Oud Indiëgangers op 'oorlogspad' \ioort-7Att-schriift batterijen die gaan lang mee. Kinderwens voor sint: snoepen zonder gaatjes Afijn, af^'n... Oostburg treedt toe tot monumentenwacht Gehandicapten straks zonder drempelvrees voor postkantoor Pannekoeken uit grootmoeders tijd Wissel Zeeuws-V laanderen DINSDAG 23 NOVEMBER 1976 De weerziensreis van een aantal leden van het voormalige 413e bataljon infanterie, waarvan destijds veel Zeeuwen uitmaakten, naar West Java is weer achter de rug. Vanuit de pleisterplaatsen Jakarta, Bandung, Linggadjati en Tjipanas werden de buiten posten van de jaren 1948-1950 bezocht. schikbaar gevonden om met ons mee te gaan, en de route te wijzen.1 Volgens hun gegevens zou de rotsachtige weg die naar de vulkaantop leidde, steeds smaller worden, en voor deze bus waarschijnlijk niet te halen! Na over leg' werd besloten het waagstuk te on dernemen!... daar ging het dan, de eer ste duizend meter door het bergwoud-, over een weg bezaait met keien en rotsblokken, sterk steigend, de bus merendeels stapvoets bij te houden! Langs eenzame warongs, waar de be rgbewoners ons met verbaasde ogen nastaarden... het pad werd inderdaad smaller, en slingerde zich zigzag- gewijs steeds hoger... menigeen kreeg dë kriebels bij de gedachte', dat we niet verder zouden kunnen, èn de gevolgen daarvan zouden funest kunnen zijn! In het reisverslag van Henk Matthey uit Middelburg lees ik: Frappant was de herkenning door de reünisten van vele objecten uit de 'tijd van toen'! Hartverwarmend was de buitengewone hartelijkheid, ont vangst en medewerking ondervonden van de dessa-bevolking. Iedere dag had onze touringcar-chauffeur 'Moha- di' de soms onvoorstelbaar moeilijke begrippen, bij wijle onbegaanbaar! Langs onvergeeflijke panorama's tjot- ten en valleien sawali's en vulkanen konden we hernieuwd kennismaken met de meest afgelegen kampongs. De weerziensreis van de oud- Indiégangers had.ook nog een keer. wat weg van 'eenontdekkingstocht, een bezoek aan de vulkaan Telega- Bodas, waar een uniek aluinmeer zou zijn. Matthey meldt in zijn reisverslag daarover: Het zou de eerste maal zijn, dat een touringcar deze reis ging on dernemen. Dè vraag was echter, of we de top (1900 meter) zouden kunnen be reiken! Met ex-KNIL-chauffeur Mo- hadi werd het plan besproken! Uitein delijk resulteerde hieruit, dat we het zouden proberen, en zien hoe ver we metde bus zouden kunnen komen! De volgende dag begon deze voor ons al len onbekende route via Garat naar de dessdsWanasedaen Wanaradja! voor ons de somber dreigende vulkaan Telaga-Bodas. In laatstgenoemde dessa werden een tweetal 'gidsen' be Onderschat deze situatie met, immers de bus zou nooit kunnen draaien op dit smalle pad.... en achteruit terug was uiterst riskant op ca. 1700 meter hoog te, rechts van ons het bergwoud, links de diepe afgrond, waar tussen de ne velslierten de Garatse vlakte zicht baar, ver beneden ons de Tjimanuk- ri vier als een zilvergrijs lint.... In de bus werd de spanning voelbaar, en we ver trouwden volkomen op de capacitei ten van Mohadi, die met verbetenheid achter het stuur het wonder scheen te verwezenlijken!Plotseling ging het smalle pad sterk stijgen, en roken we een doordringende lucht van zwavel en aluin... het bergwoud werd door zichtig en we kwamen op een soort plateau... en hadden het einddoel be reikt!! Uitgelaten stapten we uit, ren den naar de rand van het plateau... be neden ons zagen we een natuurfeno- meen, zó overweldigend, dat dit met geen pen te beschrijven valt! Een enorm melkwit krajerme^r strqkte zich. uit voor ónze ogen.