Menten gaf zelf bevelen tot executie van Polen Trage start bevolkingsonderzoek door organisatorische problemen Moord op Apeldoorn meisje m opgehelderd KVP-motie aanpak chemische industrieën Neem het uw winkelier niet kwalijk! Betoging tegen verlaging uitgaven Britse regering Vanmiddag kamerdebat over Menten het weer Hollands Diep' verschijnt niet PvdA: vakgroepbestuur in wub niet aantasten DONDERDAG 18 NOVEMBER 1976 HENDRIKS ANTWOORDT OP KRITIEK UIT KAMER: (Van onze parlementaire redactie.) DEN HAAG - Staatssecretaris Hendriks (volksgezondheid) heeft woensdag in het Tweede-Kamerdebat over zijn begroting gezegd dat het bevolkingsonderzoek op kanker aan de baarmoederhals traag van de grond komt als gevolg van organisatorische proble men. In de eerste ronde van de discussies hadden enkele fracties scherpe kritiek geleverd op de gang van zaken. Het besluit het baarmoederbalskanke- ronderzoek op landelijke schaal te gaan doen werd tijdens de begrotings behandeling: in november 1975 geno men. Daarna moest veel overleg wor den gepleegd over organisatorische kwesties. Daarbij ging het ook om de opleiding van screensters en om de la boratoriumcapaciteiten. Gemeenten, die al bezig waren met de organisatie, kregen een speciale regeling. Verder kregen de provincies een belangrijke taak bij de voorbereidingen. Omdat de aanloop langer duurde dan voorzien, is over 1976 ook aanzienlijk minder geld nodig dan aanvankelijk werd begroot. De Tweede Kamer kreeg in november 1975 de toezegging van de staatssecretaris dat er vijf miljoen zou worden uitgetrokken. Dit bedrag is later „bijgesteld", zei Hendriks woensdag. Hij beloofde dat er voldoende fondsen beschikbaar zullen zijn om de uitbrei ding van het onderzoek onbelemmerd te laten voortgaan. De bewindsman zegde de Kamer toe dat een beter sluitende financieringsrege ling zal worden voorbereid voor de wijk gezondheidscentra. Maar hij zei dat ook nu al deze regeling, waarop steeds meer een beroep wordt gedaan, ten dele een welkome steun biedt. Het blijkt dikwijls mogelijk ongedekte kosten op die ma nier op te vangen, zeker als ook gemeen tebesturen en ziekenfondsen meewer ken. Op aandrang van de kruisverenigingen en met ondersteuning van Hendriks heeft het ministerie van onderwijs en wetenschappen besloten in 1977 de mo gelijkheden voor de opleiding van wijk verpleegsters uit te breiden. By drie van LONDEN (RTR) - Ongeveer twintig duizend leden van vakbonden en de Labour Party hebben woensdag voor het gebouw van het Britse parlement in Londen een betoging gehouden waarin zij eisten dat de regeringzich er niet toe zal laten verleiden de openbare uitga ven in te perken om het pond sterkling te versterken. De betoging vond plaats terwijl een commissie van het Internationale Mo netaire Fonds in de Britse hoofdstad was om de aspecten te onderzoeken van het Britse verzoek om een lening van 3,9 miljard van het fonds. (Slot van pag. 1) titie verzocht de Russen al enige tijd ge leden om medewerking teneinde het bewijsmateriaal tegen Menten te kun nen completeren met getuigenissen uit de indertijd nog Poolse maai- thans Russische plaatsen waai- de Blaricum- mer zijn oorlogsmisdaden zou hebben bedreven. Simon Wiesenthal heeft documenten aan de Rijksrecherche gestuurd waaruit kan blijken dat Menten nauw verbon den is geweest met Duitse moordcom mando's. Tot de documenten zou een brief over Menten horen die was onder tekend door de chef van de Sieherheit- spolizei Himmler. Sinds woensdagmorgen staat het huis van Mentens huishoudster, dat zich be vindt aan de Wijkerstraatweg in Velsen-Noord onder bewaking van de recherche. Dat heeft de Velsense politie gedaan op verzoek van de rijksrecher che in Amsterdam. Er is bij de politie een tip binnengekomen