Johan Vernimmenvierde jubileum als IwartePietengaanoverophoppigerpils. $140* 'De Reisduif officieel in Antwerpen gepresenteerd Uitslagen van de OZO-competitie Hulst DINSDAG 23 NOVEMBER 1976 Wissel Zeeuws-Vlaanderen WEEKBLAD VOOR DUIVEN LIEFHEBBERS BLAD ZAL AAN EEN DUIDELIJKE BEHOEFTE VOLDOEN" ANTWERPEN - Het internationale weekblad voor de duivenliefhebber 'De Reisduif is vrijdagavond in Antwer pen officieel gepresenteerd. Het eerste nummer van het internationale blad is vrijdag toegezonden aan alle duiven- liefhebbers en duivenlokalen in Vlaams België en Nederland. Ter gele genheid van die gebeurtenis werd vrij dagavond een bijeenkomst in Antwer pen gehouden. De heer J. Somers, ondervoorzitter van de koninklijke Belgische duivenlief- hebbersbond en voorzitter van het dis trict Antwerpen van die bond hield ter gelegenheid van dit gebeuren een toe spraak. Hij zei ondermeer dat de pro vinciale afdeling Antwerpen altijd be reid is om met duivenliefhebbers te dis cussiëren over de duivenpsort in het al gemeen. De doelstelling van het blad, een onafhankelijk en opjectieve voor lichting achtte hij een zeer moeilijk haalbare zaak.,Het klinkt misschien al lemaal fel en prachtig, maar het zal moeilijk haalbaar zijn." Volgens de heer Somers moet het blad ook de malaise in de Belgische* duivensport aan de orde stellen. De heer Somers signaleerde een ziekte in de verkoop van duiven. „We 'Open bejaardenwerk' te Zaamslag houdt filmmiddag ZAAMSLAG - Het comité 'Open Be jaardenwerk' te Zaamslag heeft voor woensdag een extra filmmiddag inge last, waarop de heer Van de Wege uit Terneuzen een aantal door hem zelf gemaakte films uit de omgeving ver toont. Deze bijeenkomst is gratis toegankelijk en begint om 14.00 uur in 'De Rank'. De Sint Nicolaasviering is voor de be jaarden gepland op vrijdag 3 december om 14,00 uur in 'De Poort'. Na het be zoek van de Sint zullen de aanwezigen kunnen deelnemen aan enkele spelle tjes bingo. Het kerstfeest met de bejaarden wordt gevierd op dinsdag 21 december om 15.00 uur in 'De Poort' met zang en ver haal en aansluitend daarop in 'De Rank' met een gemaansxhappelijke koffieta fel. Voor dit laatste kan men zich op donderdag 9 december in 't Hoekje op geven tussen 2 en 4 uur. m GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 15.15-16.30 uur: uitzending Nomen Ne- scio. HOLST - StLiduinaziekenhuis, 15.05- 16.30 uur: uitzending radio Nightingale, MIDDELBURG - Concert- en gehoor zaal, 20 uur: lezing door dr. D. van Ooyen. OOST-SOUBURG - Hervormde kerk, 20 uur: jubileumconcert hervormd kerk koor. VLISSINGEN - 'De Piek', 20.45 uur filmvoorstelling. Bioscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Max Havelaar, 14 jr Luxor, 20 uur: De rechter- cn dc linker hand van de duivel, 14 jr. GOES - Grand, 20 uur: Delaatste schiet giganten, 18 jr. HULST - De Koning van Engeland, 20 uur: All the Presidents men, 14 jr; 20.30 uur: Het Deense sleutelgat, 18 jr. MIDDELBURG - City, 20 uur: One flew over the Cuckoo's nest, 18 jr. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Liefde die voor het grijpen ligt, 18 jr. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: All the presidents men, a.l. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Vro lijke sex in wellustig Tirol, 18 jr. Tentoonstellingen BERGEN OP ZOOM - Stichting ETC expositie, 13.30-17 uur: werken R. Enge len. GOES-Lunchcafé Stadhuis: werken W. de Rijk. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, 10-12 en 13-17 uur: werken Don Maris. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. MIDDELBURG - Zeeuws Kunstenaars centrum, 14-17 uur; werk van 10 edels meden en H. van den Broeke. Kunstzaal Van Ben them en Jutting, 9-18 uur: Oude prenten en landkaarten. Zeeuws Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: Tuinaanleg op Walcheren in de 18e eeuw. Galerie Pictura, 11-17.30 uur: schilde rijen van Sonja Geverdinck en aquarel len van Mathieu Simmer. Rijksarchief. RPA tentoonstelling: 'Kweekmosschen en paedagen. NISSE - Galerie 'De Mooie staak', 9-20 uur: werken de heer Messemaker. TERNEUZEN - Artikof. 8-18 uur: wer ken An en Leo van Witsen. Wereldwinkel, 10-17 en 19-22 uur: Ener gie educatief. Museum, 14-17 uur: grondstoffen weven, breien. VLISSINGEN - Hal stadhuis, 8-12.30 en 13.30-17 uur: NKS kijkmap: grafische werken. 1JZENDIJKE - Streekmuseum WesV Zeeuwsch-Vlaanderen, 10-17 uur: ama teuristische kunst. kunnen niet optreden omdat we geen zekerheid hebben en geen vaste gege vens hebben. Maar als we die hadden zouden we het zeker doen. Ik hoop over igens dat het blad objectieve en onaf hankelijke informatie geeft aan de dui- venkenner." De bijeenkomst werdgeo- pend door de heer L. Flamee, project manager van 'De Reisduif, en zelf dui- Sinterklaas bezocht Hoek HOEK - Zaterdag deed Sinterklaas vergezeld van een groot aantal zwarte pieten zijn intrede in Hoek. De Sint ge zeten in een grote old-timer opgewacht door de Hoekse drumband 'De Roffe- laars' en de boerenkapel van de 'Vlie gende Hollander' uit Terneuzen. Op de markt verwelokmde wethouder R. Barbé de Sint namens de bevolking De heer C. van 't Hoff, voorzitter van de plaatselijke middenstandsvereniging, vroeg of de zwarte pieten vooral in Hoek hun inkopen wilden doen. In een uiU voerige toespraak riep de Sint de be vol- venliefhebber, In zijn toespraak zei de king op in Hoek een prettige woonsfeer heer Flamee ondermeer dat 'De Reis- te helpen opbouwen, duif een Belgische uitgave is van het Vervolgens werd een rondrit gemaakt Bugel-concern, met medewerking uit door het dorp. Voorde leerlingen van de Hulpcentra NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, tel. 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Terneu zen, tel. OliöO-4444. THOLEN - Tel. 0011. alle delen van het Vlaamse land. „Een enquête", volgens de. heer Flamee „heeft in België en Nederland en in an dere landen van Europa uitgewezen dat het blad aan een duidelijke behoefte zal voldoen." Tot de andere sprekers behoorde on dermeer de dierenartsen dr. P. Leman- hieu en dr. G. d'Handt, die de dierge neeskundige aspecten van 'De Reisduif toelichtten. Beide dierenartsen zijn ook verbonden als medewerkers aan het blad. W inkeliersvereniging 'Ons Belang' bijeen IJZENDIJKE - De winkeliersvereni ging 'Ons Belang' uit lJzendijke kwam in zaal 'Hofzicht' te lJzendijke bijeen. Voorzitter C. Marteijn heette de vele aanwezigen welkom en zei dat het be stuur de bijeenkomst had belegd in verband met het ontvangen enquête formulier van de gemeente Oostburg in verband met de nieuwe winkelslui tingswet die op 1 juli in werking treedt. Daar men dan niet langer dan 52 uur geopend mag blijven wil het bestuur gaarne in het belang van het kopend publiek in deze openingstijden een een heid brengen. De voorzitter wijst er op "dat dit alleen op vrijwillige basis kan geschieden en ieder vrij is van de door het bestuur voorgestelde tijden