Staat wil deelnemen in gaswinning op Noordzee Kort-kampeerder krijgt minder ruimte Sint? Geef 'n mooi cadeau. AgfaPocket. Agfa Pocket, de rits, rats... klik camera. Afdoende bestrijding luchtverontreiniging levert 2,5 miljard op OUDERBIJDRAGE ƒ360 VOOR KIND IN DAGVERBLIJF NIPO: HELFT BEVOLKING IS VOOR EUTHANASIE Ongenode miss op schoonheidswedstrijd Docent met verlof na aanbieden van hasj aan leerlingen DONDERDAG 18 NOVEMBER 1976 O VEREENSTEMMING MET AMERIKANEN HEERLEN (ANP) - De Neder landse staat is bereid ruim 400 miljoen gulden te betalen aan de Amerikaanse maatschappij Placid International ltd. om te mogen deelnemen in de winning van aardgas uit de Noordzee. IOn de onderhandelingen met Placid, op verzoek van minister Lubbers ge voerd door de Staatsmijnen D.S.M., is overeenstemming bereikt over een staatsbelang van 40 procent. Placid International, gevestigd in Dal las (Texas), schijnt op het Nederlandse deel van het continentale plat hoeveel heden aardgas te hebben opgespoord. Dit gebeurde kort nadat haar een op sporingsvergunning voor olie of aardgas was uitgereikt. Aanvankelijk nam de regering het be- Veerlieden Kaageiland verdacht van fraude ALKEMADE (ANP) - De gemeente Al kemade heeft de acht veerlieden die de pont van de Ringdijk naar het Kaagei- land bedienen, geschorst omdat ze mo gelijk frauduleuze handelingen hebben gepleegd. De rijkspolitie verhoort de functionarissen. Eén en ander heeft de burgemeester van Alkemade, drs. P. J. Bolten medegedeeld. Hij wees er daar bij op. dat al epige jaren het gerucht de ronde deed dat de veer lieden fraudeerden bij het afdïagen van de veergelden. Het pontje blijft ovengens in de vaart. Ambtenaren van rijkswaterstaat en de provinciale waterstaten van Zuid- Holland en Noord-Holland houden voorlopig de vaart er in. sluit geen gebruik te maken van haar recht op deelname in de winningsver gunning van Placid omdat de daaraan verbonden hoge kosten geen hoge ren dementen deden verwachten. Maar na dat de aardgasprijs de laatste tijd flink ,55 was gestegen, besloot minister Lubbers alsnog te proberen met Placid in zee te gaan. Uit Haagse politieke kringen is verno men dat de minister van economische zaken optimistisch is over de baten die de staat van deze transactie overhoudt. Als het bedrag van ruim 400 miljoen zo rond 1980 zal zijn afbetaald, zal de deel neming vruchten gaan afwerpen. Zelfs wordt er rekening mee gehouden dat dit enkele jaren eerder het geval kan zijn. Bovendien wijst men erop dat de staat van de te betalen 400 miljoen nog ruim 100 miljoen gulden terug ontvangt aan vemnootschapsbelasting. Regering geeft f 100.000 aan Rechtshulp Chili DEN HAAG (ANP) - Minister Pronk (ontwikkelingssamenwerking) heeft besloten een bedrag van 100.00 gulden beschikbaar te stellen voor de Stich ting Rechtshulp Chili. Deze Nederlandse stichting stelt weten schappelijke rapporten over de rechts situatie in Chili met betrekking tot de polieieke gevangenen op. De Neder- kwam als nu de keuringsdienst, worden landse steun is bedoeld voor het verta- „Gewassen uit Broekpolder: te hoge concentratie aan zware metalen uit de Broekpolder in Vlaardingen ver tonen een zodanige concentratie aan zware metalen, dat zij niet verkocht zouden mogen worden. Tot deze con clusie komt het ministerie van volks gezondheid op basis van een rapport van de keuringsdienst van waren te Rotterdam. De polder is de afgelopen vijftien jaar opgehoogd met - naar nu is gebleken - stc-rk verontreinigd slib uit de havens van Rotterdam. Hoewel het Instituut voor Bodem vruchtbaarheid al een aantal maanden geleden, op verzoek van Vlaardingen. tot ongeveer dezelfde bevindingen de landbouwprodukten uit de Broek polder nog altijd - via de veiling - voor consumptie doeleinden verkocht, aldus een woordvoerder van de gemeente Vlaardingen. De regionale inspecteur van 'volksgezondheid' heeft er