Vlissinger zwaar bestraft voor hinderen politieauto CAI-systeem voor de 'schoonheid' wenselijk Valkenisse heeft een sluitende begroting pjXj>j hardyoptiek B. Goedbloed en J. Moens kregen 'zilver' van de Zeeuwse Kruisraad De Tinnen Kroese Vindingrijk. Vastberaden. Heeft 'n zesde zintuig. 8 VnüDAG 13 NOVEMBER 197o AUTO VERTOONDE VELE GEBREKEN Auto beschadigd MINDER FINANCIËLE RUIMTE DAN IN 1976 na botsing DRIE BOETES: TOTAAL F 250 MIDDELBURG - Drie boetes met een totaal van ƒ250,- legde de Middel burgse kantonrechter woensdagmor gen op de Vlissinger A. M. omdat hij op 15 juni in zijn woonplaats heeft gerecen met een auto waarvan de voorwielen een te grote speling had den, de carosserïe was doorgerost zodat er een gat in de bodem was en hij bo vendien enige verkeersfouten heeft gemaakt. Die fouten bestonden in het geen richting aangeven en later enige malen hinderen van een politie-auto bij het passeren. De officier van justitie mr. W. G. C. Mijnssen vond het hinderen het ergste zodat hij in totaal drie boetes vorderde met een totaal van ƒ400,- waarvan 250,- voor het hinderen. Volgens ver dachte reed de politiewagen naast hem zodat de twee inzittende agenten zijn fouten niet hebben kunnen zien. „Ik heb het ook niet expres gedaan", verzekerde hij. „Maar jullie trekken partij yoor de politie en zij worden geloofd en daar kan ik niet tegen op". Kantonrechter mr. A. Veenhoven bestreed deze opvatting. M. zei niet in hoger beroep te zullen gaan. :C. J. D. uit Middelburg hoorde een boete van 300.- met een week voorwaarde lijke hechtenis tegen zich eisen omdat hij in zijn woonplaats bij herhaling een auto heeft bestuurd zonder een geldig rijbewijs te bezitten. Hij heeft er altijd wel een gehad maar dat was nu al een j aar verlopen. „Ik heb een halfjaar in het ziekenhuis gelegen en heb direct een nieuw aangevraagd", was zijn verweer. De uitspraak was 300,- boete waarvan de helft voorwaardelijk met een proef tijd van 2 jaar. De eigenaresse van de auto, mevrouw H. E. S. uit Middelburg, werd veroordeeld tot verbeurdverkla ring van de auto en drie voorwaardelijke boetes met een totaal van 200,- met 2 jaar proeftijd omdat de auto allerlei ge brekenhad. 0.a.hadhetstuurteveelspe- ling, deugden de remmen niet, was een band glad en de uitlaat niet in orde. L. O. uit Sassenheim kwam zich verde digen omdat hij onder Goes een auto heeft bestuurd die geen goede rich tingaanwijzers had, waarvan het stuur te veel speling vertoonde en de carosse- rie was doorgeroest. Na een eis van 175,- werd hij veroordeeld tot 150.- boete. De auto werd verbeurd ver klaard. N.M. G.uitKoudekerkemoet/65,-boete betalen omdathij onder Kloetinge heeft gereden op een niet verzekerde brom- Solistenconcours Middelburgs Muziekkorps MIDDELBURG - Het Middelburgs Mu ziekkorps hield in de concertzaal een onderling solistenconcours, voor zover na te gaan voor de eerste maal in het meer dan 160-jarig bestaan van het korps. De jury werd gevormd door de heren J. Groesbeek uit Dubbeldam en C. Vader uit Vlissingen. Voor de pianobegelei ding zorgden mevouw Flipse uit Mid delburg en mevrouw Valderpoot uit Biggekerke. In totaal waren er dertig uitvoerenden te beluisteren. In een vlot tempo werd het programma van blok fluit tot bas uitgevoerd, waarbij goed te merken was dat er veel was gestudeerd. In zijn slotwoord, vergezeld van een bloemetje voor de dames-begeleidsters, kon voorzitter Veenhoven van een ge slaagd experiment spreken. fiets. De eis was een tientje hoger. „Ik wilde die dag juist een verzekering