af te wijken. Na van gedachten te hebben gewisseld kon men zich in grote meerderheid met het standpunt van het bestuur vereni gen. Dit schema zag er als volgt uit: ie dere werkdag van 8'tot 12 en van 13 tot 18 uur, behalve woensdag van 8 tot 13 uur, koopavond vrijdag tot 21 uur en de zaterdag tot 17 uur. Naar aanleiding van de succesvolle showbeurs zal men trachten ook in 1977 een dergelijke beurs te houden. Veel belangstelling bij aankomst Sint in Breskens BRESKENS - Zeven zwarte pieten vergezelden zaterdagmiddag de Spaanse goedheiligman toen hij met een vissersboot arriveerde in de oude veerhaven te Breskens. Daar werden de Spaanse gasten verwelkomd door we thouder J. Vergouwen van de gemeente Oostburg en de heer O. de Witte van de Breskense winkeliersvereniging. Vervolgens begaf de Sint zich naar de wagen van Veilig Verkeer Nederland alwaar hij en de zwarte pieten hun ogen lieten testen. Ook de vele belangstel lenden maakten gebruik van deze gele genheid om hun ogen gratis te laten tes ten. Hierna volgde een rondrit in een open auto door het dorp. Sint en zijn pieten werden daarbij begeleid door het majorettenpeleton uit Terneuzen en de drumband Breskens-Groede. Donder dag en vrijdag 3 december brengt sin terklaas een bezoek aan de Breskense basisscholen. klassen 1 en 2 van de basisschool werd een filmvoorstelling gehouden in het kerkcentrum, terwijl de kleuters in de gehoorzaal keken naar 'Repelsteeltje' gespeeld door de plaatselijke kleuter leidster. Alle 300 kinderen mochten een traktatie in ontvangst nemen. 'De Kloorianen' opende carnavalsseizoen KLOOSTERZANDE - Zaterdagavond is het carnavalsseizoen te Klooster- zande met een zeer druk bezocht carna valsbal in hotel Van Leuven geopend. Voorzitter R. de Waal van de carnavls- stichting 'De Kloorianen' stelde daar bij enige nieuwe gezichten voor. Om te beginnen Theo van Meelen, die als PrinsDokusIdenieuweprins-carnaval CUTSUS is. Vervolgens de twee nieuwe hofda- u» mes mejuffrouw Mattie Vermorken en IN 10UWG t6GltCChnick mejuffrouw Marita Burm. De stichting kreeg ook een nieuwe 'champétre' in de persoon van de heer Jan Vermue. Wies Boogaart, die 5 jaar de prins- carnavalsscepter zwaaide, dreeg een nieuwe functie. Naast de Raad van Elf treedt hij op als 'Minister van ceremo nie en protocolair zonder protefeuille'. HULST-Op hel sportveld OZO, nabij Hulst werden vier voetbalwedstrijden gespeeld in de eerste klas van de OZO- competitie. De uitslagen luidden: Monke.v I-Lampo: eindstand 3-0 na een ruststand van 0-0. Van (Ie Lavoir maakte de drie doelpunten voor Trim- vereniging Parochie Bar - Van Waes/Verstraeten: eindstand 5-1 na een ruststand van 1-1. W, van de Gucht, F. Pauwels (2), M. Buys en L. Vaerewijk maakten de doelpunten voor Parochie bar. W. Verstraeten maakte het doelpunt voor Van Waes/Verstraeten. Centrum I-Petit I: eindstand 4-1 na een ruststand van 1-0. R. Pauwels (3) en R. Taelman maakten de doelpunten voor Centrum I. B. Passemier maakte het doelppunt voor Petit Paris 1. De stand in de eerste klas luidt' 1 Niks I 11-15 (21-15). 2 Parochie kBar 10-13 (22-13), 3 Petit, Paris 11-12 (17-16). 4 Centrum 111-12 (16-13), 5 Trimvereni- ging I 10-10 (13-10), 6 Lampo 11-10 (17-17). 6 Lampo 11-10 (17-17). 