Usebaert: je kunt beter consul zijn in Gelderland dan in Zeeland Vijf titelkandidaten in finale 3e klas fibre B0SK0V WEL GEWAARSCHUWD MAAR NIET GEÏMPONEERD Ooievaar brengt boeket mee voor z'n vrouw. ST AIOYEN MZ BEHIELDEN HUN KAMPIOENSKANS RESERVES Mevr. Biesbroeck-Blommaert kampioen in Zeeland-Zuid Uniekdierenboekvoor nieuwe Amro spaarders. Zesde partij VELDK0RFBAL Roeiend slot in zesdaagse Gent DINSDAG 23 NOVEMBER 1976 TERNEUZEN - Het opstappen van Ben IJsebaert als consul van de KNWU (wielrenunie) in Zeeuwsch-Vlaanderenis een gevolg van de herstructurering binnen de unie, die op 1 januari 1977 ingaat. Als gevolg van die herstructurering wordt Zeeland één district met een districtscommissie en een districtssportcommissielid die te vens zitting heeft in de sportcommissie. Dat districtssportcom missielid zal Jan Moerdijk worden, terwijl Ben IJsebaert wegge promoveerd wordt in de functie van voorzitter van de districts commissie. erg graag gedaan en er enorm veel tijd In gestokenHet contact met het hoofdbu reau is altijd fantastisch geweest, maar ik heb altijd gesteld, da t ikals het er op aankwam, van de ene dag op de andere zou kunnen opstappen. Dat is nu ge beurd." Dooie mus In de besluitvorming van Ben IJse baert spelen ook een aantal andere za ken een grote rol. De 53-jarige IJsebaert is momenteel werkzoekende, nadat hij in april van dit jaar zijn sportzaak in de Noordzaak heeft opgeruimd. Zijn vrouw is al enkele jaren onder dokters behandeling. Het zijn allemaal dingen die meespelen en ook het feil dal Ben IJsebaert het herstructureringsrap port niet geheel ziet zitten. Ooit kwalificeerde hij dit rapport onder de noemer van een 'dooie mus' een uit spraak die hem binnen de KNWU be paald niet in dank werd afgenomen, waarvoor hij samen met Jan Moerdijk op het matje werd geroepen in Den Haag. Ben IJsebaert: „Dat ik kritiek had geuit op dit rapport vond men niet erg. Maar het stond alleen veel te vroeg in de krant, daar waren ze toen wat gepikeerd over. Dat Is toen allemaal uitgepraat. Maar ik ben het nog altijd niet eens met de herstructurering, zoals die in Zeeland moet plaatsvinden." Ben IJsebaert noemt daarna een aantal punten op die volgens hem problemen zullen opleveren in Zeeland. IJsebaert: „Pak alleen maar al de geografische verdeling. Je zit altijd met bootverbin dingen en dat soort dingen te hannesen Maar veel meer nog speelt de verschei denheid in mentaliteit een rol. Zeker in Zeeuwsch-Vlaanderen. Daar pikkeh veel wielercomités niets van een buiten stander en zeker niet van iemand, die wil gaan veranderen. Ze gaat er vanuit, dat het jaren zo is gebeurd en zo zal het moeten gaan. Ik vind nog altijd, dat ze voor Zeeland een uitzonderingspositie hadden moeten maken. Het is met geen enkele provincie te vergelijken. Een consul in Gelderland heeft, het makke lijker dan een consul in Zeeland. Stel je voor. dat er een koers op Tholeh ge keurd moet worden en de consul woont in Zeeuwsch-Vlaanderen", -Toch noemt IJsebaert ook vlot een aantal positieve kanten op van de her structurering. De weg naar meer demo cratie is in ieder geval ingezet, al is het volgens de