Vrachtkosten binnenvaart op België en Frankrijk 8 pet. hoger Onderzoek baarmoederkanker wordt uitstekend uitgevoerd ZANDPLATEN W.-SCHELDE GEEN NATUURGEBIED InZierikzeenu stoelendans rond lege wethouderszetel B. en w. Terneuzen naar aanleiding van bezwaarschriften milieubeschermers: Prijs-tip Shetland V-hals pullover almanak Wedgwood Pannekoeken uit grootmoeders tijd Gevechtshelm vol vis CONNY'S BISTRO SNACK pR. J. STUMPHIUS NEEMT KRITIEK TERUG DONDERDAG 18 NOVEMBER 1976 'HA VENBELANGEN' EN 'SCHUTTEVAER' NIET GELUKKIG fADVERTENTIEi TERNEUZEN - Vandaag, donderdag, wordt officieel bekendgemaakt dat de schippersvereniging 'Toerbeurt Noord-Zuid' per 1 december dc vrachtkosten met 7,5 tot 8 procent zal verhogen voor vrachten met binnenvaartschepen naar België en Frankrijk. 'Noord-Zuid' heeft die prijsaanpassing vastgesteld als een soort van compensatie voor de binnenvaartschippers in verband met de gestegen kosten voor levensonderhoud. rekend moet worden op een verhoging van het bodem tarief met vijf procent. Probleem ernstiger Volgens de heer Jonckheer van 'Ha- venbelangen' zal de tegenstelling tus sen de tarieven die in Terneuzen en Gent berekend worden als gevolg van deze maatregel groter worden. Hij re- NIEUW TARIEF GAAT IN OP 1 DECEMBER Voorzitter J. B. A. Jonckheer van de vereniging 'Havenbelangen' in Terneu zen zei woensdag in een eerste reactie 'erg teleurgesteld te zijn over de maat regel' van 'Noord-Zuid'. Hij had graag gezien dat voor Temeuzen, in verband met de concurrentie met de haven van Gent, een aparte regeling was getroffen voor bodemprijzen (de minimumprijzen waarvoor schippers hun vrzchten mo gen vervoeren). Ook de heer W. de Meijer, voorzitter van Schuttevaer Temeuzen, was niet hele- maal gelukkig met de maatregel van 'Noord-Zuid'. Hij zou liever een aparte regeling voor Temeuzen gezien hebben, eveneens in verband met de concurren tiepositie ten opzichte van Gent Vandaag staat in het blad coor de bin nenvaart 'Schuttevaer' de volgende verklaring van de vereniging 'Toerbeurt Noord-Zuid': „De bevrachtingscommis sie maakt bekend dat in verband met de gestegen kosten per 1 december aan staande de bodemtarieven worden aan gepast. Tevens zal op deze datum een nieuwe staffeling worden ingevoerd. Een en ander zal leiden tot een gemid delde verhoging van 7.5 tot 8 procent Van verladerszijde in de bevrachtings commissie werden bezwaren aange voerd tegen de consequenties, voort vloeiende uit deze staffehng. Om het overleg in de bevrachtingscommissie gaande te houden zal een werkgroep ge vormd worden, bestaande uit leden van vervoerders, verladers en tussenperso nen. Deze werkgroep heeft tot taak om eventuele onjuistheden in de tarieven te cor-* qeren", zover de verklaring. De neer J. Jonker van 'Noord-Zuid' te Rotterdam verklaarde gisteren dat de percentuele verhoging van de bodem tarieven niet gezien moet worden als een verhoging, maar als een aanpassing in de gestegen kosten voor de schip pers. Wat betreft de zogenaamde spitsen stelde de heer Jonker dat de verhoging in zijn geheel bezien zal neerkomen op 7,1 procent. „De vrachtkosten worden aangepast met 7,1 procent, „De vracht kosten worden aangepast met 7,1 pro cent. De staffeling voor Frankrijk werkt in hei nadeel van de schipper met 1,9 procent. Van de aanpassing blijft dan nog 5,2 procent over. De ta rieven zullen voor wat Frankrijk be treft dus met 7,1 plus 1,9 is negen pro cent worden verhoogd. De schipper houdt globaal dan 7,1 procent over", legde de heer Jonker uit Voor wat België betreft zei de heer Jon ker nog dat voor zogenaamde bredere bestemmingen (schepen die meer me ten dan een breedte van vijf meter) ge- Examens GOES - Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen farmacie de heer E. J. de Bruin te Goes SLUISKIL - Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaat sexamen biologie mejuffrouw A. J. Kooman te Sluiskil. (ADVERTENTIE). kendevoordathet verschil tussen Gent en Temeuzen als gevolg van deze maat regel tien procent hoger zal liggen dan nu al het geval is. De voorzitter van 'Havenbelangen' vindt dat de onlangs gelanceerde sug gestie om per district verschillende ta rieven in te voeren voor Temeuzen heel wat gunst iger was geweest. „We komen nu in een hoek te zitten die de reële eco nomische situatie geheel verstoort", vindt hij. „Wij zijn gebelgd. Er verandert in principale geen donder. We distancië- ren ons hiervan. Wij hadden erop ge hoopt d at er voor Zeeuwsch-Vlaanderen een uitzondering zou worden gemaakt," Voorzitter W. de Meijer van Schuttevaer Temeuzen zou ook liever gezien hebben datdebodemtaiievenperdistrictwaren bezien, voor wat Temeuzen betreft ook in verband met de ongunstige concur rentiepositie ten opzichte van Gent. „In Rotterdam klagen ze dat Fransen en Belgen veel werk weghalen, maar ze werken het nu in de hand dat liet in Ter- neuzen kan blijven gebeuren", vindt hij. De heer Jonckheer zei ook niet veel ver trouwen te hebben in de verhoging met tien procent die in België bekend is ge maakt, „Die verhoging is officieus in België", wist hij te vertellen. Raad Terneuzen beslist ook over transacties mosselbanken- project geldig tot 25 november 7 modekleuren maten 38 t/m 46 Normale prijs 36,50 ^Nu 30,- WtR Breda Roosendaal-Goes Tilburg- Bergen op Zoom- ZEEUWSE Ironie Ironie, goede lezer, is nog steeds overal. Om man en paard te noemen: uit de oude mavo-school in Axel was - zo ontdekte het onderwijzend personeel recentelijk - een intercom-installatie ontvreemd. Toen men naar een nieuwe school verhuisde, moest men het daar aanvankelijk zonder inter- com doen. Het krantebericht, waarin van dé diefstal melding werd gemaakt, trok de aandacht van een der schoonma kers van de school, die dezefunctie al jaren uitoefent. De man stelde zich terstond - bij ge brek aan intercom via de telefoon - in verbinding met het hoofd der school. Hij vertelde hem, dat-ie de instaUatie izen haa geborgen toen men uit de school verhuisde. Dit om diefstal te voorkomen. TERNEUZEN - B. en w. van Terneuzen voelen er niets voor om de zandplaten in de tVesterschelde voor Terneuzen de bestemming 'natuurgebied te geven. Om die aanduiding hadden verschil lende instanties, waaronder het Zeeuws coördinatie-orgaan voor natuur-, landschaps- en milieube scherming en de consulent natuurbe houd van staatsbosbeheer gevraagd. Het verzoek werd ingediend in het ka der van de vaststelling van het plan 'Buitengebied' van de gemeente. Zoals bekend besloot de commissie ruimtelijke ordening een week geleden de behandeling van het ontwerp-plan een aantal dagen uit te stellen. De commissieleden wilden wat meer tijd om de ingediende bezwaren nog eens goed te bestuderen. De raadscommissie komt nu vanavond opnieuw bijeen om zich over het plan 'Buitengebied' uit te spreken. Het plan komt aan de orde tijdens de raadsvergadering van donderdag 25 no vember. In het voorstel van b. en w. wordt stil gestaan bij de 47 ingediende bezwaarschriften, met name afkomstig uit de agrarische sector. Aan de hand van die bezwaarschriften hebben b. en w. verschillende wijzigingen in het ont werpplan aangebracht. Men is echter niet ingegaan op het ver zoek van de milieubeschermers om de zandplaten tot