BESTUUR VAN ESPANOL IS BLIJ MET PUBLIEKTREKKER FEYENOORD Gemakkelijke zege dames GSC op Marathon: 12-6 KWESTIE BURGWAL ZIT AFDELINGEN KNVB ERG MEESTE HOOG „Dat maakt teleurstellende inkomsten weer goed" PROTEST TORINO TIMMAN-KORTSJNOI OPNIEUW REMISE Schaakjeugd in nationale titelstrijd Voorzitter: geen hoop op halen van volgende ronde Wilno 1 klopt leider Irene 1 Geen uitstel van stemming bestuur betaald voetbal Middelburg II aan leiding WOENSDAG 17 NOVEMBER 1976 BARCELONA - Hoofdkwartier van de tweede voetbalclub in Bar celona RCD Espanol (de vertaling koninklijke sportclub Spanj aard), maakt men zich weinig illusies over het treffen met Feye- noord op 24 november. „Ik denk niet dat we kans maken om de kwartfinales van de UEFA-beker te halen", zegt voorzitter Manuel Meier. „Maar we vertrouwen er wel op het publiek twee goede wedstrijden te bieden". Trainer Santamaria zal in Barcelona bij de heenwedstrijd alle registers opentrekken, om te streven naar een voorsprong van minstens twee doelpunten, die dan in Rotterdam met man en macht verdedigd zou worden. Wie in zijn handen wrijft is de kassier van Espanol. Zijn tevredenheid werkt aanstekelijk op het hele bestuur, dat in privé-gesprekken grote vreugde toont over de loting tegen Feyenoord. „Dit is nu precies waarom we aan het einde van het vorige seizoen zo blij waren dat we een plaatsje in de UEFA-competitie hadden veroverd. Dat maakt de teleurstellende inkomsten van dat seizoen weer goed. Stel je voor, bij de wedstrijden tegen FC Barcelona en Atletico de Madrid kregen we tien miljoen peseta's minder binnen dan er was geschat. Zo komen we nooit uit de schuld met onze nieuwe overdekte tribune en onze kunstmatige grasmat. Maar nu Feyenoord de eerste wedstrijd hier speelt hopen we alle 40.000 plaatsen te verkopen. Want zelfs dat zou waarschijnlijk niet lukken als we eerst een nederlaag in Rotterdam zouden hebben geleden". Een beetje geluk kunnen bestuur en le- den van Espanol wel gebruiken. In Bar celona worden ze. half meewarig en hali welwillend, „periquitos" genoemd: ka nariepietjes. die vriendelijke kleine MIDDELBURG - Voor de landelijke competitie tafeltenis senioren werden deze week alleen enkele inhaalwed strijden gespeeld, waardoor het me rendeel van de Zeeuwse vertegen woordigers niet speelde. In de promo tie hoofdklas D speelde hel Vlissingse Wilno 1 wél de onlangs afgebroken wedstrijd in Tilburg tegen de ongesla gen leider Irene I. Het gelukte de Zeeuwen bij de stand 2-3 die destijds was bereikt tóch door te drukken en uiteindelijk een fraaie 4-6 zege uit het vuur te slepen, waarbij naast de drie winstpartijen van Dick Jeras ook Cees Dert en Cees Baumgarte bun steentje bijdroegen. Bovendien werd het dubbelspel gewon nen. Wilno speelde zich door dit resul taat nu definitief veilig voor degradatie terwijl Irene X bereikbaar blijft voor on der andere Delta Lloyd 2 dat op twee punten afstand op de loer blijft liggen. In Middelburg ontving MZ 1 voor de dames hoofdklas het Leidse Scyllal dat nog kansnjk is voor het kampioen schap. Evenals in voorgaande wedstrij den hadden de Middelburgse dames weer weinig geluk en maar liefst vijf maal ging een uiteindelijke derde game nog verloren. De 0-10 eindstand was dan ook zeer geflatteerd. In de