consul te weinig, en ook de instelling van de commissies noemt hij een stap vooruit. „Het zal er alleen om gaan of er ook mensen gevonden zullen worden, die zitting willen nemen in deze ZEEUWS-VLAAMSE CONSUL VOELT ZICH GEPAKT Officieel is hiervan nog niets bekend, maar Ben IJsebaert heeft zijdelings vernomen, dat dit al geregeld is en dat is voor hem de voornaamste aanleiding om zijn ontslag in te dienen. Bij IJsebaert: „Ik vind deze oplossing zeker niet de slechtste, maar ik vind het wel vervelend, dat ik in heel deze rege ling niet gekend ben. Vorige week don derdag tijdens de juryvergadering in 'De Caisson' te Kapelle heb ik hiervan iets gehoord. Dat Jan Moerdijk uitein delijk de belangrijkste rol in Zeeland krijgt is te begrijpen. Hij is stukken jonger dan ik en veel ambitieuzer. Bij inij is het hele scherpe er al een tijdje af." IJsebaert vervolgt: „Ik gun het Jan echt van harte en als er met mij over gepraat was dan had ik misschien wel geaccep teerd en was ik inderdaad voorzitter van die commissie geworden. Maar zoals het nu gebeurd is. doe ik het niet. Ik voel me ergens geflikt. Na ruim dertig jaar actief te zijn geweest hadden ze me hier wel van op de hoogte kunnen houden." Ben IJsebaert verwacht wel, dat hij bin nenkort nog naar het uniebureau zal moeten komen voor een gesprek, waarin alles weer wordt rechtgetrokken. Zeer gedecideerd zegt hij nu reeds: „Om dat mijn vrouw iedere dag naar de masseur moet. kan ik niet naar Den Haag. dus moeten ze maar naar mij komen. Ik ben echter niet van plan om op mijn besluit terug te keren. Ze zullen bijzonder goede argumenten moeten hebben om mij te kunnen overtuigen." Ben IJsebaert is in totaal 22 jaar consul geweest in Zeeuwsch-Vlaanderen. in 1954 volgde hij Jo Baert in die functie op. na eerder al enkele jaren hulpconsul te zijn geweest Van de één op de andere dag zet hij er nu een streep onder. Een wat moeilijke gang van zaken lijkt ons. maar Ben IJ sebaert zegt zelf van niet. „Kijk", be weert hij, „ik ben ruim dertig jaar actief geweest voor de KNWUIk heb het altijd ■IJsebaert betreurt zijn opstappen met name vanwege zijn goede contacten met. de comités en de Belgische wieler bond. Het is bekend, dat IJsebaert bepaald niet met een ijzeren hand regeerde in zijn gebied. Voor alle problemen pro beerde hij een oplossing te vinden, die voor alle partijen aanvaardbaar was. Ben IJsebaert: „Ik heb ontzettend fijn gewerkt, met- alle comités. Dat zal ik straks wel missen. Iedereen kende je, je wist watje aan elkaar had. Natuurlijk zijn er problemen geweest, maar die zijn altijd goed opgelost Volkkoersen Het grootste probleem dat Ben IJse baert volgens eigen zeggen in zijn lang durige loopbaan binnen de KNWU heeft meegemaakt is het verschijnsel van de volkskoersen, die enkele jaren geleden in Zeeuwsch-Vlaanderen grote opgang maakten en een aantal KNVVU- comités toen switchte naar een volks- koers in plaats van een officiële wed strijd. „In die periode heb ik echt wel problemen gehad," zegt Ben IJsebaert. „Ik zag dat toch wel als een gevaar. Het is gelukkig doodgebloed, deels om dat er nooit de goede mensen achter hebben gezeten. In