natuurgebied te verkla ren. B. en w. vertellen ook waarom: „De Wes- terschelde is primair een waterweg en als zodanig niet alleen voor Nederland, maar ook voor België van grote beteke nis. Krachtens het tractaat- met België met betrekking tot de Westerschelde moeten werken tot het bevaarbaar hou den van de Westerschelde ongehinderd plaats kunnen vinden. Voorts zijn de vorm en de ligging van de platen in de Westerschelde doorlopend aan veran dering onderhevig, zodat het derhalve onjuist moet worden geacht om deze platen te bestemmen tot natuurgebied. Het college voegt daar nog aan toe dat de gronden eigendom zijn van de 'Staat der Nederlanden' en dat derhalve ver wacht mag worden dat zorgvuldig met alle belangen wordt omgegaan." Naar aanleiding van het bezwaarschrift van de centrale vuilverwerkende indus trie, dat zich richtte tegen de bestem ming 'agrarisch gebied C' (een gebied dat een overgang vormt tussen zuiver agrarische gebieden en natuurgebie den) van het Noordelijk gedeelte van de van Wijckhuijsepolder schrijven b. en w.: „De landschappelijke en natuurwe tenschappelijke waarden van dit gebied zijn onderstreept door het rapport 'be treffende ruilverkaveling van gronden in de gemeenten Terneuzen en Sas van Gent, genaamd de Braakmanpolders'. Erkenning van die waarden heeft even eens plaatsgevonden in het rapport 'Landschappelijke en natuurweten schappelijke waarden in de verenigde Braakmanpolders', samengesteld in opdracht van het Zeeuws coördinatie orgaan. Logischerwijze zou het gehele noordelijke gedeelte van deze polder, of althans een groot deel ervan, bestemd moeten worden tot natuurgebied. B. en w. menen echter dat, in verband -met de feitelijke situatie het betreffende gebied niet wordt aangewezen als na tuurgebied. maar- als 'agrarisch gebied C' en dat daardoor voldoende bescher ming aan het gebied wordt gegeven. Nadrukkelijk stelt het college dat het absoluut ongewenst wordt geacht het terrein te bestemmen tot vuilstort plaats en dat het wegenstelsel in de om geving ongeschikt isom het verkeer, dat de exploitatie van een stortplaats met zich meebrengt, te verwerken Daarom ook vindt het college dat het bezwaar schrift van de CVI ongegrond verklaard dient te worden. Axeler Ambacht' De reactie van b. en w. op een bezwaar schrift van het waterschap 'Axeler Ambacht' is: „Het waterschap wordt geen vrijstelling verleend om zonder aanlegvergunnïng bepaalde werk zaamheden uit te voeren in natuurge bieden en 'dijken met landschappelijk waardevolle of waterstaatkundige functie.' De taak van het waterschap houdt nog niet dat die taak uitgevoerd kan worden zonder rekening te houden met andere belangen." Naar aanleiding van het bezwaarschrift van het landbouwschap stellen b. en w. onder meer ..Voor zover bekend zijn in het vooroverleg geen toezeggingen ge daan dat alle agrarische bedrijven zich onbelemmerd zouden moeten kunnen ontwikkelen, ongeacht welke produk- tietakken aan deze bedrijven zouden worden toegevoegd. Wij delen echter wel de mening dat- de bestaande agrari sche bedrijven een bijzondere agrari sche produktietak aan hun bedrijf toe moeten kunnen voegen." Maar b. en w. vindt., het niet reëel dat de bestaan agrarische bedrijven meer gebouwen zouden mogen plaatsen ten dienste van de bijzondere agrarische produktietak dan de al via een van de artikels van de voorschriften aangewezen bijzondere agrarische bedrijven. Daarom willen b. en w. het bestem mingsplan zo wijzigen dat het voor de bestaande agrarische bedrijven moge lijk wordt maximaal twintig procent van het bouwperceel te benutten voor de plaatsing van