Experts haalden ping-pongbal uit graanbeurs Middelburg weg PZC/P Olau-Line verwacht in '76 verdubbeling aantal passagiers Expositie 'Het Molenkwartier' 'Wat je met papier kunt doen' 'Sidmar' vrijgesproken van olievervuiling op kanaal Gent-Terneuzen Veel belangstelling voor bazaar in Het Trefpunt9 provincie ZATERDAG AANGEBRACHT DOOR MASS MOVING ALS EEN 'RADIO-ACTIEF MONUMENT' GEMEENTE: „ZEKER IS ZEKER, DOEN WÈ NIETS. OOK FOUT" MIDDELBURG - Deskundigen van de Inspectie van de Volksgezondheid en de hygiëne van het milieu uitDenHaag hebben woensdagmiddag in de Mid delburgse Graanbeurs op het Damplein het met de stof tritium H3 bestreken ping-pong-balletje weggehaald, dat daar jongstleden zaterdag door Ralaef Opstaele uit Brussel, een lid van het kunstenaarscollectief 'Mass and Indi vidual Moving' uit Brussel in een be tonnen koker was aangebracht. Het ping-pong-balletje is meegenomen naar Den Haag voor nader onderzoek. Dit gebéurt op verzoek van het Middel burgse gemeentebestuur, dat ondanks het onschuldige karakter van dit 'Radio-actief monument', zoals het werd genoemd, geen enkel risico wilde nemen. Hoewel het kunstenaarscollectief zich verzette' tegen het openbreken van het 'radio-, actief monument, zag Rafael Opstaele' toch een goede kant aan deze ontwikke ling. „Het is goed", zo zei Opstaele giste ravond in een commentaar, 'dat men uiterst waakzaam is, maar dan moet KNF-Zeeland houdt 'Instructiedag voor koperblazers MIDDELBURG - De afdeling Zeeland van de Kon. Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen 'De Zeeuwse Bond' houdt zaterdag 8 januari 197.7 een 'provinciale instructiedag voor koper blazers'. De muzikale leiding van deze dag berust bij Freddy Grinn, trompet tist van het Concertgebouw Orkest en docent aan een conservatorium. De deelname aan deze instructiedag is open gesteld voor alle koperblazers, ook voor degenen, die niet in een orkest spe len, of die lid zijn vaneeen korps, dat niet bij de KNF is aangesloten. De deelne- merts moeten wel een instrument meebrengen, maar zijn niet verplicht mee te musiceren als ze dat niet willen. Behalve instructie door Freddy Grinn staat er verder een film over het-ver vaardigen van blaasinstrumenten op het programma, alsmede een gezamen lijke lunch, waarvoor - als enige kosten- bijdrage - 5,- wordt verlangd. Voorts zullen er op deze koperblazersin- structiedag - die in de concert- en ge hoorzaal te Middelburg wordt gehouden - een muziekuitgever en een instrumen tenfabriek met hun stands aanwezig zijn. Inbraak te Souburg SOUBURG - In een winkel in de Sou- burgse Kanaalstraat is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken. Er zijneen luchtbuks en een luchtdrukpis tool ontvreemd. De inbeker(s) zijn de winkel van de heer P. E. binnengekomen door een ruit te vernielen. men ook consequent zijn en deze lijn doortrekkend eens gaan controleren bij kerncentrales. Dat is juist wat we wil len". De Brusselse kunstenaar lichtte verder toe, dat tritium 3H, onder meer wordt gebruikt als lichtgevend materiaal op de wijzers kvan grote wekkers, zoals die in bazaars en grote warenhuizen te koop zijn. „Wat we op het balletje gesmeerd hadden was ongeveer de hoeveelheid van twee a drie wekkers. Het