West-Brabant is het verschijnsel er nog altijd. Daar is het nog altijd een regelrechte concurrent van de KNWU-wedstrijden." Ben IJsebaert bekent, dat ook de KNWU In die tijd niet altijd helemaal juist heeft geregeerd. Men was weinig flexibel tegenover de volkskoersers. terwijl men nu wel toestaat, dat KNWU-mensen jureren bij trimkoersen in Zeeuwsch-Vlaanderen. „Gelukkig is dat allemaal veranderd." zegt Ben IJse baert. „Nu kan een KNWU-jurylid ook toestemming krijgen om bij trimwed- strijden in actie te komen. Hij moet nog wel toestemming vragen. Maar het is een stap vooruit. Uiteindelijk komen er uit die trimmers toch ook weer mensen naar voren die liefhebber worden." Aan het eind van ons gesprek kost het. Ben IJsebaert weinig moeite om zijn MIDDELBURG - Ook de voorlaatste competitiewedstrijd voor de lande lijke hoofdklas teteltennis heeft St Aloysius 1 in Amstelveen tegen NMB/VDO gunstig af weten te sluiten. Het werd nu 3-7 voor de Zeeuws- Vlamingen, waarbij Paul Matthijssen zich tweemaal liet kloppen en ook de Belg Romain Schalley voor de eerste maal na 24 partijen een nederlaag moest incasseren. Hij werd door routinier Jan Gompelman verslagen waardoor de druk van het on geslagen record meteen van hem afviel. Aanstaande zaterdag valt nu in Maas tricht tegen Ravesleijn de beslissing om de titel want de Limburgers bleven op twee punten afstand na met 2-8 bij Scylla 3 te hebben gezegevierdIn de strijd om de degradatie wist Jaski met 8-2 R. en R 1 terplaatse te laten, waar door eerstgenoemd team aan een gelijk spel tegen Scylla voldoende heeft om het verblijf in deze Idas te continueren. Ook MZ 1 gaat, met nog steedséén punt voorsprong in de promotie hoofdklas D, als koploper de laatste ronde in want de Middelburgers behaalden in Roermond een 3-7 overwinning op Swift, waarbij Andrë Louwen opnieuw driemaal on. Koen de Vries noteerde twee overwin ningen en Peter Kersten won één partij. Met dezelfde cijfers klopte concurrent Polec 1 in Arnhem Oldra 1 en ook bij Steeds Hoger 1 tegen Dennenberg kwam een 3-7 score op het uitslgenbonl Oldra en Swifl degraderen nu naar de overgangsklas, terwijl zaterdag Middelburg-Zuid bij winst op Dennen- berg in Valkenswaard zich kampioen mag noemen en daarmee naar de hoofdklas promoveert. Evenals in de vo rige competitie zal de laatste competi tiewedstrijd hier bepalend zijn voor de titel. In de oromotie-hoofdklas D bleef Irene 1 de voornaamste kanshebber op de tiel door een 3-7 overwinning bij Ons Ver maak, terwijl Wilno in eigen huis de beide punten moest afstaan aan het Amsterdamse Delta Lloys 2 dat met 4-6 aan het langste eind trok. Alleen Dick Jeras zorgde met driemaal winst plus het dubbelspel voor de tegenpunten. Avanti 1 overwon met 3-7 Belcrum. Ook in de overgangsklas E vallen de be slissingen pas volgende week in de laat- sté wedstrijden, want aan kop klopte Vriendenschaar met 6-4 leider Koren beurs 2 zodat beide teams nu aan de leiding komen. In Graauw kwam St Aloysius 2 met, een verrassend hoge 8-2 overwinning uit de strijd tegen Diveko 1 waardoor Scylla 4, dat royaal over Phoenix 3 zegevierde (10-0) in de laatste wedstrijd