Plannen voor stichting woonwagenwerk in Midden- en Nrd.-Zeeland Burgemeester opende tentoonstelling over 'Energie Educatief WW-ERS IN TERNEUZEN KUNNEN UITKERING LATEN OVERSCHRIJVEN Verkeersinspectie tussen Axel en Hulst: 28processen-verbaal Terneuzense jongen (16) vermist „CNV wil niet in isolement gezet worden" Op bank- of girorekening WOENSDAG 17 NOVEMBER 1976 Wissel Zeeuws-Viaanderan DOEL: WELZIJN VAN DE WOONWAGENBEWONERS BEVORDEREN INITIATIEFGROEP GAAT PLANNEN VERDER UITWERKEN GOES - Er komt een stichting woon wagenwerk voor Midden- en Noord- Zeeland. Het doel van die stichting: bevordering van het welzijn van de woonwagenbewoners. Het ligt in de bedoeling, dat de Stichting een op houwwerker aantrekt, die zich volle dig gaat wijden aan het welzijnswerk voor de woonwagenbewoners. Dinsda gavond werd in "De Korenbeurs' in Goes de eerste stap gezet op de weg. die zal moeten leiden tot een stichting woonwagenwerk voor Midden- en Noord-Zeeland. Raad van state behandelde beroep Hollestelle Goes GOES - De raad van state heeft dins dagmiddag het beroepschrift behan deld. dat de technische handelsonder neming Hollestelle BV in Goes bij de kroon heeft ingediend tegen het voor nemen van de gemeente Goes het gas- flessendepot aan de Westhavendijk te sluiten. Het depot zou niet voldoen aan de eisen van de hinderwet. De vertegenwoordiger van Hollestelle gaf dinsdagmiddag toe, dat het depot niet aan de hinderweteisen voldoet. Het bedrijf heeft de vereiste aanpassingen niet kunnen realiseren, omdat men in tern bezig was met het zoeken naar de meest verantwoorde oplossing. Holles telle BV is inmiddels echter al bezig met de bouw van een heel nieuwe opsla gruimte, die eveneens aan de Westha vendijk komt. Het standpunt van de gemeente Goes werd gistermiddag ver dedigd door de heer W. J. van As van de afdeling algemene zaken. Hij zette uit een, dat de gemeente Goes op formele gronden weinig anders kon doen. dan te eisen dat het depot wordt gesloten. Het gasflessendepot levert overigens geen direct gevaar op voor de omgeving Kynologenclub 'Zeeland' houdt bijeenkomst KAPELLE - Vrijdag houdt de kynolo genclub 'Zeeland' in 'De Vroone' te Ka- peileeen bijeenkomst. Tijdens deze bij eenkomst, die om 20.00 uur begint, zal de heer P. Driesprong een lezing houden over 'De opleiding van de hond'. De heer Driesprong is instructeur van politie- en jachthonden. Na de pauze is er gelegen heid tot het stellen van vragen. Bedrijfsleven voelt voor gezamenlijke bedrijfsgeneeskundige dienst in Goes GOES - De gemeente Goes wil samen met het regionale bedrijfsleven een werkgroep in het leven roepen, die de mogelijkheden voor de oprichting van een gezamenlijke bedrijfsgeneeskun dige dienst verder moet onderzoeken. Een flink aantal bedrijven (in totaal met degemeente mee tweeduizend man personeel) heeft de gemeente laten we ten in beginsel wel te voelen voor zo'n bedrijfsgeneeskundige dienst. Verbe tering en uitbreiding van de medische en sociaal-maatschappelijke begelei ding van het personeel is de bedoeling van zo'n dienst. Een bedrijfsgenees kundige dienst kan rendabel opgezet worden bij 3000 man personeel. Het aantal bedrijven dat inmiddels heeft laten weten in principe wel mee te wil len doen, kan waarschijnlijk nog wel met enkele bedrijven elders op Zuïd- Beveland worden uitgebreid. Tevens wordt de mogelijkheid onderzocht om de stichting bedrijfsgeneeskundige dienst bouwnijverheid er bij te betrek ken. Dan zouden er in één klap 2150 per soneelsleden van Bevelandse aanne mers en dergelijke bijkomen. Als vervolg op de peiling naar de be langstelling van het bedrijfsleven voor de oprichting van een bedrijfsgenees kundige dienst werd er dinsdagmiddag tijdens de maandelijkse bijeenkomst van vertegenwoordigers van de ge meentelijke overheid en