortdurend ver richten van metingen wordt geprobeerd te voorkomen, dat tijdelijke lozingen van grote concentraties stoffen in de persleiding naar Waarde plaatsvinden. Als bij Shell-Moerdijk ernstige storin gen optreden wordt de lozing van afval water op de afvalwaterpersleiding stop gezet. Het water gaat dan naar de zoge naamde bufferbassins op het terrein van Shell. Na opheffing van de storing mag het afvalwater pas weer in de afvoerlei- ding worden gebracht nadat het is on derzocht en als is vastgesteld, dat het geen stoffen bevat in concentraties die schadelijk zijn voor de gezondheid, de transportleiding of voor de kwaliteit van het Westerscheldewater. Volgens de bewindslieden heeft de praktijk uitgewezen dat het voeren van het afvalwater naar de open bassins van de persstations langs de leiding niet leidt tot ernstige luchtverontreiniging of explosiegevaar. In zijn vragen had de heer Van der Spek daar namelijk naar geïnformeerd. Het ging hem daarbij vooral om de overlast die het persge maal bij Hoeven zou opleveren voor de omwonenden. Volgens berichten in een bepaalde krant zouden deze onwonen- den in toenemende mate lichamelijke klachten ondervinden als een gevolg Sommige, vooral jeugdige, fietsers en bromfietsers, blijken zich niette storen aan de onder de verkeerssborden aan geduide tijdsbepalingen en aan het een richtingsverkeer. Bovendien wordt vaak kris-kras over de promenade gere den. Ouders moeten tot de ontdekking komen dat, hoewel het promenadeka rakter hiertoe uitnodigt, het riskant is om kleine kinderen de vrije teugel te la ten. Vooral ook bejaarden worden hier door onaangenaam verrast. Men hoort dan ook al veel geluiden dat het experi ment volkomen is mislukt en zo spoedig mogelijk moet worden beëindigd. De heer Walter is er ook teleurgesteld over dat nu al vernielingen zijn aange bracht aan de inrichting. Zo is er al een standaard voor een der vitrines uit de grond gehaald.'Zonde', vindt de heer Walter, „van al het werk dat is verricht om er iets van te maken". Overigens zullen in de loop der tijd nog vier kunstwerken op de promenade worden geplaatst Voor het eerste is reeds een opdracht uitgegaan. van giftige dampen die uit het afvalwa ter ontwijken en die van Shell-Moerdijk afkomstig zouden zijn. De beide minis ters zeggen wel dat het hun bekend is dat er stankklachten zijn in de onmid dellijke nabijheid van het gemaal in Hoeven. Zij achten het evenwel uitge sloten dat men aan het afvalwater li chamelijke klachten kan overhouden. De bewindslieden zeggen, dat er aan het gemaal al voorzieningen zijn aange bracht om de hoeveelheid stankver- wekkende stoffen in de buurt van het gemaal te verminderen en dat het wa terschap aan het onderzoeken is of de open bassins kunnen worden afgedekt. Bij het waterschap is daartoe een expe riment in voorbereiding. De ministers Vorrink en Westerterp achten het „niet waarschijnlijk", dat de persleiding Moerdijk-Waarde lek is.' „Een lekkage in de leiding zal vrijwel onmiddellijk worden opgemerkt en zo spoedig mogelijk worden verholpen", zo delen ze het kamerlid nog mee. Verder zijn ze het overigens met Van der Spek eens, dat het materiaal van de buisverbindingen (neopreen) kan wor-' den aangetast door bijvoorbeeld be nzeen. Ze vinden het echter te ver gaan om daaraan de conclusie te verbinden dat dit al tot lekkages heeft geleid: „Het gehalte aan deze stoffen is maatgevend voor de mate van agressiviteit van het afvalwater ten opzichte van neopreen. Uit de geringe concentraties van deze stoffen mag worden geconcludeerd, dat het afvalwater