Vlissinger zwaar bestraft voor hinderen politieauto li E n 1 FINANCIËLE TOEKOMST VOOR WESTERSCHOUWEN NIET GUNSTIG ALLES VOOR ca SCHOOL EN KANTOOR fMagnolia In totaal 170 vogels op expositie in Goes Burgemeester Everwijn bij symbolische aanbieding van de begroting 1977 TIP van St.-INIicolaas: HET WAPEN VAN ZEELAND NIEUW, originele handgemaakte VOGELHUISJES NIEUWE VOORRAAD BOMEN EN VISSEL BEVELANDEN AUTO VERTOONDE VELE GEBREKEN Schietingen DRIE BOETES: TOTAAL F 250 MIDDELBURG - Drie boetes met een totaal van 250,- legde de Middel burgse kantonrechter woensdagmor gen op de Vlissinger A. M. omdat hij op 15 juni in zijn woonplaats heeft gerecen met een auto waarvan de voorwielen een te grote speling had den, de carosserie was doorgerost zodat er een gat in de bodem was en hij bo vendien enige verkeersfouten heeft gemaakt. Die fouten bestonden in het geen richting aangeven en later enige malen hinderen van een politie-auto bij het passeren. De officier van justitie mr. W. G. C. Mijnssen vond het hinderen het ergste zodat hij ln totaal drie boetes vorderde met een totaal van ƒ400.- waarvan 250,- voor het hinderen. Volgens ver dachte reed de politiewagen naast hem zodat de twee inzittende agenten zijn fouten niet hebben kunnen zien. „Ik heb het ook niet expres ged aan", verzekerde hij „Maar Jullie trekken partij voor de politie en zij worden geloofd en daar kan ik niet tegen op". Kantonrechter mr. A. Veenhoven bestreed deze opvatting. M. zei niet in hoger beroep te zullen gaan. C. J. D. uit Middelburg hoorde een boete van 300,- met een week voorwaarde lijke hechtenis tegen zich eisen omdat hij in zijn woonplaats bij herhaling een auto heeft bestuurd zonder een geldig rijbewijs te bezitten. Hij heeft er altijd wel een gehad maar dat was nu al een jaarverlopen. „Ik heb een halfjaar in het ziekenhuis gelegen en heb direct een nieuw aangevraagd", was zijn verweer. De uitspraak was 300,- boete waarvan de helft voorwaardelijk met een proef tijd van 2 Jaar. De eigenaresse van de auto, mevrouw H. E. S. uit Middelburg, werd veroordeeld tot verbeurdverkla ringvan de auto en drie voorwaardelijke boetes met een totaal van 200,- met 2 jaar proeftijd omdat de auto allerlei ge brekenhad O.a.hadhetstuurteveelspe- ling, deugden de remmen niet, was een band glad en de uitlaat niet in orde. L. O. uit Sassenheim kwam zich verde digen omdat hij onder Goes een auto heeft bestuurd die geen goede rich tingaanwijzers had, waarvan het stuur Gemeenteraad Duiveland maandag bijeen NIEUWERKERK - Maandagavond komt de gemeenteraad van Duiveland in een openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis te Nieuwerkerk on der voorzitterschap van burgemeester J. D. de Kam, aanvang 19.30 uur. Na het huishoudelijke gedeelte wordt een drietal aanvragen om garantie voor geldleningen ten behoeve van woning bouw te Oosterland behandeld. Punt vijf op de agenda is de verkeersmaatre gelen aan de Wethouder van Klinken- straat te Nieuwerkerk en verkeersmaat regelen voor de Kort Poststraat te Sir- jansland. Verder komt aan de orde de vaststelling van het voorbereidingsbes- luit bestemmingsplan buitengebied, de vaststelling van de wijziging van de kampeerverordening en die van de ver goeding voor het bijzonder lager onder wijs over 1976. Verder de voorlopige vaststelling uitgaven van het openbaar onderwijs over 1973 en beschikbaarstel ling krediet voor hetstel van de kleedge legenheid op het Sportterrein te Sitjans- land. Tot slot wordt de gemeentebegro ting voor 1977 aangeboden. Ouderavond over