stralings gevaar was nul. Als we zo'n wekker had den aangebracht was er niets gebeurd". In het plaveisel van de Middelburgse Graanvbeurs, door de directeur van de Zeeuwse stichting voor Kunstzinnige vorming, de heer M. Boezem, uitgeroe pen tot 'Podio del Mondo per l'Arte' - wereldwijd podium voor de heden daagse kunst - hebben al verschillende kunstenaars een steen met inscriptie aangebracht. Namens de groep Mass Moving werd dit zaterdag gedaan in de vorm van een granietsteen, waarop in koper het uraniumteken was aange bracht en de tekst 'Radio-actief monu ment, gelegd 20-11-76, ontzegeling 20-11-2076'. Aan de steen was ondergronds een be tonnen koker verbonden, waarin za terdagmiddag het ping-pong-balletje, bestreken met de geringe hoeveelheid van 450 millicurie tritium 3H, werd ge deponeerd. Het balletje zat in een loden kokertje, waarop een boodschap was gegraveerd 'voor de zeeuwse bevolking in 2076'. Daarin werd gewezen op de ge varen van een technocratische ont wikkeling en het stralingsgevaar. Verzet Omstreeks half zes woensdagmiddag begonnen in de Graanbeurs de activi teiten om het balletje te verwijderen, nadat vanaf 's morgens tien uur op het stadhuis in Middelburg uitvoerige be sprekingen waren gevoerd tussen het gemeentebestuur en onder meer de heer Boezem, bij welke ontwikkeling ook de heer Rafael Opstaele naar Middelburg was geroepen. Hoewel de Belgische kunstenaar zich de verwijdering ver zette begonnen tenslotte aan het eind van de middag deskundigen van de ge noemde inspectie uit Den Haag met het uitboren van de bouten, waarmee de stelmoer in de steen van het plaveisel van de Graanbeurs was verzegeld. De deskundigen van de milieuinspectie ar riveerden in Middelburg onder meer met een wagen met meetapparatuur en beschermende kleding tegen stralings gevaar. In een commentaar verklaarde burge meester drs P. A. Wolters van Middel burg dat het er de gemeente vooral om ging het zekere voor het onzekere te nemen. „We wilden dit niet ernstig ne men,, aldus de heer Wolters, „maar we hebben wel een stuk verantwoorde lijkheid. Doen we niets dan zijn we fout. Uit publicaties bleek dat er radio-actief spul in de grond was ge stopt. Mogelijk was dat gebeurd in strijd met de kernenergiewet. Dan dient men een vergunning aan te vra gen en dat is niet gebeurd. Het balletje is inderdaad meegenomen. Niet uit achterdocht, maar omdat we geen risi co's mogen nemen. Het is voor onder zoek meegenomen. Zolang de uitslag VLISSINGEN - De Vlissingse Olau-Line verwacht dit jaar tenminste 460.000 pas sagiers over te zetten naar het Engelse Scheerness. Dit betekent een verdubbeling ten opzichte van 1975, het jaar waarop de Olau-Line haar dienst op Engeland begon. In 1975 zette de maatschappij 228.000 passagiers over. Volgens de woordvoerder van de Olau-Lin^ is de sterke stijging van het aantal passagiers niet uitsluitend een gevolg van de voor Nederlanders goedkope con sumptieartikelen in Engeland. „Dat komt er natuurlijk wel bij kijken, maar voor het overgrote deel is de stijging in het aantal passagiers te danken aan het feit dat men zich meer en meer bewust wordt van de vakantiegeneugten van Engeland. Onze ervaring is. dat wanneer een Nederlander eenmaal