Alcoholgebruik op weg neemt steeds verder toe HiFi/Stereo is zo moeilijk niet Wissel schouwen Zeeland telt een kleine 1300 café's PvdA-kamerlid informeert naar gevolgen bij ramp in Doel Gemeenten niet voorbereid op grotere olierampen Echtpaar Kloosterman, Vlissingen, 60 jaar gehuwd Nieuw onderkomen voor Serooskerkse peuters geopend WOENSDAG 24 NOVEMBER 1976 WISSFL BEVELANDEN MIDDELBURGSE POLITIECOMMISSARIS VAN OOIJEN MAAKT LAATSTE LANDELIJKE CIJFERS BEKEND 'ADVERTENTIE) „STIJGENDE LIJN GAAT GEWOON DOOR MIDDELBURG - Hot aantal automobi listen dat in Nederland door de politie wordt aangehouden onder invloed van alcohol is de laatste maanden weer verder toegenomen. Dit maakte poli tiecommissaris dr. D. van Ooyen uit Middelburg dinsdagavond bekend uit nog niet gepubliceerde landelijke cij fers. „De stijgende lijn gaat gewoon door. Er zijn steeds meer mensen die het risico nemen om na alcoholgebruik in een auto te rijden", aldus de heer Van Ooyen. Hij zei dit fn Middelburg tijdens een lezing voor de Zeeuwse Volksuni versiteit (ZVU) over de effecten van de strengere alcoholwetgeving Cl novem ber wetje'), die twee jaar geleden werd ingevoerd. De heer Van Ooijen houdt zih al geruime tijd bezig met de invloed van alcohol op het weggebruik. Naar de effecten van de '1 novemberwet' doet hij - zo bleek - momenteel uitvoerig onderzoek. Hij kon hierover echter nog geen concrete resultaten geven, De Middelburgse poli tiecommissaris hoopt die wel te hebben als hij begin volgend jaar in Australië deelneemt aan het zevende wereldcon gres over alcohol, drugs en verkeersvei ligheid. Naast de recente cijfers over het alco holgebruik in het wegverkeer kwam de heer Van Ooijen met oudere cijfers over het aantal verkeersongevallen dat door alcoholgebruik wordt veroorzaakt. Hij constateerde ook hier een toename van het aantal ongevallen (met en zonder dodelijke afloop). Volgens de heer Van Ooijen gaat het na een vermindering van het aantal onge vallen het vorig jaar 'weer de verkeerde kant op'. De stijgende tendens gaf hem de verwachting dat het aantal verkeer songevallen spoedig weer het niveau van vóór de strengere alcoholwetgeving zal bereiken. Zeeland De heer Van Ooijen maakte in zijn le zing ook cijfers bekend over de situatie in Zeeland. Vergelijking tussen lande lijke en provinciale cijfers bracht aan het licht dat in Zeeland in het weekend meer dan de helft van het aantal ver keersongevallen van een hele week waar alcohol in het spel is plaats vindt. In Zeeland vond in het weekend 58 pro cent van de alcohol-ongevallen plaats, terwijl dit landelijk iets meer dan 50 procent bedroeg. De heer Van Ooijen noemde dit opvallend maar kon hier voor geen verdere verklaring geven. Daarvoor was zijn onderzoeksmateriaal te beperkt, benadrukte hij. Wel zag hij verband met het aantal café's. COLIJNSPLAAT - Huize Rustoord, 9-10 uur: uitzending Nom§n Nescio. GOES - Randwijck, 13-16.30 uur: Welfa retentoonstelling; - N.H. Kerk 'Op de Hoogte', 20 uur: Condert Zeeuws Orkest; - Ziekenhuis De Bevelanden Noord en Zuid, 16-17 en 20-21.30 uur: uitzending Nomen Nescio; - Huize Den Berg, 16 uur: uitzending Nomen Nescio. HULST - St. Liduinazlekenhuis, 15.05- 16.30 uur: uitzending radio Nightingale. SOUBURG - De Zwaan, 20.30 uur: film huis J. en M. VLISSINGEN - Scheldekwartier, 20 uur: Lezing over walvissen. - Bethesda-St.