speelgoed in Burgh-Haamstede HAAMSTEDE - Tijdens een ouder avond van de peuterspeelzaal in Burgh-Haamstede heeft woensdag avond de heer J. Lindhout van 'n speel goedhuis in Zierikzee een inleiding ge houden over goed speelgoed. Er be stond nogal wat belangstelling voor deze avond, die op verzoek van de ou ders was georganiseerd. De heer Lindhout hield 'n pleidooi voor het speelgoed van degelijk en verant woord materiaal gemaakt, aangepast aan de behoeften van het kind. Ook over die behoeften vertelde hij iets. Verder pleitte hij voor het gespreid kopen van speelgoed, niet alleen met sinterklaas, en verjaardagen. Het is bekend dat 95 van de speelgoedinkopen rond sinter klaas worden gedaan, terwijl het kind het hele jaar door behoefte heeft aan speelgoed en niet aan zoveel.tegelijk. Na de pauze kregen de ouders volop gele genheid om vragen te stellen. De voor zitster van de oudercommissie, me vrouw Karsten. wees daarbij ook op het belang van waardeloos materiaal voor de kinderen. Ze bed ankte hierna de heer Lindhout voor zijn betoog. Ouderavond Juliana van Stolbergschool SINT-MAARTENSDIJK - In gebouw Calvijn werd de jaarlijkse ouderavond gehouden van de Juliana van Stolberg- school te Sint-Maartensdijk. Na. opening door voorzittler L. Koop man werd door onderwijzer A. Hoek een openbare les gegeven aan klas vier. Hierna zongen de kinderen een paar liedjes en speelde een blokfluitgroepje psalm 139. Tot lid van de oudercomissie werd ge kozen mevrouw J. Hage-Oudesluys. Zij kwam in de plaats van mevrouw C. van Hemert. Na de pauze sprak de heer G. Dijkgraaf, conrector van de Loden- steijnscholengemeenschap te Amers foort, over het onderwerp: 'De nieuwste ontwikkeling op onderwijsgebied vor men een uitdaging voor het christelijk onderwijs'. Hij zette uiteen wat de in houd van de contourennota betekent. Hierna bewantwoordde de heer Dijk graaf de door de aanwezigen gestelde vragen. te veel speling vertoonde en de carosse rie was doorgeroest Na een eis van 175.- werd hij veroordeeld tot 150,- boete De auto werd verbeurd ver klaard. N-M-G.uitKoudekerkemoet/ 65,-boete betalen omdathij onder Kloetinge heeft gereden op een niet verzekerde brom fiets. De eis was een tientje hoger. „Ik wilde die dag juist een verzekering gaan afsluiten", vertelde hij, „maar ik moest weg". De officier en de kantonrechter namen hem het onverzekerd rijden erg kwalijk. Nonchalant „Wat nonchalant gereden", verweet de kantonrechter L. W. v. d. W. uit Middel burg die met een trekker met aan hangwagen op de Singelweg in Sint- Laurens een meisje heeft aangereden waarbij het werd gekwest en moest worden geopereerd. „Voor mij is het een raadsel", verklaarde Van der W. „Misschien heeft de aanhangwagen haar geraakt want die was breder dan de trekker". Getuigen hebben ver klaard dat dit inderdaad het geval is geweest De officier noemde het een fout met ernstige gevolgen. Hij wilde de schuld ook niet te groot maken en eiste 150,- boete die de kantonrechter ook opleg de. De autobestuurder W. A. B. uit Goes stond terecht omdat hij onder Vlissin- gen gevaarlijk naar links zou zijn afge- slagen zodat hij botsing kwam met een Horton toom in r^nocp tegenligger waarvan de bestuurder en ndrieiliedlll UI VJUeae een mzittende werden gekwest en de auto werd beschadigd. Volgens zijn ver klaring heeft B. eerst stil gestaan en is GOES - Door deze week de volle winst bij toen opgereden. „Een andere auto Snoopy Bunch nadert Hartenteam in Goe bowlingcompetitie in de Goese bowling competitie te pak ken naderde The