landelijke jeugdcompetitie werd wél een volledig programma afgwerkt en in de A-klas jongens hield Wilno in eigen huis rivaal Lu to op 5-5, waardoor beide teams op de gedeelde tweede plaats blijven achter Noad. De tweede plaats geeft hier recht op het spelen van een extra wedstrijd voor plaatsing in de kampioensgroep om de Nederlandse jeugdtitel. MZ 1 wist in eigen huis baas te blijven over ScyUa 1 waarbij vooral een sterk spelende Johnny Gabriëlse met driemaal winst zijn stempel op de 7-3 zege drukte. In de B-klas wist het trio Stamkot, Bomhof en Van Iren dat reeds vorige week kam pioen werd, met 6-4 Alblasserdam van zich af te houden terwijl Zand met de zelfde cijfers over Laurens zegevierde. St. Aloysius behaalde in Hoogerheijde tegen Hotak een 5-5 gelijkspel waardoor de jeugdige Graauwenaren weer op de tweede plaats kwamen. Het MZ- meisjesteam behaalde bij TCS in Steenbergen weer een ruime 2-8 zege waarbij Magda Jakobsen en Jeanet van de Bos ieder driemaal wonnen. beestjes die eigenlijk niets in te brengen hebben maar toch de hele dag door een grote bek opzetten. Wanneer een peri- quito zich in een nieuw gezelschap ont hult als aanhanger van Espanol. is er altijd wel iemand die hem troost en zegt: ach jongen, aan alle lijden komt ook een eind". Hommeles Tenzij hij natuurlijk stuit op een „culé" („vet achterwerk"; de bijnaam van de FC Barcelona-aanhangers). Dan is het hommeles. Want de man van Barca is een geboren en getogen Catalaan, die al die „bureaucraten uit Madrid en ar moedzaaiers uit de rest van Spanje" die het legioen van kanariepietjes vormen, TURIJN (AFP) - AC Torino dat deze week zwaar gestraft werd door de Europese Voetbal Unie UEFAi naar aanleiding aan het gebeurde in de wedstrijd Borussia Monchenglad- bach AC Torino voor hef. Europese bekertoernooi voor landskampioe nen. gaat protesteren. Guiseppe Bo- netto. secretaris van de Italiaanse ka mpioensclub. gaat ivoensdag naar Bern om bij het secretariaat van de UEFA le protesteren. Op 3 november werden bij de ont moeting Borussia Mónchengladbach AC Torino in Düsseldorp drie Ita liaanse spelers uit het veld gestuurd, Rnw.'-Uo-i <*p Torino arbiter Delcourt nog een gele kaart, voor een Italiaan waardoor Torino in ko mende wedstrijden voor Europese bekertoernooien vier spelers zal moeten missen. Doelman Castellini b v. zal vier wedstrijden niet mogen spelen. Verder werd Torino beboet met 100.000 Zwitserse franken (ruim 100.000 guldeni. Torino wil proteste ren tegen beide maatregelen. „Nog nooit is een Europese club zo zwaar gestraft als wij", aldus Bonet- to. die zijn protest in Bern kracht wil bijzetten methetbeeldverslagdatde Italiaanse televisie heeft uitgezon den van de wedstrijd. LEEUWARDEN - De tweede ontmoe ting Kortsjnoi-Timman gaf evenals de eerste partij veel stof tot nadenken. Was er in de eerste partij sprake van een kortsluiting bij de spelers - Tim man liet een houdbare stelling glippen en Kortsjnoi profiteerde er niet van-in de dinsdag gespeelde partij was er kortsluiting bij het publiek. Onder lei ding van commentator Hartog was de zwarte stelling van Timman zo over schat dat iedereen dacht dat Kortsjnoi dit gevecht snel zou verliezen. Men begon reeds excuses voor Kortsj noi aan te voeren - zoals zijn bezoek aan de