B. en w. Kortgene willen verhoging belastingen Zwarte Pieten gaan over op hoppiger pils. PVD A-RAADSLID IN ARNEMUIDEN: „SGP IS DICTATORIAAL" raad moet bepalen welke DINSDAG 23 NOVEMBER 1976 WISSEL BEVELANDEN Middengebied Goese Polders 'De Spinne' FINANCIEN VAN GEMEENTE 'NIET ROOSKLEURIG' KORTGENE - Volgend jaar zullen de inwoners van Kortgene meer belasting moeten betalen. Hoeveel dat precies zal zijn en voor welke belastingen, heeft hel gemeentebestuur van Kortgene nog niet openbaar gemaakt. Dit zal worden behandeld tijdens de begrotingszitting. Deze vergadering is dinsdag 30 novem ber. Herziening van de belastingtarie ven is noodzakelijk geworden omdat de financiële positie van de gemeenteniet erg rooskleurig is, zo blijkt uit de bege leidingsbrief van b. en w. aan de raad bij de ontwerpbegroting voor 1977. Na aftrek van de kapitaalslasten van in vesteringen waartoe reeds in 1976 werd besloten, alsmede van de lasten van de bouw van een kleuterschool in Kortge ne, blijft er 28.000 voor de post onvoor zien over. „Dit bedrag moet minimaal genoemd worden", aldus het gemeente bestuur. Overigens is in deze begroting geen rekening gehouden met de (wel verwachte) stijging van de personeels kosten. In de begroting is een post onvoorzien van 78.000 opgenomen. B. en w. mer ken daarbij op, dat in deze begroting al wel de kapitaalslasten zijn geraamd voor de verbouw van het gemeentehuis, de bouw van het dorpshuis te Kortgene. verbouw van het Nieuw-Zeeladnhuis en de doorrekening van de rioleringen te Colijnsplaat en Kats. Het voorstel om een nieuwe kleuter school te bouwen in Kortgene is nog niet aangenomen door de raad en daarom is de jaarlijkse last van deze investering, netto ongeveer 50.000, nog niet opge nomen in de begroting. Een andere aanslag op de post onvoor zien zal worden gedaan door de bijdrage aan de gemeenschappelijke regeling Regionaal Pedagogisch Centrum Zee land (RPCZ) met ongeveer 12.000,-. een onderzoek naar baarmoederhals kanker (enkele duizenden guldens), en hogere personeelskosten, die naar verwacht niet geheel zullen worden ge dekt door een hogere uitkering uit het gemeentefonds. Voor de post onderhoud wegen denken b. en w. voldoende geraamd te hebben op de begroting (deze post is aanzienlijk hoger dan voorgaande jaren wegens overdracht van wegen door het water schap en de provincie, maar daar staan uitkeringen op grond van de wet uitke ringen wegen tegenover). B. en w. merken op. dat het wenselijk is een wegenonderhoudsfonds in het leven te roepen om een onevenwichtige verde ling van lasten over de verschillende ja ren te voorkomen. B. en w. schrijven in hun begeleidingsbrief bij de begroting, dat de ruimte voor 1977 ook minder is geworden door een meer dan normale kostenverhoging op het terrein van de sociale zorg, mei, name de bejaarden zorg. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 15.15-16.30 uur: uitzending Nomen Ne- scio. HULST - StLiduinaziekenhuis, 15.05- 16.30 uur: uitzending radio Nightingale. MIDDELBURG - Concert- en gehoor zaal, 20 uur lezing door dr. D van Ooyen. OOST-SOUBURG-Hervormde kerk, 20 uur: jubileumconcert hervormd kerk koor. VLISSINGEN - 'De Piek', 20.45 uur: filmvoorstelling. Bioscopen Hulpcentra wordt dan ook in het college bestu deerd. Alleen aan de verbetering van het Nieuw-Zeelandhuis in Kats is dit jaar wel begonnen. MA VOSCHOOL Voor 1977 heeft de gemeente het plan om een aanbouw aan de mavo-school te realiseren, daar verwacht kan worden, dat het rijk de kosten zal dekken. Een uitbreiding van de berging voor gym- nastiektoesteilen wordt bestudeerd. Samen met de vereniging blijft de ge meente zoeken naar een geschikte speeltuin, zo slaat verder in de brief. Het ontbreken van de speeltuin in Kortgene vindt het gemeentebestuur onaanvaardbaar. Krap Voor 1977 noemen b. en w. geen investeringen, eventuele plannen zul len in de loop van dat jaar bij de ge meenteraad worden ingediend. Daarbij zal de urgentie steeds in het bijzonder in ogenschouw moeten worden geno men, gezien de krappe ruimte op de post onvoorziene uitgaven, aldus b. en w. Investeringen waar wel over ge sproken wordt, waren ook al begroot voor 1976. Zo moet de verbouw