Italië handhaafde Engeland verloor record: met 2-0 West-Duitsland nam revanchevoor finale van EK de amro bank in Chicago Bondsbestuur wilde Burgwal eigenlijk oneervol ontslaan Hooghoudt PZC/S Stuivertje wisselen in de hoofdklas DE WOLF EN DEN HAMER OP KOP IN SCHAAKKAMPIOENSCHAP K0RTSJN0J BEHAALDE ZEGE OP JAN TIMMAN VIJFTIEN JAAR IN EIGEN LAND ONGESLAGEN 15 DDR gelijk tegen Turkije ffV COMMISSIE KASTERMANS: BURGWAL SPEELDE SPELLETJE Van Doorn: nog geen oordeel over rapport Christiaanse DONDERDAG 18 NOVEMBER 1976 sport ROME (ANP) - Italië, sinds vijf tien jaar in eigen land niet ver slagen, heeft dat record in het volgepakte olympisch stadion van Rome, gehandhaafd. In de eerste van de twee 'sleutelwed strijden' uit groep 2 van de Eu ropese zone voor de voorronde van het wereldkampioenschap 1978 werd Engeland met 2-0 verslagen. Het gevecht om éen plaats voor Argentinië gaat in deze groep tussen Italië en En geland, Finland en Luxemburg zijn al vrijwel uitgeschakeld. Over een jaar, op 16 november 1977, ontmoeten Italië en Enge land elkaar weer, op Wembley. Voor 85.000 toeschouwers hebben de Italianen het Engelse krachtvoetbal eigenlijk vrij gemakkelijk weerstaan. De ploeg van Revie had schijnbaar een overwicht, zeker na de vrij evenwich tige eerste helft, maar dat kwam meer door de op zekerheid gerichte speel wijze van Italië, dan door verbluffend voetbal van de Engélsen. Het risicoloze spel van Italië leverde trouwens ook m aar weinig scoringskan sen op, maar de aanvallen van Italië wa ren gevaarlijker. Gedeeltelijk doordat de Juventus-kem (zeven man sterk) el kaar gemakkelijk kon vinden, deels ook doordat de Italianen wat handiger wa ren bij het nemen van vrije trappen. Dat tenslotte besliste het duel. waarin de Is- raëbsche arbiter Abraham Klem eigen lijk voortdurend metdefluitin de mond moest lopen om corrigerend op te tre den. De Engelsen, op een afschuwelijk fluitconcert onthaald toen zij het spe- lersveld betraden, deden de spelregels het opzichtigst geweld aan. Scheids rechter Klein moest dan ook twee En gelsen waarschuwen (McFarland en Channon) en slechts een Italiaan (Cuc- cureddu). Het doelpunt dat Italië de gelegenheid bood nog iets meer aandacht aan de verdediging te schenken, ontstond na een overtreding van Boy McFarland tegen Causio. een paar meter buiten het strafschopgebied. Causio speelde de bal naar Antognoni. die van zestien meter hard op doel vuurde. Ray Clemence.die het tot dat moment in het. Engelse doel erg rustig had gehad, was kansloos doordat de baan van de bal verbogen werd door Kevin Keegan. In de openingsfase van de strijd zoch ten despelersmeer elkaar dan de bal en het gevolg was een lange reeks botsin gen, zonder blessures overigens. McFarland ging in de tiende minuut het verst, toen hij Francesco Graziani onderuit haalde. De speler van Juven- tus wilde onmiddellijk revanche, maar scheidsrechter Klein plaatste zich tus sen beide spelers en voorkwam moei lijkheden. Vrij kort daama kreeg Engeland zijn enige redelijke kans uit de eerste speel- helft dank zij Mike Channon die Zoff met zijn kopbal tot een moeilijke red ding dwong. De mogelijkheden van Ita- Bnan Greeni 'zend in actie komen om de bal weg te koppen. Achter hem. Emlgn Hughes n en Mike Channon. hé waren tot de treffer van Antognoni nog kleiner geweest, want de twee spit- sen Graziani en Bettega