tandarts die hem een kies ontfutselde -, toen de ex-Rus door Db4-b3 een einde maakte aan alle illusies. Het was name lijk wit die na geweldige complicaties direct na de opening vat kreeg op de zwarte dame-vleugel. Veel vat was het echter niet. Dat de opening reden tot misvattingen gaf, lag aan het zwarte spelsysteem. Met de vreemde pionnen- stand h7. g6. f5. e4. d5 kwamen er aller hande grappen in de positie. Voor de laatste vijftien zetten had Kortsjnoi nog een kwartier over, terwijl Timman nog drie kwartier bedenktijd had. Tevergeefs trachtten belde spelers nog iets in stelling te brengen dat de strijd weer wat kon doen oplaaien. Dat was niet mogelijk en op de 31e zet bood Kortsjnoi remise aan, hetgeen geaccep teerd werd. Vandaag de derde partij waarin Timman wit heeft. Van zet tot zefcWlt: V. Kortsjnoj: zwart; J. H. Timman. L c2-c4 e7-e5; 2. Pbl-c3 d7-d6:3. g2-g3 g7-g6: 4. Lfl-g2 LfS-g7; 5. e2-e3 f7-fö; 6. d2-d4 Pg8-f6; 7. Pgl-e2 0-0: 8. b2-b4 e5-e4; 9. Ddl-b3 Lc8-e6; 10. 0-0 Le6-f7; 11f2-f3 d6-d5; 12. Db3-bl Pb8-c6: 13. b4-b5 Pc6-a5; 14. c4xd5 e4x73; 15. Lg2xf3 Pf6xd5; 16. Pc3xd5 Lf7xd5: 17. Dbl-b4 Ld5xf3; 18. Tflx£3 Dd8-d5; 19. Tf3-f2 Pa5-c4; 20. Pe2-f4 Dd5-f7; 21. T£2- c2 Pc4-b6: 22. Db4-b3 Ta8-c8: 23. Lcl-d2 C7-C5; 24. b5xc6 Tc8xc6: 25. Tc2xc6 b7xc6; 26. Tal-cl Tf8-c8; 27. Ld2-a5 Lg7-b6: 28. La5xb6 Lh6xf4: 29. g3xf4 df7xb3; 30. a2xb3 a7xb6; 31. b3-b4D remise. niet opnemen tegen de rijke stadsge noot FC Barcelona. Maar soms bijten met de grootste argwaan bekijkt. Ook al de kanariepietjes fel van zich af. Zij zijn de tegenwoordige periquitos tal in Barcelona geboren kinderen van emigranten, een waarachtige culé blijft hen als indringers in Barcelona zien. Dat is geen toeval: in het roerige Spanje van voor de burgeroorlog, toen het be roepsvoetbal juist populair begon te worden, gaven de anti-Catalaanse par tijen in Barcelona hun leden de drin gende raad om zich bij Espanol in te schrijven. Na Franco's overwinning speelden zijn aanhangers nog jarenlang een hoofdrol bij Espanol. Het waren de beste jaren: Espanol won de Spaanse beker in 1929 en 1940. Hoezeer de poli tiek nog altijd een rol speelt in het Spaanse voetbal, mag wel blijken uit deze uitspraak van de huidige voorzitter Meier bij de aanvang van dit seizoen: „Espanol is een oase waarin wij allen samenleven: rijken en armen, blanken en negers, goddelozen en gelovigen; arm in arm voor ons geheiligd ideaal, de club". Banden met Madrid Natuurlijk kan Espanol het doorgaans VAN DE KREEKE VERBETERDE ZIJN 1500-METERREC0RD DEN HAAG - Arjaan van de Kreeke heeft tijdens wedstrijden op de kunst ijsbaan De Uithof te Den Haag zijn persoonlijk record op de 1500 meter verbeterd. Hij legde de afstand af in 2.10.7. Jan Ba zen, Andrë Kraa.veveld en Ton Oudsher waren sneller. Zij legden de afstand res pectievelijk af in 2.09.2, 2.10.2 en 2.08.4. Op de 500 meter verbeterde Bazen het baanrecord. Hij had er 39.2 voor nodig. Kraayeveld werd tweede in 40.1, Van de Kreeke derde in 41.2 en Oudshoor vierde in 41.7. Andere Zeeuwse schaatsers reden in de senioren I-klasse de 500 en 1500 meter. Hun resultaten waren; Fr. van de Ber ge: 46.8. 