gaan afsluiten", vertelde hij, „maar ik moest weg". De officier en de kantonrechter namen hem het onverzekerd rijden erg kwalijk. Nonchalant, „Wat nonchalant gereden", verweet de kantonrechter L. W. v. d. W. uit Middel burg die met een trekker met aan hangwagen op de Singel weg in Sint- Laurens een meisje heeft aangereden waarbij het werd gekwest en moest worden geopereerd. „Voor mij is het een raadsel", verklaarde Van der W. „Misschien heeft de aanhangwagen haar geraakt want die was breder dan de trekker". Getuigen hebben ver klaard dat dit inderdaad het geval is geweest. De officier noemde het een fout met ernstige gevolgen. Hij wilde de schuld ook niet te groot maken en eiste 150,- boete die de kantonrechter ook opleg de. De autobestuurder W. A. B. uit Goes stond terecht omdat hij onder Vlissin- Poppentheater Kartoen treedt op in Hilversum HILVERSUM - In het Cultureel Cen trum 'De Vaart' in Hilversum treden in het seizoen 1976/1977 voor het zesde achtereenvolgend seizoen een aantal bekende Nederlandse poppenspelers met hun poppen op voor jonge kijkers. In een serie van 9 voorstellingen treden acht beroepsspelers op en één amateur: Willem Joppe van het poppenteater Kartoen uit Nieuwland. Zoals bekend treed de heer Joppe voor Kartoen in Zeeland de laatste tijd meerdere keren solistisch op met het programma 'Hee! Hoor eensheel lang geleden', een handvol sprookjes van toen naar nu, voor jou en U. Dit pro gramma, dat in Zeeland veel succes had, werd tijdens de Middelburgse Braderie deze zomer gezien door Damiët de Ca- luwé, één van Nederlands meest be kende poppenspeelsters. woonachtig in Dordrecht. Deze beroepsspeelster maakte de Hilversumse Gemeentelijke Dienst voor Cultuur opmerkzaam op het hiervoor bedoelde soloprogramma van Kartoen, waarna een uitnodiging volgde om als enige amateur tussen acht beroepsspelers in de cyclus in De Vaart mee te doen. De beroepsspelers zijn Rien Baartmans (Poppentheater Merlijn), het Marionettentejater van Ella Snoep, Erica Burgerjon/Chris Doorman (poppenteater, Lucas Goudzwaard (marionetten). Francine Abblng/Theo Terra (poppen), Damiet van Dalsum (poppentheater ej-ej). Hans Schoen (Stichting Poppentheater) en Marijke Kots (poppentheater 'Mijko'). In bedoelde cyclus, die op 19 septjl. begon en op 17 april 1977 eindigt, treedt Willem Joppe op 21 november a.s. op. Zijn programma is een collage met han den, iets doen met vrijwel mets, d.w.z. dat de suggestie optimaal is. De culturele poppenparade in De Vaart in Hilversum is in het verleden steeds een groot succes geweest- Het is niet de enige uitnodiging die Kar toen heeft ontvangen om buiten Zee land te spelen. In het begin van het vol gend jaar speelt Kartoen drie keer in Zwolle en nog maar enkele dagen gele den ontving de groep een uitnodiging om op 14 mei 1977 in Rijen een voorstel ling te komen geven. De uitspraak van de heer Vuyk van de Middelburgse Cul turele Dienst, dat Kartoen aan 'Middelburg-promotion' doet. krijgt hierdoor wel een extra accent. ACTIECOMITÉ IJVERT VOOR BETERE TV-ONTVANGST IN VLISSINGEN WETHOUDER SMIT: OP KORTE TERMIJN GESPREK MET BEWONERS VLISSINGEN - „Wij willen nadrukke lijk er op wijzen, dat een CAI-systeem, voorlopig alleen voor de binnenstad, niet zo'n vreselijk bedrag behoeft te kosten. Een dergelijk systeem zou eventueel later uitgebreid kunnen worden over heel Vlissingen, wat uit een oogpunt van schoonheid (geen in dividuele antennes) toegejuicht moet worden." Dit schrijft het actiecomité dat al ge ruime tijd ijvert voor een