bijzondere agrarische bebouwing. De door het landbouwschap gevraagde verruiming voor de bouw van silo's tot een maximale hoogte van 25 meter is voor b. en w. van Temeuzen niet accep tabel. zelfs niet wanneer een en ander gekoppeld is aan de vrijsteliingsbe- voegdheid van het college. B. en w.: „Immers, dergelijke torens zouden in het vlakke Zeeuws-Vlaamse land uitermate landschapsontsierend werken." De gemeenteraad behandelt donderdag 25 november ook de bestemmingsplan nen 'De Val' en 'De Griete', die door b. en w. buiten het bestemmingsplan 'Bui tengebied' zijn gelaten, 'teneinde de be stemming nauwkeurig te kunnen rege len." Mosselbanken Ook de grondtransacties in verband met het mosselbankenproject van Dow Chemical komen in de novemberraad aan de orde. B. en w. van Temeuzen melden dat is overeengekomen dat DOW Chemical in totaal 3.926.260 aan de gemeente betaalt. Daarnaast dient het bedrijf nog 2.695.0000 te betalen als bijdrage in het fonds stadsuitleg. Het gaat in totaal om ongeveer 336.56.44 hectare land en water. DOW is verplicht een groenstrook van onge veer honderdvijftig meter aan te leg gen aan de Zuid- en Westzijde van het toekomstige industrieterrein. B. en w. „We vertrouwen er graag op dat deze groengordel het positief effect zal heb ben, dat er van verwacht wordt." Zet dit eens heel overmoedig op uw verlanglijstje. MOERMAN Walstr. 94 - Vlissingen C. BIJ DE VAATE ...vertrek op losse schroeven. H. ASMA ...in principe bereid... VVD boos wegens benoeming PvdA-er in raad van state (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - De WD is boos op minis ter De Gaay Fortman wegens het „pas seren" van de WD bij de benoeming van een nieuw lid van de Raad van Sta te. Dat nieuwe lid wordt - zoals gesteld - de PvdA'er drs. M. C. Verburg uit Mid delburg, maar de WD meent dat zij recht heeft op die plaats. Enkele maanden geleden heeft de WD al via een scherpe brief aan De Gaay Fortman een claim gelegd op een plaats bij de Raad van State. Per 1 juli j.l. heeft de Raad er een nieuwe rechtspraak afdeling bijgekregen, waardoor uitbrei ding met vier nieuwe leden noodzakelijk werd. In de brief aan De Gaay Fortman ver klaarde WD-fractievoorzitter Wiegel „gegriefd" te zijn door het eenzijdige benoemingsbeleid van dit kabinet". Sinds het optreden van het kabinet zijn acht gewone en drie buitengewone le den van de Raad benoemd maar nie mand van de WD, aldus Wiegel. Als het nieuw te benoemen lid opnieuw geen li beraal zou zijn, zijn wij „scherp veront waardigd". zo schreef hij. Wiegel zegt overigens geen bezwaar te hebben tegen drs. Verburg (vice-frac tie voorzitter van de PvdA in de Eerste Kamer) als per soon. maar louter tegen het passeren van de WD. In PvdA-kling wijst men erop dat de WD, gezien de landelijké krachtsver houdingen, al voldoende is vertegen woordigd in de Raad van State. „De nog openstaande plaats was zonder meer voor de PvdA bestemd, zeker gezien de oververtegenwoordiging van het CDA. Ik begrijp daarom niet waarom de WD zoveel stampei maakt", aldus het ka merlid Franssen. PROBLEMEN ROND OPVOLGING VAN VVD-WETHOUDER M. C. DOELEMAN VVD KAN GEEN zeild geraakt, omdat de WD- raadsleden J. W. Roskam en L.Becu een EIGEN MAN NAAR wethoudersfunctie niet kunnen combi- VOOITIVJ CrUTITI?FM neren met hun dagelijks werk. Waar- V WKILIN O Vil U1V JmN schijnlïjk is, dat de heer F. A. de Jager de ZIER1KZEE - De stoelendans rond de WD-fractie (door het overlijden van lege wethouderszetel is begonnen. Wie wethouder Doeleman moet de fractie uit de bus zal komen, is 'aangevuld' worden) zal gaan verster- er als i op dit moment nog