het plaatselijk bedrijfsleven in Goes nader op inge gaan De bedrijfsartsen dr. J. Stumphius en J. W. G. Gispen van 'De Schelde' in Vlis- singen waren naar Goes gekomen om wat te vertellen over de bedoebng en de opzet van een bedrijfsgeneeskundige dienst. Volgens de heer Stumphius wordt de behoefte bij het bedrijfsleven om zich op vrijwillige basis aan te sluiten bij een bedrijfsgeneeskundige dienst steeds groter. Bij de geneeskundige dienst van 'De Schelde' zijn momenteel onder an dere de Vitrite. de PZEM, Pechiney, het provinciaal bestuur, het waterschap, de kamer van koophandel en de De Ruy- terschool aangesloten. Naar rato van de verleende diensten worden de deelnemers in de kosten aan geslagen. „Als iemand bij zijn aanstel ling wordt gekeurd, dan is het van groot belang dat de keuringsarts weet wat de functie inhoudt, die de man of de vrouw die gekeurd wordt, gaat innemen", al dus de heer Stumphius. „Daarom is kennis van werk en werkomstandighe den by de arts noodzakelijk". Desgevraagd stelde de heer Stumphius dat een bedrijfsgeneeskundige dienst eventueel best in een ziekenhuis geves tigd kan worden, maar hfj achtte het wel verstandig dat beide organisatorisch los van elkaar staan. Dat gebeurde tijdens een vergadering, die was belegd door de coördinatie commissie van het woonwagenschap Midden- en Noord-Zeeland Er werd tij dens die vergadering een initiatiefgroep in het leven geroepen, die op zich op haar beurt gaat bezig houden met de vorming van werkgroepen in de diverse gemeenten waar woonwagenkampen zijn. Dit zal uiteindelijk moeten resulte ren in de totstandkoming van de stich ting. Het beleid van de de overheid is erop gericht het welzijn van de woonwagen bewoners te bevorderen. Dat is het doel van de woonwagenwet 1968. De over- Zeeland gaf de stand van zaken weer met betrekking tot de aanleg van de zes nieuwe woonwagencentra in Midden-en Noord-Zeeland. De plaats van het nieuwe kamp in Vlissingen 20 stand plaatsen) is vastgesteld Het komt achter het bestaande kamp te liggen. In december zal de procedure om de aanleg van het nieuwe kamp te komen van start gaan. Hoewel een aantal voor zieningen op het bestaande kamp drin gend aan verbetering toe is. noemde de heer Menheere het VTissingse kamp een van de beste in de regio Hij verwachtte heid kan dit echter niet alleen. Van het dat binnen zeer korte tijd begonnen zal 'particulier initiatief wordt verwacht, dat men daaraan een bijdrage levert. Tot op heden ontbreekt het in Zeeland (met uitzondering van Zeeuwsch- burg. Vlaanderen; daar is een stichting woonwagenwerk) aan een georgani seerd initiatief. Nu wordt er dan aan ge werkt om manco op te vullen. kunnen worden met de aanleg van een nieuw woonwagenkamp10 standplaat sen) aan de Nieuwlandsedijk in Mïddel- Zeeuwsch Vlaanderen Er Er zal echter nog een bezwaar van de provinciale planologische commissie overwonnen moeten worden. De teke ning voor het kamp in Goes (19 stand plaatsen) zijn zo goed als klaar. Volgens de stichting de heer Menheere zal h.et ook in Goes Zeeuwsch- n'et te 'anS meer duren, voordat met stich- de aanleg van het nieuwe woonwagen centrum gestart kan worden overwogen woonwagenwerk Vlaanderen uit te bouwen tot ting voor heel Zeeland. De Zeeuws- Vlaamse stichting zou dan een tweede beroepskracht mogen aanstellen. Dat l^ljclensivet idee stuitte echter in Zeeuwsch- - - Vlaanderen op weerstand. Het bestuur van de Zeeuws-Vlaamse stichting wees de suggestie van het ministerie van de hand. De stichting draait nog niet zo lang, heeft handenvol werk en heeft er weinig behoefte aan om op dit moment haar vleugels verder uit te slaan. Tijdens de informatiebijeenkomst, die In Zierikzee ligt het heel wat moeilijker. Het bestaande kamp aan 'De Val' moet binnenkort weg in verband met de dijk