School lager beroepsonderwijs bouwen ten zuiden kern Hulst Beste mogelijkheden voor multifunctionele en 1 integrale benadering Begroting van Axel is ruim sluitend Inspecteur opende nieuwe kleuterschool in 'Hof Zeldenrust' DIRECTEUR VAN GEMEENSCHAPSWERK: „VOORKEUR NIEUWE HUISHOUDSCHOOL BIJ ZOETEVAART" 50 GULDEN KORTING 25 Gulden korting 10 gulden korting Inspecteur blij met visie Terneuzen over RPCZ Axels raadslid bezorgd over tarieven RPCZ ZATERDAG 20 NOVEMBER 1976 Wissel Zeeuws- n deren HULST-Het college van burgemeester en wethouders van Hulst is unaniem van mening dat de nieuwe school voor individueel lager- en middelbaar beroepsonderwijs gesitueerd moet worden in het gebied ten zuiden van Hulst. Het college denkt daarbij aan a Tr istukken datgemeente en schoolbestuur liet gedeelte tussen de Zoetevaart, de Grote Kreekweg, de oud hierover nog overeen moeten komen - omdat daannee in een behoefte in de kan worden - wat het schoolbestuur overigens niet met het college eens. Burgemeester MolthofT van Hulst ver telde tijdens de maandelijkse perscon ferentie bij de aanbieding van de raads- spoorbaan en de Van der Haelstedeweg. Het schoolbestuur van de huishoud school. zoals het college de school voor lager- en middelbaarberoepsonderwijs kortelings aanthaalt, wil bij de school twee gymzalen bouwen. B. en w. denken daar anders over. Zij zijn van mening dat in plaats van twee gymnastiekzalen beter een sporthal gesplaatst kan wor den De meerderheid van het college is voorts van mening dat bij de school, een sporthal c.q. twee gymzalen, een of meer sportvelden ook het overdekte zwem bad gesitueerd moet worden Alleen we thouder J. H. Stolte van openbare wer ken voelt daar niet voor. Hij blijft vij het eerder - ook door de raad - ingenoemen standpunt dat het overdekte bad bij het gemeenschapscentrum 'Den Dullaert' gebouwd moet worden. De Hulster raad buigt zich vrijdag 26 november over de plaats van de te bou wen school. De vergadering wordt 's- middags gehouden, aanvang 14 uur. Dan komt ook de begroting voor 1977 aan de orde. B. en w. stippen in het voorstel aan de raad drie plaatsen aan waar de nieuwe huishoudschool gebouwd kan worden. Die huishoudschool heeft overigens een streekfunctie in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. De genoemde gebieden zijn: het gebied bij de Zoetevaart ten zuiden van Hulst (voorkeur van het col lege); een gied in het plan Moerschans bij de hoek Moerschansstraat en Poorters- laan; een gebied nabij de Truffinoweg- Zoutestraat-Zandstraat tegenover de 'Blaauwe Hoeve'. Dit is een perceel van de Paters Mans ten. Situering daar van de school voor lager- en middelbaaar beroepsonder wijs heeft de voorkeur van de planoloog van de gemeente. B. cn w. hebben het advies van de planoloog echter niet ge- „De bouw van de school na nabij de Zandstraat-Truffinoweg-Zandstraat kan weliswaar aansluiten bij de be staande bebouwing, doch is duidelijk in strijd met het beleid dat uw raad tot nu toe met betrekking tot het onderhavige gebied heeft voorgestaan", zover het college ten aanzien van de landschappe lijke kwestbaarheid: „Dit opzet is er namelijk steeds op gericht geweest het gebied tussen de bestemmingsplannen Dullaertpolder en Moerschans vnj van bebouwing te houden". Wat betreft het gebied aan de MoerschansstraatrPoorterslaan wordt opgemerkt dat bouw van de school daar afbreuk zal doen aan de landschappe- lemmerd moet worden. Er wordt echter wel opgemerkt dat van een integratie in Hulst zelf nog weinig te merken is. Dislocatie „Situering van (1e school buiten het be reik van bestaande onderwijsinstel lingen kan leiden tot