in dit opzicht niet of nauwelijks agressief is". In het algemeen sprekend over de bui zen, zeggen de bewindslieden dat de be schermende lagen van de buizen van de persleiding voor het gedeelte Moerdijk-Bergen op Zoom bestaan uit een zuivere „epoxy-coating" en voor het gedeelte Bergen op Zoom-Waarde uit een „teer-epoxy-coating", beschermla gen die zijn aangebracht na uitvoerig overleg met deskundigen: „Onder nor male bedrijfsomstandigheden bestaat Inbraak in supermarkt; wisselgeld weg KAPELLE - Na een inbraak in de Végé - supermarkt te Kapelle wordt wisselgeld vermist. De inbrekers kwanten binnen door een raam open te breken waarna zij er in slaagden de alarminstallatie onklaar te maken. Verder verniel den ze een deurkozijn. Uit de kassa werd een gering bedrag aan wissel geld meegenomen. Voor de rest werd er niets ont vreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Staatssecretaris Schae- fer van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening heeft aan de gemeente Tholen een rijksbijdrage van f. 760.000,- toegekend voor de uitvoering van het saneringsplan 'kom-Poortvliet'. De sa nering omvat verschillende delen van de dorpskern rond de Grote Kerk. Het geld is toegekend omdat de gemeente ernaar wil streven het karakter en de structuur van het dorp zoveel mogelijk te bewaren en de kwalitatief redelijke bebouwing door middel van rehabili tatie in een goede staat te brengen. Volgens het plan zullen enige woningen, boerderijen, schuren en een gymnastie klokaal worden gesloopt. Verder wordt de verkeersstructuur aangepast, onder meer door de oorspronkelijk onderbro ken ring in het best emmingsplan tot een volledige ring te completeren. De Lan- gestraat, de oudste straat van Poort vliet zal veranderen in een voetgangers gebied. De nieuwe bebouwing die er komt is van dezelfde schaal als de be staande om het bestaande silhouet niet te verstoren. Stukken grond achter de bestaande bebouwing zullen worden opgevuld met woningen en daarmee wordt tegemoet gekomen aan de ge wenste verdichting van de kern. Ter ontsluiting van deze nieuwbouwwonin gen zullen enkele straten worden aange legd. De stichting 'Promotion Lange Delft', waarvoor de heer Walter de 'public re lations' verzorgt, is opgericht vanuit de winkeliersvereniging Lange Delft. Deze oprichting was noodzakelijk om juridische rechtsgeldigheid te verkrij gen in verband met de financiële be trokkenheid van de winkeliers bij de promenadeplnnen. De stichting houdt zich onder meer be zig met de financiering van het deel van de aanleg - en inrichtingskosten 95.000,-) dat door de winkeliers moet worden opgebracht. Ook zal de finan ciering en verhuur van de vijftien vitri nes door de stichting worden behartigd, L»e neer Walter is overigens erg tevre den over de vlotte wijze van aanleg van de promenade, waardoor de overlast voor de winkeliers tot een minimum kon worden beperkt Hij heeft daarbij de voorlopige indruk dat er sinds de afsluiting van de Lange Delft (perl sep tember) in het algemeen eerder sprake is van omzetvermeerdering dan ver mindering bij de winkeliers. geen aanleiding te veronderstellen dat de beschermende lagen niet aan de daaraan gestelde eisen zullen voldoen'. De ministers Vorrink en Westerterp er kennen met de vragensteller dat de aanwezigheid van leidingen in het al gemeen risico's inhoudt. Van een ver hoogd risico met de afvalwaterperslei ding Moerwijk-Waarde ten opzichte van de hogedruk gasleiding die daar in Hoe ven vlakbij Ligt, is volgens de bewinds lieden geen sprake. Over de metingen van de hoeveelheid en de