Meer variatie in de woningbouw op Tholen is nauwelijks mogelijk Zwarte Pieten gaan over op hoppiger pils. Rijkswaterstaat wou Eendrachtgeul niet meteen uitbaggeren agenda Uitslagen keuringen van vogelshow in Zierikzee DINSDAG 23 NOVEMBER 1976 WISSEL SCHOUWu WETHOUDER KOOPMAN TIJDENS BEGROTINGSBEHANDELING: „MOGELIJKHEDEN WONINGSTICHTING ZIJN BEPERKT" i THOLEN - Volgens wethouder L. J. Koopman (openbare werken, volks- j huisvesting, onroerende zaken) van Tholen is het nauwelijks mogelijk meer variatie in de woningbouw aan te brengen. De wethouder zei dat maan- I dagavond tijdens de tweede ronde gis teravond antwoorden b. en w. op alge mene beschouwingen, die de raad vo- Opening van gymlokaal en gemeenschapshuis te Scharendijke SCHARENDIJKE - De inspecteur van i het lager onderwijs in de inspectie Mid delburg J. Gelijns en mevrouw A. G. Baerends-Reinders zullen zaterdag 27 •november '76 het nieuwe gymnastiek lokaal en de gemeenschapsruimte te Scharendijke openen. De heer Gelijns onthult om 14.45 uur een gevelplastiek ter opening van het gymlokaal en me vrouw Baerends opent te 15.15 uur de gemeenschapsruimte. Plaatselijke sportverenigingen zullen demonstraties geven in verscheidene takken van sport. Het gebeuren begint om 14.00 uur met een ontvangst van genodigden in het gemeentehuis. Rode Kruis Tholen hield jaarvergadering SINT-ANNALAND - In hotel 'Haven zicht' te Sint-Annaland hield de onder voorzitterschap van burgemeester J. E. van Boeijen, afdeling Tholen van het Rode Kruis, de jaarvergadering. Men was het er over eens, dat een ambu lance op Tholen van groot belang is voor het vervoer van zieken en gewon den. Burgemeester Van Boeijen was zeer te vreden over de inzet van de Rode- Kruiscolonne. Ook het welfarewerk ver loopt goed. Verder deelde men mee. dat men een bijdrage kan geven voor de va kantie van gehandicapten. In het be stuur werden Joh. Moerland en C. W. van Prooijen gekozen. Penningmeester J. van der Maas uit Poortvliet gaf een financieel overzicht over de jaren 1971 tot en met 1975. Helaas was er in 1971 een nadelig saldo van 22.762.21 in ver band met de aanschaf van een ambu lance. In 1972 was er een batig saldo van 2198,-. In 1975 steeg dit batig saldo tot 116 024 91 Tenslotte deelde de voor zitter mee. dat de kringvergadering ge houden wordt op 11 december. GOES Ziekenhuis De Bevelanden, 15.15-16.30 uur: uitzending Nomen Ne- scio. HULST - StLiduinaziekenhuis, 15,05- 16.30 uur: uitzending radio Nightingale. MIDDELBURG - Concert- en gehoor zaal, 20 uur: lezing door dr. D. van Ooyen. OOST-SOUBURG - Hervormde kerk, 20 uur: jubileumconcert hervormd kerk koor. VLISSINGEN - 'De Piek', 20.45 uur: filmvoorstelling. Bioscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Max Havelaar,. 14 jr. Luxor, 20 uur: De rechter- en de linker hand van de duivel, 14 jr. GOES - Grand, 20 uur: De laatste schiet giganten, 18 jr. HULST - De Koning van Engeland. 20 uur: All the Presidents men, 14 jr;'20.30 uur: Het Deense sleutelgat, 18 jr. MIDDELBURG - City, 20 uur: One flew over the Cuckoo's nest, 18 jr. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Liefde die voor het gnjpen ligt. 18 jr. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: AU the presidents men, a.l. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Vro lijke sex in weUustig Tirol, 18 jr. Tentoonstellingen BERGEN OP ZOOM - Stichting ETC expositie, 13.30-17 uur: werken R. Enge len. GOES -Lunchcafé Stadhuis: werken W. de Rijk. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland. 10-12 en 13-17 uur: werken Don Maris. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. MIDDELBURG - Zeeuws Kunstenaars centrum, 14-17 uur: werk van iö edels meden en H. van den Broeke. Kunstzaal Van Benthem en Jutting, 9-18 uur: Oude prenten en landkaarten. Zeeuws Museum. 10-12.30 en 13.30-17 uur: Tuinaanleg op Walcheren in de 18e eeuw. Galerie Pictura, 11-17.30 uur: schilde rijen van Sonja Geverdinck en aquarel len van Mathieu Simmer. Rijksarchief: RPA tentoonstelling: 'Kweekmosschen en paedagen. NISSE - Galerie 'De Mooie staak', 9-20 uur: werken de heer Messemaker. TERNEUZEN - Artikof, 8-18 uur: wer ken An en Leo van Witsen. Wereldwinkel, 10-17 en 19-22 uur: Ener gie educatief. Museum, 14-17 uur: grondstoffen weven, breien. VLISSINGEN - Hal stadhuis. 