2.27.6; Wim Hirdes 48.0, 2.37.3; Ko Goeree 47.5, 2.34.1. wrijven nog altijd de culé's de 5- 2-overwinning onder de neus die zij in 1972 behaalden op het Barca van Johan Cruijff. „Dat was een wraakneming op afstand van Real Madrid", zeggen de culé's, die zich liever hun voorgaande 0-5-overwinning op Real herinneren. Zy hebben Espanol altijd gewantrouwd en gezien als een soort geheime agent van het Madrileense centralisme achter de Barcelonese Hjnen. Een feit is in ieder geval dat Real en Espanol de allerbeste betrekkingen onderhouden. Per slot van rekening was Jose Emilio Santama ria, die nu al vijfjaar trainer van Espanol is, voordien negen seizoenen lang een ster in het eerste elftal van Real Madrid. Ook de huidige spelers De Felipe, Ver- dugo en Maranon kwamen uit Madrid, aan wie Espanol indertijd zijn schutter Roberto Martinez verkocht. De ster van het elftal is (Daniel) Solso- na. de aanvoerder die nu bijna 25 jaar is. Hij is echter ziek geweest sinds het einde van het vorige seizoen en het wordt nog altijd betwijfeld of hij tegen Feyenoord opgesteld kan worden. Hij is de motor van de ploeg, een gevaar lijke schutter, die vanuit het midden veld tot aan het doelgebied opereert. UTRECHT (ANP)-Het bestuur betaald voetbal zal de procedure ten aanzien van de verkiezingen van drie leden van de leiding van die sectie niet wijzigen. Vorige week vroeg de Federatie van Betaald Voetbal Organisatie (FBO) pas tijdens de algemene vergadering van het betaalde voetbal op 27 november in Zeist vast le stellen hoe het bestuur zal worden samengesteld. De stemming was toen reeds uitge schreven. Uiterlijk vrijdag 19 november moeten de stembiljetten terug zijn by het bondsbureau. De werkgeversorga nisatie de heren Timman, Hoppen brouwer en Van Zanten waren kandi daat gesteld voor de altredende d.och herkiesbare bestuursleden Zwikstra, Kernkamp en Zon - wilde tijdens de al gemene vergadering een discussie met het zittende bestuur aan de verkiezing laten vooraf gaan. De leiding van het betaalde voetbal, die dinsdagavond in Utrecht heeft verga derd. heeft mr. J. Visser, voorzitter van de reglementscommissie benaderd. Dit overleg leerde dat het op formele gron den niet mogelijk is de stemming alsnog uit te stellen. De clubs uit de eerste divisie, die later op de avond in Utrecht bijeenkwamen, zijn mondeling door het sectie-bestuur ingelicht. De verenigingen uit de ere divisie zijn telefonisch op de hoogte ge bracht. Zij zijn voor woensdag bijeenge roepen en kunnen dan vragen stellen aan het sectie-bestuur. Kiesuaar zal stellen voor een plaats in het dan te vormen nieuwe bestuur be taald voetbal". Dejeden van de FBO vonden dit een ongepaste wijze van beïnvloeding van de stemming. Zij verzochten de leiding van de sectie deze passage terug te ne men. Het sectie-bestuur heeft dinsdagavond besloten de gehele alinea uit deze brief als niet geschreven te beschouwen, in clusief de zinsnede; „in dat geval (van verkiezing van één of meer tegenkandi daten) zal het thans zitting hebbende bestuur in z'n geheel aftreden". Het be stuur blijft evenwei van mening dat er sprake is van een motie van wantrou wen. De zeven leden behouden zich evenwel a titre personel het recht voor persoonlijk in een dergelijk geval hun functie ter beschikking te stellen. RENE STEP K.O. SCHIEDAM - René Step van de Vlis singse boksvereniging DOS heeft zijn duel tegen de