kwaliteit van het afvalwater dat het chemische bedrijf in Moerdijk ver laat, merken de ministers nog op, dat deze door het bedrijf zelf voortdurend (ADVERTENTIE) SLUITSTUK SHOW MET THERESE STEINMETZ MIDDELBURG - Zaterdag 18 december zal burgemeester drs. P. A. Wolters de Lange Delft promenade in Middelburg officieel openen. Rond deze opening - 's mor gens om half elf- wordt deze dag een omvangrijk feestprogramma aan geboden door de stichting 'promo tion Lange Delft'. Aan de opening - de organisatoren zoeken nog naar een zo spectaculair mogelijke ma nier-zullen alle zes Middelburgse muziekkorpsen, waarvan twee met majorettes, meewerken. In de grote zaal van het Citytheater zal een voor iedereen gratis toegan kelijk programma worden afgewerkt. Dat begint al 's morgens rond elf uur met een voorstelling van he t poppen theater 'Kartoen' van Willem Joppe. 's Middags, vanaf twee uur, treden onder anderen op de Middelburgse balletgroep 'Arabesque', de mando linevereniging 'Con Amore' en de ac cordeonvereniging 'Accordeola', beide uit Vlissingen. Het bureau voorlichting van de gemeente zal in de foyer van het Citytheater een foto-expositie inrichten over 'De Lange Delft door de tijden heen'. Ter hoogte van het Koorkerkplein worden verricht. Het waterschap West-Brabant controleert deze gege vens en voert zogenaamde contra- metingen uit. Het gehalte en de aard van aromatische verbindingen (waar onder een aantal stankverwekkende) worden incidenteel diepgaand onder zocht. GOES - De lijsttrekker van de PPR, mevrouw Ria Beckers, brengt vrijdag een werkbezoek aan Zeeland, 's Mid dags om 14.30 uur wordt zij in 'Huize Den Berg' te Goes door de directeur van het tehuis, de heer H. E. van Berkel, ontvangen. Het gespreksthema is dan 'de problematiek van het zwakzinnige kind'. Vervolgens is er een rondleiding door het tehuis. Om half vijf zal zij in het Titus Brandsma-kwartier te Middelburg symbolisch groen aanbieden voor de wijk. Hierna wordt in een 'open-huis- gesprek' bij een bewoner van gedachte gewisseld over leefbaarheid van de wij ken. Dit onderwerp zal om half zes nog maals in het Geere-gebied aan de orde komen. Na een broodmaaltijd in de We reldwinkel vertrekt zij naar Goes, waar in café De Landbouw aan de Markteen openbare avond wordt gehouden met als hoofdthema 'omdat het om mensen gaat'. Deelonderwerpen zijn dan onder meer milieu en kernenergie. De aanvang is 20.00 uur. wordt een openluchtpodium opge richt, waar 's middags (vanaf om streeks drie uur) het Middelburgs Muziekkorps zal concerteren. Vervolgens zal de Goese popgroep 'Barneby' hier optreden. Bij slecht weer worden deze evenementen in gepast in het programma in het City theater. In de nabij gelegen Koorkerk begint rond vier uur een concert van het Middelburgs Mannenkoor, sa men met het Nieuwlands Dames koor. Sluitstuk van de festiviteiten rond de opening van de promenade vormt tien dagen later, op 28 december, de nieuwe one-womanshow- 'Opus één plus drie' van Thérèse Steinmetz in de Schouwburg. Naast de gemeente lijke vertegenwoordigers, de winke liers en andere, bij de aanleg van de promenade betrokken genodigden, is ook een aantal plaatsen gereser veerd voor promenade-bezoekers. Gratis kaarten voor deze voorstel ling zullen namelijk op de middag van de opening in verschillende win kels hier en daar aan het publiek worden uitgereikt. Overigens zullen de bezoekers aan de promenade die dag ook de 'grote onbekende' kun nen tegenkomen die kleine attenties zal uitdelen. De organisatie van de festiviteiten rond de opening van de Lange