8-12.30 en 13.30-17 uur: NKS kijkmap: grafische werken. IJZENDIJKE - Streekmuseum West- Zeeuwsch-Vlaanderen, 10-17 uur: ama teuristische kunst. Hulpcentra rige week heeft gehouden) van de be handeling van de Thoolse gemeentebe groting voor 1977. Het was met name de fractie van de WD die in de algemene beschouwingen gepleit had voor een grotere variatie in de woningbouw binnen de gemeente. Wethouder Koopman meldde maanda gavond, dat bij het bestuur van de stich ting 'Beter wonen' deze problematiek meerdere malen aan de orde is geweest. „Hoewel verscheidenheid in de bouw - ook volgens de mening van het corpora- tiebestuur - verder doorgevoerd zou moeten kunnen worden, is wel bereikt dat sedert de herindeling elk jaar een ander woningtype is gebouwd. Hetcon- tingen 11975, dat vanaf deze maand voor bewoning gereed komt, omvat zelfs drie typen," aldus wethouder Koopman. Hij merkte in dit verband op, dat de wo ningstichting tot taak heeft te bouwen voor de 'sociaal zwakkere bevolkings groep en is daardoor beperkt in haar mogelijkheden'. Koopman: „Dat het gedifferentieerd bouwen een kostbare zaak is, ervaart de stichting momenteel bij de ontwikkeling van de woningbouw in de Venkelstraat en omgeving in Tho len en aan het Kerkplein te Poortbvliet. Een aanvaardbare huur is alleen moge lijk, indien het rijk een belangrijke extra bijdrage verleentDe heer Koopman meende overigens, dat in Tholen beslist niet minder kwalitatief dan in verge lijkbare gemeenten wordt gebouwd. Het Sint bezocht Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - Zaterdag middag liep het schip Schouwen- Duiveland met aan boord sinterklaas n zijn gevolg, de haven van Burghsluis was ook de WD, die aandrong op een grotere toewijzing van premiewonin gen, desnoods ten koste van een aantal woningwetwoningen. Volgens de we thouder zal bij de verdeling van het con tingent 1977 zeer zeker een zodanig aan tal premiewoningen worden bepleit, dat op een redelijke wijze inde behoefte kan worden In antwoord op vragen van de fracties van de KVP en CHU zei wethouder C. J. Moerland (sociale zaken, volksgezond heid, sportr en jeugdzaken, personeels zaken en financiëndat het college alles in het werk zal stellen om binnen de ge meente een eigen ambulance te houden. De wethouder deelde mee, dat van de Zeeuwse sportraad in het voorjaar van 1977 een afgerond advies verwacht kan Orgel-actie Sint-Annaland SINT-ANNALAND - Voor het orgel-' fonds van de Nederlandse Hervormde Kerk te Sint-Annaland ziet de kas er als volgt uit: nog te ontvangen toezeggin gen van de eerste aktie 3680, al ont vangen giften bij de Rabobank 110.418. De totaalstand is nu 114 098. De aktie ten bate van het orgel loopt 15 december af. 'Op Drift' geeft toneeluitvoering RENESSE - Zaterdag geeft de toneel vereniging 'Op Drift' uit Renesse haar najaarsuitvoering in het dorpshuis van Renesse. Op het programma staat het toneelspel in drie bedrijven 'De bruids- roof van H. M. Bliekart-Blok. Het stuk speelt op een Saksische hoeve waar filmopnames worden gemaakt o binnen. Hij werd zoals gewoonlijk door bruidsroof, zoals die daar vroeger i een grote menigte ontvangen en de hoofdmoot daarvan vormden de kinde ren. Sinterklaas werd op het havenpla teau verwelkomd door de voorzitter van de middenstandsvereniging 'Burgh Haamstede', de heer J. W. Ge- leijnse. Per open caleche vertrok de sint naar Burgh waar hij, voorafgegaan door de muziek, een intocht maakte. In Haamstede sprak burgemeester Everwijn in 'de Ring' een welkomst woord. Sinterklaas sprak de hoop uit nadat hij de burgemeester een drankje had aan geboden, dat de inwoners met naar an dere steden zullen trekken om te gaan kopen. Hij wenste de in het nieuw ge stoken drumband vee! geluk en vertrok daarop naar het rusthuis 'Duinoord'. Uitslagen zwemdriekamp te Middelharnis MIDDELHARNIS - Leerlingen van het basisonderwijs uit Middelharnis, Nieuwerkerk en Stellendam helden za