7 Monkey I 11-9 (8-12), 8 Van Waes/Verstraeten 11-5(13-31). De uitslagen in de tweede klas luidden: Monkey n - Petit II: eindstand 4-2 na een ruststand van 2-0. F. de Belie. Th. Verschueren (2) en E, Weemaes maak ten voor Monkey II de doelpunten M. van de Walle maakte voor Petit Paris de Noens - Stoffels/Wuytack: eindstand 1-3 na een ruststand van 1-1. P. de Mun ter maakte voor Noens het doelpunt. G. Dam en J. Faasse <2i makten voor Stof- fels/Wuytiack de doelpunten. Niks II - Trimvereniging II. eindstand 3-2 na een ruststand van 1-1 J. de Bruyn maakte voor Niks II de drie doelpunten. A. Oliehoek en F. Heijens maakten voor Trimvereniging II de doelpunten. De stand in de tweede klas luikdt: 1 Stoffels/Wuytack 10-16 (17-6). 2 Noens 9-13 (14-5), 3 Trimverenigingkll 10-11 (12-10), 4 Monkey II 9-11 (9-7). 5 Niks II 9-7 (10-19) 6 Petit Paris II10-6 (13-20). 7 Centrum II9-1 (2-10). Onder 'de vele aanwezigen waren ook deputaties van zusterverenigingen uit Sas van Gent, Lamswaarde, Terhole en 'De Grote Groenen' van Groenendijk' met zijn gezelschap. De Kloosterandese boerenkapel 'Windkracht Negen' bracht de nieuwe prijs en zijn gezel schap een serenade. Het majorettenpeloton 'Kloortje zorde vooreen show, hetorkest 'The New Ang les' onder leiding van Et. Steijaert zorgde voor het muzikale gedeelte van de avond. Sinterklaas bezoekt Zaamslag ZAAMSLAG-Zaterdag4 december zal Sint Nicolaas, op uitnodiging van de winkeliersvereniging Zavo een bezoek brengen aan Zaamslag. Gemeente- en Zavobestuurzulien hem ontvangen om 2 uur in het voormalige gemeentehuis. De harmonie 'De Volharding' en een ma- jorettencorps zullen de intocht begelei den. Voor grotere kinderen is er dan om half 3 in 'De Poprt' een filmvoorstelling, terwijl de kleinere kinderen om 3 uur worden getrakteerd in 'De Rank'. Bejaarden Nieuw-Namen bezochten Antwerpen NIEUW-NAMEN - Onder leiding van voorzitter J. Lockefeer maakten de le den van de 'R.-K. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden' van de afdeling Nieuw-Namen een excursie naar Ant werpen. Daar bezochten zij de 'Wiener IJsrevue'. Na afloop werd ook nog een bezoek gebracht aan de linker Schelde-oever nabij 'Sint-Anneke'. KLOOSTERZANDE - In zaal Van Leu ven te Kloosterzandc werd de eerste les gegeven van de cursus 'Nieuwe teelt- techniek' voor de leden van de 'Agrari sche Commissie Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen' en jonge zelfstandige agrariërs. Spreker was de heer Th. Hiel. hoofdas sistent Rijks Landbouw Voorlichtings Dienst uit Hulst Spreker behandelde eerste de droogte van de afgelopen zo mer en de reactie daarop van de gewas sen. Vervolgens wees hij op de oorzaken, van het verschillend ondergaan van de gevolgen van de droogte door die ge wassen. Tenslotte behandelde hij het profiel van de grond en het rendement van een overbemesting en een droog jaar. De tweede les op dinsdag 23 november begint om 19.30 uur. Als spreker treedt dan op de heer J Kodde uit Goes. Hij behandelt profielbeoordeling en verbetering. Hulster Ambacht: verhoging van zuiveringslasten HULST - Het dagelijks bestuur van het waterschap Hulster Ambacht stelt de algemene vergadering voor de zuiver ingslasten van j' 10,- tot 12,50 per inwoner-evalent te verhogen. Het algemeen bestuur van het water schap vergadert vrijdag 3 december in het gemeenschapscentrum 'Den Dul- laeet' te Hulst. Het dageliks bestuur wijst erop dat de kosten in het algemeen zijn toegeno- Bewoners Breskens willen een buurtvereniging BRESKENS - Vrijdagavond kwamen bewoners van het Breskense Oranje plein massaal op voor het bijwonen van een vergadering, die tot doel heeft het oprichten van een