Delft-prómenade is in handen van de heren J. Houmes en A. J. Schuitema. Foto: de 125 jaar oude kerk. van de vrij evangelische gemeente (met pastorie, verenigingsgebouw en weduwenhuis) aan de com. Eversdijkstraat te Goes, die wordt afgestoten (foto PZC). HUIDIGE GEBOUW WORDT AFGESTOTEN GOEi» - De vrij evangelische gemeente in Goes gaat een ander kerkgebouw be trekken. Vorige week werd met de gere formeerde gemeente in Goes overeen stemming bereikt over aankoop van het kerkgebouw aan de Beatrixlaan te Goes. De vrij evangelische gemeente zal het oude gebouw aan de Corn. Ever sdijkstraat (met erbij verenigingsge bouw, pastorie en weduwenhuis) afsto ten. Het andere kerkgebouw zal pas be trokken kunnen worden, als de nieuwe kerk van de gereformeerde gemeente klaar is (het streven is eind 1978). (ADVERTENTIE) Sommige cfrmantcsd;n„ Toch kan er geen enkele verzekerings- zeggen, dat in de chemische fabrieken instantie gevonden worden, die bereid is als BASF. Bayer en Degussa de veifig- de eerste schijf van vijfhonderd miljoen .heidsnormen veel lager liggen frank schade, die door een ongeval met Een veel groter probleem vond profes- een kerncentrale kan worden veroor- sor Heyndrickx de nucleaire afval. „Ik zaakt, te verzekeren. ben absoluut tegen het opslaan van „De verzekeringsprublemaüek wordt radio-actieve afval in de bodem. Er is doorgeschoven naar de gemeenschap geen enkele grondlaag, het mag dan die de lasten van de risico's maar moet zout of klei zijn, die ondoordringbaar is. dragen Het is frappant, dat de produ- Als er daar dan, al is het na duizenden cent in België zich laat voorstaan op die jaren een contaminatie gebeurt, veiligheidsnormen, deel uitmaakt van de financiële groep, die eveneens grote dan is er helemaal niets meer aan te belangen heeft in het verzekeringswe- doen" zen Maar men blijft weigeren", aldus de °P het gebied van die afvalverwerking heer Eggermont. ls er tot nog toe naar zijn oordeel te weinig studie verricht Sneller Directeur Potemans van de kerncen trale van Doel gaf toe, dat er ongevaar- Professor Heyndrickx hoofd van de lijke hoeveelheden radio-activiteit in de toxologische dienst van de Gentse lucht zowel in de Schelde worden ge- rijksuniversiteit, stelde de wetgeving loosd. Volgens de heer Eggermont ech- in Engeland en de Verenigde Staten als ter zijn de risico's van dergelijke lozin- voorbeeld. Daar wordt er veel sneller gen ook niet bekend. „Er kan een inte- gereageerd op de evolutie van de indus- ractie ontstaan met de chemische lozan- trie in het algemeen. gen in de lucht. Men weet niet wat er „Hier in België gaan er twee generaties ontstaat als de stralingen m contact over heen voordat er wetten en konin- komen mer andere luchtpolutie." klijke besluiten komen en dan is het na- De heer Potemans stelde daar tegen- tuurlijk te laat. De incT£triêen kunnen over, dat een alternatief - het bouwen niet wachten." van thermische centrales - ecologisch De professor verklaarde overigens 'ta- veel minder verantwoord is dan het ver- melijk gerust' te zijn over de voorzorgs- der exploiteren van kerncentrales. „Het maatregelen, die in de nucleaire indus- is bewezen, dat een kolencentrale vier- trie worden genomen. „Andere takken honderd maai. zoveel radio-activiteit van industrie zoals de chemische zijn popputie geeft als een kerncentrale. Wat naar mijn oordeel veel gevaarlijker. Als wij lozen in Doel blijft ver beneden de we kijken naar Antwerpen, dan kan ik toegelaten waarde." BESTUURSLID PROMOTION LANGE DELFT' MIDDELBURG:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7