A-junior Jan de Bart bevestigde in Mosselloop schitterende vorm Meeuwen, in tweede helft met rug tegen de muur PZC TWEEDE IN WESTENSCHOUWEN NA WINNAAR MARIEN VAN PROOIJEN ZOUTELANDSE DEFENSIE WIST ARNEMUIDEN-OFFENSIEF TE STUITEN geen titel Joh. Scheele: AANTREKKELIJKE DERBY TrKCËiNiijrrmirT^ MAANDAG 22 NOVEMBER 1976 sport WESTENSCHOUWEN - De bewonderende blikken richtten zich zaterdagmiddag tijdens de Mosselloop van de Zierik- zeese atletiekvereniging Delta Sport in de schitterende om geving van de domaniale bossen in de Schouwse Westhoek vooral op eerste jaars A-junior Jan de Bart van AV '56 Goes. Hij veroverde in deze seniorenwedstrijd een uitstekende tweede plaats achter de vrij van blessurezorgen lopende Thoolse AV'56-atleet Marien van Prooijen uit Sint- Maartensdijk, die als eerste de Mosselloop voor de tweede maal won, nadat hij ook driejaar eerder gewonnen had. Niek Flipse, ook al van AV '56, die vergeefs geprobeerd had om Van Prooijen en De Bart te volgen, zei over zijn juniorploeggenoot: „Jan de Bart is een geweldig talent. Als hij bereid is om wat raadgevingen op te volgen, zal Jan een hele goeie worden." Jan de Bart hoopt nu. dat hij dankzij zijn goede resultaten in de crossen van de agelopen weken geselecteerd zal worden in de Nederlandse jeugd- crossploeg. die in maart In de buurt van Dusseldorfzal meedoen aan het Europees jeugdkampioenschap voor landenploegen. ..In december is er een Nederlandse selectiewedstrijd. Ik heb goede hoop. dat ik gekozen wordt, want ik heb de laatste wed strijden constant goed gelopen. In België heb ik zelfs drie man uit de Belgische seleetieploeg voor de Eu ropese titelstrijd verslagen. Als ik niet geselecteerd word. zal het me danig tegenvallen." Tot ongeveer halfweg het parkoers van zeven kilometer duldde Marien van Prooijen de talentvolle A-junior in zijn buurt. „Halverwege ben ik van Jan weggegaan. Daarna heb ik mijn eigen tempo gedraaid, me niette veel vermoeid, liet de Thoolse atleet we ten. die volgende week in Tilburg de Nederlandse en Belgische top in de Warandacross hoopt te ontmoeten Overigens vormt de Mosselloop niet het favoriete parkoers voor Marien van Prooijen. ..Het lopen over heu vels en zandpaden breekt veel te veel je tempo. Als je op snelheid bent. dan moet je weer de lucht in. Ik ben er niet zó kapot van Geef mij maar gras. daarop kan ik mijn taktiek be palen." Aan graspollen Vooral een flink hoge heuvel had de krachten van dezeven tig deelnemers bij de seniorenloop op de proef ge steld. Marien van Prooijen ..Ik heb me aan verschillende graspollen naar boven getrokken." Jan Jansma van Zeeland Sport, vierde, verklaar de: „Je moest op die heuvel naar bo ven wandelen, wanders had je de nek er over gebroken." Jan de Bart had na het 'vertrek" van Van Prooijen de afstand niet groter dan ongeveer der tig meter laten worden, ook al omdat de Thoolse atleet niet verder aan drong „Het ging goed,)' liet De Bart weten, „maar ik kon niet harder Overigens loop ik bijna nooit zeven kilometer, meestal maar tegen de vijf. Ik vond het traject zwaarder dan vorig jaar, maar het is een erg mooi parkoers, dat bovendien goed is aan gegeven" Niek Flipse, ook van A V '50 - de Goese club beheerste de strijd dusv volledig - was niet erg tevreden „Ik had bij die mannen-vooraan willen blijven, maar het lukte niet. Ik liep vandaag erg slecht." Toch werd de midden-afstandloper derde. Op 2 de