Nieuw buitenpaviljoen huize Den Berg in Goes WERKGROEP WIL DRASTISCHE VERBETERING MARKT OOSTBURG Nieuw: Ftail de keelpijustiller. Antwerpen neemt voorzorgen schade najaarsstormen Marktbewoners namen zelf initiatief en lieten plannen ontwerpen Zal 't wel met een sisser af lopen, denkt u? DINSDAG 23 NOVEMBER 1976 Wissel Zeeuws - Vlaanderen DUIZENDEN ZANDZAKJES ALS BESCHERMING ONDERZOEK NAAR ZELF TE BOUWEN BESCHERM INC,SDIJK 'Reconstructie is hard nodig' OOSTBURG - De werkgroep 'verbete ring Markt Oostburg' gaal op korte termijn praten met b. en w. van Oost- Jburg over de plannen, die de werkgroep heeft laten ontwerpen. Volgens de le den van de werkgroep, die bestaat uit middenstanders, wordt het hoog tijd dat de markt van Oostburg een andet gezicht krijgt. Aangezien de gemeente Oostburg de laatste twintig jaar geen initiatieven in die richting heeft geno men. heeft de werkgroep de plannen makerij nu zelf ter hand genomen. Re heer P A. Robijn van de werkgroep 'erbetenng Markt' zegt: „Hetis zondei meer noodzakelijk dat er overgegaan wordt tot reconstructie van de markt, In de eerste plaats gaat de functie van de markt achteruit, bijvoorbeeld door het vertrek van de bussen. Bovendien, en dat is zekerzo belangrijk, is een deel van het winkelcentrum van Oostburg al da nig verbeterd, bijvoorbeeld door het aanbrengen van luifels en zelfs door de aanleg van een promenade. Wij kunnen gewoon niet achterblijven" De werkgroep heeft, alweer geruime tijd geleden, bouwstudio CHM Spierenburg uit Waterlandkerkje in de arm geno men. Dit bureau is uiteindelijk met een ambitieus plan gekomen, dal - behou dens een aantal wijzigingen - de goed keuring van de marktbewoners kon wegdragen. De heer Robijn over het plan: „We zijn ei vanuit gegaan dat de parkeerfunctie van de markt blijft bestaan Maar het aantal parkeerplaatsen wordt wel iets minder. Volgens de tekeningen is ei ruimte voor 41 auto's. De parkeervak ken. die nu recht zijn. zouden bijvoor beeld tot gevolg dat er aan de zijkanten van de markt, voor de horeca gelegenheden meer ruimte ontstaat voor een flinke verbreding van het voet gangersgebied". In de plannen wordt rekening gehouden met zes meter brede trottoirs. Op die trottoirs is dan volop ruimte voor het inrichten van terrassen, het plaatsen van vitrines en het neerzetten van bloembakken. De heer Robijn: „Mo menteel is het nagenoeg ondoenlijk om op een van die kleine terrasjes op de markt ongestoord een kopje koffie te nuttigen. Het verkeer komt op een korte afstand voorbij. Je zit er bepaald niet plezierig". In de nieuwe situatie is er vo lop ruimte voor die terassen. Parkeren In het midden van de markt (vanaf de huidige kiosk tot de denkbeeldig te trekken streep tussen 'Chez Rene' en de 'Vier Emmers') zou ruimte gemaakt worden voor het parkeren van 29 au to's. Daarnaast zouden voor de AMro- bank en hotel 'Mabesoone' nogeens tweemaal zes parkeerplaatsen worden aangelegd. De heer Robijn weer: „Op die verbeter je de verkeerssituatie op en om de markt aanmerkelijk. Wanneer een automobilist aan de Oostzijde van de markt geen plaatsje meer vindt, moet hij inde huidige situatie eerste de provinciale weg op om aan de west zijde van de markt naar een parkeer- plaatsjc te zoeken. Dat is een levensge vaarlijke situatie. Wanneer uitgegaan wordt van het plan, zoals wij dat heb ben laten ontwerpen, dan kan de auto mobilist draaien ter hoogte van 'De Vier Emmers' en 'Chez