volstrekt onduide lijk. Het meest voor de hand zou liggen, dat de WD weer een wethouder levert. De vacante wethoudersfunctie is mers ontstaan door het overlijden ken. Hij is diverse malen getipt als de nieuwe wethouder. Maar, zo verklaarde de heer De Jager desgevraagd, hij heeft geen interesse voor een comfortabele wethouderszetel. Hij heeft het te druk (protestants-christelijke fractie) een kandidaat naar voren zal schuiven. De PCF heeft al een wethouder: C. bij de Vaate. Rest nog de eenmansfractie van de KVP Het KVP-raadslïd B. J. M. Leij- dekker heeft geen enkele ambitie om wethouder te worden. Door de proble men rond de vacante wethouderszetel is het vertrek van PCF-wethouder Bij de Vaate (hij zou op doktersadvies begin volgend jaar zijn functie opgeven) min der definitief geworden. De fracties van de confessionelen en van de WD zitten op het ogenblik aan een oplossing te sleutelen, waarover zij nog niets willen loslaten. Vanavond-donderdag-zullen de fracties weer met elkaar overleggen. De PvdA is tot nu toe helemaal buiten dat overleg gehouden. De WD is in een moeilijke positie ver- (ADVERTENTIE) Varoatf heden verschillende soorten o.a. suiker, jam appel rozijn VLISSINGEN - Een helm vol vis droeg gisteren een opgetogen groepje Vlissingse scholieren de redactieburelen van de PZC -binnen. Een cowboy spelletje op het Badstrand ivas op een totale verrassing uitgelopen: de jongelui stuitten midden in hun enthousiaste spel op een kanjer van een vis, zo'n 2 kilo zwaar. Het al overleden dier-naar later bleek een braam die doorgaans zijn domein heeft, in de Middellandse Zee - werd 'verpakt' in een gevechtshelm en op aanraden van een omstander werd een triomfantelijke mars richting PZC ingezet. Immers, zo'n niet alledaags verschijnsel aan de Zeeuwse stranden is altijd goed vooreen plaatje. Op de foto- van links ?iaar rechts - tonen Ronald Gillissen, Ronnie van Dommelen, Alex den Boer, Ronald Brasser en Hans Jongmans vol trots de 60 centimeter lange braam. Heeft u ook onze spaghetti speciaal al geproefd? Markt 21 - Middelburg - tel. 01180-13201 f99 VOORBEELD ONGELUKKIG GEKOZEN" VLISSINGEN - „Ik ben ervan over tuigd dat het onderzoek naar baar moederhalskanker ïn Zeeland uit stekend wordt uitgevoerd. Bij mijn kritiek op ongerichte periodieke onderzoeken, heb ik een verkeerd voorbeeld genomen en dat spijt me. Het zou me ook spijten als naar aan leiding van mijn opmerkingen vrouwen zouden besluiten niet aan het onderzoek deel te nemen." Dat verklaarde dr. J. Stumphius, be drijfsarts bij de Koninklijke Maat schappij 'De Schelde' woensdag, nadat hij een dag eerder in een inlei ding in Goes kritiek had geuit op de massa-onderzoeken en met name ook op het onderzoek dat gericht is op baarmoederhalskanker. De heer Stumphius: „Ik heb in het algemeen willen stellen dat discussie over de massa-ondereoekenzinvol is. Daarbij heb ik een verkeerd voor beeld gekozen. Waar het mij om gaat is, dat we onszelf moeten blijven dwingen tot een kritische benader ing van methodieken die bij massa- onderzoeken worden toegepast." Als voorbeelden geeft dr. Stumphius de onderzoeken die bij 'De Schelde' pe riodiek worden gedaan naar hart- en vaatziekten en naar longtumoren. Hij stelt dat het de vraag is of het zin heeft dergelijke onderzoeken te doen omdat in veel gevallen op het mo ment dat longtumoren gezien wor den medici weinig meer te bieden hebben aan behandelingsmetho den? „Als je dat weet is 't goed na te denken over de vraag of die onder zoeken moeten worden voortgezet en volgens welke methodieken", zegt hij. De opmerkingen van dr. Stumphius waren