jakobsen Grootwinkelbedrijf, parkeerkelder en bibliotheek in Geere Uitvoerig jaarverslag van pv 'De Telegraaf \ft. J. IMOWI Uitdeuken en spuiten is specialistenwerk Kies klasse. Kies 'n kostuum bij Jakobsen VOORSTEL B. EN W. TOT WIJZIGING INTENTIEPLAN OP KORTE TERMIJN TE REALISEREN MIDDELBURG - B. en w. van Middel- burg hebben de leden van de gemeente raad een voorstel toegezonden tot wijzi ging van het intentieplan voor het Gce- regebied in de Middelburgse binnen stad. Hetcollegeisvooreen deel van dit plan tot een definitieve nieuwe invul ling gekomen. Deze invulling behelst met name de bouw van een parkeerkel der voor 275 a 300 auto's, een groot winkelbedrijf van Albert Heijn op een oppervlakte van 1000 vierkante me ter (naast een aantal kleine winkeleen heden), denieuwbouwvoordeopenbare bibliotheek (1400 vierkante meter) en de bouw vaneencomplex van 24 woningen. Het gaat om het gedeelte van hetGeere- plein. gelegen tussen de Koestraat, de Beenhouwerssingel, het verlengde van de Korte Geere en de achterzijde van de panden aan de Gortstraat (het zuidwes telijk gedeelte). De nu voor dit gedeelte ingevulde voorzieningen zijn. aldus b. en w.. projecten die binnen betrekkelijk korte tijd kunnen worden gerealiseerd. De geprojecteerde parkeergarage loopt door tot onder het (nog braakliggende) middengebied van de Geere (het Geere- plein). „Deze parkeerruimte zou kunnen dienen ter vervanging van de parkeer ruimte op de Markt, indien deze autovrij gemaakt wordt, en als compensatie voor het verlies aan parkeerplaatsen in onder meer de Langeviele. De kelder zal der halve, naast een functie voor het Geere- gebied. ook een functie vervullen voorde gehele binnenstad", aldus b. en w. Door degunstigeligging ten opzichte van de in de onmiddellijke nabijheid gelegen tan gent en de binnenstad, zal de kelder een belangrijk deel van hetop de binnenstad gerichte autoverkeer kunnen opvangen, zo meent het college Winkels Boven deze parkeerkelder is aan de Beenhouwerssingel - Koestraat gele genheid voor de bouw van een 24-tal woningen. De meest westelijke zijde van het terrein (bij de nieuwe voetgan gersbrug over de binnengracht, tegen over het Trefcenter') is geschikt voor de vestigingvanhetgrootwinkelbedrijfvan Albert Heijn en een aantal kleinere win keleenheden. Tussen het grootwinkel bedrijf en de te bouwen woningen is de nieuwe openbare leeszaal en bibliotheek geprojecteerd. Het gebied wordt afge rond met een binnenterrein met, groen voorziening, datgelegenis tussen deacli- terzijde van de woningen aan de Been- houwerssingel- Koestraat-en hetnieuwe bibliotheekgebouw. „Bij deze oplossing heeft ons ook voor ogen gestaan, dat het in verband met de bevoorrading van het grootwinkelbedrijf wenselijk is een 'buf fer' te vormen tussen dat bedrijf en de te Boete 25 voor 'geldlossen' MIDDELBURG - „Ik deed het elke dag en ik meen dat liet lossen is", zei de Vlissïngse ambtenaar A.D. die woens dagmorgen terecht stond voor de kan tonrechter te Middelburg omdat hij zijn auto in strijd met een wachtvcrbod zou hebben geparkeerd op het Stad huisplein te Vlissingen. „Ik moest elke dag op het stadhuis geld afgeven en dat nam hoogstens vijf minuten in beslag. Niemand had er last van maar die plaats moet vrij blijven voor trouw- stoeten en zo". „Wat is lossen en laden precies?", vroeg de officier van justitie mr. W. G. C. Mijnssen zich af. Hij ging er verder met op in maar veronderstelde dat zo'n be zoek van vijf minuten wel eens kan uit lopen als er iets tussen komt. Daarom vorderde hij de normale boete van 25.