René'." Overigens heeft de werkgroep ten aan zien van het parkeren een belangrijke wens: „Er moetalles aan gedaan worden om de langparkeerders van de markt te weren". Volgens de heer Robijn om de langparkeerders van de kmarkt te we ren". Volgens de heer Robijn moet de automobilist middels grote borden ver wezen worden naar andere parkeergele- genhedcn in dekOostburgse binnen stad. De woordvoerders van de werk groep constateert „Elders is er vol doende ruimte Het oudste deel van het ziekenhuis wordt bijvoorbeeld neerge haald. Daar krijg je een prima parkeer plaats En dan heb je nog het Ledel- theater en het Kerkplein Nu komt het voor dat mensen, die met een bus naar de fabriek gaan en op de markt instappen, hun auto "s morgens vroeg op een parkeerplaats neerzetten. Die plaats ben je een hhele dag kwijt. Dat zelfde geldt voor kantootpersoneel. Er zijn genoeg uitwijkmogelijkheden" Sfei •er Om de sfeer op de markt nog verder te verbeteren pleit de werkgroep ook voor vervanging van de koele, hoge lichtmas ten. Door andere, sfeervoller verlich ting. De werkgroep vindt tenslotte dat er. bij de reconstructie, sierbestrating moet worden aangelegd. Woordvoerder Robijn: „Door de verbre ding van de trottoirs tot zes meter ont- staat een mooi voetgangersgebied op de markt. Wij menen wel dat een aantal te leggen voetgangersgebied niet onder broeken moet worden voor de twee straatjes aan de kWestzijde van de marktk. dus tussen "Chez René' en "Ma besoone" en tussen "Victory' en Zagers Het ene straatje bij "Mabesoone" heeft nauwelijks nog een functie. En de kbe- voorradingswagens, die nog wel gebruik maken van dat straatje kunnen natuur lijk via de Erasmusstraat rijden. De straat tussen 'Victory' en Zagers moet wel openblijven, bijvoorbeeld voor de Foto: De huidige Markt in Oostburg. ANTWERPEN - lil de provincie Ant werpen worden momenteel op ver schillende plaatsen maatregelen ge nomen met het oog op de in december te verwachten stormtijden op de Schelde. Momenteel stelt de Antwerpse dienst voor openbare reiniging 8500 zandzak- jes ter beschikking aan de bevolking in de omgeving van de kaaimuren en aan palende straten. Hoewel spring- en stormtyden ook in Antwerpen alsmaar hoger komen werd nog steeds geen werk gemaakt van de reeds lang ge plande veiligheidsmuur langszij de Scheldekaden. Struikelblok hierbij is de hoogte van de muur. welke sommigen zo laag mogelijk willen houden omwille van de toeristi sche attractie van het Scheldegezicht. Met het oog op de springvloeden rond de jaarwisseling werden door de dienst voor stadswerken voorheen al 5000 zandzakjes naar strategische plaatsen Vragen raadsleden Oostburg over opmerkingen gemeentesecretaris OOSTBURG - De Oostburgse gemeen- tcraadsfracties van KVP, CH/AR, Dorpsbelangen en Toerisme en PvdA/PPR/D'66 hebben het college vragen gesteld naar aanleiding van uit latingen van gemeentesecretaris P. J. I. Verhage over het afstemmen door de raad van begrotingspost 582. De brrotingspost handelt over het be schikbaar stellen van een bedrag van 10.000,- voor het uitoefenen van toe zicht op de campings en de strandpos- ten. De Oostburgse raad vond dat een derge lijk toezicht niet nodig is en stemde daarom tegen het bedrag. In de PZC van 20 november liet gemeentesecretaris Verhage zich uit in die zin dat het col legevan b. en w. het niet bij de beslissing van de raad zal laten zitten maar zeker zal proberen binnen de begroting