-.Dit was liet verborgen aiuinmeer van Telaga- Bodas!"We"daalden-"af in de krater: en splitsten ons in twee groepen... de één verkende de linker, de andere groep de rechteroever! Kokendhete dampen ontsnapten uit zwavelgele spelonken in de kraterwand, en borrelende poe len bij de rand van het aluinmeer. Na een tocht langs de oever van ruim een half uur gaans, keerden we terug naar de bus, en nuttigden we de meegeno men lunch-pakketten, vermoeid, maar dankbaar tegelijk voor het bereikte resultaat, als eersten hier per touring car te zijn aangekomen! Veilig be reikte de groep die avond laat bunga lowpark 'Saripanas', waar onder het genot van een glas 'air djerak panas' nog werd nagekaart over de belevenis sen van deze dag... Onze touringcar met ingebouwde scheepsmotoren van 140 pk had wel tol moeten betalen. Uit de banden waren flinke stukken rub-" ber weggeslagen en de accu's moesten volledig worden vernieuwd. Dank zij het improvisatievermogen van onze t -Jayaanse monteur 'Ketjil'.zagen we de volgende morgen kans te vertrekken' naar Djatiluhur. via de 'dodenbocht' bij Tjikampek naar Jakarta. Aan het probleem van de werkloos heid zit zowaar toch nog een positief kantje. In het kader van de werkloos heidsbestrijding heeft de regering geld uitgetrokken om overheidsgebouwen in de dienstverlenende sfeer wat beter toegankelijk té maken voor gehandi capten. Verhoogde stoepen en trapjes: ze vor men een barrière, die mensen in rol stoelen slechts met hulp van derden kunnen nemen. Daar komt nu op een vijlentwintigtal plaatsen in het post- district Middelburg verandering in. Ten behoeve van rolstoelers worden op plaatsen waar dat mogelijk is, hel- 'lingbanen gemaakt. Op plaatsen waar postkantoren zijn voorzien van draai deuren zullen, ook weer ten behoeve van de gehandicapten, andere toe gangen worden gemaakt. Tenslotte zullen op zoveel mogelijk plaatsen de telefooncellen in de postkantoren voor gehandicapten toegankelijk worden gemaakt Mam. ik had helemaal geen gaatjes. Hoeveel kinderen zullen het over een tijdje nog thuis kunnen melden na hun bezoek aan de schooltandarts. De aanstaande sinterklaasviering brengt zoals dal zo plechtig wordt ge zegd naast 'vreugde in de harten van de kinderen' ook gaaten in menig kin dergebit. Want sint wil nogal eens gul zijn met snoeperijen. Snoepen zonder gaatjes: het zou een aardige wens kunnen zijn op het ver langlijstje. Op ons aller verlanglijstje, Want niet alleen kinderen snoepen wat af. Ook volwassenen weten er weg mee. Praat maar eens met mensen die het roken hebben afgeleerd. Of die aan het minderen zijn. Om het gemis van V erstrooidheid kan gevaarlijk zijn Dr. Reason, die op de afdeling psycho logie aan de universiteit van Leicester werkt, lieefl een nieuw gebied van on derzoek betreden. Hij verzamelt geval len van verstrooidheid. Verstrooid heid kan, zo stelt dr. Reason, soms ver strekkende gevolgen hebben. In het gewone leven mag het dan wel komisch over komen Ivanneer iemand naar boven gaat om zich voor het di ner te kleden en inpijama terug komt, maar dit soort fouten is buitengewoon gevaarlijk in de stuurhut van een- straalvliegtuig. Het betekent een fout in het deel van de hersenen waar be sluiten gevormd worden. Dr. Reason maakt onderscheid