erden vrij ge makkelijk afgestopt door de vijf man, die de Engelsen geregeld in de verdedi ging hadden. Na rust is Engeland meer op de aanval gaan spelen, maar het leverde slechts hoekschoppen op. Italië hield zijn laatr ste lijn gesloten en aarzelde niet over tredingen te maken om de voorsprong vast te houden. Slechts incidenteel doorbraken de Italianen het eenzijdige spelbeeld dat duidelijk de beperkmgen van het huidige Engelse voetbal aan toonde. Maar die Italiaanse tegenstoten waren wel gevaarlijk en dertien minuten voor het einde ontstond uit een snelle counter de tweede treffer. Van de lin kervleugel plaatste Benetti haarzuiver naarBettega, die Clemence meteenper- fecte kopbal voor de tweede keer ver sloeg. Na het tweede doelpunt probeerde Don Revie zijn aanval te versterken door Kevin Beattie op de linkervleugel in te zetten voor middenvelder Dave Cle ment. maar verder dan vier hoekschop pen in de laatste tien minuten kwam Engeland niet in dit duel dat kwalitatiel ver beneden de maat bleef Dé stand in eroep 2 is: Italië 2 2 0 0 4 6-1 Engeland 3 2 0 1 4 6-4 Finland 3 1 0 2 2 9-7 Luxemburg 2 0 0 2 0 2-11 BRIDGE VOOR PAREN IN ZEELAND ZUID HANNOVER - Vijf maanden heeft het Westduitse voetbalelftal en eigenlijk heel voetbalminnend West-Duitsland moeten wachten op revanche. Op 20 juni van dit jaar verloor de door suc cessen zo verwende ploeg van bonds coach Helmut Schön de finale van het toernooi om het kampioenschap van Europa. Tsjechoslowakije pakte de ti tel en bracht daarmee bij enkele West- duitsers misschien een klein beetje twijfel aan de superioriteit. Een klein bettje maar, want pech was toch zeker de hoofdoorzaak. Was het niet eerder Uli Hoeness. die zijn strafschop in de beslissende reeks miste, dan de tegen stander, die voor het verlies verant woordelijk was?. Pech of geen pech, woensdagmiddag in Hannover maakte West-Duitsland alles goed. De wereld kampioen versloeg de Europese kam pioen met 2-0 en 60.000 mensen zaten er bij te genieten. Natuurlijk geldt voor Tsjechoslowakije hetexcuus dat het met een jong team in het veld kwamen. Er waren slechts zes spelers, die er tijdens de finale in Bel grado ook bij waren. Het had echter geen negatieve invloed op de Duitse in spiratie. Vooral FranzBeckenbauer was zijn weinig geslaagde jubileum - in Bel grado speelde hij zijn 100e interland - nog niet vergeten. De libero en aanvoer der leidde de ploeg op grootse wijze. Na 17 minuten scoorde Flohe. Zijn treffer betekende tevens het duizendste doel punt in de geschiedenis van het West duitse voetbalelftal In de 33e minuut maakte Erich Beer 2-0. De Tsjechische trainer. Vaclav Jezek. wilde de jeugd van zijn elf niet als ver ontschuldiging aanvoeren voor het ma tige spel in de eerste helft. Over het op treden na rust was hij eontenter. maar Tsjechoslowalije slaagde er toch niet in de achterstand in te lopen. Daarvoor waren de Weslduitsers te goed op dreef (uitgezonderd Hoeness) en te gerouti neerd. Het betekende voor de ploeg van Jezek voor het eerst na een serie van 24 succesvolle wedstrijden een nederlaag. Er kunnen nog meer cijfertjes genoemd worden. Berti Vogts en Sepp Maier ver tegenwoordigden hun land voor de 75e keer. Beiden hadden zich echter onget wijfeld meer voorgesteld van dit gebeu ren. Vogts moest al na 21 minuten het veld verlaten met een blessure. Maier, die voor de 