terdag een zwemdriekamp in het zwembad van Middelharnis. Nadat de chef-zweminstructeur de heer P. van Doornik iedereen van harte wel kom heette, konden de wedstrijden be ginnen. Verzwommen werden de volgende die streek voorkwamen. Het stuk wordt gespeeld door de dames L. de Feiter van Oeveren, J. Krijnse Locker, krijger C. Hoogerhuis-v.d. Linde en R. v.d. RoesbZwarter en de heren C. v.d. Boogert, E. Jonker. P. v.d. Aarten J. W. de Keijzer. De regie is in de handen van de heer D. Dokman, mevrouw M. Daleboutrv.d. Sloot is soufïleuse en de grime wordt verzorgd door de heer J. Schuits. De avond zal worden besloten met een bal op muziek van het Antoro trio uit Zierikzee. VOO houdt bijeenkomst in Oosterland OOSTERLAND - Donderdagavond houdt de afdeling 'Duiveland' van de 'Vereniging Voor Openbaar Onderwijs* (V.O.O.) haar jaarlijkse ledenvergader ing in de vergaderzaal van het cafetaria *Neffen d'Eule' te Oosterland. De aan vang is kwart voor acht. Na de opening door de voorzitter volgt het jaaroverzicht en de notulenlezing. Vervolgens het financieel verslag en de benoeming van een kascontrole- commissie, terwijl hierna de bestuurs verkiezing komt. Mevrouw M. van der Werf-Van der Maas is aftredend en niet herkiesbaar en als kandidaten voor de vervulling van deze vacature zijn ge steld: mevrouw Goudzwaard-Janse, mevrouw van Schaik-Van Dijke en me vrouw Verstraaten-De Bruine. Hierna komt er een pauze gevolgd door mede delingen betreffende de plannen voor 1977. Daarna de rondvraag en sluiting van de vergadering. Het bestuur hoopt op een flinke belangstelling van de le den. 'Krijt op Tijd' speelde competitiewedstrijden OUD-VOSSEMEER - Dc biljartvereni- ging 'Krijt op tijd' uit Oud-Vossemeer speelde een aantal competitiewed strijden. De resultaten hiervan luiden als volgt: Beste gemiddelde Teun Schot 4.17. Hoogste serie Sjaak Schetters 18 ca ramboles. Kortste partij Teun Schot 18 beurten tegen Jos Hommel. De uitsla gen: A. Aarnoudse A. Verhees C. zn. 0-2. G. Minhere-A, Goudswaard 2-0, W. de Leeuw - S Schetters 0-2. H. Vaders - D. Polderman 0-2, A. van Daalen - M. Goudswaart 0-2. H. Zeeman - A. Douw jr. 0-2, J. Kruf - Han van Daalen 0-2,1. Berkey - A. Aarnoudse 0-2, J. Potappel - Th. van der Logt 0-2, J. Hommel m.zn. - T. Schot 0-2, M. Voormeulen - A. Hom mel F.zn. 2-0, F. Hommel Abr.zn. - R. Mosch 2-0, De Treffers. Hoogste serie Joep de Reus 23 caramboles beste gemiddelde Joep de Reus 3.47. Kortste partij Toon Goo- sens 62 caramboles in 19 beurten. De uitslagen: J. de Reus - T. Goosens 0-2, B. den Hollander - P. de Leeuw 2-0, C. Bur gers - L. van Wezel 0-2, F. Hommel M.zn. Jac. Etienne 2-0. Sinterklaas deed intocht in Renesse RENESSE - De goedheilig man heeft zaterdag zijn intrede gedaan in Renes se. Hij deed dat met een gevolg van vijf zwarte pieten en een oude Ford, waar mee hij een rondgang door het dorp maakte. De fanfare 'Luctor et Emergo' en een grote groep kinderen gingen aan de stoet vooraf. Na de rondgang ging de Sint naar het dorpshuis, waar hij werd verwelkomd door de voorzitter van de midden standsvereniging, de heer M. J. Krijnse Locker. In het dorpshuis ging vervol gens een kinderfeest van start, dat werd opgeluisterd door de pieten, het gezang van de kinderen en de fanfare. Verschil- achtereenvolgens werden behaald door lende kinderen en ouderen, onder wie de 40 meter schoolslag (lengte bassin 20 meter), 40 meter borstcrawl, 40 meter rugcrawl en de 4x40 meter estafette (2 jongens en 2 meisjes). Onder luide aanmoedigingen van sup porters deden de deelnemers(ster) hun uiterste best. Al snel bleek dat de orga niserende instantie over zeer goede zwemmers (sters) beschikte. Voor het totale klassement telden de snelste 4 van elke deelnemende ploeg hetgeen resulteerde in de volgende uit slagen: Schoolslag meisjes: 1 S. Kievith Mh. 34.2, 2 G. Kievith Mh. 35.6,3 J. Philibert Mh. 35.7. Jongens: 1 E. van Dijke Nk. 36.0, 2 L. Knape Mh. 36.3. 3 R. Holster Mh. 36.5. Borstcrawl meisjes: I J. v. d. Nieuwendijk S.d. 27.8. 