cember a.s. loopt hij samen met Jan Jansma een koppelwedstrijd tijdens de mini-voetbalshow in Ahoy. „Ik loop er die dag voor de tiende keer. Het blijkt wel. dat je uitgenodigd wordt als je voor een beetje spektakel zorgt." constateerde Flipse tevreden Aan de seniorenwedstrijd vooraf ging een jeugdprestatieloop met tachtig enthousiaste jonge deelne mers. er na werd een prestatieloop voor de ouderen gehouden, ook over zeven kilometer, waaraan omstreeks tweehonderd liefhebbers deelnamen. Hoewel het niet de gewoonte is om winnaars bij prestatielopen te ver melden, willen we toch wel aanstip pen. dat Zweedijk uit Goes en Herre- bout uit Vlissingen een fel gevecht leverden, dat de jonge Goesenaar in aijn voordeel besliste. Een forse groep jeugdpreslatielopers gaat enthousiast van start. AXEL-Op de tweede wedstrijd nm het Zeeuws kampioenschapnmotoreross heeft Johan Scheele eens duidelijk la ten zien hoe de verhoudingen in de Zeeuwse crosswereld erkelijk liggen. De ex-Europese kampioen van de lief hebbers was op het crossterrein te Axel duidelijk een klasse te sterk voor de overige deelnemers in de 250 en 500 cc. Hij won heide manches met geweldig veel overmacht en overtuiging Toch is Johan Scheel geen Zeeuws kampioen geworden. Dat vindt zijn oor zaak in het feit dat Johan in deze twee wedstrijden in verschillende klassen heeft gereden. Vorige week in Vlissingen startte hij in de 250 cc. In Axel reed Jo han Scheele mee in de 500 cc. De titel in de 500 cc ging nu naar een ander Axels talent. Frans Lensen. In de eerste manche kwam hij kort na de start ten val waardoor hij een grote achter stand opliep, maar in een schitterende achtervolging haalde hij toch nog rm tweede plaats, ver achter Johan Scheele. In de teede manche was Johan Scheele andermaal oppermachtig. Frans Lensen eindigde wel als tweede, maar moest toch nog Dick de Kunder en Roger Vink voor laten gaan op hun 250 cc motoBij de 250 cc eindigde de zater dag uitstekend rijdende Dick de Kunder tweemaal als tweede In de eerste man che achter Leo Ovaa en in de tweede manche achter Roger Vink In die tweede manche kwam Ovaa niet verder dan de vierde plaats. In deze klasse ging de Zeeuwse titel naar Dick de Kunder. In de 50 cc won Koppejan zaterdag alles wat er te winnen viel. Hij won beide manches en ook de Zeeuwse titel. In de 125 cc ging de Zeeuwse titel naar Iman Flipse. Hij eindigde zaterdag in de eer ste manche als tweede achter Hans Witte, maar als eerste in de tweede manche voor Hans Flipse. In de zijs- panklasse ging de zege naar Snoodijk- Goedheer die zaterdag beide manches woUitslagen van zaterdag. 50 cc: Ie manche. I Ko Koppejan. 2 Rudie Walhout. 3 Ronie Verdonck. 4 Rudie Kuzee. 5 Jan Lensen. 2e manche 1 Ko Koppejan. 2 Rinu.s Verdonk. 3 Rudie Kuzee, 4 Rudie Steketee, 5 Jan Lensen. Zeeuws kampioenschap. 1 Ko Koppejan, 2 Rinus Verdonk. 3 Rudie Walhout.e 125 cc. Ie serie: 1 Hans Witte. 2 Iman Flipse. 3 Piet de Visser. 4 Doppegieter, 5 Ad Meerman. 2e manche: 1 Iman Flipse. 2 Hans Witte. 3 Rien van Liere, 4 Piet, de Visser. 5 Doppegie ter. Zeeuws kampioenschap. 1 Iman Flipse, 2 Roel van der Pol, 3 Hans Witte. 250 C. 1c serie: 1 Leo Ovaa. 2 Diek de Kunder, 3 Louis Murre. 4 Sjaak Meulemeester. 5 Jan Kodde. 2e serie: 1 Roger Vink. 2 Dick de Kun der, 3 Sjaak Meulemeester. 4 Leo Ovaa 5 Jan Kodde. Zeeuws kampioenschap: 1 Dick de Kunder. 2 Leo Ovaa. 3 Sjaak Meulemeestr. 