woensdag aanleiding tot scherpe reacties van verschillende zijden. De heer L. Gillissen, ambte naar voor volksgezondheid en mi lieuhygiëne in Middelburg consta teerde dat een aantal vrouwen na de publikatie over de inleiding van dr. Stumphius aarzelden nog deel te nemen aan het onderzoek, dat woensdag in Middelburg begon en dat vandaag- donderdag- en vrijdag wordt voortgezet. De heer Gillissen: ...Ik ben door een aantal vrouwen op gebeld, die ik er alsnog van heb kun nen overtuigen dat het goed is aan het onderzoek deel te nemen. Maar ik weet zeker dat een aantal vrouwen zonder meer heeft besloten niet mee te doen na de uitlatingen van dr. Stumphius. Ik vind het geen manier van uoen. Hij heeft ongemotiveerde opmerkingen gemaakt, .k hoop dat vrouwen die aan het on ierzoek wil den deelnemen dat ook nu toch zui len doen." Dokter A. P. Runsink, patholoog anatoom bij het streeklaboratorium in Middelburg stelt dat de discussie over de betrouwbaarheid van onder zoekingen naar baarmoederhals kanker al eerder is gevoerd en dat vaststaat dat een grote mate van be trouwbaarheid kan worden bereikt. „De uitlatingen van dr. Stumphius kunnen een nadelig effect hebben op het onderzoek dat deze week in Mid delburg fcordt uitgevoerd. Ervarin gen in bij voorbeeld de bollenstreek hebben uitgewezen dat een grote mate van nauwkeurigheid kan wor den bereikt. Dr. Stumphius heeft ten onrechte gesteld dat in veel gevallen vals-positieve bevindingen naar vo ren komen." Zorgvuldigheid Professor dr. G. P. Vooijs, patholoog anatoom aan de universiteit van Nijmegen en expert op het terrein van de onderzoeken naar baarmoe derhalskanker zei desgevraagd: „Als grote zorgvuldigheid wordt be tracht bij het afnemen van het mate riaal en bij het onderzoek daarvan door cytologische analisten, dan .is de accuratesse zeer hoog. Bij iedere vorm van onderzoek is sprake van enige fout-posïtieve o? "ïbut-nega- tieve uitkomsten, maar dat doet minder kwaad dan uitlatingen van niet ter zake deskundigen. De onder zoeken worden voorbeeldig uitge voerd. Uitlatingen als die van dr. Stumphius berusten op een kennis van de cytologische onderzoek van cellendïagnostïek, die al tien jaar verouderd is. Het baarmoeöerhals- kankeronderzoek biedt een gewel dige mogelijkheid om vrouwen tij dig te behandelen." Dr. Stumphius erkent bij nader in zien dat de gegevens, die ten gronds- lag lagen aan zijn opmerking dat veel vals-posTtïeve bevindingen naaf vo ren komen bij het baarmoederhals- kankeronderzoek, niet kloppen. „Het is absoluut niet mijn bedoeling geweest hier uitgevoerde onderzoe ken als minder waardevol te bestem pelen of te zeggen dat op het patho-, logisch-anatömisch laboratorium in Middelburg niet gedegen gewerkt zou worden. Zoals zij werken kan het onderzoek dë toets der kritiek" ruim doorstaan. Ik heb alleen de bedoe ling gehad naar voren te brengen dat de discussie over massaonderzoeken nietten einde is. In een aantal geval len, moeten vraagtekens gezet wor den. Ik heb daarvoor een hoogst on gelukkig voorbeeld gekozen." er dik in", dat zijn fractie opnieuw de wethouderszetel zal claimen. Hij wei gert echter te zeggen op welke manier de WD de problemen denkt op te los sen. „Er wordt overgeconfereerd. Maar er is nog geen definitieve beslissing ge nomen. Het is een teer punt, en daar willen we op dit moment nog geen pu blicaties over. Het is niet zo, dat we die zetel opgeven. Er kan een soort over bruggingsperiode komen. Ik kan ver der geen mededelingen doen. Hoe het verder gaat, dat zult u wel zien", aldus WD-er Roskam. De PCF heeft, zo verklaarde raadslid W. den Boer, ook