verzwaring. Het nieuwe kamp (10 standplaatsen) is gepland aan de Kler- kweg. Maar daar zijn al bezwaren tegen ingediend. De heer Menheere voorspel de. dat het in Zierikzee 'een lijdensweg' zal worden. Omdat het kamp aan 'De dinsdagavond werd bezocht door zo'n Val' nog voor de gereedkoming van een vijfentwintig mensen, die zich bij het nieuw centrum ontruimd zal moeten woonwagenwerk betrokken voelen, ver- worden, moet naar een noodoplossing strekte de heer P. de Vries, adjunct directeur van het landelijk katholiek woonwagenwerk, algemene informatie de woonwagenbewoners in Neder^ worden uitgekeken. Maar ook dat levert problemen op, omdat in Zierikzee bijna geen grond beschikbaar zou zijn. De si tuatie op het kamp aan 'De Val' noemde land. De heren D.M.HolIaert en Van der de heer Menheere 'TREURIG'. Heyden gaven een overzicht van de ac- Bruinisse »5 standplaatsen) zijn pro- tivïreiten van de stichting woonwagen- blemen met de grondverwerving. Het werk Zeeuwsch-Vlaanderen. Secretaris kamp is geprojecteerd in de Stoofpol- en coördinator L. Menheere van het der. Het nieuwe woonwagencentrum in woonwagenschap Midden- en Noord- Tholen (5 standplaatsen) is klaar. IN WERELDWINKEL TERNEUZEN „MENS ROEKELOOS MET ENERGIE OMGESPRONGEN" TERNEUZEN - „Waar de mens in over- vloed over beschikt, is hij geneigd te gaan verspillen en alles als vanzelf sprekend te gaan beschouwen. Door het feit, dat energie relatief goedkoop was, en de energiebronnen onuitputtelijk leken, is de mens er roekeloos mee om gesprongen". Dit zei burgemeester C. Ockeloen dinsdagavond tijdens de opening van de tentoonstelling Energie Educatief in de wereldwinkel te Ter- De heer Ockeloen ging in op de belang rijke rol. die energie in onze samenleving speelt. „Om tegen honger, ziekte en ontberingen le kunnen optreden is energie een van de meest beslissende factoren. Om een menswaardig bestaan te leiden en allerlei sociale en culturele dingen te kunnen doen. zal veel energie nodig zijn De burgemeester besloot zijn openings toespraak met de wens. dat door middel van een tentoonstelling een aantal mensen zich bewust wordt, dat energie niet meer voor een paar kwartjes te koop is en dat aan de opwekking ervan heel wathaken en ogen vastzitten. Door middel van een druk op een knop zette hij vervolgens een in een vitnne opge steld waterpompje in werking, dat draait op zonne-energie. Paul dingen, vertegenwoordiger van de wereldwinkel, gaf een uiteenzetting waarom de winkel dit geheel had opge zet „De wereldwinkel wil een discussie centrum zijn. van waaruit de wereldsa menleving kntisch wordt beschouwd. Centraal staat daarbij dat wc zoeken naar een rechtvaardige samenleving, waarin de mens zichzelf kan zijn. Voor zo'n wereld is een andere mentaliteit nodig en dus een andere levenswijze, Twee gewonden bij auto-ongeval BIGGEKERKE - Bij een auto-ongeval is dinsdagmiddag mevrouw E. C. de V.-J. uit Oost-Souburg aan het hoofd gewond geraakt, terwijl haar zevenja rig zoontje inwendige kneuzingen op liep. Het ongeluk gebeurde op de weg van Biggekerke naar Koudekerke in de buurt van Biggekerke De echtgenoot van de vrouw, de 34-jarige P. de V.„ en een ander kind van het echtpaar bleven ongedeerd. De auto waarin het viertal zich bevond geraakte in een slip en sloeg over de kop. De twee gewonden zijn overgebracht naar het Bethesda-Sint Josephziekenhuis te Vlissingen. De auto werd totaal vermeld. vooral in het westen. We proberen de bewustwording te bewerkstelligen door acties, sprekers, films en informatie.' De energietentoonstelling, zo zei Paul Dingen, moet men beschouwen als uit vloeisel van dit bewustmakmgsproces. Het doel van de expositie was volgens hem; „Discussie over kernenergie of al ternatieve energiebronnen op gang brengen, het aan de kaak stellen van industrialisatie en