tussen vier verschillende soorten fouten: keuzefouten, verkeerde schattingen, foute probeersels en fouten in dc op slag. Als voorbeeld van een keuzefout herinnert hij zich dat de telefooninzijn kantoor eens rikelde en dat hij tegen de opbeller zei: „Kom binnen". Als voorbeeld van verkeerd onder scheiden vertélt hij over eenvage Duitse academicus, wiens zuster hem altijd aan zijn jas trok wanneer hij voor een bekende zijn hoed moest af nemen en buigen. Op weg naar huis trok zijn hond hem aan zijn jas, waarop hij automatisch zijn hoed af nam en een buiging maakt. Toen de hond bleef trekken zei hij: Dankje liefste, ik heb het al gedaan De andere twee mogelijkheden komen gewoonlijk neer op vergeetachtigheid. Reason heeft een lijst van negen lucht- rampen opgesteld die door een fout van piloot of bemanning in een heel normale procedurekwestie waren veroorzaakt. Een van deze vliegtui gongelukken bijvoorbeeld ontstond toen de bemaning nadat één van de twee motoren was uitgevallen, de gas- klep van de andere motor per ongeluk dicht draaide. Hij maakt voorts nog melding van een beweerde ontmoeting tussen de schrijver Charles Lamb en de dichter Coleriege, die in zijn najaren een ver schrikkelijke zeur geweest moet zijn. Coleridge klampte Lamb aan, hield hem bij zijn jas vast en bleef maar doorkletsen over een of ander duister onderwerp. Lamb bleef lange tijd be leefd, maar hij had een afspraak en moest weg. Hij nam dus maar zijn zakmes en sneed de knoop af die cole- ridge vasthield. Enkele uren later kioam Lamb terug, aldus het verhaal, en hij hoorde Colendge nog steeds re dekavelend. Hij ging weer in dezelfde houding staan en de dichter heeft blijkbaar helemaal niet gemerkt dat hij weg geweest was, aldus het ver haal. een sigaret te compenseren zijn die aan het snoep verslaafd geraakt En toch is stoppen met snoepen de manier om lachend van een bezoek aan de tandarts terug te komen. Veel mensen hebben echter juist een uitge sproken voorkeur voor alles wat zoet smaakt. Aan die 'lekkere' voorkeur is het te wijten dat een gaaf Nederlands gebit een bezienswaaridgheld is ge worden. En omdat vooral kinderen verzot zijn op zoetigheid zijn we nu in ons land al zover dat niet één procent van alle twaalfjarige kinderen tegen woordig nog een vlekkeloos gebit heeft. Maar wat weet het instituut bio- wetenschappen en maatschappij nu opgewekt te melden? Dat het in de toekomstniet meer vanzelfsprekend is dat een snoeper een slecht gebit heeft. Het blijkt namelijk mogelijk te zijn om gebitsveilig snoepgoed zonder suiker maaar op basis van andere zoete stof fen te vervaardigen. Een recent onder zoek heeft aangetoond dat van alle sulkervervangende middelen xylitol de beste papieren voor de toekomst bezit. Vooral door Finse onderzoekers wordt de laatste jaren veel ophef gemaakt over de -gevolgen van xylitolsnoep voor het gebit. Xylitol is een natuur lijke zoetstof (komt o.a. in gele prui men voor) en is even zoet als suiker. De uiteindelijke oplossing van het tandbederflcariësl-probleem zal ech ter niet door xylitol alleen geleverd kunnen worden. In de eerste plaats zit er in de voeding zoveel 'verborgen' suiker dat ondanks xylitolsnoep het tandbederf doorgaat. Ook kan men niet ólle suiker door xylitol vervangen: de consumptie van dergelijke hoe veelheden xylitol zou aanleiding ge ven tot diarrhee. Verder is xylitol ruim tien maal zo duur als suiker, zodat