Hagenaar Leo Harstjens door een knock out in de eerste ronde verloren. Tijdens het zoeken naar een kans in dit weltergewicht C-klasse gevecht jplaat- ste de Hagenaar een snelle rechtste stoot, die Step velde. Andrë Kik won in het zwaargewicht nieuwelingen van Frans Kramer, lid van de organiserende vereniging De Haan Tot in de derde ronde was het een gehj kopgaande duel, maar door enkele goedgeplaatste stoten won Kik toch. AMSTERDAM - De amateurploeg van Amstel (ploegleider Herman Kroot) wordt voor het nieuwe wieler- seizoen versterkt met drie jonge ren ners: John van Herwerden, Jos Lam- mertink en Ronnie Bessems, de we reldkampioen bij de junioren. Verder bleef de ploeg van het afgelopen seizoen vrijwel geheel intact. Fred van Lachterop, die vijftien jaar voor Amstel reed. beëindigde zijn loopbaan. GOES - In de Zeeuwse zaalhandbal competitie zijn weinig verrassende, uitslagen te melden. Lijstaanvoerder GSC in de dames le klas wist Marathon gemakkelijk op afstand te houden: 12-6. Meer spanning was er bij de wed strijd tussen Walcheren II en Delta Sport, die eindigde in een 9-7 overwin ning voor Delta Sport. EMM II en Hon- tenisse hielden elkaar in een doelpun trijke wedstrijd in evenwicht 13-13. Sluiskil kende tegen DHC- geen pardon en won met 10-1. Het damesteam van GSC heeft zich op nieuw kandidaat gesteld voor de titel in de afdelings le klas. De Goese dames zegevierde in het duel tegen Marathon, dat toch meer tegenstand gaf dan de uitslag doet vermoeden. Het ontbrak bij Marathon aan schutsters uit de tweede lijn. waarover GSC wel beschikte. Een 12-6 overwinning was het eindresultaat. GSC staat nu ongeslagen aan kop van de ranglijst. Volop spanning bij de wed strijd tussen Walcheren LI en het bezoe kende Delta Sport. De ploeg uit Zierik- zee kon bijzonder moeilijk loskomen van een zich fel verzettend Walcheren II. dat verdedigend een goede wedstrijd speelde. Delta Sport won tenslotte door de iets betere schotvaardigheid met 9-7. In de wedstrijd tussen EMM II en Hon- tenisse lag de score bijzonder hoog. Ver dedigend maakten beide ploegen er weinig van, waardoor er om de twee mi nuten een doelpunt viel. De uitslag was 13-13. Sluiskil heeft in de wedstrjd tegen debutant DHC duidelijk aangetoond dat er een groot verschil is in de afdeling eerste en tweede klas. DHC werd zonder al te veel problemen naar een duidelijke 10-1 nederlaag gespeeld. In de dames 2e klas won Olympus III met 9-7 van stadgenoot Zeeland Sport II. EMM III bleek te sterk voor de reser ves van Hontenisse en bepaalde de ein duitslag op 10-5. Sluiskil II - Operatie '71 eindigde in een 8-3 overwinning voor Sluiskil II. Kandidatuur In de heren le klas heeft Walcheren an dermaal zijn kandidatuur voor het kampioenschap gesteld in de wedstrijd tegen Delta Sport. De Vlissingse. heren zegevierden in een zeer goed gespeelde wedstrijd met 20-12 tegen de Zierik- zeese ploeg, die vorig seizoen een be slissingswedstrijd forceerde tegen dit zelfde Walcheren dat in Joha Bergs een bijzondere waardevolle kraebt heeft. Cees Vos van Delta Sport had de op dracht deze speler uit te schakelen, maar een verstuikte enkel opgelopen in de tweede helft nadat hij verstrikt was geraakt in de doelnetten maakte een eind aan deze mandekking. Delta Sport moest