71e keer international was. maar ooit vier keer het doel bij de ama teurs verdedigde, was matig op dreef. In de tweede helft sloeg hij een voorzet van de Tsjechische uitblinker Masny tegen de lat. De daarop volgende kopbal van Dobias werd door Beckenbauer van de lijn gehaald, die daarmee een fout van zijn clubgenoot herstelde. TERNEUZEN - In de hoorriklas van de districtsparcncompetitie bridge in Zeeland Zuid hebben mevr. Biesbroeck en Blommaaert het paar Remery- Verhaegen weer naar de tweede plaats verwezen met een achterstand van 4,17%. In de laatste wedstrijd kunnen Meeusen-Risseeuw hun partij nog meegeblazen al moeten zij dan 6,95% goedmaken. In de eerste klas hebben v Hemert-de Heus met een uitzonderlijke score van 63.89 de tweede plaats overgenomen van Geene-de Jong, die nu als vierde zijn geplaatst. Uitslag hooidklas: 1 Meeusen-Risseeuw 119:2 Vergouwe-Sandrini 118: 3 eclitp. Hamelink 117: 4 mevr. Biesbroeck-Blommaert 115: 5 mevr. Neijnliuis-Koopmans 113. 6 mevr. v. d. Dries-Ysebaert 108; 7 Remery-Verhaegen 105 8 v. Dijk-mevr v d. Zande 104: 9 Arkenbout- Ouweneel 103: lOdms Drenth-Verstraeten78 Gemiddelde 108. Eerste klas: 1 v. Hemert-Stam 138. 2 echtp Lichtenveld 135: 3 dms Risseeuw-Risseeuw 129; 4 Geene-de Jong 113, 5 eclitp. Aronson 109; 6 Bar-v d. Jagt 102; 7 mevr. Rosseel-v d Plas 101; 8 mevr. v d, Linde-v Langeveld 100; 9 echtp. v. Poel 89: 10 dms. Fieters- Risseeuw 64. Gemiddelde 108, Stand na 5 ronden in procenten. 1 mevr. Biesbroeck-Bllmmaaert 266,21; 2 Remery- DRESDEN - Oost-Duitsland en Turkije hebben woensdag in Dresden gelijk ge speeld in een duel uit groep 3 van de voorronde voor het wereldkampioen schap. De eindstand van 1-1 was al bij rust be reikt Kotte voor Oost-Duitsland en Cemil scoorden, beiden uil een straf schop. Er waren 18.000 toeschouwers. De stand in groep 3 is. Turkije 2 3. Oost-Duitsland 11Oostenrijk 0 0. Malta 1 0. Verhaegen 262,04: 3 Meeusen-Risseeuw 259.26: 4 echtp. Hamelink 253,79; 5 Vergouwe-Sandrini 257.41. 6 mevr. v. d. Dries-Ysebaerl 256.48: 7 Arkenbout- Ouweneel 250,00; 8 echtp v. Dijk 241.21: 9 mevr. Neijenhuis-Koopmans 227.77; 10 dms. Drenth-Verstraeten 220.83. Eerste klas (na wijziging score spel 6 van vierde ronde): 1 dms. Risseeuw-Risseeuw 277.77: 2 v. Hemert-de Heus 274,08. 3 echtp. Lichtenveld 274 00.4 Geene-de Jong 269.44; 5 Bar-v.d. Jagt 252,32; 6 mevr. Rosseel-v .d. Plas 247.69: 7 echtp. Aronson 246.76; 8 mevr. v. d. Linde-v. Langeveld 232.88: 9 dms. Pieters- Risseeuw 213.42; 10 echtp. v. d. Poel 210.64. De zesde en laatste zitting wordt aanstaande zaterdag 20 november gespeeld In Den Dul- laert te Hulst. Aanvang 19.30 uur. ADVERTENTIE} Klopt.Dank zij onze belangen in de Londense European Banking Company Ltd., die daar een vestiging heeft. Adres: 115, South LaSalle Street. Nadere informatie: Amro kantoren of telefoon: 020-283684. VLISS1NGEN - Er begint enige teke ning te komen in de competitie om het schaakkampioenschap van Zeeland ioren. In de hoofdklas staat na juniorenvoetbal WINST HOCKEYERS LAHORE (ANP) - Hel Nederlands hoc- keyelftal heeil ook zijn tweede wedstrijd van het Quaid-E-Azam toernooi in Pa kistan gewonnen. Woensdag werd de B-ploeg van Pakistan verslagen met 2-1 (1-0). De ploeg van bondscoach Wim van Heumen heeft zich door dit resultaat geplaatst voor de halve eindstrijd. Van daag (donderdagi moet de ontmoeting