„B. en w. Oostburg willen toch controle op campings" Trouwen met pianomuziek in stadhuis van Oostburg VV Steen bouwde met eigen mensen kantine uit Vogelkwekers in de prijzen bij 'Vogelvrienden' Terneuzen weekenddiensten 2ATERDAG 20 NOVEMBER 1976 Wissel Zeeuws-Vlaanderen SECRETARIS P. J. I. VERHAGE: RAAD SCHRAPTE POST UIT DE BEGROTING 1977 OOSTBURG - „De beslissing van de gemeenteraad om op de begroting het bedrag van 10.000 te schrappen voor het toezicht op de campings en de standposten betekent niet dat burge meester en wethouders van Oostburg niet zullen proberen om alsnog één ot ander controle-apparaat in te stellen", aldus secreatris P. J. I. Verhage van Oostburg. Die controle kan dan wel licht worden gevonden door iemand van gemeentewerken te belasten met de taak. „Maar dat laatste is slechts idee. Burgemeester moeten zich over deze nieuwe situatie nog beraden." De beslissing om geen 10 mille uit te trekken viel donderdagavond tijdens de begrotingsvergadering van de Oost- burgse raad. mogelijkheid dat het college zijn ver antwoording als het ware doorschuift naar de raad. „B. en w. gaat er zich niet zomaar van afm aken, maar zal zeker een oplossing proberen te vinden", benad rukt de heer Verhage nog eens. j De beslissing van de raad betekent voor de heer P. Bosch uit Breskens d/at hij zijn taak als controleur- al vierjaarlang Man in Breskens aangehouden wegens flessetrekkerij Ondanks een fel pleidooi van burge meester A. Schipper om het bedrag to- chop de begroting te laten staan ver koos de raad het bedrag te schrappen. Alleen de VVD ging methetc-ollege mee. Secretaris Verhage, die vrijdag com mentaar gaf omdat burgemeester A. Schipper niet aanwezig was, gaf verder te kennen dat het gemeentebestuur niet erg ingenomen was met de belissingvan de raad. „Je kan niet zonder controle op belangrijke dingen zoals brandvoor- - schriften, volksgezpndheidseisen (schone toiletten) en dergelijke. De sug gestie om de politie te belasten met de controle heeft geen zin. Het politiekorps is in de zomer al onderbezet en erg druk bezet", alkdus de gemeentesecretaris, die vindt dater donderdagavond tijdens de vergadering van de raad de 'sfeer heerste van de campings moeten niet worden gecontroleerd'. Omdat, burgemeester en wethouders verantwoordelijk zijn in het geval er iets gebeurt op een camping verwacht de se cretaris wel dat het college het hier niet bij laat zitten. Als het college en de over ige raadsleden erg scherp tegen over el kaar komen te staan - maar dat ver wacht de secretaris niet- dan bestaat de Heden overleed, zacht en kalm, in het zier kenhuis te Oostburg, onze vader, behuwd- en grootvader, de heer ABRAHAM ADRIAANSEN geboren 5 juli 1880 A. Adriaansen Cadzand, Vijverstraat 11 De teraardebestelling zal plaatshebben te Cadzand op dinsdag 23 november 1976, om 14.00 uur. Vertrek vanaf 'Rozen oord' te Sluis om 13.45 uur. OOSTBURG - De gemeente Oostburg gaat de huwelijksvoltrekkingen in de burgerzaal van het stadhuis 'gezelliger' aanpakken. Die beslissing nam burge meester A. Schipper donderdagavond tijdens de behandeling van de begro ting '77 in de gemeenteraad. Het VVD- raadslid J. Thomacs had er het college op gewezen dat de huwelijksvoltrek kingen in het stadhuis nauwelijks sfeervol zijn. Dat was burgemeester Schipper helemaal met hem eens. „Die opmerking is mij helemaal uit het hart gegrepen. Ik zal echt niet zeggen dat het aan de betreffende ambtenaren van de burgerlijke stand, die de huwe lijken voltrekken, ligt hoor. Die leveren voortreffelijk werk maar het is die en tourage in de burgerzaal aldus bur gemeester Schipper. Hij vond dat er in de toekomst vooral meer aandacht besteed moet worden aan de huwelijksvoltrekking van die paartjes, die niet in de kerk trouwen en voor wie de gang naar het stadhuis de enige plechtigheid is. „Ik denk bijvoorbeeld aan een piano," filosofeerde de heer Schipper, „en dan zou de ambtenaar van de burgerlijke stand vooraf misschien een wijsje kun nen spelen. Nee, geen grammofoonplaa tjes. Daar hou ik helemaal niet van. En er moeten meer bloemen komen." „Is het niet leuker om een accordeon te ge bruiken," probeerde het KVP-raadslid R. Calon nog, maar zijn opermking ging verloren in het geroezemoes, dat ont stond nadatburgemeester Schipper zijn ingrijpende plannen had ontvouwd Overigens was Oostburg's burgemees ter, sprekend over die piano heel se rieus. „Zo'n piano is erg gemakkelijk, wanneer er uitvoeringen worden gege ven meende hij. AXEL - De Halle, 20 uur: Filmvoorstel ling. GOES - Westerkerk. 