van het gemeentehuis nog plaatsvinden. „Al vorens daartoe over te gaan, moet eerst een tijdelijk onderkomen voor de ad ministratie worden gevonden", aldus de brief van b. en w. Ook de verbreding en verbetering van de OosGBermweg in Kortgene moetnog in uitvoering komen. Reden is. dat nog nader bestudeerd wordt wat het meest geschikte tijdstip voor de aanvang van dit werk is. Opdracht is verstrekt tot het doorreke nen van de rioleringen te Colij nsplaa t en Kats. hetgeen naar verwachting een T_ aanzienlijk bedrag zal vergen. „Te zijner I" Kats werd wel het plan Alle Klein - hnuwmn opmaakten hetze fr e ?.al hm. Nieuwe bestemmingsplannen worden niet voorgesteld. Het plan Doorbraak Breeweg dat al herhaalde malen in de raad ter sprake is gekomen, kon nog steeds niet verder afgehandeld worden. Problemen rond grondverwerving en gebrek aan goedkeuring zijn daarvan de oorzaken, aldus b. en w. „Ook in de oude kem kon weinig worden gedaan ter ver betering van de kwaliteit van de oudere woningen en ontbreken van beperkende bepalingen op overdracht van wonin gen in de recreatieve sector is naar onze mening één van de belangrijke proble men in dit kader", zo staat in de bnef. tjjd zal hiervoor subsidie worden aange vraagd". aldus b. en w. in de begelei dingsbrief. De bouw van het dorpshuis in Kortgene zal pas weer aan de orde komen, nadat een subsidietoezegging is ontvangen. Datzelfde geldt, aldus b. en w., voor de uitbreiding van het sportveld bouwrijp gemaakt en hetzelfde zal bin nenkort gebeuren met Noord II te Kort gene. In de sector recreatie zijn momen teel ook geen nieuwe plannen Camping "De Paardekreek' heeft behoefte aan een winkel en een kantoorruimte en daar voor zullen binnenkort plannen te'Colijnsplaat. „Door onbegrijpelijke een voorbereidend krediet worden in- vergissingen destijds bij de grondaan- eed.iend m de raad. koop is daarvan nog niets gekomen." Verbetering van een monument als de kerktoren in Kortgene en de molen in GOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes wil aan het zogenaamde middengebied in de Goese Polder (scholen, winkels en wijkgc- bouw) dè naam 'de Spinne' geven. Dit blijkt uil een ontwerp-raadsvoorstel. dat 24 november 1976 in de raadscom missie voor ruimtelijke ontwikkeling behandeld wordt. B. en w. komen door dit voorstel tegemoet aan bezwaren vanuit de woonwijk en de gemeente raad. Het college wilde het middenge bied namelijk eerst de naam 'Benelux- hof noemen. Naar aanleiding van de bezwaren is er een bespreking geweest met afgevaar digden van de 'initiatiefgroep wijkcen trum Goese Polder'. Wethouder L. H. de Leeuw van ruimtelijke ontwikkeling heeft daarbij een uïteenzettinggegeven over de gang van zaken. Ook is de sug gestie van hel raadslid J. Kaboord be sproken, die met de naam 'de Spinde' was gekomen. Deze naam is aanvaard baar gebleken voor alle betrokkenen, zij het dat volgens het Zeeuws woor denboek de schrijfwijze 'de Spinne' moet zijn. ABVA hield algemene ledenvergadering KORTGENE - Onder voorzitterschap van de heer .1. J. Havelaar hield de afde ling Noord-Beveland van de ABVA een algemene ledenvergadering in 'De Ko renbeurs' tc Kortgene. De heer Have laar deelde bij de aanvang van de ver gadering mee dat het ledental met vijf is gestegen. Hij heette de heer A v. Aalst, districts bestuurder uit Middelburg welkom. Nadat de heer Havelaar. die als be stuurslid periodiek moest aftreden, was herkozen, gaf de heer V. Aalst een uit eenzetting over de nota: salaris en prijs compensatie, sociale voorzieningen, ziektekostenregeling en pensioen regeling rijksambtenaren. Hierop volgde een interessante discus sie over een aantal besproken onder werpen. en w. menen dat in de gemeente aan- Kortgene, alsook van het voormalige te^eoefeien^^T^nenpn^riar^it^ten Semeentehuis in Colijnsplaat zitten er VERGADERING NCVB niet in, aldus b. en w.. wegens gebrek goede komt aan de leefbaarheid van het aan SU5Slcjje Twee straten zullen in platteland. De aanvraag om subsidie Kortgene herbestraat worden. AUesub- cninv. Nnnr pup an sidieaanvragen zullen met grote terug houdendheid behandeld worden, aldus b. en w. gezien de financiële positie van de gemeente. Er zijn wel plannen om 28 woningwet woningen te renoveren, zij het dat dit op een meer bescheiden wijze zal gebeuren dan voorheen in de bedoeling lag. De vismijn zal niet worden gesloten, zo meldt de brief van b. en w. gezien het feit. dat mede als gevolg van de reorga nisatie de situatie in het bedrijf nogal verbeterd is. BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20 uur: Max Havelaar, 14 jr. Luxor, 20 uun De rechter- en de linker hand van de duivel, 14 jr. GOES - Grand, 20 uur: De laatste schiet giganten, 18 jr. HULST - De Koning van Engeland. 