nu bij 'landbouw' op aangedrongen zo snel mogelijk een dergelijke maatregel te treffen. Zo deelde een woordvoerder mee. Op het ministerie van landbouw len en publiceren van deze rapporten en voor een fonds waaruit financiële steun wordt gegeven voor rechtsbijstand aan politieke gevangenen. Het ministerie van buitenlandse zaken heeft dit mee- Het WD-kamerlid Waalkens wil van minister Pronk (ontwikkelingssamen werking) weten waarom een gift is toe gezegd aan de Nederlandse Stichting kon men nog nietzeggenof een dergelijk Rechtshulp Chili voor de financiering 'zeer ongebruikelijk' besluit overwogen. rordt Bijna 1800 personen ondervraagd DEN HAAG - De helft van de Neder landse bevolking blijkt voor euthana sie te zijn. Dit blijkt uit een onderzoek van het NIPO in opdracht van de Ne derlandse Vereniging voor Vrijwillige Euthanasie. Iets meer dan de helft van de 1777 ondervraagden meent dat pa tiënten en verkeersslachtoffers die vrijwel zeker niet meer bij bewustzijn komen, niet zo lang mogelijk in leven gehouden moeten worden, en dc helft van de ondervraagden zegt ditzelfde van ongeneeslijk zieken die heel veel pijn lijden. Voor actieve euthanasie heeft 28 pro cent veel en 46 procent enig begrip, en voor passieve euthanasie heeft 28 pro cent, veel en 43 procent enig begrip. Van alle ondervraagden zegt 44 procent ze ker of waarschijnlijk voor zichzelf eu thanasie te zullen verzoeken als hij on geneeslijk ziek zou zijn en erg onder zijn toestand zou lijden. Twee van elke drie ondervraagden meent, dat euthanasie in alle situaties waarin een arts be schikbaar of bereikbaar is, uitsluitend door de arts mag worden toegepast. Uit het onderzoek van het NIPO blijkt tevens, dat mannen iets positiever tegenover euthanasie staan dan vrou wen. Een en zestig procent van de on dervraagden blijkt voor legalisatie van euthanasie te zijn. Voorts blijkt dat 81 procent van de onkerkelijken, 57 pro cent van de rooms-katholieken, 55 pro cent van de Nederlands hervormden en 31 procent, van de gereformeerden voor legalisatie is. an wetenschappelijke rapporten i politieke gevangenen in dat land. Hij vraagt hoe deze gift van 100.000.- te rijmen is met de berichten dat de Chi leense regering alle politieke gevangen (op -18 na) zal vrijlaten. Het tweede kamer-lid Waltmans (PPR) meent, dat het voorlichtingsbureau van de Europese Gemeenschappen in Zuid-Amerika vanuit Santiago (Chili) naar een ander Zuid-Amerikaans land verplaatst moet worden. Dit blijkt uit woensdag aan minister Van der Stoel van buitenlandse zaken gestelde schrif telijke vragen. Bij een schietpartij op een plein in Milaan heeft de politie woensdag een ontsnapte gevangene gedood en een ander zwaar gewond, terwijl aan de kant van de politie één dode viel Het gevecht ontstond toen vier mannen die door een politie-auto werden achtervolgd, uit hun voertuig sprongen en begonnen te schieten b(j een boerderijbrand aan de Kromme Steeg in Ederveen zijn in de nacht van dinsdag op woensdag een vrouw en haar dochtertje gewond ge raakt. Twee koeien kwamen om door verstikking, de boerderij brandde ge heel af. LONDEN - Terwijl nog meer kandi daten voor de titel miss wereld drei gen af te vallen, vecht een ongenode kandidate, miss Rhodesiê, voor een plaatsje in de competitie van van daag; donderdag. De 22-ajrige Jane Bird arriveerde woensdagmorgen uit Salisbury in Londen om „mijn recht op te eisen om met de andere 65 mee te doen." Maar iemand van Mec ca. de organisatie die de miss- wereldverkiezingen organiseert, zei dat Jane Bird, 'absoluut geen schijn van kans' had vandaag mee te doen. Iniddels hebben zich miss Sn Lanka, de 17-jarige studente Tamara Niam en miss Seychellen, de 20-jarige bankbediende Lynn Gobtne, van de verkiezingen teruggetrokken. Orga nisatrice mevrouw Julia Morley zei dat beiden door hun regeringen wa ren teruggeroepen. INSTITUUT VOOR MILIEUTECHNIEK: DEN HAAG - Een afdoende bestrijding van de luchtverontreiniging zou ons land 2,5 miljard gulden kunnen opleve ren. Dat is het bedrag dat bij het weg nemen van die luchtverontreiniging wordt bespaard op de gezondheidszorg (1 miljard) en door het afnemen van materiële schade aan het milieu (1.5 miljard). Dat blijkt uit een nog niet ge publiceerd onderzoek van het Instituut voor Milieutechniek van de Vrije Uni versiteit in Amsterdam. De kosten van de bestrijding van die luchtverontreiniging worden geschat op minder dan 2.5 miljard. Er zou dus een batig saldo kunnen ontstaan. De kostenbeperking in de gezondheidszorg zou vooral kunnen worden gevonden in van de luchtverontreiniging. Waterver ontreiniging en geluidhinder zijn niet onderzocht. Wel bestaat er een CBS- rapport over de schade door het veel te hoge zoutgehalte in de Rijn. Volgens een medewerker van het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne zou het bestrijden van dit hoge zoutgehalte «afkomstig van de Franse kalimijnen) 65 miljoen gulden opleveren. Mgr. Gijsen achter eis ontslag gehuwde priester-docenten ROERMOND - Het bisdom Roermond het teruglopen van het ziekteverzuim heeft een communique uitgegeven, door het afnemen van aandoeningen waarin mgr. dr. J. M. Gijsen verklaart aan de ademhalingsorganen, waardoor zjch met nadruk te distantiëren van be weer lagere ziekenhuiskosten nodig zijn, alsmede minder geld voor de be strijding van deze ziekten. Men heeft al leen de baten berekend in de directe ge zondheidszorg. niet wat de eventuele immateriële baten (een betere gezond heid is immers niet in geld uit te druk- 'ken) zijn In materiële zin kan een afdoende be strijding van de luchtverontreiniging fi nanciële voordelen opleveren door de beperking van schade aan gewassen of Mgr. Gijsen zegt in zijn verklaring dat voorwerpen en een verhoging van het hij in mei 1974 ook al geheel achter een woongenot (stankhinder). Dit voordeel brief van kardinaal Garonne stond, toen richten volgens welke de Nederlandse bisschoppen de eis tot ontslag van ge huwde priester-docenten aan de katho lieke theologische faculteiten en hoge scholen afwijzen. Mgr. Gijsen staat vol ledig achter deze eis die - naar hij mee deelt - op 23 oktober door de kardina len Garonne en Seper aan ieder van de Nederlandsche bisschoppen afzonder lijk is gesteld. wordt geraamd op anderhalf miljard gulden. Deze cijfers berusten op een onderzoek dat is gedaan in 1970. Bij een stijging van het energiegebruik in de komende jaren is een toeneming van de schade mogelijk. Het onderzoek heeft zich al leen beziggehouden met baten en lasten deze de opleiding aan de HTP-Heerlen „geenszins bevredigend" vond; juist daarom richtte hij toen in Rolduc een eigen seminarie in. Mgr. Gijsen zegt van de berichten over de afwijzing van de Vaticaanse eis door de Nederlandse bis schoppen „met verwondering" kennis te hebben genomen. LEIDINGBREUK WAS OORZAAK DSM-RAMP DEN HAAG - Een breuk in een der lei dingen is de oorzaak geweest van de gaswolkexplosie in Naftakraker II bij DSM in Beek (Zuid-Limburg). Dit staat in het rapport dat door het ministerie van sociale zaken is uitgebracht. De explosie deed zich vorig jaar november voor en kostte 14 mensen het leven. In het tweedelige rapport over de ramp wordt uitvoerig ingegaan op de oorzaak. Bij het onderzoek zijn enige breuken in pijpen gevonden. Een daarvan moet de fatale breuk zijn. waardoor een mengsel van ca. 5500 kg aan gassen (propaan, propeen, butaan en butadieën) kon ont snappen. Dit gasmengsel vormde met lucht een explosieve gaswolk. Deze is Nieuwe regeling crm: DEN HAAG - Met ingang van 1 januari 1977 gaan ouders die maandelijks een inkomen hebben van meer dan 2000 gulden netto, een bedrag van 360 gul den per maand betalen voor de onder brenging van hun kind in een kinder dagverblijf. Dit blijkt uit een rijksbijd rageregeling