>et perspectieven in derdewereld Hulp moet perspectieven scheppen in derde wereld PZC/streek4 Nieuw: Floxil de keelpipstiller. BOUWVERENIGING TERNEUZEN WIL AANDEEL UITBREIDING CENTRUM Belangstelling voor wonen in Sas van Gent neemt toe Begroting '77 Sas van Gent sluit met 67.000 onvoorzien Ontwikkelingen in planologie en milieu zeer ondoorzichtig Waarnemend voorzitter A. J. Krols: Tijdstip uitbreiding Veste niet bekend ARM 12 in monding Oosterscheïde geborgen Sinterklaas in Breskens Akkoord over renovatie Burg. Hoefnagelstraat in Sas van Gent gesprekspunt met b. en w. TERNEUZEN - De woningbouwver eniging Temeuzen wil een actief aan deel nemen in de renovatie van de bin nenstad. Hoe dat precies gaat gebeu ren, is een zaak van overleg met het college van b. en w. Dit zei maandaga vond waarnemend voorzitter ing. A. J. Krols aan het begin van de algemene ledenvergadering in de grote zaal van 'De Veste'. Slechts enkele teintallen van de 3400 leden woonden de bijeen komst bij. Id zijn openingswoord kondigde de heer Krols verder aan. dat de bouwvereni ging in Temeuzen-zuid een plan voor 30 koopwoningen wil ontwikkelen.Er wordt ook gewerkt aan de bouw van een derde flat bij het bejaardenflatcomplex 'De Veste'. De woningbouwvereniging gaat ervanuit dat deze uitbreiding er in derdaad komt 'al weten we niet exact wanneer dat gebeurt'. De aanlet van een kabel-televisienet kenschetste de woningbouwvoorzitter als een zaak die in Temeuzen nog steeds 'in beweging' is. Hij kon verder geen concrete mededelingen doen. Op vragen uit de zaal over eventuele winsten of verliezen uit de verkoop van 328 flats in de wijk Katspolder aan een makelaarskantoor antwoordde direc teur J. M. Groenhof dat het eindresul taat van deze transactie voor de bouw vereniging 'per saldo nul' was Volgens de heer Krols kampt de woningbouw- Oostburg wil een regionale commissie opname bejaarden OOSTBURG - Als het aan b. en w. van Oostburg ligt komt er volgend jaar een regionale opnemingsadviescommissie voor bejaarden in bejaardenoorden. Het college schrijft dat in antwoord op vragen in de algemene beschouwingen van de verschillende raadsfracties. Op dit gebied ziet het college een taak weg gelegd voor de stichting 'Welzijn voor ouderen in West-Zeeuwsch- Vlaanderen'. „die steeds regionaal werkten waarin alle instellingen, werk- i tam op het gebied van de bejaarden zorg vertegenwoordigd zijn". Maar b. en w. moeten tegelijkertijd mel den: „Helaas staan de gemeenten Aar denburg en. Sluis nog aarzelend tegen over de instelling van een regionale commissie". SAS VAN GENT - De bewoners van de Burgemeester Hoefnagelstraat in Sas van Gent zijn maandagavond, zonder veel op- of aanmerkingen akkoord ge gaan met de renovatieplannen van de woningbouwvereniging 'Sas van Gent Vooruit'. Aan het slot van de korte 'Re novatievergadering'. maandagavond in de Vlaanderenhal was er zelfs een applausje voor het bestuur van de ver eniging. Over enkele weken start de renovatie van de vijftig panden in de Burgemees ter Hoefnagelstraat. Medio november van het volgend jaar hoopt de aanne mer, de firma Leenhouts uit Sluis, het project te kunnen afsluiten. Voor de be woners van de renovatiepanden zijn er twaalf'ruil'-woningen, waarin zij onder dak kunnen vinden gedurende de pe riode dat hun woning drastisch opge knapt wordt. De eerste bewoners verhuizen nog voor eind november naar hun 'ruilwoning'. Deze woningen zijn gesitueerd in de omgeving van de Europalaan Voorzitter L. Meijer van de woning bouwvereniging toonde zich maanda gavond. aan het slot van de vergadering bijzondér ingenomen met de positieve houding van de bewoners. Hij zei onder meer: „Ik hoop dat u alles wat u hier gehoord hebt. zult doorgeven aan