buurtvereniging. Aanleiding hiertoe is verontrusting bij de bewoners over het leefklimaat van het Oranjeplein, dat nar de mening van de bewoners sterk achteruit gaat, vooral wat betreft het uiterlijk aan- De troosteloze aanbliik van het Oranje plein willen de bewoners drastisch ver anderen door het aanbrengen van een nog nader te bepalen aantal voorzienin gen. In verband hiermee hebben de be woners het voornemen hierover bin nenkort met het gemeentebestuur van Oostburg van gedachten te wisselen. Tijdens de bijeenkomst werd een be stuur gekozen dat onder voorzitter schap staat van de heer C. Mikhout. Parochiaal dameskoor vierde Sint Ceciliafeest SAS VANGENT-Indezaal vancafé'Het Oude Raedhuys' te Westdorpe, vierden dedames van het parochieel dameskoor uit Westdorpe hun jaarlijks Sint Ceci liafeest. Hieraan voorafgaand werkte het dames koor in de Parochiekerk aan een eucha ristieviering mee. Zij zongen daarbij een meerstemmige mis en enkele Neder landse kerklitederen. De voorzitster mevrouw J. de Witte, idankteled en. organ istendirigentvoorde samenwerkmgendegoedeopkomstnaar repetitie en kerkdiensten. Pastoor Dieiick was het zangkoor ook erkentelijk voor de vele goede diensten die zij de parochie verleenden. Hierna weirien de leden een maaltijd aangebo den waarna men zich met een dansje en diverse gezelschapsspelen. Notaris De Kok sprak voor r.-k. vrouwengilde OOSTBURG - Notaris G. L. de Kok uit lJzendijke hield voor het katholiek vrouwengilde in Oostburg een lezing over 'Het huwelijks goederen- en er frecht'. men. waardoor een verhoging van de In een kort tijdsbestek trachtte hij ver heffing met 25 procent noodzakelijk is. schillende punten te belichten die bij Tijdens de algemene vergadering van deze problematiek een rol spelen. De het waterschap komt ook de begroting verschillen tussen het Nederlandse en voor 1977 aan de orde, evenals de plan- hetBelgische rechtkwamen ondermeer L enkèle wegen te verbreden en/of ter sprake, terwijl ook de voor- en nade- te versterken. De vergadering begint om 19 u STOPPELSDIJK - Zaterdag vierde de heer Johan Vernimmen zijn 25-jarig ju bileum als dirigent-organist van het parochiaal gemengd zangkoor van Stoppclsdijk. In verband met dit jubi leum zong het gemengd zangkoor tij dens de Eucharistieviering in de Stop- peldijkse kerk de Nederlandse barok- mis vna C. van Haperen. Pastoor C. Backx ging bij deze Eucharistieviering voor en hield de predicatie, die als thema had: de man en de mensen rond het koor. Na de eucharistieviering overhandigde pastoor Backx aan de jubilaris de gou den medaille van de Nederlandse Sint-Gregoriusvereniging en het ca deau van het Stoppeldijkse parochie bestuur onder couvert. Van de receptie len van hjuwelijksvoorwaarden orde kwamen. Andere belangrijke ge sprekspunten waren het maken van een testament, de geldigheid van: zelfge schreven beschikkingen. Tijdens de pauze was er gelegenheid om schrifte lijke vragen in te dienen. Van deze gele- genheid werd goed gebruik gemaakt. De belangstelling voor deze avond was re delijk. Sint bezocht Koewacht KOEWACHT - Op uitnodiging van de winkeliersvereniging 'Wiveko' uit Koewacht maakte Sint Nicolaas een rondgang door Koewacht. De goedhei ligman werd afgehaald op 'Het Zandt' aan het café van de heer Jac. de Vlïeg- her. Na de rondgang werden de kinderen aan het patronaat getracteerd op verrschil- lende versnaperingen, terwijl de voor zitter van de winkeliersver. de heer H. Nelemans