20 uur: All the Presidents men, 14 jr; 20.30 uur: Het Deense sleutelgat, 18 jr. MIDDELBURG - City, 20 uur: One flew over the Cuckoo's nest, 18 jr. OOSTBURG - Ledel. 20 uur: Liefde die voor het grijpen ligt, 18 jr. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: AU the presidents men, a.l. VLISSrNGEN - Alhambra, 20 uur: Vro lijke sex in weUustig Tirol, 18 jr. Tentoonstellingen BERGEN OP ZOOM - Stichting ETC expositie, 13.30-17 uur: werken R Enge len. GOES-Lunchcafé Stadhuis: werken W. de Rijk. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland. 10-12 en 13-17 uur werken Don Mans. HE1LLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur Oude landbouwwerktuigen. MIDDELBURG - Zeeuws Kunstenaars centrum, 14-17 uur: werk van 10 edels meden en H. van den Broeke. Kunstzaal Van Benthem en Jutting, 9-18 uur: Oude prenten en landkaarten. Zeeuws Museum. 10-12.30 en 13.30-17 uur: Tuinaanleg op Walcheren in de 18e eeuw. Galerie Pictura. 11-17.30 uur. schilde rijen van Sonja Geverdinck en aquarel len van Mathieu Simmer. Rijksarchief: RPA tentoonstelling: 'Kweekmosschen en paedagen. NISSE - Galerie 'De Mooie staak'. 9-20 uur: werken de heer Messemaker. TERNEUZEN - Artikof, 8-18 uur: wer ken An en Leo van Wit-sen. Wereldwinkel. 10-17 en 19-22 uur: Ener gie educatief Museum, 14-17 uur grondstoffen weven, breien. VLISSINGEN - Hal stadhuis, 8-12.30 en 13.30-17 uur NKS ldjkmap: grafische werken. IJZENDIJKE - Streekmuseum West- Zecuwsch-Vlaanderen, 10-17 uur: ama teuristische kunst. van de tennisclub Noord-Beveland Reimerswaal wil sportzalen duurder maken KRUININGEN - Het college van bur gemeester en wethouders van de ge meente Reimerswaal wil de tarieven voor gebruik van gemeentelijke sport accommodaties met ingang van 1 ja nuari 1977 verhogen. In een voorstel aan de gemeenteraad merken b. en w. op dat de verhoging een aanpassing is aan de gestegen kosten. Naar aanleiding van een mededeling van de minister van binnenlandse za ken. willen b. en w. de tarieven met ten hoogste 7 verhogen. Het gaat met name om het gebruik van gymnastiek lokalen, sportvelden en tennisbanen. De gemeenteraad behandelt het voor stel in een vergadering op dinsdag 30 november 1976, aanvang 19.30 uur te Yerseke. De gemeenteraad wordt ïn deze verga dering gevraagd een groot aantal kre dieten ter beschikking te stellen voor uitvoering van allerlei werken in de ge meente. Om er een aantal te noemen: lichtmasten te Krabbendijke en Hans- weert, reconstructie Kreekestraat te Rilland en Damstraat te Yerseke. het aanbrengen van wegwijzers naar het bedrijventerrein NS te Krulningen/Yer seke, aanleg en inrichting speelterrein- tjes voor de jeugd, uitbreiding van de rk-lagere school te Rilland, een bijdrage in de restauratiekosten van de N-h kerk te Waarde, diverse grondaankopen en het benoemen van bestuursleden bij be jaardenzorginstellingen te Krabben dijke en Yerseke. Zangavond van de chr. verenigingen in Westerkerk Goes GOES - In de gereformeerde Wester kerk te Goes is zaterdagavond eenzang- avond gehouden van de koninklijke bond van christelijke zang- en orato riumverenigingen in Nederland, afde ling Zeeland. Aan deze zangavond na men elf koren uit de hele provincie deel. De avond werd geopend door de heer P. van der Wiele uit Goes, voorzit ter van de afdeling Zeeland, die talrijke deelnemers en belangstellenden kon verwelkomen. Daarna werd begonnen met het gezamenlijk zingen van gezang 465 uit het liedboek voor de kerken. Vervolgens was het de beurt aan de ko ren. die elk twee 'vrije nummers' ten ge hore brachten. Zij werden beoordeeld door de heer A. Kousemaker. In tegen