dat verschil lende koffers het huis in Velsen-Noord zijn binnengebracht. De politie houdt rekening met de mogelijkheid dat deze koffers van Pieter Menten afkomstig zijn. de negen scholen die een dagopleiding verzorgen komt nu een part-time oplei ding. In de loop van 1977 zullen de moge lijkheden worden bezien om deze oplei ding voort te zetten. Rookkwestie Binnenkort zal dc ministerraad de voorstellen over de beperking van het roken behandelen, deelde de bewinds man mee. Het gaat hierbij over het ad vies van de gezondheidsraad en het zo genaamde rapport-Meulblok, dat voor stellen bevat over het beperken (wel licht verbieden) van reclame voor ro ken in advertenties e.d. Een interde partementale commissie heeft dit rap port voorbereid. De Wet Ambulancevervoer moet zo spoedig mogelijk geheel worden inge voerd en operationeel gemaakt. Dit geldt vooral voor het vergunningenstel sel en de centrale posten. Binnenkort wordt een commissie ingesteld die de bewindsman zal adviseren inzake de richtlijnen voor de provincies over de uitvoering van de wet. Over proeven op niet-levensvatbare foe tussen is weinig bekend, zei Hendriks, in antwoord op een vraag van Tilanus AMSTERDAM (ANP) - Nummer 24 van het tweewekelijks cultureel periodiek "Hollands Diep', zal vandaag niet ver schijnen. Dit heeft hoofdredacteur Max van Rooy van het blad woensdagavond meegedeeld. Het was voor de huidige uitgever, Ne- comin BV in Roosendaal niet langer mogelijk de uitgave van Hollands Diep voort te zetten. Volgens Max van Rooy zijn onderhan delingen met een andere uitgever in een vergevorderd stadium. Deze zou in eer ste instantie het nummer dat donder dag had moeten verschijnen al uitge ven. Er rezen echter moeilijkheden met een derde uitgeverij. De heer Van Rooy wilde geen naam noemen van de uitge verijen, waarmee hij in onderhandeling is. Hij zei woensdagavond te hopen de uitgave van nummer 24 in ieder geval voor 25 november rond te hebben. BESTUURSHERVORMING UNIVERSITEITEN: DEN HAAG (ANP) - De PvdA-fractie heeft het geestverwant en staatssecre taris dr. Klein niet gemakkelijk ge maakt bij de behandeling van het wetsvoorstel tot verlening van de wub, de wet universitaire bestuurshervor- mïng, tot 1982. Met name de wijziging in de samenstel ling van hetzogenaamde vakgroepsbes tuur aan universiteit en hogeschool zit voor tweederde uit personeel in vaste dienst bestaat. In een amendement stelde onderwijs- specialist Masman (PvdA) voor deze bepaling te' laten vervallen en vast te houden aan de oorspronkelijk in de wet gegeven bepaling dat de helft van het bestuur moet bestaan uit de professio nele kern. Ook wil Masman de mogelijkheid (CDA). In grote ziekenhuizen zou het voorkomen dat dergelijke vruchten na abortus voor onderzoek op anatomisch immunologisch terrein of op het gebied van kankerresearch zouden worden ge bruikt. Het is noodzakelijk hiervan stu die te maken, want er zitten medische, juridische en ethische kanten aan de zaak. Er is een adviesaanvraag aan de gezondheidsraad in voorbereiding. Toetsing Wat de kwaliteitscontrole op het me disch handelen in de ziekenhuizen be treft. de zogenaamde toetsing, vindt de staatssecretaris niet dat de volksge zondheidsinspectie de besprekingen van de ziekenhuisstaven moet bijwo nen. De inspectie toetst altijd margi naal. Het is de taak van de overheid de toetsing wettelijk mogelijk te maken. Zij kan zelf geen normen en grondslagen daarvoor ontwikkelen, maar moet dat aan de medische wereld overlaten. Het is niet mogelijk alle schriftelijke klachten, die in ziekenhuizen worden ontvangen, in afschrift aan de inspectie te sturen. In antwoord op vragen van Drenth (PvdA) hierover zei Hendriks dat de medische tuchtcolleges in 1975 272 beslissingen op