-. Kantonrechter mr. A. Veenhoven zei wel begrip te hebben voor de situatie en legde de gevraagde boete ook op maar bepaalde dat die geheel voorwaardelijk zal zijn met een jaar proeftijd. Hij gaf D. de raad mee naar een andere oplossing te zoeken maar die verzekerde hem dat die inmiddels al is gevonden. Gevonden voorwerpen OOST-SOUBURG- Aan het bureau van politie te Oost-Souburg zijn in het tijd vak van 10 tot en met 17 november dc volgende gevonden voorwerpen gede poneerd of aangegeven: Kindeijack, glacé handschoen, basket balschoen. agenda, tijdschriften van leesportefeuille, diverse sleutels. VLISSINGEN - Leerlingen van de eer ste klas van de Marnixschool uit West- Souburg vormden vrijdag bij de Sint- Jacobskerk te Vlissingen een erehaag toen hun juf. Ineke Loof met haar echt genoot. Albach Walraven naar buiten kwam. Mevrouw Walraven blijft dit sei zoen nog werken op de Marnixschool. Daarna gaat ze definitief in Zutphen wonen. bouwen woningen In het onderhavige geval wordt deze buffer gevormd door de bibliotheek en het binnenterrein", aldus het college. B enw. wijzen erop dat de bevoorrading van de winkel kan plaatsvinden via een bevoorradingsstraat die aan de noord zijde van dit gebied wordt aangelegd en die tevens zal dienen ter ontsluiting van de panden aan de Gortstraat. Over hef middengebied van de Geere merken b. en w op dat dit nog niet is ingevuld omdatnogonvoldoendeinzicht bestaat, indebehoefte aan in ditplandeel te verwezenlijken functies Grenzend aan dit gedeelte is inmiddels wel begon- nenmetderestauratievandepandenaan de Lange Geere. Deze zullen worden ge restaureerd tot acht winkels met daar boven zeven woningen. „Nieuwbouw van een aantal kleinere winkeleenheden en woningen op het braakliggende terrein in dezeomgeving lijkt opbelrekkelijk korte termijn tot de mogelijkheden te behoren, gezien de voor dat terrein bestaande belangstel ling", zo zeggen b. en w. Subsidie Wat betreft de financiële consequenties van de invulling van het Geeregedeelte, delen b. en w. mee dat met het ministerie vaneconomischezakenwordtgesproken over de beschikbaarstelling van een sub sidie van 50 pet in de bouwkosten van de parkeerkelder. Als gevolg van de op timale benutting van de beschikbare ruimte, zal het. exploitatieresultaat voor dit plangedeelte naar verwachting gun stiger uitkomen dan de oorspronkelijke berekemng.B.enw.ach ten een voordelig verschil van 700.000. niet uitgesloten. De voorstellen van b. en w. met betrek king tot het Geeregebied zullen in de januarivergadering van de gemeente raad aan de orde komen. Bromfietster (16) gewond na botsing met auto VLISSINGEN - Vrijdagmiddag om streeks kwart voor zes werd een brom fietser licht gewond nadat zij tegen een auto was opgereden. Het ongeval ge beurde op de secundaire rijbaan van de Nieuwe Vlissingseweg tussen Abeele en West Souburg. Het zestienjarige, L O. uit Oostburg, teed in de richting Vlissmgen en werd verblind door een tegemoetkomende auto. Hierdoor reed zij tegen een aldaar geparkeerd staande auto. Ze werd ge wond aan haar linker-dijbeen en moest worden overgebracht naar het Bethes- a/Sint Josephziekenhuis te Vlissingen, owel de auto als de bromfiets werden licht beschadigd. Raadhuis Valkenisse medio 1977 voltooid VALKENISSE - Het college van ben w van Valkenisse spreekt in de aanbie dingsbrief bij dc begroting de ver wachting uit dat de verbouwing van het gemeentehuis medio 1977 zal zijn voltooid. In de loop van 1975 is een be gin gemaakt met de voorbereidingen voor de uitbreiding van het gemeenie- liuis, waarna in de tweede helft van 1976 een begin werd gemaakt met de werkzaamheden. De verbouwing aan het gemeentehuis is er de oorzaak van dat het nadelig saldo in het hoofdstuk 'algemeen beheer" van de begroting 1977 is toegenomen. In plaats van de vorig jaar geraamde kos ten (55332.- gulden is voor het jaar 1977 een bedrag van ruim 98400.