naar' mogelijkheden te zoeken om alsnog tot een controle te kunnen komen. Gemeenteraad Oostburg wil opheldering over verbetering weg G roede-Oostburg OOSTBURG - De Oostburgse gemeen teraadsfracties willen b. en w. van Oostburg graag opheldering over de gehele gang van zaken rond het verbe teren van de weg Oostburg-Groede. De raad heeft de indruk dat er 'zelden zo ongemotiveerd is geantwoord op een vraagen dat er weinig of geen aandacht aan deze vraag geschonken is'. De partijen die alle achter hetschrijven, op initiatief van Dorpsbelangen en Toe risme opgesteld, staan, vinden dat er geen schot zit in de plannen die al jaren bestaan. Men wil graag antwoord op de volgende vragen: hoever zijn de onder handelingen met de landbouwers ge vorderd: hoeveel landbouwers zijn erbij betrokken; wat zijn de taxatieresulta ten; hoe het zit met de aanmelding voor DACW-subsidie in 1973 en hoe luidt het eventuele antwoord dat daarop is ont vangen; waarom reageert het college zo traag en hoe staat het met de onderhan delingen met de wegenbouwer en wan neer wordt er aan het werk begonnen. Het verbeteren van de weg - waarbij de raad vindt dat de attractie als toeristi sche route van de weg niet mag verdwij nen - zien de raadsleden als een stimu lans voor de woningbouw in de kern Groede en als een impuls voor de mid denstand. Voor 1978 wil de raad graag voltooide plannen op tafel zien. gebracht Om op alle onaangename ver rassingen voorbereid te zijn worden door de stadsdienst op verschillende plaatsen nog enkele duizenden zand zakken in reserve gehouden. Gelijktijdig ontvangen de Antwerpena ren. die na de watersnood van 3 januari 1976 een aanvraag tot financiële scha devergoeding Indienden vanwege het provinciebestuur formulieren voor een nieuwe aanvraag Deze nieuwe papieren zijn het gevolg van de wet van 12 juli 1976 en van het koninklijk besluit op 18 augustus 1976. Ondertussen was er vorige week in de Rupelgemeenten Rumst en Terhagen een volksvergadering om uit te zoeken Terneuzense politie treedt op tegen foutgeparkeerde fietsen en bromfietsen TERNEUZEN - De Terneuzense ge meentepolitie gaat streng optreden tegen jongeren die hun brommer of fiets op een hinderlijke wijze neerzet ten. Het is de gemeentepolitie gebleken dat, met name de laatste maanden de jeugd in dek Terneuzense binnenstad de tweewielige vortuigen op onverant woordelijke wijze parkeert. De kfietsen en bromfietsen worden neergezet op het tottoir maar in sommige gevallen ook op de rijbaan. Dit belemmert de door gang van voertuigen van doktoren, am bulances bevoorradingswagens, politie en brandweer. De gemeentepolitie meldt in een offi cieel communiqué dat men in de nabije toekomt strenger controle zal uitoefe nen en dat men in ieder geval niet meer waarschuwend al optreden maar alleen maar verbaliseert. AXELSE COMMISSIE ACHTER AANLEG BETONGOTEN KOEWACHT AXEL - De Axelse raadscommissie voor de gemeentebedrijven heeft don derdagavond unaniem positief geadvi seerd aan het college van b. en w. over het aanbrengen van betongoten met kolken in de Eikenlaan en aan het Zand te Koewacht. Met name echter het raadslid F. Impens (vvd) voerde nogal wat kanttekeningen tegen het voorstel aan. Hij vond dat er getwijfeld moet worden aande mate van last die oppervlaktewater in de be doelde buurt oplevert. Het geld zou be ter op andere plaatsen gebruikt kunnen worden, vond de WD'er. Hij noemde als voorbeeld de Molenhoek in