ontvangen klachten namen. De inspecteurs van de volksge zondheid behandelden ambtshalve ruim 450 klachten. Het publiek blijkt de weg naar het me disch tuchtcollege en de inspecteur steeds beter te vinden, zei Hendriks, die zich baseerde op het jaarverslag van de geneeskundige hoofdinspectie, dat binnenkort verschijnt. Tegen ge slachtsziekten bestaat geen enkel vac cin, zo moest de bewindsman antwoord op vragen van mevrouw Ginjaar (VVD) geven. Het is niet te verwachten dat dergelijke vaccins in de nabije toe komst beschikbaar komen. De Britse pers heeft een nieuwe ge liefde voor kroonprins Charles ge vonden. Hel is de 22-jarige prinses Marie Astrid. dochter van de Groot Hertog van Luxemburg. De geruch ten worden nog versterkt door een bezoek dat koningin Elisabeth on langs aan de Groot Hertog bracht. FotoPrinses Marie-Astrid. van Luxemburg. VORRINK WIL EERST ONDERZOEK DEN HAAG - De KVP heeft woensdag in de tweede kamer bij het debat over de milieube groting sterk aangedrongen op een effectievere aanpak van de vervuiling door chemische be drijven. De. KVP ging hiermee duidelijk in tegen de wens van minister Vorrink: zij wil liever het resultaat van een onderzoek naar de huidige aanpak afwachten. De bewindsvrouw vroeg aan de KVP-er Hutsc-hemaekers, die met de andere CDA-partners een motie over de che- Pronk verwacht niets van Noord-Zuid-gesprek DEN HAAG (ANP)- Minister Pronk van ontwikkelingssamenwerking heeft geen enkele hoop. dat de Noord-Zuid- dialoog in Parijs, waarvan de laatste ronde woensdag is begonnen, iets zal opleveren. Hij heeft dit woensdaga vond gezegd tijdens een bijeenkomst van De Jong Management NCW, de jongeren-werkgeversvereniging van het Nederlandse Christelijk Werkge versverbond. Als dan van de kant van de ontwikke lingslanden weer het instrument van de olie op tafel komt. dan is dat het gevolg van het feit, dat de rijke landen niets positiefs inbrengen. Minister Pronk noemde die houding van de rijke landen 'zeer te betreuren' en 'kortzichtig'. Minister Pronk zei te verwachten, dat de olielanden, de zgn. OPEC-landen, in de cember hun prijzen met niet veel meer dan tien a vijftien procent zullen verho gen. wat hij 'niet onredelijk' noemde. de socialisten hoog. Klein stelt voor dat SCheppen de voorzitter van het vak- in dit bestuur het wetenschappelijk per soneel in vaste dienst een meerderheid vormt en dat het bestuur tenminste Beslissing over tv-optreden Wim Kan 30 december HILVERSUM (ANP) - Donderdag 30 december zal de VARA in overleg met Wim Kan beslissen of diens ou dejaarsconference 1976 via televisie zal" worden uitgezonden. In de tweede helft van december zal Wim Kan voor de VARA een aantal voor stellingen geven in het Amster damse. De La Mar Theater. De VARA zal daarvan televisieop namen maken. Na bestudering van het resultaat valt de beslissing. groepsbestuur te kiezen uit de kring van wetenschappelijke medewerkers in vaste dienst van de vakgroep. Op het ogenblik wordt de voorzitter gekozen uit hoogleraren en lectoren. Kon ARP-woordvoerder Beinema na mens het CDA meedelen de verlenging tot 1982 te kunnen aanvaarden. CPN- woordvoerder De Leeuw onthaalde dr. Klein op lang niet malse kritiek. VVD-woordvoerder Dees meende dat de doelstellingen van de wub in zeer be perkte mate verwezenlijkt zijn. Hij ver keert in onzekerheid of de wub kan bij dragen tot vervulling van taken van verantwoord wetenschappelijk onder wijs en onderzoek. Dees bepleitte plan matige aanpak bij de invoering van de wub, evaluatie van de wet op taakstel lende wijze versnellen, desnoods de wet tussentijds wijzigen als dat. nodig is en de werking van de wub niet verder ver lengen dan tot 1 september 1980. Het verlengingsvoorstel was nodig ge worden doordat de