500 cc 1 Johan Scheele, 2 Frans Lensen, 3 Sam Hamelink. 4 Johan Sehelleman, 5 Jan Verhage. 2e seJohan Scheele. 2 Frans Len sen. 3 Johan Sehelleman. 3 Jan Verhage. 5 Van Remortel. Zeeuws kampioenschap- 1 Frans Lensen. 2 Johan Scheele, 3 Jan Verhag Achter het leidende duo ontspon zich een voorop hier Jan Jansma, direct achter lietn geheel links Jan de Waard strijd om de derde plaats Flipse ill en Jan Eversdijk. ZOUTELANDE - Met de rug tegen de muur heelt Meeuwen zater dagmiddag in eigen huis een kleine 1-0 overwinning behaald op aartsrivaal Amemuiden. De sterke defensie bleek weer eens van onschatbare waarde te zijn, want alleen dankzij het voortreffelijke verdedigen kon de ploeg van Jan Meulmeester in de tweede helft het ontketende Arnemuiden stuiten. Amemuiden had de pech dat juist de achterste linie van de vogels het sterkste punt is, waardoor het furieuze offensief geen treffer opleverde. Meeuwen consoli deerde de voorsprong en kwam daardoor een ronde verder in de strijd om de KNVB-zaterdagbeker. Mèêmven-trsuner .Tan Mculmcrstèr: „TVe hebben in cle tweede helft echt niet be wust op de verdediging gespeeld. We kregen gewoon geen kans om er uit te komen. Hel nadeel is dal we geen rust hebben op het middenveld en moeilijk tot scoren komen. Alleen de verdediging draait heel erg goed". Zijn confrère van Arnemui den, Jack Schipper, troostte zich met de gedachte dat zijn ploeg in ieder geval strijdend ten onderwas gegaan. „We hebben het publiek in ieder geval een leuke wedstrijd laten zien", zei hij. Meulmeester was het daar volmondig mee eens en voegde er nog aan toe: „Alleen jammer dat de uitslag geen 3-2 is geworden". De kleine uitslag was in feite de enige tegenvaller van dit duel. Voor het over ige was het een sprankelende wedstrijd waann het publiek volledig aan zijn trekken is gekomen. Geen moment is de wedstrijd onaantrekkelijk geweest en na een voetbaltechnische eerste helft, volgde een sensationele tweede periode waarin Amemuiden tegenstander Meeuwen terugdrong tot het zestien metergebied. Een wedstrijd ook. waann keihard gewerkt werd. zodat niemand zich na afloop verwijten kon maken Ruggesteun Zowel Meeuwen, als Amemuiden kan na dit bekertreffen gemotiveerd door gaan met de competitie Amemuiden omdat de ploeg andermaal bewees dat er keihard gewerkt kan worden In de komende competitiewedstrijden zal een aanvallend concept als zaterdag werd gehanteerd zeker wél 'doelpunten ople veren. Voor Meeuwen betekende de 1-0 zege een geweldige opsteker, een men tale ruggesteun voor de toekomst. Meulmeester: „Nu komen er drie wed strijden in de competitie, waarin het er voor ons op aan komt". Meeuwen startte zaterdag met een ver rassing in de opstelling. Karei Francke stond op de plaats van Ad Melis. Omdat er aanvallend te weinig uitkomt wilde Meulmeester. ondanks het grote belang van het treffen tegen Arnemuiden. toch een klein experimentje wagen in de voorhoede Van meet af aan kozen beide ploegen voor de aanval. De offensieve acties golfden op en neer Al in de tweede minuut moest Amemuiden- doelman Ben Meulmeester in actie ko men om een schot van Henk Wisse te keren en even later kopte Ronald van Belzen na een voorzet van Buys Dijke de bal net naast het doel van Meeuwen keeper Piet Stroo. Ongelukkige wijze Arnemuiden moest na een kwartier een wissel toepassen. Bij een sliding was Klaas van Belzen geblesseerd geraakt. In zijn plaats kwam Lieven Meulmees