nog geen efficieel stand punt ingenomen. „We zijn nog in onder handeling. We hebben ons wel een idee gevormd, maar daarover laten we naar buiten nog niets los. Donderdag hebben we een bespreking, en daar wil ik niet op vooruitlopen. U kunt zoveel vragen als u wilt, maar ik ben niet van plan om ook maai' enige uitlatingen te doen". De heer Den Boer zou, zo was overeenge komen, PCF-wethouder Bij de Vaate begin 1977 opvolgen. Maar het vertrek van de heer Bij de Vaate is door alle moeilijkheden ook op wat losse schroe ven komen te staan. Het enige commen taarvan deheer Den Boer: „Daarlaatik me ook niet over uit". Wethouder Bij de Vaate op de vraag of Wj van zijn eerder genomen beslissing om af te treden is teruggekomen: „Ikweethetnogniet.Ik zou het liefst vertrekken. Maar als het moeilijkheden zou opleveren, dan zul je zo'n standpunt misschien opnieuw moeten bekijken". Volgens de heer Bij de Vaate ishet onwaarschijnlijk dat een lid van de PCF de vacante wethouder- sbaan op zich neemt. „Datdoejenietzo gauw". Als de PCF beslag op de vrijge komen wethoudersfunctie legt, bete kent dit, dat alle twee de wethouder- sposten in het Zierikzeese college in handen van de confessionele raadsfrac tie komen. „Zoiets zou natuurlijk een aanfluiting zijn", vindt PvdA-raadslid H. Asma. De heer Asma heeft zo'n twee jaar in het college van b en w gezeten. In 1974 werd hij echter gewipt door de PCF, WD en KVP. Dat leidde destijds tot een plaat selijke politieke rel van groot formaat. De fractie van de PvdA staat niet te dringen om weer in het college te ko men. „Zij hebben op dit moment de ze delijke verplichting om een wethouder te leveren", zegt Asma. En PvdA- fractievoorzitter J. Groen: „Wij voelen er in eerste instantie niet voor. Wij vin den, dat de WD en PCF de eerst ver antwoordelijken zijn om de moeilijkhe den op te lossen". Als de WD en de PCF bij de PvdA zouden aankloppen methet verzoek een wethouder te leveren, dan zal de PvdA de heer Asma weer kandi daat stellen. Asma zegt in principe wel bereid te zijn om de heer Doeleman op te volgen. „Maar ais wij eventueel deze we- thouderspost weer gaan bezetten, dan zullen wij wel bepaalde voorwaarden stellen. We willen er dan wel verzekerd van zijn, dat er niet weer een affaire ont staat, zoals die van een paai'jaar gele den". WD-wethouder M. C. Doeleman. Maar met zijn zaak (de heer De Jager is eige- de VVD heeft geen geschikte kandida- naar van een juwelierszaak). „Er worden ten. wel meerpraatjes rondgestrooid", is zijn De PvdA-fractie zit niet bepaald te commentaar op de geruchten, dat hij springen (met de 'affaire-Asma' in het wethouder zal worden. achterhoofd) om weer een wethouder- szetel te bemannen. Het lijkt ook niet (JverorUgglTlg waarschijnlijk, dat de PCF Volgens WD-raadslid Roskam „zit het Commissie voor vuilstortplaatsen Z.-Vlaanderen TERNEUZEN - Een speciale commissie zal zich in de komende tijd buigen over de problematiek rond de vuilstortplaat sen in Zeeuwsch-Vlaanderen. De com missie, die onder voorzitterschap staat van het lid van gedeputeerde staten mr. J. P. Boersmaen die verder is samenges teld uit gemeentelijke vertegenwoordi gers en adviseurs van ambtelijke dien sten. zal twee aspecten rond de proble matiek bestuderen: hoe moet de ge meenschappelijke regeling voor de vuil stortplaatsen er uit zien en waar zou een centrale stortplaats moeten komen. De gemeenten hebben deze week met twee leden van het college van g.s. overleg gepleegd over de kwestie. Tijdens dat overleg werd besloten tot instelling van de commissie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2