18 30 uur: Zanga vond. - Ziekenhuis De Bevelanden N. en Z„ 20-21.30 uur: Uitzending Nomen Nescio. HULST - St. Liduinaziekenhuis, 19.35- 21 uur: Uitzending Radio Nightingale, MIDDELBURG - Concert- en gehoor zaal, 20 uur: Het Zeeuws Orkest. -Vleeshal, 10-22 uur: Delta-show. - Gasthuis, 14-17.30 en 20-21.30 uur: Uit zending Rawa. NIEUW en ST.JOOSLAND-Dorpshuis, 19.30 uur: Muziekuitvoering. POORTVLIET - Dorpshuis, 20 uur: Ka- baret Tekstpierement. OOSTBURG - 'Du Commerce', 20 uur: Toneelspel. TERNEUZEN - Zuidalndtheater, 20 uur: 'Inpakken en wegwezen'. - La belle vue, 10-20 uur: Vogel-show. VLISSINGEN - Bethesda-St. Joseph- ziekenhuis, 10-12 en 13.30-17.30 uur: Uit zending Rawa. AXEL-De Halle, 12 uur: Koffieconcert. HULST - St. Liduinaziekenhuis, 15.05- 17.30 uur: Uitzending Radio Nightinga le. MIDDELBURG - Vleeshal, 10-18 uur: Delta-show. - Foyer Concert- en gehoorzaal, 11.30 uur: Koffieconcert. Bioscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy, zat. 20 uur, zon. 16 en 20 uur: Max Havelaar, 14 jr, zat, en zon. 14 uur: Benji, a,,. Luxor, zat. en zon. 20 uur: Pikante avon turen van de wilde boerendochter 18 jr. zat. 23,30 uur: Zullen we het nog een keertje overdoen? 18 jr. zon. 14 uur: Af rika Express, 14 jr. zon. 16.30 uur: De rechter- en de linkerhand van de duivel, 14 jr. GOES - Grand, zat. en zon. 19 en 21.30 uur: Lucky Lady, 14 jr. zon. 14,30 uur: De Italiaanse Pinlcchio, a.l. HULST - De Koning van Engeland, zat. 18.45 en zon. 14.30, 16.45 en 18,45 uur; Sky-riders. 14 jr. zat, 18.45 en 23 uur, zon. 16 en 18.45 uur: Het Deense sleutelgat, 18 jr. zat. 20.45, zon. 21 uur: AU the Presi dents men, 14 jr. zat. 21 uur, zon. 21 uur: One flew over the cuckoo's nest, 18 jr. MIDDELBURG - City, zat. en zon. 20 uur: One flew over the cuckoo's nest, 18 jr. zon. 14.30 uur: Popeye: Met spinazie meer mans, a.l, OOSTBURG - Ledel, zat. 19 en 21.15 uur, zon, 14 en 20 uur: One fiew over the cuckoo's nest. ia jr., zon lö.au uur: Liefde die voor het grijpen ligt. 18 jr. TERNEUZEN - Luxor. zat. 21.15 uur. zon. 16.30 en 20 uur: AU the presidents men, a.l., zat. 19 uur, zon. 14 uur: De ijze ren vuist, 14 jr. VLISSINGEN - Alhambra, zat. 19 en 21.15 uur: Five for hell, 18 jr. zon. 15 uur: Wil de echte Zorro opstaan? a.l., zon. 19 en 21.15 uur: Vrolijke sex in wellustig Tirol, 18 jr. Tentoonstellingen BERGEN OP ZOOM - Stichting ETC expositie, zat. en zon. 13.30-18 uur: Wer ken Renë Engelen. GOES-Lunchcafé Stadhuis: Werken W. de Rijk. - Museum voor Zuid- en Noord-Beve-- land, zat. 10-12 en 13-17 uur: Werken Don Maris. - Café de Landbouw, zat. 10-20 uur: Vogelexpositie. HEILLE - Landbouwmuseum, zat. en zon. 10-12 en 13-19 uur: Oude Land bouwwerktuigen. - Restaurant 'De Schaapskooi': Werken Ben Bont, HULST - Galerie Van Gey't, zat. 9-12 en 14-18 uur, zon 14.30-17 uur: Feest der kleine formaatjes. MIDDELBURG - Zeeuws Kunstenaars centrum. zat. 10.30-12 en 14-17 uur: Werk 10 edelsmeden en werken Han van den Broeke. - Kunstzaal Van Benthem en Jutting, zat. 9-18 uur: Oude prenten en landkaar ten. - Galerie Contrast, zat. 13.30-17.30 uur: Antieke meubelen en moderne kunst nijverheid. - Galerie Pictura, zat. 11-17.30 u.: Wer ken Sonja Geverdinck en Mathieu Simmer. NISSE - Galerie De Mooie Staak. zat. en zon, 9-20 uur: Werken Messemaker. TERNEUZEN - Artikof, zat. 8-18 uur: Werken An en Leo van Witsen. - Galerie Des Beaux Arts, zat. en zon.: Werken Rien Tlmmers. -Wereldwinkel, zat. 10-17 en 19-22 uur, zon. 14-17 uur: Energie Educatief, -Museum, zat. 14-17 uur: Grondstoffen, weven, breien. IJZENDIJKE - Streekmuseum