het feit dat de con sumptiemaatschappij onnodig energie gebruikt ten koste van de derde we reld." De tentoonstelling Energie Edu catief blijft tot en met dinsdag 23 no vember in Temeuzen. De wereldwinkel die is ondergebracht in het gebouw van de centrale stichting aan de Nieuw- straat is dagelijks geopend van 10 tot 17 en van 19 tot 22 uur en op zondag tussen 14 en 17 uur. INFO-AVONDEN VAN GEMEENTE GOES BLIJVEN GOES - Dc informatie-avonden van de gemeente Goes in de dorpen en woon wijken blijven in de toekomst gehand haafd. Dit werd dinsdagavond besloten tijdenseen bijeenkomst van het college van burgemeester en wethouders met vertegenwoordigers uit dorpen en wij ken. Wel zullen de bijeenkomsten een wat gewijzigde opzet krijgen. In de toekomst zal namelijk met de betref fende dorps- of wijkvereniging tevoren contact opgenomen worden over dc programma-punten die men aan de orde gesteld wil zien. Het is de bedoeling dat er dan in overleg met de betrokken vereniging een soort agenda voor de informatie-avond wordt opgesteld Burgemeester mr F. G A. Huber merkte nog op dat het eigenlijk zo zou moeten zijn dat het college van b. en w. de gast is van de dorps- of wijkver eniging waar men op bezoek gaat. Tijdens de vergadering werd door de vertegenwoordigers (alleen de kem 's- Heer Arendskerke was niet aanwezigi een mening gegeven over de huidige gang van zaken rond de informatie- bijeenkomstéh. Vanuit de dorpskernen werd algemeen het verlangen geuit om door te gaan In eerste aanleg had een vertegenwoordiger vanuit de Goese Polder wat bezwaren tegen de opzet, terwijl er vanuit deze wijk ook voor werd gepleitom verschillende bijeenkomsten in de Goese Polder te houden. Ook de leden van het college van b en w. gaven hun visie op het nut van de informatiea- vonnden. Vanuit de dorpsvereniging Wolphaartsdijk kwam het idee om de inwoners van de kernen meer informatie te geven over de plannen die voor een begrotingsjaar in de kern op stapel staan. Zeeuwse managers kregen lezing over 'Altman-methode' MIDDELBURG - „Ik geef geen recept weer, maar een stuk denken." Dat zei drs. D. van der Lelie, organisatie adviseur te Groningen, dinsdagmiddag voor de leden van de Nederlandse ver eniging voor management regio Zee land tijdens een bijeenkomst in de kan tine van De Vitrite Fabriek te Middel burg. De heer Van der Lelie sprak er over 'De Z-waarde als continutstio; ex terne en intene invloeden op de overle vingskans." Dit sterk specialistische onderwerp be handelde de Altmanmethode, volgens welke vanuit de balans en de verlies- en winstrekening van de onderneming de Z-waarde - ook wel de continuïteitsra- tion genoemd - kan worden berekend. De methode, zo maakte drs. Van der Le lie duidelijk, wordt onder meer toege past door banken bij de bepaling van de kredietwaardigheid van een onderne ming. De heer Van der Lelie, die zei dat aan deze Z-waarde geen absolute waarde moet worden toegekend, hield deaanwezigen verder voor. dat tezamen met de ratio's van de financiële onafn- hankelijkheld en de liquiditeitsmarge de Z-waarde een reëel beeld geeft van de situatie waarin de onderneming finan cieel verkeert Hij onderscheidde fasen als 'gevarenzone', 'neutraal' en 'goede continuïteit', om die aan de hand van voorbeelden uit te werken Vijf ratio's onderscheidde de inleider bij de Altman-methode (een 'techniek' van de gelijknamige Amerikaanse 'onder zoeker'); werkkapitaalratio. reserves, rentabiliteitsratio, omzetsnelheid van het geïnvesteerde vermogen en eigen vermogen ten opzichte van vreemd vermogen. Drs. Van der Lelie, die zei dat in- en externe invloeden een belangrijke rol kunnen spelen, bracht naar voren 'dat de Altman-methode niet moet wor den gezien als het enige middel om te zien in hoeverre een bedrijf gezond is. Men moet voorzichtigheid