Zuiddorpe. Commissievoorzitter wethouder J. Deurloo legde uit dat er klachten over last van oppervlaktewater zijn geweest. Een onderzoek van de Centrale Dienst heeft uitgewezen dat er wel degelijk overlast is, stelde de voorzitter. KVP'er P. A. C. H. Dierick vond dat de aanleg van de goten wel veel geld kost. Dat had hij er voor over omdat de men sen er mee geholpen worden. Raadslid J. Dieleman van de PvdA verwonderde' zich over het feit dat het waterschap Axeler Ambacht - dat in de buurt nog een veel groter aantal van dergelijke voorzieningen zal moeten treffen - met op de hoogte was van de voorgenomen werken van de gemeente Axel. Volgens wethouder Deurloo was het wa terschap in 1974 al op de hoogte van de klachten. Er zal nu alsnog contact wor den opgenomen. De heer Dieleman was voorts nog van mening dat er op verschillende plaatsen wateroverlast is ontstaan, omdat ver schillende mensen in het verleden op ei gen houtje sloten hebben gedempt Het raadslid vond het geen stijl dat de ge meente daar nu voor kan opdraaien. of zoals in Nieuw-Hellegat de plaatse lijke bevolking, materieel bijgestaan door de gemeente, haar eigen dijken kan versterken. In de Rupelgemeente Nieuw-Hellegat bouwden de door wa tersnood bedreigde bewoners tijdens de laatste weken zelf hun dijk. omdat de overheid het dijkenherstel in dit gebied al jaren uitstelt, waardoor de gemeente jaarlijks twee drie keer onderloopt. Volgende week worden gelijkaardende vergaderingen gepland voor de bewo ners van Wintham, Hungeng. Ruis broek. Noeveren en Boom. Uitslagen competitie bridgeclub Oostburg OOSTBURG - De uitslgen van de com petitiewedstrijden van de bridgeclub Oostburg luiden als volgt: Groep A: 1. mevrouw Christiaansen - Wagenaar 96, 2/3, echtpaar de Vuysten mevrouw Ros- seel - van der Plas 90. 4. H. Huisman- Neve 88, 5. echtpaar Faas 85,6. h.h. Re- myn - Ramondt 83, 7. dd Pieters- Risseeuw 81 (degradatie), 8. dd Visser- I Luteijn 81 (degradatie). Groep B: 1. hh Arkenbout-Ouweneel 168 i promotie), 2. dd Belderok-Bode 148 (promotie), 3. dd Risseeuw-Risseeuw 140, 4. echtpaar Visser 130, 5. echtpaar Barendregt 124, 6. dd Hoffman - Scott 115, 7. hh De Sutter-Poissonnier 110, 8. echtpaar Lammertink 109, 9. dd Drenth-Hamelink 106, 10. dd Poissonnier-Legrand 103, 11. hh Lan- gendijk - Drewes 96, 12. dd De Vries- I Gruson 91. Toneel- en zangavond Waterlandkerkje WATERLANDKEKkjE. De dorpsraad I van Waterlandkerkje houdt een toneel- en zangavond in het Dorpshuis in Wa- 1 terlandkerkje. De avond begint om I 19,30 uur. De toneelvereniging uit Waterland- i kerkje voert het toneelstuk 'Toffe Ton- 1 nie' op en het koor 'De heer is onze ba nier" zingt enkele liederen. Het batige saldo van de avond is bestemd voor de kas van de dorpsraad. Het is dit jaar voor de tweede keer dat men een toneel- avond houdt. Dameskoren Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen hielden bijeenkomst CLINGE - Op initiatief van de 'Koren- kring Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen' werd in het gemeenschapscentrum 'Mappertuus' te Clinge een bijeen komst gehouden voor leden van da meskoren met hun leiders. Op deze bij eenkomst waren 228 personen aanwe zig, allen leden en direigenten van de dameskoren uit Clinge, Sint-Jansteen, Heikant, Koewacht, Nieuw-Namen, Hulst, Terhole, Hengstdijk, Klooster- zande, Ossenisse, Terneuzen en Sluis kil. Omdat deze koren vaak de liturgie van huwelijks- en uitvaartdiensten