West- Zeeuwsch-Vlaanderen, zat. 10-17 u„ zon. 14-17 uur: Amateuristisch kunst. doet hij dat in liet toersitenseizoen - koemnd jaar niet meer uit kan oefenen. De heer Bosch gevraagd om een reactie loondezich verrast: hij was nog niet van de raadsbeslissing op de hoogte. Hij weigerde elk commentaar te geven Wa l de controle zeil' betreft is de heer Ver hage vzn mening dat er de laatste jaren minder intensief is gecontroleerd. „Dat komt ook doordat er de laatste jaren veel verbeterd is op de campings. Dat komt mede door de controle en door de activiteiten van de vereniging voor campinghouders", meent de secretaris. BRESKENS - Donderdagmiddag werd de 28-jarige A. J. L. zonder vaste woon- wethouders of vervlijfplaats aangehouden te Bres kens. De van flessetrekkerij beschul digde jongeman overnachtte zonder te betalen in verschillende hotels in Breskens, Cadzand en Oostburg. In Breskens verduisterde de man een radio uit een radiozaak, met de smoes dat hij deze eerst aan zijn moeder wilde laten zien. Verder wordt L. ervan ver dacht een personenauto te hebben ver duisterd. De van flessetrekkerij be schuldigde, jongeman is in verzekerde bewaring gesteld. Rollenzesdaagse in teken van finalestrijd HEIKANT-Vrijdagavond stond de rol lenzesdaagse te Heikant volledig in het teken van de strijd om de vier finale plaatsen. Vanwege een vrij gemakke lijke loting stond het bij voorbaat vast dat Harry van Tiel en Ko Vergouwe zich zouden plaatsen, maar om de an dere drie plaatsen waren nog vier ploe gen in het geding. Kledingbokser, Nico Bakker en Ben Bakker van Walhout/De Visser plaat sten zich en ook Henk Maas, die gistera vond zichzelf overtrof, en Wim van der Hooft plaatsten zich bij de laatste vier. terwijl Jurgen Stracke en Kees Huis man de grote verliezers van de avond werden. Met dit alles krijgt de rollenzesdaagse van de supportersclub 'Theo van de Brande' vanavond een geweldige uit smijter. Maarliefst drie ploegen kunnen deze zesdaagse nog winnend besluiten. Na vijf dagen gaat weliswaar de ploeg van hotel International met Harry van Tiel en Ko Vergouwe aan de leiding, maar zij worden op een punt gevolgd door Jack Lijbaart en Rinus Beaufort van de Kledingbokser en daar weer een punt achter volgen Nico Bakkeren Ben Bakker van Walhout/De Visser. Stand na vrijdag: 1 Hotel International (Harry van Tiel - Ko Vergouwe) 111.2 De Kledingbokser (Rinus Beaufort - Jack Lijbaart) 110.3 Walhout/De Visser (Nico Bakker - Ben Bakker) 109, 4 Horeca Kloosterzande (Wim van der Hooft - .Henk Maas) 97,5 Cafetaria 'De Smickel' (Jurgen Stracke - Cees Huisman) 92, De Bruyn's Restaurant (Erik - Jozef de Ca- luwë)92,7CaréDe Kroon (Sam Riemens Freddy Vermeersch) 87. 8 De Stadsher berg (Henny Gijsel - Benny Gijsel) 86. 9 Hulster Oliebollenkraam (Gino Schuurman - Bram van de Velde) 82,10 Garage Josiassen (Leon Martinet - Adnré Vonck) 77, 11 Wuytack Clinge Cees van Ham - Mark Ottjens) 66, 12 Wemolin Heikant i Fons Blommaert - Everist van Hooy) 60, 13 De Vilder (Eu gene van Haeverbeke - Jos Thuy) 55,14 Discount House (Piet Thuy - Jos Fran- kevijlle) 54, 15 v. d. Walle (Peter Kort- Henk Grimm) 53. 16 Fassaert (Gerard van Donderen - Henny Vos) 48. Burenruzie ontaardde in ingooien ruiten OOSTBURG- Ecu slepende bu tc Ooslburg ontaardde dondcrdagna- middag in het ingooien van enkele rui ten door J. A. A. dc V. uil de Van Oslade- Straat, die na een woordenwisseling met zijn buurman hiertoe overging. De gedeupcerde buurman belde hierop de politic. Deze werd bij aankomst in de Van Ostadeslraat geconfronteerd met de ruiteningooier, die een pistool trok. In het hierop ontstane tumult slaagde De V. erin te ontsnappen. Enige tijd la ter kwam de politie erachter dat De V. zïch ophield in een café te Schoondijke en deed met vijf man een onverwachte inval in het café Na aanhouding bleek de man in het bezit te zijn van een alarmpistool. Hij is ingesloten. Vrijdag is De V. weer op vrije voeten gesteld. Drie gewonden bij vechtpartij tussen Turkse families te Terneuzen TERNEUZEN - Bij een vechtpartij tus sen twee Turkse families in de Tweede Verbindingsstraat in Terneuzen zijn vrijdagavond drie gewonden gevallen. De vete, die zich al eerder op de dag ontlaadde in een ruzie op de Axelse dam, betreft de families S. en K. De gemoederen raakten vrijdagavond Ned. Ilerv. Kerk: Aardenburg 10.30 ds. Pennings: Axel 10 ds. Huisman: Bier vliet. 