stelling tot de gang van zaken bij con coursen, werden er geen punten toege kend, maar ontvingen de deelnemende koren een geschreven beoordeling. Ach tereenvolgens traden op: het Nieuw- lands dameskoor, onder leiding van J. v. d. Berge, het Nederlands hervormd kerkkoor Jubilate te Borssele. onder leiding van T. Fraanje. het christelijk gemeng koor Kapelle-Biezelinge. onder leiding van mevrouw N. Schipper- Roose, het Nederlands hervormd kerk koor Dreischor, onder leiding van P Karman, hel christelijk gem. koor de Lofstem uit Sint-Laurens, onder leiding YERSEKE-De afdeling Yerseke van de NCVB hield dezer dagen haar maande lijkse vergadering. Deze keer onder lei ding van mevrouw Nieuwenhuize- Steketee. Na de gebruikelijke opening en een korte meditatie, hield ds. Van der Stoel uit Bergen op Zoom een lezing over 'De gemeenschap der jongeren in Taiéze'. waarop een geanimeerde be spreking volgde. De kerstavond zal worden gehouden op 23 december aan staande in het verenigingsgebouw de Haven. TURNPROEVEN DAW 's-GRAVENPOLDER - Dezer dagen legden 30 jeugdtumsters. 3 jeugdtur- ners, 3 turnsters 2e klasse. 5 turnsters 3e klasse B en 4 turners 3e klasse A. allen leden van de gymnastiekvereniging 'D.A.W.' te 's-Gravenpolder het examen af voor het behalen van het diploma A ol B en 2e klasse van het KNGV. Voor de hoogst geklasseerde in haar of zijn klasse was er een wisselbeker en medail le. De algemene leiding bij de dames en meisjes was In handen van mevrouw Prins-de Vroe. Bij de heren en de jon gens bij de heer W. G. Heijboer. Als jury waren aanwezig de heer en mevrouw Van Weele uit Krabbendijke. De uitslag luidt als volgt: meisjes A-groep: 1 Tanja Blom 48.5 (beker en medaille): 2 Marleen de Jonge 46,9: 3 Mama van Aerde 46,7. Meisjes B-groep: 1 Elina Quin ten 40,9 (beker en medaille); 2 Laura Stroosnijder 40,6. Jongens A-groep: 1 Han Blok 48,7 (beker en me daille); 2 Hans Kopmels 48; 3 John Lo- kerse 48.1. Turnsters 2e klasse: 1 mevr E. Schout 45.5 (beker en medaille); 2 mej. w. Fondse 43,9; 3 mevr. B. Wisse 42.1. Turnsters 3e klasse B: 1 mevr H. Reïjerse 44.4. 2 mevr. L. Habets 42.3; 3 mej. J. Dekker 41.3. Turners 3e klasse A: 1 A. van Overbeeke 53.4 (beker en me daille); 2 B. Tramper 51,6; 3 T Braam 49,4. Sinterklaas bezoekt Hansweert HANSWEERT - Sinterklaas en zijn Spaanse gevolg bezoeken zaterdag Hansweert. Zij komen daar om 11.0# uur aan bij de sluizen, waar zij worden verwelkomd door de waarnemend burgemeester van Reimerswaal, de lieer C. Slabbekoorn. Begeleid door de muziekvereniging 'Scheldegalm' uit Hahsweert en het majoretten-peloton 'Silverstar' uit Goes maakt de stoet een rondgang door Hansweert. Verderiserom 15.00 uur een filmvoorstelling in gebouw 'Zeelandia' waar men de jeugdfilm 'De laatste dei- wilde mustangs' vertoont Iedere be zoeker wordt door dè sint getracteerd. OFFICIËLE PUBLICATIE GEMEENTE BORSELE RESULTATEN TUINKEURINGEN GOES - De afdeling Goes en omstreken van de Koninklijke Maatschappij Tuin bouw en Plantkunde begon het winter- programma 1976 - 1977 met de tuinkeu- ringsavond, die onder leiding van de heer J P Walrave in hotel 'De Koren beurs' gehouden werd. In de afgelopen zomer werden de voortuinen driemaal gekèurd door zes keurmeesters. De prij zen werden als volgt toegekend: Ereprijzen: J A. Janse en J. H A. Westi strate te Wilhelminadorp en A. Re- mijnse te Kloetinge. Eerste prijzen. D. J. Christiaanse, P. A. Trimpe en L. Hoogstrate te Kloetinge. P H. A. Sonke te Wilhelminadorp: Fami lie Meeuwse te Kattendijke; C. v. Schaik, C. A. v. Beugen. G. J. M. Hoef nagel, A. de Schipper, en J de Schipper te 's-Heer Hendrikskinderen. Daarnaast werden 13 tweede prijzen en 15 derde prijzen toegekend. Voor de mooiste gevelversiering werden prijzen toegekend aan:Mevrouw T. Ouwehand, en aan J. M. Verburg en M. J. A. Fokke, allen te Goes. Overwogen wordt om naast de zomerkeuringen. ook een win- terkeuring van de voortuinen daaraan toe te voegen. In de druk bezochte vergadering werd de verloting van bloemen een succes. Na de pauze sprak de heer K. de Wit uit schieting Rotterdam over. "Aanleg en onderhoud -- vemt>er. tuinen". Vergadering over wet basisonderwijs in Goes GOES - De sectie