tussen Nedreland en West-Duitsland beslissen over de eerste en tweede plaats in de groep. BONDSVERGADERING WEEK UITGESTELD UTRECHT - Het bondsbestuur van de KNVB heeft op verzoek van het sectie- bestuur betaald voetbal besloten de bondsvergaderingen uit te stellen van zaterdag 11 tot zaterdag 18 december. Volgens de reglementen moeten de sec- tiebesturen namelijk vier weken voorde bonds vergadering gekozen ïjn. Aange zien het sectiebestuur betaald voetbal eerst op vrijdag 19 november wordt ge kozen. zou het reglementaire problemen kunnen opleveren, als de bondsverga dering. zoals aanvankelijk vastgesteld, op 11 december zou worden gehouden. MIDDELBURG - De uitslagen van de junio- edstrijden. die afgelopen weekeinde wel gespeeld werden, luiden; Juniorencompctitic: Groep BI; Duiveland BI Bruse Boys BI 13-1. Groep B3: Nleuwland BI - Vlissingen B2 0-1 Groep B5: Rillandia BI - Krabbendïjke BI 8-2; Kapelle BI - Wemeldlnge BI 5-3. Groep B6: Kwadendamme BI - Heinkens- zand BI 1-0; Lewed. Boys BI - SSV BI 3-1. Cortgene BI - Wissenkerke BI 8-1: Borssele BI - Colpl. Bovs BI 2-0. G Groep B9; Koewacht BI - Terhole BI 1-0. Groep B10: AZW BI - Vogelwaarde BI 3-1 Overige wedstrijden afgelast. Groep C6: SVD Cl - Lewed. Boys Cl 2-1; Groep C8: Kapelle C2 - SSV Cl 0-1, Groep C12: AZW C2 - IJzendijke C2 1-8. Overige wedstrijden afgelast. Groep B7 Wolfaartsdijk BI Bevelanders BI Goes B2 's-H.-Arendsk. B! Waarde BI Kloetingc B2 Wemeldinge B2 Groep B8 BreskensBl Philippine BI Oostburg BI Schoonöijke BI Sluis BI Aardenburg BI IJzendijke BI Cadzand B1 Biervliet BI Breskens B2 Groep B9 Koewacht BI HW B2 Terneuzen B2 Com Bovs BI Terhole BI Zaamslag Bl Hulsterloo Bl 0 14 39- 3 1 11 42- 7 2- 8 22- 7 4 5 13-18 6 0 0 6 0 5 1 1 11 30- 4 5 1 0 11 22- 3 5 1 0 11 22- 4 3 2 2 8 14-11 3 0 3 6 12- 5 2 14 5 13-20 2 0 4 4 8-22 1 0 3 2 5-22 1 0 5 2 6-23 0 0 5 0 1-19 5 1 0 11 10- 2 2 3 0 7 7-3 3 0 2 6 6-4 vier ronden Kees de Wolf uit Middel burg op kop dank zij meer weerstand- spunten dan Adri den Hamer uit Sas van Geilt. Met een half matchpuntje minder volgen daarop direct Simon Sanders uit Middelburg en Jim van de Vreede uit Sas van Gent. In de eerste klas staan Ard Kögeler uit Middelburg en Wim van Gent uit We meldinge in matchpunten gelijk. Van Geent heeft echter een weerstandspunt minder zodat hij op dit moment tweede staat. De volledige stand: HOOFDKLAS: 1 C. de Wolf 3,5; 2 A. den Ha mer 3,5; 3 S. Sanders 3:4 J. van de Vreede 3; 5 A. Mabelus 2,5; 6 C. Provoosst 2,5; 7 A. Jonk heer 2,5: 8 M Wise 2,5 en P. Rotte 2.5en C. Overweel 2.5; 11 M. Westerweele 2; 12 J. Tho- lenaar2,13 J. Louws2; 14 M. den Hollander2. W. Geertse 2 en H van de Graaf 2: 17 C van Bommel2.13 A van der Weel 2: ISJ.deBaare 1.5. L. Jongepeir 1.5; 20 H. de Ridder 1.5 en H. Keijmel 1.5:23 J. de Decker 1.5:24 J. Hanssens 125 J. Zwarts 1: 26 J. de Lange 1. 27 M. van Eekhout 1: 28 T. yan Gemert 0.5. EERSTE KLAS: 1 A Kógeler 3.5: 2 W. van Gent3.5,3 J. Maljaars2.5; 4 W. Vleeskens2,5; 5 H. Dolk2.5. J. Bosch 2,5 en H. Oosterhout2.5: 8 E. Pallada 2,5; 9 S. van der Heijden 2,5 en D Blom2,5.11V. Droogers2,5; 12H.Tjoonk2.13 C. Schout 1,5; 14 W. Burger 1,5 en Joh. Boone I,5 en P. van der Velden 1.5; 17T. Post 1; 18 B. N'iezgoda 0.5.19 H. Smit Roeters 0.5; 20 C. Vos 0.5. De indeling voor de volgende ronde die zaterdag 27 november in Bruinisse zal worden gespeeld geeft de volgende par tijen te zien: HOOFDKLAS: S. Sanders - A. den Hamer; C. de Wolf - J. van de Vreede. 