- gulden op gevoerd. Het totale tekort van deze post bedraagt ruim 90.000 gulden, zodat het gemeentehuis de helft van het tekort veroorzaakt. Hoewel de tijdelijke huisvesting in de voormalige school aan de Middelburg sestraat m Koudekerke zeer redelijk is. vindt het college een spoedige terugkeer naar het gemeentehuis in verband met een efficiënte en vlotte werkwijze nood zakelijk. Ook het gemis van de raads zaal, met name in representatieve zin, doet zich volgens het college sterk voe len. MET ALLE WEDVLUCHTEN VAN 1976 TITEL BIJ VITESSE VOOR W. M. WALRAVEN (Van een medewerker). Ere wie ere toekomt, nergens zagen we zo'n overzichtelijk samengesteld jaar verslag van kampioenen en winnaars als bij de postduivenhoudersvereni- ging de Telegraaf te Middelburg. Doet het qua uiterlijk en verzorging al bijzonder prettig aan, het bevat werke lijk alle informatie wat er het afgelo pen vliegseizoen is gebeurd. In het meer dan 30 pagina's tellende boekwerk zijn op volgorde alle uitsla gen van de wedvluchten van seizoen 1976 verwerkt, daarnaast alle liefheb bers die meer dan zesmaal met een zelfde duif in de prijzen vielen. Tevens enkele pagina's die we bladzijden van de waarheid zouden willen noemen van ieder lid is precies weergegeven hoe veel duiven zijn ingekorfd en hoeveel prijzen hiermee zijn behaald. Dit alles omgerekend in percentages. Met deze gegevens in de hand is het onmogelijk om fabeltjes te vertellen over niet be haalde prestaties. De medewerkers die allen pro-deo dit werkstuk hebben ge maakt zijn de rekenaar W. M. Walraven, de coördinator van alle gegevens A. van Schaik C. L. Daane en C. Hoek ver zamelden alle kampioensgegevens. Met zulke papieren als achtergrondin formatie is het niet moeilijk een nabe schouwing te geven. Bij de pv de Telegraaf werkt men voor de kampioenschappen met punten die voor de generale titels worden omgezet in klassementspunten. Vrije kampioenschappen: de titel bij de Vitesse was voor W. M. Walraven, die opt de midfond net een fractie achter bleef bij A. J. Abee. Deze moest op de fond, zij het zeer nipt, C. L. Daane voor zich dul den. Bij de jonge duiven waren het de gebroeders Sturm, die met één duif meer C. Hoek en zoon achter zich lieten. In de vrije kampioenschappen was voor de generale titel de spanning te snijden, de strijd eindigde (iets wat niet veel voorkomt in de duivensport) onbeslist namelijk met twee winnaars: A. J. Abee enCL. Daane met vlak op hun hielen W. M. Walraven. Aangewezen kampioenschappen: op de Vitesse was D. Hoogesteger net iets vlugger dan C. L. Daane. maar op de midfond overheerste D. Hoogesteger volledig en met een enorme voorsprong klopte hij A, J. Abee. Jammer dat hij op de fond wat minder sterk presteerde en bij de jonge duiven komthij zelfs niet bij de eerste tien voor. De fond was voor C. L. Daane. die royaal A. J. Abee en C. Hoek Zn. voorbleef. Tussen de num mers 2 en 3 bestond een miniem ver schil. Bij het aangewezen kampioen schap waren de rollen in vergelijking met het vrije omgedraaid wan t hier won C. Hoek en zoon overtuigend voor de gebroeders Sturm C. L. Daane behaalde met grote voor sprong de generale titel voor D. Hooges teger die C. Hoek en zoon ruim voor bleef. Bij de generale duifkampioenschappen zien we twee liefhebbers met 10 prijzen namelijk W. M. Walraven er. M. van Ginkel. Tussen prijs en prijs bestaat wel degelijk verschil, hetgeen blijkt uit het feit dat W. M. Walraven te titel binnen haalt en dat M. van Ginkel op de tiende plaats eindigt nog achter mensen met zeven prijzen. Bij de navluchten ook een niet alledaags gebeuren. Bij de oude duiven werd win naar A. J. Abee. bij de jonge duiven zijn vrouw vanar een ander hok. Een zesdaagse voor jonge duiven mét koppels van drie werd gewonnen door gebroeders Sturm. Bij de jeugd een alle soverheersende Gijs Baan gevolgd door Andrë Davidse die overal tweede werd. Het bestuur deelde verder mede dat door de gestadige groei van de vereni ging, inmiddels 56 leden, het inkorflo- kaal aan het industrieterrein de helft te klein is geworden. Men vordert echter zeer langzaam met de gemeente wat de uitbreiding betreft. De activiteiten voor het komende winterseizoen zijn onder andere de organisatie van de rayonten toonstelling op 3 en 4 december in de sporthal te Vlissingen in samenwerking met de pv de Scheldevliegers en waar voor alle zaterd agvliegers uit Walcheren en West-Zeeuwsch-Vlaanderen nog kunnen inschrijven. De uitreiking van de kampioenschappen zal in een feeste lijke bijeenkomst in het bijzijn van de dames plaatsvinden op 22 januari. Samengevat zien deze er als volgt uit: vitesse vrij: 1 Wm. Walraven, 2 C. L. Daane, 3 A. J. Abee duifk. M. D. Walra ven. Midfond vrij: 1 A. J. Abee. 2 W. M. Walraven. 