dislocatie, dat wil zeggen een zodanige situering van het schoolgebouw dat integratie van on derwijs in ernstige mate wordt belem merd. Vanuit het onderwijs gezien is zodoende criterium van ligging ten op zichte van bestaande onderwijsinstel lingen van groot belang" vindt het col lege. Bij de ruimtelijke ordening, zo staat het dagelijks bestuur van de gemeente voor ogen. gaat het erom te komen tot een zo goed en evenwichtig mogelijke indeling van de aanwezige ruimte. „De situering van een nieuw grootschalig complex (burgemeester P. J. G. MolthofT dacht aan een school met zo'n 23 lokalen; dient dan ook te passen in het door de gemeente te voeren ruimtelijk beleid. Planologische criteria als ligging ten opzichte van de verschillende kernen van Hulst en aangrenzende gemeente, bereikbaarheid en ontsluiting, ver- keersveleigheid en landschappelijke kwestbaarheid, zijn hierbij van belang", brengt het college naar voren. Onderwijskundig Onderwijskundig gezien moet de voor keur gegeven worden aan de bouw van de nieuwe school in het gebied gren-. zend aan de Zoutestraat- Truflïnoweg- Zandstraat. Dat biedt integratiemogelijkheden met de bestaande lts, de r.-k. scholenge meenschap Janscnius. Planologie Wat betreft de ligging van de -school ten opzichte van de functie, merken b. en w. op. dat de streekfunctie die de school voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen ver vult, de ligging ervan ten opzichte van de woonkernen erg belangrijk maakt. Nog belangrijker vinden b. en w. echter de ligging ten opzichte van de drie grote kernen in de gemeente te weten, Clinge, Hulst en Sint-.Jansteen. Bouw van de school aan de Zoetevaart heeft dan de voorkeur, vindt men. Wanneer echter rekening wordt gehouden met de kern Graauw en de gemeente Hontenisse dan verdienen de andere twee oplossingen voorkeur", want dan weer ten koste van Sint-Jansteen, Clinge, Heikant en Koe wacht", vinden b. en w. De huidige openbare vervoerslijnen zijn ongunstig voor het gebied ten zuiden gemeente voorzien kan worden (de lig ging van de sporthal daar is gunstig ten opzichte van omliggende kernen). De bezetting van een sporthal is tijdens de schooluren volledig voor het onderwijs en in de avonduren en weekeinden voor algemeen gebruik. Volgens burgemeester Molthoff doet zich de unieke situatie voor om een heel complex te bouwen: school, overdekte sportaccommodatie en het overdekte zwembad. Dat laatste steunt niet op de goedkeuring van wethouder Stolte. Burgemeester Molthoff hoopt dat de raad aanstaande vrijdag een middels de goedkeuring van het voorstel een drin gend beroep op het schoolbestuur doet. om af te zien van bouw van twee gymza len ten koste van een sporthal. aan de oude Liniedijk moeten worden toegekend. Vrij uitzicht Over de plaats bij de Zoetevaart mer ken b. en w. op: „Bij de bouw van de school in het gebied ten zuiden van Hulst zal ervoor gezorgd moeten wor den dat het gebouw, in verband met het gezichtsveld op de wallen, niet al te hoog wordt. Overigens is er nu, door de bestaande bebouwing langs de Van der Maelstedeweg, ook geen sprake fan een vrij uitzicht op de wallen". De keuze van het terrein waarop de school moet verrijzen is volgens b. en w. op twee manieren te benaderen: - de situering van de school wordt na melijk bepaald door de opvattingen vanuit het onderwijs. Bij deze benader ing dienen de onderwijskundige aspec ten een hoge-pnoriteit te krijgen; - de situering van de school wordt voornamelijk bepaald door de opvat- tingen en ontwikkelingen vanuit de ruimtelijke ordening, waaruit voort vloeit dat de planologische aspecten een hoge prioriteit krijgen. „Het zal u