„Goede dressuur verheft de hond tot meer dan zo maar een dier" •IE32Ï Damesteam Sint Aloy bij beste twaalf van Nederland Axelaars favoriet in duel Terneuzense Boys-AZVV Vierdeklassers tegen tweede en derde klassers in het bekervoetbal Batselaere haalde uit tegen Durlet met 11-1 ZWARTE DAG VOOR VOLLEYBALTEAMS POLITIE TERNEUZEN SPORTHALVARIA VRIJDAG 19 NOVEMBER 1976 BELGISCH VOETBAL Stand eerste klas: Club Brugge 10 8 3 1 15 20- 3 RWD Molenbeek 10 6 2 2 14 17- 8 Anderlecht. 10 5 4 1 14 25-12 Standard 10 5 3 2 13 13- 8 Kortrijk 10 5 3 2 13 14-11 Antwerp 10 5 3 2 13 12-11 Beerschot 10 5 2 3 12 23-17 Lierse 10 5 2 3 12 14-13 Cercle/Brugge 10 3 4 3 10 13-19 Lokeren 10 4 3 3 11 13-10 Beveren 10 2 4 4 8 9-16 Beringen 10 3 1 6 7 15-15 Win terslag 10 3 1 6 7 11-13 Waregem 10 3 1 6 7 14-17 Sp, Charleroi 10 3 1 6 7 9-18 FC Luik 10 2 2 6 6 10-20 KVMechelen 10 1 4 5 6 9-18 AS Oostende 10 2 1 7 5 17-26 Het programma voor zondag: EERSTE KLAS: Lierse - Antwerp; Wa regem - Winterslag; Standard - Ander lecht; Lokeren - Sp. Charleroi, Club Brugge - Kortrijk; Beringen - FDC Luik; Beerschot - KV Mechelen. AS Oostende Cercle Brugge; RWD Molenbeek - Beve- TWEEDE KLAS: Berchem - Eupen; Ra cing Mechelen - AA Gent; St^Truiden.- Patro Eisden; Tongeren - Union; St- Niklaas - VG Oostende, Waterschei - Turnhout; La Louviere - Boom; Montig- nies - Diest. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Prognostiek Van links naar rechts: Jo Leeraerl, Jo de Brouwer en René Josiassen. HONDENAFRICHTER RENE JOSIASSEN CLINGE - Aan de prognostiekwedstrijd bij R. de Moor te Clinge deden 129 per sonen mee. De uitslag luidt: 1 L. Bous- sen, 2 R, de Cock, 3 I. Rijckaert, 4 J. de Brouwer en 5 G. Primerose. GRAAUW - Of het de gewoonste zaak van de wereld is hebben Jeanne de Waal, Vivian en Sterre Blanckaert de Graauwse tafeltennisvereniging St- Aloy nu ook aan de top vanhetZeeu wse damestafeltennïs gebracht. Terwijl ze dit jaar reeds eerder kampioen van Ne derland bij de meisjes werden, ver overden ze nu ook het kampioenschap bij de dames in de overgangsklas. Het team dat nu twee jaar samen speelt heeft het Middelburgse MZ dat uit de hoofdklas is gedegradeerd reeds voor bij gestreefd, want via de titel in de overgangsklas promoveerde St-Aloy naar de hoofdklas zodat er van een con frontatie op competitieniveau tussen St-Aloy en MZ nog verder naar de ach tergrond is geschoven. De prestaties van de Graauwse meisjes krijgen nog meer gestalte als men weet dat zij al een klas hebben overgeslagen bij de dames en dat zij nu bij de beste twaalf clubs van Nederland behoren bij de dames. Wanneer volgende week za terdag hetheren team met minimaal een punt terugkomt uit Maastricht dan speelt Aloy in de volgende competitie zowel bij de dames als bij de heren bij de beste twaalf clubs van Nederland. Met de promotie naar de hoofdklas krij gen Jeanne de Waal, Sterra en Vivian Vivian BlanckaertJeanne de Waal en Sterre Blanckaert. Blanckaert eindelijk ook weer eens tegenstand van formaat. Aan de uitsla gen zoals 10-0 en 9-1 is dan eindelijk een eind gekomen. Voor de verdere ontwik kelingen van deze drie tafeltennistalen ten is die promotie dan ook hard nodig. De hoofdklas wordt voor hen een gewel dige leerschool als men bedenkt dat Jeanne de Waal methaarzestienjaar de oudste van het drietal is dat dan ook het jongste damesteam van Nederland kan- worden