9-30 ds. Meeuse; Breskens 9.30 ds. Verslot; Cadzand iO ds. Rinkema (dank dag); Groede 9.30 dhr. Bergwerl'f: Hoek 10 ds. "Rietveld (Dankdag): Hontenisse 9. ds. Neeling (Dankdag); Hoofdplaat lias. Verlol; Hulst 10.30 ds. De Neeling (Dankdag): Hoofdplaat 11 ds. Verlot; Hulst 10.30 ds. De Neeling (dankdag); Nieuwvlïet 11 ds Schokking: Oostburg 11 ds. Balk: Philippine 9.30 ds. Schone- veld (Dankdag); Retranchement zie Cadzand: Sas van Gent zie Philippine: Schoondijke 15 ds. Brinkman (Dank dag). Sluis 9.30 ds. Balk; Sluiskil 11 ds. Schoneveld; St. Kruis 9 ds. Pennings: Terneuzen: Opstandingskerk 9 ds. Vij- Kaad Oostburg blij met experiment integratie basis- en kleuteronderwijs OOSTBURG-De verschil lende fracties in de Oostburgsegenieen teraad zijn blij met het streven van b. en w. om ook in Oostburg te gaan experimenteren met de integratie van kleuter- en basison derwijs. B. en w. voeren momenteel terende besprekingen om teonder- omstreeks 18.00 uur, zo verhit dat er ten zoeken of Oostburg zich moet aanmel- huize van K. een complete vechtpartij ontstond. Drie Turken moesten gewond naai' het Julianaziekenhuis worden ver voerd. De gebroeders S. konden later worden ontslagen. De gemeentepolitie van Terneuzen had de rusie vrijdaga- scholen uitbreiden, vond laatnogln onderzoek Volgens een Het raadslid den bi het ministerie om in aanmerking tekomenvooreendergelijkexperiment. Momenteel wordt op verschillende scholen al geëxperimenteerd, maar de minister wil het aantal experimenteer- M. Spinnewijn SINT-JANSTEEN - „De VV-Steen is niet alleen een club waar gewoon ge voetbald wordt. Met de uitbreiding van deze schitterende kantine hebben de leden nog maar eens bewezen dat Steen een echte vriendenclub is. Ik feliciteer het bestuur, leden en vooral bouwers met dit geweldige resultaat." Met deze woorden heeft de heer R. Eman, we thouder van sportzaken in de gemeente Hulst vrijdagavond de hernieuwde kantine van de W-Steen officieel geopend. Het gebouw is ongeveer met de helft uitgebreid. Een aantal leden heeft deze noodzakelijke verbouwing in de afgelo pen zes weken gerealiseerd en het resul taat was verbluffend. De 'werkpaarden' in de vereniging hebben een staaltje va kwerk afgeleverd waar Steen nog lang plezier van kan hebben, zo zei de heer Eman. De wethouder haalde vervolgens woordvoerder is niet duidelijk wat de (pVda/ppr/d'66) vertelde dat zijn fractie aanleiding was voor het conflict tussen hetop prijs stelt dat b. en w pogingen m het werk stellen om ook in Oostburg te kunnen gaan experimenteren. Burge meester A. Schipper deelde mee dat er onlangseenbesprekingovereenenander heeft plaatsgehad met de inspec teur. De heerSchippervertelde datde inspecteur zeker positief stond tegenover de ge dachte. „Hij heeftechtergeen toezeggin gen gedaan. Dat kan hij in deze zaak trouwens niet." aldus Oostburg's bur gemeester. In de aanbiedingsbrief bij de begroting '77 hadden b. en w. geconstateerd d at het aantal leerlingen op de kleu terscholen in de gemeente Oostburg daalt Het aantal leerlingen op de basisscholen neemt daarentegen toe. Het college streeft er. ondanks de verschillende ontwikkelin gen in ieder geval naar om de scholen in alle kernen kost wat kost te handhaven. Het CHU/AR-raadslid A. de Feijter con stateerde dat de zorg om het kleuteron derwijs zonder meer tereeh t is. Maar hij voegde er aan toe: „Het komt me ech ter allemaalwatnaiefover.Ukontochaande hand van de cijfers voorzien dat dit zou gebeurenU had hiervan al veel langer op de hoogte moeten zijn. Het zou van in- zichtgetuigd hebben, wanneerumeteen duidelijke visie was gekomen. Dan ook hadden we een betere planning kunnen doorvoeren, die onder meer het bouwbe leid ten goede zou zijn gekomen." Burgemeester Schipper