2 G. Kievith Mh. 29.2.3 S. Kievith Mh. 30.0. Jongens: 1 C. de Blok Mh. 27.4,2 N. Paasse Mh. 27.8,3 B van Lint Mh. 28.5. Rugcrawl meisjes: 1 J. v. d. Nieuwendijk S.d. 31.9,2 G. Kie vith Mh. 33.4.3 S. Kievith Mh. 35.2. Jon gens: 1 G. Sloter Mh. 33.2. 2 C. de Blok Mh. 33.3.3 B. van LintMh. 34.3. Estafet te: 1 Middelharnis 1.57.1, 2 Stellendam 2.07.0, 3 Nieuwerkerk 2.21.8. De heer Brunger uit Nieuwerkerk dankte iedereen die op enigerlei wijze had bijgedragen tot het welslagen van deze driekamp. Hierna reikte hij de prij zen uit die beschikbaar waren gesteld door de Rabo-bank Middelharnis. 'De Zwaluw' hield feetsavond OUD-VOSSEMEER - Vrijdagavond hield de Oud-Vossemeerse postduiven- houdersvereniging 'd e Zwaluw' in het clublokaal van de heer Schetters een druk bezochte feestavond. Deze werd wegens ziekte van voorzitter D. Ha- vermans geleid door bestuurslid P. de Wilde die in zijn openingswoord terug blikte op een voor 'de Zwaluw' goed verlopen vliegseizoen waarin men on danks de concurrentie onderling toch in een sportieve geest de prijzen heeft vervolgen. Hierna ging hij over tot. de uitreiking van de bekers en de diploma's welke wa rén verbonden aan de verschillende ge- kampioenschappen en welke NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, tel. 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Temeu- zen. tel. 01150-4444. THOLEN-Tel. 0011. de melkers D Polderman, A. Douw. J. Kruf, A. van Daalen, I. Berkey, J. Po tappel, K. Hommel P. F. de Wilde en M. Speyer. De heer De Wilde feliciteerde de winnaars met hun geleverde prestaties en riep de melkers die niet tot de prij- zentafel hadden kunnen doordringen op om hun beste beentje voor te zetten en er volgend jaar wel bij te zijn. Hierna begon een uitgebreide en goed ver zorgde mosselmaaltijd welke men zich bijzonder goed deed smaken waarna er gelegenheid was om te dansen. tamboer maitre van de fanfare moesten bij de Sint op het matje komen. Na het uitreiken van een attractie aan de kin deren, vertrok de sint. worden over de zaalsportr en zwemvoor- zieningen in de gemeente. De wethou der vond hetnietverstandigom vooruit lopend op dat advies bepaalde voorzie ningen te gaan treffen. Tijdens de alge mene beschouwingen had de fractie van de CHU gepleit voor een sportzaal en een overdekt bad. De CHU leek het raadzaam om daarvoor vast geld opzij te leggen. Wethouder A. J. Scherpemsse (onder wijs middenstandszaken en culturele zaken) vertelde de raadsleden gistera vond. dat er overleg gaande is over een verbetering van de busverbindingen binnen de gemeente Tholen. Dat over leg is nog niet afgerond. Ook het college Is van mening, dat de verbindingen tus sen de kernen onderling en met name met Sint-Maartensdijk verbeterd moe ten worden. Uitbreiding van de ritten van de ziekenhuisbus vinden b. en w. op dit moment niet noodzakelijk. „De kosten, die hiermee gemoeid zullen zijn, kunnen naar onze mening beter be steed worden aan een verbetering van de verbindingen tussen de kernen on derling," aldus wethouder Scherpenis- ,se. De heer Scherpenisse kondigde aan, dat er gewerkt wordt, aan een verbete ring van de akoestiek van de Gasthuis kapel in Tholen. „TNO heeft hiernaar een onderzoek ingesteld. De conclusie van het rapport is, dat geluidsisolerend materiaal aangebracht moet worden. Wij proberen het probleem op te lossen door een aantal wandkleden op te han gen. die wij hopen te verkrijgen uit de collectie van de rijksdienst voor roe rende monumenten." 'Nu met hope' gaf zanguitvoering BURGH - De zangvereniging 'Nu met Hope' uit Burgh hield in de recreatie zaal van camping 'Duinrand' een uit voering. Den groot aantal donateurs en zanglustigen hebben een geslaagde avond gehad. Niet alleen de 8 zangnummers werden onder leiding van dirigent M. Hogen- stein en aan de piano mevrouw E. Vos- Simons. goed afgewerkt. Ook het to neelgedeelte van de avond werd een groot succes, De toneelvereniging 'Pla- togo' uit Goes bracht het blijspel 'Groe ten uit Nice', een kluchtig geheel met in de hoofdrol Simon Berre oets. Voor de balmuziek zorgde het Antorio-trio. De voorzitter, de heer A. Hogenstein, sprak een openingswoord en bracht na afloop hulde aan de dirigent en pianiste en bood hen een geschenkje