noodgedwongen terugvallen op een 6-0 verdediging en hierdoor kreeg Walcheren de ruimte die nodig was De Vlissingse heren scoorden uit goed op gezette aanvallen. De heren van EMM II schijnen het juiste ritme gevonden te hebben In de thuiswedstrijd moest Utopia een gevoelige 21-11 nederlaag incasseren. Volharding II heeft de smaak van de overwinningen te pakken. In Goes werd Olympus n in een goede wedstrijd met21-15 teruggewezen. In de tweede klas heren is de 19-17 overwin ning van Olympus IV op Walcheren H bijzonder verrassend te noemen. In de derde klas heren is de komst van trainer Jo Post niet zonder gevolgen gebleven voor Zeeland Sport. De Vlissingse heren hebben het maximum aantal winstpun ten behaald uit vier wedstrijden. Zee land Sport versloeg Operatie '71 n met maar liefst 21-2. STRAATSBURG - Elek Schwartz is dinsdag aangesteld als trainer van de Franse tweede divisieclub Racing de Strasbourg. Schwartz was tussen 1956 en 1963 trainer-coach van het Neder landse elftal. 'Oom Elek', inmiddels 68 jaar, wordt een soort super-visor over de activiteiten van speler-trainer Heinz Schilder, enkele jaren geleden nog con tractspeler bij Ajax. AMSTERDAM-De twaalfde Amstel Goldrace, de enige klassieker in Neder land voor profs, wordt op paaszaterdag 9 april gehouden. VLISSINGEN - Bij de club wedstrijden in de eerste klas van de Zeeuwse dam- bond heeft Middelburg II de leiding ge nomen door hun nipte zege 9-11 op het derde tiental van de damclub Goes. Met zes wedstrijdpunten staan de Middel burgers nu eenzaam aan de kop. Over igens zeer spannende wedstrijden in deze groep II want ook Oostkapelle ver loor met dezelfde score van Sint- LaurensIL Vijf van de gespeelde wedstrijden ein digden in een 11-9 uitslag, waaruit blijkt dat de tientallen in sterkte weinig ver schillen. In groep I boekte zowel BDV uit Bergen op Zoom alsmede Zierikzee hun tweede overwinning en gezien de Ine schrijvei n de 37 clubs had de ZEIST - Met spanning wacht het me rendeel van de 20 afdelingen van de KNVB op het rapport van de commissie-Kastermans, waarvan een uittreksel donderdag wordt goubli- ceerd. In dat rapport wordt volledig uit leiding van het profvoetbal verklaard de doeken gedaan om welke redenen het stellen van tegenkandidaten alse motie van wantrouwen te beschouwen. Dat hield in dat bij verkiezing van eén van hen het bestuur zou aftreden. „Het is logisch", /.o stond in de brief, „dat dan geen van de zeven leden zich her- VLISSINGEN - Behalve de succesvolle B-groep van de schaakvereniging Vlissin- gen, waarover wij reeds eerder meldden, heeft in de nationale schaaktitelstrijd voor jeugdvijftallen ook de C-categorie uit Vlissingen de 5e en 6e ronde gespeeld zij het met aanmerkelijk minder resultaat dan hun clubgenoten. Zowel tegen Hel Witte Paard uil Koog aan de Zaan als tegen De Witte Dame uit Grubbenvorst werd met 3-2 verloren, zodat de Vlissngers nu achterin de ranglijst een plaatsje hebben gevonden. In Sas van Gent bewees de A-ploeg van Het Witte Paard eveneens dat ze hun mannetje staan. Hoewel de Zeeuws-Vlamingen ditmaal genoegen moesten nemen meteen 2.5-2,5 gelijkspel blijven ze duidelijk tot de kanshebbers vzn het toernooi behoren. Momenteel bezetten ze de zesde plaats De uitslagen: 1 K. Nieuweling - T, van