in Graauw bereikbaar blijft. Een overwinning is wel beslist noodza kelijk voor Van Laere c.s. om zich in de overgangsklas te kunnen handhaven. Ditzelfde geldt voor MZ in de promotie-overgangsklas: de Middel burgse reserves hadden tegen leider Irene 4 m Giel Wondergem huw Lesue man, wanthij zorgde voorde drie tegen punten (3-7). Concurrent Steeds Hoger2 won uiteraard van het reeds gedegra deerde Twenty Up 2 (9-1). waardoor MZ 2 in de laatste confrontatie tegen Steeds Hoger 2 bij een overwinning, zich van een beslissingswedstrijd tegen deze tegenstander kan verzekeren om te trachten de plaats in deze klas te be houden. In de hoofdklas dames werd in Weert door het MZ-trio goede tegenstand ge boden aan kampioenskandidaat Mega- cles dat maar net met de hakken over de sloot (6-4) de zege kon veiligstellen". Doordat ook Scylla met 2-8 van Avanti won, wordt in deze klas de laatste wed strijd tussen Scylla en Megacles bepa lend voor de titel waarbij eerstgenoemd team aan een gelijkspel voldoende heeft. In de overgangsklas dames speelde St Aloysius niet en eindigden de beide wedstrijden DHC-Play Fair en Belcrum tegen VW in eengelijkspel De landelijke jeugdcompetitie lag deze week stil. AXEL-Erisgeen van (le acht biljarters ongeslagen het eerste weekeinde van de districtsfinale 3e klas libre in Zeeuwsch-Vlaanderen doorgekomen. Zondagavond laat verloor Ro Baert (WBC Walsoorden) van George van Dorsselaer en hierdoor werd de strijd weer volledig open. Ro Baert stond na 4 ronden nog alleen aan de leiding met 8 matchpunten. Daarna vogldenk op dat moment Cor Verlinde (Ed Horemans) en Piet Raes (SBC), beiden met een verliespartij. In de zondagavondpartijen sneuvelden Cor Verlinde echter opnieuw. De jeug dige biljarter van de organiserende ver eniging Ed Horemans werd aanvanke lijk gezien als belangrijkste kandidaat voor de titel. Hij won in zijn openings partij van George van Dorselaer met een formidabele moyenne van 6.15. In dat duel maakte Verlinde bovendien een serie van 30. de hoogste tot nu toe maar Cor Verlinde bleek niet opgewas sen tegen de spanningen van kdeze eindstrijd. Hij verloor daarna in 27 beur ten van QWuillaume Pladdet (80-72) en moest in 25 beurten de winst aan Theo Visser laten. Omdat echter in de partij daarna ook Ro Baert tegen een eerste nederlaag aanliep, blijven Cor Verlinde en vooral ook Piet Raes nog volop in de strijd. Piet Raes kwam door een over winning tegen Baxckx in 31 beurten op gelijke hoogte met Ro Baert. Het ge middelde van Raes is zelfs iets beter waardoor hij momenteel de rangschik king aanvoert. Theo Visser kwam door zijn overwin ning tegen Verlinde eveneens bij de kopgroep en de rij van kanshebbers wordt gesloten door Guillaume Plad det. de Sluiskillenaar die door zijn winstpartij tegen Verlinde zeker niet mag worden vergeten. De stand na de 4e ronde was als volgt: 1 Ro Baert (WBC Walsoorden) MIDDELBURG - De finalewedstrijd bridge in Zeeland-Zuid is voor de com binatie mevr. Biesbroeek - Blommaert de overwinningswedstrijd geworden. Alhoewel de andere paren bijzonder hard werkten om de eerste plaats over te nemen, lukte dat niet. Vermoedelijk