aan. Me vrouw Van de Weel-Schoon aard kreeg bloemen aangeboden voor het werk dat zij had verricht. Muziekvereniging Oud-Vossemeer hield winteruitvoering OUD-VOSSEMEER - De Oud- Vossemeerse muziekvereniging hield vrijdagavond in het dorpshuis 'de Vos- senkuil' te Oud-Vossemeer zijn jaar lijkse winteruitvoering. Deze werd geopend door de voorzitter A. Geertse die in zijn openingswoord de aanwezi gen dank zegde voor de vele steun, die men in het afgelopen jaar van de Oud- Vossemeerse bevolking heeft mogen ondervinden. Hierna verzorgde de vereniging een e Vei ling ver. Goes-Krabbendijke 22-11 - Groenten: per stuk: bloemkool 6 per kr. 17-200. 8 per krat 12. Kropsla 113-34. II5. per kg: tomaten A 95, B 112, C 37. groene sav. kool 53- Rode kool 40. Witte kool 35-41. Boe renkool 65-72 Prei I 51-63. II29-36. Kroten I 22-39. Andijvie I 34-64, II 29-34. Aardappels bonken 75, grote 55. Veldsla 330. Spruiten AI 88. Knolseiederïj 71. UTRECHT - Op de paardenmarkt ln Utrecht zijn maandag 489 dieren aangevoerd. De prij zen zijn: luxe paarden 2400-3400, werkpaar den 1350-2200, oude paarden 1225-2075. 3-jarige paarden 1200-1950. 2-jarige paarden 850-1550, veulens 375-1100, hitten 725-1150, gen optreden. In de pauze werd de ge- ponnies 135-525. Slachtpaarden per kg ge bruikelijke verloting gehouden waarna slacht gewicht: 3,70-4,60. jonge slachtpaarden op treden volgde van de parodist Appie Blommert. Een bal onder leiding van Kwartet 67 besloot de geslaagde win terui tvoenng. Rik en wipconcours te Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - De ontspannings commissie van de VV Vosmeer hield za terdagavond in de kantine op het sportpark te Oud-Vossemeer de tweede rik- en wipconcours van dit seizoen. De deelname was ook nu weer goed te noemen daar 32 rikkers en 20 wippers met elkaar de strijd aanbonden om de goed gevulde prijzentafel. Bij de rikkers behaalde D. Lindhout een duidelijke overwinning met 231 punten voor H. van Daalen met202. J. Voormeu len met 183 P Hommel met. 173. A. Hommel met 171, D. Verwijs met 167, M. Goedegebuure met 165, A. Hey boer met 163. mevr. Verbiest met 160 en H. Zee man met 154 punten. Bij de wippers was het puntenverschil niet zo groot maar toch duidelijk genoeg voor een over winning van W. Qii aak met 140 punten voor J. Postma met 131, mevrouw De Wit met 131, P. Timmermans met 130, M. Goudswaard met 129, Mevrouw Tho- lenaar met 128. mevrouw Hagenaars met 127, mevrouw Havermans met 120, L. Havermans met 120 en mevrouw Zeeman met 120 punten. Winkelactie vereniging 'Aktiva' uit Sint-Annaland SINT-ANNALAND - Vrijdag is in Sint-Annaland de winkelaktie begon nen, georganiseerd door de midden standsvereniging 'Aktiva'. Deze actie duurt tot en met zaterdag. De baten van deze winkelweek komen ten goede aan de speeltuinvereniging P. Moerland-J. Heyboer 2-0, P. van Gas- ZIERIKZEE - De vogeltentoonstelling die de vogelhoudersvereniging 'Zang en Kleur' het afgelopen weekend hield in de Graanbeurs te Zierikzee, is een groot succes geworden. Vooral op vrij dagavond was de belangstelling zeer groot. De uitslagen van de keuringen zijn als volgt: Kanaries Vetsof (resp. bahaalde prijs, kleur/soort, punten, elgenaari: Kampioen EK bondskruis,recessifwit.90 J. Janse; leprijs EK, Recessiefwit, 88 N. van Burg; 2e prijs EK, Oranje rood. 88, N. van Burg: 3e prijs EK. zalm, 88. J. J. Germing: leprijs OEK, zalm.89, Uitslagen damclub 'De Eendracht' THOLEN - De uitslagen van de compe titiewedstrijden van de Thoolse dam club 'De Eendracht' luiden als volgt: P. Nieuwenhuizen - P. C. Allaart 0-2. A. Lindenberg - P. van Splunter 0-2; P. van der Velde - L. van Zoelen 2-0: J. A. van Akkeren - M. Bronke 2-0; C Droogers - L. van der Zande l-lI. Lindhout - L. van Daelen 1-1; S. Schot - I. van Eene naam 1-1; W. A. Boogerd - P. Filius 0-2; A. van Akkeren - K. Kaljouw 0-2; C. van Dijke - F van Dixhoorn 2-0. Op 26 november speelt het tweede tien tal een thuiswedstrijd tegen Sint- Philïpsland. NCVB Tholen bijeen THOLEN - De NCVB, afdeling Tholen, hield haar maandelijkse vergadering. Na de opening door de presidente, me vrouw Duyzer-Kwist. was