Frank Bogaert bezorgde Terneuzen net voortijd zege op Vogelwaarde THRILLERSLOT BIJ ZEELANDIA VLISSINGEN: 26 PENALTY'S Timman winnaar Derde klassers 'zondag' bleven goed overeind GRAAUW EN SLUISKIL KOMEN IN VERDRUKKING MOEITELOZE OVERWINNING LOOM AXEL TEGEN PHILIPPINE: 3-1 RCS GAF PUBLIEK WAAR V00B GELD Middelburgers verdiend naar de volgende ronde Uitslagen zondagbeker NOREN STERK SN TORONTO G0ESZEGE OP RIA NIET KUNST- EN VLIEGWERK Pefgen Europees stayerskampioen MAANDAG 22 NOVEMBER 1976 MIDDELBURG - Het leek of een regisseur van thriller theaterstukken gistermiddag het scenario had geschreven voor de bekerwedstrijd Zeelan- dia - Vlissingen. Weliswaar was het 'wedstrijd verhaal' tussen de thuisspelende topploeg uit de vierde klas en de onderaan be ngelende tweede klassers (Vlis singen heeft overigens nog twee wedstrijden tegoed, die bij winst een topplaats kunnen op leveren) niet zó denderend, maar het slot was een specta- kelstuk van de eerste orde. De wedstrijd met twee uitstekende keepers (Kees de Klerk bij Zee- landia en Hans de Roober bij Vlissingen) en met een uitste kend leidende scheidsrechter Van Ham (klein van stuk, maar overal met de neus bovenop) eindigde, evenals de verlenging, in 0-0, waarna er maar liefst 26 strafschoppen nodig waren om tenslotte Zeelandia als over winnaar aan te wijzen. Hel was een verdiende Middelburgse triomf, want de Zeelandianen waren vooral in de tweede helft vinniger dan de VliSsingers, ze kregen ook betere kansen en ze werkten in de twee uur durende strijd harder voor een goed re sultaat. Vlissingen liet in het eerste kwartier uitstekende aanvallen zien, maar zakte daarna door gebrek aan tempo en goede aanvallers een fors eind terug. Het geeft toch wel te denken dat de tweedeklassers pas enkele mi nuten voor het rustsignaal de eerste se rieuze doelkans kregen... Beide teams waren gehandicapt: Zee landia miste Theo Sohier en Johan van de Berge (voor hen speelden Hans Ver- MIDDELBURG - Er zijn toch weer de nodige verrassingen uit de eerste ronde van de zondag KNVB-beker gekomen. Biervliet schakelde derde klasser Koewacht uit (1-0) en ook Vlissingen werd verrassend uitgeschakeld. Een volledig0 uist met uitslagen; Noor mannen - Zierikzee 2-2 (Zierïkzee wint na strafschoppen), Zeelan Sport - Mid delburg 1-4. Zeelandia - Vlissingen 0-0 (Zeelandia w.n.s.), RCS Jong Ambon 4-2, Ria - Goes 0-1. Breskens - Steen 1-3, Hoofdplaat - HVV 1-2. Biervliet - Koe wacht 1-0. Philippine - Axel 1-3, Vogel waarde - Terneuzen 1-2, Clinge - Dom burg 2-1Hontenisse - Odio 3-1. Vosmeer Dosko 2-0 na verlenging. Voor de volledigheid ook een aantal niet-Zeeuwse. maar wel in Zeeland be kende ploegen: MOC - Meto 1-0, Halste ren - Cluzona 2-3, Kruisland - BSC 0-i DIVO - Gastel 0-2. RSV - Steenbergen 4-0. Oudemolen - NSV 3-1. Alliance - Sprundel 3-2. Roosendaal - Internos 2-2 (Roosendaal w.ns.), DIOZ - Rood Wit 2-3. Kaaise Boys - Unitas "30 4-2 na ver lenging, Hoeven - Beek Vooruit 0-4, na verlenging, Boeimeer - TSC 0-5. Raams- donk - Veeerse Boys 2-0 TORONTO - De Nederlandse ruiter Henk Nooren, die een toernee door de Verenigde Staten en Canada maakt, is zaterdagavond tweede geworden in het hoofdnummer van de 'Royal horse show' in Toronto. De Canadees Ian Mil ler won. Nooren werd met J aegermeister tweede, voor de Ier Tom Power In het individuele klassement van het concours hippique in Toronto bezet Henk Nooren de zesde plaats. LEEUWARDEN (ANP) - In de vijfde partij van de AGO-twcekamp in Leeu warden heeft Timman zijn achterstand op Kortsjnoj tot 3-2 teruggebracht. De zelfde variant van het Frans, die ook in de derde partij op het bord was geko men, werd deze keer door Timman die wit had, zo agressief