heeft het ten koste van alles de manche te willen uilbieden of een extra slag te maken om daardoor een top te halen er toe bijgedragen dat de resultaten van enkele paren teleur stellend waren. Vergouwe - Sandrini wisten van de vijfde naar de tweede plaats op te klim men en zich daardoor te verzekeren voor een plaats in de vervolgwedstrijd tussen Zeeland-Midden en -Zuid. Ook mevr. v, d. Dries - IJsebaert behoren tot de ge lukkigen. Zij gingen van de zesde naai de vierde plaats. In de eerste klas kwa men weinig verschuivingen voor Het echtpaar Lichteveld nam de eerste plaats over van de dames Risseeuw - Risseeuw. Uitslag hoofdklas: 1 Vergouwe - Sandrini 129: 2 mevr. Biesbroeek - Blommaert. 126: 3 echtp. Voorhans 115, 4 Remerv - Verhaegen 113: 5 men v. d. Dries 03 Neijenhuis 110; 6 Arken bout - Ouweneel en mevr. Neijenhuis - Koop- mans 103: 8 Meeusen - Risseeuw en echtp. Hamelink 97; 10 dms. Drenth - Verstraeten 87. Gemiddelde 108. Eerste klas: 1 echtp. Lichteveld 140: 2 dms. Risseeuw - Risseeuw 130: 3 v. Hemert- - De Heus 121: 4 Bar - d'Hondt 108: 5 dms. Pieters - Risseeuw 107: 6 dms. v. d. Linde - v. Raalte 105:7 mevr. v. d. Poel Biesbroeek 99:8 Geene De Jong 98; 9 echtp. Aronson 89; 10 mevr. Rosseel - v. d. Plas 83. Gemiddelde 108. Eindstand in procenten na verwerking van de voorlopige scores. Hoofdklas: 1 mevr. Biesbroeek - Blommaert 324.54; 2 Vergouwe - Sandrini 317.13: 3 Re merv - Verhaegen 314 35; 4 mevr. v. d Dries - Ysebaert 307 41:5 Meeusen - Risseeuw 304.17: 6 echtp Hamelink 303.70: 7 Arkenbout - Ou weneel 297.69: 8 echtp. v. Dijk 289.45: 9 mevr Neijenhuis - Koopmans 275 46; 10 dms. Drenth - Verstraeten 261.11 Degraderen: dms. Drenth - Verstraeten en mevr. Neijenhuis - Koopmans. Eerste klas: 1 echtp. Lichteveld 338.81:2 dms. Risseeuw - Risseeuw 337 96; 3 v. Hemert - De Heus 330 10; 4 Geene - De Jong 314.81: 5 Bar- v d. Jagt 302.32; 6 mevr. Rosseel - v d. Plas 286.12; 7 mevr. v d. Linde - v. Langeveld 281.49:8 echtp. Aronson 276.10; 9 dms. Pieters Risseeuw 262.96; 10 echtp v. d. Poel 256.47. Promoveren: echtp. Lichteveld en dms. Ris seeuw - Risseeuw. Op zaterdag 22 januari 1977 wordt in de Middelburgse .schouwburg de vervolg wedstrijd gehouden tussen de nrs. 1 t/m 4 van elke klas van Zeeland-Midden en Zeeland-Zuid. ROTTERDAM - Feyenoord-trainer Vujadin Boskov is wél terdege ge waarschuwd maar allerminst ge schokt door de imponerende 4- 1-zege van Espanol op Real Madrid in het afgelopen weekeinde. De Rot terdamse oefenmeester die zondag getuige was van deze krachtmeting in Barcelona keerde niet terug naar Nederland, maar zal dinsdag Feye- noord onmiddellijk opwachten op het vliegveld van Barcelona. Toch was Boskov wel zo onder de indruk van het wervelende spel van Espa nol dat hij maandag nog eens telefo nisch contact opnam met directeur Guus Brox van Feyenoord met het verzoek de spelers nu al te waar schuwen voor deze Spaanse tegen stander die Feyenoord woensdaga vond in Barcelona ontmoet voor de UEFA-cup. Laconiek liet Guus Brox echter we ten: „Het. is eigenlijk volkomen over bodig dat ik.de selectie ook nog eens ga waarschuwen voor het gevaar van Espanol. Iedere