genoemd. ZA TERDA G VOET BA L „MIJN HOND WIL HET BLOK NIET HALEN" „Mijn hond wil het blok niet ha len. Als ik hem het bevel geef te apporteren maakt hij aanstal ten, maar gaat gelijk weer zit ten", zegt voorzitter Jo de Brouwer van de verening 'De Trouwe Kameraad'., „Hoe kan dat nu", reageert secretaris en africhter Rene Josiassen, „Hij deed het altijd zo goed". De verenig ing van honden liefhebbers 'De Trouwe Kameraad' leeft toe naar de proeven - 'voorexamen', zo noemt af richter Josiassen het - van morgen, za terdag. Zes honden zullen aan die voor- examens van de vereniging deelnemen. Voorexamens, omdat Josiassen dat no dig vindt. En hij kan het weten, door de wol geverfd als hij is in het afleggen van examens voor de Vereniging van Duitse Herdershonden. De prestaties van 'zijn Astor' hebben daar jaren van getuigd. „Je moet niet teveel oefenen deze week", voegt Josiassen zijn voorzitter, maar tevens leerling, De Brouwer toe. En hij onderricht verder: „Nog maar één keer oefenen, 't is nu dinsdag, nog maar een keer anders is 't teveel. Jullie willen allemaal winnen". De Brouwer reageert: „Er kan er maar één winnen". Morgen dus een voorexa men van 'De Trouwe Kameraad' op het industrieterreintje in Rapenburg. Vol gende week zaterdag nog een voorexa men. Dan zijn de zes honden naar de mening van africhter Josiassen gereed voor het afleggen van het eerste examen van de VDH volgend jaar. 'One flew over the cuckoo's nest' in Zeeuws- Vlaamse bioscopen In alle Zeeuws-VIaamse bioscopen draait de komende week één van de be ste films van de laatste jaren: 'One flew over the cuckoo's nest', een film met in de hoofdrol Jack Nicholson. De film over allerlei, vaak ontroerende, ge beurtenissen in een psychiatrische kli niek is al enkele weken te zien in Zeeuwsch-Vlaanderen en nog steeds blijft het publiek toestromen. 'Cuc koo's nest' draait in het Ledeltheater in Oostburg en in 'De Koning van Enge land' in Hulst. En volgende week woensdag (24 november) is er, bij hoge uitzondering, in het Terneuzense Luxortheater een speciale voorstelling van de film. In Temeuzen en Hulst deze week ook 'All the president's men', een al even be roemde film als 'Cuckoo's nest', over het werk van de twee journalisten van 'The Washington Post' in de Watergate- affaire. Een nuchtere film over keiharde journalistiek met in de hoofdrollen de 'toppers' Robert Redford en Dustin Hof fman. die de rol vervullen van het post- duo Bob Woodward en Carl Bernstein. Verder in het Luxor 'Dolle liefdesavon turen in de vakantie'. Een onthullende film over de belevenissen van een 'groe ne' jongeman, die tijdens zijn vakantie door drie jonge meisjes wegwijs wordt gemaakt in de wereld der zonde. In Luxor ook 'De ijzeren vuist', een ka- ratefilm over de strijd tussen Chinese onderwereldbendes. In het Oostburgse Ledeltheater draait naast 'One flew over the cuckoo's nest' de erotische film 'Liefde, die voor het grijpen ligt'. In 'De Koning van Engeland' in Hulst vier films. Allereerst natuurlijk 'One flew over the cuckoo's nest'. Daarnaast 'AU the president's men' en 'Skyriders'. Ook de pikante rolprent 'Het Deense sleutelgat' draait in 'De Koning van En geland. „Zo'n voorexamen moet. De hond merkt dat de baas zenuwachtig is en dat gaat op de hond over. Als een hond nu een fout maakt, kan dat nog goedge maakt worden voor het echte examen. Het is zaak