mensen die gebitsveilig willen snoe pen vooralsnog goed bij kas dienen te zijn. Advertentie in de PZC Vanaf heden verschillende soorten Oudbakken hapje De sint moet maar eens een stevige roe naar de ziekenhuisdirectie in Mid delburg sturen. Want het Gasthuis was zo ongastvrij om de sint de toe gang tot de kinderafdeling te onzeg- gen. Als reden werd opgegeven dat er op vijf december een andere sint komt van de pedagogische academie. Men vreesde dat de komst van twee sinten verwarring zou kunnen scheppen. Los van de vraag of deze oplossing peda gogisch verantwoord was, meen ik dat het ziekenhuisbestuur nogal een lage dunk heeft van het geloof van de kin deren in de sint. Commentaal van de sint: „Als een sinterklaas goed voor de dag komt. niet met een baard van wat ten loopt, en de elastiekjes achter de oren zichtbaar-zijn; wordt een gelovig- kind heus niet zo snel in verwarring te worden gebracht. Een Boeing 747 verkeersvliegtuig heeft in California het wereldrecord gewichtheffen op zijn naam gebracht. Het toestel torste een totaalgewicht van 381.600 kg. in 6 minuten en 33 se conden naar 2 km hoogte. Het gewicht waannee de 747 opsteeg was ruim 10 ton meer dan het normale maximum startgewicht van dit type vliegtuig. Zes jaar geleden bracht een 747 het wereldrecord zwaargewicht- opstijgen op zijn naam met 372.600 kg. De proeven roerden beide genomen bij de controle op de geluidshinder van de vliegtuigen. Veel mensen vinden muziek niet storend, maar zij is het wel. Onderzoe kingen in Duitsland (Deutsche Medi- zische Informatlonsdienst) bij 2.500 scholieren van een middelbare school, gymnasium, technische school en een internaat hebben aangetoond dat de z.g.n. 'background muziek' het leren stoort. De concentratie vermindert erdoor en de prestaties worden min der. Dit geldt vooral voor leerlingen die hun huiswerk maakten tijdens het luisteren naar pop- of beatmuziek of vaderlandse schlagers. Bij een onbe kend schlagemummer werd men meer afgeleid, terwijl bij een buitenlands nummer de concentratie afneemt naarmate het leidje bekender is. Een opmerkelijke uitkomst is wel dat bijna 70% van alle scholieren tijdens het maken van hun huiswerk naar de radio of pïck-up luisteren. Het gevaar bestaat dat hierdoor de prestaties achteruit gaan. vooral bij leerlingen die zich letterlijk door een druk op de knop laten afleiden. Een politieman in Antwerpen is in het afgelopen weekeinde door een ar restante zo hevig in de hand gebeten dat hij in een ziekenhuis opgenomen moest worden. De agent maakt het re delijk goed. De bijtparüj deed zich voor op' dë Antwerpse Sint Jacobs- iharkt. Een politiepatrouille trachtte daar twee mensen' aari te hoüdéri'die zich met een partij dekens uit de voe ten wilden maken. Een der arrestan ten verzette zich hevig. Het was Marie C. uit het nabijgelegen Berchem die een van de agenten zo hevig in de hand beet dat de man opgenomen moest worden in het Antwerpse Stuiven- bergziekenhuls. Nog iets te melden? Bel 01184-15144 toestel 19 B. EN W. WILLEN ZEVEN MONUMENTEN AANMELDEN ADVERTENTIE RAAD BESPREEKT VERBETERINGEN VOOR SCHOLEN OOSTBURG - De gemeente Oostburg treedt, wanneer de gemeenteraad ak koord gaat met het voorstel van b. en w., toe tot de monumentenwacht Zee land. De monumentenwacht stelt zich ten doel door het nemen van preven tieve maatregelen het verval van his torisch belangrijke gebouwen te voor komen. B. en w. voelen er