speler zal al vol doende gewaarschuwd zijn door die verrassende overwinning van deze Spaanse club. Eigenlijk is dat succes van deze ploeg uit Barcelona precies op het goede moment gekomen, want als er bij Feyenoord al een greintje onderschatting voor Espa nol was dan is dat nu wel volkomen verdwenen. Ik verwacht dat Boskov dinsdagavond onmiddellijk zelf de spelers nog eens zal waarschuwen en precies zal wijzen op het gevaar van elke speler van Espanol". Toch kon Vujadin Boskov via de tele foon ook nog enige geruststellende mededelingen naar Rotterdam door seinen. Zo liet hij weten dat hij wel geïmponeerd was maar toch geens zins geschokt door de forse zege van Espanol op Real Madrid. De Joegos lavische trainer optimistisch als al tijd. vertelde namelijk dat Feye noord tot meer in staat moet zijn dan het Real Madrid da t zondag in Barce lona op de grasmat verscheen: „Deze ploeg uit Madrid is geen schim meer van de grote formatie die het ooit ge weest is. Real Madrid was tegen Es panol bovendien sterk verzwakt om dat vaste spelers voor het eerste team als Jensen en Camacho, Benito en Delbosque geblesseerd waren en niet speelden. Bovendien speelde de Duitser Paul Breitner erg zwak". de eerste helft van de wedstrijd Es panol - Real Madrid allerminst onder de indruk kwam van het spel van deze tweede club uit Barcelona: „Maar na de rust kwam Espanol goed in zijn spel en toen lieten de Span jaarden zien dat ze onberekenbaar, snel. gevarieerd en gevaarlijk kun nen spelen. Bovendien is het hysteri sche publiek van, Espanol van enorme invloed op het spel van de club. In die tweede helft liet Espanol zich echt opjagen door de steeds maar juichende toeschouwers Onmiskenbaar is de aanvalslinie de sterkste sector van het team van Es panol. Vooral de kleine, maar ge blokte spits Jorge de Silva Jeremias, een uit Brazilië geïmporteerde ne ger. maakte grote indruk op Boskov. Nu al is het zeker dat Boskov spe ciaal Wim Rijsbergen apart zal ne men om hem te instrueren over de bewaking van deze beweeglijke aanvaller. Wat overdreven sprak Boskov zelfs dat hij 'een tweede Eu- sebio' heeft ontdekt. Verder is de blonde middenvelder Amado een voortdurend sluimerend gevaar achter de aanvalslinie. De verdediging van Espanol kon Bos kov weliswaar minder imponeren, maar Nico Janssen bijvoorbeeld kan er toch op rekenen dat hij met even veel fysiek geweld als hij zelf kan eta leren tegemoet zal worden getreden. Boskov: „In ieder geval is Espanol defensief niet zo zwak als bijvoor beeld mijn collega Miljanic. de trainer van Real Madrid, mij wilde' doen geloven". Boskov kon ook vaststellen dat doelman Fernandez terecht de bij naam 'Gato' (kat) heeft. Deze ruim 1.90 meter lange keeper (nota bene invaller voor de aan zijn kniebanden geopereerde Luis Borja) is een spec taculaire sluitpost in de defensie van Espanol. Brox troost zich met de ge dachte dat Feyenoord in het Europacup-voetbal een enorme er varing heeft. Door het chauvinisti sche hysterische publiek zullen de Rotterdammers woensdagavond in Barcelona vooral mentaal onder grote druk komen te staan. Maar Guus Brox is ervan overtuigd dat