betrachten bij het trekken van conclusies", aldus de inleider, die aanhaalde dat het slechts een snelle manier is om een indicatie te hebben. n parallelweg. Daar werden auto's De rijkspolitie leidde het verkeer dat vanuit Axel richting Hulst reed dinsdagmiddag op e en papieren grondig gecontroleerd. ACHTTIEN OVERTREDINGEN DOOR RIJDEN OP GAS ZONDER BENODIGDE BESCHEIDEN IN TOTAAL 350 AUTO'S AANGEHOUDEN HULST - Een grootscheepse verkeer sinspectie dinsdagmiddag op de Lan- geweg tussen Axel en Hulst kwam 28 automobilisten op een proces-verbaal te staan. Van die 28 werden achttien verbalen opgemaakt wegens overtre ding van de motorrijtuigenbelasting. Het bleek namelijk dat de achttien au tomobilisten gas als brandstof voor hun voertuigen gebruikten zonder dat ze de daarvoor benodigde aantekening op hun kentekenbewijs hadden. Vol gens de politie staat deze mensen een grote boete te wachten. De rijkspolitie uit Hulst en Axel, de ver keerspost uit Temeuzen van de rijkspo litie. de rijksverkeersinspectie en de mo torrijtuigenbelasting voerden de ge combineerde verkeerscontrole uit. In totaal werden, zo schat de politie. 350 vracht- en personenauto's aangehou den. TERNEUZEN - In Temeuzen wordt sinds maandagmiddag half drie de 16- jarige Wim Riemens vermist. De jon geman liep thuis weg. Hij is 1.75 meter lang, heeft een normaal postuur en dik donkerblond haar. Wim Riemens draagt een bruin shirt, een groen legerjack. een ribfluwelen blauwe broek en waarschijnlijk groene rubberlaarzen Hij is niet in het bezit van identiteitspapieren of geld. Wie in lichtingen kan verstrekken wordt con tact op te nemen met de gemeentepoli tie van Temeuzen (01150-4151), of met de politie in zijn of haar woon- of ver blijfplaats. Er zijn vijf processen-verbaal opge maakt wegens overtreding van de rijtij- denwet voor vrachtwagens. Bij drie vrachtwagens klopte het vervoer van de goederen niet. wat de chauffeurs op een proces-verbaal kwam te staan wegens overtreding van de wet autovervoer goederen. Twee automobilisten kregen een ver- WOLPHAARTSDIJF - „Het CNV wil door een bundeling van krachten, ver anderingen aanbrengen. Om deze reden heeft het CNV niet voor het isolement gekozen. Het CNV heeft een duidelijke eigen visie, een eigen uitgangspunt. Het CNV heeft niet voor het isolement gekozen, maar sommigen willen graag, dat dit mede dank zij de medewerking van vele kaderleden én leden, nog steeds niet is gelukt". Dit zei districtsbestuurder S Jorritsma van de industriebond CNV dinsdaga vond tijdens een vergadering van geza- melijke CN V-bonden in het dorpshuis in Wolphaartsdijk. De heer Jorritsma hield daar een inleiding over 'wat is en wil het CNV'. Volgens de heer Jorritsma streeft het CNV naar een goede samen leving met alle overlegpartners. „Het CNV is van mening, dat door goed over leg veel te bereiken is. Juist om deze reden heeft het CNV dan ook gemeend, niet uit de adviescommissies bedrijfsle ven havenschap te moeten stappen. Ook het CNV wil volledige informatie en pleit voor de meest grote openheid Dat doel zul je niet bereiken door het overleg te verbreken, maar juist via overleg en samenwerking. Het is jammer, dat het voor sommigen moeilijk aanvaardbaar is. dat anderen een eigen mening naar voren brengen. Je wordt dan al vlug op de knie van een werkgever geplaatst", aldus de heer Jorritsma. baal omdat zij technische mankemen ten aan hun auto hadden. Voorts moet een aantal weggebruikers zich bij de po litie vervoegen. Zij hadden, naar hun zeggen, geen rij- en/of kentekenbewijs bij zich toen ze werden gecontroleeerd. Wat betreft de motorrijtuigenbelasting zal nog een nader onderzoek worden in gesteld naar 34 automobilisten. Zij staan genoteerd en hun gegevens zullen worden nagetrokken. Van de zijde van de politie werd nog