kleuter- en basison derwijs van de Stichting Protestants Christelijke Regionale Schoolraad i" Zeeland houdt donderdagavond een vergadering in één der zalen van de Ooslerkerk aan de Bergweg te Goes. Op initiatief van de hoofdenkrmg 'Zuid-Beveland-West* zal de heer mr K. J. Matze van de Bestuursraad PCO spreken over het concept-wetsontwerp 'Wet op het basisonderwijs'. De verga dering begint om 19.30 uur. Hervormde gemeente Kamperland hield gemeente-avond KAMPERLAND - De Nederlands her vormde gemeente van Kamperland hield haar gemeente-avond in het Jkli. mr. de Casembroothuis onder leiding van de pracses van de kerkeraad, ds. Ph. M. Becht. Hij opende de avond waarna enkele za ken werden besproken, waaronder de recreatie: bet werken van de recreatie- teams op decampingsen de bemoeienis van de kerk hiermee. Na de pauze werden de diaconie en kerkvoogdij zaken behandeld, waarbij bleek dat de kerkvoogdij een begro tingstekort van 3000 - had geraamd. Als reserve-koster werd benoemd me vrouw E. Faasse-Heystek. Hierna volgde de overdracht van het geld dat door de vrouwenvereniging door ver koop van babbelaars en oliebollen deze zomer bijeengebracht was. Deze plech tigheid ging vergezeld van een toepasse lijk gedicht. Het bedrag dat de vrouwen bijeengebakken hadden was 2000.-. De voorzitter van de kerkvoogdij bracht dank aan de dames die dit mooie bedrag bijeen hadden gebracht De heer F. van der Heide draaide hierna nog een film, over de landbouw waarna de praeses de gemeente-avond sloot. 'Zanglust' houdt streektentoonstelling RILLAND-BATH-De vogelhoudersve- renïging 'Zanglust' uit Rilland-Bath opent donderdag officieel de streekvo- geltentoonstelling in liet dorpshuis 'Luctor et Emergo' te Rilland-Bath. Voor deze tentoonstelling zullen onge veer 500 vogels worden ingebracht van allerlei variëteiten. Vandaag (dinsdagi worden de vogels gekeurd door twee keurmeesters uit Zeeland, drie uit Bra bant en een uit Zuid-Holland. De ten toonstelling duurt tot en met zaterdag en is vrijdag en zaterdag tot 22.00 uur geopend De officiële opening, donder dag. is om 19.30 uur. Tevens is er zater dag in hel dorpshuis een verkoping van vogels van 14.00 tot 17.00 uur. Plattelandsvrouwen VYemeldinge hielden bijeenkomst WEMELDINGE - De afdeling Wemel- tlinge van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen hield haar maan delijkse bijeenkomst in het dorpshuis te Wemelilinge. Nadat presidente - mevrouw E. G Eckhardt-Dominicus - een kort wel komstwoord had gesproken werd de avond verder creatief besteed. Er wer den kaarten ontworpen onder leiding van mevrouw Glas-Hes uit Rilland. Be sloten werd de kerstbijecnkomst op 15 december te houden in het dorpshuis. Vergadering 'Vuurneon' YERSEKE - In hotel 'De Oesterbeurs' te Yerseke hield de aquariumvereniging de Vuurneon vrijdagavond haar jaar vergadering. Uit hel jaarverslag bleek dat er een kleine terugloop was van le den namelijk van 204 naar 194. Er wer den ook in het afgelopen verenigings jaar verschillende dia-avonden gehou den waarvan enkele meteen planten- en vissenbeurs. Het houden van diverse beurzen blijkt door de grote belangstel ling voor herhaling vatbaar te zijn. De periodiek aftredende leden Van der Jagt en Van Oeffelen werden herkozen, voor de vacature van vice-voonntter werd de heer A. de Witte uit Goes gekozen. Na de pauze was er een diavertoning van ge keurde bakken. Plattelandsvrouwen Wemeldinge maakten excursie WEMELDINGE - Een aantal leden van de plattelandsvrouwenvereniging uit Wemeldinge maakten een excursie naar een suikerfabriek in Dinteloord. Daar werden zij rondgeleid om de weg van het product - de suikerbiet - te vol gen tot de verwerking tot het eindpro- dukt. de suiker. Een en ander gebeurde onder leiding van enkele directieleden van het bedrijf en tot groot interesse van de dames. UTRECHT - Op de paardenmarkt in Utrecht zijn maandag 489 dieren aangevoerd. De prij zen zijn: luxe paarden 2400-3400. werkpaar den 1350-2200. oude paarden 1225-2075. 3-jarige paaiden 1200-1950. 