betere tv- ontvangst in de Vlissingse binnenstad aan de leden van de raad en het college van b. en w. Het actiecomité hennnert er in de brief (ondertekend door W. Du- ranaan, dat zo'n anderhalf jaar geleden 300 handtekeningen van bewoners in de binnenstad zijn opgehaald. De bewo ners vroegen daarin om een onderhoud tussen het actiecomité, het gemeente bestuur en de KMS, om zo te bekijken welke maatregelen er zouden kunnen worden genomen om tot verbetering van de slechte tv-ontvangst in de bin nenstad te komen. Uit die actie kwam een gesprek voort tussen comitélid J. de Keyzer met wethouder F. G. Smit. en van de zijde van hét comité werd voor gesteld te proberen via erm een finan ciële tegemoetkoming te krijgen voor aanleg van een CAI-systeem in de bin nenstad - voor naar schatting 3.000 aan sluitingen. De klachten over de slechte tv- ontvangst bestaan nog steeds, zo schrijft het actiecomité. „Als wij goed zijn ingelicht dan zouden er bij de hoofdpoort van de KMS nieuwe loodsen worden gebouwd, die voor een verdere verslechtering zouden kunnen zorgen." In de brief doet men de volgende aanbe velingen: als er nog geen contact is op genomen met crm. doe dat dan nog zo snel mogelijk; neem contact op met be drijven die 'n prijsopgave kunnen geven, voor een CAI-systeem voor de binnen stad; zoek alsnog naar wegen om de KMS te bewegen een deel van de kosten voor haar rekening te nemen, 'zij is per slot de milieuvervuiler'; betrek in uw overwegingen het esthetisch oogpunt. Tot slot lijkt het 't actiecomité nuttig om nog dit jaar een vergadering voor de bewoners uit te schrijven over deze problemen, 'die voor de bewoners zeer belangrijk zijn'. Wethouder F. G. Smit deelde desge vraagd mee, dat de kwestie opnieuw op een rijtje zal worden gezet. In de verga dering van de commissie openbare wer ken begin november werd al geconclu deerd. dat b. en w. maar weer eens moe ten gaan praten met de bewoners. „Dat zullen we zeker op korte termijn doen", aldus de wethouder. Hij deelde verder mee dat contact is geweest met crm, maar dat die geen mogelijkheden heb ben om financieel bij te dragen; dat in het verleden al 2 keer geprobeerd is de KMS te bewegen een deel van de kosten op zich te nemen, maai- dat dat niet is gelukt. Het 'esthetische' zou volgens de wethouder een argument voor de raad kunnen zijn om te zeggen dat 'het woud van antennes'moet verdwijnen. De heer Smit het verder weten, dat in het verle den onder de bewoners een enauéte is gehouden. De helft reageerde er niet op; van de an dere helft bleek dat de overgrote meer derheid niet Voelde voor een CAI- aansluiting. De prijsopgave van Ca- sema (adviesinstantie van de PTT) kan volgens wethouder daarbij van invloed zijn geweest. gen gevaarlijk naar links zou zijn afge slagen zodat hij botsing kwam met een tegenligger waarvan de bestuurder en een inzittende werden gekwest en de auto werd beschadigd. Volgens zijn ver klaring heeft B. eerst stil gestaan en is hij toen opgereden. „Een andere auto die linksaf ging schermde de tegenligger voor mij af', gaf hij als verklaring. Hij veronderstelde dat de tegenligger te snel heeft gereden op deze voorrangs- weg, iets wat de officier niet onmogelijk achtte. B. werd conform de eis beboet met 150.