die staatssecretaris Meijer van CRM binnenkort onderte kent en die in de plaats komt van een interim-subsidieregeling van augustus van dit jaar. De nieuwe regeling houdt in dat het mi- aan een der kraakfomuizen ontstoken, nisterie van CRM via de gemeenten 6 waardoor een explosieve verbranding, tot 70 procent van de totale kosten van ontstond. De Naftakraker II werd bijna exploitatie van de kinderdagverblijven geheel vernield: een groot deel van het voor zijn rekening neemt. De rest moet nabijliggende tankpark brandde uit. worden aangevuld door ouderbiidra- EXPERIMENT TIJDENS DE LES ENSCHEDE - De leiding van de openbare scholengemeenschap Zuid in Enschede zal donderdaga vond een gesprek hebben met de ou ders van de leerlingen van de vijfde klas atheneum naar aanleiding van het feit dat vorige week vrijdag tij dens een les maatschappijleer op in itiatief van de docent door leerlin gen met drugs is „geëxperimen teerd". In de les die handelde over drugs heeft de docent de leerlingen hasj aangeboden. Twee jongens van de vijfde klas atheneum hebben een sigaret met hasj gerookt. De docent maatschappijleer is deze week met ziekteverlof gestuurd. Een ongeoorloofde, maar vooral trieste zaak noemde drs. H. van der Walle. rector van de scholengemeenschap Zuid, het gebeuren. Hij is ervan over tuigd dat de docent maatschappij leer zich tijdens de les niet bewust is geweest van wat hij precies deed. De man moet in een "labiele toestand" hebben verkeerd en de consequen ties van zijn daad niet hebben over zien. zo zegt hij. Tijdens de les maatschappijleer werd gesproken over de nieuwe wet op het in bezit hebben van verdovende middelen. De docent heeft daarbij met de leerlingen besproken of het relevant was in het kader van deze wet met drugs te experimenteren. Hij heeft de leerlingen daarbij hasj aan geboden die hij bij zich had. De twee jongens die de hasj hebben gebruikt, hebben er overigens geen invloed van ondervonden, aldus de heer Van der Walle. Pas in het weekeinde werd de heer Van der Walle op de hoogte "gesteld van het gebeuren. Een ouder van een leerling, die niet in de klas zit. bracht hem er telefonisch van in kennis. „Ik was er toen van overtuigd dat zoiets eenvoudig niet kon bestaan. De leer lingen roken normaal gesproken al niet in de school, laat staan dat er hasj wordt gerookt. Maandag heb ik het echter wel aan de leraar maat schappijleer gevraagd en deze beaamde dat er drugs op zjjn aan drang waren gebruikt. Die medede ling kwam als een donderslag bij hel dere hemel- De man was volledig in de war en vertelde pas na afloop van de les zich te hebben gerealiseerd dat dit volkomen ongeoorloofd was", al dus de heer Van der Walle, die na overleg met de wethouder van on derwijs besloot de docent met ziek teverlof naar huis te laten gaan. In een gesprek met de leerlingen van de betreffende kias bleek, volgens de heer Van der Walle, dat ook de leer lingen pas na afloop hadden beseft wat er precies was gebeurd. Er heerst een prettige sfeer in die klas en waar schijnlijk heeft de docent zich daar door laten meeslepen tot zaken die niet geoorloofd zijn- gen. De regeling betekent ook. dat de gemeenten met geld dat zij later van CRM terugkrijgen. 100 procent van de kosten van door CRM goedgekeurd pe dagogisch personeel betalen. Staatssecretaris Meijer heeft besloten dat de rijksbijdrageregeling met terug werkende kracht tot 1 januari 1976 moet gaan werken. Maar dat geldt nadrukke lijk niet voor de verhoging van de ou derbijdragen; die gaat gewoon per 1 ja nuari a.s. in. Alleenstaanden Bij de inwerkingtreding van de nieuwe regeling gaan ouders die een inkomen hebben van 1075 gulden per maand net to. voor hun kind in een dagverblijf een bedrag van f 10.