in Engeland is geweest hij er ook vaker naar toe gaat". Zoals bekend opent de Olau-Line februari volgend jaar een nieuwe veerdienst vanuit het Franse Duinkerken, op Engeland. Begonnen wordt met één dagelijkse veerdienst, maar de verwachting is dat in april 1977 de overtocht naar Engeland tweemaal per dag gemaakt zal worden. De Olau-Line heeft momenteel een marktaandeel van bijna 28 procent van het totale Nederlandse zeereizigersvervoer op Engeland. De passagiers van de Olau-Line namen dit j aar tot nu toe 60.000 auto's mee en 10.000 fietsen, n 1975 bedroeg het aantal vervoerde auto's 37.000,. Verder verwacht men bij 'de Olau-Line dit jaar 21.000 vrachtwagens over te zetten, In 1975 waren dat er 13.000. daarvan niet bekend is kunnen we niets zeggen. Rafael Opstaele, gisteravond in Mid delburg, verklaarde om deze ontwikke ling enerzijds te kunnen lachen, maar anderzijds bedenkingen te hebben om dat het 'verschrikkelijk is als een kunstwerk geschonden wordt". Nadat hij er op had geattentendeerd, dat het stralingsgevaar nul was, vulde hij nader aan: „Het zat helemaal in een kelder, afgesloten en vergrendeld en ge zien de hoeveelheid die we gebruikt hebben gaan misschien het spul van de wijzers van twee of drie wekkers. Wij gaan toch geen monumenten maken, die daadwerkelijk gevaar opleveren voor de bevolking'. Van buitenaf geme- ten was er niets te merken. Ik heb dan KNF-ZEELAND GAAT ZATERDAG NIEUW BESTUUR KIEZEN GOES - De Koninklijke Federatie van Muziekverenigingen KNF-afdeling Zeeland "De Zeeuwse Bond" zal zater dag tijdens haar algemene vergadering in 'De Prins van Oranje' te Goes nieuwe bestuursleden kiezen. Aftredend zijn de heren K. den Toonder te Klöetinge, secretaris en de heer A. W. Gossije te Oostburg. De heer. Gossije is herkiesbaar. Dat is niethet geval met de heer Den Toonder. Op grond van artikel 34 van het huis houdelijk reglement (leeftijd) zal hij niet meer in het Zeeuwse KNF-bestuur te rugkeren. De muziekvereniging 'Mo zart' te Yerseke heeft voor het bestuur kandidaat gesteld de heer F. J. M. Kos ters, thans lid dezer vereniging. Voorts moeten er wegens integratie vande lann delijke jeugdcommissie twee jeugdle den in de leeftijdsgroep van 18 to 123 j aar in het bestuur worden gekozen. De pro vinciale jeugdcommissie heeft hiervoor kandidaat gesteld Nelleke Koens van 'De Fazant' uit Ovezande en Rinus van Stee van 'Mozart' uit Yerseke. De vergadering begint om 10.00 uur. Uitslagen tentoonstelling 'De Getrouwe Duif' ook geen toestemming gegeven het mo nument open te maken". Zaterdag bij het aanbrengen van koker en steen, was een copie van de bood schap op de koker overhandigd aan de Middelburgse stadsarchivaris P. W. Sijnke, met het verzoek dit gedurende een eeuw in de Middelburgse archieven te zullen bewaren. Deze copie berust thans in de archiefkluis van de gemeen te. SINT-JANSTEEN - De Steense biljart club 'Den Ouden Arend' hield in café restaurant 'Den Ouden Arend' compe titiewedstrijden. De uitslagen luidden: L. van de Velde - A. Aerts 10-35, L. Roodhuizen - W. van de Velde 20-27, G. Boussens - E. van Eek 26-40, E. van Goethem-H. Toet 35-13, E. van Goethem - A. Aerts 35-34, L. van de Velde - E. van Eek 30-24. Tritsen CLINGE - In café 'De Snelle Duif te Clinge vond een tritswedstrijd plaats, waarvan de uitslag luidde: 1 A. van Goe them; 2 W. Ivens; 3 P. Vlaminck; 4 FL Blommaert: 5 P. Dobbelaer; 6 FL Blommaert; 7 A. Vermeersen; 8 W. Ivens; 9 M. Dobbelaer en 10 W. van Bo ven. AXEL - Woensdagmorgen werd in het dienstencentrum Het Trefpunt te Axel de jaarlijkse bazaar gehouden van door de handwerkclub vervaardigde ardi- kelen. Om tien uur verwijderde me vrouw Versteeg een laken voor de deu ringang, waarna de vrijwilligsters met het zingen van het lied 'In naam van Het Trefpunt, doe open de deur' de ba zaar voor geopen verklaarden. Er bestond veel belangstelling voor de dieverse artikelen, waaronder kinder kleding, spreien, kussens en macramé- ar tikelen. Ook voor de diverse attracties en verlotingen was veel interesse, 's Middags bezocht St. Nicolaas de bazaar tijdens een speciaal voor de kinderen gereserveerd uurtje. De verkoop 's avonds van enkele artikelen uit groot- FoioEen beeld van de bazaar. moeders tijd trok ook vele kooplustigen. De opbrengst van de bazaar zal gebruikt worden voor de aanschaf van nieuwe materialen. Sinterklaas bezoekt Hoofdplaat HOOFDPLAAT - Zaterdag doet Sint Nicolaas in Hoofdplaat zijn intocht. Het evenementencomité heeft hiertoe' een programma samengesteld, dat de gehele dag vult. 's Morgens om half 10 gaat de Hoofdplaatse jeugd, tesamen met muziekvereniging 'Oefening Baart Kunst' de Sint en zijn Pieten afhalen vanuit de richting Westlangeweg of ze zullen samen naar het sportveld gaan, waar ze een ballon krijgen om mee te kunnen doen aan de ballonnenwed strijd. Op een teken van St. Nicolaas gaan de ballonnen de hoogte in. Om 10 uur gaan de kinderen, de sint, de Pieten en OBK naar de kleuterschool, waar de jongste kindergroep binnengaat om voor de Spaanse gasten een leuke morgen te verzorgen. Om kwart over 10 gaan de leerlingen van de 3e en 4e klas volksdansen in het gymlokaal, terwijl de 5e en 6e klassers in de basisschool filmpjes bekijken. Om kwart over 11 gaan de 3e en 4e klas sers filmpjes kijken en de 5e en 6e klas sers volksdansen. Om 12 uur volgt het einde van het ochtendprogramma, om half 2 begint het middagprogramma, met alle kinderen in het gymlokaal voor het bijwonen van de 'Bonte middag', waaronder poppenkast, playback, mu ziek en liedjes, toneelstukjes, spookver haal, schimmenspel en voordrachtjes. Om half 4 begint de sint aan zijn rond gang door het dorp, begeleid door de muziekvereniging en de jeugd, waarna hij om 4 uur een toespraak houdt tot de plaatselijke gemeenschap vanaf het bordes van het ex-gemeentehuis. Hierna volgt het tweede deel van zijn rondgang. Na de tweede rondgang worden de kin- VOOR RECHTBANK TE GENT RECHTBANK CADZAND - De postduivenhoudersve- reniging 'De Getrouwe Duif uit Cad- zand hield een duivententoonstelling deren verwacht bij het, gebouw van de in hel clubgebouw. De tentoonstelling basisschool, waar hun dan nog Iets te werd druk bezocht. Naast de tentoon- wachten staat, stelling was er ook een rad van avon- tsma=ae=BmaBm^ tuur. De uitslag luidde: kampioen duiven A. Mabelis, kampioen doffers W. Goossen, Verdere uitslag: oude doffer-1M. v. Hee, 2 J. v. d, Plasse, 3 A. Duiinicnh Zn. Oude duiven: 1 A. Ma belis, 2 J. Pleijte, 3 Jz. Goossen, Jarige doffers: 1 W. Goossen, 2 J. v, d. Plasse, 3 M. van Hee, jarige duivinnen: 1 J. v. d. Plasse, 2 W. Goossen, 3 a. v. d. Putter Zn. Jonge doffers: 1 J. v. d. Plasse, 2 A, Vas- seurZn, 3 W. Goossen, Jonge duivinnen: 1 P. Pilaat, 2 A. v. Hanegem, 3 P. Pilaat. Losse doffers: 1 W. v. Akker. 