dat de baas rustig blijft, dat wel. Daarom is zo'n voorexamen nodig. Het examen wordt afgenomen op een vreemd terrein, meteen vreemde schut ting waar de honden overheen moeten. Je kunt nu een kijken wat de hond fout doet en dat nog bijwerken. Je moet goedbeslagen op een examen komen". Josiassen is ervan overtuigd dat de zes honden die. nu voorexamen moeten doen zullen, slagen op het 'echte exa men' van de VDH. „De leden oefenen allemaal als zot. Ze zijn allemaal in touw", zegt hij, met een ondertoon van tevredenheid in zijn stem. Overigens zijn er voor de leden die met hun herdershond het voorexamen af leggen clubcertificaten en bekers te winnen, omhetcompetitie-elementniet uit te sluiten. De in Hulst woonachtige africhter is dol op honden en leidt ze graag op tot verdedigingshond, „Als ik een hond zie werken geniet ik, maar ja, soms zit't me ook "wel eens tot hier", en hij maakt een strijkend gebaar met zijn rechterhand langs zijn strottehoofd. 'De Trouwe Kameraad' is een nog jonge vereniging (opgericht op 25 juni 1975). Men beschikt over een terrein van pen hectare in Rapenburg. Een goed terrein, zo vinden Josiassen en De Brouwer, met een mooie kantine en parkeerterrein en natuurlijk een oefenveld. De honden hebben 'in rust' de beschikking over een schuilplaats waar ze aangelijnd kunnen wachten op de dingen die komen gaan. Die 'dingen die komen gaan' bestaan za terdags uit appel oefeningen en zond ags uit het speuren en het pakwerk. Elk weekeinde wordt er intensief geoe fend, onder leiding van Josiassen. Hij heeft zelfs twee Duitse Herders, De acht jarige Astor en diens zoon Ivan (twee jaar). Astor is een zeer bekwame hond. De reu heeft het zogenaamde VH III- certificaat (VH staat voor verdedigings hond), het hoogste wat er te halen is en dat kan lang niet elke hond. Voorts heeft Astor het diploma UV, wat staat voor uithoudingsvermogen. De brave nonu haalde dat op vijfjarige leeftijd. De baas op de fiets en de hond er naast. Onder weg drie controles om te zien of de hond nog in goede conditie was. Op de stam boom van Astor - een niet geringe, ge zien de voorouders - staat het Duitse letterteken A Dat betekent dat de hond volledig vrij is van heupdeplassie. Daarvoor zijn röntgenfoto's genomen. Ivan i3 zover nog niet, maar toch al een eind op weg. René Josiassen; „Door al dat africhten van die andere honden heb je bijna geen tijd om je eigen honden te trainen. Dat doe ik dan ook hier", en hij wijst vanuit, zijn woning aan de Glacis- weg naar het groen aan de overzijde van de straat. En tegen voorzitter De Brou wer en de inmiddels ook gearriveerde hulp-pakwerker Jo Leeraert: „Ik zal ze eens allebei tegelijk laten oefenen. Dan zullie jullie opkijken. Het heeft me wel veel moeite gekost om ze samen te laten werken, want ze zijn natuurlijk jaloers op elkaar, maar dan zal je wat zien". Volgens de woorden van de africhter van 'De Trouwe Kameraad' is het wer ken met een hond overigens een ver moeiende bezigheid. De mensen zien behoorlijkaf, zoals dat in de sportwereld heet. Het meest de pakwerker, in het geval van de vereniging uit Vogel waarde Ronny Josiassen, de zoon van de secretaris-africhter. „Als die met de honden bezig is geweest spat het zweet vanhem af', zo weetzijn vader te vertel len- Die zoon heeft een keer het onverstan dige staaltje uitgehaald om zonder pak een hond op hem te laten