helpen verzorgen, stond de bijeenkomst te Clinge dan ook in het teken van de zang tijdens dit soort diensten. Nadat pastoor J. van der Heijden van Clinge een inleiding gehouden had over de achtergrond van de liturgische kerk zang behandelide men drie liedem van de hedendaagse Nederlandse kerkmu ziek. De kerkkoren van Clinge, Heikant en Koewacht zongen daarna de drie lie- dern onder leiding van de heer P. de Pundert uit SinWansteen. Omdat dit drie liederen uit huwelijksmissen wa ren, werden daarna drie liederen uit uit vaartmissen bekeken. Het kerkkoor van Sluiskil zong, onder leiding van zuster Victorine, deze liederen. De dag werd besloten met het gezamenlijk instude ren. onder leiding van de heer P. de Pun tert, van twee liederen bij uitvaartdien sten. Besloten werd spoedig weer een' bijeenkomst voor dameskoren tehou- den. brandweer. Maar ook daarvan zou slechts in noodgevallen gebruik ge maakt dienen te worden. Je kunt het trottoir daar dus gewoon door laten lo pen. maar aan beide zijden gebruik ma ken van schuine garagetegels." Met die plannen stapt de werkgroep binnenkort naar de gemeente. De heer Robijn: „We kunnen de gemeente na tuurlijk niet gaan dicteren wat er ge daan moet worden, maar we vinden wel dat we een belangrijke stem mogen hebben bij de totstandkoming van plannen. Daarnaast is het overigens zo dat er, sinds de totstandkoming van de huidige markt (net na de oorlog) niets meer aan de gang is. Wij vinden dat het hoog tijd wordt en daarom hebgen we zelf het initiatief genomen. Erzijn in het verleden trouwens weieens informele besprekingen geweest met gemeente vertegenwoordigers en ik heb wel de in druk gekregen dat men ervan overtuigd is dat er iets moet gebeuren". De woordvoerder van de werkgroep stelt tenslotte met nadruk: „Dit alles moet echt niet gezien worden als een uitoefenen van pressie op het gemeen tebestuur. We willen niks ten nadele van VB en W zeggenl Alleen betreuren we het dat het allemaal zo lang duurt en dat er zo weinig gebeurt". ADVERTENTIEI We weten nog met welk geluid het geeft, als het laatste restje aardgas uit de Groningse bodem komt. We horen dat pas in de volgende eeuw Maar hoe later we 't horen, des te beter Daar zijn allerlei goede redenen voor. Aard-' gas is bijvoorbeeld een 'rustige' energie: het wordt kris kras door heel Nederland vervoerd, in een ondergronds buizensysteem. Je ziet het niet en je hoort het niet. Daarom is het verstandig om zo lang moge lijk te doen met wat we hebben. Door nü al op aardgas te besparen. Hoe7 Door bijvoorbeeld een graadje lager te stoken. Een graadje minder scheelt echt met zoveel in behaaglijkheid. Maar het scheelt wel een grote hoeveelheid brandstof. Als alle aargasverbruikers in Nederland een jaar een graad lager stoken, komt er zoveel gas vrij dat alle Limburgers zich daarmee een jaar kunnen verwarmen En dit mag toch wel een positief geluid worden genoemd. Gezamenlijke publikatie van het Ministerie van Economische Zaken.de Vereniging van Exploitanten van Gasbedrijven in Nederland (Vegin)en N.V.Nederlandse Gasunie c.vresDOPaem.eaa>es M-itusi:- G: ^,;en versland>g met energie Floxil zuigtabletten helpen snol. viióVdat uw keelpijn erger wordt. Twee krachtig werkende antiseptic! bestrijden uitbreiding van keel- en mondholte-infecties. U kunt weer slikken en praten zonder pijn Floxil. Aangenaam zachl van smaak 24 Zuigtabletten in handige ordrukstrips. f3.95. doord HERINGERICHT