-Josephziekenhuis, 19 45-21.15 uur: uitzending Rawa. Bioscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy, 14 uur: Be- nji. a.l.: 20 uur: Max Havelaar, 14 jr. - Luxor, 20 uur: De rechter- en de lin kerhand van de duivel, 14 jr. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: One flew over the Cuckoo's nest. Tentoonstellingen BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 14-17 uur: Belgische grafiek. - Stichting ETC Expositie, 13.30-17 uur: werken R. Engelen. GOES-Lunchcafé Stadhuis: werken W. de Rijk. - Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, 10-12 en 13-17 uur: werken Don Maris. HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. - Restaurant'De Schaapskooi'; werken Ben Bonte. HULST - Galerie Van Geyt, 9-12 en 14- 18 uur: Feest der kleine formaatjes. MIDDELBURG - Zeeuws Kunstenaars centrum. 14-17 en 19.30-21.30 uur: werk 10 edelsmeden en werken Han van den Broeke. - Kunstzaal Van Benthem Jutting. 9-18 uur. Oude prenten en landkaarten. - Zeeuws Muse'um, 10-12.30 en 13.30-17 uur. Tuinaanleg op Walcheren in de 18e eeuw. - Galerie Pictura, 11-17.30 uur: schilde rijen Sonja Geverdlnck en aquarellen Mathieu Simmer. - Rijksarchief: RPA tentoonstelling: Kweekmosschen en paedagogen. NISSE - Galerie 'De mooie staak', 9-20 uur: werken van de heer Messemaker. TERNEUZEN - Artikhof. 8-18 uur: wer ken An en Leo van Witsen. - Museum, 14-17 uur: Grondstoffen, weven, brien. VLISSINGEN - Hal Stadhuis, 8-12.30 en 13.30-17 uur: NKS Kijkmap: Grafische werken IJZEND1JKE - Streekmuseum West- Zeeuwsch-Vlaanderen, 10-17 uur: Ama teuristische kunst. Uit het onderzoek kwam verder ook naar voren dat in Zeeland ook vaker vroeger op de dag onder invloed wordt gereden. Van het totaal aantal aanhou dingen vinden er in Zeeland naar ver houding meer tussen vijf uur 's middags en twaalf uur 's avonds plaats dan lan delijk het geval is. Ook voor dit aspect kon de heer Van Ooijen geen verklaring geven. De Middelburgse politiecommissaris trok in ieder geval wel de conclusie dat naar deze gegevens verder ondezoek ge voerd zal moeten worden. Overigens er kende hij in antwoord op vragen dat alle onderzoek naai' de gevolggen van alco holgebruik 'werken in de marge' is Voor een oplossing van het alcoholpro bleem zelf - de heer Van Ooijen noemde in zijn lezing de sterke stijging van het alcoholgebruik - achtte hij een 'ontwa ken van de bevolking' nodig, „We moe ten ons afvragen waar we mee bezig zijn", stelde hij. STERKE TOENAME IN DE LAATSTE ZEVEN JAAR Hulpcentra NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, tel. 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Terneu- zen, tel. 01150-4444. THOLEN - Tel. 0011 OOSTBURG MET 140 DE TOPPER MIDDELBURG - Het aantal café's in Zeeland is de laatste zeven jaar (sinds vestiging niet meer aan het inwonertal is gekoppeld) met onge veer 30 procent toegenomen. Over de hele provincie verspreid telt Zee land momenteel een kleine 1300 ca fé's. Deze gegevens maakte politiecom missaris dr. D. van Ooijen dinsdaga vond in Middelburg bekend tijdens een lezing voor de Zeeuwse Volksu niversiteit (ZVU). Hij bracht dit naar voren als onderdeel van een betoog over de achtergronden van het toe nemende alcoholgebruik in het ver keer. Volgens de heer Van Ooijen heeft het aantal café's in een gebied invloed op het aantal weggebruikers dat onder invloed op de weg rijdt. Hij baseerde dit op een onderzoek waarin geble ken is dat 80 procent van de automo bilisten die wordt aangehouden al cohol genuttigd heeft in een café. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Het PvdA-Tweede- Kamerlid Hartmeijer is van plan van daag - woensdag - schriftelijke vragen te stellen over de gevolgen voor Neder land in het geval zich een calamiteit zou voordoen met de kerncentrales in het Belgische Doel. De socialist wil on der meer weten of de Nederlandse overheid betrokken is geweest bij de samenstelling van een rampenplan. Volgens een bericht in het Brabants Nieuwsblad van gisteren - dinsdag - zou er voor de kerncentrales in Doel een rampenplan zijn gemaakt, waarin drie gevarenzones zijn opgenomen van res pectievelijk 5, 10 en 15 kilometer. Vol gens een mededeling van vice-voorzitter L. Verpraet van Benegora (samenwer kende Belgische en Nederlandse mi lieugroeperingen) mogen degenen die zich bij een ramp met de kerncentrales in zo'n zone zitten dat gebied niet verla ten. De heer Verpraet, die zich zei te ba seren op uitlatingen van de Belgische staatssecretaris voor milieu aangelegenheden Poma. kenschetste een rampenplan met dergelijke voor schriften als ..een soort ratteval". Het kamerlid wil aan de bewindslieden van buitenlandse zaken, binnenlandse zaken en volksgezondheid en milieuhy giëne vragen of ze kunnen bevestigen dat dit plan niet voldoet aan de richtlij nen van Euratom, of ze kunnen aange ven hoe de wettelijke aansprakelijkheid van de Belgische kerncentrales gere geld is en of het rampenplan pastin het milieu- en veiligheidsbeleid van de Ne derlandse regering. De heer Hartmeijer wil ten slotte weten of de regering iets denkt te ondernemen om de veiligheid van de Nederlandse grensbewoners te garanderen. Zoals bekend zijn in Doel, het dorpje op de linker Scheldeoever twee kerncentrales in bedrijf. Een derde is in aanbouw en de plannen voor een vierde zijn reeds zover voorbereid, dat binnenkort aan de bouw kan worden begonnen. Doel ligt op enkele kilome ters van de Nederlandse grens bij Nieuw-Namen in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Industriebond CNV hield vergadering in Koudekerke KOUuEKEitKE - De industriebond CNV afdeling Koudekerke hield een le denvergadering, waarvoor redelijke belangstelling bestond. Dostrictsbestuurder R. Bil besprak de invloed van de vakbeweging op lonen en prijzen, waama hij een discussie leidde. Verder hield men een bestuursverkie zing. De heren De Graaf, Van Steenkiste en Verstraate werden in het bestuur ge kozen. De jaarvergadering is op 11 fe bruari en wordt samen met de Hout- en Bouwbond CNV gehouden. Gevonden voorwerpen VLISSINGEN - In de periode van 10 tot en met 17 november zijn aan het hoofdbureau van politic. Mo. lenstraat 1 te Vlissingen, dc volgende gevonden voorwerpen gedeponeerd of aangegeven: Verzekeringsplaat, kentekenplaat, rij- wïelmand, buskaart, armband, diverse sleutels, diverse portemonnees. Tegen deze achtergrond noemde de heer Van Ooijen de toename van het aantal café's in Zeeland een belang rijk element. Het ontbrak hem echter aan voldoende onderzoeksgegevens om een wetenschappelijk verant woorde relatie te leggen tussen de café-dichtheid in Zeeland en het aan tal verkeersongevallen over invloed van de alcohol. De heer Van Ooijen zette zelf vraag tekens bij de grote toename van het aantal café's. Gezien de stijgende tendens sinds de vestiging van een café niet meer aan bevolkingsaantal is gebonden, vroeg hij zich af 'of de bierbrouwers of de bevolking het aantal café's bepaalt! Ter