de Sint officieel ontving. Wethouder Apers was namens het ge meentebestuur van Axel aanwezig, hetwelk door de 'Wiveko' zeer op prijs werd gesteld. De fanfare 'Concordia' van Overslag vergezelde de Sint op zijn rondgang. Vogelshow te Sluiskil SLUISKIL - In de zaal van café Dal- linga te Sluiskil houdt de vereniging 'De Sluiskilse Vogelvrienden' zaterdag en zondag een vogeltentoonstelling. Er zijn onder meer kanaries, grasparkie ten, tropische vogels, grote parkieten en kwartels te zien. Verder is er een bloemenshow van bloemenhuis 'Marcella'. De tentoonstel ling is zaterdag geopend van 14.00 uur tot. 22.00 uur en zondag van 10.00 uur tot 18.00 uur. 'De Azijnhalzen' houdt filmavond IJZENDIJKE - Zaterdag om 20.00 uur, wordt door de carnavalsvereniging 'de Azijnhalzen' in hun residentie café Hofzicht voor iedere belangstellende vertoond van het carna- Deze film is gemaakt door de familie maakten velen gebruik om de heer Ver nimmen hun gelukwensen aan te bie den. Koor en genodigden begaven zich yervolgens 'Het Wapen van Zeeland', waar men aanzat aan een diner. De voorzitter van het parochiaal koor. de heer F. Amendt, Van de Vijver. Ter omlijsting van dit sprak de jubilaris toe en overhandigde Pr°gramma wordt er bingo gespeeld en hem namens het koor een geschenk on- 1S er gelegenheid voor een dansje op het der couvert. mortier-orgel. ADVERTENTIE 'EMM' probeert nieuwe leden aan te trekken KOEWACHT - Om de muziekvereni ging 'EMM' van Koewacht in de toe komst een beetje aantrekkelijker te maken voor de jeugd, opdat er zich wat meer leerlingen zouden aanmelden, heeft 'EMM' besloten om de bijbeho rende drumband ook in uniform te stken. Om de kosten hiervoor te dekken, heeft het bestuur besloten om tot medio 1977 in de gemeente niet meer op te treden, alsook tot half '77 niet meer aan festivals of dergelijke deel te nemen. Dit om zoveel mogelijk on kosten te sparen. In verband met het vergrijzen van de vereniging, hopen ze op deze manier de muziekvereniging wat aantrekkelijker te maken voor de jeugd. Kinderen van NSM werknemers vieren sinterklaasfeest SLUISKIL - Zaterdag 4 december wordt het St.-Nicolaasfeest gevierd voor de kinderen van NSM werkne- Dit feest is in 'de Hafle' te Axel. Het een clown-goochelaar. Om de zaal te versieren kunnen de kin deren een tekening of werkstukje inle veren bij dejDortier van de NSM. Ook zij die een liedje willen zingen zullen hier voor gelegenheid krijgen. Straten Nieuwvliet krijgen naam OOSTBURG - De verschillende straten in het bestemmingsplan 'Nieuwvliet - Bad-Oost' in Nieuwvliet krijgen een naam. Donderdag behandelt de Oost- burgse gemeenteraad een voorstel van b. en w. om de verschillende straten de volgende namen te geven: Heggerank, Lamsoor, Lepelblad. Liguster en Zoute- rik. B. en w. voegen er, overigens aan toe: „De namen zijn ontleend aan de duinflora." 'De Steltkluut' maakte excursie TERNEUZEN - Onder leiding van de heer B. M. Grootjans maakten een twintigtal leden van de vogelwacht 'De Steltkluut oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen' zondag een excursie naar het Braakmanbos, waar ze het zuide lijk gedeelte bezochten. De heer Groot jans wees de leden op de slaapplaats van een veertigtal ransuilen. Ze kon den de bomen, waar de vogels verble ven, tot op ongeveer4 meter benaderen. In het bos zag men ook nog goudhaan tjes, pimpel- en koolmezen en in de lage weilanden de tureluur, de blauwe reiger, de kemphaan en de