derHeijenO-1; 2. H. Cardon - M. Spierings 1-0; 3. C. Maas - F. van Hammond 0-1; 4. A. van Haelst- N. van der Leijn remise; 5 Joh. Maes - F. Hasenberg 1-0 secretaris-penningmeester Henk Burgwal door het bondsbestuur is ont slagen en waarom aan hem een bedrag van f815.000 is toegezegd. In afwachting van dat rapport hebben de meeste afdelingen het beleid van het bondsbestuur verworpen Slechts drie afdelingen. Amsterdam. Nijmegen en Zeeland, hebben het beleid van de KNVB zonder meer goedgekeurd. Op de jaarvergaderingen van die drie afdelin gen is in het geheel niet over de kwestie-Burgwal gesproken. Bij de 17 overige afdelingen heerst op zijn minst een groot, gevoel van onbeha gen. De afdelingen Drente. Friesland. Gelderland. Groningen, Noord- Brabant. Twente en Zwolle hebben we- •liswaar na uitvoerige discussie de ba lans van de KNVB goedgekeurd, maar hebben dat aiieen gedaan omdat er over de kwestie Burgwal te weinig informatie bekend is om de balans te kunnen afwij zen. „Wij zyn ervan uitgegaan", zegt de heer Willemsen. bestuurslid van de afdeling Noord-Brabant", dat het aantrekken en ontslaan van personeel een zaak van het bondsbestuur is. Omdat er te weinig in formatie is. is het moeilijk hpt. beleid van- het bondsbestuur aan te vallen. Maar het is mogelijk, dat het beleid alsnog wordt verworpen als het rapport van de commissie-Kastermans daartoe aan leiding geeft". Dwars Het zit de afdelingen met name dwars, dat het bondsbestuur zonder wie dan ook te raadplegen f815.000 voor Henk Burgwal heeft uitgetrokken. De helft van dat bedrag moet door de amateur clubs op tafel worden gebracht. De fi nanciële commissie van de KNVB heeft het eveneens betreurd, dat het bonds bestuur geen aandacht heeft geschon ken aan de reglementen waarin staat dat in dergelijke gevallen advies aan de financiële commissie moet worden ge vraagd. De afdelingen Drente, Friesland en Groningen hebben zich voorlopig neer gelegd bij de mondelinge uiteenzetting van de heer Kastermans, die de drie jaarvergaderingen heeft bijgewoond. Administrateur Meertens van de afde ling Drente: „Kastermans heeft het ont slag van Burgwal een beetje toegelicht. Wij hebben wel gezegd, dat er te weinig informatie is verstrekt, maar dat was voor ons geen aanleiding om het beleid af te keuren". Op de algemene vergadering amateur- de kwestie Burgwal worden ingediend. Die moties zijn afkomstig van de afde lingen Arnhem. Dordrecht, Gouda. Lei den. Rotterdam en Den Haag. In die moties wordt over het algemeen gesteld, dat er een groot gevoel van onbehagen Haarlem, die niet gelukkig is met de gang van zaken, wacht het rapport af. De afdeling Limburg hecht zoveel waarde aan het rapport, dat de verga dering voorlopig is geschorst. „Wij gaan pas verder praten", zegt administrateur heerst over de wijze waarop het bonds- Timmermans, „zodra we de inhoud van bestuur heeft gemeend de clubs te moe ten inlichten over het ontslag van Burgwal. „Bovendien vinden wy het onjuist", al dus de afdeling Arnhem, „dat een uit treksel uit het rapport van Kastermans pas wordt gepubliceerd als alle afde lingsvergaderingen hebben plaatsge vonden". De afdelingen Dordrecht, Gouda, Leiden. Rotterdam en Den Haag behouden zich het recht voor het beleid van het bondsbestuur alsnog