illustratie van de café-dichtheid noemde hij de cijfers van een aantal gemeenten. De gemeente Oostburg kwam daarbij met een aantal van 140 café's op circa 18.000 inwoners als hoogste uit de bus. Vlissingen telt bijvoorbeeld 120 café's. Middel burg met ruim 80 en Hulst met een kleine 100. U ziet hier de Erres SX 6841. Een HiFi/Stereo-kombinatïe van tuner, versterker en cassette-recorder. Wat deze installatie vooral vraagt is een kritisch gehoor. Om de geweldige weergave naar juiste waarde te kunnen schatten. Handigheid komt er minder op aan. Want de Erres SX 6841 munt uit door een ongelooflijk eenvoudige bediening. Druk op de knop: radio speelt. Druk op een andere knop: cassette speelt (ook'chroomdioxyde band!). Wat de techniek betreft is "eenvoudig" een misplaatst woord: De HiFi-norm Din 45500 wordt ruimschoots gehaald, het uitgangsvermogen bedraagt 2x15 Watt kontinu, 2x20 Watt muziek, ruisonder- drukking (DNL) is ingebouwd. Een sterk pluspunt is de verlichte digitaalklok met schakelmogelijkheid. Adviesprijs ïnklusief 2 luidsprekerboxen f1199.-. Mocht u altijd hebben gedacht dat HiFi/Stereo een gekompliceerde zaak is, dan hopen we dat u de ogen zijn open gegaan. Wanneer gaat u kijken en luisteren bij uw Erres-dealer? Erres HiFi/Stereo: vV mooie muziek op een makkelijke manier. Verkoping door creatieve bejaardengroepen uit Souburg SOUB URG - Morgen - donderdag - i in het dienstencentrum 'Bachten Poor- te' te Souburg een verkoopdag van gebruiks- en kunstzinnige artikelen. Deze artikelen, die werden vervaardigd door de creatieve bejaardengroepen uit Souburg, zijn vandaag - woensdag - te bezichtigen van 19.30tot 21.00 uur. De verkoping begint morgen om 10.00 uur Er is tevens een verloting. De opbrengst wordt besteed aan een nader te bepalen goed doel. Echtpaar De Jong viert 60-jarig huwelijksfeest VLISSINGEN - De heer J. de Jong (83), en zijn echtgenote, mevrouw C de Jong-Suurmond (84) uit Vlissingen vie ren zondag hun 60-jarig huwelijksfeest. Ter gelegenheid daarvan is er zater dagmiddag van 15.00 - 16.30 uur een re ceptie in het strandhotel te Vlissingen. Namens het Vlissingse gemeentebes tuur zal burgemeester drs. Th. J. Wes terhout. vergezeld van zijn echtgenote tijdens de receptie het jubilerende echt paar feliciteren. (Slot van pag. 1) val van noodzakelijke strandolie- bestrijding. „In kleiner verband hebben we al eens last gehad", aldus waarne mend secretans ïtte. „De WV heeft de olie toen opgeruimd waar mogelijk. Ook is het strand al eens omgeploegd", aldus deze ambtenaar, die nog meedeelde dat bij zijn weten de gemeente niet beschikt over speciale oliebstrijdings-middelen Wel matig Wethouder F. G. Smit van de gemeente Vlissingen zei het wel nuttig te vinden als de gemeenten zich eens zouden gaan beraden over een eventuele gemeen schappelijke regeling voor gezamen lijke maatregelen bij massale strand- vervuiling door olie: „Maar zo'n regeling is er voor zover ik weet nog niet". De heer Smit dacht ook aan het doen van een beroep op perso neel en materieel van aannemers in ge val van een wat grotere calamiteit. De Vlissingse directeur van gemeentewer ken ing. D. Stam vond dat een positief aspect bij de Vlissingse stranden hun gunstige ligging aan de Scheldemon- ding is. „Het is vaak voorgekomen dat de kvloed een olie-aanslag weer snel wegspoelde". Hij achtte zijn dienst wel in staat om olie-vervuiling van niet te VLISSINGEN-De heer J. B. Kloosterman (87) en mevrouw Kloostennan-de Jonge (80) van de Singel 316 in Vlissingen vierden dinsdag hun zestigjarig jubileum huwelijk. Burgemeester drs. Th. J. Westerhoul maakte van deze gelegenheid ge bruik om het diamanten echtpaar in dc echtelijke woning te feliciteren. De familie Kloosterman woont sinds 1963 in Vlissingen Hiervoor had de heer Kloosterman samen met zijn echtgenote een hotel-pension in Valkenburg in de provincie Limburg, waar ze in 1950 naar toe gingen. De heer Kloosterman, geboren in Heinkenszand was tot 1950 slager in Goes. Het echtpaar heeft vier dochters, veertien kleinkinderen en zes achterkleinkinde- Zaterdag aankomst Sint Amemuiden ARNEMUIDEN - Sint-Nicolaas zal za terdag per schip in Amemuiden aan komen en niet, zoals eerder abusievelijk gemeld is, op 24 november. De aankomst is om 14.30 uur aan de ka de. De sin t zal daarna, zoals gemeld, een rondrit maken met z'n pieten, begelid door 'Arnes Genoegen'de pony vereni ging 'Walcheren' en het jeugdkorps 'Jo- han Friso' uit Middelburg. Verkoopdag VLISSINGEN - In het Open Hof werd een verkoping gehouden van de tijdens de bejaardenmiddag op woensdag ver vaardigde handwerken. De verkoping' bracht 2,053,- op. Van de opbrengst zal nieuw materiaal worden aangeschaft. De bejaardenmiddag wordt speciaal voor de bejaarden uit de wijk. georgani seerd door het actiecomité Paauwen- burg. Zeeuwsch-Vlaanderen Ook aan de kZeeuws-Vlaamse kust is er geen gezamenlijke regeling van de ge meenten om olie op het strand te kbe- strijden. Burgemeester A. Schipper van Oostburg: „Er is hierover nog geen contact mat naburige Belgische kust- gemeenten. Het zou nodig zijn. Maar het is zeer moeilijk dit tot stand te brengen, want dat komen we in de sfeer van de internationale verdragen'. ZoC regeling zou zeker noodzakelijk zijn Ned. Hervormde Kerk: Aagtekerke 10 ds. Otte; Domburg 19 ds. Buunk; Grijpskerke 10 ds. De Wit: Koudekerke 19.30 ds. De Jong, Middelburg: Ontmoe- tingskerk 19.30 ds. v. Eyk.De Hoeksteen 19.30 ds. Delbeek; Oostkapelle 19 ds. Ri chard; Serooskerke 10 ds. Rutgens; Vrouwenpolder 19 ds. Bezemer; Zoute- lande 19 ds. Bergkotte. Gereformeerde Kerk: Amemuiden 10-7 ds. Arensman, 7 ds. Bijman; Domburg 19 ds. Elshout; Gaoinge 10 ds. Eringa, 7.30 ds Hofstra; Koudekerke 9.30 ds. v. Pijkeren, 7.30 ds. v. Stam; Mellskerke 10 ds. Bruyn, 19.30 ds. v. Pijkeren; Middel burg: Hofpleinkerk 9.30 ds. v. Eyk, 7.30 ds.Homburg; OosUSouburg 19 ds. Bos scha; Oostkapelle 10 ds. v. Stam, 7 ds. Bruyn; Serooskerke 10 ds. Bijman. 7 ds. Ytsma; SLLaurens 7 ds. De Craene; Veere 7 ds. Eringa; Vrouwenpolder 8 ds. Hofland; Westkapelle 2.30 ds. De Bak ker, 7 ds. Wulffraat. Gcref. Gemeente: Aagtekerke 9.30-2-7 .ds. v. Vliet; Meliskerke 9.30-2.30-7 ds. v. Stuyvenberg; Middelburg-Centrum 9.30-7.30 ds. Zijderveld. 3 ds. Kleppe; Middelburg-Zuid 9.30-7.3: ds. Kleppe, 2 ds. Zijderveld; Oostkapelle 10-2.30-7 ds. Driessen: Vlissingen 9.30-2.30-7.30 ds. Snoep; Westkapelle 9.30-2-6 ds. A. F. Honkoop; Zoutelande 10-2.30-7 ds. Rijksen. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt): Middelburg 19.30 ds. Schelling. Chr. Geref, Kerk: Middelburg 14.30- 19 30 ds. Leendertse: Vlissingen 19.30 ds. Den Hertog. Evangelische Gemeente: Westkapelle (gebouw Herrijst) 19 dhr. De Jonge. SEROOSKERKE - In aanwezigheid van vele genodigden is dinsdagavond het nieuwe onderkomen van de peuter speelzaal te serooskerke officieel geopend. De speelzaal, die door de ou ders zelf is opgeknapt, herbergt gedu rende drie morgens per week vierent wintig peuters die daar onder deskun dige leiding spelen. 