duidelijk zijn", schrijft het college aan de raadsleden", dat het schoolbestuur van mening is dat bij de keuze van bestaande en toekomstige ontwikkelingen binnen het onderwijs naar integratie van de onderwijsvormen en onderwijsvoorzieningen een belang rijke plaats moet innemen. Vanuit het gemeentelijk standpunt bezien dient in di t verband aan het aspect van de ruim telijke ordening de grootste aandacht geschonken te worden. Ook is nog van belang het gegeven dat het schoolbes tuur wenst dat de gemeente voor de verwerving van de grond zorgt". Wat betreft de integratie binnen het on derwijs vinden b. en w., dat die met be- RUIM f263.000 ONVOORZIEN AANBIEDINGSBRIEF VOLGT NOG AXEI. - Axel heeft voor volgend jaar een sluitende begroting. De post voor onvoorziene uitgaven bedraagt 263.229,27. B. en w. willen een aantal gemeentelijke belastingen en rechten optrekken. Omhoog gaan onder meer de hondenbelasting, de legeskosten en de begrafenis-, reinigings- en preca riorechten. De gemeentebegroting is vrijdag ver schenen De aanbiedingsbrief, waarin b. en w. hun plannen voor de toekomst ontvouwen, volgt later Uit het 'huis- Sinterklaasactie winkeliersvereniging Sas van Gent SAS VAN GENT- De middenstandsver eniging 'Sas '70' uit Sas van Gent, orga niseert vanaf vandaag-zaterdag-tot en met 5 december een Sinterklaasactie te Sas van Gent. Er worden diverseprijzen uitgedeeld. De hoofdprijs is een vlie greis ter waarde van 1500,-, terwijl er tevens waardebonnen te winnen zijn van 1000,-, j' 750,-, 500,- en 250,-. Door het inleveren van volle deelne merskaarten kunnen kinderen toe- gangskarten winnen voor hetjeugdfesti- val met Peppi en Kokki. veldwachter Flipsen en Boef Bart. Dit festival wordt gehouden in de Vlaanderenhal te Sas van Gentopzondag5decemberoml4.30uur. Tijdens deze Sinterklaasactie zijn er op tredens van de harmonie 'De Verenigde Vrienden' uit Sas van Genten hetdrum- enmajorettenkorps'DeArno's'eveneens uit Sas van Gent. Ook is er een grote kleurwedstrijd met diverse prijzen. Het inleveren van de kleurplaten isopzondag 28 november op de Grote Markt aan 'FlipjeTiel'. De bekendmaking is tijdens het kinderprogramma van 5 december. Trimclub 'Heikant' start conditietraining HEIKANT - Vanaf zondag beginnen de leden van de trimclub 'Heikant' hun wedstrijden in conditietraining. Iedere zondag vertrekken ze om 9.30 vanaf de Polenlaan per fiets om onder leiding van de heer W. Fennont hun gymnastiek- en loopoefeningen te maken in de bossen van de Waterleiding Maatschappij Zee land. Alleen bij slecht weer worden de oefeningen in het gemeenschapsge bouw 't Heike' gehouden. I ADVERTENTIE! DRIE SPEEL/WERKLOKALEN lijke en cultuurhistorische waarden die van Hulst, gaan b. en w. verder. De si- - tuenng bij Zandstraat en Truffinoweg biedtwatdatbetreftweervoordelen.Wat betereft de verkeersveiligheid ligt het gebied ten zuiden van Hulst weer minder gunstig, gezien de aanwezigheid van de Grote Kreekweg. Er wordt echter naar voren gebracht dat ook de Zoutestraat een drukke verkeersweg is. Beleidsvisie Het schoolbestuur heeft toestemming gekregen om behalve de school ook twee gymnastieklokalen te bouwen. Het college meent dat in plaats van twee zalen beter een sporthal gebouwd GEEFT... OP ALLE MANTELS EN COSTUOMS OP ALLE DA PONNEN OP ALLE BLOESES DUMPERS. ROKKEN EN PANTALONS DEZE KORTINGEN GELDEN TOT 2. DECEMBER BREDA-TILBURG-ROOSENDAAL-GOES-BERGEN OP ZOOM H. VERBOOM VOERDE ACT MET SLEUTELS OP TERNEUZEN - Inspecteur H. Verboom van het kleuteronderwijs heeft vrij dagmiddag de nieuwe openbare kleu terschool 'Het Meerpaaltje' aan de Sloelaan in 'Hof Zeldenrust' in Terneu- zen