3 D Hoogesteger duif. D. Hoogesteger. fond vrij: 1 C. L. Daane. 2 A. J. Abee, 3 C. Hoek en Zoon duif. C. L. Daane. jonge duiven vrij: 1 gebr. Sturm. 2 C. Hoek en zoon. 3 C. L. Daane duifk. C. Hoek en zoon. Generaal vrij la A. J. Ab ee. lb C. L. Daane. 3 W M. Walraven, generaal duif. W. M. Walraven, vitesse aangewezen: 1 D. Hoogesteger. 2 C. L. Daane, 3 W. M. Walraven, Midfond aan gewezen: 1 D. Hoogesteger. 2 A. J. Abee. 3 M. v. Ginkel. Fond aangewezen: 1 C. L. Daane, 2 A. J. Abee. 3 C. Hoek en zoon Jonge duiven aangewezen: 1 C. Hoek en zoon. 2 gebr. Sturm, 3 C. L. Daane. Ge neraal aangewezen: 1 C. L. Daane, 2 D. Hoogesteger. 3 C. Hoek en zoon. Na- vluchten oude duiven: 1 A. Abee, 2 W. M. Walraven. 3 C. L. Daane. Jonge duiven: 1 mevrouw Abee. 2 gebr. Sturm. 3 C. Ad- riaanse. generaal jeugd: 1 Gijs Baan. 2 A. Davidse. 3a R. Coppoolse, 3b Rudi Wagenaar. Zeeuws Orkest verdiende de bloemenhulde CONCERTZAAL. MIDDELBURG Concert door het Zeeuws Orkest onder direc tie van Jan Out, m.m.v. Else Krieg, viool; Harro Ruysenaars. cello Composities o.a van Bralims, Faurë en Borodin. Hoe snel het leven gaat bleek gister avond toen 't "Zeeuws Orkest" alweer zijn zoveelste najaarsconcertserie inzet te. waarbij de belangstelling zoals ge bruikelijk weer bijzonder groot was Jan Outs voorliefde voor de Franse muziek werd ook nu weer kenbaar gemaakt door de op het programma vermelde componisten als Fauré en Samt-Saëns. Behalve de programma-uitersten be vatte het concert uitsluitend solistisch werk, waaraan de violiste Else Krieg en de cellist Harro Ruysenaars hun mede werking verleenden. Centraal in dit najaarsconcert stond het 'Concert voor viool en cello' van Johan nes Brahms. De componist schreef dit concert indertijd voor de violist Joseph Joachim, om daarmee een verloren vriendschap terug te winnen. Om hem gunstig te stemmen leende hij voor het tweede thema van het eerste deel het zangthema uit het vioolconcert van Viotti. dat Joachim regelmatig placht te spelen. Concentratie voor dit werk was wel no dig en dat de orkestleden dit konden opbrengen is alleen maar te prijzen. Het samenspel met de solisten was perfect: daaraan zal het voorbereidende werk van het duo Adriaanse-Zagwijn niet vreemd aan zijn geweest. Het orkest was wel eens te welluidend wanneer de cel list solistisch optrad; laatstgenoemde echter zou ook gerust wat meer volume kunnen geven. Vooral in de lage tonen kwam ditinstrumentmetgeheel totzijn recht Het samenspel tussen de beide instrumentalisten was uitstekend op elkaar afgestemd en zodoende werd door deze perfecte timing dit concert een groot succes. Brahms heeft, niette genstaande men daar honderd jaar ge leden anders over dacht een boeiend stuk muziek geschreven, dat misschien niet zo gemakkelijk te verteren is. inaar dat. wanneer het door goede solisten wordt gebracht, uitstekend voldoet. Else Krieg en Harro Ruysenaars boek ten er veel succes mede. waarbij zij or kest en dirigent duidelijk in betrokken Dit concert werd begonnen met de be kende ouverture 'Egmond' van Ludwig van Beethoven. Beethoven kreeg in 1810 de opdracht om muzikale tussen spelen te componeren bij het treurspel van Goethe: "Eginont". Van die toneel muziek is alleen de ouverture overge bleven als belangrijk orkeststuk. Een eerste Inzet bij het begin van de avond kan belangrijk zijn en gevolgen hebben voor de rest van die avond. Die inzet was in ieder geval goed en dat goede zette zich de gehele avond voort. Het orkest in al zijn geledingen werkte voortreffelijk samen en daardoor werd deze 'Egmont' (als