eventuele vrienden en bekenden in de 'Witte Wijk'. Het moet duidelijk zijn dat wij het goede voor hebben met de mensen en dat wij proberen de woningen in een dusdanige staat te brengen dat ze zeker de ko mende vijfentwintig jaar nog prima in orde zijn. Daar hebben we naar ge streefd. daarvoor hebben we gevoch ten," aldus voorzitter Meijer. Hij maakte bovendien van de gelegen heid gebruik alle aanwezige leden op te roepen de komende ledenvergadering van de woningbouwvereniging bij te wonen. „En neemt u gerust ook sympa thisanten mee." aldus de voorzitter van 'Sas van Gent-Vooruit' De bijeenkomst van maandagavond droeg vooral een informatief karakter. Er werd met bijvoorbeeld vertegen woordigers van de nationale wonin graad en de aannemers van gedachten gewisseld over de praktijk van de reno vatie. Bovendien werd uit de bewoners een commissie benoemd, die zich in de renovatieperiode op gezette tijden gaat bulgen over de gemaakte vorderingen in het renovatiewerk. De commissie be staat uit de dames Hamelink. Ramme- loo en Versprille en de heren Neijt en Coone. Niet bepaald gelukkig waren de aanwe zigen maandagavond overigens met de mededeling van voorzitter Meijer dat verhuizing (heen en terug) van hetreno- vatiepand naar de ruilwoning volgens een opgave van twee verhuisbedrijven vereniging met een volkomen scheve verhouding tussen het aantal eengezins- en flatwoningen. Die zou - volgens landelijk aanvaarde gegevens - 80/20 moeten zijn. „Zolang je dat niet hebt bereikt, zitje met verliezen. Daar voor proberen we een oplossing te zo- ken. Het verkopen van meer flats zou een mogelijkheid zijn, al staat er natuur lijk niet iedere dag een makelaar met zijn geldbuidel te rammelen." Toen la ter één van de bezoekers kritiek leverde op deze opmerking, door te stellen dat de woningbouwvereniging niet zomaar met rijkspremies gebouwde flats mag verkopen, zwakte de heer Krols zijn woorden iets af Hij legde uit. dat het van de hand doen van flats, één van de zaken is die bekeken zouden kunnen worden. „Er moet iets gebeuren." Discriominatie De stemming voor vijf nieuwe be stuursleden (de vergadering voelde er weinig voor om het bestuur van 13 tot 15 leden uit te breidem leverde nog een ïncidentje-in-de-marge op, toen een vrouwelijke bezoeker boos vaststelde dat zij niet mee mocht stemmen omdat alleen haar man als lid wordt erkend. „Dat is je reinste discriminatie. Jullie pakken wel door mij ondertekende giro- checques aan", zei ze. Bestuurslid mr. B. J. J. Beltman legde uit, dat de huidige statuten niets melden over het stem men bij volmacht. Het bestuur heeft zien in zulke gevallen te houden aan het verenigingsrecht, dat voorschrijft dat een lid zich uitsluitend kan laten verte genwoordigen door een medelid. Uiteindelijk werd het bestuur aange vuld met mevrouw M. Hendriks-Heuts en de heren H. Mos. J. Hamelink en P. de Waal. KandidaatE. P. H. Rethans viel al omdat hij te weinig stemmen kreeg. Drie auto's bij botsing te Hulst beschadigd HULST- Drie auto's zijn zondagmiddag beschadigd bij een aanrijding nabij de stoplichten op de kruising van de Grote Kreekweg en rijksweg 60 te Hulst. Be stuurder H. R. uit Kruiningen reed met zijn auto over de Grote Kreekweg en merkte, doordat hij iets zocht in het dashbordkastje, te laat op, dat het licht op rood stond. Daardoor botste hij tegen de auto van H. B. uit Heist-op- den-Berg <B>. Deze auto schoof vervol gens door tegen de auto van W. R. uit Antwerpen. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. de bewoners meer dan ƒ800 gaat kos ten. De heer Meijer voegde er direct aan toe: „Ons is die prijs ook nogal tegenge vallen. En van ons komt dan ook de raad, wanneer u het goedkoper kunt, moet u zelf regelingen treffen." Begrotingsposten stegen met 2,5 min. SAS VAN GENT - De ontwerp begroting '77 van de gemeente Sas van Gent sluit met een post voor onvoor ziene uitgaven van 67.433,-. In de ontwerp-begroting wordt verder reke ning gehouden met verschillende re serveringen: 267.650,- voor in 1977 uit te voeren kapitaalswerken, 100.000,- voor de bouw van een nieuw gemeen tehuis en 88.350,- als raming voor het exploitatieverlies op de sporthal. Vol gend jaar gaan enkele belastingen in Sas van Gent omhoog. B. en w. schrijven over die belastingen in hun aanbiedingsbrief bij de ontwerp begroting: „Om een sluitende begroting te kunnen aanbieden is een belasting verhoging geraamd van 66.000.-, het belangrijk lager dan voorgaande jaren, Wij stellen ons voor de belastingverho ging zoveel mogelijk te spreiden over de bestaande belastingen en rechten". Daarbij gaat het college er wel van uit dat zowel het rioolrecht als het rein igingsrecht verhoogd met 't toe gestane maximum van zeven procent. Het college: „De maatregel van de cen trale overheid heeft wel tot gevolg dat ons al jaren bekende streven, de riool rechten voor tachtig procent en de rein igingsrechten voor honderd procent kostendekkend te maken, wordt door kruist. Er zullen in '77 percentages be reikt worden van 41 respectievelijk ze ventig procent". Met ingang van 1977 zal ook in Sas van Gent onroerend goed belasting worden geheven. Deze belasting bervangt, zoals bekend, de personele de grond- en de straatbelasting. B. en w. wijzen er in de aanbiedingsbrief nog even op dat ra mingen in de ontwerp-begroting, verge leken met vorig jaar sterk zijn gestegen. De inkomsten en uitgaven zonder ver rekening konden in 1976 worden ge- Directeur Groenhof reageerde positie! op de suggestie van een bezoeker, om de huurders een kopie te geven van de op dracht die aannemers wordt verstrekt voor het uitvoeren van onderhouds werkzaamheden. Volgens de man ont breekt het aan voldoende toezicht De heer Groenhof bestreed dat laatste, zeker voorzover het recent uitgevoerde projekten betreft. Hij ond het evenwel zinnig om de huurder een afschrift van de werkopdracht te doen toekomen, zo dat hij het karwei en de juistheid van de opdracht kan controleren ZEEHAVENS KOMEN MET DE BROKKEN TE ZITTEN (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - „Op de gebieden planolo gie en milieu zijn ontwikkelingen aan de gang, die zo ondoorzichtig zijn dat de betrokkenen vaak niet meer weten waar ze aan toe zijn. Zowel nationaal als regionaal wordt naar mijn mening zelfs met verschillende maten gemeten. In de commissie zeehavenoverleg moet dan ook steeds duidelijker de vraag worden gesteld of bij het stellen van milieu- en planologische eisen niet te verward en misschien te bureaucra tisch wordt gewerkt. Als dat op deze manier doorgaat kunnen onze zeeha vens uiteindelijk met de brokken ko men te zitten". Die visie gaf ir. S. A. Posthumus, ex- staatssecretaris van verkeer en water staat en voorzitter van de commissie zeehavenoverleg, maandag, voor de havenvereniging Rotterdam, tijdens een uiteenzetting over de opbouw van een nationaal zeehavenbeleid. De heer Posthumus zei de ontwikkelingen in de planologie en in het milieu enerzijds sterk verontrustend te vinden. Ander zijds kon hij de moeilijkheden wel enigszins billijken gezien de betrekke lijk korte periode dat deze „discipli nes" in de belangstelling staan, verge leken bijvoorbeeld met de factor werk gelegenheid. Ir. Posthumus onderbouwde zijn be toog over een nationaal zeehavenbe leid met het stellen van vijf voorwaar den: -1. Uitgangspunt vooreen evenwichti ger zeehavenontwikkeling is de nood zaak van een naast elkaar leven van de Nederlandse zeehavens. - 2. Essentiële voorwaarde daarbij is een gezonde concurrentie tussen onze havens. - 3. In dit kader is enigerlei vorm van capaciteitsbeheersing noodzakelijk. -4. De ontwikkeling van onze nationale zeehavens is niet los te denken van een daarop gericht investeringsbeleid van de overheid, havenbeheerders en ha venbedrijfsleven. - 5. Een nationaal zeehavenbeleid houdt rekening met een verantwoorde raamd op in totaal 13.174.680,-. Voor 77 zijn ze opgelopen tot een bedrag van 15.763.281.