deelde, naar aanleiding van die opmerkingen, in de eerste plaats mee dat er momenteel alles aan wordtgedaanomde school in Nieuw- vliet te handhaven. „Het gemeentebes tuur kan in ieder geval rekenen op de steun van de inspectie bij het aanvragen van dispensatie," stelde hij. Tegelijkertijd noemde burgemeester Schipper het geen slecht idee om aan de iiand van de cijfers eens te zien hoe het metdescholen in de gemeen te gesteld is. Tenslotte deelde de heer Schipper mee dat het gemeentebestuur ernaar streeft om de opgelopen achterstand bij de ver beteringvan de scholen op korte termijn in te halen. de Turkse families. Bevobo houdt Reinaerttoemooi HULST - De bedrijfsvolleybalbond uil Hulst houdt vandaag (zaterdag) het 7e Reinaerttoemooi. Aan dit toernooi wordt uitsluitend deelgenomen door bedrijfsteams uit de Bevobo Hulst. Om liet toernooi zo spannend mogelijk te houden spelen de teams die normaal in de eerste klas uitkomen meteen aantal reservespelers. Er is ingeschreven door 12 dames- en 8 heren teams. De indeling is als volgt: Da mes, poule A' VC Catus 1 (De Klingel, CVC2(Clinge).WHulsll (Hulst), Joseph mavo 2 (Hulst). PouleB: W Hulst2 (Hulst), LybaertVer- straeten (St-Jansleen), S C Morres 2 (Hulst), Neckennann (St-Jansteen). PouleC: VCCactus2(De Klingel. Joseph mavo 1 (Hulst). SC Moires3 (Hulst), WC (Hulst). De lieren: Poule D: CVC 2 (Clinge). LTS 2 (Hulst), Luctor Banden (Hulst), en SC Morres (Hulst). Poule E: CVC 3 (.Clinge). Lybbert- Verstraeten (St-Jansteem, Neckermann (StrJansteem en WC 2 (Hulst). Er worden twee sets van elk 15 minuten gespeeld. Alle poules spelen een halve competitie. een kleurenfoto van dc bouwers tevoor schijn en hing deze onder luid applaus van de aanwezigen boven de ingang van het gebouw. De opening die voorafging aan een sfeervolle bingo-avond werd daarnaast gesierd dooreen grootaantal sprekers. Bestuursleden van suppor tersclub. veteranen en jeugdcommissie boden geschenken aan en accentueer den de geweldige activiteiten van de VV-Steen. De heer Wezepoel, voorzitter van de jeugdcommissie greep deze gele genheid aan om drie jeugdleiders die 25 jaar actief zijn geweest te huldigen. De heren De Potter. Van Himst en Wee- maes ontvingen hiervoor uit handen van de voorzitter een polshorloge. Voor zitter J. Ringoot van de VV-Steen be dankte tenslotte het gemeentebestuur voor de vlotte samenwerking en over handigde de bouwers een enveloppe met inhoud. Hulpcentra NOORD- en MIDDEN-ZEELAND- Goes, tel. 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Terneuzen, tel. 01150-4444. THOLEN - Tel, 0011. TERNEUZEN - In de bovenzaal van het Terneuzensecafc 'Labelle vue' kwinke leren tot en met vandaag-zalerdag-zo'n 560 kanaries, bastaarden, tropische vo gels en parkieten op een districtsten toonstelling van 'De Vogelvrienden'. Het evenement werd vrijdagavond geopend door districtsvoorzitter Van de Walle uit Hulst. Eerder deze week keurden vijf keurmees ters (IJzermans. Steenbergen; Broekho ven, Bergen op Zoom; Smout, Steenber gen; De Waal, Hoogerheide en De Heer, Middelburg) de levende have. Deuitslagen: kamp. e.k. pigmentkan.: P. deleLijs.Hoek.Kamp.o.k.pigmentkan.: C. Hamelink. Terneuzen. Kamp. e.k. vet- siofkan.:C.Mookhoek,Breskens. Kamp. o.k. vetstof kanaries: F. van Poorten, Kloosterxande. Kamp. postuurkana ries: J. Pijpelink, Terneuzen. Kamp. stammen kan.: H. Nieuwenhuizen, Bres kens. Kamp, bastaarden: Th. de Cock, Hulst. Kamp. grasparkieten e.k.: K. de Schrijver. Sint Jansteen. Kamp. gras parkieten o.k.: J. Sonnevijlle. Breskens. Kamp tropen e.k.. R. Willemsen, Ter neuzen. Kamp. tropen o. kA, ElzenTer neuzen. Kamp. grote parkieten e.k.P. de Cock. Vogelwaarde. Kamp. grote parkie ten o.k.: D. van Tatenhove. Hoek. Bondskruis en jeugdkampioen: R. Wil lemsen, Terneuzen. Derbykampioen no. 3 C. Smits. Hoek. De wisselbekergeschon ken d oor Jan v an Tiel van 'La belle vue' ging naar P. de le Lijs uit Hoek. De extraprjjs voor de ze bravin ken naar R. Willemsen, Terneu zen. Extraprijs kwartels: Alb. Janssens, SinfcJansteen. Ereprijzen: L. Verheye. Breskens en H. Nieuwenhuizen, Bres kens. Verder werden aan 459 vogels nog le, 2e en 3e prijzen toegekend. In het klassement van verdiensten gin gen er prijzen naar: 1. P. de le Lijs, 2. C. Mookhoek. 