Snoopy Bunch het Hartenteam tot op 2 punten. Bij The Snoopy Bunch legden Lotta Boutens, Hans Booy en Chris Mijns- bergen, allen met een serie van meer dan 500 pins, de basis vooreen totaalse rie van 2207 pins. The Londoner kwam hier nog het dichtst bij met 2101 pins. Trouble Uni ted bleef ook nu goed meedraaien en eindigde dan ook als derde. Het op de eerste plaats staande Hartenteam kwam niet verder dan een vierde plaats. Bij de heren zakte Peter Aertssen wat terug. Desondanks behoudt hij nog een ruime voorsprong op Gerhard Soldat. Aad van de Voort kwam door een uit- stekende serie van 545 pins op de derde plaats te staan. Hierdoor zakte zijn teamgenoot Dave Easthope naar de 5e plaats, want ook Hans Booij ging Dave voorbij. Bij de dames is Lotta Boutens weer te rug op de eerste plaats. Door een serie van 505 pins (1 pin minder dan de hoog ste serie bij de dames) ging ze Ineke Spuy, die nu weer tweede staat, voorbij. Jaqueline Stols behoudt de derde plaats. De uitslagen van deze week waren: The Snoopy Bunch 2207 pins. The Londoner 2101, Trouble United 2065, Hartenteam 2021, Krijger Tours 1983, The Kange- roos 1972, The Moonlight Bowlers 1944, The Ten Pins 1920. B.T. '200' niet com pleet. De stand is nu: 1 Hartenteam 63 punten, 2 The Snoopy Bunch 613 The Londoner 60,4 Trouble United 51,5 B.T. '200' 36.6 Kryger Tours 36, 7 The Ten Pins 35, 8 The Kangeroos 34, 9 The Moonlight Bowlers 25. De stand bij de heren is: 1 Peter Aerts sen gem. 168, 2 Gerhard Soldat 164, 3 Aad van de Voort 160. De stand bij de dames is: 1 Lotta Bou tens gem. 144,2 Ineke Spuy 143,3 Jaque- •line Stols 142. 'De Vrijheidsduif houdt expositie KRUININGEN - Vandaag - vrijdag - en zaterdag organiseert de postduiven- houdersvereniging 'De Vrijheidsduif uil Kruiningen een grote duiven ten toonstelling in 'Ons Dorpshuis' te Kruiningen. Niet minder dan 420 dui ven zullen er geëxposeerd worden waarbij de keuring verricht wordt door de heren H. Poulissen uit Boxtel en J. van Uden uit Den Dungen. Zowel Brabantse als Zeeuwse inzendin gen zullen te bezichtigen zijn. Vandaag wordt de tentoonstelling geopend om 20 uur en 's zaterdags om 15.30 uur. Tijdens de tentoonstellingsuren draait het rad van avontuur en kunnen de be zoekers in een schiettent hun kunnen vertonen. Voorde verloting, waarvan de trekking zaterdagavond plaatsvindt, is een draagbaar televisie-apparaat de hoofdprijs. Voor een extra verloting is een levend varken beschikbaar en 1 óf 2 pony's. Als extra attractie is 's zaterdag St- Nicolaas vanaf 15.30 uur in de tentoon stellingszaal aanwezig en knjgen alle kinderen een verrassing. Wielerzesdaagse op rollen KRUININGEN - Van maand ag 22 tot en met zaterdag 27 november wordt in café-restaurant 'De Korenbeurs' te Kruiningen een wielerzesdaagse op rollen gehouden. De organisatie hier van is in handen van 'De Korenbeurs' en 'De Zeeuwsche Paerel', eveneens uit Kruiningen. Aan dit evenement doen zestien ploegen mee. De wedstrijden beginnen elke avond om 19.30 uur en duren tot ongeveer kwart vóór elf. Maandag om 19.00 uur is de voorstelling van sponsors en ploegen. Dinsdag volgt een verkiezing van een 'miss-6 daagse'. Woensdag treedt de krachtpatser Eddy Magnus uit Heikant op. Donderdag zullen de sponsors ook zelf de rijwielen bestijgen. Vrijdag wordt gereserveerd voor een extra attractie. Zaterdag volgt dan de finale, gevolgd door een dansavond. Damescomité hield bejaardenmiddag KRABBENDIJKE - Het damescomité van de plaatselijke gereformeerde en hervormde kerk hield de maandelijkse