-. J. K. uit Oostkapelle is m Middelburg gevaarlijk weggereden met zijn auto zo dat hij een dame op een bromfiets aan reed die daarbij letsel opliep en de brom fiets werd beschadigd. De officier stelde dat dit geval minder was dan het vorige zodat hij 75,- eiste. De uitspraak was 60,-. De Goesenaar M D. zou in zijn woon plaats hebben gereden met een motor fiets zonder geldig rijbewijs. De hoorn en de uitlaat waren ook niet in orde zodat de officier drie boetes eiste met een to taal van 205,-. D. voerde aan dat hij toen wel een oefenvergunning bezat maar die niet kon tonen. Mr. Mijnssen wees hem er op dat het nu al de tweede keer was. De kantonrechter dacht er milder over en stelde het totaal van de 3 boetes op 85,- Tegen P. A. M. uit 's-Gra venpolder en T. NL N. uit Borsele eiste de officier 75.- omdat ze beiden hebben gereden op een bromfiets waarvan onderdelen waren verwisselend zodat hun bromfiets te snel konden rijden. De kantonrechter deed er bij ieder een tientje af en sprak de verbeurdverklaring uit over de inbe- slaggenomen onderdelen. Bont „U hebt het wel bont gemaakt", kreeg de autobestuurder P. W. uit Bergen op Zoom te horen van de kantonrechter. Hij stond terecht omdat hij op de rijksweg onder Arnerauiden 140 km heeft gereden en die bekeuring was de vierde binnen een jaar. „Als vertegen woordiger had ik haast en ik had het druk", zei W. De officier veronderstelde dat hij steeds te hard rijdt en eiste nu een boete van ƒ400,- en 3 maanden voorwaardelijk niet rijden met een proeftijd van een jaar. De kantonrech ter stelde de boete op 350,- maar hield IV. uitdrukkelijk voor dat hij hem bij een volgende bekeuring voor te hard rijden zeker een rijverbod zal opleggen. De Rotterdammer C. H. moet een boete van 25,- betalen omdat hij in het zo merseizoen op een tijd dat het verboden was met een paard over het strand te Vrouwenpolder heeft gereden. H. het een aantal foto's zien van daar geplaat ste borden waarbij zo'n verbod echter nergens uit blijkt. Volgens het proces verbaal zou een badman hem al eerder enige keren hebben gewaarschuwd maar H. ontkende ooit gewaarschuwd te zijn. De eis was 50,- boete. Voor verkeerd parkeren werden Y. A. L. uit Middelburg en H. W. uit Oostkapelle veroordeeld tot 20.- boete. De eis was ƒ25.-. J. J. B. uit Middelburg moet 20,- boete betalen (eis ƒ25,-) omdat het kente kenplaat van zijn auto niet goed zicht baar was door een trekhaak. „De haak is nu hoger gezet zodat de zaak in orde is", verklaarde hij. Conform de eis kreeg P. A. W. uit Krab- bendij ke 45,- boe te opgelegd omd at hij in Middelburg te snel heeft gereden. VLISSINGEN - Een personenauto, be stuurd door de heer A.M.L. uit Arne- muiden, is woensdagavond zeer zwaar beschadigd, na een botsing met een truck met oplegger. De chauffeur van dc truck, de heer D.A. de IV. uit Souburg wilde zijn wagen parkeren in het dood lopende zijweggetje van de Engeland- weg. Hierbij reed hij achteruit waar door de oplegger op de linkerweghelft geraakte, terwijl de truck nog op de rechterweg reed. De chauffeur van de personenauto reed rechtsaf de Engelandweg op in de rich ting van het terrein van de Havens van Vlissingen bv. Hij zag plotseling uit de dichte mist de oplegger opdoemen, die hem de weg versperde. Ondanks heftig remmen was een botsing met te vermij den. De personenauto schoof met de linkerkant tegen en onder de linkerzijde van de oplegger. De auto werd zeer zwaar beschadigd. Persoonlijke onge vallen deden zich niet voor. Verkoop van de kinderpostzegels VLISSINGEN - Tot vlak voor de kerst dagen is in het postkantoor te Vlissin gen een stand aanwezig, waar een ieder in de morgenuren kinderpostzegels kan kopen. De Nederlandse vereniging van huisvrouwen heeft de organisatie van deze Nederlandse actie overgenomen van de plaatselijke UVV (Unie van vrouwelijke vrijwilligers). De 'huis vrouwen' worden bij de verkoop geas sisteerd door de aangesloten verenigin gen bij de Vlissingse Vrouwenraad. De stand is geopend van 's morgens negen tot half twaalf. Incidentieel is in het bij kantoor in de Vlissingse Scheldestrat eveneens een stand geopend. UITGIFTE BOUWGROND GAAT LANGZAAM VALKENISSE - Het college van b. en w. van Valkenisse heeft de gemeente raad tijdens de woensdagavond in Big gekerke gehouden gemeenteraadsver gadering de begroting voor het jaar 1977 aangeboden. Deze begroting is sluitend met een post voor onzoorziene uitgaven van 208.733 gulden. De kapi- laaldienst van Valkenisse sluit met een nadelig salo van 2.409.079 gulden, het geen een stijging betekent van ruim 1 miljoen gulden ten opzichte van 1976. Het college verwacht dat de financiële middelen, die in 1977 onmiddellijk be schikbaar zullen zijn, grotendeels zullen verdwijnen, en lager zullen zijn dan in 1976, toen door de snelle uitgifte van bouwgrond in het plan Koudekerke- Zuid de inkomsten sneller liepen dan de uitgaven. In 1977 zal de uitgfite van bouwgrond zich voornamelijk beperken tot grond in Zoutelande-Noord en Biggekerke- Trambaan. De snelheid waarmee de bouwgrond wordt uitgegeven is niet zo hoog als in Koudekerke-Zuid, zodat een teruggang in liquide financiële midde len te verwachten is. In het komende begrotingsjaar zal in Valkenisse de belasting op het onroe rend goed van kracht worden. Gelijktij dig met de invoering hiervan zullen de gemeentelijke belastingen, zoals onder andere de straatbelasting, rioolbelas, ting en de grond- en personele belasting vervallen. B(j de raming van de onroerendgoedbe- lasting is men uitgegaan van de voorlo pige tarieven, zoals die bij de vaststel- ling van de belastingverordening zijn neergelegd. De Stichting Adviesbureau Onroerende Zaken in de gemeente is op het ogenblik bezig met de taxaties. Na gereedkomen van dit onderzoek kan de gemeenteraad een bindend voorstel over de onroerend goed belasting van het college verwachten, zo leest men in de aanbiedingsbrief. In het voorwoord van de aanbiedings brief benadrukt het college dat de be groting voor het jaar 1977 geen grotere ruimte geeft als de begroting van het jaar 1976. Wat de financiële mogelijkhe den betreft zal een vrijwel zelfde beleid kunnen worden gevoerd. De gemeente Valkenisse voldoet hiermee aan een be gin dit Jaar gedaan verzoek door de mi nister van binnenlandse zaken om er re kening mee te houden dat in verband met de druk van de collectieve lasten een beperking zal worden opgelegd aan de stijging van de uitkering van het Gemeentefonds. Het college besluit het voorwoord met de stelling dat de hoogte van de post onvoorziene uitgaven noopt tot een duidelijke afweging van belangen. De prioriteiten zullen door de raad moeten worden bepaald, aldus de aanbiedings brief VERDIENSTEN VOOR PLAATSELIJK WERK GAPINGE - De heren B. Goedbloed te Domburg en J. Moens te Aagtekerke zijn onderscheiden met de zilveren me daille van dc stichting Zeeuws Kruis raad voor hun verdiensten voor de plaatselijke kruisverenigingen en hun inzet bij de fusies van de verschillende kruisverenigingen, die nu als basi seenheid Kruisvereniging Platteland Walcheren zijn ondergebracht in de stichting Zeeuwse Kruisraad. De onderscheiding werd uitgereikt door dr. F. G. Vaandrager, bestuurslid van de Zeeuwse kruisraad, tijdens de algemene ledenvergadering van de kruisvereni ging platteland Walcheren in het Ver enigingsgebouw te Gapinge. De heer