stellen. Nog wel Astor de hond van zijn vader. Onder het mom: die kent me en doet me niks, liet hij zijn vader Astor op hem stellen. Josiassen: „En of hij ging. Op mijn commando doet hij alles". Met de nad ruk op commando, want zonder com mando is Astor een heel gewone her dershond, die, als hij de kamer binnen wordt gebracht, de aanwezigen besnuf- fekt, bekenden herkend en begroet en graag aangehaald wordt, evenals zijn zoon Ivan. „Honden kun je alleen africh ten met geduld en met liefde. Je moet tegen ze praten, zeg i'k altijd tégen die mensen". Waarom een afgerichte hond. René Jo siassen pakt een boek en leest voor: „Goede dressuur verheft de hond tot méér dan zomaar een dier, slechte dres suur verlaagt de mens tot minder dan een dier". En daaraan voegt hij toe: „De honden doen het werk toch zo graag". Op de foto's: De herders Astoren Ivan: twee schatten van honden BEN PAUWELS: „NOG NIET PRATEN OVER EVENTUELE TITELKANSEN TERNEUZEN - Het bekerprogramma voor de zaterdagclubs gaat zaterdag van start met de Zeeuws Vlaamse derby Terneuzense Boys - AZVV. Een verlengstuk van Temeuzen - Axel, zo zou je het kunnen noemen met dit ver schil dat de Axelaars dit duel nog nad rukkelijker als favoriet worden getipt. AZW is bezig aan een schitterend sei zoen, Wie boven AZW eindigt wordt kampioen van de derde klas, denken ve len. maar de Axelse trainer blijft voorlo pig toch erg voorzichtig. „Het draait inderdaad goed de laatste weken," zegt Ben Pauwels. „Maar ik ga in dit stadium zeker niet over titelkan- sen praten." Bennie Pauwels wil met AZW over igens daarnaast nog wel een poosje ver der bekeren. Vandaar deze visie op de derby: „We gaan aanvallend spelen en we willen erg graag winnen in Temeu zen. Vorig jaar heeft AZW niet meege daan aan de bekercompetitie omdat we die verre reizen niet zo prettig vinden. Nu wilden de meeste spelers graag mee doen en je schrijft in om zo ver mogelijk te komen." De Terneuzense trainer Wies Aver- maete heeft de eerste succesvolle jaren van het huidige AZ W-team van dichtr bij meegemaakt en hij weet ongetwijfeld wat zijn ploeg zaterdag te wachten staat. Avermaete blijft trouwens een bewonderaar van het Axelse talent. „Als je ziet wat er hij AZW rondloopt dan kom je alleen maar tot de conclusie dat ze nog lang niet aan hun top zijn. Ik geloof dat AZW binnen nu en twee jaar een van de beste clubs in Zeeland is. Want als deze ploeg dit jaar promoveert spelen ze in de tweede klas een voor name rol, dat durf ik te garanderen." Wies Avermaete geeft zijn formatie dan ook weinig kans om van dit AZVV te winnen. Avermaete: „Misschien als er heel hard gewerkt wordt een gelijkspel. En dan een beetje op strafschoppen re kenen, Maar ik weet dat het dan erg mee moet zitten want wij hebben gewoon niet de kwaliteit om dit elftal partij te geven. „Terneuzen heeft een schromelijk te kort aan voorhoedespelers," vervolgt Avermaete.Jk heb alleen Peter Simons en Bert Wiltink. Peter kan natuurlijk niet lang meer mee op deze leeftijd. En Bert Wiltink zie ik alleen 's zaterdags. Die jongen werkt ergens in Holland en kan misschien niet altijd trainen. Maar ik heb ze gewoon nodig." Wies Avermaete hoeft voorlopig ook niet te rekenen op jeugd. Het A-elftal draait wel leuk maar er loopt geen en kele speler bij die binnenkort voor een eerste elftal in aanmerking komt- „Vorig jaar heeft alles meegezeten en we