-. een verhoging dus met ruim 2,5 miljoen gulden. B. en w. constateren: „Wederom moet worden geconstateerd dat de gemeente er in financieel opzicht niet slecht voorslaat. Niettemin zal het noodzake lijk zijn de plaatselijke belastingen aan te passen, echter zal aanpassing dit maal beperkt kunnen blijven tot een trendmatige van zeven procent". PLANNEN VOOR RIOLERINGEN SAS VAN GENT - De leegstand in Sas van Gent is zodanig dat deze, door de bouw van nieuwe woningwetwonin gen, alleen nog maar zou kunnen toe nemen. Tot die conclusie komen b. en w. van Sas van Gent in de aanbiedings brief bij de gemeentebgrotirig. Tegelij kertijd echter kunnen b. en w. melden: „Er zijn tekenen van groeiende belang stelling voor vestiging in Sas van Gent Gevolg is dat de leegstand bij de plaat selijke woningbouwvereniging be langrijk vermindert". Daar tegenover staan dan weer de re sultaten van de Regionale Bouwver eniging en het Beambtenfonds voor het Mijnbedrijf. Beide instellingen kam pen met een grote leegstand. Auto bij Othene in de sloot TERNEUZEN - De autoobilist G. van W. uit Temeuzen is maandagavond van de Reuzenhoeksedijk gereden en in een sloot beland. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de buurtschap Othene bij Temeuzen. op het punt waar de Margarelhaweg be gint. Van W wilde de bocht nemen, raakte in verwarring door een tegenligger en kwam vervolgens via losliggend grind in de wegberm terecht. De bestuurder liep geen verwondingen op. zijn auto had flinke schade. Duivententoonstelling HULST - De leden Fr. Riskë en E. Wil- laert hielden in lokaal P. Wentzler te Hulst met 25 duiven een tentoonstel ling. Ook vanuit België bestond grote belangstelling. Beide heren zijn lid van de postduivenhoudersvereniging 'De Vitesse' uit Hulst- Zondag 21 november zullen de leden A. Dobbelaer en A. Pie- ters in hetzelfde lokaal ieder 25 van hun duiven tentoonstellen. afweging van de verschillende invloe den die bepalend zijn, waarbij met name gedacht moet worden aan werk gelegenheid. planologie en milieu. Uitgangspunt voor een goed nationaal zeehavenbeleid noemde hij een loyale samenwerking tussen de centrale overheid, de havenbeheerders en het betrokken bedrijfsleven. Onder een ge zonde concurrentie zei hij te verstaan: mededingen over de kostprijs. Capaciteit Over de capaciteitsbeheersing zei de heer Posthumus niet vooruit te willen lopen op de discussie die volgende maand in de commissie zeehavenover leg over dit onderwerp wordt gevoerd. Op voorhand stelde hij echter al wel vast, dat overcapaciteit wordt veroor zaakt in een periode van snelle expan sie. Volgens hem kenmerkt een perfect capaciteitsbeleid - in havens evenals in het bedrijfsleven in het algemeen-zich door het trachten te voorkomen dat zich overcapaciteit vormt. Jn voorspoedige tijden is de verleiding altijd groot om toe te geven aan het ver langen om de omvang van het bedrijf te vergroten. Daarentegen getuigt het van goed inzicht en een goed beleid als men streeft naar diepte-Investeringen; naar een verbetering van de kwaliteit van het produkt. In een gunstige tijd probeert iedereen het zogenoemde gat in de- markt te vullen. Daardoor ontstaat uitr eindelijk een labiele situatie. In zo'n ge val is er maar een kleine teruggang in de