- betalen. Voor elke 25 gulden die de ouders meer verdienen, zal dit bedrag met f9,- verhoogd wor den. De gröep mensen die direct met de nieuwe regeling te maken krijgt, bestaat grotendeels uit alleenstaande vaders of moeders met een baan. Uiteraard heeft de regeling ook betrekking op ouders die beiden (moeten) werken. Volgens de werkgroep Kindercentra Nederland (WKN). overkoepelend orgaan voor zo'n 175 kinderdagverblijven in ons land, ligt het inkomen van de ouders die hun kin deren overdag onderbrengen, globaal op ruim 26.000 gulden bruto. De WKN noemt de hoogte van de genoemde ou derbijdragen onvoorstelbaar. De werk groep vraagt zich af waarom de ouder bijdragen voor onderbrenging van kleu ters in peuterspeelzalen op een geheel andere manier worden berekend. Deze circa 2000 peuterspeelzalen krij gen elk jaarlijks 2500 gulden uit de rijks- overheidspot. De kinderdagverblijven ontvangen jaarlijks totaal 21 miljoen De Sowjet-Unie heelt J apan doen we ten, dat zij weldra 20 Japanse vissers zal vrijlaten, die vastgehouden werden om dat zij de Russische territoriale wateren hadden geschonden. Waarnemers zien in het Russische ge baar een mogelijke aanwijzing voor ont spanning in de betrekkingen tussen de Sowjet-Unie en Japan, waaraan afbreuk werd gedaan na de onverwachtelanding in Japan van een Russische straaljager van het type Mig-25. KIJKDUIN- Woensdagmiddag werd de antieke stoomsleepbootMeruha' bouwjaar 1907, geplaatst op de zee promenade van Kijkduin - als visite kaartje van de vernieuwde bad plaats - en als speelobjecl voor kin deren. Het schip is 19.SO meter lang n 4.40 meier breed. Wiegel tegen ziekenfondspremie UITBREIDING CAMPINGS VOORAL VOOR VASTE STANDPLAATSEN van 8,2 pet. DEN HAAG (ANP) - VVD- fractievoorzitter Wiegel heeft woens dag bezwaar aangetekend tegen het be sluit van de regering de ziekenfond spremie voor 1977 vast te stellen op 8,2 procent. De ziekenfondsraad had een premie van 8,4 procent geadviseerd. Op een bijeenkomst vanhet Nederlands Centrum van Directeuren wees Wiegel erop, dat zowel werknemers als werkge vers het regeringsbesluit onverant- woord vinden. „Het lijkt een besluit ge nomen door politici die alleen aan de komende verkiezingen denken en niet door staatslieden, die denken aan de toekomst van het land", aldus de libera len fractievoorzitter. Volgens Wiegel verschuift het kabinet-Den Uyl, om in de gunst van de kiezers te komen, de problemen naar komende jaren. Hij deelt de vrees van FNV. CNV en werkgeversorganisaties, dat in de naaste toekomst waarschijn lijk de ziekenfondspremie met een schok moet worden verhoogd DEN HAAG - Het wordt voor kampeer ders die gedurende korte tijd met tent of caravan op een camping willen staan, de komende jaren steeds moei lijker een plaatsje te vinden. De afgelo pen vijf jaar is het aandeel van deze z.g. toeristische standplaatsen op 't to taal van de standplaatsen aanzienlijk afgenomen. Een en ander blijkt uit een onderzoek naar de ontwikkelingen in de verblijfs- recreatie door het Nederlands Research Instituut voor Toensme en Recreatie (NRIT) in Breda. Opdrachtgever was het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. Plannen om kampeerterreinen uit te breiden, hebben voor een belangrijk deel betrekking op het vergroten van de vaste standplaatscapaciteit. Vaste campingplaatsen worden in het alge meen voor de tijd van een seizoen of een geheel jaar in beslag genomen door bij voorbeeld stacaravans en zomerhuisjes. Volgens het onderzoek meent 20 pro cent van de campinghouders en be heerders van tweede-woningcomplexen in de toekomst zonder subsidie niet Volgens de recreatieondernemers heb ben de prijzen van de vaste stand plaatsen gelijke tred gehouden met het prijsindexcijfer van het levensonderhoud. De prijzen van de toe ristische standplaatsen, vooral op kam peerterreinen met een bepaald voorzie ningenniveau (elektrische aansluiting, goede sanitaire voorziening, etc.) zijn daarentegen sneller dan het prijsindex cijfer gestegen. Verwacht wordt dat