ter. In de 21-ste minuut kwam op voor Arnemuiden wat ongelukkige wijze de Meeuwen-goal tot stand. Bram Patte- nier stuurde Lein Dingemanse in de diepte die scherp voorzette. Cor de Ridder kon de bal nog onderscheppen, maar speelde iets te zacht terug op zijn doelman. De instormende Daal Francke joeg de bal keihard in de tou wen: 1-0. Even was Amemuiden aangeslagen en had Meeuwen een overwicht. Nadat Joost de Ridder, de gevaarlijke spits van Amemuiden die overigens na afloop bekende tegen Daaf Faase nooit goed in zijn spel te kunnen komen, had overge schoten, volgden enkele gevaarlijke momenten voor het Amemuiden-doel Eerst kopte Daaf Francke uit een voor zet van Chris Leynse naast en vervol gens speelde Henk Wisse zich in het strafschopgebied behendig vnj om ver volgens over te kogelen. In de laatste minuten van de eerste helft had Arne muiden zich al weer volledig hersteld van de treffer en werden er weer enkele gevaarlijke aanvallen opgezet Ook meeuwen was echter nog in de ban van het doelpunt. De twee streekrivalen wo gen volledig tegen elkaar op, zoals Cor de Ridder ilinksi en Bugs Dijke moeien in actie komen om te voorkomen dat Daaf Faasse gevaarlijk kan doorbreken. Rechts op de achtergrond kijkt Chris Leijnse toe. (Foto PZCt. t rouwens bijna de gehele eerste hefft. De 4-4 comerstand getuigt daar van Even anders Na rust lag die verhouding even anders. Amemuiden nam toen acht maal een hoekschop. Meeuwen kon de bal geen enkele keer naast de vlag leggen. Het spel speelde zich vooral af op de helft van de Meeuwen. Al vlak na de hervat ting schoot Ronald van Belzen uit een voorzet van Jan Moerdijk over de krui sing van paal en lat In de tweede helft bracht Jack Schipper de weer aan het voetbalfront teruggekeerde Jan de Nooijer in het veld voor Wim Davidse. De stormlopen van Amemuiden hielden aan. Het gevaarlij kste moment voor het Meeuwen-doel ontstond in de 38-ste mi nuut. Jan van Waarde zette voor op Lie ven van Belzen die vallend kopte, maar de bal netover zag gaan. Verderging een keihard schot van Cor de Ridder net over de kruising. In de allerlaatste minuut was Meeuwen uit een counter gevaarlijk. Henk Wisse dook op rechts in een gat en bediende de buitenspel lopende Chris Leijnse. die onhoudbaar inschoot Aanvankelijk keurde de goed leidende scheidsrechter Van Ginneken de goal toe. maar na overleg met de grensrechter gaf hij toch terecht buitenspel Daaf Francke en Chris Leijnse liepen namelijk enkele meters buitenspel, maar de scheids rechter had, vertelde hij, omdat Cor de Ridder in zijn gezichtsveld stond, de vlag niet omhoog zien gaan. Het duel eindigde daardoor m een 1-0 overwin ning voor Meeuwen. Finale De naar schatting duizend toeschou wers hadden een geweldig spectaculair duel gezien, dat bij vlagen de indruk wekte dat het hier ging om een finale en niet om een eerste ronde. Een aantrek kelijke vrouwelijke toeschouwer was daar zelfs een half uur na het laatste fluitsignaal nog steeds van overtuigd. Terwijl het rad van avontuur lawaaie rig ronddraaide in de kantine vroeg ze onbevangen: „Is de beker nu al uitge reikt". Een kenner legde haar uit dat het hier nog maar de eerste ronde be trof en er nog zo'n vijfentachtig wed strijden gespeeld moeten wórden- Teleurgesteld schreed ze in de richting van de deur. „Zo'n mooie wedstrijd en toch geen beker mompelde ze.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 14