economie nodig om het bedrijfsleven in elkaar te laten storten „In de gevallen dat er reeds een overca paciteit is bereikt moet worden gewerkt aan het terugkrijgen van de normale capaciteit, bijvoorbeeld door middel van koude sanering", aldus ir. Posthu mus. Hij stelde dat in alle havens mo menteel sprake is van overcapaciteit. Om de situatie weer gezond te maken is alleen hopen dat het ooit weer goed komt een veel te wankele basis na ar zijn mening. Overlegorgaan NKV Hulst wil In bestuur van lts HULST - Het overlegorgaan van het NKV in Hulst heeft bij het hoofdbestuur van de r.-k -lagere technische school 'Sint-Bemard' in Hulsteen plaatsin dat bestuur geclaimd. Het overlegorgaan heeft het schoolbestuur een brief ge schreven. waarin een plaats in het be stuur van de school, die de laatste tijd nogal in opspraak is. wordt gevraagd. Van de zijde van het'schoolbestuur is gesteld dat het NKV eerder een plaats in het bestuur heeft afgewezen. Het Hul ster NKV heeft dat laatste overigens al tijd ontkend. Bijeenkomst NCVB OOSTBURG - Donderdagmiddag houdt de afdeling West-Zeeuwsch- Vlaanderen van de Nedrlandse christen-vrouwenbond een vergadering in het hervormd kerkcentrum te Oosfr burg. Mevrouw E. Groot-Nibbelink spreekt dan over het thema: 'Spanning, Over spanning, Ontspanning'. De vergadering begint om 14.00 uur. Voor de bouw van premiwoningen voor eigen bewoning is de animo in de ge meente groot Het aan Sas van Gent toegewezen bouwvolume voor derge lijke woningen wordt ruimschoots op genomen. B. en w.: „Niet vergeten mag worden dat de bouwers veelal andere woningen binnen de gemeente verlaten waardoor ook hierdoor de leegstand niet wordt verminderd. Niettemin zijn wij van oordeel dat pogingen in het werk gesteld moeten worden de toewijzing van bouwvolume in deze sector opge voerd te krijgen". Vorig jaar al sprak het college haar be- zorgheid uit over de renovatie van de muwi-wonlngen. „Deze bezorgheid be staat nog steeds en Is zelfs toegenomen. Nu wederom een jaar voorbijgegaan is kan niet worden gezegd dat men met de plannen voor renovatie van de wonin- Deltafederatie houdt vis-merkacties in Grevelingen en Veerse Meer VL1SSINGEN - Op verzoek van de Del tafederatie worden dit jaar in Zeeland twee vis-merkacties gehouden. Deze acties hebben tot doel om. in aanslui ting op de merkacties met forel in de jaren 1968 tot en met 1970, meer duide lijkheid te krijgen in zaken die onder meer betrekking hebben op de vang- baarheid. de overleving in de loop der jaren en de groei van de vis. Maart dit jaar werden in de Grevelin gen. zowel ter hoogte van Bommenede als Scharendijke 1 000 maatse platvis sen uitgezet. Van deze vissen waren er 1.000 voorzien van een geel plastic pijl- merk, genummerd DV 1-1000 en de an dere duizend van een wit plastic pijl- merk genummerd DV 1000 - 2000, Van deze vissen werd van circa 140 exempla ren de vangst gemeld Deze maand wor den in het Veerse Meer bij de Veerse Dam circa 500 bruine- en 500 regenboog forellen. gemerkt met een groen plastic plaatje met. de nummers DV 2000 - 3000, uitgezet Aan een zijde van het plaatje staat het adres van de Directie der Vis serijen (Bezuidenhoutseweg 73 te Den Haag). Als men een vis gevangen heeft 'ient men dit met vermelding van vis- •jort, lengte, plaats, datum en of men de .s al dan niet heeft teruggezet aan de directie te melden. Met het ingezonden merk als lot dingt men dan mee naar diverse prijzen in een door de Deltafe deratie opgezette loterij. Karabijnschieting 'Oud Raedhuys' SAS VAN GENT - De karabünelub 'Oud Raedhuys' te Westdorpe, hield in- café 'Het Oude Raedhuys' te Westdorpe. een karabijnschieting. waarvoor veel belangstelling bestond. De Belgische deelnemers gingen met de