WOONHUIS AAN GROTE KADE PLAATS VOOR 8 PUPILLEN GOES - Het zwakzinnigenintemaat huize Den Berg in Goes heeft sinds enige tijd de beschikking over een 'bui- tcnpaviljoen'. In dit paviljoen - een her ingericht woonhuis aan de Goese Grote Kade - verblijven zeven (binnenkort acht) pupillen van huize Den Berg. die er een zo zelfstandig mogelijke huis houding voeren. Ze worden begeleid door vier groepsleidsters. Op 3 decem ber 1976 wordt het buitenpaviljoen of ficieel ingebruik genomen door de bur gemeestervan Goes, mr. F. G. A. Huber. De staatssecretaris van volksgezond heid en milieuhygiëne. J. P M Hend riks. verleende eind februan 1976 toe stemming voor het inrichten van het buitenpaviljoen als dependance van huize Den Berg. De staatssecretaris verbond er de voorwaarde aan dat het aantal bedden in de dependance niet meer dan acht mag bedragen. Die be dden worden afgetrokken van het totale beddenbestand (106) van Den Berg. zo dat er in feite het aantal bedden in het internaat geüjk blijft. Directeur H. E. van Berkel en pedagoog W. Catshoek van huize Den Berg benad rukken dat het paviljoen niet be schouwd mag worden als een 'fasete huis). „Het gaat bij ons om pupillen die net op het randje zitten. Ze zijn eigenlijk te goed voor een inrichting en net niet goed genoeg voor een fasehuis", aldus de heren Van Berkel en Catshoek. „Maar ze blijven wel inrichtingsbehoef- tig". De staf van Den Berg is bijzonder blij dat het buitenpaviljoen ingericht kon worden. Aan de ene kant is het daardoor mogelijk een aantal 'betere' pupillen uit de sfeer van een inrichting te halen en aan de andere kant is er in huize Den Berg zelf wat meer ruimte vrijgekomen. „Dat heeft al tot gevolg dat we een groep die overdag op de tweede verdieping verbleef, naar de begane grond hebben kunnen verplaatsen Dat is een heel wat betere situatie", zegt directeur Van Be rkel. Kosten In het buitenpaviljoen is een grote huiskamer, tevens ontvangstruimte, ingericht, een eetkamer met open keu ken. een ruimte voor de groepsleiding en voor iedere pupil een eigen zit- slaapkamer. De totale inrichtingskos ten bedragen ongeveer 40.000 en een en ander is verzorgd door de eigen diensten van Samivoz, de overkoepe lende instelling waartoe huize Den Berg behoort De inrichting is zoveel mogelijk in overleg met de pupillen en hun ouders geschied. Pedagoog Catshoek wijst erop dat er in het buitenpaviljoen gestreefd is naar een 'kleinschalig gebeuren', open naar de samenleving en met meer mogelijk heden om aan de persoonlijke wensen van de pupillen tegemoet te komen. „In het internaat stond het groepsgebeuren meer op de voorgrond, nu gaat het heel duidelijk om een andere leefsituatie", vertelt de heer Catshoek. „De heel nad rukkelijke bevoogding moet langzaam wegvallen De pupillen moeten als het ware spelenderwijs naar meer zelfstan digheid toegroeien. Ze doen bood schappen. verrichten huishoudelijke bezigheden en helpen mee koken" De Minibeurs Philippine werd goed bezocht Philippine - De middenstandsvereni- fiins van Philippine hield in 'De Meer paal' een zosehnaamrie kminibcurs. Aan dezekheurs deden 1(! standhouders mee die allen geschenken beschikhk- baar stelden voor de bezoekers. De ca deaus werden uitgereikt door 'Mister X'. Onder deze geschenken waren een boormachine en een draagbare radio. Tijdens de twee dagen dat de beurs geopnd was kwamen er zo'n 2 a 3000 bezoekers. Gezien het succes ervan is men