ein digden toen vrij hoog, maar dat zal dit j aar zeker niet het geval zijn. We kunnen heel onopvallend meedraaien in de middenmoot en meer zeker niet." Eenzelfde geldt in de derde klas voor Hoek. De formatie van Bouchaute zou een bekersuccesje best kunnen gebrui ken. Hoek speelt zondag uit tegen Ka- pelle, een ploeg uit de middenmoot van de vierde klas. Het zal voor Sluis bijzonder lastig zijn om de bekerprestatie van vorig jaar te evenaren. Maar een overwinning tegen het bezoekende Kloetinge zou in ieder geval een uitstekende aanhef zijn. Zaamslag speelt uit tegen het Rotter damse WOR, een vierde klasser. Prog noses competitie: Zondagvoetbal KNVB: res. 3e klas: Goes 2 - HW 2 (3). Afdelingsvoetbal - zaterdagcompetitie: 2e klas B: Spui 1 - AZW 2 (3), Tern. Boys 2 - SVP 1 (1), 3e klas D: Kapelle 2 - AZW 3 (3), Tern. Boys 3 - Steen 1 (1), Tem. Boys 4 - Kloe tinge 3(1), Wemeldinge 2 - Hoek 2 (2), Zaamslag 2 - Apollo 2 (1). 4e klas H: AZW 4 - Hoek 4(1), Rac. White 2 - Cad- zand 2 (2), Dauwendaele 3 - Oostburg 1 (2). 4e klas I: Biervliet 2 - Zaamslag 4(1), Com. Boys 1 - Rac. White 1 (3), Hoek 3 - AZW 5(1), Koewacht 1 - Tem. Boys 5 (3). Zondagcompetitie: le klas: Graauw - Lewed. Boys (1), Schoondijke - SDO (3), Hulsterloo - DFS (2), Sluiskil - Aarden- burg (2), Walcheren - Com Boys (2). Res. le klas: Walcheren 2 - Com Boys 2 (3). Vogelwaarde 2 - Patrijzen 2 (1). Bres- kens 2 - HW 3(1). Clinge 2 - Axel 3 (3). 2e klas A: Oostburg 1 - Breskens 3 (1), Ter- hole 1 - IJzendijke 1 (2), Philippine 2 - Steen 2(3), Biervliet 2 - Oosthurg 2 (3), 3e •klas A: Graauw 3 - Clinge 3 (2), Terneu zen 6 - Axel 5 (3), Steen 3 - Terhole 2 (1), SDO 2 - Vogelwaarde 4 H), HW 4 - Ter- neuzen 7 (3), Hontenisse 4 - Hulsterloo 2 (3). 3e klas B: IJzendijke 2 - Groede 1 (2), Ria 2 - Vogelwaarde 3 (1), Koewacht 2 - Sluiskil 2 (1), Philippine 3 - Axel 4 (2). Hontenisse 3 - Graauw 2(3), Terneuzen 4 Com Boys 3 (1). 3e klas C: Oostburg 3 - Breskens 4 (2), Sluiskil 3 - Terneuzen 5 (2), Groede 2 - Schoondijke 3 (1), IJzen dijke 3 - Biervliet 3 (1), Hoofdplaat 3 - Aardenburg 3(1). SCHELDE EN GRENS ZONDAGVOETBAL TERNEUZEN - Na een bewogen voet- balweekeinde dat bol stond van de streekderby's gaat Zeeuwsch- Vlaanderen nu waarschijnlijk een vrij rustig weekend tegemoet. Zondag wordt de eerste ronde van de KNVB- bcker afgewerkt en daarbij is het op vallend dat Axel en Terneuzen, de twee topclubs in het Zeeuws-VIaamse voet- balgebeuren, een uitwedstrijd tegen een vierdeklasser hebben geloot. Axel dat de vorige competitie zelfs de fin ale van deze bekerstrijd haalde moet zondag naar Philippine dat vooral op eigen veld sterk voor de dag kan ko- Ook Terneuzen, dat naar Boschkapelle moet om tegen Vogelwaarde te spelen, kan op een flinke tegenstand rekenen. De komst van Terneuzen is voor de mannen van trainer Guust Voet een uitdaging. Daarbij komt dan ook nog dat Vogelwaarde zich na een ongeluk kige start toch behoorlijk aan het op werken is in de vierde klas. Toch zijn dit niet de enige interessante bekerwed strijden die voor zondag op het pro gramma staan. Zo ontvangt Breskens, de koploper van de vierde klas zondag Steen, terwijl Hoofdplaat op eigen veld HW '24 als tegenstander krijgt Afgelopen zondag speelden deze vier ploegen in een andere vorm tegen elk aar. HW '24 tegen Steen en Breskens tegen Hoofdplaat en in beide gevallen bleef het bij 