mogelijk aange pakt. Kortsjnoj, één van 's werelds grootste kenners van deze openingszet, bracht het spel snel op ongebaande paden, die echter nauwelijks begaan baar voor hem bleken, want reeds op de veertiende zet stond Timman vrijwel gewonnen. Timman speelden toen niet doortas tend genoeg. Kortsjnoj kwam met de schrik vrij en nadat Timman later nog een zwakke zet deed, kreeg hij zelfs groot voordeel. Meteen zeer fraaie stand in handen, begon Kortsjnoj echter te knoeien. Hij deed een reeks zwakke zet ten, raakte eerst zijn voordeel kwijt en later toen hij ook nog in tijdnood was geraakt, kwam hij zelfs in grote moei lijkheden. Bij het afbreken was er voor Timman een zeer gunstig eindspel ont staan. dat in de hervatting snel tot winst kon worden gevoerd. Het was een rom melige partij met fouten aan beide kan ten, maar vol avontuur en sensatie. Kortsjoj heeft zaterdag getoond ook niet onfeilbaar te zijn en de spanning in de tweekamp is weer,geheel terug. meulen en Sjaak van Eenennaami. bij Vlissingen ontbraken nog steeds Gillis van de Rafelaar en Patrick Dewitte we gens blessures, terwijl Jan Kapelle we gens droeve familieomstandigheden niet op het appel kon verschijnen. Klaas van den Buuse, vorige week nog afwezig, was van zijn griep,hersteld. Vlissingse invallers waren: Hans van de Rafelaar A-junior). Ad Seen en Cees Stroo jr. Geen bekerploeg Vlissingen was voor rust het meest in de aanval, maar de geregeld vrij aardig op gezette acties konden niet afgerond worden. Jaap van Maris, de Vlissingse trainer, liet weten, dat hij vóór de wed strijd al een 0-0 resultaat voorspeld had. ,.We missen een aantal belangrijke spe lers, we zijn vooraan machteloos en Zee landia heeft een sterke verdediging. Bo vendien zijn wij geen bekerploeg. Daar voor moet je een echt vechtteam heb ben". meende de rood-witte trainer. Vooral in de eerste twintig minuten na rust probeerde Zcelanida vinnig een beslissing te forceren, maar het zat Ka- rel Leenhouwers. Ronald van Hercules en Sjaak van Eenennaam beslist niet mee. In de slotfase herstelde Vlissingen het evenwicht weer, maar met wat meer geluk had Van Hercules in de laatste minuut van de normale speel tijd de strijd in het voordeel van de Middelburgers kunnen beslissen: hij knalde echter buiten bereik van doel man De Roover tegen de linkerpaal... In de eerste verlenging mikte Zeelan- diaan Hans Carol in kansrijke positie net over. in de tweede verlenging grab belde de Zeelandia-doelman Kees de Klerk een gevaarlijke kopbal van Wim de Waal uit een corner van Ad Siereveld net voor de lijn op. Het bekerduel kreeg een slot. zoals de toeschouwers daarover slechts kunnen dromen. De eerste serie van vijf straf schoppen aan iedere kant leverde geen beslissing op; Huib Balthazar. Jo Ma rijs. Ad Siereveld en Ronald Aarnoutse knalden voor Vlissingen raak. maar Wim de Waal zag zijn inzet door keeper De Klerk gestopt. Voor Zeelandia mik- Len Sjaak van Eenennaam. Jan-Kees Sinke (in de verlenging voor Hans Ver- meule in het veld gekomen) Karei Leen houwers en Wim Langemaire raak en werd de penalty van Hans Carol ge stopt. Dertiende raak SOUBURG - Eindelijk heeft RCS zijn publick (er was ruim 500 man) waar voor het geld gegeven. Einde lijk verscheen er een overtuigend RCS binnen de lijnen, dat verdiend met 4-2 van Jong Ambon won. Daarbij moet wel verteldworden.dat de Middelburgers defensief een erg zwakke indruk maakten. Te lang bleven de verdedigers soms met de bal pingelen. RCS was voor rust niet veel sterker. Wel werd het na een goede aanval in de 17e minuut 1-0 door Dick Schinkel. De ploegen speelden in die eerste helft te behou dend. Na de rust was er meer spekta- In de tweede minuut al strafte