geopend. Hij deed dat na een 'uit voerige act' met allerlei sleutels en bij gestaan door enkele tientallen kleu ters, die de inspecteur voortreffelijke aanwijzingen gaven. Na het openen van drie - door de kinderen zelf gefabri ceerde dozen - trof de heer Verboom in één van die dozen de echte sleutel aan. Deze sleutel moest in een g rote doos ge deponeerd worden en daarmee was de nieuwe kleuterschool officieel geopend. De vrijdag geopende kleuterschool maakt deel uit van een scholencomplex aan de Sloelaan. Pal naast 'Het Meer paaltje' (en ook in verbinding daarmee) staat de basisschool 'De Meerpaal', die al langer in gebruik is. De ongeveer veertig kleuters hebben begin novem ber hun intrek genomen in de nieuwe schooL In maart van dit jaar startte de firma Van der Poel uit Terneuzen met de bouw, medio oktober was de school klaar. De school werd ontworpen door het architectenbureau L. de Bruijne uit Terneuzen. De genodigden werden vrijdagmiddag, welkom geheten door wethouder J. Strijbos van Terneuzen. Onder de aan- Sinterklaasfeest voor kinderen NSM personeel SASVANGENT-Zaterdag27novcmber houdt de Zuid-Cliemie 8.V. uit Sas van Gent, liet traditionele Sinterklaasfeest voor de kinderen van het personeel. Dit sinterklaasfeest, dat om 14.00 uur begint is in het cultureel centrum 'De Speye'teSasvanGent-Menstartmeteen traktatie, waarna de uitslag van een kleurwedstrijd wordt bekendgemaakt. Om 14.30 uur treedt 'Nonkel Jan' uit Brugge op terwijl om 15.45 uur Sinter klaas met Zwarte Pieten een bezoek aan de kinderen brengt. Daarna was er gelegenheid de school (bestaande uit drie speel/werklokalen en een hal) te bezichtigen. wezigen was ook burgemeester C. Ocke- loen. vergezeld van zijn echtgenote. Na dat inspecteur Verboom de openings handeling had verricht, verzorgden de kleuters een kort muzikaal optreden. Foto: Inspecteur H. \erboom opent, daarbij geassisteerd door hoofdleidster daarbij geassisteerd door tientaUen mevrouw B. Dekker en leidster mejuf- kleuters, de nieuwe kleuterschool in trouw T. de WaalHof Zeldenrust'm Tementen. BIJ UITSCHAKELING RPCZ ANDERS MOEILIJKHEDEN VOOR PERSONEEL TERNEUZEN - Inspecteur H. Verboom den gerealiseerd na 1 januari '68, terwijl van hel kleuteronderwijs in Zeeland is erg blij mei depositieve houding van b. cn w. van Terneuzen ten opzichte van het RPCZ. Zoals bekend zijn b. en w. onlangs terug gekomen op hun stand punt dat zij niet in zee moesten gaan met het RPCZ. Bij de opening van de nieuwe kleuterschool 'Het Meer- 12 van die 27 scholen in een r huisvesting zitten. En we zijn. wat dat betreft, nog niet aan het einde van de rit, want er staan nog twee scholen in de steigers', aldus de heer Verboom. Hij wees erop dat het de laatste jaren extra moeilijk is geweest om plannen te maken, in verband met die eerder ge- paaltje' in 'Hof Zeldenrust' in Terneu- signaleerde inzinking. rijdagmiddag, zei de heer Ver- 'Je moet daarom ook extra voorzichtig boom: 'Ik heb veel waardering deze beslissing. Ik vind het alleen n verstandig dat Terneuzen toch gaan deelnemen'. oor zijn bij de planning. Opvang via ver plaatsbare lokalen ts dan ook aan te be velen, al kleeft daaraan één gevaar bij dergelijke noodvoorzieningen komt e Inspecteur Verboom sprak tegelijker- weieens een school tussen wal en schip tijd de hoop urt dat de Temeuzense ge- terecht'. Inspecteur Verboom doelde meenteraad (donderdag 25 november daarmee op de school in de Tmannde- behandelt de raad het voorstel) het straat in Terneuzen. die al elfeneenhalf voorstel van het college zal volgen. Vol- |far gebruik maakt van gens de heer Verboom is het. met het oog op allerlei ontwikkelingen op on derwijsgebied. erg belangrijk dat be schikt kan worden over een goede bege leidingsdienst. 