bejaardenmiddag in het hervormd cen trum 'De Rancke'. Dat gebeurde onder leiding van mevrouw Van Ham - op 't Hof. Deze keer stond er een ontspannings middag op het programma die na de pauze werd gerealiseerd door de heer J. Ruysink, projectleider van de stichting 'Welzijn voor Ouderen' in de gemeente Reimerswaal. De volgende bijeenkomst is vastgesteld op 22 december. Dan wordt het kerst feest gevierd. die linksaf ging schermde de tegenligger voor mij af', gaf hij als verklaring. Hij veronderstelde dat de tegenligger te snel heeft gereden op deze voorrangs- weg, iets wat de officier niet onmogelijk achtte. B. werd conform de eis beboet met 150,-. J. K. uit Oostkapelle is in Middelburg gevaarlijk weggereden met zijn auto zo dat hij een dame op een bromfiets aan reed die daarbij letsel opliep en de brom fiets werd beschadigd. De officier stelde dat dit geval minder was dan het vorige zodat hij 75,- eiste. De uitspraak was 60,-. De Goesenaar M D. zou in zijn woon plaats hebben gereden met een motor fietszonder geldig rijbewijs. De hoorn en de uitlaat waren ook niet ln orde zodat de officier drie boetes eiste met een to taal van 205,-. D. voerde aan dat hij toen wel een oefenvergunning bezat maar die niet kon tonen. Mr. Mijnssen wees hem er op dat het nu al de tweede keer was. De kantonrechter dacht er milder over en stelde het totaal van de 3 boetes op 85.-. Tegen P. A. M. uit 's-Gravenpolderen T. M- N. uit Borsele eiste de officier 75.- omdat ze beiden hebben gereden op een bromfiets waarvan onderdelen waren verwisselend zodat hun bromfiets te snel konden rijden. De kantonrechter deed er bij ieder een tientje af en sprak de verbeurdverklaring uit over de inbe- slaggenomen onderdelen Bont „U hebt het wel bont gemaakt", kreeg de autobestuurder P. W. uit Bergen op Zoom te horen van de kantonrechter. Hij stond terecht omdat hij op de rijksweg onder Arnemuiden 140 km heeft gereden en die bekeuring was de vierde binnen een jaar. „Als vertegen woordiger had ik haast en ik had het druk", zei W. De officier veronderstelde dat hij steeds te hard rijdt en eiste nu een boete van 400,- en 3 maanden voorwaardelijk niet rijden met een proeftijd van een jaar. De kantonrech ter stelde de boete op 350,- maar hield W. uitdrukkelijk voor dat hij hem bij een volgende bekeuring voor te hard rijden zeker een rijverbod zal opleggen. De Rotterdammer C. H. moet een boete van 25,- betalen omdat hij in het zo merseizoen op een tijd dat het verboden was met een paard over het strand te Vrouwenpolder heeft gereden. H. liet een aantal foto's zien van daar geplaat ste borden waarbij zo'n verbod echter nergens uit blijkt Volgens het proces verbaal zou een badman hem al eerder enige keren hebben gewaarschuwd maar H. ontkende ooit gewaarschuwd te zijn. De eis was 50,- boete. Voor verkeerd parkeren werden Y. A. L. 's-HEERENHOEK - Bij de heer Van Hoewijk te 's-Heerenhoek gaf de hand boogvereniging 'Concordia' een schie ting op de liggende wippen. Hieraan werd door 70 schutters van 17 vereni gingen meegedaan. Uitslag van de eerste wip: hoofd vogel: P. Oostdijk van Willem-Teil uit Ovezande; eerste zijvogel A. Boonman van Vrye- Schutters uit 's-Heerenhoek. tweede zijvogel M. Repkens van Victoria uit Kwadendamme: eerste bovenkal Jac. Vermuè van Jacoba van Beieren uit Goes, tweede bovenkal J. Huige van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek. eer ste onderkal B Schipper van St Adn- ries uit Wemeldinge; tweede onderkal J. F. de Rijke van Edele-Handboog uit Oudelande; eerste klep