welp, terwijl men op het water van het Isaballakanaal de doodaars, de wintertaling en enige wilde eenden aantrof. Verder zag men ook al de echte winter vogels. zoals bontekraai, kramsvogel, kouw en zwarte kraai, terwijl men in het riet de ijsvogel opmerkte. Tweede rondgang sint door Groede GROEDE - Zaterdag 4 december maakt de sint voor de tweede maal een rondgang door Groede. Hij doet dit op uitnodiging van de winkeliers- en dorpsvereniging Groede. Om 14.00 uur vertrekt hij van de Markt, voorafgegaan door de muzikanten van Breskens en Groede. Na een rondgang zal de goedheilig man nog een bezoek brengen aan de 'Drie Koningen', waar hij kinderen ontvangt en allen een ver snapering zal aanbieden. Na het ver trek van de sint wordt er voor de kinde ren nog een film vertoond. Sinterklaas bezoekt Clinge CLINGE - Sin t-NicoIaas brengt zondag een bezoek aan Clinge. Om twee uur begint hij zijn tocht door het nieuwe gedeelte van Clinge aan het einde van de Frans Halsstraat. Hij gaat dan vervolgens naar de Beu- kelsstraat, de Beatrixstraat, de Kenne- dystraat, de Ruyterlaan. de Rem- brandtstraat, de Kerkstraat, de Klin kerstraat, de Koningin Julianastraai en de Prins Bemhardstraat om dan door te gaan naar het Clingse gemeenschaps centrum 'Malpertuus'. Daar zal hij om ongeveer drie uur aankomen orp de schooljeugd een traktatie te géven. De Clingse fanfare 'Weldoen door Vermaak' begeleidt de sint op zijn tocht. Collecte HOEK - De collecte ten bate van het St.. Nicolaasfeest te Hoek heeft 675,- op gebracht. Veilingver. Gocs-Krabbendijke 22-11 - Groenten: per stuk: bloemkool 6 per kr. 17-200, 8 per krat 12. Kropsla 113-34. H 5. per kg: tomaten A 95. B 112. C 37. groene sav. kool 53. Rode kool 40. Witte kool 35-41 Boe renkool 65-72. Prei I 51-63. II29-36. Kroten I 22-39. Andijvie I 34-64, II 29-34. Aardappels bonken 75. grote 55. Veldsla 330. Spruiten AI 88. Knolselederij 71. UTRECHT - Op de paardenmarkt ln Utrecht zijn maandag 489 dieren aangevoerd. De prij zen zijn: luxe paarden 2400-3400, werkpaar den 1350-2200, oude paarden 1225-2075. 3-jarige paarden 1200-1950, 2-jarige paarden 850-1550, veulens 375-1100. hitten 725-1150. ponnies 135-525. Slachtpaarden per kg ge slacht gewicht.: 3.70-4,60, jonge slachtpaarden per kg geslacht gewicht 4.30-5.10. De handel was voor slachtpaarden gedrukt en even la ger. voer jonge slachtpaarden rustig prijs houdend en voor ponnies traag en lager LEIDEN - Aanvoer: totaal 2168, waarvan 1207 slachtrunderen. 195 varkens en 766 schapen en lammeren. Prijzen dn guldens per kg): stie ren le kwal. 7,00-7,45,2e kwal. 6,60-6,90, vaar zen le kwal. 6,75-7.30. 2e kwal. 6.20-6.60. koeien le kwal 6,25-7,15,2e kwal. 5,35-6,05 en 3e kwal. 4,90-5,25, worstkoelen 4.20-4.90. Slachtvarkens extra kwal. boven notering. 1 kwal. 3,05-3,07, 2e kwal 3.03-3.05 en 3e kwal. 3,01-3,03, slachtzeugen 2,53-2,58 en zware var kens 2.00-3,00., Prijzen dn guldens per stuk): schapen l80-2io en lammeren 190-235. Over zicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): slachtrunderen iets minder - redelijk - stabiel varkens normaal - matig - iets hoger en scha pen en lammeren iets ruimer - matig - stabieL Vismijn Colijnsplaat, 23 november. Exportgamalen. 