20-10 C. Overweel - A. Mabelus, M Wisse - C. Provoost, A Jonk heer - P Rotte: C- van Bommell - M. Wester weele; W. Geertse - J. Thoenaar; A. van dei Weel - J. Louws: M. den Hollander - H. van de Graaf: L Jongepier- H. Keijmel: J. de Decker - H. de Ridder M. van Eekhouc - J. de Baare: J. de Lange - J. Zwarts; T. van Gemert - J. Hans- EERSTE KLAS: A Kógeler - W. van Gent; W. Vleeskens - V. Droogers; H. Doll? - D. Blom; E. Pallada-J. Bosch; H. Oosterhout-S. van der Heijden: J. Maljaars- P. van der Velden: Joh- Boone - H Tjoonk: C. Schout - W. Burgen H. Smit Roeters - T. Post; C. Vos - B. Niezgoda. i ADVERTENTIE: In ons landje zitten dage lijks gemiddeld 4 miljoen voertuigen op de weg. Om je nou zo snel en veilig moge lijk te verplaatsen zijn 4 bewegingen toegestaan. Vooruit.achteruit, rechts al, links af. Voer je die zelfverzekerd uit en maak je tijdig duidelijk wal je wilt, dan zijn wij 'n stuk verder. En u ook. De politie. Sollicitatieprocedure algemeen directeur KNVB op gang ZEIST - De KNVB IieeR een adviesbu reau ingeschakeld voor de benoeming van een algemeen directeur.van de KNVB. Zodra deze top-functïonarïs is aangesteld zullen, in overleg met hem, drie adjunct-directeuren worden aan getrokken, te weten voor het betaalde voetbal, het amateurvoetbal, alsmede het sportcentrum/technische zaken. Voorts zal worden overgegaan tot de aanstelling van een tweede bondsarts. Een tweede fysio-therapeut is al in dienst getreden. De accountantsdienst van de bond zal verder worden uitge breid. Teneinde de in-en externe com municatie te verbeteren heeft het bondsbestuur het initiatief genomen to t het uitgeven van een nieuw voetbal blad. LEEUWARDEN - De derde partij van de match Kortsjnoj - Timman is na 40 zette gewonnen door Kortsjnoj, die hierdoor nu met 2-1 voorstaat. Het was een Franse partij en dat betekende een principieel theoretisch gevecht. Frans is de lievelingsopening van Kortsjnoj, de opening waar hij ook in zijn match tegen Karpov volledig op steunde. Dat Timman Kortsjnoj opzocht op zijn favoriete terrein, is een teken van zelf vertrouwen. waar hij deze keer echter niet voor werd beloond. Kortsjnoj bracht op de tiende zet met zwart een belangrijk openingsnieuwtjë dat hem na een paar zetten een volkomen bevre digende stelling opleverde. Timman zag dit echter niet in. Hjj dacht aanzienlijk voordeel te hebben en zijn onjuiste beoorddling van deze stelling bracht hem tot een inconsequente manier van spelen. In een eindspel met veel stukken ging hij een remise-afwikkeling uit de weg. Dit was nog niet zo erg geweest als hij op de gevolgde weg was doorgegaan en actief verder was blijven spelen. Een set later wikkelde hij echter wel af. En nu op een moment dat dit tot een over weldigende stelling van Kortsjnoj leid de. Alle stukken van Kortsjnoj kwam ZEIST - Het bondsbestuur van de KNVB heeft lange tijd overwogen om secretaris-penningmeester Henk Burgwal oneervol te ontslaan. Uitein delijk is van dat voornemen afgezien, omdat de raadsman van het bondsbes tuur een dergelijke procedure heeft ontraden en omdat bij het bondsbes tuur een grote aarzeling bestond het bijna 25-jarig dienstverband van Burgwal op die manier te verbreken. Daarom werd door het bondsbestuur unaniem besloten Burgwal