2-jarige paarden 850-1550. veulens 375-1100. hitten 725-1150. ponnies 135-525. Slachtpaarden per kg ge slacht gewicht: 3.70-i.6O. jonge slachtpaarden per kg geslacht gewicht 4.30-5 10. De handel was voor slachtpaarden gedrukt en even la ger. voor jonge slachtpaarden rustig prijs houdend en vóór ponnies traag en lager. LEIDEN Aanvoer. toLaal 2168. waarvan 1207 slachtrunderen, 195 varkens en 766 schapen en lammeren. Prijzen i ln guldens per kg): stie ren le kwal. 7,00-7.45. 2e kwal. 6.60-6,90, vaar zen le kwal. 6.75-7.30. 2e kwal. 6.20-6.60. koeien le kwal. 6.25-7,15.2e kwal. 5.35-6.05 en Je kwal 4.90-5.25. worstkoeien 4.20-4,90 Slachtvarkens extra kwal. boven notering. 1 kwal. 3.05-3.07. 2e kwal. 3.03-3.00 en 3e kwal. 3.01-3.03. slachtzeugen 2.53-2.58 en zware var kens 2,90-3.00. Prijzen (in guldens per stuk» schapen 180-210 en lammeren 190-235. Over zicht iresp. aanvoer, handel en prijzen): slachtrunderen iets minder- redelijk - stabiel ns normaal - matig - iets hoger en scha- i lammeren iets ruimer- matig - stableL Veilingver. Goes-Krabbenilijke 22-11 - Groenten: per stuk: bloemkool 6 per kr. 17-200.8 per krat 12. Kropsla 113-34. II5. per kg tomaten A 95. B 112, C 37- groene sav. kool 53 Rode kool 40. Witte kool 35-51. Boe renkool 65-72. Prei I 51-63. II29-35. Kroten I 22-39 Andijvie I 34-64. II 29-34. Aardappels bonken 75, grote 55. Veldsla 330 Spruiten AI 8k KnolselederiJ 71. Vismijn Colijnsplaat, 23 november. Exportgamaien, 1968 kg, 3.57-4,02; handels- garnalen 915 kg. 2,38 kg - 2,61: schar 127 kg; bot 218 kg; kabeljauw .139 kg: wijting 288 kg; schol 613 kg; tong 2 kg; griet 2 kg; paling 2 kg en krab 12 kg. Aardappeltermijninarkt. Consumptie-aardappelen Binges klei 40 mm opwaarts. laten: november 6500. april 5650: bieden: C25Ó. 5600: slot: 6800. 5800. novem ber/april: nauw: middag call: november te weten 3 x 6800.4 x 6650 1 x 6600.1 x 6550.2 x 6500; april: te weten 10 x 5850. 10 x 5800. 3 x 5780, 20 x 5700. 51 x 5650.1 x 5600: dagomzet november 11, april 95. Consumptie-aardappelen Bintje klei 50 mm opwaarts: laten: paril 6950: bieden: april 0900. slot: 7160: november/april Dauw, middag call, april: te weten 10 x 7160; 2 X 7120; dagomzet: aprill2. Bejaardenschieting te 's-Heerenhoek 'S-HEERENHOEK - Bij de heer Van IToewijk te 's-Heerenhoek was weer een schieting voorbejaarden en minder validen gehouden. Hieraan namen 22 schutters deel. De uitslag is als vogt 1-ste hoofdvogel A. v. t. Westeinde van 'Willem Teil' uit. Ovezande. 2e hoofdvogel D. Geys van A. D. L. M. uit Kwadendamme, 1-ste zijvo gel H. v. d. Dries van Concordia uit 's- Heerenhoek. 2e zij vogel J. Rentmeester van Vios uil 's-Heerenhoek. 3e zijvogel L. de Jonge van Concordia uit 'S- Heerenhoek. 4e zijvogel P. Pantus van Zeelandia uit Ovezande. 1-ste kal Alb v. d. Dries van Vnje Schutters uit 's- Ileerenhoek, 2e kal J. Remijn van Eens gezindheid uit 's-Heerenhoek, 3e kal P. Verhe.vke van Zorgvliet uit Ellewouts- dijk. 4e kal. A. v. Loo van Doel naar Ho ger uit Wolphaartsdijk. Meeste kleine vogels L. de Jonge van Concordia uit 's-Heerenhoek. zes vogels, deze schoot ook de vlioegenüe vogelprijs. De vol op dinsdag 30 Jeugddienst te Lewedorp LEWEDORP - Op zondag 28 november 1976 wordt in de gereformeerde kerk te Lewedorp een jeugddienst gehouden, aanvang 10.00 uur. Voorganger in deze dienst is ds. Hilhorst uit Kloetinge. Als thema zal worden behandeld „Wal heb ben we te verwachtenMedewerking wordt verleend door een zanggroep uit OostkapeUe. Postkantoor Heinkenszand wordt geopend HEINKENSZAND - Burgemeester G. Koningsschieting te Kwadendamme KWADENDAMME - Bij de heer W. Huige in 's Lands Welvaren' gaf de handboogvereniging VZOS haar jaar lijkse koningsschieting op de liggende wip. Deze ging over 10 ronden. Het was de heer C. U. Brand die in deze 10 scho ten de vogel viermaal afschoot, en dus de titel in de wacht sleepte. Zijn naaste concurrenten waren P de Jonge en C. D. Raas die de vogel drie maal neer wisten te halen. O. Steenaart slaagde er maar éénmaal in de vogel te veilen. Hierna werd aangezeten aan een mosselmaaltijd. met daarna de verga dering, waarop de voorzitter Raas ie- - dereen welkom heette. De vergadering H. E. M. van Waes van Borssele zal _6 verliep goed. er werden voorstellen be- november om 15.00 uur het geheel sproken voor de jaarvergadering van de verbouwde