ere-prijzen strijken De uitslag luidt: eerste top: M. Droge- broekuitLovendeghem (B), tweede top: G. Taaymans uit Moerbeke-Waes (B), rechter zijvogel L. van Hulle uit Zaffe- laere (B), linker zij vogel Tom Brouwer uit Zaffelaere (B). De prijs voor de meeste vogels bij de heren ging naar Frank Aerens uit Gent (B). Bij de dames was dit mevrouw M. de Jaeger uit West dorpe. Bij de jeugd eiste Tonny Raem- donck de prijs op voor de meest afge schoten vogels. „KIEZEN VOOR WIE EN HOE" ZIERIKZEE - „De ontwikkelingssa menwerking is geen algemeen natio naal gevoel meer, dat van links naar rechts en terug door de Nederlandse po litieke geledingen stroomt. Ontwikke lingssamenwerking is naar onze me ning ook politiek. Je moet kiezen aan wie je die ontwikkelingshulp biedt en hoe je die hulp verschaft. Daarmee kun je dan tevens bereiken dat je hulp zo veel mogelijk terecht komt op de plaats waar je vindt dat z e terecht moet ko men". Dat zei minister J. P. Pronk van ontwikkelingssamenwerking maan dagavond tijdens een verkiezings bijeenkomst van de PvdA in Zierikzee. De minister wees erop dat het beleid op het gebied van de ontwikkelingssa menwerking sinds de oliecrisis in 1973 veranderd is. Tijdens die crisis ontstond volgens de heer Pronk bij de ontwikke lingslanden een roep om een nieuwe in ternationale economische orde. Tot dan toe vroegen de ontwikkelingslanden al leen maar om hulp, die ze dan niet vaak kregen. Nu vragen ze bestrijding van de oorzaken van de verschillen tussen de rijke en de arme landen. Volgens de mi nister was premier Den Uyl de eerste Europese politicus, die zich opwierp om de roep van de on twikkelingslanden om een nieuwe internationale economische orde in bredere kring gehoor te laten vinden. Die nieuwe internationale economische orde, vertelde de heer Pronk, moet er komen omdater anders op den duur een grote onrust in de wereld in zijn totali teit zal ontstaan. Een onrust, die ook zijn gevolgen voor de Nederlandse sa menleving zal hebben. Hij ei de stellige overtuiging te hebben dat het wel scheppen van waarachtige perspectie ven voor de ontwikkelingslanden op langere termijn zowel voor die ontwik kelingslanden als voor de rijkere landen positieve invloeden zal hebben. „Op de kortere termijn - te denken valt aan twee, misschien drie decennie - zal het gen in de Witte Wijk veel verder is ge komen". B. en w. wijzen erop dat de muwi-woningen m de Witte Wijk nu spoedig een oplossing gevonden wordt, die de daarbij betrokken partijen be vredigt", aldus b. en w. In de begrotingsbrief staat het college verder onder meer stil bij de riolerings- 'plannen. Aan het aanbrengen van riole ring langs de Graafjansdijk in Westr dorpe kan pas gedacht worden, zo mel den b. en w„ wanneer er een forse over heidssubsidie op tafel komt. De totale kosten belopen het miljoen. In de oude kem Philippine is een ge deelte van de rilering aan vernieuwing toe. Een zeer voorlopige raming komt uit op een totaalbedrag van zo'n ƒ600.000,-. De centrale dienst ontwerpt momenteel ook plannen voor de aansluiting van woningen in de kern Zandstraat. Daar mee is een half miljoen gemoeid. VLISSINGEX - Het bergingsbedrijf Van den Akker NV te Vlissingen heel't maandag het wrak van dc Ar- nemuiden 12 geborgen. Deze visser- kotter zonk maandag 17 mei van dit jaar in de monding van de Ooster scheïde, nadat zich aan boord een ontploffing had voorgedaan. De 28- jarigc Abraham Theune uit Arne- muiden kwam daarbij om het leven. Na de ontploffing ontstond er brand op de ARM 12. Pogingen om de brand te blussen mislukten en enkele uren later zonk de kotter. In opdracht van rijkswaterstaat heeft de firma Van den Akker het schip nu weer boven water gehaald De berging verliep maandag zonder problemen. Om acht uur 's morgens was men uitgevaren en omstreeks tien uur was men op de plaats waar de kotter gezonken was. Er werden twee stroppen klaargemaakt en om half drie 's middags had men de ARM 12 boven water, Bjj de actie waren verschillende schepen betrokken: de sleepboot 'Everingen', de bergings vaartuigen 'Onrust'. 