eervol ont slag te verlenen, hetgeen gepaard ging met een afkoopsom van 815.000 gulden. Dit staat te lezen in de brief, die het bondsbestuur heeft opgesteld naar aan leiding van het rapport van de commissie- Kastermans. Die commissie werd in juni van dit jaar door het bonds bestuur in het levën geroepen en be stond uit de bestuursleden Kastermans, Remmers. Kernkamp en Zwikstra. De aanleiding voor het onderzoek waren de vele vraagtekens rond het uitlekken van het ontslag van bondscoach Knobel tij dens de Europese kampioenschappen m Joegoslavië De commissie heeft- na een uitvoerig on derzoek geconcludeerd: 1. Dat Burgwal steun heeft gezocht bij zijn medewer kers om zich te kunnen beklagen over onrust onder zijn medewerkers: 2. Dat Burgwal zijn geheimhoudings plicht heeft geschonden met betrekking tot. het ontslag van George Knobel: 3. Dat er op het bondsbureau een on houdbare situatie was ontstaan in de re latie tussen Burgwal en een aantal me dewerkers: 4. Dat Burgwal nauwelijks heeft mee gewerkt aan de zelfstandigheid van de secties betaald voetbal en amateur voetbal, waardoor moeilijkheden ont stonden, 5. Dat de verhoudingen met de afdelin gen betaald voetbal en voorlichting volkomen scheef waren gegroeid. 6. Dat Burgwal onvoldoende medewer king heeft verleend bij het op gang brengen van externe onderzoeken. Geen verandering Volgens het bondsbestuur ontstonden de eerste moeilijkheden met de secretaris-penningmeester na de aan vaarding van het rapport Zelfstandig heid 1. Daardoor kregen de secties be taald voetbal en amateurvoetbal ieder een eigen financiële zelfstandigheid. Burgwal heeft zich altijd tegenstander die zelfstandigheid getoond. Na de aanvaarding van het rapport riep hij dan ook uit: „In de praktijk verandert er niets". Over de houding van Burgwal zijn in het najaar van 1975 verschillende ge sprekken gevoerd door het dagelijks bestuur en de secretaris- penningmeester. Toen bleek dat die ge sprekken geen positieve uitwerking hadden, heeft het bondsbestuur beslo ten Burgwal in de toekomst in ieder geval niet tot directeur van de KNVB te' benoemen. Het bestuursstandpunt werd ondersteund door de uitkomsten van hel onderzoek van het organisatie bureau. Het bondsbestuur heeft toen overwo gen Burgwal of eervol ontslag te verle nen f hem in een andere functie te handhaven. Gezien de financiële offers die bij een ontslag zouden moeten wor den gedaan, werd besloten Burgwal te handhaven. De grootste moeilijkheden met Burg wal ontstonden bij de ontslagaanvrage van bondscoach Knobel. De oefenmees- ter was in 1975 eigenlijk tegen zijn zin in benoemd tot technisch directeur. Hoewel Knobel die functie in wezen niet ambieerde (hij was liever alleen bondscoach), heeft hij die toch geac cepteerd. Op 2 juni van dit jaar ont stond er een verschil van mening tus sen het bondsbestuur en Knobel. Kno bel wilde Van Zanten als begeleider meenemen naar de Europese kam pioenschappen in Joegoslavië, maar het bondsbestuur was daar tegen. Knobel beklaagde zich de volgende dag bij Burgwal, omdat hij meende dat zijn bevoegdheden waren aangetast. Burgwal steunde hem hierin en greep hiermee de gelegenheid aan om het bondsbestuur nu eens duidelijk te ma ken. dat hij het niet met het gevoerde beleid eens was. Op 8 juni riep Burgwal een aantal bondsfunctionarïssen hij een om over het beleid van het bestuur