postkantoor in Hemkens- Bond. en de dubbele functie van W. zand openen. In de Stenge ss er een bij- Huige als secretaris-penningmeester, eenkomst. Ter gelegenheid van de ope- werd gescheiden door de heer O. ning wordt er om l t.OO uur m despor Steenaert met algemene stemmen tot zaal een zaalvoetbalwedstnjd georgani- secretaris te benoemen. Na een gezellig seerd voor de jeugd van7-12jaardoorde samenzijn werd deze avond besloten. plaatselijke voetbalverenigingen. Biljarten NCVB hield bijeenkomst YERSEKE - De uitslag van de biljart- competitie van de bejaarden uit Yer- WEMELDINGE - De Wemeldingsc a seke tegen Goes was als volgt: J.Nolet- deling van de Nederlandse christen G Harinck53-44, W. Bom- M. Vermeu- vrouw enbond hield haar maandelijkse Ien 24-11,H. Danker-D. J. de Regt 34 - bijeenkomst in het dorpshuis te We- 26. J. de Koeyer - AA. Nonnekens 26 - meldinge. Na een kort welkomstwoord 26. H. "t Hooft - A. Harinck 42 - 25. C. Pekaar- J. Schipper 27 - 19. G. Bruln- sma- J. Hoogerland 19- 18. A. Meijaard - B. Nonnekes 14 - 20, P. Huijsse - A. Korsuize 20 - 9. H. Hoogstrate - J. v. d. Broeke 18 - 14. Yerseke moest 316 pun ten maken en maakte er 277. een tekort van 39. Goes II moest 239 punten maken en maakte 212. een tekort van 27. De het huwelijk. Na een dankwoord aan de door presidente mevrouw P. de Potter-Vreeke werd hel woord ver leend aan mevrouw Tak-Polak uit Middelburg die als gastspreekster aanwezig was. Ze sprak over de 3 hoogtepunten van de joodse man te weten: 'De Besnijdenis, het kerkelijk meerderjarig worden en hoogste serie werd deze keer gemaakt door dhr. H. 't Hooft met 14. spreekster werd besloten de Kerstsa menkomst te houden op donderdaga vond 16 december in het dorpshuis. NYV Goes vergadert De burgemeester van Borsele maakt bekend, dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 2 november 1976 heeft besloten, dat een herziening van het bestemmingsplan 's- Heerenhoek Oost I' wordt voorbereid voor een perceel grond, gelegen aan de Deken Tomaslaan te 's-Heerenhoek. zoals dit perceel gearceerd is aangege ven op de bij dit besluit behorende le- van J. Marinussen. het Fllplands man- k^ing. „„„„r c H.n Ri-n- H« voorbereidingsbesluit met de bij- NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, teL 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Temeu- zen. tel. 01150-4444. THOLEN-TeL 0011. nenkoor, onder leiding van C. den Bra- ber, het interkerkelijk zangkoor Harpe Davids uit Colijnsplaat. onder leiding van P. Karmanhet christelijk gemengd koor Maranatha uit Sint-Philipsland. onder leiding van C. den Braber, het ge reformeerd kerkkoor te Goes, onder lei ding van J. Heuseveldt, het christelijk gemengd koor Hic Inde Hit 's- Gravenpolder, onder leiding var. J. Brouwer en het christelijk gemengd koor Sursum Corda uit Oostkapelle, - onder leiding van L. Broekert. Het koor Soli Deo Gloria uit Oostburg. dat aan vankelijk ook zou meedoen, had afge zegd. De bijeenkomst in de Westerkerk werd besloten met het gezamenlijk zingen van gezang 463. behorende tekening ligt ingaande 24 november 1976 voor een ieder ter inzage ter gemeente-secretarie, bureau alge mene zaken. Slenevate 10 te Heinkens zand. Heinkenszand. 22 november 1976. De burgemeester voornoemd. A. M. Jansen, wnd. GOES - De afdeling Goes en omstreken van 'net NVV houdt op 25 november in de Prins van Oranje te Goes een na- laarsvergadering, aanvang 20.00 uur. Op de agenda staan een reeks huishou delijke zaken. Na de pauze praten twee medewerkers van het Sociaal Centrum uit Goes, instelling voor maatschappe lijke dienstverlening, over 'welzijn'. Hengelnedstrijd KRABBENDIJKE - De watersportver eniging 'Rcimerswaar uit Krabben dijke hield zaterdag baar achtste en laatste hengelwedslrijd van dïtseizoen voor het clubkanipioenschap. De wed strijd was in de Westcrschelde bij Waarde, waar 41 deelnemers aanwezig De vangsten bij deze laatste wedstrijd waren zeer slecht. De uitslagen luiden: 1. E. Dek 230 pun ten. 2 P Vermems 218 pnt., 3. J. Kor- stanje 166 pnt4. H. Sonke 151 pnt.. 5. C. v Noorden. 146 pnt.. 6. L v. Zweden 139 pnt.. 7. L. Meeuwsen 138 pnt„ 8. H. Scnoutens 112 pnt.. 9. C Flipse 97 pnt.. 10.