'Heeft men niet de moge- i verplaats- De heer Verboom besteedde ook aan dacht aan de integratie van het kleuter en basisonderwijs. Hij constateerde dat van de 27 kleuterscholen in de gemeente Ljkhe.d om overeen degelijke d,ensue Temden 06 procent binnen een straal beschikken, dan geelt het volgen van ™n 00 meter van een lagere scboolbgt. dat ontwikkelingsproces moeUilkJie- dfseUs meteen lagere school verbonden den. Vooral voorde mensen in de school ls- B« 1,5 mtegralie wordt er vanoit ge- zcir. meende de Inspecteur S"" »fs'-»nd van maximaal 100 Overigens constateerde de boom terloops dat de situatie op onder- I wijsgebied in de gemeente Terneuzen a,ua =G Procent vlakbij de lagere c/,Viraral hor rromiHHolHn in 7colonH ic dll weer aan het bijtrekken isHij doelde dit verband op de fikse inzinking, die het onderwijs in Terneuzen de laatste jaren (mede overigens door de daling van het geboortecijfer) heeft doorge maakt. 'Maar er is wel degelijk een en ander gebeurd. Terneuzen telt momen ceel 27 kleuterscholen. 10 daarvan wer- school, het gemiddelde in Zeeland is 40 procent. MENING COLLEGE B. EN W. HULST: Fotoclub 'De Leeuwtjes' hield bijeenkomst TERNEUZEN - Vele leden van de Ter- neuzense fotoclus 'De Leeuwtjes' kwa men in dezaal van de 'opstandingskerk' aan de Zuidpolder te Terneuzen bijeen voor een bespreking van foto's van de 'herfstopdracht' en om de nieuwe 'vrije opdracht' te ontvangen. Wat de 'herfstopdracht' betreft, vielen ondermeer op de foto's van de paddestoe len, de kaardebol, de weerspiegeling in hetwater van bladerlozebomen en van de vogeltrek. Er werd ook een fotocollectie getoond, die beschikbaar was gesteld door de 'Bond van Nederlandse Ama teurfotografen Verenigingen'. Daarbij waren tezienbekroondefoto'suitAustra- lïè, Finland, Japan, Duitsland, België en Ierland. Woensdag 1 december is er weer een bijeenkomst in de zaal van de 'op standingskerk'. Er is dan een dia-fotoles over mooie en lelijke foto's en over dia's met als onderwerp 'Duitse hedendaagse fotografie' MOGELIJKHEDEN VOOR COMPLEX MET SPORTHAL EN nVLPFlLKT 7 W/ FA/I R A Flde bestaande situatie is deze samen- ZjVV L iV1D^VL'hang nergens te realiseren. Indien daar- opmerkingen:® integratie met een an dere onderwijsvorm zal pas optimaal zijn als ook van een bouwkundige sa menhang sprake is en er een bestuur lijke en personele eenheid optreedt. In ten en ontwikkelingen zouden een gelij kwaardige plaats in de discussie moeten stelt de heer Van Leuven. houdboekje' büjkt datopenbare werken en volkshuisvesting de grootste uitga venposten vormen. Aan openbare wer ken is de gemeente bijna 2,8 miljoen, aan volkshuisvesting bijna 2.5 miljoen gulden kwijt. De begroting voor het cul tureel centrum 'De Halle' is sluitend met een post van 4676,53 voor onvoor ziene uitgaven, Het totaal aan baten en .lasten van Axels cultureel centrum be loopt een bedrag van f 64.000.-. ruim 3000.- minder dan de rekening over '75 Bij de begrotingswijzigingen die de raad te behandelen krijgt is een voorstel om voor ƒ76.000,- een zg. office-computei aan te schaffen. HULST - Situering van de te bouwen nieuwe school voor lager- en middel baar beroepsonderwijs zuidelijk van Hulst (Zoetevaart) geeft de beste moge lijkheden voor een integrale en multi functionele benadering. Dat schrijft voorzitter C. W. A. van Leuven van de Stichting Gemeenschapswerk in een notitie met betrekking tot de nieuwe school. Hij heeft die notitie gemaakt op verzoek van burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst. Volgens de heer