1-1. Biervliet speelt ook al een thuiswed strijd. De formatie van Rinus Verberk- moes krijgt Koewacht als tegenstander. Interessant wordt zondagmiddag ook het bekertreffen in Westdorpe tussen Ria W en Goes. De Westdorpenaars hebben dit seizoen op eigen veld nog niet verloren en ook in voorgaandejaren speelde men op eigen veld ijzersterke wedstrijden zodat de kans dat Goes, na zondag, uitgebekerd is wel degelijk aanwezig is. Hontenisse ontvangt op eigen veld het in de derde klas onderaanstaand ODIO en heeft volop mogelijkheden om de tweede ronde te behalen. Van de Zeeuws-VIaamse vierdeklasser isClinge in feite het minst gelukkig uit de loting tevoorschijn gekomen. Op eigen veld moet het aantreden tegen Domburg. Zaïerclag 20 november. Kloosterzande: A. Raes; Zuiddorpe: L. Vermuë; Hengs tdijk: P. van Dijk; Koewacht: De Oude Molen: Hulst: W. Blommaert. Zondag 21 november: Kloosterzande: A. Raes: Zuiddorpe: M. de CockLams- waarde. R. Heijens, Hulst: S. Blom maert,Koewacht: J. de Kind-Ceelerl. Maandag 22 november: Hulst: W. Blommaert Dinsdag 23 november: Koewacht: J. de Guchteneire (bejaarden): Sluiskil: H. Dallinga (avondschieting). Donderdag 25 novemberClinge: De Troubadour (bejaardenschieting i. OOSTBURG-In de zaal voetbalcompe titie in Oostburg zijn de afgelopen we ken enkele flinke uitslagen gevallen. Met name Batselaere haalde nogal flink uit. Durlet verloor maar liefst met 11-1. Het gepromoveerde Riemens kwam er helemaal niet aan le pas tegen Hofziclit Varkens. Het werd hier 8-1. Temboys I had geen medelijden met Vooruit BV en toverde de cijfers 8-4 in twee keer twintig minuten op het sco rebord. Eloy won twee keer. De eerste keer van Buitenlusl met 7-1. La Porte d'or verloor ook van Eloy: 8-2. Pauls Music Center en PTT Oostburg deelden de punten door 4-4 te spelen. Hofzicht Varkens kreeg metfikse cijfers zelf klop tegen Dhaenens/Verduyn (6-1). Oktopus en Trico Noble speelden 1-1, terwijl Administratief Personeel en Van Looy/Groosman ook tot een even wichtige score kwamen (4-4). Jansen Sport voegde twee punten aan net nog minimale totaal toe door een 3-0 winst op Durlet, Eksakthad geen moeite met Veteranen (6-0), Rabobank II kwam met de hakken over de sloot tegen De Sik kels (2-1). In den Koning deed het goed tegen De Smet BV (6-0). Pauls Music Center verloor weer en nu was het tegen Temboys II (6-0). Peugeot moest een ge lijkspel toestaan aan Oktopus. Het werd 2-2. Trimclub zegevierde verrassend over Internationaal Transport Bron 1- 0). Veteranen scoorde een doelpunt meer dan OBV en won met 2-1 van die ploeg. Rabobank II behaalde twee pun ten tegen In den Koning (4-2). Eenzelfde uitslag viel te noteren bij de wedstrijden Bondeel NMB - Internationaal Trans port Bron en Karibar I - Rabobank I. Beide keren was de 4-2 uitslag in het voordeel van de eerstgenoemde ploeg. Standen; A-poule: Dhaeenens/Verduyn 5-8; Hofzicht Varkens 6-8; Peugeot. 