zeker vanplan volgend jaar door te gaan met een soortgelijk gebeuren Men zit dan alleen met het probleem hoe men het steeds groter wordende aantal deelne mers moet brengen Zevac hield laatste kampioensrit AXEL - In Axel hield deZeeuws Vlaamschc Autoniobielsport Club (Ze vac) 'De Vijverhofrit'. Het was de laat ste kampioenschapsrit van de Zevac en tevens de laats meetellende ril voor het provinciaal kaarlces-kampioenschap. Uitsluitend bij uw drogist cn apotheek. Volgens de heer Catshoek zijn er mo menteel in Den Berg nog meer pupillen die voor plaatsing in het buitcnpavil- joen in aanmerking kunnen komen. Daarvoor zijn op dit moment weinig mogelijkheden. De staf van Den Berg hoopt dat er voor deze 'top' van de in- temaatsbevolking mogelijkheden ko men als het internaat vernieuwbouwd kan worden. 'Het streven is dan in het algemeen meer naar een woongemeen schap in plaats van een internaat', on derstreept directeur Van Berkel. „Daarin worden we nu gehandicapt door de gebrekkige accommodatie". Er kwamen vrij veel equipes aan de start die vanaf 18.31 uur konden vertrekken. De vrij pittige rit was uitgezet in de om geving van Axel en Sas van Gent De equipes kwamen allemaal vlot naar de finish. De weergoden waren de rijders goed gezind wat, de organisatoren heel wat schrapwerk bespaarde De uitslagen luiden: A-klasse- 1 D. Hendrikse-E. Voerman. Hulst (Mazda) 122 strafpunten; 2 M. IJsebaert - H. Ha- selager (opel) 234 pnt; 3 C. Stolk - E. Ku- pers. Vlissingen, (Toyota) 320 pnt; 4 T. en W. van Tiggelen, Biervliet/IJzendijke, (Citroen) 408 pnt: 5 F. Hamelink - J Cor nells. Zaamslag/IJzendijke. (Opel) 467 pnt. B-klasse: 1 M. van der Est W. Piening. Kortgene/Kamperland (Daf) 180 pnt; 2 de heer en mevrouw Dingemanse, OosUSouburg (Fiat) 215 pnt; 3 R. Musch - H. Buysse. Terneuzen (Mazda) 240 pnt: 4 de heer en mevrouw H van Hoey. Sint Jansteen (Ford) 243 pnt: 5 B. en N. Tramper. Vlissingen (Datsun) 292 pnt. pedagoog benadrukt dat het niet in de bedoeling ligt van de pupillen 'gewone mensen' te maken 'Ze zijn en blijven natuurlijk gehandicapt", betoogt de heer Catshoek. Directeur Van Berkel stelt dat er in Den Berg naartoe gewerkt wordt om de pu pillen dieniet echt inrichtingsbehoeftig zijn, of daar bovenuit groeien, te laten verhuizen naar andere voorzieningen. „We zoeken heel bewust naar een plaatr sing van de pupillen waar ze het beste tot hun recht kunnen komen. In overleg met de ouders zijn we dan ook nog steeds bezig met het plaatsen van de pupillen in de meest geëigende omge ving", verduidelijkt de heer Van Berkel. De ruimte die daardoor in Den Berg vrijkomt, blijft overigens niet lang on bezet. „Er is een groep in Zeeland, waar voor behoefte bestaat aan een plaatsing in een inrichting. Dat zijn met name ou dere gehandicapten die meestal nog thuis verblijven. Daar is een wachtlijst van. De afgelopen maand hebben wij al zes mensen uit die groep opgenomen", zegt de heer Van Berkel „Daarbij leg gen wij wel de nadruk op pupillen uit de regio. We hebben procentueel gezien al het hoogste aantal Zeeuwen in de in richting en dat willen we zo houden" Foto: het nieuwe buitenpaviljoen van huize Den Berg aan de Grote Kade te Goes ifolo PZC). HengstenshowDen Bosch 's-HERTOGENBOSCH - Op 7 en 8 ja nuari wordt in de Brabanthallen te Den Bosch een centrale keuring van hengsten alsmede een grote show van Welsh-pony hengsten gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 22