de Feyenoorders ervaren genoeg zijn om deze heksenketel- te kunnen ver dragen. - ADVERTENTIEi opvolger het beste toe te wensen. IJse baert: „Ik hoop inderdaad, dat het Jan Moerdijk wordt. Hij is volgens mij de enige man in Zeeland, die het aankan. Hij heeft het voordeel, dat ze hem ken nen. omdat hij al bezig is en hij iets van de verhoudingen n Zeeland afweet. Als Jan Moerdijk het niet zou doen. dan gaat het volgend jaar nog wel eens pro blemen opleveren en daar is de wieler sport dan weer met mee gediend." De witte ooievaardie op het nest verschijnt om zijn partner af te lossen, brengt een takje mee als gerust- ste llingsgebaar Dit is één van de wonderbaarlijke feiten uit het nieuwe dierenboek van de Amro Bank. „Van dier tot dier" heet 't. 120 Pagina's feiten en 60 schitterende kleurenfoto's over een uniek onderwerp: de „talen" in het dierenrijk. De taal van geluid, geur, kleur, gebaren en trillingen. Dierenkenner Prof. Dr. Anthonie Stolk heeft er begrijpelijke mensentaal van gemaakt en geeft boeiende uitleg. U krijgt deze verrukkelijke uitgave - zolang de voorraad strekt - voor één tientje als u nu een spaarrekening opent. En de Amro stort op elke nieuwe rekening ook nog 'ns f 7,50. (Deze openingspremie is 1 maand niet opvraagbaar.) De aktie loopt van 2 november tot 4 december. 4 8 320-123-2.60-11 (SBC) 4^-379-128-2.17-13 2 Cor Verlinde (Ed Hore- 6 George van Dorselaer mans) 4-6-312-110-2.83-36 (HBC Hulst) 4-2-218-113-1.92-18 3PietRaes(SBCSluiskil)4-6-309-115-2,68-16 7 JoBackx (HBC Hulst) 4-2-252-144-1.75-12 4 Theo Visser (De Kroom4-4-301-134-2.24-17 8 A de Koek (WBC Walsoor- 5 Guillaume Pladdet den> 4-0-239-135-1.77-11 Nu bij elke Amro Bank. LEEUWARDEN - De vierde partij in de tweekamp tussen Kortsjnoj en Jan Timman. die maandagmiddag in Leeuwarden is gespeeld, is geëindigd in remise. De beslissing viel na de 29e zet. Kortsjnoj speelde met wit. Hij heeft thans met 3.5-2,5 de leiding in de twee kamp die acht partijen omvat. Wit: Kortsnoi Zwart: Timman 1. c2-c4. Pg8-f6. 2. Pbl-c3. g7-g6; 3. Pgl-f3. d7- dó; 4. c4xd5. Pf6xd5; 5. e2-e4. Pd5xc3; 6. b2xc3. Lf8-e7; 7. Lcl-a3, b7-b6; 8. Lfl-c4. O-O; 9 0-0. Pb8-c6; 10. d2-d4, Pc6-a5; 11 Lc4-d3. Dd8-d7; 12. Ddl-e2. Lc8-b7: 13. Tal-dl, Tf8-d8: 14. d4- d5.c7-c6:15. La3-b4.c6xd5; 16 e4xd5. Lb7xd5: 17 Lb4xa5. b6xa5: 18. Ld3-e4, Ddï-e6; 19. Pf3-g5, De6-e5; 20. Tdlxdó. Td8xd5; 21. Pg5xf7. Kg8xf7: 22. De2-13(sch.). K17-e6; 23. c3-c4. Td5-d2; 24. Le4xa8. Td2-a2; 25. c4-c5, Ta2-al; 26. D13-g4(sch.). Ke6-f6: 27. Dg4-f3. Kf6-e6: 28. DI3-b3(sch.), Ke6-f6. Remise OOST-SOUBURG - De standen van het véld- korfbal aan het einde van het eerste deel van de veldcompetitic zien er als volgt uit: West IC: g i2 Afd. Zuidwest: Ia: o„ BL Wit 1 9-li Animo 2 7-1] Pemix Tjoba Altius OWO TOP SMS K'dijk VES Swift 9-11 District 2 (Zuidwest) DKC 9-15 Animo 9-13 De Regenb. 9-11 Snel 8-10 Vlaard. 9- 9 ELKV 8- 7 Kwiek 8- 5 Ons Huis 8- 5 TOV 9- 1 3A: De Bennen 8-16 DKV 9-11 Phoenix 9-10 Juliana 8- 8 91 8 DeZwerv 9- 7 HPV 7- 4 Zuidw. 9- 4 3D: J. Boys 9-15 Sagilta 9-13 Merwetie 9-11 O. Nassau 9-10 Stonnv. 9- 8 Hoekse SV 9- 7 Maassl. 