Adrie Dieleman een verdedigingsfout af; 2-0. De spanning was echter lang niet geweken. Jong Ambon kwam nu pas goed op dreef, zeker toen even latei Bert Pentury de achterstand ver kleinde tot 2-1. In de 23e minuut kwam er echter op luchting voor RCS. De net ingevallen Piet de Nooijer ving een slechte uit trap op en kogelde de stand naar 3-1. Nu had RCS vleugels en Dick Schin kel profiteerde van zijn doorzet tingsvermogen, ontfutselde een ver dediger de bal en scoorde 4-1. In de laatste minuut kon Martin Pattia- sina nog doorgaan omdat RCS bief staan r vermeend buitenspel: 4-2 Vervolgens mocht elke speler van beide ploegen de beslissing proberen te force ren. Hans van de Rafelaar (Vlissingen) begon met over te knallen. Jan Ver voorn zag zijn inzet door De Roover ge stopt. Kees de Klerk stopte op zijn beurt de strafschop van collega-doelman De Roover. waarna Jan van Beveren voor Zeelandia tegen de linkerpaal knalde. Vlissinger Eugene Fagg mikte tegen de kruising, Gerrit Schoenmakers inzet werd gestopt, de Vlissingse invaller na de normale speelduur Dennis Linfïelt mikte raak. evenals Ronald van Hercu les. invaller Eddy Mikrut, Ad Kamer mans. Ad Seen en Kees de Klerk. Daarna twee missers (Huib Balthazar en Jan Kees Sinke), waarna Zeelandia-doelman De Klerk een hard schol van Jo Marijs schitterend stopte. Sjaak van Eenennaam besliste vervol gens de strijd door de dertiende penal ty voor Zeelandia in te schieten. „Ik vind wel. dat we verdiend gewonnen hebbenoordeelde de Zeelandia- trainer Bram Carol. „We waren enthou siaster dan Vlissingen, er was bij ons een wil om wat te bereiken". Maar dat ook Bram Carol de bekerstrijd niet serieus neemt bleek uit zijn opmerking: „Het was een goede oefenwedstrijd voor vol gende week". Gerrit Schoenmaker sloot zich volledig bij de trainer aan: ..Ik speel veel liever competitie. Dan hebben we het zelfs nog zwaarder ook" Aanval van Biervliet idonkere shirts i in de bekerwedstrijd tegen Koewacht. MIDDELBURG - Na de nederlagen van dit weekeinde wordt het toch wel be nauwd voor Graauw en Sluiskil in de eerste klas van het zondagafdelings- voetbal. Aardenburg handhaafde zich met moeite, maar kon toch nog concurren tie verwachten van Walcheren en een terugkerend Schoondijke. Uitslagen: Graauw - Lewedorpse Boys 0-1, Schoondijke - SDO 4-1, Hulsterloo - D1!'S 0-0, Sluiskil - Aardenburg 1-2, Wal cheren - Corn Boys 2-1, Patrijzen - Ro- bur 1-2. Aardenburg 10 6 4 01619- 9 Walcheren 9 5 3 1 13 16-5 Schoondijke 9 6 0 3 12 22-15 Robur 10 5 2 3 12 14-11 Patrijzen 10 4 3 3 11 12-11 Com Boys 9 4 2 3 10 15- 9 Lewed Boys 8 3 2 3 8 13-17 SDO 9 2 4 3 8 10-12 DFS 9 2 3 4 7 11-14 Hulsterloo 10 2 3 5 7 13-19 Graauw 9 1 2 6 4 5-15 beter In de 2e. 10e en I5e minuut werd de strijd beslist. Achtereenvolgens scoorden Eddy Muson (2x) en Rinus Cornelis. Schoondijke speelde een gewonnen wedstrijd en een wat overdreven straf schop betekende enkele minuten vooi het einde nog 4-1 door Piet Maas. WACLHEREN - CORN BOYS - Een spannende wedstrijd. De Vlissingers speelden toch wel iets beter voetbal maar hadden opvallend veel moeite met de sterke Corn Boys-verdediging. George van de Berge zorgde zelfs vooi een 0-1 voorsprong, maar twee doelpun ten van John Gelen bracht de rust- en eindstand op 2-1. PATRIJZEN - ROBUR - Een gelijkspel had de verhouding beter weergegeven. De ploegen ontliepen elkaar niets. Ro bur speelde wel iets sneller, maar Patrij zen werkte zeker niet minder hard. De Goesenaren mochten niet moppe ren. dat Jan Traas de bal verkeerd op zijn schoen kreeg en in eigen doe! schoot: 0-i. Patrijzen werd sterker en kwam uiteen hoekschop van Boonman door Rinus Moison koppend op 1-1. De tweede helft opnieuw