opgemerkt dat uit die 34 ook nog wel een aantal processen-verbaal is te verwachten. Een zegsman van de politie zei gisteren na afloop van de actie - die van twee tot vijf uur duurde - dat, gezien het aantal geconstateerde overtredingen, de con trole nodig was. K. Wingelaar: „Je moet altijd bij de bank terecht kunnen" TERNEUZEN - De sociale dienst van Temeuzen stuurt nog voor het eind van dit jaar aan alle werklozen in Temeu zen een briefje, waarin gemeld wordt dat men voortaan de WW-uitkering over kan laten schrijven op een bank- of girorekening. Op dit moment gebeurt dat, op kleine schaal, overigens al. De dienst kan dan echter niet de garantie geven dat het geld op een vastgesteld tijdstip bij de mensen is. WW-ers die niets voelen voor een overschrijving op bank of giro kunnen het geld eens in de veertien dagen ophalen bij de Neder landse Middenstandsbank. die sinds kort de uitbetaling van de uitkeringen voor de gemeente verzorgt. Dat uitbetalen via de bank heeft de laatste weken nogal wat klachten opge leverd. Medio oktober werd de nieuwe regeling van kracht. Eenmaal in de veertien dagen (donderdags) opent, de Middenstandsbank (overigens na de normale 'bankuren') haar deuren voor de uitbetaling van de uitkeringen. Eén van de mensen, die dan om hun uit kering komen is de heer K. Wingelaar. Beroepen NIEUWVLIET - In de vacature van ds. E. van der Dey. die dit jaar met emeri taat ging, is in de vrij evangelische ge meente te Nieuwvliet en omgeving be roepen deheerJ. Moerland teNij verdal. Zelf is de heer Wingelaar wao-er, Hij moet tweewekelijks naar de Midden standsbank om de uitkering van zijn werkloze vrouw op te halen. En de wijze waarop die uitbetaling tot nu toe ge schiedde zint de heer Wingelaar hele maal met Hij vertelt" .De eerste keer was het al meteen goed raak. Toen stond zeker dertig man in de bank te wachten. Ik heb daar ook wel een keer gestaan op een moment dat er weer een hele stoet voor de loketten was versche nen, Op dat moment kwam er een vrouw binnen, die voor gewone bankzaken kwam. Die dachtzoiets van nou. nou. als die mensen nog allemaal voor zijn.. Toen heb ik hard geroepen; Nee me vrouw, gaat u maar voor, wij zijn maar steuntrekkers. Ja. tot dat soort uitspra ken kom je in zo'n situatie. Het is toch absurd." Volgens de heer Wingelaar doet een bank haar eigen werkwijze geweld aan door op bijzondere uren voor speciale groepen open te gaan. „Dat is toch niet in overeenstemming te brengen met het werk van een bank zeker. Nee, ze moe ten de steuntrekkers gewoon de gele genheid geven op welk uur van de dag dan ook. gewoon op de openingsuren van de bank. hun geld te komen halen En de heer Wingelaar voegt er nog aan toe: „Zeeuwen komen geloof ik niet zo snel in actie bij dit soort situaties, maar ik kom uit Den Haag en ik blijf daar niet mee lopen. Het moet nu maar eens ge zegd worden En ik weet zeker dat meer mensen er zo over denken." eel meer klachten Directeur O. Jacobs van de sociale dienst vertelt desgevraagd dat het nieuwe systeem wel meer klachten heeft opgeleverd. „Maar over het algemeen is de verandering positief ontvangen. Wij wilden destijds af van die kasbetalin- gen We hadden toen verschillende mo gelijkheden, waaronder het storten op bank- of girorekeningen, het gebruik van zichtcheques of uitbetaling via een bank. op vaste uren We hebben voor de laatste mogelijkheid gekozen, omdat de andere twee mogelijkheden toch weer problemen opleverden. Het bleek ons bijvoorbeeld dat niet iedereen zo geluk kig was met overschrijving op bank- of girorekening omdat men dan niet de ga rantie had dat het op die bepaalde dag op die rekening gestort was." Toch worden de mensen, die een uitke ring ontvangen binnenkort geïnfor meerd over de mogelijkheid het geld au tomatisch op bank of girorekening