P. Oostdijk van Willem-Teil uit Ovezande; tweede klep J. de Koeyer van Diana uit Yerseke: derde klep" L. de Koeyer van Diana uit Yerseke. Meeste kleine vogels A. van de Dries van Vios uit 's-Herenhoek. acht vogels. Uitslag van de tweede wip: eer ste hoofvogel C Westdorp van Eensge zindheid uit 's-Heerenhoek. tweede hoofdvogel J. Hoondert van Spes- Nostra uit Ovezande, eerste zijvogel A. Wisse van St-Andries uit Wemeldinge; tweede zij vogel: C. Westdorp van Eens gezindheid uit 's-Heerenhoek; derde zij vogel W. Remijnse van Eedele- Handboog uit Oudelande; vierde zijvo gel J. Huige van Eensgezindheid uit 's- Heerenhoek; eerste kal C. Rentmeester van Willem-Teil uit Ovezande; tweede kal Math. Koesn van Spes-Nostra uit Ovezande; derde kal R. de Meester van St. Andries uit Wemeldinge; vierde kal C. Voet van Vrye-Schutters uit 's- Heerenhoek. Meeste kleine vogels me vrouw Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendamme en A. A. Geense van Zorgvliet uit EUewoutsdijk. elk zeven vogels. De vliegende vogelprijzen waren voor A. A. Geense van Vooruitgang en 'A. J. van de Bulck van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek. NCVB hield maandvergadering KRUININGEN - In het gereformeerd jeugdgebouw te Kruiningen hiekd de uit Middelburg en H. W. uit Oostkapelle NCVB, afdeling Kruiningen de maande- veroordeeld tot 20,-boete. De eis was '":J' ƒ25,-. J.J.B. uit Middelburg moet 20,-boete wenhuyse. Mevrouw G. Hardlooper- betalen (eis ƒ25,-) omdat het kente- Taillie uit Hansweert hield een causerie kenplaat van zijn auto niet goed zichtr over bloemen en planten, baar was door een trekhaak. „De haak is Bij de bestuursverkiezing werd me nu hoger gezet zodat de zaak in orde is", verklaarde hij. Conform de eis kreeg P. A. W. uit Krab- bendijke 45,- boete opgelegd omdathij in Middelburg te snel heeft gereden. vrouw Quaak-Buteijn gekozen als pre sidente en mevrouw Pleysant- Hoogendoom als penningmeesteresse. Mevrouw Braat besloot de vergadering met gebed. GOES - De afdeling Goes van de Neder landse Bond van vogeliefhebbers houdt deze dagen haar jaarlijkse vogel tentoonstelling in café 'De Landbouw' aan de grote Markt te Goes. Donderda gavond werd de expositie geopend door voorzitter W. Schrijver. Er zijn honderdzeventig vogels te zien, waarvan het merendeel kanaries. Ook zijn er tropische vogels, parkieten, kwartels en dergelijke. De vogels werden gekeurd door de heren R.CBouman, A. J. van Dun (kanaries), J. Heijboer (tropische vogels) en K Zege laar (grasparkieten). De prijzen worden uitgereikt op de feestavond van de ver eniging die binnenkort ook in caf-e 'De Landbouw', zal worden gehouden. Algemeen kampioen werd de heer F. E. Boerhave, met Maskeramadine, Lizard van de heer C. de Poorter werd kam pioen der Kanaranie Pigmenten. De kampioen der kanarie Vetstof werd Ci troengeel van de heer M. J. Allewijn, de kampioensprijs der parkieten gaat naar de heer M. K. Joosse met valkparkiet. Ook bij de kampioenen der tropen gaat de eerste prijs naar de heer F. E. Boer have met Maskaramadine. Liefhebbers van deze gevederde dieren kunnen nog tot zaterdag terecht, de openingstijden zijn: vanavond (19.00-22.00 uur) en za terdag (10.00-20.00 uur). Peuterspeelzaal Kapelle houdt 'open huis' KAPELLE - In verband met het vijfja rig bestaan van de peuterspeelzaal te Kapelle, en het feit dat de bovenzaal van het sportgebouw, het lijdelijk on derkomen van de peuterspeelzaal, op geknapt is, houdt het bestuur een 'open huis'. Dit 'open huis' is zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Het