weinig krachts verschil, maar een snelle aanval werd schitterend afgerond door Cor Holles- telle: 1-2. HULSTERLOO -DFS - Het zat de thuis club niet mee, Hulsterloo kreeg erg veel kansen. Johan Bosman trof de paal. Verplanke schoot tegen de lat en tot overmaat van ramp schoot William Verplanke drie minuten na rust een strafschop wegens hands over het doel! Een goede wedstrijd, die dus voor DFS geflatteerd in 0-0 eindigde. De wedstrijd moest nog tien minuten onderbroken worden wegens de mist MIDDELBURG - In het zondagbeker- voelbal zijn de derde klassers beter overeind gebleven dan in het zaterdag voetbal. HVV, Steen, Zierikzee, Goes, Vosmeer erdoor en alleen Koewachten Jong Ambon gewipt. Biervliet, RCS en natuurlijk Zeelandia zorgden voor de verrassingen. Hoofdplaat-H V V De Hulstenaren hebben de kans om Hoofdplaat af te straffen voorbij laten gaan. want in de eerste helft vooral kreeg HVV veel kansen. Vermast, Kouijzer, De Booij. De Rijck. faalden in de afwerking, waarbij Fons Cornelis nog pech had, dat hij de paal trof. Die onproductiviteit werd HVV nog bijna fataal, toen Willy de Ruysscher er na rust 1-2 van maakte. Toen moesten de bezoekers terug. Hoofdplaat werd veel sterker, maar ook hier: de afwer king ontbrak Voor rust was HVV door Jack de Booij op 0-1 gekomen en uit een strafschop kopte Vermast na de rust de stand naar 0-2. Biervliet-Koewacht De spanning Is tot- de laatste minuut bewaard gebleven. Biervliet speelde een goede wedstrijd en verdient de over winning beslist, maar had toch veel te veel kansen nodig om een zwak spelend Koewacht te verslaan, Pas een minuut voor het einde van de tweede verlenging kon Raymond Ingels eindelijk zijn ploeg naar 1-0 schieten. Koewacht-doelman Matthijs verkeerde echter weer in grootse vorm en ranselde schoten van Ingels. Deveneijns en Doens uit zijn doel, waarna De Ruys scher de lat en Doens de paal troffen. Breskens-Steen De eerste helft was nog het beste deel. De ploegen waren toen gelijkwaardig. Na drie minuten had Joop Hoegnagel zijn ploeg op 1-0 gezet. De strijd ging snel op en neer, waarbij Adrie Kodde en Jan deLobel twee open doelkansen ver prutsten. Na 25 minuten maakte Jo Sturm er 1-1 van en vijf minuten later was het ai 1-2 door Edwin Franckaert. De tweede helft was Breskens nergens. Er werd slordig gespeeld en Steen had WESTDORPE - Het is Goes erg zwaar gevallen in de bekerwedstrijd tegen Ria. De 1-0 overwinning hebben de Goesenaren met kunst en vliegwerk overeind gehouden in de tweede helft. Een technisch beter Goes beheerste het eerste kwartier de wedstrijd, maar al lengs gaf men het initiatief uit handen 'en bouwde Ria een overwicht op. De uitvallen van Goes waren echter gevaar lijk en nadat eerst nog het houtwerk redding had gebracht werd het net voor rust onverwacht 0-1. Bij een scrimmage voor het Ria-doel verzuimde doelman De Guchtenaere snel zijn doel uit te komen op een korte terugspeelbal, waarna de attente Adrie Prins scoorde. Na de rust lieten de Goesenaren Ria komen. Met kunst en vliegwerk bleef Goes in die periode overeind, ook echter miste Ria het overleg om de Goes- verdediging te kunnen verschalken. Het ging allemaal wat te onbesuisd. Toch had Ria net voor het einde nog pech, toen scheidsrechter Steenbakker geen strafschop zag in het neerleggen van Gerrit Emans. Sluiskil 10 0 4 6 4 8-22 SLUISKIL - AARDENBURG - Een re delijke wedstrijd meteen toch nietover- tuigend Aardenburg. De leiders kwa men zelfs eerst nog op achterstand, toen Karei Willems er na een kwartier 1-0 van maakte. Een scrimmage na een hoek schop stelde Henk van Sprundel in staat gelijk te maken en vijf minuten voor de rust, was de stand al 1-2 dooi Joop Verduijn. In de tweede