experimenteerpe riode met de wub. die was gesteld op vijf jaar. te kort is gebleken. Het ziet er intussen niet naar uit dat het voorstel zal worden verworpen, on danks de bezwaren die PvdA. PPR, PSP, CPN en, 'in mindere mate de VVD aandroegen. Vandaag zal staatssecretaris Klein antwoorden. EX-VRIEND BEKENT APELDOORN (ANP) - Na urenlange verhoren heeft de 30-jarige Apeldoor- ner Henk L. woensdag bekend het 20- jarig meisje Anneke Gerritsen, die sinds twee maanden werden vermisten wier stoffelijk overschot dinsdag ge huld in dekens werd opgegraven, te hebben vermoord. Het stoffelijk over schot van Anneke Gerritsen kon wor den opgegraven nadat de politie was ingelicht door de 2I-jarige Bart van H., een vriend van L. Hènk L. heeft tijdens de verhoren door de politie verklaard dat hij Anneke in blinde woede met een schroevedraaier had gedood. Gedurende anderhalf jaar had hij met het meisje samengeleefd, maar die relatie werd de afgelopen zo mer verbroken. Anneke zou volgens L. hebben aangedrongen op hervatting van de verhouding en zou hem. L.. heb ben gedreigd bepaalde kleine misdaden bij de politie aan te geven als hij op haar verzoek niet inging. Henk L. zou ten einde raad contact hebben opgenomen met zijn vriend Bart van H. en samen zouden zij het plan hebben gesmeed om Anneke Gerritsen zoveel schrik en angst aan te jagen, dat zij in de toe komst haar mond zou houden. Bart van H vroeg daarop Anneke 's avonds zijn vrouw gezelschap te komen houden, omdat hij zelf de hele avond af wezig zou zijn. Toen Anneke in de wo ning van Van H. arriveerde, bleek diens echtgenote de deur uit te zijn om bood schappen te doen. Het was die vrijdaga vond van de 17e september namelijk koopavond. Wel was L. aanwez-g die Anneke meenam naar de slaapkamer van het echtpaar van Van H.. waar een hevig twistgesprek zou zijn ontstaan. In blinde woede had L. Anneke volgens zijn zeggen eerst met de schroeved raaier in de. hals gestoken en toen de twist daarna opnieuw oplaaide had hij haarvïer steken in de borst toegebracht. Die schroevedraaier. aldus L.. droeg hij altijd bij zich omdat hij steeds de carbu rateur van zijn auto moest bijstellen ToenL. tot de ontdekking was gekomen dat Anneke dood was lichtte hij zijn vriend Bart van H. en diens echtgenote, die inmiddels was thuisgekomen, in.' Aanvankelijk werd het plan gemaakt, aldus nog steeds L„ de politie op de hoogte te stellen, maar later werd beslo ten eens te kijken of er een 'betere' op- JOURNALIST KNOOP NA BEZOEK AAN L VO V: (Van onze correspondent) UTRECHT - Pieter Nicolaas Menten (77) heeft zelf de commando's voor het executeren van tientallen Polen gege ven. Dat is de conclusie van hoofdre dacteur Hans Knoop van het weekblad Accent, die daarvoor naar de nu Russi sche stad Lvov (het vroegere Lemberg) is gereisd, waar de Russen enkele mas sagraven hebben blootgelegd. In een artikel van tien pagina's met vele foto's geeft liij deze week weer hoe de oogge tuigen uit 1941 het optreden van de nu spoorloos verdwenen Blaricumse mul timiljonair hebben ervaren. Knoop deelt mee dat hij met de justitie was overeengekomen dat hij zijn kennis eerst deze week bekend zou maken. Dat is nu gebeurd met een sterk verhoogde oplage van het weesblad. die al voor het verschijnen door de wederverko pers was besteld. ..De commando's werden steeds door Menten gegeven. Op die 7e juli 1941 werden alleen mannen vermoord. Maar op de 28e augustus gingen ook vrouwen en kinderen eraan. Dat graf ligt pal naast het eerste", zo luidt de verklaring van getuige Dimitri Federowitsj, die zegt ervan overtuigd te zijn dat Menten hem ook wilde doodschieten. Hij ont kwam op 7 juli 1941 omdat hij zich tus sen de toeschouwers in Podhorodce verborgen heeft gehouden. Dimitri in het verslag