3. H. Nieuwenhuizen, 4. R. de Smet, 5. F. van Poorten, 6. M. v. d. Broeke. 7. C. Hamelink. 8. L. Verheye, 9. F. de Meijer, 10P. Kmt, 11. R. WiUemsen. 12. P. deCock,13.G.deBree.l4.M.v.d.Giessen, 15 C. Smits. Het klassement van verdienste wordt toegekend aandeöhoogstgeklasseerden vogels, waarvan er minstens 3 e.k. moe ten zijn. zeiaar; Grote Kerk iu.30 ds. Vijzelaar: Goede Herderkerk 10 ds. Bosma, 19 ds. Huisman: Waterlandkerkje 11 dhr. Geuze: IJzendijke 11 ds. Meeuse; Zaamslag 10 ds. Van Meeuwen; Zuid- zande 9.30 ds. Schokking. Gereformeerde Kerk: Aardenburg 10 ds. V. Til: Axel 10-5 ds. De Ring; Bres kens 9.30 ds. Palisy. 17 ds. Gerkema; Hoek 10-3 ds. Streefkerk: Oostburg 9.30-15 ds. Vos; Terneuzen Noordstr. 9 ds. v. d. Beek; Opstandingskerk 10.30-17 ds. v. d. Beek, 25/11 20 interkerkelijke gebedsdienst; Schoondijke 10 ds. Ge rkema. 3 ds. Palisy; Zoutespui 10-2.30 ds. Blaauw. Gereformeerde Gemeente: Axel 10 leesdienst. 19 ds. Van Ravcnswaay; Terneuzen 10-3 ds. Van Ravenswaay. Ger. Gem. Buiten Verband: Sluiskil (n.h.kerk) 9-2.30 dienst, Oud-Gereformeerde Gemeente: Oost burg 9.30-2.30 leesdienst: Terneuzen 9.30-2-6 ds. De Reuver. Evang. Centrum 'OASE': Terneuzen 19.30 ds. Brandse. Vrije Evangelische Gemeente: Bres kens 9 ds. v. d. Bij; Cadzand 9 dhr. Geu ze; Nieuwvliet 10.30 (H.A) ds. v. d. Bij; Retranchement 10.30 dhr. Geuze. Evang. Luth. Kerk: Groede 9.30 dhr. Be rgwerf. Vergadering van Gelovigen: Breskens 10-5.30 dienst-. Gereformeerde Kerk Vrijg. Axel 10-15 dhr. Verkade; Hoek 10-15 ds. Kruidhof; Terneuzen 10-15 ds. De Feijter: Zaams lag 9.30-15 ds. Smit. Chr. Geref. Kerk: Zaamslag 10-2.30 ds. v. Vuuren; Sas van Gent7. ds. v. Vuuren. Leger des Heils: Terneuzen 10 dienst. Volle Evang. Gem: Terneuzen 10 dienst. Geref. Gein. in Nederland: Terneuzen 9.30-2-6 leesdienst; Oostburg 10-3 lees dienst; Hoek 9.30-2 leesdienst, Doopsgez. Gemeente: Terneuzen 9.30- 2-6 leesdienst; Oostburg 10-3 leesdienst; Hoek 9,30-2 leesdienst. Doopsgez. Gemeente: Aardenburg 10.30 mevr. ds. Den Herder (HA), R.K. KERK: Aardenburg zat. 19, zon. 8-10; Axel zat. 19. zon. 9-11; Bervlietzat. 19. zon. 10: Boschkapelle zat. 19. zon. 9.15; Breskens zat. 17. zon. 10; Clinge zat. 19. zon. 8.30-11; Graauw zat. 19. zon. 7-30-10; Groede zat. 19. zon. 9-10.30; Groenendijk zat. 18.30, zon. 7.30-9-10.30; Hengstdijk zat. 17, zon.10.30; Heikant zat. 19. zon. 8-10; Hoek zat, 19, zon. 10; Hoofdplaat zat. 19. zon 9; Hulst zat, 19, zon.8.30-10-11.30-17; De Blaauwe Hoeve zat. 19, zon. 11.15; Kloosterzande zat. 8-19.30. zon. 9-10.30-17; Koewacht zat. 19. zon.8-10; Lamswaarde zat. 7.30-19, zon. 10; Nieuw-Namen zat. 19, zon. 7.30- 10; Oostburg zat. 19, zon. 8.30-10.30; Os- senisse zat. 19, zon. 10; Philippine zat. 19, zon. 7.30-10; Sas van Gent zat. 19.15. zon. 9.30-11; Sasput zat. 17, zon. 9; Sintr-Jansteen zat. 19, zon. 10-11.30; Schoondijke zat. 19, zon. 10.30; Sluis zat. 19, zon. 8-10-19; Sluiskil zat. 19, zon. 9-10.45; Stoppelsijk zat. 19. zon. 8-10; Terhole zat. 19, zon. 8-10; Terneuzen (binnenstad) zat. 19.30, zon. 11.45; Trini- teitskerk zat. 19.30; zon. 9-10.15; Op standingskerk zat. 19, zon. 9.30-11; Westdorpe zat. 19, zon. 8-10; IJzendijke zat 19, zon. 8.30-9.30-10.30; Zandstraat zat. 19.15, zon. 10; Zuiddorpe zat. 19.15, zon. 10. Pinkstergemeente: Terneuzen (geb. Be thel) 10 dienst. 8 bidstond. VEILING TERNEUZEN 20-11. Per stuk sla 2 30. bloemkool A2 99-152, b2 45. per bos selderij 10-12. peterselie 3. per kg an- dijvie26-28. boerenkool 52. glasan dij vie61-67. tomaten a2141, c2 99, afw. -17. spruiten 30-38. Witlof a 363-376. a(w, 248-267. Marktbericht van dc Centrale veiling 'Kapelle-Temeuzen' Veiling van vrijdag 19 november 1976. Doyenne du Comise: U80 55. 