2 J. v. d. Plasse, 3 P. Pilaat. Late duivinnen: P. Goossen, 2 P. Pilaat, 3 W. v. Akker. ACHTTE ZICH NIET BEVOEGD GENT - Drie topfunctionarissen van het Zelzaatse staalbedrijf Sidmar, directeur-generaal de heer R. Brück, secretaris-generaal de heer Delori en de heer P. Lancrenon, technisch directeur zijn woenseag door de rechtbank van Gent vrijgesproken van de beschuldi ging, dat Sidmar tweemaal, in juni 1974 en januari 1975, het kanaal Terneuzen-Gent met stookolie zou hebben vervuild. Twee binnenschip pers, een Antwerpenaar en een Duitser, die een schade-eis hadden ingediend van 6.000 tot 7.500, kregen te horen, dat de rechtbank zich in deze zaak niet bevoegd achtte. Rechter PauILefebvre baseerde de vrij spraak op wat hij noemde 'de tegen strijdige getuigenverklaringen'. De olievervuiling van het kanaal gebeurde op 13 juni 1974. Schippers, die gemeerd lagen aan de los- en laadkade van Sid mar, signaleerden aan de rijkswacht, dat uit één der afvoerpijpen van Sidmar een olie-achtig afval werd geloosd, die zich ook op hun schepen vastzette. Op 14 en 15 juni werd opnieuw geloosd. Eén van de gevolgen was, dat twee binnen schepen aan de grens werden opgehou den 'omdat zij de Nederlandse wateren dreigden te vervuilen'. Op 20 januari 1975 vormde zich ter hoogte van Sidmar een nieuwe olievlek, waarover eveneens klachten bij dé rijkswacht binnen kwamen. Procureur Schins nam de zaak hoog op. Tijdens de behandeling voor de recht bank stelde hij, dat er zonder vergun ning olie werd geloosd uit een pijp, die normaal enkel regenwater mocht af voeren. Hij wilde een duidelijke ver oordeling, temeer daar voor het betref fende Iozingspunt een vergunning was gegeven De raadsman van Sidmar vónd, datmêï de directeur maar wel de arbeider moest terecht staan, die mogelijk een ver keerde kraan had opengezet. Hij be twistte overigens verscheidene verkla ringen. Rechter Lefebvre vond ook, dat ver scheidene betichtingen onvoldoende bewezen waren. Hij verwes daarbij naar getuigen, die elkaar tegenspraken. De rijkswacht dacht dat de omulie uit Ne derland kwam aangespoeld, de Zel zaatse politie meende, dat de Société Chimique te Zelzate de dader was. Ook is het bedrijf Kuhlmann als schuldige aangewezen Over vuil, dat uit lozings pijp nummer 7 kwam, opperde de rech ter de mogelijkheid dat de olievervui ling uit he t kanaal in de pijp is terecht gekomen cn daarna weer werd uitgesto ten. Anderzijds achtte de president van de rechtbank de rechten van de verdedi ging geschonden, omdat het nemen van stalen niet op de wettig voorgeschreven wijze zou zijn geschied. Tegen- expertises waren niet mogelijk. Van de expertises van professor Heyndrickx, van de toxicologische dienst van de Ge ntse universiteit, zou er zeker één, aldus de motivering, in het voordeel van Sid mar zijn uitgevallen. Kampioenschap 'De Zwaluw' uit Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN - De postduiven- houdersvereniging 'De Zwaluw' uit Sint-Jansteen maakte in de jongste be stuursvergadering haar kampioen schappen bekend. Deze luidden: kam pioenschap oude duiven: 1 A. Mattens 503 punten, 2 L. van Dorsselaer 497,3 G. Duerinck 463, 4 FI. Blommaert 449, 5 Th. Dobbelaer 403, 6 J. Verheijden 382, en 7 C. van Helsland 268. Kampioenschap van de asduiven bij de oude duiven luidde: 1 en kampioen L. van Dorsselaer. Kampioenschap van de jaarlingen luid de: 1 L. van Dorsselaer 380 punten, 2 C. van Helsland 278, 3 J. Verheijden 234, 4 Th. Dobbelaer 210, 5 A. Mattens 206, 6 FL Blommaert 201,7 P. Verstraeten 159. Kampioenschap van de asduif bij de jaarlingen luidde; 1L. van Dorsselaer, 2 'C. van Helsland. Kampioenschap bij de jonge duiven luidde: 1 J. van Spaandonck 1104, 2 P. Verstraeten 948,3 A. van Essen 881,4 Fl. Blommaert 842,5 R. Vermorken 677,6 E. Ringoot 666, 7 L. van Dorsselaer 587. Kampioenschap van de asduiven bij de jonge duiven luidde: 1 P. Verstraeten, 2 J. van Spaandonck. Het kampioenschap van de najaars- Vluchtenbij de oude duiven luidde: 1 FL 'Blommaert 177,2 R. Vermorenken 153,3 C. Blommaert 103,4 V. Ivens 82,5 L. van' Dorsselaer 79, 6 P. Verstraeten 66. Het kampioenschap van de najaars-. vluchten bij de jonge duiven luidde: 1W, Verstraeten 356, 2 R. Vermorken 247, 3 Ch. van Dorsselaer 236, 4 G. Poppe 207 en 5 A. Sturm 206. Het generaal kampioenschap luidt: 1 FL Blommaert 1721 punten, 2 L. van Dors selaer 1601, 3 P. Verstraeten 1421. 4 R. Vermorken 1328 en 5 J. van Spaandonck 1298. 'De Leeuwtjes' houdt bijeenkomst TERNEUZEN - Woensdag I december is er een bijeenkomst van de leden van de fotoclub 'De Leeuwtjes* uit Terneu- zen in de zaal van de 'Opstandïngskerk^ aan de Zuidpolder te Temeuzen. Er wordt een dia-fotoles gegeven over het onderwerp 'Mooi en lelijk'. Er wor den verder dia's vertoond over 'Duitse hedendaagse fotografie'. Bejaardenmiddag van Bejaarden cn Gepensioneerden' van de afdeling Hulst in Den Dullaert te Hulst een ontspanningsmiddag, waar bij 250 leden aanwezig waren. Hans Borghardt bracht bekende en oude liedjes, een onhandige goochelaar een liedje en een praatje, conferences, een komische kwis en tenslotte de fina le. Schieting AARDENBURG - De handboogschut tersvereniging 'Sint Sebastiaan' hield haar 4e puntenschieting. De uitslag was: hoogvogel: Iz. Puyenbroek; zijvo gels: Th. Lampaert; kallen: H. van Iwaarden sr. en W. Dhondt; meeste kleine vogels: D. van Hermon en Th. Lampaert. De stand voor dit kampioenschap is: 1 Th. Lampaert 24 p; 2 H. Verhoosel 16 p.: 3 Joh. de Clerck 15 p; 4 en 5 D. van Her mon en H. de Rijcke 13 p; 6 A. Ballegeer 12 p.; 7, 8 en 9: R. de Wispelaere-W. D'nondirJ. Heijboer, 11 p. De uitslag van de 4e klepschïeting was: 1,2 en 3: J. Cattoor, H. de Rijcke en Th. Lampaert, allen 3 kleppen. De stamd voor dit kampioenschap is: 1 H. de Rijcke, 12 kl.; 2 Th. Lampaert, 10 kl.; 3 J. Cattoor, 8 p.: 4 H, van Iwaarden sr.; 7 kl.; AXEL-In de Axelse huishoudschool 'Het Molenkwartier' hebben enkele leerlingen van de vierde klas, naar aanleiding van een opdracht uit een keuzepakket, een kleine expositie opgebouwd over het onderwerp 'War je met papier kunt doen'. Ze hadden de keuzen uit vier