helft heeft Sluiskil er nog alles aan gedaan, maar het bleef tegen een overigens goed verdedigend Aar denburg 1-2. GRAAUW - LEWEDORPSE BOYS - Een zeer matig duel tussen twee gelij kwaardige ploegen. Een 0-0 had de ver houding beter weergegeven, want kan sen zijn er bar weinig geweest. De Burger trof tweemaal de Boys-lat en één van de weinige kansen voor de be zoekers rondde Juul Vogel tien minuten na rust af met het winnende doelpunt. Q-l. SCHOONDIJKE - SDO - Een opper machtig Schoondijke. In het veld draalt de ploeg prima, maar in de afwerking vlot het nog niet helemaal Zo was het ook nog maar 1-0 door Ronald de Paepe met de rust. In de tweede helft lukte hel PHILIPPINE - Een loom spelend Axel heeft de nieuwe bekercompetitie inge zet met een moeiteloze 3-1 overwinning op vierdeklasser Philippine. De vorig jaar zo succesvolle formatie van trainer Steel heeft zich na het bereiken van een 2-0 stand nog nauwelijks inge spannen om hogere cijfers te bereiken. Philippine was vooral aanvallend veel te zwak om Axel echt te inspireren. Ru- die Steel kon zich zelfs permitteren om met nog een half uur te spelen keeper Verpoorte te vervangen door Gilbert Brand, een doleman uit de lagere elftal len. Het leek heel even op een grap. die wel eens duur uit zou kunnen vallen. Want het eerste schot op deze debuterende doelman verdween onmiddellijk in de touwen. .Ik betwijfel overigens of Ver poorte deze bal wel had gestopt rea geerde Rudie Steel. Axel speelde daarna in alle rust naar het fluitsignaal van Koeyvoets. Gilbert Brand kreeg geen kans meer om zich te herstellen Beide trainers hebben in dit bekerduel nogal geëxperimenteerd met de opstel lingen. Axel had Wim van Ginck (ge schorst door de vereniging) en George Geirnaert (geblesseerd) vervangen dooi Willy van Gremberghe en Erik van Bri- som. Bij Philippine werd de verkiezing van Jan de Vries in de plaal-s van Robbie Thomas door de kleine centrale verde diger van Philippine niet geaccepteerd. Thomas nam aanvankelijk plaats in cie dug-out, maar verdween na een heftige woordenwisseling met, trainer Walter van Duyse naar de kleedkamers. „Ik had 'graag gespeeld tegen Axel", ver klaarde Thmas. „Voor de wedstrijd kreeg ik echter van de trainer te horen, dat ik er naast stond, Ik had het mis schien kunnen verwachten, want het Ooum, ai een paar weken niet tussen ons. Walter van Duyse deed het conflict al met: „We hebben pas een nieuwe speler, die in z'n vroegere club altijd laatste man heeft gespeeld. Ik wilde hem op die plaats proberen, maar Thomas accep teerde dit niet. Zo zie je maar weer, dat er overal wel eens ruzies voorkomen." liet was misschien niet zo leuk voor Van Duyse. dat dezelfde Jan de Vries al na een kwartier behoorlijk blunderde, waardoor Guillaume Drumont be heerst kon scoren (0-1). Schoten van Piet Gans en Staf Martens misten daarna de goede richting om invaller doelman Johan Bonte te verontrusten. Philippine was na een half uur spelen voor het, eerst gevaarlijk. Aanvoerder Peter Spuessens wist zich aardig vrij te spelen en zég zijn schot gestopt door Verpoorte. In diezelfde minuut kwam Axel nog op 2-0. Guillaume Drumont, in die eerste helft goed op dreef, leverde een uitstekende pass af aan Dick de Pooter, die vervolgens hard en hoog in schoot (0-2). Net voor rust kreeg Jaap Lensen de be stekans. maar zijn schot belandde op de paal. Axel heeft na rust slechts inciden teel gedomineerd. Om na een kwartier spelen op 3-0 te ko men via een treffer van Staf Martens na goed solowerk van Piet Gans. Het doel punt van Johan Goense bepaalde daarna de eindstand op 3-1. „Een ge makkelijke overwinning en dat is be langrijk", concludeerde Steel na afloop. „Die eerste