'Zeearend' en 'Bruinvis' en de bok 'Walcheren', alle van de firma Van den Akker. Daar naast werd ook nog assistentie ver leend door de sleepboot 'Zeeland' van de firma Muller uit Temeuzen. Maandagavond rond negen uur kwam de bok 'Walcheren' met de ARM 12 in de stroppen in de Buiten haven van Vlissingen aan. Dit geheel zal daar voorlopig blijven, daar de* ARM 12 eerst ontdaan zal moeten worden van zand en water. De uit voerder van de hele operatie, de heer J v. d. Linden, verwacht dat de kot ter daarna gewoon zal blijven drijven. I ADVERTENTIE i Floxil zuigtabletten helpen snel, vóórdat uw keelpijn erger wordl. Tw ee krachtig werkende antiseptica bestrijden uitbreiding van keel- en mondholte-infecties. U kunt weer slikken en praten zonder pijn. Floxil. Aangenaam /acht van smaak. 24 Zuigtablelten in handige urdrukstrips. f 3.95. Uitsluitend bij uw drogisl en apotheek. IN ZIERIKZEE: BOUW WONINGWETWONINGEN DOET LEEGSTAND ECHTER TOENEMEN ons inderdaad wat kosten. Geld en werkgelegenheid om de landen in Afri ka, Aziè en Latijns-Amerika een echte kans te geven.,Enkele tientallen jaren zal het zeker wel duren, want de tegen stelling tussen rijk en arm is al te groot geworden om er een snelle oplossing voor te realiseren. Maar onze kinderen zullen er uiteindelijk wel bij varen". De offers, die het trachten te bewerkstelli gen van een nieuwe internationale eco nomische orde op de kortere termijn kost, zijn volgens minister Pronk alleen te dragen als de Europese politiek het streven naar een gelijke verdeling van arbeid en inkomen echt uit gaat dragen. „Ook bij ons is een goede verdelingspo li tiek noodzaak. Zo blijkt dat de binnen- en buitenlandse politiek nauw met el kaar verbonden zijn". Gevaar Het grote gevaar van de ontwikke lingshulp is, vertelde de heer Pronk, dat de hulp niet daar terecht komt, waar hij terecht zou moeten komen, namelijk bij de armste bevolkings groepen in de arme landen. „In die lan den zijn soms andere politieke en machtsverhoudingen nodig. Juist door het politiseren van het beleid voor de ontwikkelingsamenwerking kun je BRESKENS - Zaterdag 20 november komt Sint-Nicolaas met zijn gevolg in Breskens. Om 14.15 uur arriveert de sint met een vissersboot aan de oude veerhaven, waar een vertegenwoordi ging van b. en w. en de plaatselijke winkeliersvereniging hem verwelko men. De knechten van de sint zullen vervol gens een versnapering aan de kinderen uitdelen. Rond half drie vertrektde sint vanaf de vismijn voor een rondgang door het dorp. Deze rondgang wordt op geluisterd door de majorettenvereni- ging uit Temeuzen en door de drum band en muziekvereniging Breskens - Groede. De route luidt als volgt: Dorpsstraat, Kijk uit Europastraat, v. Zuyenstraat, Seringenstraat, Tulpenstraat, Violier straat, Langeweg, Evertsenlaan, Be- rnhardlaan, Parklaan, Boulevard, via Grote Kade naar hotel Valk. Donderdag 2 december en vrijdag 3 de cember brengt de sint een bezoek aan de verschillende scholen in Breskens. Zaterdagavond 4 december omstreeks zeven uur is er opnieuw een rondgang vanaf hotel Valk. De route is dan: Mo lenwater, Havenstraat, Scheepvaart straat, Papendrecht, Molenwater, Em- mastraat, Julianastraat, Wijckman- laan, Blankenstraat, Gerritsenstraat, Ph. v. Kleefetraat, Mercuriusstraat, Nieuwstraat, Broodmanstraat, Voge lenzang, Dorpsstraat, Grote Kade, hotel Valk. Deze rondgang wordt opgeluis terd door