van Hans Knoop: „Toch werd bij die eerste executie ook één vrouw vermoord. Dat was een ze kere Nowietska. Zij ging geweldig te keer toen haar man Nowietsj de plank moest betreden, en brulde tegen Men ten, waarop hij zijn soldaten opdracht gaf ook haar neer te schieten. Ook de tweede executie heb ik met mijn eigen ogen gezien, en ook bij die had Menten de leiding. Hij moet een zeer hoge man geweest zijn. want hij gaf de opdracht (ADVERTENTIE l Overwegend droog Overwegend droog mei veel bewolking en eerst nog plaatselijk mist. In dc middag ook verspreide opklaringen tot matig aan de kust tot vrij krachtig toe nemende wind uit zuid tot zuidwest. Mïddagtemperaturen circa 9 graden. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag opgesteld door het KNMI. GEEN VERANDERING VAN BETE KENIS Voor vrijdag: aantal uren zon: 0 tot 4: min. temp.: omstreeks 3 graden; max, temp.: omstreeks 8 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog et maal: 80 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 0 tot 4; min. temp,: omstreeks 3 graden; max. temp.: omstreeks 8 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog et maal: 80 procent 19 november Zon op 08.07 onder 16.43 Maan op 04.58 onder 15.30 Door de enorme vraag naar PETER STUWESANT EXTRA MILD kunnen wij de produktie nauwelijks bijhouden... Neem het uw winkelier dus niet kwalijk als hij u een enkele keer niet meteen kan helpen aan PETER STUWESANT EXTRA MILD. De fabrikant van Peter Stuyvesant Extra Mild maakt bekend, dat liet MINISTERIE van VOLKSGEZONDHEID in zijn mededeling van 20.9.70 heeft gepubliceerd dat Peter Stuyvesant Extra Mild de allerlaagste in teergehalte is van de 152 onderzochte sigarettenmerken. aan Duitse officieren, die dan op hun beurt de soldaten bevel gaven om te schieten. Het is onmogelijk dat ik me zou vergissen dat het werkelijk Menten betrof. Toen Menten voor de oorlog naar Podhorodce kwam. was hij in korte tijd een zeer bekende man in ons dorp. En toen hij in 1941 in Duits uniform terug kwam. herkenden de mensen hem na tuurlijk, en ze zeiden allemaal: dat is Menten. Petro Menten". Schuldeisers Menten, die nogal eens conflicten heeft over de eigendomsrechten en het beta len van schulden (zowel in zijn vorige woonplaat-s Loenen als in zijn huidige, Blaricum, rezen daarover problemen), zou volgens het verslag van Knoop die problemen in Polen radicaal hebben opgelost. Hij liet de schuldeisers dood schieten. Daarvan getuigt ook Stanis- lav Moechinsky: „Voor de oorlog had Adolf Stepan, die boswachter was bij Menten, een conflict met hem omdat Menten weigerde zijn loon te betalen. Toen ,,Sonderfuehrer-SS" Menten in 1941 naar ons dorp terugkwam, zochthij Stepan op en zei: Ik kom ie nu betalen. Hij gaf bevel Stepan voor zijn huis dood te schieten. Hierop ontstak de vrouw van de boswachter in woede. Menten zei tegen haar: hou je rustig, anders word je ook doodgeschoten. Toen bedacht hij zich geen moment, zei tegen Oekraiense nationalisten die hem begeleidden: schiet haar ook neer. Knoop schrijft dat hij zijn verslag van twee weken speurwerk in Rusland eerst nu publiceert, omdat hij de justitie „speelruimte" wilde verschaffen. Dan heeft Menten tegen de bedoeling van Knoop in nog net kunnen meespelen. Knoop noemt de samenwerking met de justitie „een fraai staaltje van journalis tiek en justitieel samenspel". Hij kon, toen hij dit vorige week schreef, niet we ten dat Menten nog tijdig de benen zou nemen. mische industrie indiende, deze motie niet in stemming te brengen zolang het onderzoek niet Is afgerond. Volgens haar is de kamer al eerder met deze procedure akkoord gegaan. Achtergrond van dit verschil van me ning tussen de bewindsvrouw en het CDA is de vraag of het bestrijden van de