4-7; Trico/Noble 5-7; Batselaere 3-6; Spor thal 4-4; Durlet6-4; Oktopus7-4; Jansen Sport 6-2; Riemens 4-0. B-poule: Rabobank 17-12; Eksakt 5-10; Karibar I 6-10; Diepvries 4-6, Aers Olie 5-4; Veteranen 7-4; OBV 4-2; Van Looy/Groosman 4-1; Administratief Personeel 6-1; Leraren 2-0. C-poule: La Porte d'or 6-9; Temboys I 6-8; Eloy 7-8; Sasput3-6: NMB/Blondeel 5-6; Vooruit BV 5-6; Steba 3-4, Bron 7-4; Trimclub 4-2; Buitenlust- 6-2. D-poule: De Rode Leeuw 6-11; Skandia Sauna 4-8; Temboys II 5-7; In den Ko ning 7-7; Rabobank II 7-7, Pauls Music Center 8-7; De Smet BV 6-4; De Sikkels 6-3: PTT/Oostburg 4-2; Alheo 3-0. Bevobo-competitie Terneuzen Promenade aan de leiding in eerste klas TERNEUZEN - „Het is bijna niet te ge loven", verzutte een speler van de Poli tie Sportvereniging. „Vorige week hadden we nog kans om met drie teams bovenaan te eindigen. In iedere klasse stonden de teams van PSV bij de eerste drie en vanavond gaan we allemaal in de fout". PSV 1, tot vorige week met Promenade fier aan de leiding in de eerste klas, ging ten onder in het topauei tegen datzelfde Promenade. PSV kreeg nauwelijks een voet aan de grond en verloor met 3-0. Leraren (3-0 winst tegen Dow) en Roe- lofs (2-1 overwinning op gemeente) pro fiteerden optimaal en kwamen op ge lijke hoogte van PSV. De Leraren speel den bovendien nog een wedstrijd min der dan leider Promenade. Promenade 2 was kansloos tegen PZEM 2 i3-0). Stand le klas; Promenade 1 7 6 0 1 12 17- 4 Leraren 1 6 5 0 1 10 15- 4 PSV 1 7 5 0 2 10 12-10 Roelofs 7 5 0 2 10 15- 6 Dow 1 74038 12- 9 Gemeente 1 7 3 0 4 6 11-11 PZEM 1 7 2 0 5 4 8-13 Promenade 2 7 1 0 6 2 2-19 Dees I 7 0 0 7 0 7-18 In de tweede klas kreeg ook PSV 2 een flink pak slaag. Het zwakker geachte Philips 1 overtrof zichzelf en stuurde PSV 2 met 3-0 cijfers naar huis. Dow 2 (3-1 tegen Douane) en B en S (3-1 tegen Dees 2) kwamen op een totaal van 8 punten en aal betekent een gedeelde tweede plaats met PSV 2. Belasting won onbedreigd met 3-0 van Leraren 2 en blijft daardoor afgetekend aan de lei ding. Stand tweede klas: Belasting 7 5 1 1 11 13- 6 PSV 2 6 3 2 1 8 12- 9 Dow 2 6 3 2 1 8 12- 9 BenS 73228 12-10 PTT 5 3 1 1 7 11- 5 Philips 1 6 3 0 3 6 9-10 Marechaussee 6 2 1 3 5 8-12 Leraren 2 6 1 1 4 3 8-12 Douane 6 1 1 4 3 8-13 7 0 1 6 1 5-20 Slechte dag PSV 3 maakte de slechte dag van de politiemannen compleet door met 2-1 van de hoop te verliezen. Leider PZEM 2 ging eveneens in de fout. Philips 2 vocht voor een laatste kans en na een spannend duel moest PZEM de vlag strijken (2-1). Gemeente 2 kwam mede aan de leiding door de verwachte 3-0 zege op Amro en Rabo kwam als derde ploeg op een totaal van 10 matchpunten door de 3-0 tegen Ter Schorre. •Stand 3e klas: Gemeente 2 7 5 0 2 10 14- 7 Philips 2 7 5 0 2 10 15- 8 Rabo 7 5 0 2 10 18- 7 PZEM 2 8 4 1 3 9 17-10 DeHoop 3 4 1 2 3 14- 9 PSV 3 7 4 0 3 8 13-10 Ter Schone 7 3 0 4 6 9-13 Promenade 3 7 1 0 6 2 4-18 Amro 7 0 0 7 0 0-20 ZAALVOETBAL In de zaalvoetbalcompetitie was de overwinning van het ongeslagen Ter neuzen veteranen opnieuw niet erg overtuigend. Na de moeilijke winst op Van Hecke vormde NSM maandag een al even groot obstakel. Bij de veteranen zat de defensie overigens uiterst zwak in elkaar in tegenstelling tot vorige wed strijden. Toch haalde Terneuzen weer de volle winst, ondanksö tegendoelpun ten. Pas in de laatste minuten werden de 7-6 cijfers niet meer in gevaar gebracht. CHD en Philips maakten deze keer geen fout. CHD won met 3-2 van PZEM en Philips had geen probleem met Cen traal Lab (4-2). Van Hecke kreeg met3-0 klop van Atoomboys. Stand: Temeuzen 10 8 2 0 16 51-25 CHD 10 5 3 2 13 28-19 Philips 10 4 5 1 13 16-11 Atoomboys 10 5 2 3 12 26-19 PZEM 2 10 3 4 3 10 22-18 Centreaal Lab 10 2 4 4 8 17-24 NSM 10 1 2 7 4 23-41 Van Hecke 10 1 0 9 2 8-36

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 41