's Morgens was er voor de peuters een speciaal feestprogramma. Mevrou R. Geldof-Goor, oud-voorzitster en mede oprichtster verrichtte 's avonds de offi ciële opening door het onthullen van de naam 'De vrolijke keef. Zij bood het be stuur een klok aan. Burgemeester A. Hack van Veere complimenteerde het bestuur met de nieuwe accommodatie. De heer J. L. Passenier bood tenslotte een schommel aan. Na de opening werd een filmpje gedraaid van de peuters bij hun activiteiten. Foto; Een beeld van de feestelijkheden voor de peuters 's morgens. voor alle kustgemeenten in Neder land". Bij rijkswaterstaat arrondissement Vlissingen koon men weinig zeggen over gemeenschappelijke regelingen. Men dacht dat er een 'in ontwerp' was. De dienst 'Noordzee' van Rijkswaterstaat in Rijswijk, die het beheer heeft over het in Hoek van Holland gestationeerde oliebestrijdingsvaartuig 'Smal Agf liet het verstrekken van inlichtingen over aan dekvoorlichtingsdienst van rijks waterstaat in Den Haag. Daar ver klaarde men dat het bestrijden van olie op de stranden een zaak is van de strandbeheerders, de kgemeenten. Noordzee „Rijkswaterstaat bestrijdt alleen olie die op het wateroppervlak van de Noordzee drjfl. De 'Smal Agt' komt in actie, zodra rijkswaterstaat maar een tip krijgt, dat er een olievlek is waar genomen, onverschillig van wie die tip ook komt. Zowel de scheepvaart geeft tips, als de koninklijke marine, die re- gelmaligkmet Neptune-vliegtuigen boven zee patrouilleert", aldus deze- kegsman. Het oliebestrijdingsvaartuig - dat mo menteel din dok zou liggen voor verbe tering en uitbreidings - bestrijdt de Noordzee vanaf de Zeeuws-Vlaamse kust tot en met de Waddenzee. De rijks politie te water is, daar waar het de op sporing betreft van veronteinïgers van het oppervlaktewater van de kNoordzee als opsporingsinstantie bevoegd. „Het is echter wel eens moeilijk die bevoegd heid te realiseren buiten de territoriale wateren", aldus een woordvoerder van de rijkspolitie te water te Wemeldinge. NCVB Domburg bijeen DOMBURG - De afdeling Domburg van de NCVB hield in 'Schuttershof haar maandelijkse bijeenkomst. De leiding hiervan was in handen van de presidente, mejuffrouw L. de Visser. De heer J. van Leerdam hield een lezing over het onder werp 'Christen zijn in de praktijk'. De volgende - kerst - bijeenkomst is op 20 december. Pvd A-bijeenkomst plan Badhotel DOMBURG-De afdeling Domburg van de PvdA houdt vrijdagavond een open bare informatie- en discussieavond over de nieuwbouwplannen voor het Badhotel. Op deze bijeenkomst (aan vang 20.00 uur in 'Milano' aan 't Groentje) zullen tekeningen en schet- splannen, vervaardigd door een eigen werkgroep, ter inzage worden gelegd. Over de plannen zal het raadslid A. Schiling een toelichting verstrekken, waama gelegenheid tot discussie wordt geboden. Voor de pauze worden huis houdelijke zaken afgewerkt en zal frac tievoorzitter A. Don verantwoording af leggen over het fractiebeleid en spreken over actuele politieke zaken. PTT WIL GIDS VERANDEREN BREDA - De PTT wil door middel van veranderingen met de telefoongidsen een besparing doorvoeren, die door het gehele land genomen neerkomt op drie miljoen gulden. Voor Zeeland komt de verandering er op neer dat men waar schijnlijk de uitgave van de telefoongids van 1978 gaart splitsen