luchtverontreiniging door chemische industrieën moet gebeuren via de hin derwet of via de wet inzake luchtveron treiniging. Op dit ogenblik wordt het verlenen van vergunningen aan chemi sche bedrijven geregeld via de hinder wet en dus de gemeenten. De indieners van de motie vinden dat de gemeenten hiervoor vaak niet het juiste apparaat hebben. Zij zien deze taak lie ver bij gedeputeerde staten. Maar daar voor is het nodig dat de chemische in dustrie valt onder de wet inzake lucht verontreiniging. De minister liet duide lijk blijken dat zij liever de chemische bedrijven wil houden onder een verbe terde hinderwet dan onder de wet in zake de luchtverontreiniging. De kamer zal zich volgende week ook moeten uit spreken over een motie over de in de maak zijnde wet bodembescherming. PvdA-woordvoerster mevr. De Booïs pleitte in die motie voor de invoering van een algemene wet waaraan voort aan alle (bodem-bedreigende) hande lingen kunnen worden getoetst. Deze motie zal vrijwel zeker worden aange nomen. Mevr. Vorrink is niet tegen deze motie. ADVERTENTIE ^iUUUIIlJJUJJJ/4, lossing was te vinden. Het drietal, als mede de anderhalf jaar oude baby van Van H. ging vervolgens naar de woning van L., waar ook diens echtgenote werd ingelicht. Daar rees het plan het stoffe lijk overschot van Anneke Gerritsen er gens te begraven. Nadat de mannen eerst een aantal ge haktballen had gehaald, reden zij op' zoek naar een geschikte plaats om het stoffelijk overschot te begraven via Epe en Tongeren naar Hattem, waar zij bij het viaduct een goede plaats meenden te hebben gevonden. Een geraffineerde plaats, aldus hoofdinT specteur Hamming, omdat daar over enkele maanden enkele tonnen zand en beton zouden worden gestort. Omdat ze bang waren midden in de nacht met hun lugubere lading te worden aangehou den. besloten de mannen Anneke's li chaam paszaterdag 18 september in alle vroegte te gaan begraven. Ze gingen daarom eerst enkele uren naar bed en reden daarna met de auto naar Hattem, waar ze gezamenlijk een graf groeven, waarin het stoffelijk overschot, nog steeds in dekens gehuld, werd neerglegd en onder een laag zand werd bedolven. De best bekende merken- leans en jackets: Lois Levi's. Ook in corduroy. Bij Frank& Jean. In kleine en grotere maten. Alles altijd in ruime mate voorradig. Pulls en truien, rokken en bloeses, blousons voor Hem, jurkjes voor Haar. Mode van nu en straks Mode van Frank 8. Jean. Aldaar te koop te zien. Ken herken jezelf. In mode van Directie: F. van de Velde, K. Scherphuis en W. F. de Pagter. Hoofdredacteur: G. A. de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren: M. P. Dieleman en C. van der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Walstraat 56-60, tel. (01184) 15144. Middelburg: Markt 51, tel. (01180) 27651. Goes: Grote Markt 2, tel. (01100) 16140. Terneuzen: Nieuwstraat 22, tel. (01150) 4457. Hulst: Steenstraat 6, tel. (01140) 4058. In de avonduren is de centrale redactie bezet van zondag t/m vrijdag vanaf 20.00 uur; (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling: (01186)1584. 's Zaterdags (01184) 15144 van 9,00-11.30 uur. Redactie: (01184) 14799. Voor klachten bezorging op zater dag: de plaatselijke kantoren van 9.00-11.30 uur. Expeditie: (01183) 63533. Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen: per kwartaal 37,75; franco per post 42,—; per maand 12,75; losse nummers 0,55 (inclusief 4 pet. btw). Advertentietarieven: 77 cent per mm; minimumprijs per advertentie f 11,55; ingezonden mededelingen 2'/jx tarief. Voor brieven bureau van dit blad 2,50 meer. Volledige tarieven met contract prijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 4 pet btw. Giro: 35 93 00. Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3