hetde'ueurt aan mevrouw VollmülleruitPoortvliet de avond verder te vullen met bloem schikken. Ze deed dat op een vlotte en gezellige wijze, de resultaten van de door de leden gemaakte stukjes waren dan ook erg goedVoorts wees ze erop dat wat aan de slootkant groeit geen onkruid is maar bruikbaar materiaal- De presidente dankte mevrouw Voll- müllervoorhaarbijdrage aan deze goed geslaagde avond. Sint bezocht Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - De uitslagen van de door de biljartvereniging 'De Poede laars' uit Oud-Vossemeer gespeelde wedstrijden luiden als volgt: N, van Burg: le prijs OK. Recessief wit. 90. N. van Burg; 2e prijs OK, Strogeel, 89, C. Bolle; 3e prijs OK, Dominant wit. 88. J. C. Kenters: Zebravinken: Kmpioen EK bondsmedaille, Grijs. 88, F. J. de Spirt; leprijs EK, Bruin, 87, A. Kik; 2e prijs EK. Bruin, 87, Mej. M. de Spolrt. le prijs OEK. grijs, 87, C. v. d. Jagt; le prijs Ok, Bont. 87 Mej. M de Spirt; leprijsEK Jap Meeuwen derby prijs, 87 M. C. Braber, Grasparieten: (resp. prijs, punten, eigenaar): kampioen EK Bondsmedaille, 88--, A. J. Schiet,tekatte; 2e prijs EK, 88, A. J. Schielte- katte; 2e prijs EK. 87 A. J. Schiettekatte; le prijs OEK. 88, A. J. Schiettekatte; le prijs OK, 37. A. J. Schiettekatte: Grote pariketen (resp. prijs, soort vogel punten, eigenaar): Kam pioen EL - Bondsmedaille, Kakariki, 89. L. A. Vis; le prijs OK. Bourksparkiet, 88. J J Ver- meule: Tropen- Kampioen EK Bondsme daille. vuurvink, 90. mej. M. de Spoirt; le prijs EK. Rood Amadine, 89- M. G. de Jonge: le prijs OK. Spitsstraart Amadine. 90. J. Pip ping; 2e prijs OK. Gould amadine. 89+, F. J. de Spirt; Kanaries; (resp. behaalde prijs, kleur/soort, punten, eigenaar): Bondsme daille Kampioen EK. O. raad. isabel. sch, 89+, N. vanBurg; leprijsEK,Bruin,88. J. Janse; le prijs EK, o.rood. agaat. sch.. 89, N. van Burg; le prijs EK, O.rood. isabeL ivoor, sch, 88, N. van Burg: 2e prijs EK, zilverbruin. 88 J. Janse; 2e prijs EK. o. rood. Agaat. sch. 88 J. J Ge rming, 2e prijs EK. o. rood. Agaat.sch,, 88 J, J. Germing, 3e prijs EK, gToen. 88. J. Schultz, 3e prijs EK. zilverbruin. 88. J. Janse; 3eprijs EK, o. rood. agaat, sch., 88, N. van Burg; 3e prijs EK. o. rood. isabel.sch.. 88. N. van Burg; 4e prijs EK, zilverbruin, 88, J. Janse; 4e prijs EK, bruin, 88, J. Janse. le prijs OEK, goudbruin, 88. R. Poelman; 2e prijs OEK, zilverbruin, 88, J Janse; le prijs OK. Phaeo, 39, J. Janse. 2e prijs OK, o.rood.isabel, 88. N. van Berg Stam Kampioen 351. N van Burg, Jeugdprijzen: le EK. kanaries J Germing, o. rood. agaat sch. 87 punten: le EK tropen Mej. M. de Sprit, vuurvink. 90 pnt: le OK bastaar- v.. d. Sterren, Putter x kanrie, 89 pnt: le OK tropen. Mej. M. de Siirt. oranje Kaakje, 89 pnt. Bastaarden: bastaardnon x zilverbek. Kam pioen EK bondsmedaille. F. J. de Sirt. 90 punten; leprijs OK, Putter x kanarie. M. v. d. Sterren. 89 pnt. per kg geslacht gewicht 4,30-5,10. De handel was voor slachtpaarden gedrukt en even la ger. voor jonge slachtpaarden rustig prijs houdend en voor ponnies traag en lager. LEIDEN-Aanvoer: totaal2168, waarvan 1207 slachtrunderen, 195 varkens en 766 schapen en lammeren. Prijzen (in guldens per kg): stie ren le kwal, 7,00-7,45, 2e kwal. 6,60-6,90, vaar zen le kwal. 6.75-7,30. 2e kwal. 6,20-6,60. koeien le kwal. 6,25-7.15,2e kwaL 5,35-6,05 en 3e kwal. 4,90-5.25, worstkoeien 4,20-4,90. Slachtvarkens extra kwal. boven notering. 1 kwal. 3,05-3.07, 2e kwal. 3,03-3.05 en 3e kwaL 3,01-3,03, slachtzeugen 2,53-2,58 en zware var kens 2,90-3,00. Prijzen dn guldens per stuk): schapen 180-210 en lammeren 190-235. Over zicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): slachtrunderen iets minder - redelijk - stabiel varkens normaal - matig - iets hoger en scha pen en lammeren iets ruimer - matig - stabieL Vismijn Colijnsplaat, 23 november. Exportgamalen, 1968 kg. 3,57-4,02; handels- garnalen 915 kg, 2,38 kg - 2,61; schar 127 kg, bot 218 kg; kabeljauw 139 kg; wijting 288 kg. schol 613 kg; tang 2 kg; griet 2 kg, paling 2 kg en krab 12 kg Aardappeltermijnmarkt. Consumptie-aardappelen Bintjes klei 40 mm opwaarts: laten: november 6500, april 5650; bieden: 6250, 5600; slot: 6800, 5800. novem ber/april: flauw; middag call: november te weten 3 x 6800,4 x 6650,1 x 6600,1 x 6550,2 x 6500; april: te weten 10 x 5850,10 x 5800, 3 x 5780, 20 x 5700. 