in een uitgave voor WesVBrabant en een uitgave voor Zeeland. Ter discussie staan nog de tele- ffoonnummers voorTholen en Sint Phi- lipsland, die technisch gezien bij Bra bant horen, maar bestuurlijk bij Zee land. Door het invoeren van twee afton derlij ke gidsen bespaart men volgens een woordvoerder vande PTT niet al leen papier en drukkostenl maar wordt het nieuwe boek ook handzamer. De bewoners van de betrokken gebie den worden in de loop van 1977 ge vraagd of zij slechts dat boek willen vanhet gebied aarin zij wonen, of even- e.ens het boek van het andere deel van het voormalige district. Ditsysteem is al in de districten Utrecht, Den Bosch en Rotterdam doorgevoerd, terwijl dit in het district Zwolle binnenkort gaat ge beuren. Los van deze besparingsactie wil de PTT tevens de inhoud van de huidige boeken, gezien de vorm, veranderen. Zo zal men overgaan van de drie kolom men, zoals we die nu kennen, naar vier kolommen. Dit gaat gepaard met een kleiner lettertype, waardoor men ook drastisch op papierkosten bespaart. Dit zou dan voor Zeeland tegelijk met de invoering van de vernieuwde telefoon gids ingaan. In het district Den Bosch is al gebleken dat slechts twintig procent van de ab onnees in de nieuwe opzet alle drie de gidsen wil die nu het gehele voormlige gebied beslaan. DDat scheelt de Ptt2es ton, LEIDEN - Aanvoer totaal 2977; slacbtrunde- ren 300; gebruiksvee 365: graskalveren 162) nuchtere kalveren 1340; ponies 12; varkens 70; biggen 209; schapen en lammeren 410.: Bok ken en geiten 109. Prijzen in guldens: stieren (resp. Ie en 2e kw.) 7,00-7,45 6,60-6,90: vaarzen (resp. Ie en 2e kw 6,75-7.30 6,20-6.60; koeien (resp. Ie, 2e en 3e kw.) 6,25-7.15 5.35-6,05 4,90- 5.25; worstkoeien 4,20-4,90; nuchtere slacht- kalveren 1.25-2.00; melk- en kaltkoeien 1475- 2275; vare koeien 850-2025; graskalveren 500- 950: nuchtere kalveren roodbont 350-485, zwartbont 250-425; lopers 125-140; biggen 105-110; schapen 180-210: lammeren 190-235: ponies 300-550; drachtige zeugen 600-700; gei ten 20-90. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): slachtrunderen ruim-redelijk- stabiel; kalf- en melkkoeien redelijk-rustig- stabiel; vare koelen matig-kalm- lager, gras kalveren ruim-vlug-iets hoger; nuchtere kal veren redelijk-rustig-minder: ponies redelijk-rustig-stabiel; lopers en biggen matig-matig-stabtel: schapen en lammeren mab'g-matig-stablel: geiten ruim-rustig- stabiel. VEHJNGND 23 november. 145 ton uien maat 40 opwaarts rond klasse 2 nl 80,10-/82,10. 11 ton drielingen maat 30-40 ronmd klasse 2 NL 60. Beursbericht Markt Goes 23 november 1976 Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen boemschoon en franco leverings plaats. Tarwe basis 16% 44,25 per 100 kg. Brouwgerst basis 16% 47.- per 100 kg. Zware haver 41.50 per 100 kg, Groene erwten 60.- per 100 kg. Schokkers 68,50 per 100 kg, Capucijners 93.50 per 100 kg. Bruine bonen geschoond 197.50 per 100 kg, exclusief B.T.W. Aardappelen Bintje, veldsgewas, vrij van glas, directe lever ing af bedrijf 38,- tot 45.- per 100 kg. Par tijen met glas 30,-tot/ 37,-per 100 kg. Voe deraardappelen af sorteerinrichüng 8.