over te laten schrijven. En voor de mensen die niets voelen voor die wijze van uitbetalen blijft de moge lijkheid om het geld zelf bij de Midden standsbank op te halen geopend. Geen wolkje Tenslotte directeur H. K. Veling van de Middenstandsbank. Hij constateert dat er nauwelijks problemen bestaan rond het uitbetalen van de uitkeringen ..U mag wel weten dat we er aanvakeljjk wat tegen opzagen, maar momenteel, nu alles in de praktijk draait, is er geen wolkje aan de lucht. De uitkeringen worden vrij snel uitbetaald, trouwens. De mensen hebben namelijk nogal de gewoonte om hun uitkering te komen ophalen direct nadat wij onze deuren hebben geopend. Dat geeft dan een piek. We werken op zo'n moment met vier mensen. Maar omdat we de mensen snel verwerkt hebben, was het best mo gelijk om die periode van anderhalf uur terug te brengen tot één uur. Nee. het loopt prima." Automobilisten reden door na aanrijding TERNEUZEN - In Temeuzen zijn dins dag twee automobilisten doorgereden na een botsing met een mede weggebruiker. In de Nieuwsstraat reed A. de R. uit Vlissingen tegen de gepar keerde wagen van de Temeuzenaar .J.F.D.B. Die auto liep lichte schade op. De R kon later, aan de hand van zijn. nummerbord, worden achterhaald. Niet opgespoord is de automobilist die_ in de nacht van maandag op dinsdag de aan de Axelsestraat geparkeerde wagen van A.V. uit Temeuzen ramde. De auto werd beschadigd aan de linke rachterzijde. Verder werden er goud kleurige lakschilfers aangetroffen. De auto die de aanrijding veroorzaakte moet aan de rechterkant schade hebben opgelopen. ZLM HOUDT ALGEMENE VERGADERING MIDDELBURG - Dc Zuidelijke Land- bouwmaatschappij houdt maandag 6 december de "algemene vergadering. Dat gebeurt in de 'Prins van Oranje' te Goes. Na het openingswoord door de voorzitter, de ïr. D. Luteijn komen de notulen van de algemne vergadering op 1 december 1975 aan de orde. Na mededelingen en ingekomen stuk ken volgt het verslag van de fïnanciéle commissie en wordt gesproken over de begroting en de contributievaststel ling voor 1977. De veehouderijcommissie van de ZLM heeft de heer C de Visser uit Meliskerke voorgedragen als lid van het hoofdbes- tuur.dit ter opvulling van de vacature die in het bestuur is ontstaan na het overlijden van de heer P. Lous. Tweede kandidaat en plaatsvervanger is de heer D Hannewijk uit Heinkenszand De tuinbouwcommissie van de ZLM heeft in de vacature van de heer R. den En gelse in het hoofdbestuur de heer P. A. Hoogenboom uit Helenaveen voorge dragen. Tweede kandidaat/plaatsvervanger is de heer G. P. Sterrenberg uit Sprang- Capelle. Door de plattelands jongeren zuid wordt ter benoeming tot lid van het hoofdbestuur de heer L. van Gastel voorgedragen, dit ter opvulling van de vacature van de heer Iz Haartsen. Tweede kandidaat en plaatsvervanger is de heer Js. Akkermans uit De Heen. Na de bestuursverkiezing, een benoe ming door het hoofdbestuur van leden tot lid van verdienste van de ZLM en de pauze, volgt een inleiding door professor dr ir. C. v d. Berg. Professor Van d. Berg, die directeur is van het Instituut voor cultuurtechniek en waterhuishouding praat over het on derwerp: „Zoetwatc-rvoorzienïng in Zuiö-WestrNederland.' Na de inleiding zal een discussiegroep bestaande, uit de heren, professor Van de Berg, A M. Ge luk, voorzitter van de Zeeuwse water- schapsbond, ir. P. v. d. Burgh, directeur van de algemene technische dienst van het waterschap West-Brabant en dr. S. Parma. stafinedewerker aan het Delta Instituut te Yerseke naar aanleiding van ingekomen vragen nader van ge dachten wisselen. Aan het slot van de vergadering zal af scheid worden genomen van ir. Luteijn als algemeen voorzitter van de ZLM. De vergadering begint om half twee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 27