een opmaat be schouwd) een goede injectie voor de ver dere avond. Het concert werd besloten met de 'Polo- vetser dansen" van Alexander Borodin. Deze muziek komt uit zijn opera 'Prins Igor' voort, die later door de componis ten Korsakow en Glazounow werden voltooid. Het was een soort van uitsmijter en een tegengif voor de rustige, melancholieke werken die daarjuist voor waren ge speeld. Voor deze dansen was een batterij slag werkers en een veelvoud van blazers op getrommeld. Borodin schrijft geestige, in het gehoor liggende muziek, waar het orkest kennelijk veel genoegen in had. Dat de blazers de strijkers geheel en al wegspeelden, was waarschijnlijk niet de bedoeling aan het slot van dit muzikale treffen. Veel applaus voor Jan Out en de zijnen, waarbij het Zeeuws Orkest kan terugzien op een meer dan geslaagde uitvoering. Daarvoor speelde de cellist Harry Ruy senaars het 'Elegie' van Faurë. De solist kwam hier in zijn samenspel met het or kest beter uit de voeten dan in de woe lige situaties, die Brahms met zich mee bracht. De prachtige, warme toon van de cello, die zich vooral deed gelden in de hogere regionen, glasheldere klan ken. trefzeker gepakt, met daar bijge voegd een uitstekend begeleidend or kest. brachten niet alleen solist en or- rIn Middelburg heeft Bufiïe nu ook een be- regoeie tienerafd. KL. MARKT 9 VLISSINGEN POTTENMARKT MIDDELBURG Tienermode: (bovenverdieping) kesl bij elkaar, maar sloegen ook over De staande ovatie die Harry Ruyse naars van de gul applaudisserende zaal ontving, was meer dan verdiend. Het 'Rondo Capricioso' van Saint- Saëns met daaraan voorafgaande de 'Introduction' (voor viool en orkest), werd indertijd opgedragen aan de Spaanse violist Pablo de Sarasate. Het is één van Saint-Saëns' kleinere werken, een elegant virtuozenstuk. een melo dieus werk met een markant thema. Else Krieg ligt deze muziek waarschijn lijk uitstekend. Zij speelde ditstuk zoals ze op het publiek overkwam, pittig, ka raktervol. markant. Het orkest had er de handen vol aan om de ritmische veranderingen steeds in goede banen te houden en dat lukte, metsteun van dirigent Jan Outvooreen groot gedeelte. Ook voor Else Krieg een langdurig applaus, waarop zij (zoals ze is) reageerde Dubbelgrepen en virtuoze figuren wer den ad rem genomen, uitstekend be handeld en voortreffelijke gerealiseerd. Vanavond wordt dit concert weer in Middelburg gegeven, waarbij in de ko mende week Goes. Vlissmgen en Zierik- zee nog wordt aangedaan A. L. VEERE- Vrijdag traden de lieer D. Ver- schuure uit Yerseke en mejuffrouw H. P U. van den Driest uit Middelburg in Veere met elkaar in het huwelijk. Colle ga's van de heer Verschuure. Ie luite nant der huzaren, wapen der cavalerie van het 101 tankbataljon, vormden op de trappen van het stadhuis in gala uniform een erehaag. De heer Ver schuure was zelf ook in gala-umfon Het echtpaar gaat in Amersfoort wont Collecte NIEUW- EN SINT JOOSLAND Nieuw- en Sint Joosland bracht de cc lecte voor de blinden 'De Fakkels B- een' 372.62 op. Stop de 'Stress' Stop de spanning van alle dag Leei sauna baden en blijf gezond Scheldestraat 7-9 - Vlissingen Tel. 01184-13089 iedereen leest de krant altijd en overal Nu het kouder wordt, en u aan een (over)jas gaat denken, geven wij u het advies eens naar onze collectie te komen kijken, u vindt daarin: autocoat modellen in tweed, loden, lama-curl, lammy-coats lange jassen in trenchcoat-types en geklede modellen loden jagersjassen (eigen import uit Oostenrijk) sinds; 1900 GORTSTRAAT 32-34 - MIDDELBURG - TELEFOON I2508 KL. MARKT 9 VLISSINGEN POTTENMARKT MIDDELBURG Tiènermode: (bovenverdieping) LEES DE PZC Dit aktuele blazerkostuum mag dit najaar niet aan uw garderobe ontbreken. Uw aandacht voor de opgesneden revers. 249,- gedistingeerd streepdessin, met opgesneden revers. 298,- Kanaalstraat 55 Oost Souburg Het adres voor het betere werk VAN DER

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 8