bekerwedstrijden zijn nooit zo interessant en de meeste spelers van ons hebben er een oefenpartij van ge maakt. De winst is echter wel noodzake lijk, want we willen toch wel weer probe ren om een paar ronden verder te ko men." VOGELWAARDE - Vijf minuten voor het einde tilde Frank Bo gaert Terneuzen naar de overwinning in het bekertreffen met vier deklasser Vogelwaarde. Hij kogelde een schitterende voorzet van Leo Koch langs Vogelwaarde-doelman Van de Vijver en dat bete kende geen verleniging, maar een 2-1 zege. Een overwinning waarop tweedeklas- de hand. Het is hetzelfde effect als Ter- /elijks aanspraak neuzen tegen een ploeg uit het betaalde voetbal of een hoofdklasser zou moeten spelen. De pupillen van Guust. Voet wa ren dan ook bereid er alles voor te doen, maar opvallend was wel. dat ze dit di kwijls met goed voetbal deden. Tech nisch weliswaar niet zo mooi als bij Ter neuzen, maar wel uiterst effectief en dat resulteerde uiteindelijk in een handvol doelrijpe kansen waarvan er echter niet een werd benut. De enige Vogelwaarde- treffer was nog een 'Luckygoal'. Een hoekschop van Honore Schelfhout ver kon maken, want vrijwel de gehele wedstrijd had Vogelwaarde gedomi neerd. Gelukkig voor Terneuzen faalde Vogelwaarde in de afwerking en ander- szijds was de in Vogelwaarde fel bekri tiseerde Terneuzen-doelman Willy Nieuwelink een uitstekende vervanger voor Jan Rietdijk. Diezelfde Willy Nieuwelink verdedigde twee seizoenen het doel van Vogelwaarde. Dat vogelwaarde zich zou optrekken aan tweedeklasser Terneuzen lag voor dween na twintig minuten rechtstreeks in het doel. Een Vogelwaarde-speler in het strafschopgebied nep ja', waarna de aan de voorste paal opgestelde Alex Dehulster bukte omdat hij dacht dat doelman Willy Nieuwelink riep. Een misverstand dat. Terneuzen op 1-0 ach terstand bracht. Een Terneuzen overigens dat verre van compleet naar Vogelwaarde was ge trokken. Behalve Jan Rietdijk bleven ook Maarten van der Staal, Jan Kolijn. Franz van der Pijl en Leo Koch uit de basisopstelling, al zóu Leo Koch reeds na een half uur Alex Dehulster vervan gen. Het mag nauwelijks een excuus zijn voor het matte Terneuzen-spel, vooral niet omdat het tweede elftal het mo menteel uitstekend doet in de reserve eerste klas en toch zeker als een sterke vierde klasser moet worden aangere kend. Terneuzen ging eigenlijk weer eens ten onder aan het technisch ver nuft. Balletje met liefst zoveel mogelijk effect in de breedte was weer troef en slechts zelden kwam er een strakke pass uit zoals men bijvoorbeeld bij Vo gelwaarde gebruikte. Nadat Vogelwaarde na twintig minuten spelen de leiding had genomen, kreeg het voor de rust nog enkele fraaie kan sen om de voorsprong uit te bouwen. Maar Ronnie Lambert, de eens zo tref zekere aanvalspits van Vogelwaarde, die nu op het middenveld speelt, miste finaal en ook Peter Erpelinck zocht het doel op een plaats waar het in de verste verte niet stond. Op slag van rust maakte Terneuzen gelijk. Een voorzet van Frank Bogaert werd door Arthur Claassen precies op tijd langs de te laat reagerende doelman Van de Vijver ge tikt. Na de rust heeft Vogelwaarde nog een aantal kansen laten liggen om de strijd in zijn voordeel te kunnen besxlissen. Zo redde Willy Nieuwelink schitterend op een knal van Peter Erpelinck van amper tien meter afstand, en mistte Ronnie Lambert nog maar eens voor open doel. Terneuzense moest het vrijwel de gehele tweede helft met tien man doen. Jan de Block raakte al vrij snel gebleseeerd en omdat Han van der Hooft reeds twee wisselspelers had ingezet, moest Ter neuzen het met tien doen, die toch nog zegevierden. het he.emaal niet moeilijk. De bezoe kers speelden in die periode beter