- per 100 kg., exclusief B.T.W. Uien Onafgestaart, boven 28 mm, op auto geleverd 50-65 per kg. exclusief B.T.W, Vlas Ongerepeld, op auto geleverd 43-51 cent per kg voor goede kwaliteit. Afwijkende partijen 32-42 cent per kg, exclusief B.T.W. Hooi en stro Weidehooi 400,- per 1.000 kg. Gerstestro 235,- per 1.000 kg. Tarwestro 170,- per 1.000 kg. Ha- verstro 200,- per 1.000 kg. Schokkerstro 270,- per 1.000 kg. Erwtenstro (kleine groene) 290,- per 1.000 kg, Bruine bonenstro 200,- per 1.000 kg. exclusief B.T.W. VEILING MIDDELBURG 23 november. Bloemen: cyclamen 90-147; ponsettia 147; tomaten: all 107-141. bn 145-150. cn 56-81. paprika per kg 238; appe len: golden delicious H: 75-85 38-41. 70-80 35-45,65-70 29-34,60-65 25: goudrent m: 70-80 84. 65-75 61—72; peren: doyenne du cornice II: 70 03-öd, 6o-70 56-57; conference H: 60 54-58. 55-60 39-50; rietpeer I: 70 55-56,55-60 49; sint, remy n 65 61-62; groente: glassla 18-33; veldsla 199-300; andijvie H 52-72: prei n 48-68; groene sav. kool 12-44: rode kool 23-46; boerekool 43-53; witte kool 15-27; selderij per kg 47-54; witlof: AH 317-333. afw. 203-249; kaspr.bonen 351: knolsc-derij per stuk 27-47; 8 70-122, 10 31-37; komk.: 26-31 3 st/grof 83: spruiten: II: a 86-110, b 53-54, d 80-152. AARDAPPELTERMIJNMARKT 23 november. Consumptieaardappelen bintje klei 40 mm opwaarts: laten: nov. 64,00, april 55,50: bieden: april; 63,00, april: 55,00; slot: nov. 65,00. april: 56,00; stemming: nov. en april: prijshoudend: middag call; te weten nov.: 12x64,00.11x63.00: april: 10 x 54,00.5 x 54,20.3 x 54,50.16 x 55,00,2 x 55,40,23 x 55,50,2 x 55,10,6 x 55,00,10 x 55,10,2 x 55,30,3 x 55,40, 7 x 55,30: dagomzet' nov.: 23. april: 89. 50mm: laten: april: 68,50; bieden: april: 68,00; slot: april: 69,50; stemming: april: prijshou dend: middag call; te weten; april: 13x68,00,7 x 68,50; dagomzet', april: 20, Centrale veilingvereniging Goes - Krabben- dijke 23 november 1976: Op monster. Conference KLI 65/70 73, 60/65 69, 55-60 51-54, KL.H 50-55 41. 45-50 32. Legipont KL.I 70-80 58. 60-70 52, 55-60 36. 50-55 18.10. D. du Cornice KL.H75-80 61.70-75 65.65-70 50-60,60-65 47. Gewone veiling: Industrieappels Wit 20,80, I rood 17.50. Cox's 18,20. Cox's Orange Pippin KL.I 80-85 114. 75-80 107-125, 70-75 110-130, 65-70 93-109. 60-65 70-73. KLII75-80 96-i20. 70-75 83-123. 70-80 97. 65-70 85-100. 60-65 55-75,60-70 73.55-60 34-44. Golden Delicious KLI 75-80 63, 70-75 50-53, 65-70 3540. KLJI 80-85 41-51. 75-80 33-64, 70-75 32-51, 65-70 25-38. 70-80 47. 60-65 21-30. Goudreinette KLI 95 en op 99.85-95 93-114,75-85 108-121, 65-7572-84. KL.H 85-95101-111,75-8561-114. 65-75 58-81. 60-65 25-30. Jonathan KLII 80-85 27. 75-80 28-31, 70-75 38, 65-70 45-52.60-65 33-42. Laxton's Superb. KLI 80-90 76. 70-80 74, 65-70 43, 60-65 21. Zoete' Ermgaard KL.I 70-75 168. Lombartscalville KLH 70-80 57, 65-70 50. 60-65 24. Conference KLI 65-70 63-71. 60-65 74-75, 55-60 59-64. KL.H 65-70 63-71, 60-65 38-83, 55-60 31-50, 50-55 18.10%45. 45-50 31. D. Du Cornice KL.I 80-85 61-66, 75-80 65-67, 70-75 69-71, 65-70 64-66. KLH 80-85 57-66, 75-80 59-66, 70-75 61-71.65-70 59-66,60-65 43-51,55-60 29. Saint Remy KLI 70-80 67-73, 60-70 06-70. KL.II 60-70 58-59, 55-60 48. 50-55 30-46. Gieser Wil deman KLH 60-65 115-149, 50-55 117. Totale aanvoer hard fruit 28650 collL Mejuffrouw De Bel neemt afscheid VLISSINGEN - Mejuffrouw A E de Bel uit Vlissingen neemt - in verband met haar pensionering - donderdag 9 de cember afscheid als directrice van de gemeentelijke scholengemeenschap be roepsonderwijs, afdeling mhno en lhno' te Vlissingen. Dat gebeurt tijdens een bijeenkomst, die om drie uur begint in het schoolgebouw aan de Sloeweg 6 te Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 25