Van Leuven zou de bouw van de school in het op panden zijnde plan Zoetevaart een redelijke compensatie betekenen voor het weg vallen van de dependance van de school in Sint-Jansteen. Overigens zullen ook de twee dependances in Hulst verdwij nen. De directeur van het Gemeenschaps werk: „Ook wordt tegemoet gekomen aan het tijdens de inspraakprocedure Structuurplan uitgesproken verlangen van de bevolking om nieuwe, grootscha liger, voorzieningen zuidelijk van Hulst te situeren en in het bijzonder de groei- richtingen van Stint-Jansteen en Hulst meer op elkaar af té stemmen. Situering in het- in voorbereiding zijnde plan Zoe- tewaart zou gelijktijdig een dynamisch hart betekenen in deze nieuwe wijk". Volgens de heer Van Leuven is er voor wat betreft de situering van de school geen uitgesproken voorkeur tussen Moerschans. het perceel van de Paters Maristen 'Blaauwe Hoeve' en de Zoete vaart als criteria van onderwijskundige en planologische aard worden gehan teerd. Hij plaatst daarbij wel enkele door volstaan zou moeten worden met Inventarisatie De directeur van het Gemeenschaps werk geeft een inventarisatie van de in een 'lichte' vorm van integratie, die zou 011 verband van belang zijnde huidige kunnen bestaan uit een nauwe overleg- en samenwerkingsrelatie met een an dere onderwijsvorm, is de onderlinge si tuering van minder belang; kiezen voor het perceel van de Paters Mansten zou hoe dan ook de groene wig tussen de plannen Dullaertwijk, Moer schans en Nieuw-Hulst grondig aantas ten; en te verwachten maatschappelijke be hoeften en ontwikkelingen. Wat betreft de mtbreiding van de mogelijkheden voor binnensport voor zowel grote als kleine zaalsporten: 'Den Daullaert zit voL Geïntegreerd kleuter- en basison derwijs moet er komen in het toekom stige plan Zoetevaart en de aanleg van speel- en trapvelden. Een aangepaste - bij elke variant vervalt in ieder geval wïjkvoorziening in dit plan. zoals daar- de dependance m Sint-Jansteen, wat als voor argumenten werden aangevoerd een duidelijke verarming van het voor- bij de situering van het gemeenschaps- zienmgenniveau in die kern moeten centrum in de Dullaerlwijk. worden gezien, stelt directeur Van Leu ven vast. De bouw van een overdekt zwembad. Voorts een nieuw gebouw voor de Sint „In het licht van deze opmerkingen kan Jozef MAVO. die een gelijk aantal leer- een lichte voorkeur voor een situering lingenheeft als de Sint Clemens MAVO. bij Zoetevaart worden uitgesproken", vindt hij. School /maatschappij Volgens de notitie van de directeur van het Hulster Gemeenschapswerk kun nen onderwijsvoorzieningen in deze tijd niet alleen meer omwille van zich zelf bezien worden. „Steeds nadrukkelijker dient zich de betekenis aan een van de algemene maatschappelijke functie en betekenis Er zijn nu negen leslokalen ouder dan 50 jaar, waaronder drie van 66 jaar oud, terwijl er twintig jaar geleden enige uit breiding is geweest. De inventarisatie vervolgt met: „Een dependance van een Zeeuws-Vlaamse school voor lager Economisch en Admi nistratief Onderwijs (leaoi. Dit is van groot belang gezien de structuur van de plaatselijke arbeidsmarkt. Enige krach tige elementen in de Zoetevaartwijk om de woongebieden Hulst en Sint- Jan- steen aan elkaar te koppelen en de leef- van onderwijsgebouwenVanuit diverse baarheid in de nieuwe wijk te bevorde- ministeriêle departementen wordt in dit 1 1 verband de nadruk gelegd op „bouwen van scholen en buurt". Omdat gebouwd wordt voor de toekomstige situatie die nen ook andere dan puur onderwijs- maatstaven in de beoordeling te worden betrokken. Maatschappelijke behoef- ren. Grootschaliger openluchtaccom