af te keuren, nadat het rapport van Kas- tersmans openbaar is gemaakt. Mogelijkheid open De afdelingen Noord-Holland, Utrecht en Leiden hebben de balans van de KNVB met betrekking tot de affaire- Burgwal afgekeurd. Zij menen hun goedkeuring er niet aan te kunnen hechten, voordat door Kastermans openheid van zaken is gegeven. Het merendeel van de afdelingen houdt de mogelijkheid open de balans na de ver schijning van het rapport Kastermans het rapport kennen. Nu kunnen we nog geen oordeel uitspreken en daarom zul- en wij de jaarvergadering volgende veek donderdag voortzetten". voetbal, die op 27 november in Zeist alsnog af te keuren, ook al is deze voor- wordt gehouden, zullen zes moties over lopig goed bevonden. Ook de afdeling HENK BURGWAL uitslagen liggen de krachtsverhoudin gen meer uit elkaar dan in groep IL GOES IB - MIDDELBURG U 9-11. 1 M. Quakkelaar - J. F. Boon 0-2, 2A. M. Quakke- laar - J. J. van Horssen 2-0. 3 G. v. Riet - D. Kasse 0-2,4 H. Lagendijk - J. Strooband 8r. 1-1,5 L. Dekker - P. de Ruyter 2-0,6 M. Pou- lisse - J. L. Grim 1-1, 7 D. v. Daalen - G. M. Walraven 1-1,8 A. Mansbergen -C. de Wolf 0-2, 9 J. Tilroe - G. Coppoolse 2-0,10 L Sonnevijlle - J, Kooy 0-2. SINT-LAURENS U - OOSTKAPELLE 11-9.1 J. Sipma - J. J. Groenenberg 2-0, 2 J. Ver- straate - L. Wattel 0-2,3 L. Walraven - G. Wat- tel 1-1, 4 T. Alewjjnse - A. W. Smit 0-2, 5 P. de Kam - G. Jobse 2-0,6 P. Sinke - J. Poppe 1-1,7 J. Janse - J. Elzinga 2-0, 8 W. de Kroo - A. Francke 1-1, 9 en 10 dispensatie met remise. 'S-GRAVENPOLDER U - BDV 8-12. 1 D. Sewnath - R. A. Dusebout 1-1,2 C. Korstanje - J. v, Zielst 0-2,3 D. Huissoon - J. de Jongh 1-1,4 H. v. d. Vrie - A. Eggink 0-2,5 D. Wlskerke - drs. J. Hoornweg 2-0,6 J. J. Ganseman - J. v. Ton- geren2-0,7 M. v. d. Plasse - H. RoodenburgO-2, 8 C. de Rooy - C. Foppe 0-2,9 E. Minnaaid - W. Musters 2-0,10 P. Pekaar - C. v. Tongeren 0-2. ZIERIKZEE - THOLEN U16-4.1M. de Wild - A. Baay 2-0.2 C. L. Boot - J. de Rijke 2-0,3 J. Huigetis - G. Brasser 2-0. 4P.M. Kort - A. Bogert 2-0, 5 C. Verton - H. Geluk 0-2, 6 A. Saman - J, v. Dijke 2-0, 7 J. de Wild - C. v. Splunler 2-0.8 C. M. v. d. Velde - T. v. d. Male 2-0, 9 en 10 remise wegens dispensatie- Bij de wedstryden om de persoonlijke titel heeft de Goesenaar Buitenhuls de leiding bij de adspiran ten met acht pun ten. Zaterdag is de finale in 's- Gravenpolder, met de belangrijke party tussen Poulisse met zes punten en Bui tenhuis. Aan remise heeft de leider vol doende om de titel te behalen. De Kra ker - Poulisse 0-2, Poulisse - Gufij am 2-0, De Leeuw - De Kraker 1-1, en Buitenhuis De Dreu 2-0. De junioren hebben momenteel drie lei ders met vyf punten. K. Kaljouwen Van Splunter uit Souburg en Kort uit Re- nesse. Uitslagen 4e ronde: Versluis - De Wild 2-0, Guiljam - Kort 2-0, Kaljouw- v. Splunter 1-1, en Baayens - Versluis 1-1 Standenlljsten ADSPIRANTEN 1 E. J. Buitenhuis 2 J. Poulisse 3 J, de Leeuw 4 J. de Kraker 5C.M. Guiljam 6 R. de Dreu JUNIOREN 1 K. Kaljouw 2 P. J. v. Splunter 3 P. M. Kort 4 A. Baayens 5 D. Kasse 6 P. M. Versluis 7 J. J. Guiljam 8 A. Saman 9 J. de Wild 4 4 0 0 8 4 3 0 1 6 4 12 14 4 112 3 3 2 1 0 5 3 2 10 5 4 2 115 2 110 3 3 1113 4 113 3 2 10 12 3 10 2 2 4 0 0 4 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13