51 x 5650,1 x 5600: dagomzet november 11, april 95. Consumptie-aardappelen Bintje klei 50 mm opwaarts; laten: paril 6950: bieden: april 6900; slot: 7160; nóvember/aprilflauw; middag call: april: te weten 10 x 7160; 2 x 7120; dagomzet: aprill2. 'Vrij en Blij'. Zaterdag 20 november werd in garage Hommel de eerste trek king gehouden, waarbij 25 kippen en 25 banketletters werden verloot. Men had voor deze trekking een gemakkelijke opgaaf gemaakt. Achter het cijfer 1 op de voorzijde van de enveloppe moest het aantal deelnemers aan deze actie wor den ingevuld. tel - A. van Poortvliet 0-2. P. Timmer mans - Jac. Plandsoen 2-0, J Kou.wen - J. van Gorsel 2-0, W. Bevelander - M. Pipping 0-2, A. van Poortvliet - J. van Gorsel 0-2, P. Moerland - M. van Poorti vliet 0-2, J. Heyboer - J. Kouwen 0-2. J. Konings - P. Bevelander 0-2, L. Klippel - P Timmermans 2-0. P. van Gastel - J. Plandsoen 0-2. BURGEMEESTER J. E. VAN BOEIJEN: „OVERLEG WORDT VOORTGEZET" THOLEN - Met rijkswaterstaat is er overleg geweest over het uitbaggeren van de oude Eendrachtgeul bij de Thoolse haven. Deze instantie was niet meteen bereid tot baggeren over te gaan. Dit zei burgemeester J. E. van Boeijen maandagavond in de Thoolse raad bij de beantwoording van de door de leden, vorige week tijdens de begro tingsbehandeling, gestelde vragen. Deze informatie was met name ge vraagd door de WD-woordvoerder M. van Damme en de KVP vertegenwoor digster, mevrouw J. M. Deurloo-van Broekhoven. Beiden hadden gesuggereerd, dat b. en w kansen hadden laten liggen, omdat Eendrachtgedeelte uitgebaggerd te krijgen. Volgens de raadsvoorzitter had het Thoolse college reeds in maart dit jaar rijkswaterstaat op die wenselijkheid gewezen. Vervolgens heeft rijkswater staat in juli nadere inlichtingen ge vraagd. Datzelfde gebeurde in novem ber. „Rijkswaterstaat heeft nog niet po sitief op ons verzoek gereageerd, maar het overleg wordt, voortgezet," vertelde de heer Van Boeijen. Er waren nog meer vragen gesteld over de wateren rond Tholen, Met name van Oud-papieractie OUD-VOSSEMEER - De Oud- Vossemeerse muziekvereniging hield zaterdag een oud papier-actie voor het instrumentenfonds. De opbrengst be droeg 4700 kilo. 'De Vogelvrienden' houdt feestavond OUD-VOSSEMEER - De Oud- Vossemeerse vogelkwekersvereniging 'de Vogelvrienden' zal vrijdagavond in het clublokaal van Wim en Marja Sapa- row de jaarlijkse feestavond houden. Deze begint om acht uur met een koffie tafel waarna de prijzen van de tentoon stelling van vorige week worden uitge reikt. Een gezellig samenzijn besluit de avond. Afscheid burgemeester van Brouwershaven op 29 november BROUWERSHAVEN - In een buiten gewone openbare vergadering van dc raad van de gemeente Brouwershaven wordt maandag 29 november afscheid genomen van burgemeester A. P. Schouwenaar, die per 1 december is benoemd tot burgemeester van Schoonhoven. De vergadering wordt gehouden in het hervormd verenigingsgebouw aan de Nieuwstad te Brouwershaven en begint 's middags om drie uur. Na afloop van de vergadering is er gelegenheid om de NKV vrouwen bijeen OUD-VOSSEMEER - De Oud- Vossemeerse afdeling van de vrouwen bond van het NKV hield in de zaal van de heer Schetters de maandelijkse con tactavond. Ditmaal vermaakten de in totaal 34 aanwezige dames zich met het bingo- spel. terwijl tevens een verloting werd gehouden. Al met al was het een gezel lige avond, die rond de klok van twaalf werd besloten. Bowlingavond THOLEN - Op de. door dc parochie raad van Tholen georganiseerde, bow lingavond in het Luxortheater te Ber- genop Zoom waren ruim60parochianen aanwezig. Men had 3 uren lang de beschikking over alle banen. De heer Jac. Goense wist het hoogste aantal punten te beha- Vissersvereniging 'Helpt Elkander' houdt ledenvergadering THOLEN - De vïssersverenigmg 'Helpt Elkander" te Tholen houdt vrijdag in ho tel 'De Kroon' te Tholen een algemene