de drumband en muziekver eniging Breskens - Groede. Karabijnschieting SLUISKIL - Zaterdag organiseert de karabijnschletclub 'Winnetou' uit Sluiskil een karabijnschieting. Deze wordt gehouden in café Dallinga en vangt aan om 19.30 uur. daar een invloed op uitoefenen. Het is nog altijd zo dat de Nederlanders best bereid zijn om flink wat geld beschik baar te stellen voor de ontwikkelings hulp. Maar dan moet het wet goed te recht komen. Wij stellen ons niet op het standpunt dat het er niets toe doet wie de Iiulp krijgt". Deze politiek op het gebied van de ont wikkelingssamenwerking kan volgens minister Pronk alleen maar resultaat hebben als de buitenlandse politiek ook wordt aangescherpt. „We moeten dur ven onze politiek van goede - maatjes - zijn - met - iedereen te laten varen. We moeten steeds duidelijke keuzen dur ven doen. Bijvoorbeeld als het gaat om de levering van kerncentrales aan Zuid-Afi'ika, het opzeggen van een cul tureel verdrag met dat land. hetsteunen van de bevrijdingsbewegingen in Nami bië en he tonderhouden van banden met degenen, die Cuba van hetfacisme heb ben bevrijd. We moeten durven niet al len met de elite banden te onderhou den". En overschakelend op de huidige Neder landse politiek - want tenslotte staan in ons land verkiezingen voor de deur- zei de heer Pronk: „Voor de mensen in de ontwikkelingslanden is het van belang dat het beleid, dat deze regering voert, door kan gaan. We hebben misschien minder kunnen doen dan we hadden gehoopt aan het begin van de rit. maar we hebben in ieder geval meer kunnen doen dan anderen voor ons. Bij de ver kiezingen zal blijken hoezeer ons stre ven is aangeslagen bij het centrum van het kiezerskorps". De heer Pronk ging ook nog even in op de gewraakte resolu tie van de besturen van de PvdA en de PPR. Hij vond de steUingname dat de PvdA en de PPR bij de komende verkie zingen met minstens evenveel zetels als nu uit de bus moeten komen begrijpe lijk. „Ais beide partijen minstens even veel zetels behalen, dan kun je stellen dat het beleid is aangeslagen. Minder zetels betekend 'dat het Nederlandse volk toch niet zo tevreden is over onze verrichtingen.-En het is toch zo begrijpe lijk dat we als PvdA na de verkiezingen in eerste instantie verder willen met die partijen, die al voor de vorige verkiezin gen verklaarden met ons in zee te willen gaan". Overigens zei de heer Pronk graag met het CDA verder te willen gaan, omdat gebleken is dat in ieder ge val met de KVP en de ARP goed te wer ken valt. „Er zijn binnen het CDA ge noeg me'nsen die zeker op het gebied van de ontwikkelingssamenwerking progressief denken. Maar dat is natuur lijk ook wel het minste wat je van ze verwachten mag", aldus de heer Pronk. Zeeuivse zaken Voordat de minister het woord voerde, spraken de PvdA-statenleden W. Don en J. Lustig over wat Zeeuwse zaken. Vooruitlopend op de algemene be schouwingen in de staten verklaarde de heer Don al het niet eens te zijn met de visie van gedeputeerde staten dat er weinig schokkends aan de hand is in Zeeland. Hij wees onder meer op de werkgelegenheid (de sluiting van Smit Bolnes in Zierikzee en de op handen zijnde herstructurering van de scheeps bouw) en de recreatieve ontwikkelin gen, zoals die bij Bruinisse, waarvan het gemeentebestuur achteraf toch ook wel vindt dat het allemaal misschien al te hard is gegaan. De heer Lustig bepleitte de spoedige instelling van een stuur groep, dje een structuur- en inrichtings- schets voor het Oosterscheldegebied moet samenstellen. MINISTER PRONK IN ZIERIKZEE: BEWONERS VOL LOF OVER DE ACTIVITEITEN WONINGBOUWVERENIGING WEI VERSCHILLENDE BELA STING VERHOGINGEN IR. S. POSTHUMUS IN ROTTERDAM:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 24