alles voor om gebruik te gaan maken van de diensten van de monumentenwacht. Het college stelt de raad voor toe te tre den en zeven monumenten aan te mel den. Het gaat daarbij om: de molen in IJzendijke en de torens van de Neder lands hervormde kerken in Cadzand, Groede, Hoofdplaat, Nieuwvliet, Wa terlandkerkje en IJzendijke. De kosten bedragen 75 per monument, zodat de gemeente Oostburg jaarlijks 525 op tafel zou moeten leggen. De raad bespreekt het voorstel tijdens de vergadering van donderdag 25 no vember (aanvang half acht). Aan de orde komt dan ook het voorstel om subsidie te verlenen aan de stichting dierenasiel Zeeuwsch-Vlaanderen. De stichting dierenasiel in Terneuzen heeft de gemeentebesturen van Zeeuwsch-Vlaanderen onlangs verzocht om een bijdrage in de kosten van op name en verzorging van uit de gemeen te afkomstige zwerfhonden. In eerste instantie voelden b. en w. er veel voor om, in plaats van de gevraagde bijdrage van 45 per zwerfhond een be- dragper inwoner beschikbaar te stellen. Na overleg met de voorzitter van de stichting is men daarop terug gekomen. B. en w. stellen de raad nu dan ook voor een subsidie te verlenen van 45 per (uit de gemeente Oostburg afkomstige) hond, Op verschillende scholen in de ge meente ismen toe aan vernieuwingen. Zo moet bijvoorbeeld de verlichting in het speel- en werklokaal van de rooms katholieke kleuterschool in Schoon- dijke nodig vernieuwd worden. Het is b. en w. gebleken dat de verlichting zonder meer verouderd is. In de rooms katholieke kleuterschool van Hoofdplaat wordt momenteel ge werkt met twintig jaar oude kleuterta feltjes. B. en w. daarover: ..De tafeltjes zijn erg gammel geworden en dringend aan vervanging toe. Enekele tafeltjes zijn door enige hulpvaardige vaders van schoolgaande kleuters weer wat opge knapt, maar blijven toch een gevaar voor de kleuters opleveren." B. en w. stellen dan ook voorde tafeltjes te vervangen. De raad moet ook beslis sen over een voorstel om ƒ1071 be schikbaar te stellen voor de uitbreiding van de cv-installatie in de neutrale bij zondere kleuterschool in Cadzand. En tenslotte is er het voorstel om 17.075 beschikbaar te stellen voor de bouw van een bergruimte en een wind scherm bij de openbare lagere school in Cadzand. Plattelandsvrouwen Axel waren bijeen AXEL - De leden van de afdeling Axel van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen kwamen bijeen in de foyer van 'De Halle' te Axel. De avond werd verzorgd door het Bureau Voorlichting Merkartikelen. Voor de pauze werd aan de hand van dia's met geluid het een en ander verteld over verschillende artikelen van be kende merken. Na de pauze was er een quiz, waaraan door vier dames werd deelgenomen. De Kerstvoering van de afdeling Axel wordt gehouden op don derdagavond 16 december, wederom in de foyer van de 'De Halle'. ROOD: NORMAL DUTY. GOUD: HEAVY DUTY, ZWART. D0U8LE DUTY PHILIPS Prof. H. Kohlbrugge over betekenis Koran in Axel AXEL - Professor H. Kohlbrugge, do cente in de Iraanse taal en letterkunde aan de Rijksuniversiteit van Utrecht, spreekt donderdag 25 november in Axel over 'Israël, Ismael eh wij'. Zij zal ingaan op de betekenis van de Koran, De lezingisgeorganiseerddoorde Zeeuws-Vlaamse afdeling van het ge nootschap Nederland-Israël en wordt gehouden in 'De Halle'. Aanvang 20.00 Culturele middag voor bejaarden OOSTBURG - Woensdagmiddag wordt in het hervormd kerkcentrum te Oost