en wonnen verdiend met 1-3 door een doel punt, vijf minuten voor het einde, toen J an Manneke de bal los liet en Jo Sturm in het lege doel kon schieten. Noormannen-Zierikzee Een wedstrijd met twee gezichten, spanning en sensatie. Noormannen overrompeldezijn bezoekers en had met de rust de leiding met 2-0 door doelpun ten van Henk van der Welle en een straf schop van Jan Huibregtse, nadat deze zelf was gevloerd. En dan te bedenken, dat Hans Gabriélse en Daaf Jongepier afwezig waren. Zierikzee verzette na rust de bakens. Het overwicht was erg groot en zeer ver diend vielen in het laatste kwartier nog twee doelpunten. De eerste van invaller Vercouteren en natuurlijk weer Kees Verkaart: 2-2. De spanning was te snijden in de .vereni ging. maar gescoord werd er niet. Twee volledige series strafschoppen moesten er aan te pas komen, want daarvan had den beide ploegen geen kaas gegeten. Opdepaal, de lat. overen naasten tegen de keeper. Slechts één strafschop werd benut en daarmede bereikte Zierikzee de volgende ronde. Vosmeer-Dosko Pas in de verlenging kon Vosmeer het grote veldoverwicht verdiend in een overwinning uitdrukken. Voor aanvang van de wedstrijd kreeg Vosmeer van au tohandel Ko Hommel uit Sint Annaland (een oud eerste elftalspeler) nieuwe trainingspakken Vosmeer probeerde met succes de jeugdspelers Johan Geuze en Ad van Tnjen. De thuisclub was veel in de aan val, maar pas vijf minuten voor het einde kwam er meer stootkracht dank zij Frans en Gaby Havermans. Drie minuten in de verlenging bete kende dat bijna 1-0, maar Kees Tim mermans miste de strafschop nadat Frans Havermans was gevloerd. Vijl minuten in de tweede verlenging 3coorde Hans Vaders eindelijk 1-0 en uit een voorzet van broer Gaby maakte Frans Havermans er even later 2-0 van. Clinge-Domburg De eerste helft gebeurde er niet zo veel. Clinge was in het veld wel sterker, maar tot aan de rust bleef de stand 0-0. In de tweede helft drukte Clinge door. Na tien minuten werd het 1-0 door Rob Haak en een kwartier later maakte Ge- rrie Smet er 2-0 van. Domburg nam het laatste kwartier voor zijn rekening. Clinge moest terug en kreeg het nog moeilijk. Een kopbal van Adrie Riemens werd van de lijn gehaald, maar in de 38e minuut scoorde toch Tonnie van Iersel uit een hoekschop van Houmes: 2-1. Hontenisse-Odio De Zeeuws-Vlamingen speelden het eerste half uur één van de betere wed strijden van dit seizoen. Odio werd bin nen tien minuten op een 2-0 achterstand gezet door zpiet van Waterschoot en Frans van Meele. Een minuut voor de rust herstelde Odio zich door een doelpunt van Jef van de Berg (2-1) en dat werkte na de rust door. Odio was toen flink in het offensief, maar miste te veel kansen. Hontenisse eiste toch weer het laatste half uur voor zich op en finishte op een verdiende 3-1 overwinning dankzij Jan van Joole. DORTMUND - De Westduitser Wilfried Peffgen, wereldkampioen bij de prof- stayers, heeft zaterdag in de Westfalen- hal in Dortmund ook de Europese stayertitel aan zijn palmares toege voegd. Titelhouder Cees Stam moest verstek laten gaan wegens een hard nekkige blessure - aan het midden- handsbeentje van de rechterpols. Peffgen. die de eerste halve finale over 25 kilometer reeds had gewonnen, be haalde in de finale moeiteloos de over winning. Hij reed met een gemiddelde van bijna 60 kilometer per uur en had een voorsprong van 480 meter op de Zwitser Rene Savary, die tweede werd, en de Italiaanse kampioen Walter Avo- gadri. Dieter Kemper, die de tweede halve finale op zijn naam had gebracht voor René Pijnen, werd in de finale slechts vierde en de Fransman Serge Aubey eindigde tenslotte op de vijfde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11