1968 kg, 3.57-4,02; handels- garnalen 915 kg. 2,38 kg - 2,61; schar 127 leg; bot 218 kg; kabeljauw 139 kg; wijting 288 kg; schol 613 kg; tong 2 kg; griet 2 kg; paling 2 kg en krab 12 kg. Aardappcltermïjninarkt. Consumptie-aardappelen Bintjes klei 40 mm opwaarts: laten: november 6500. april 5650; bieden: 6250, 5600; slot: 6800, 5800. novem ber/april: flauw; middag call: november: te weten 3 x 6800,4 x 6650,1 x 6600.1 x 6550,2 x 6500; april: te weten 10 x 5850.10 x 5800, 3 x 5780, 20 x 5700, 51 x 5650,1 x 5600; dagomzet november 11. april 95. Consumptie-aardappelen Bintje klei 50 mm opwaarts: latere paril 6950; bieden: april 6900; slot: 7160: november/april flauw; middag call: april; te weten 10 x 7160; 2 x 7120; dagomzet: aprill2. School voor christelijk onderwijs te Zaamslag viert 70-jarig bestaan ZAAMSALG - De school voor christe lijk volksonderwijs te Zaamslag be staat begin decemger 70 jaar. Het be stuur zal aan dit feit bijzondere aan dacht schenken op donderdag 9 en vrij dag 10 december. Een feestmiddag voorde leerlingen, een samenkomst met leden van de school vereniging, beide op 9 december in De Rank en een instuif-reünie op vrijdag 10 december voor oud-leerlingen ln de school zijn in voorbereiding. 'De Driehoek' houdt activiteiten voor de jeugd SLUISKIL - Zaterdag houdt de mid denstandsvereniging 'de Driehoek' te Sluiskil enkele activiteiten. Om 14.00 uur is er een groot limonade bal voor de jeugd vanaf 12 jaar in café 'Atlanta'. Om 14.30 uur komt circus 'Reinardy' voor de jeugd tot 12 jaar in café Dallinga te Sluiskil De toegang voor beide evenementen is vrij. Vv Nieuwvliet houdt gde feestavond NIEUWVLIET - Zaterdag houdt de voetbalvereniging Nieuwvliet een grote feestavond. Op deze avond wordt ook het 10-jarig bestaan van de voet balvereniging gevierd. De avond wordt begonnen met een ge zamenlijk diner in restaurant de schuur op camping Internationaal te Nieuw vliet Na afloop van het diner zal het ge hele gezelschap zich verplaatsen naar café Parkzicht te Nieuwvliet waar de feestavond verder zijn verloop heeft. Liesbeth de Jonge exposeert bij Uilenspiegel SAS VAN GÉNT - De kunstenares Liesbeth de Jonge uit Terneuzen expo seert van 26 novembertot 31 december bij galerie 'Uilenspiegel' in Sas van Gent. Liesbeth de Jonge hield al eerder ge slaagde tentoonstellingen in Terneu zen, Tilburg en Mol (België). Bij de informele opening in Sas van Gent, die niet door toespraken wordt opgeluisterd, zal door de kunstenares verzamelde muziek worden afgespeeld. De tentoonstelling, waarvoor de ge bruikelijke rijks- en provinciale aan koopsubsidies gelden, is te bezichtigen: op werkdagen van 9 tot 12 en 13.30 tot 18 uur. Zondags van 14 tot 18 uur. Vrijdags - alsmede op koopavonden voor sinter klaas en kerstmis - tot 21 uur. Op woensdagmiddag is 'Uilenspiegel' ge sloten. t Op 20 november 1976 gesterkt door de Sacra menten der Zieken, na 51 jaar zijn medische praktijk ten dienste gesteld te hebben van de mens in nood, werd door de Heer tot Zich geroe pen de ziel van zijn trouwe dienaar DOKTER RICHARD BATSELAERE weduwnaar van Bemardine Mertens geboren te Sluis op 11 maart 1898 St. Agatha- Berchem (B.): de heer en mevrouw R, Batselaere-Toussaint en kinderen Beemem (B.): mej. E. Batselaere Brugge (B.): dr. en mevrouw G. Strijbol-Batselaere kinderen en kleinkind Parijs (Fr.): eerw, heer A. Batselaere Beemem (B.j; mej. M. J. Batselaere Beemem, 20 november 1976 Bloemendaelstraat 101 De plechtige uitvaartdienst waarbij u beleefd wordt uitgenodigd zal plaatshebben op donder dag 25 november a.s. om 11.00 uur in de paro chiekerk St.-Amandus te Beemem, gevolgd door de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 19