burg de eerste van een reeks culturele middagen voor bejaarden gehouden. Er wordt gekeken en geluisterd naar ac- cordeonmuziek, voordachten en dia's. In totaal worden er vier culturele mid dagen in het kerkcentrum in Oostburg gehouden en één avond in Schoondijke. Op 23 december, ook in het kerkcen trum en ook om twee uur, wordt de kerstmiddag voor de bejaarden gehou den. CLUBA VOND ZEEUWS-VLAAMSE ORGELCLUB AXEL - De Zeeuws-Vlaamse Orgelclub houdt woensdag 24 november een club avond in het cultureel centrum De Iialle te Axel. De Belgische organist Flor Claes laat op deze avond horen wat de mogelijkheden zijn in het popu laire genre. De Zeeuws-Vlaamse orgelclub, die al 7 jaar bestaat, wil meer contacten tussen de liefhebbers en bespelers van het elek tronisch orgel, en probeert dit tot stand te brengen door het organiseren van contactavonden waarop bekende orga nisten te beluisteren zijn. De avonden dragen een besloten karakter. adspiranHeden zijn uiteraard welkom. Verder'zijn via de club kaarten verkrijg baar voor de orgelconcerten, die de we reldberoemde organist Franz Lambert zal geven in Antwerpen op 15 december en in Utrecht op 18 december. Genootschap Nederland-Israël houdt bijeenkomst AXEL - Het genootschap Nederland - Israël houdt donderdag 25 november een bijeenkomst in de foyer van de 'De Halle' te Axel. Mevrouw prof. dr. P. J. Kohlbrugge houdt een lezing over het onderwerp: Is raël, Ismaël en wij. Centraal in deze lezing staat de verhou ding tussen het jodendom en de islam. De aanvang is 20.00 uur. B. en w. Hulst komen met nota over parkeren HULST - Het college van burgemeester en wethouders van Hulst is van zins om zo spoedig mogelijk te komen met een nota waarin betaald parkeren in de gemeente zal worden behandeld. B. en w. schrijven dat in het verslag en memorie van antwoord van de ontwerp-gemeentebegroting die de raadsleden verdeeld in twee afdelingen hebben behandeld. B. en w. zullen zich beraden over de mogelijkheid en de wenselijkheid van de plaatsing van par- keermeters en/of parkeerautomaten in de gemeente. Hierbij zullen ook de fi- nancële aspecten worden bezien. Het Hulster gemengd koor heeft on langs een verzoek aan cje gemeente ge richt om voor subsidiëring van de ge meente in aanmerking te'komen voor de aanschaf van kleding. Tijdens een van de afdelingsvergaderingen die de raads leden hebben gehouden werd aan b. en w. gevraagd de subsidieregeling voor de uniformering van zangkoren gelijk te stellen met de regeling die geldt voor muziekgezelschappen. De behandeling van de begroting voor 1977 komt aan de orde tijdens de raads vergadering van vrijdag 26 november, aanvang 14 uur. Beroepen NIEUWVLIET - In de vrij evangelische gemeente te Nieuwvliet en omgeving is in de vacature van ds. E. van de Bij be roepen ds. J, Moerland te Nijverdal. Collecte HULST - De collecte voor het oecume nisch werk van de Willlbrord-actie 'bracht in Hulst ƒ775,03. in Koewacht 161,70 en in Sluiskil 127 op, NCB VERGADERT IN TILBURG HULST - Donderdag 9 december houdt de Noordbrabantse Christelijke Boe renbond (NOB) de algemene vergader ing in de Stadsschouwburg te Tilburg. Voor de algemene vergadering wordt in de parochiekerk 't Heike, tegenover de schouwburg, aan de Schouwburgring een eucharistieviering gehouden, aan vang tien uur. De vergadering begint om elf uur in de Tilburgse schouwburg. Voorzitter prof. dr. F. W. J. Kriellaars opent de