ledenvergadering. De aanvang is 19.30 uur. Na afloop van de vergadering wor den enkele films vertoond. Volleybal PvdA-zijde was de vrees geuit, dat de toekomstige recreatie op en rond de scheidende burgemeester toe te spre- Oosterschelde al evenzeer milieuvervui lend zou kunnen werken als men eer tijds vreesde bij een volledige afsluiting. Burgemeester Van Beoijen antwoordde, dat de provinciale bestuursgroep bezig is een rapport op te stellen en daarover aan g.s. advies zal uitbrengen. Momen teel kon hij geen volledige opsomming geven van plannen, die er hier en daar al zijn voor de ontwikkeling van de recrea tie rondom de gedeeltelijk af te sluiten zeearm. Hij meende wel, dat ieder hier bij betrokken verkeerde voorbeelden elders in den lande voor ogen zou kun nen houden. En dat te zijner tijd de pro vincie ook de aangrenzende gemeente in het overleg zal betrekken bij het in dat opzicht maken van structuurplan nen. Ten aanzien van de vrees van de WD, dat men op provinciaal niveau nu al doende is de inhoud van een 'Concepts nota bewonerspatroon' te realiseren voor met name bestemmingsplannen te St-Annaland en Poortvliet, zei burge meester Van Boeijen, die „vrees voor shands nog te willen beperken tot de PPD". Hij kon tenslotte niet meegaan met de gedachte van de PvdA. dat de afstand bestuur-bestuurder veel groter dan ooit tevoren is. ken. Tenslotte is er een afscheidsrecep- OUD-VOSSEMEER - Op initiatief van de Oud-Vossemeerse winkeliersver eniging, de Oud-Vossemeerse muziek vereniging en de ijsclub 'De Eendracht' is Sint-Nieolaas zaterdagmiddag in Oud-Vossemeer ingehaald. Met de mu ziekvereniging voorop trokken een groot aantal kinderen naar 'Onder de Molen' alwaar de sint per auto arri veerde. De heer G. Timmermans van de ijsclub heette de sint een hartelijk wel kom. Hierna maakte de goedheilïgman een rondrit door het dorp die zijn einde vond bij het dorpshuis 'de Vossenkuil' alwaar de sint de muzikanten persoonlijk be dankte. tn het dorpshuis hadden zich inmiddels een groot aantal kinderen verzameld en werd de sint verwelkomd door de voor zitter van de winkeliersvereniging de heer A. Pollie. Tevens zegde de heer Pollie toe dat men volgend jaar zal proberen om alle ver enigingen van het dorp bij de intocht te betrekken en dit niet tot bovenge noemde drie te beperken. Hierna begon een filmprogramma waarbij het jonge volkje zich uitstekend amuseerde. OUD-VOSSEMEER - Het eerste junio ren meisjesteam van volleybalvereni ging Amigcs uit Oud-Vossemeer speelde 2-2 gelijk tegen Apollo met de setstanden 5-15.15-12,14-16 en 15-9. Het tweede meisjesteam verloor met 3-1 van Rapid met de setstanden 15-6, 13-15, 15-12 en 15-13. De jongens speelden 2-2 tegen Argos en hier waren de setstanden 15-9 9-15 15-13 en 11-15. Gift SINT-ANNALAND - De vrouwenver eniging 'Draagt Elkanders Lasten' uit Sint-Annaland heeft een bedrag van 44,50 aan giften ontvangen. Hulster Ambacht: verhoging van zuiveringslasten HULST - Het dagelijks bestuur van het waterschap Hulster Ambacht stelt de algemene vergadering voor de zuiver ingslasten van 10,- tot 12,50 per inwoner-evalent te verhogen. Het algemeen bestuur van het water schap vergadert vrijdag 3 december in het gemeenschapscentrum 'Den Dul- laeet' te Hulst. Het dageliks bestuur wijst erop dat de kosten in het algemeen zijn toegeno men, waardoor een verhoging van de heffing met 25 procent noodzakelijk is. Tijdens de algemene vergadering van het waterschap komt bok de begroting voor 1977 aan de orde, evenals de plan nen om enkele wegen te verbreden en/of te versterken. De vergadering begint om 19 uur. Vogelshow te Sluiskil SLUISKIL - ln de zaal van café Dal- linga te Sluiskil houdt de vereniging 'De Sluiskilse Vogelvrienden' zaterdag en zondag een vogcltentoonstelling. Er zijn onder meer kanaries, grasparkie ten, tropische vogels, grote parkieten en kwartels te zien. Verder is er een bloemenshow van bloemenhuis 'Marcella'. De tentoonstel ling is zaterdag geopend van 14.00 uur tot 22.00 uur en zondag van 10.00 uur tot 18.00 uur. I AU V tiKTtiNTIKI

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 27