is de bedoeling dat de ou ders en eventueel de peuters een kijkje komen nemen in de speelzaal. De peu terspeelzaal heeft de naam 'Speeluus' die door de ouders zelf is gekozen. Naast de ouders zijn ook het onderwij zend personeel, het gemeentebestuur en de schoolbesturen van Kapelle uitge- Post onvoorzien ruim 40.000 te weinig HAAMSTEDE - De toekomst ziet er voor de gemeente Westerschouwen voor 1977 niet al te best uit op finan cieel gebied. De begroting voor volgend jaar sluit met een post onvoorzien van ƒ40.113,63 en dat is beslist te weinig, vond burgemeester H. P. Everwijn tij dens de symbolische aanbieding van de begroting in de raadsvergadering don derdagmiddag, om met een gerust hart 1977 in te gaan. In de nieuwe begroting zijn op de kapi- taalsdienst (inkomsten ƒ30.464.829.86. batig saldo 7273,04) geen nieuwe kapi- taalswerken geraamd, omdat daar dan ook geen dekkingsmiddelen voor zijn gepland. De raad heeft echter enkele jaren gele den een meerjarenplan aangenomen en daarvan zullen ook het volgend jaar werken op de begroting moeten komen. Het college van b. en w. ziet geen andere mogelijkheid dan belastingverhogingen en zal dan ook mee komen in een voor stel aan de raad. Het is de bedoeling dat eind volgende week een aanbiedings brief wordt verstuurd en dat de raadsle den deze week nog de dan inmiddels in gezonden begroting thuis krijgen. Toch waren de heren L. Tieleman (peg) en J. Lustig ipvda» bang dat de termijn voor fractie-overleg te kort zal zijn, wanneer op 20 en 23 december al de begrotings debatten worden gehouden. Besloten werd daarom om af te wachten in hoever het college een en ander kan realiseren waama de raadsleden dan al dan niet om een behandeling in januari zullen vragen. Crossterreinen Al veel jaren zoekthetgemeentebestuur en de motorcrossveremging 'De Koppe ling' naar een geschikt terrein voor die club. Tijdens een vorige raadsvergader ing werd opnieuw een voorstel van de club in een besloten vergadering be handeld. De club wist tien hectare grond te koop en was samen met de lan delijke rijvereniging Westelijk Schou wen, die ook een terrein zoekt aan het onderhandelen over een gezamenlijk gebruik van dit terrein. Het gemeente bestuur vond de grondprijs echter te hoog. De motorcrossclub had van de ei genaar van de grond gehoort- dat de ge meente verder niet had overlegd over de grondprijs, en schreef een brief aan col lege en raad om daar tegen te proteste ren. Het bestuur vroeg zich af wat voor zin het heeft naar grond te zoeken wan neer de gemeente zich directneerlegt bij de vraagprijs onder naam te overleggen. Het wees er ook op dat de door het ge meentebestuur voorgestelde oplossing om de voormalige vuilnisbelt te gebrui ken met zinnig is De hoofdingenieur directeur van de landinrichting heeft daar bezwaren tegen en bovendien vol doet het terrein niet aan de voorschrif ten van de KNMV. De brief van 'De Koppeling' was de raadsvoorzitter en de wethouders in het verkeerde keelgat ge schoten. Dat werkt vertragend," aldus de heer Everwijn en bovendien staan er halve waarheden in. Hij zei dat er wel gesprekken zijn ge voerd met de eigenaar en sprak de hoop uit voorlopig voor rechtstreekse brieven aan de raad gespaard te blijven nu de zaak duidelijk de aandacht van het ge meentebestuur heeft. „Een vreemde uit lating," vond de heer J Hendrikse (pvda). Hij zag niet waarom de vereni ging geen recht zou hebben om zich rechtstreeks tot de raad te wenden. Waarom bellen ze dan niet eerst met de wethouder