bijeen komst en houdt een inleiding. Tevens komen de voorstellen van de kringen in het eerste deel van de vergadering aan de orde. Als laatste spreker voorde pau ze treedt mgr. H. Ernst, bisschop van ■Breda, op. De pauze begintom een uur en duurt tot twee uur. De geestelijk adviseur van de NCB. rector A. J. Merkx opent de mid dagzitting met een toespraak. Daama volgen drie korte inleidingen. A'iièr- eerst spreekt mr. W. L. C. van der Vleu ten, rechtskundig adviseur van de NCB, over 'veranderingen in het verenigings recht. Daama spreekt directeur J. H. de Wit van het accountants- en belastin gadviesbureau NCB over 'actualiteiten op fiscaal terrein'. De heer J. P. R. Sel- ten, hoofd van de sociale dienst van de NCB houdt een inleiding over actuali teiten op sociaal terrein. Dameskapwedstrijden in Molenkwartier AXEL- Maandag 29 november zal er in de huishoudschool 'Het Molenkwar tier' te Axel een schoolwedstrijd wor den gehouden voor de leerlingen van de primaire en de vervolgopleiding da- meskappen. Deze wedstrijden worden al enige jaren achtereen georganiseerd en zijn voor namelijk bedoeld voor ouders en men sen uit de kapperswereld. Voor belang stellenden zal in het voorjaar nog een avond worden gehouden, wat tot dus ver niet het geval was. Het programma voor de wedstryd is als volgt: 19,30 uur dagkapsel voor leer lingen primaire opleiding, 20.15 uur föhnkapsel door leerlingen klas 1 en 2. De uitslag zal aan het eind van de avond bekend worden gemaakt. Oostburg verkoopt grond voor bouw van woningen OOSTBURG - De gemeente Oostburg gaat flinke stukken grond in de ge meente verkopen ten behoeve van de bouw van woningwetwoningen en be jaardenwoningen. Het gaat daarbij in de eerste plaats om een transactie met de regionale Zeeuws-Vlaamse woning bouwvereniging in Axel. Deze vereni ging bouwt veertig woningwetwonin gen en vierentwintig bejaardenwonin- gen in het bestemmingsplan Oostdijke in Oostburg. De Oostburgse gemeenteraad be spreekt. tijdens de vergadering van donderdag 25 november het voorstel om voor die bouw 64 kavels te verkopen aan de woningbouwvereniging. De ver koopprijs van de grond, bestemd voor de bouw van de woningwetwoningen vergt 8.341,- per kavel, terwijl de wo ningbouwvereniging voor de bejaar denwoningen ƒ6.673 - per kavel moet neertellen. De algemene woningbouwvereniging West-Zeeuwsch-Vlaanderen in Bres- kens wil 49 kavels bouwgrond in het be stemmingsplan Ghistelkerke in Bres- kens van de gemeente aankopen. De vereniging heeft er 49 woningwetwonin gen gebouwd. De verkoopprijs bedraagt 6.884,- per kavel. En dan is er het verzoek van Leenhout's aannemingsbedrijf bv in Sluis om 1620 vierkante meter bouwgrond aan te mo gen kopen in het bestemmingsplan 'Oostdijke' in Oostburg. Op dat terrein wil het bedrijf zeven woningen neerzet ten. De verkooopprijs bedraagt 72.74 per vierkante meter. B. en w. hebben geen bvezwaar tegen de grondverkoop. Ds. Ringnalda 25 jaar predikant AMSTERDAM - Ds L. Ringnalda, stu dentenpredikant te Amsterdam is don- derdeag 25 jaar predikant. Ds. Ringnalda, die8 juli 1924 werd gebo ren, begon in 1951 als predikant van de gereformeerde kerk te Aardenburg, waar hij stond tot 1955, toen hij naar Borne ging, Sinds 1963 is hij studenten predikant. onder redactie van Jacques Cats Bij de illustratie: het verborgen duinmeer, zoals Matthey het zag en Lekende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 23