mogelijkheden: reliëf, bouwsel, masker of een mensachtig figuur. De lerares handenar beid, mevrouw De Vlieger, gaf de opdracht als onderdeel van een vorige week gehouden schoolonderzoek. Aan de totstandkoming van de stand werkten zeven leerlingen mee: Ineke Brandeis, Christy den Doelder. Carla de Feijter. Els Koekkoek. Rosita Steel. Yolanda Verdurmen en Tannie Drijdijk. Ruilbeurs te Sluis SLUIS - In de raadhuiskelder te Sluis werd met medewerking van een ruil- club uit Temeuzen een ruilbeurs ge houden. Er was een groot aantal munten, post zegels en kaarten. Er kon, tegen rede lijke prijzen, nieuw materiaal worden aangekocht. Het experiment in Sluis kan zeker als geslaagd beschouwd wor den, maar men had wel iets meer pu blieke belangstelling verwacht. In het begin van 1977 is er zeker een herhaling. Postduivententoonsteliing KLOOSTERZ ANDE - De leden F. Maes, P. V. Verschuren en R. Heijman van de postduivenhoudersverenïging 'De Her leving" uit Klooslerzande hielden in zaal 'De Reizende' man te Klooster- zande een postduivententoonsteliing. .Voor de tentoonstelling van 25 duiven bestond goede belangstelling. Zondag 28 november is er in dezelfde zaal weer een tentoonstelling. Deze keer zijn er 25 duiven van de leden B. van Waes, W, Bogaert en E. van Goethem te zien. De tentoonstelling begint om 10.00 uur en duurt tot 13.00 uur. Uitslaeen biljartwedstrijd BRESKENS - De biljartvereniging ABC uit 't Vissershuis te Breskens speelde de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen tegen de plaatselijke club uit 't Spuigat. Na een spannende wedstrijd won 't Spuigat met 10-8. De uitslagen luiden: (ABC-Spuigat); C. v. Opdurp - A. Vilijn 0-2; H. v. Maanen - R. Huising 2-0; A. v. d. Broecke - A. Ver sprille 2-0; Jo Erasmus-J. Verberkmoes 2-0: J. Faas - G. Schansema 0-2; J. Wil- lemsen- H. Schansema 0-2; A. de Munck A. Versprille 0-2; J. Quaars - R. Huising 2-0; A. Riteco - B. Schansema 0-2. Schieting HULST - Aan de schieting bij W. Blom maert te Hulst namen 40 schutters eeL' De uitslag luidde: hoge vogel: P. van. Goethem, Kloosterzande; eerste zijvoi-' gel: J van Leuven, Rapenburg; tweede zij vogel: J. Jesoirens, Koewacht; groot ste aantal (7stuks): Fr. Vonck. Kapelle- brug. donderdag .25 november 1976 Zeeuws-Vlaanderen Perceel grond aan Tolweg Hulst verkocht HULST - Dinsdag-namiddag verkocht notaris W. Vroome uit Hulst In café restaurant T. van Oosterom te Hulst voor de familie Meert uit Sint-Niklaas (B) een perceel bouwland, groot 5 hecta re, 68 are en 30 centiare, gelegen aan de Tolweg hoek Meistraat te Absdale. Voor deze verkoop bestond een gewel dige belangstelling. Koper werd de heer E. J. Borm uit Emmeloord voor de som van f237.000,-. 'Den Ouden Arend' hield competitiewedstriiden Schade bij botsing op Tivoliweg Hulst HULST - Op de Tivoliweg te Hulst bot- sten dinsdagmiddag twee auto's op el kaar, zodat flinke materiële schade ont stond. Toen C. D. V. uit Hulst met zijn auto op de Tivoliweg in de richting van het cen trum te Hulst reed. merkte hij te laat, dat uit tegenovergestelde richting me vrouw E A. de G. uit Hulst met haar auto kwam aangereden. Er was vrij zware materiële schade. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 33