te praten. In die bijeenkomst vielen woorden van de strekking „onaan vaardbaar beleid". Het merendeel van de functionarissen distantieerde zich echter van die opmerkingen. Spelletje Op 11 juni diende Knobel zijn ontsla gaanvrage in. Dat werd door het be stuur aanvaard en men overwoog Burgwal tot technisch directeur te be noemen. Het bestuur zag daar echter weer van af, toen de commissie- Kastermans tot de overtuiging kwam dat er door Burgwal een spelletje was gespeeld en dat de ontslagaanvrage van Knobel door Burgwal was ge bruikt om het bestuur onder druk te zetten. In hoeverre de rol van Burgwal van invloed is geweest op het besluit van Knobel zijn ontslag aan te bieden is niet helemaal duidelijk. Het ontslag van Knobel zou tot na de Europese kampioenschappen geheim worden gehouden. Hoewel het niet vast staat hoe en door wie als eerste in Joe goslavië de ontslagaanvrage is uitge lekt. is het in ieder geval wel zeker dat Burgwal zijn geheimhoudingsplicht heeft geschonden. Toen een journalist tegen Burgwal de opmerking maakte „Vertel maar over Knobel, want ik weet alles" heeft de secretaris penningmeester volledig openheid van zaken gegeven. Het bondsbestuur betreurt, dat de fi nanciële commissie niet om advies is gevraagd. „Wij zijn er ten onrechte van uitgegaan, dat wij zelf bevoegd waren een aangelegenheid als deze af te wikke len", aldus de brief van het bondsbes tuur. „Wij hebben over het hoofd gezien, dat voor beslissingen met financiële consequenties advies van de financiële commissie dient te worden gevraagd". tot maximale ontplooiing en Timman, die geen enkele kans meer had om tot actief tegenspel te komen, kon niet ver hinderen dateen vrij-pion van Kortsjnoj promoveerde. Wit: J. H. Timman; zwart: V. Kortsjnoj. 1. e2-c-4 c-7-é6 2. d2-d4 U7-ilS 3. Pbl-c3 Lf8-b4 4. e4-e5 c7-c5 5. a2-a3 Lb4 x c3r 6. b2 x c3 PgS-e7 7. a3-a4 'Pb8-c6 8. Pgl-f3 Dd8-a5 9. Lcl-d2 Lc8-d7 10. Lfl-e2 fM6 11. c3-c4 Da5-c712. c4 x d5 Pe7 x d513. c2-c4 Pd5-e714. eö x f6 g7 x 1615.04 x c5 0-0-016 Ld2-c3 e6-e5 17. Ddl-d6 Pe7-S 18 Dd6xc7- Kc8xc7 19.0-0 PS-d4 20. PSxd4 Pc6xd4 21 Le2-dl Kc7-c6 22. Lc3xri4 e5xd4 23. Ldl-Qt Kc6xc5 24. Lf3xb7 Ld7-5 25. Lb7-f3 Th8-e8 26. Tal-a2 Td8-bS27.Ta2-d2Tb8!bl28.g2-e4Te8-el 29. Tflxel TblxeU 30. Kg!-g2 LS-e4 31. LGxe4 Telxe4 32. Kg2-STe4-e5 33. h2-h4 Kc5xc4 34 Td2-c2* Kc4-b3 35. Tc2-c7 d4-d3 36. Tc7xb7 d4-d3 36.Tc7xh7Te5-d537.Th7-b7t (Kb3-c2 38. Tb7-c7'>' Kc2-bl 39. Tc7-b7t Kbl-al 40. Tb7-b5 Td5-d8. Wit geeft het op. DEN HAAG (ANP) - Minister Van Doorn van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk heeft zich nog geen oordeel gevormd over het rapport Christiaanse. De beleidsman schrijft dit woensdag in een brief aan de vaste kamercommissie voor crm. Van Doom kwam op 1 november in het bezit van het rapport en zal op korte termijn contact opnemen met de stich ting nationale sporttotalisator, de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten, de Koninklijke Nederlandse Voetbal bond, de Vereniging van Contractspe lers en de Vereniging van voetbal oe- fenmeester in Nederland. Het is het slot van een brief, waarin Van Doom antwoordt op vragen, die hem zijn gesteld tijdens de behandeling van de nota sportbeleid in de vaste kamer commissie. De brief bestaat uit drie de len. (ADVERTENTIE) i ij v ir-W/ ,(A

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15