1170/80 60,70- 62.30.1165 51-52, H60 40.11X70 35. NOZ1170/80 57-61.1165 52-56,1160 38-39; Conference: II65 58-69. II6Q 50-66, 1155 43-46, 1150 28-30,11X60 25: Saint Rémy: 1170/70 58-66, 1160/70 53, UD50/60 37; Comtesse de Paris: 1160 24,1155 13,20; Gleser Wildeman: 1601.50.1551.42, IIS0 1.02, mgrof 87, Illlïjn 51; Golden Delicious: 165 32,1170/80 31-32,1165 28, Geel 180 52,170/80 43.165 33,160 27.1130 48,1170/80 35-38, H65 30, 1160 25, B 1170/80 30,1165 24; Rode Goudreln- ette: 135 1.12.175 1.24,165 72,1185 97-1.-, 1175 93-1.10,1165 66-78. II6025. Illgrof 17.40; Goud- reïnette: 195 81,185 98.175 1.06-1.08,165 78-83, 1175 91. 1165 63, 1160 24, IHgrof 24-39; Cox'S Oranje Pippin: 170 1.05-1.07.1175 89.1170 94, 1165 73-84.1100 66.1155 24-32.11X65 50. A H75 92. 1170 90-93. H65 82, 1160 60: Jonathan: 1170/80 25-29. H65 24-33. H60 27: Winston: 170 73,165 55.160 28.1180 56.1175 68, II7070,1165 56, 1160 30. Zoete Ermgaard: IIG5 1.40,1160 1.60, 11551.23, HD 65. Illfr 40-44; Lobo: 180 80,170/80 69. 160/70 36. Aardappelen: bonken 65,1 55, Drielingen 27. Groenten bloemkool 78-1.43, savoye kool 25, rode kool 24-31, prei 55-72. AARDAPPELTERMI.JNMARKT 19 november. Consumptieaardappelen, bintje, kiel. 50 mm opwaarts. April: laten 70,70, bieden 70,20, slot 70, Stemming prijs houdend. Ochtend call.: 82 x 70,7 x 70,30,1 x 70,50.4 X 70,40,10 x 70,30,20 x 70,50. Dagom zet: april 64. Weekomzet: april 121. SINT ZONDAG IN HULST HULST - Begeleid doot de muziekver enigingen van Clinge, Hulst en Nieuw-Namen, de Hulster majoretten en een sjees van 'Den Ouwen Waogen' begint Sinterklaas zondagmiddag om twee uur op verzoek van de Hulster Middenstandsvereniging bij het vroe- gere station van Hulst tc paard zijn in tocht door de gemeente. Deze intocht gaat langs de volgende route: Stationsweg, Gentsestraat, Markt, Corn, de Vosplein. Kleine Bagij- nestraat. Schuttershof, Grote Bagijne- straat, Lange en Korte Nieuwstraat, Steenstraat, Vismarkt, Bierkaaistraat. Overdamstraat, Fr. van Waesberghe- straat, Gentsestraaten opnieuw naar de markt. De sint wordt door door de bur gemeester van Hulst, de heer P. J. G. Molthoff, op hetstadhuis ontvangen. De kinderen beneden de tien jaar krijgen een tactatie. Na de ontvangsthegeeft de sint zich naar het woonwagencentrum 'De Rape'. Burgemeester A. Schipper opende vogelshow GROEDE - Burgemeester A. Schipper van Oostburg opende vrijdagavond de vogeltentoonstellïng van de vogelhou- dersvereniging 'De Nachtegaal' te Groede. Hij vertelde ondermeer dat het gemeen tebestuur gelukkig is met deze vorm van vrijetijdsbesteding en dankte het bestuur van de vereniging in de persoon van de heer D. Verherbrugge, de voorzit ter, voor het vele werk dat het bestuur doet. De tentoonstelling duurt tot zon dagavond en is ingericht in café 'De drie koningen' aan de markt te Groede. Vanavond optreden rederijkers Oostburg OOSTBURG - Vanavond, zaterdag," voert de Oostburgse rederijkerskamer het toneelstuk 'Route Kopenhagen' op. Dat gebeurt om acht uur in 'Du Com merce' te Oostburg. Biervliet krijgt vereniging van postzegelverzamelaars BIERVLIET - In Biervliet wordt van- daag-zaterdag - tijdens een bi jeenkomst bij buurthuis 'De Pereplu' een vereni ging van postzegelverzamelaars opge richt. He t initiatief d aa rtoe is genomen door de heren G. de Vos. J. Fuyen en A. Dijk en enkele medewerkers van het buurtcen trum. Iedereendie interesse heeft-jongoi oud - is welkom. In het buurthuis zal regelmatig een ruilbeurs worden gehou den. Sinterklaas op promenade in Terneuzen TERNEUZEN - In tegenstelling tot eer dere berichten brengen sinterklaas en zijn gevolg vandaag - zaterdag - en za terdag 4 december een bezoek aan de Noordslraatpromenade in Terneuzen. Ze zijn vanaf 14 uur aanwezig om - onder meer - grote en kleine presentjes uit te reiken aan het winkelend publiek. 