-C. Prevo 95 Na afloop reikte de wedstrijdleider, de heer J Hoogesteger, in het cultureel centrum te Krabbendijke de prijzen uit. 'De Kennul' houdt dansavond WEMELDINGE - Door de discotheek 'de Kennul' in Wemeldinge wordt een Disco-drive-in gehouden. Dat gebeuren is vrijdagavond in het kerkeüjk cen trum. Het begint om 20.00 uur. De disco groep 'Silver Star' uit Souburg is aan wezigvoor het muzikale gedeeltevan de avond. C. Grootjans: Gun ons wat vrijheid" Fel debat in raadsvergadering ARNEMl'IDEN - In de gemeenteraad van Arnemuiden is de persoonlijke vrijheid maandagavond inzet van een kort maar fel debat geweest. SGP- raadslid C. Marijs verweet de andere fracties 'de persoonlijke vrijheid om zeep te brengen'. PvdA-raadslid C. Grootjans beschuldigde de SGP op zijn beurt van 'dictatuur'. De discussie werd gevoerd bij een voor stel van de SGP-fractie bezwaren van een aansluiting op het centraal anten nesysteem in de nieuwbouwwijk Bra kenburg vrijstelling te verlenen. De grote meerderheid van de raad wilde daar op voorstel van b. en w. mee ak koord gaan als bezwaarden de algemene kosten, die de gemeente maakt-375.- per woonhuis - vergoedt. SGP-raadslid Marijs vond dat nog een beperking van de persoonlijke vrijheid. Hij noemde to tale vrijstelling een principiële zaak en vroeg de andere fracties met klem dit te erkennen. „Als we geen vrijstelling verlenen, ge nieten we de twijfelachtige reputatie, dat in Arnemuiden de persoonlijke vrijheid om zeep wordt gebracht. Onze vaders, die to 180 jaar voor onze vrijheid hebben gevochten, zouden hun gelaat beschaamd en met toom bedekken", aldus de heer Marijs. Burgemeester J. de Jonge wees echter het SGP-raadslid er op. dat de persoon lijke vrijheid volkomen wordt geëerbie digd- Hij noemde het echter alleszins redelijk, dat de gemeente de algemene kosten van de voorziening doorbere kent op de bewoners. PvdA-raadslid Grootjans toonde zich eehtei getroffen door de uitlatingen van de heer Marijs: t.Ik snap niet waar de SGP de vrijmoedigheid vandaan haalt om over vrijheid te praten. Ze gunnen een ander geen grammetje vrijheid", be toogde hfj. De heer Grootjans noemde als voor beelden het tegenstemmen van de SGP bij uitgaven voor de koninginneaagvie- ring en de consequente tegenstand tegen de voetbalsport in de gemeente. „Gun ons een beetje vrijheid", riep de heer Grootjans de SGP-fract,ie op. „Al les wat jullie niet wensen, stemmen jul lie tegen. Ik noem dat dictatuur", ver weet hij hem vervolgens. Het Het voorstel van b. en w. bezwaar den van aansluitingen op het centrale antennesysteem tegen betaling onthef fing te verlenen, werd uiteindelijk met grote meerderheid aangenomen. Alleen de driemansfractie van de SGP-wenste de aantekening tegen te hebben ge stemd. 'Niet zinneprikkelend' POSTER-AFFAIRE AFGESLOTEN IN RAAD ARNEMUIDEN ARNEMUIDEN - „U maakt Arne muiden in het openbaar belache lijk". Dit verwijt plaatste het PvdA-raadslid C. Grootjans maan dagavond in de gemeenteraad van Arnemuiden aan het adres van SGP-raadslid C. Marijs. Het SGP-raadslid vroeg in de vorige raadsvergadering op grond van de algemene politieveroröenig poli tieoptreden tegen een volgens hem - 'zinneprikkelende poster' - in de eta lage van een plaatselijke midden stander. Dat wekte binnen en buiten de raad nogal bevreemding.. Burgemeester J. de Jonge maakte maandagavond echter bekend dat hij polltie-onderzoek had laten in stellen. maar de politie de poster - 'gezien de tegenwoordige jurispru dentie op dit punt' - niet als zinne prikkelend kon aanmerken. Raadslid Marijs bracht de burge meester dank voor dit onderzoek en zei dat hij tot op heden nog geen spijt had van zijn optreden. Zelf bleef hij de poster aanstootgevend vinden. PvdA-raadslid Grootjans had op zijn beurt aanstoot genomen aan het op treden van de heer Marijs. Hij vroeg het SGP-raadwlid of deze zijn eed als raadslid had afgelegd om de ge meente te behartigen of om de ge meente belachelijk te maken. „Het is maar wat voor normen je aan legt". repliceerde de heer Marijs. ..Maar ik geloof dat uw fractie daar anders over denkt", besloot de heer Grootjans het debatje. (ADVERTENTIE)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 17