deze prijzen 'in de naaste toekomst nog sneller zullen stijgen. Hetzelfde geldt voor de prijzen van bestaande recrea tiebungalows. De houdmg van de plaatselijke bevol king tegenover verblijferecreatie is tole rant. Maar men is wel tegen een verdere uitbreiding van deze recreatievorm binnen de woonplaats. De gemeente lijke overheden blijken er net zo over te denken. De gemeenten aan de Noord zeekust en op de Veluwe echter in min dere mate. De meeste recreatieondememers heb ben het oorspronkelijke bègroeungspa- troon bij de inrichting van hun bedriji grotendeels gehandhaafd. Toch is de plaatselijke bevolking meestal van me ning dat het landschap wel degelijk is aangetast Voor het onderzoek werden 300 cam pinghouders en bungalowparkbeheer ders. alsmede 30 vertegenwoordigers van gemeenten ondervraagd. Boven dien nam een aantal personen aan het onderzoek deel die geen direct belang bij d e recreatie hebben maar goed we ten wat er onder de plaatselijke bevolking op dit gebied leeft. gulden van CRM. In dat bedrag is inbe grepen zo n zes miljoen gulden uit de Algemene Bijstandswet De ABW be taalt de ouderbijdrage als de vader c.q. de moeder deze niet zelf kunnen bekos tigen. De bedragen die de ouders moeten gaan betalen, zijn maximale bedragen. Als de gemeente vindt dat het gevraagde be drag te hoog is en de gemeente vol doende subsidie heeft, kan dit bedrag lager worden vastgesteld. PROEFSCHRIFT: Groter aantal provincies is niet acceptabel UTRECHT (ANP) - Sinds het begin van deze eeuw heeft het aantal taken van het provinciaal bestuur zich sterk uit gebreid. Bij het aanpakken van nieuwe taken is de nadruk vooral komen te lig gen op uitvoerende activiteiten. Deze zogenaamde 'doe' taken liggen onder meer op het gebied van ruimtelijke or dening, milieu-hygiëne, gezondsheids- zorg en sociaal-economische aangele genheden. Voor het uitvoeren van deze taken zijn bestuurlijke eenheden nodig van de zelfde grootte als de huidige provincies. Dat betekent, dat een vermeerdering van het aantal provincies, zoals wordt voorgesteld in het voorlopig wetsont werp voor reorganisatie van het binnen lands bestuur van minister De Gaay Fortman, niet te accepteren is. Dit betoog houdt mr. A. H. A. Lutters in een proefschrift, waarop hij woensdag middag is gepromoveerd aan de rijks universiteit in Utrecht, Mr. Lutters schreef zijn dissertatie - naar hij zelf zegt - om een basis te leggen onder het be staansrecht van de huidige provincies. Volgens hem is de plotselinge belang stelling voor de provincie, ontstaan door de gedachte om Nederland te delen in kleinere provincies, de provinciale bestuurders koud op het lijf gevallen. De jurist, die zeif werkzaam is op de provin ciale griffie van Limburg, noemt het ty perend voor de geringe interesse voor het provinciaal bestuur dat het meest recente handboek voor het provincie recht dateert uit 1947. Het alternatief, dat Lutters heeft voor uitbreiding van het aantal provincies, is schaalvergroting op gemeentelijk ni veau. Hij pleit ervoor het minimum aantal inwoners van plattelandsge meenten te houden op 10.000. Stedelijke gemeenten moeten minstens 30.000 in woners tellen. Wanneer het territorium van kleine gemeentes niet opnieuw wordt vereela, dreigt volgens Lutters het gevaar dat steeds meer van die kleine gemeenten 'vluchten' in een ge meenschappelijke regering met buurt- gemeenten om zo het hoofd te bieden aan bestuurlijke problemen op streek- niveau. Tegen deze ontwikkeling maakt de jurist bezwaar, vanwege het onde mocratische en ondoorzichtige karak ter van gemeenschappelijke regelingen. (ADVERTENTIE) Geef op de beste momenten het beste cadeau, de Agfa Pocket. Een makkelijke camera. Rits,rats... klik en hij maakt prachtige foto's en dia's. Er kan gewoon niets fout gaan. Agfa Pocket, da's toch een goed cadeau! At/,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13