20/21 NOVEMBER CENTRAAL ALARMNUMMER 01150- 4444 Weekenddienst voor eerste hulp zie kenhuizen kanaalzone: vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Elisabeth ziekenhuis te Sluiskil Artsen: Terneuzen: K. Jiskoot, Oesterputten 2. tel. 2303. Oostburg en Aardenburg: H. Brugge- man, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Cadzand, Retranchement. Sluis en Zuidzande: H. Bom, Cadzand, tel. 01179-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke: H. van der Pas, IJzendijke, tel. 01176-1366. Breskens, Groede en Schoondijke: H, H. Hauer, Breskens, tel. 01172-1566. Axel: vr- 18,00 - za. 08.00 uur: J. Hoef man, Oranjestraat 10, tel. 01155-1555. Za 08.00 - ma. 08.00 uur: E. C. J. Frank, Noordstraat 8, tel. 01155-1666. Sas van Gent en omstreken: M. C. Die- rick, Graaf Jansdijk A-185, Westdorpe, tel. 1255. Hulst: W. Gielen, Grote Markt 11, tel. 01140-2969. Hoek. Sluiskil en Philippine: M. Jongs- ma. Julianastraat 2, Hoek, tel. 01154- 1356. Kloosterzande en Hontenisse: vr. 18.00 - ma. 08.00 uur: J. W. ter Burg, Groenedijk 52, Hontenisse, tel, 01148-1377. Koewacht, Clinge en St-Jansteen: Th. Melchers, Nieuwstr. 63, Koewacht, tel.) 01146-327. Apotheken: Terneuzen: zo. 11.30 - 12.30 en 17.30 - 18.30 uur: A. J. Klaassen, Winkelcen trum Zuidpolder, tel. 2090. Axel: za. 10.00 -11.00 en 16.00 -17.00 uur: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. 01155-2888. Hulst: za. 14-17 uur en zo. 16.30-17.30 uur; Apotheek Hulst, Steenstraat 35, tel. 01140-4255. Dierenartsen: Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen: C. J. Cijsouw, Stationsstraat 10, Axel. tel. 01155-1488. Zaamslag en Hulst: J. F. de Haas, Axel- sestraat 108, Zaamslag, tel. 01153-1366. West-Zeeuwsch-Vlaanderen: J. P. J. v. d. Vijver, Oostburg. tel. 01170-2103. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Spreekuur zat. - zo. 12.00-12.30 uur: I. P. M. Willem sen, IJzendijke, tel. 01176-1756. OostrZeeuwsch-Vlaanderen: Spreek uur: za. 10-10.30 en 18.00-18.30 uur; zo. 12-12.30 uur: F. Hamann. Leeuwenlaan 58, Terneuzen. tel. 01150-2320. Wijkverpleegsters: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: zr. Burger. Pr. Irenestraat 5, Schoondijke, tei. 01173-1367. Terneuzen: zr. Leenhouts, Van Steen bergenlaan 68, tel. 3360. Hoek, Sluiskil, Philippine. Westdorpe en Sas van Gent: zr. Dorselaar, Bene- luxstr. 128. tel. 1916. Hulst en Hontenisse: zr. De Schrijver, Dreef 15, Lamswaarde, tel. 01142-313. Groot-Axel. Zaamslag, Koewacht, Overslag en Zuiddorpe: Y. Mollet, Boe- kweitstr. 45, Zuiddorpe, tel. 01156-336. NOG STEEDS STAKING IN ANTWERPEN ANTWERPEN - Hoewel de staking van het Antwerpse stadspersonecl en de werknemers van de omliggende ge meenten op het eerste gezicht geen re sultaten afwerpen zuilen de gevolgen tijdens de komende dagen alleszins merkbaar zijn. Donderdag en vrijdag staakten gemiddeld 60% van de werk nemers en voerden 3.500 opgevorderde havenwerknemers een langzaamaan- actie. Hoofdeis van de stakers blijft inmiddels de verkorting van de weddeloopbaan, waardoor zij na 23 jaar een maximum maremawedde zouden moeten verdie nen. Het gemeenschappelijke vak bondsfront beroept zich hierbij op de si tuatie in Gent (weddeloopbaan van 17 tot 23 jaar) en Luik (weddeloopbaan van 22 tot 24 jaar). Hoewel de loopbaanver korting voor Antwerpen een jaarlijkse meeruitgave zou betekenen van 40 tot miljoen franc keurde het stadsbestuur het voorstel van de vakbond reeds goed in februari 1975. Minister van binnen landse zaken Michel weigert echter omwille van de bezuinigingsmotieven de stakerseis in te willigen. Hoewel het verlies aan scheepvaarttrafiek tenge volge van de langzaamaanactie spoedig de kostprijs van de loopbaanverkorting ruimschoots zal overschrijden. Donder dagvoormiddag vergaderden de leden van het gemeenschappelijk vakbonds front (ACOD, CCOD en ACLVB). Na af loop van de bijeenkomst werd bevestigd dat 15.000 stadswerknemers een lang zaamaanactie vanaf volgende week maandag minstens twee weken zullen voortzetten. Indien binnen deze ter mijn geen akkoord kan worden bereikt zal opnieuw een stakingsaanzeggiiig worden ingediend. Dorpsvereniging houdt vergadering GROEDE - Dinsdag houdt dorpsver eniging Groede, de najaarsvergadering om 20.00 uur in 'De Drie Koningen' te Groede. Tijdens deze vergadering onder leiding van de heer J. van Petegem zul len de activiteiten van het afgelopen jaar worden besproken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 39