9- 6 RWR 9- 2 Res. 2b: PKC3 8-16 DKC 2 10-14 K'dijk 2 9-13 Tjoba 2 9-12 O. Eibem. 4 10- 9 ELKV 2 9- 6 Ons Huis 2 9- 6 De Regenb. 2 8- 3 Rozenb. 3 8- 1 Jliil. A: HKC 9% 15 TOP 97115 Swift 9-11 PKC 8- 9 K'dijk 8- 8 Snel 9- 6 Excels. 9- 5 K'dijk 9- 1 All Ready 1 8-11 Togo 1 8-11 Luctor 1 7- 8 Ondo i 7- 8 Tjoba 3 9- 7 Swift 2 9- 4 Seolto 1 9- 2 '2A: Volh. 1 8-12 TOP 1 5-10 Togo 2 8- 9 Atlas 1 7- 8 Animo 3 5- 7 Olymp. 1 5- 6 BKC 1 7- 4 Swift 3 6- 2 Zuidw. 2 7- 0 3A: Stonnv. 2 7-12 Zaamsl. 2 7-12 NOAD 1 7-10 BLWH2 7- 6 Seolto 2 7- 6 Tjoba 4 7- 5 Animo 4 6- 4 Togo 3 7- 4 A11R.2 7- 3 4A: Ondo 2 6-11 TOP 2 5- 6 Luctor 2 6- 6 Stormv. 3 5- 3 ZaamsL 2 5- 3 Atlas 2 5- 1 4B: Emergo 5-10 Olymp, 2 6- 8 BI. Wit 3 6- 7 Volh. 2 6- 5 Togo 4 6- 4 NOAD 2 5- 0 Jun. IA: Animo J 7-11 Ondo J 5- 7 Seolto J 7- 6 Tjoba J 5- 5 BI. Wit J 5- 5 All R. J 7- 2 Jun. 2A: Togo J 7-13 Stonnv. J 6- 9 Swift J 2 6- 5 Luctor J 7- 5 Volh. J 6- 0 GENT-Nadat de eerste vijf dagen in de Gentse zesdaagse vier ploegen gedo mineerd hebben, heeft in de finale een twee uur durende sprankelende ploeg- koers als scherprechter moeten dienen om de koppels Atlan-Clark, Sercu-Van den Haute. Stevens-Gilmore en Brac- ke-De Bosschere in de beslissende vol gorde te rangschikken. Tot 10 minuten voor tijd leek het er op. dat Sercu-Van den Haute als winnaars gehuldigd konden worden. Toen echter ontwikkelden Clark en Allen met succes een alles-of-niets offensief, waardoor zij in rondenaantal gelijk kwamen met de Belgen, maar een beter puntentotaal hadden. Leo Duyndam en Roy Schuiten stapten 35 min. voor het einde zonder opgaaf van redenen af... Zij hadden toen 27 ron den achterstand. De eindstand: 1 Allan-Clark (Aus) 173 pt; 2 Sercu-Van den Haute (Bel) 138 pt; 3 Stevens-Gilmore (Bel/Aus) 99 pnt: op één ronde: 4 Bracke-De Bosschere (Bel) 137 pnt; op twee ronden: 5 Frank-Ritter (Den) 165 pnt. De overige koppels hadden twaalf of meer ronden achterstand. MIDDELBURG - De uitslagen van de in haalwedstrijden in de reserveklassen, met de standen zijn: Res. le klas: Vlissingen 2 - TOP 2 1-1, Wilhel- mina 2 - RKC 2 1-0 PSV 3 10 8 1 1 17 23- 5 TSC 2 10 5 3 2 13 21-13 Temeuzen 2 10 4 5 1 13 14- 8 TOP 2 10 6 1 3 13 16-11 BW 2 10 5 0 5 10 18-11 Wilhelmina 2 10 3 4 3 10 9-13 DESK'2 10 4 2 4 10 17-20 Vlissingen 2 10 3 3 4 9 14-23 RKC 2 10 3 2 5 8 16-17 UNA 2 10 3 2 5 8 12-16 Veerse Boys 2 10 1 3 6 5 8-17 RBC2 10 1 2 7 4 8-22 Res. 2e klas B: Longa 2 gen 2 - Gastel 2 1-0. Longa 2 Baronie 2 Gastel 2 Axel 2 Internos 2 Steenbergen 2 Reusel Sport 2 Rood Wit 2 Vlissingen 3 Middelburg 2 NOAD2 - Axel 21-0. Steenber- 2 0 18 25- 4 1 1 15 26- 8 1 2 13 18- 8 1 3 13 16-10 3 3 11 13-11 1 5 9 16-15 1 5 9 11-13 1 6 7 11-20 5 4 7 15-23 2 6 6 7-16 5 10-20 10 3 6 5 Res.3eklasD: Goes 2-HW 2 2-0, Zeelandia 2- Vlissingen 4 0-2. Res. 3e k las D: Goes 2 - HW 2 2-0, Zeelandia 2 - Vlissingen 4 0-2. Zeeland Sport 2 Middelburg 3 Goes 2 MOC 2 Temeuzen 3 RCS2 Zeelandia 2 Hontenisse 2 HW 2 Vlissingen 4 DOSKO 2 9 5 9 5 2 1 14 21- 6 1 2 13 26-12 1 3 11 20-11 1 3 11 13- 8 1 3 11 17-16 2 3 10 13-11 0 5 8 12-13 4 3 6 8-12 1 6 5 6-14 1 6 5 6-22 0 7 4 13-30

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13