Vaandrager, die als huisarts te Dom burg met beide functionarissen lange tijd heeft samengewerkt, schetste de vaak primitieve omstandigheden waarin hij samen met de wijkverpleeg ster zijn werk voor de plaatselijke kruis verenigingen heeft moeten verrichtten, Het huidige werkverband van de kruis verenigingen noemde dokter Vaandra ger een grote verbetering waaraan ook de onderscheiden functionarissen hun bijdrage hebben geleverd. De heer Goedbloed bekleedt nu de func tie van voorzitter van de kruisvereni ging platteland Walcheren en in deze functie heette hij de aanwezigen op de algemene vergadering welkom. In zijn welkomstwoord had hij grote waarder ing voor de wijkverpleegkundigen van zijn vereniging en prees hij de goede sa menwerking tussen de verpleegkundi gen en het dagelijks bestuur. Als lid van hetbestuur werden mevrouw J. E. Kakebeeke-Mosselmans te Veere en de heer S. J. Goverse te Koudekerke in hun functie herkozen. Als plaatsver vangsters werden respectievelijk be noemd de dames L. Goossen-van den Bent en J. Wattel-Suurmond. De vermindering van het rijkssubsidie voor de kruisverenigingen maakte een contributieverhoging noodzakelijk. Doordat de gemeentesubsidies van 60 procent tot 75 procent van de geïnde contributies verhoogd zullen worden, kon een noodzakelijke verhoging van de contributies van 5,50 worden terugge bracht tot ƒ2,- waardoor de jaarlijkse contributie van 36,- op 38,- is geko men. N Tot besluit van de vergadering gaf de heer Ed. de Smit, directeur van de stich ting Het Zeeuwse Kruis, een uiteenzet ting over de werkwijze van de contact commissie tot verhouding van de basi seenheid. tin galanterie kinderdijk 2 middelburg telefoon 01180 15535 open van 10-18 uur [Spijkerbroeken leen grote keus in de 'maten104-1" KL. MARKT 9 VLISSINGEN POTTENMARKT MIDDELBURG Tienermode: (bovenverdieping) GEMEENTE VLISSINGEN BEHANDELING BEGROTING 1977 De gemeenteraad van Vlissingen vergadert dins dag 23 november 1976 om 19.30 uur en vrijdag 26 november 1976 om 10.00 uur in net stadhuis. Tij dens deze vergaderingen wordt ondermeerde be groting 1977 behandeld. De vergaderingen zijn voor iedereen vrij toegan kelijk. De agenda en de stukken liggen op de volgende plaatsen ter inzage: stadhuis Vlissingen, op werkdagen van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur (Infor- matiehoek 'Onder de Trap') openbare leeszaal en bibliotheek, Spuistraat 22- 24, op werkdagen van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdags van 10.00 tot 12.30 uur. wijkcentrum 'Middenhof, Kanaalstraat 64, Oost-Souburg, maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 11.00 uur, t/m donderdag bovendien nog van 19.30 tot 21.00 uur. Tijdens de schoolvakanties is het centrum gesloten, wijkcentrum 'Open Hof, Alexander Gogelweg 59, maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur. en van 19.00 tot 23.00 uur. Stel, u bent 'n Schorpioen (23/10 - 21/11). 'n Konsekwent mens. Praktisch. Energiek. Intuïtief. U hebt zelfs 'n zesde zintuig, wat dat betreft 'n Voorbeeld: u koopteen nieuwe bril. Doet dat met beleid. Stapt dus 't liefst meteen bij de goede zaak binnen. Hardy Optiek. Omdat u weet dat Hardy voor Schorpioenen alsu 'n onge looflijk veelzijdige kollektie kwaliteits- brillen in huis heeft Dat geldt trouwens voor all£&terrenbeéjden, uw sterrenbeeld In zilver. Kanaalstraat 9a. Oost Souburg (01183) 62884 Bellamypark 38, Vlissingen (01184)12648 SCHELDESTRAAT 15 - VLISSINGEN TELEFOON 01184-12204

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 8