vroeg de heer Everwijn zich af, om te informeren hoe de zaken staan. De heer Hendrikse bleef de Koppeling groot gelijk geven. „Brieven schrijven is een duidelijke democratische weg vond hij. Hij vond het dan ook naar klinken, wanneer hex, college zegt: spaar ons voor brieven." DeheerTeleman vondhetook Hij had wel bezwaren tegen de inhoud van de brief die niet juist is." Mevrouw A. E. G. J. Hogeboom- Landegent (vvd) sloot zich bij die me ning aan. Ook de heer J. Lustig wees op het belang van inspraak van de bevol king. „Dat heeft de kwestie Oostenrijkse wo ningen wel bewezen. De mensen hebben het volstrekte recht om hun belangen voor te staan. De voorzitter hield vol dat het in dit stadium onnodig was om brie ven te schrijven en ook wethouder M. Steur wees er op dathet niet juist is. dat de Koppeling brieven aan de raad schrijft, in plaats van te schrijven of te bellen met het college. „Misschien heb ben ze niet veel vertrouwen m het colle ge," aldus de heer Lustig. Zowel deze brief als die van de Landelijke Rijver eniging Westerschouwen zal door het college van b. en w. worden behandeld, dat daarna met een voorstel in de raad zal komen of een behandeling in de commissie voor jeugd- esportzaken. Ook de Landelijke Rijvereniging vroeg om een duidelijke uitspraak over de houding van het gemeentebestuur ten opzichte van een eigen terrein van deze vereniging, die ook al jaren zonder re sultaat besprekingen hierover met het college voert. Personeel De raad besloot verder om een perceel grond te verkopen aan de camping Transparant in Renesse en praatte over het personeelsprobleem waarmee de gemeente kampt. Er zijn opvallend veel zieken onder het gemeenteperso- neel van Westerschouwen. De dienst gemeentewerken heeft daarom een extra krediet aangevraad voor hulp maar de begroting laat daar geen ruimte voor. De heer Lustig stelde voor om een voorstel aan de vereniging van Nederlandse Gemeenten te doen voor de stichting van een onderlinge verzekeringsmogelijkheid voor ge meenten. Nu draagt de gemeente de ri sico's l^iervoor nog zelf. De heer Tiele man vónd dat de post onvoorzien bij de personeelskosten moet worden opge voerd. De voorzitter deelde verder nog mee dat er een aantal voorlichtings bijeenkomsten zijn gepland. Op 25 no vember zal er.in het dorpshuis in Re- nesse een voorlichtingsavond worden gehouden over de openingstelling van de Vroonepias voor het publiek. Tegen dit voornemen hebben nogal wat men sen geprotesteerd. Verder zal er 10 de cember om half acht in het gemeente huis het gemeentebestuur gaan praten met de adressanten uit Westerschou wen die in een brief aan college en raad hun grote verontrusting hebben uitge sproken over de recreatieve ontwikke lingen in hun omgeving. Op 7 december houdt het Waterschap Schouwen Duiveland een voorlich tingsmiddag in het dorpshuis in Re- nesse over de dijkverzwaringen tussen de Punt en de Schelphoek om twee uur voor de bestuurders en om drie uur voor het publiek. Schieting 's HEERENHOEK - Op de liggende wippen van de verenigde sociëteiten van 's Heerenhoek hield de Bond de jaarlijkse kampioenschieting op de kleppen en vogels gehouden. Er werd door 66 schutters aangesloten bij 16 verenigingen meegedaan. Het was de heer F. Koens van Spes-Nostra uit Ove zande die op de kleppen het kampioen schap veroverde. Op de kleine vogels werd het de heer A. A. Geense van Zorgvliet uit EUewouts dijk die met vier vogels het kampioen schap op zijn naam bravht. Tweede werd A. J. van den Bulck van Eensge zindheid uitHeerenhoek en derde M. v. d. Blieck van Diana uit Yerseke. Uitslag van de eerste wip; eerste klep F. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande; tweede klep II. v. Stee van Diana uit Yerseke; derde klep Sj. van Eykeren van Vrye Schutters uit 's Heerenhoek: vierde klep P. de Jonge van Vooruitgang uit Kwa dendamme; eerste zij vogel P Verheyke van Zorgvliet uit EUewoutsdijk;tweede zijvogel Jac. Doene van Victoria uit Kwadendamme; eerste bovenkal A. Dekker van Doel naar Hoger uit Wolp- haartsdijk; tweede bovenkal C. Wou- terse van Victoria uit Kwadendamme, bij loting; eerste onderkal I. van de WaUe van Eendracht uit Vüssingen, bij loting; tweede onderkal A. Dekker van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk, bij- loting. Uitslag van de tweede wip: eerste hoofdvogel H. van Stee van Diana uit Yerseke; hoofdvogel P. Oostdijk van WiUem-TeU uit Ovezande; eerste zijvo gel Sj. van Eykeren van Vrye-Schutters uit 's Heerenhoek; tweede zijvogel J. Rentmeester van Vios uit 's Heeren hoek; derde zijvogel C. Westdorp van Eensgezindheid uit 's Heerenhoek; vierde zijvogel P. de Jonge van Vooruit gang uit Kwadendamme; eeste kal A. v. d. Dries-Geus van Eensgezindheid uit 's Heerenhoek; tweede kal P. Verheyke van Zorgvliet uit EUewoutsdijk; derde kal P. Oostdijk van WiUem-TeU uit Ove zande; vierde kal J.A. Rijkvan A.D.L.M. uit Kwadendamme. De vUegende vo gelprijzen waren voor W. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwzdendamme en A. v. d. Dries van Vrye Schutters uit 's Heeren hoek. Na dit zeer geslaagd kampioen schap werd door de voorzitter de heer A, Martens aan de winnaars, de prijzen overhandigd. Ds. Kuin gaat voor in vrijzinnig hervormde kerk KLOETINGE - Zondag om 10 uur zal ds. Kuin, predikant van de Vrijzinnig Hervormde Gemeente te Goes, voor gaan in een dienstin de hervormde kerk te Kloetinge. Deze dienst is tevens bedoeld als dank dienst voor gewas en arbeid. Op die zelfde zondag zal de Kloetdngse predi kant, ds. Hilhorst, voorgaan in een dienst voor de vrijzinnig hervormden te Goes. Deze kanseiruil vindt plaats in het ka der van de kanselruildiensten, georga niseerd door de raad van kerken te Goes. V ogeltentoonstelling KRABBENDIJKE - Vandaag en mor gen (vrijdag en zaterdag) organiseert de vereniging 'Vogelvrienden Krabben- dijke en Omstreken' een vogeltentoon- steUing in het cultureel centrum te Krabbendijke. Vanavond om zeven uur wordt de tentoonsteUing geopend van twee uur 's middags tot tien uur 's 'avonds. In de avonduren is de trekking van de grote verloting. Meer dan 300 vo gels zijn voor deze tentoonsteUing inge schreven. volkeri Tel. 01110-2439 zierikzee boek-en kantoorboekhandel kantoorinstallaties te: Ouders opgelet A.s. zaterdagmiddag, 20 november komen Sint en Piet voor uw kinde ren in het café-restaurant Wapen van Zeeland t.o. koopjeshal te Goes van 14.00-18.00 uur. Kom met uw kinderen even langs voor een heerlijk kopje koffie met ap peltaart voor slechts 2,25. De kinderen krijgen van Sint en Piet een zakje snoep. Graag tot ziens in Een vlotte en veilige weg naar elk rijbewijs Westsingel 18-20 GOES Telefoon 01100-16808 Rijopleiding sinds 1947 1 uw tuincentrum n.a.de ruyterlaan, goes tel. 01100 -15640 HEESTERS Rode split voor tuinpadverharding. BLOEMBOLLEN Grote sortering opgemaakte droogbloemen VIJVERS in diverse maten en modellen. TIP: Het is nu tijd voor de herfstbe- mesting van uw tuin. Reductiekaart voor iedere klant het enige tuincentrum in het hartje van goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 36