modatie voor recreatie, sport en spor tieve recreatie. De noodzaak van een mulii-functionele en integrale aanpak van voorzieningen zal steeds meer wor den onderkend (ook om economische redenen) en gewenst". AXEL - Het WD-raadslid H. Cysouw toonde zich vrijdagavond in de verga dering van de Axelse commissie ge- meentefinancièn bezorgd over de ta rieven die men heeft vastgesteld met betrekking tot de gemeenschappelijke regeling van de stichting RPCZ. Hij vroeg zich af hoe deze tarieven zouden stijgen in de komende 5 jaar waarvoor men zich verbindt. Commissie voorzitter J. Deurloo was van mening dat het hier eigenüjk een rijkstaak betrof. Hij sprak de hoop uit dat de 50% bijdrage van de overheid in Hulst-hoismetdegemeentevanmemng de toekomst r0Qt ZQU worden dat situering daar de voorkeur geniet - Wat betreft de kQsten merkte de heer verder uit m zijn notitie. Deurloo op: „Als we gezocht hadden Op korte en middellange termijn biedt naar andere weSen waren we even duur een nieuwe 'huishoudschool' onder uitgeweest of misschien wel duurder", meer de mogelijkheid dat met ügging en De ^eerK- Hamelink (PvdA) stelde: bouwvorm rekening kan worden gehou- —Als je niet meedoet heb ie ook niets te den met een aanhaken van een later te vertellen". De regeling inzake het toe- bouwen nieuwe Sint Jozef mavo. kennen vaaeen jaarlijkse vergoeding en de tegemoetkoming in de onkosten van leden van de raad die geen lid zijn van het college van b. en w., vond de heer Hamelink 'maar een regeling van niks'. Hij achtte het alleen maar een stimu lans om raadslid te willen wordea Hierop antwoordde voorzitter Deurloo: „We zullen niets anders kunnen". De heer Hamelink was overigens zeer verheugd dat de gemeente een vereni ging als de tennisclub steunt. Hij was echter wel van mening dat de kosten voor de uitgebreide accommodatie ho ger uit zullen vallen. „Want, zo vertelde hij. "als je iets doet moet je het goed doen" Voorzitter Deurloo betwijfelde of de heer Hamelink wel goed zit met zijn twijfels over de uitvoering van het werk. Herfstwandeling van 'De Steltkluut' TERNEUZEN - Onder leiding van de heer B. M. Grootjans maken de leden van de vogelwacht 'De Steltkluut? (Oos telijk Zeeuwsch-Vlaanderen) zondag 'n herfstwandeling door de Braakman. De deelnemers verzamelen zich om ne gen uur "s morgens bij de ingang van het recreatiecentrum. Daar zal bekeken worden of men in noordelijke dan wel zuidelijke richting gaat wandelen. De excursie staat vooral in het teken van de vogelkunde. Overdekt zwembad „Voor lichamelijke opvoeding zou ge bruik kunnen worden gemaakt van een in de onmiddellijke omgeving maar los er van) te stichten accommodatie waarin zijn opgenomen: een sporthal, een overdekt zwembad, enige ruimten voor kleinere binnensporten en wijk- voorzieningen. Deze accommodatie is dan eveneens dienstig aan de bevol king", oppert directeur Van Leuven. De kleuter- en basisschoolvoorzienin gen die in het plan zullen moeten wor den gebouwd kunnen hiervan dan even eens profiteren. De ontsluiting van het gebied kan ge schieden naar de Zoetevaartweg toe. vindt de heer Van Leuven. Bij een nieuw tracé van rijksweg 60 tussen Sint- Jansteen en Heikant krijgt die weg een lokaler karakter, waardoor ook de ver binding met Sint-Jansteen gemakkelij ker en veiliger wordt. Directeur van Leuven tenslotte: „De meerwaarde van een zodanige inte grale en multi-functionele, ook op de toekomst gerichte, planning zal zeer zeker de haalbaarheid van de afzonder lijke delen verhogen. Ook in econo misch opzicht lijkt een zodanige plan ning zeer aantrekkelijk".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 45