■ipzcz „Dijkverzwaring zal integrerend deel van de pijlerdam worden' Hoofdingelanden waterschap Schouwen hebben bezwaar tegen dijkverzwaring van Burghsepoldei Exploitant restaurant Westhoek vraagt behoud huur van de panden VVD en KVP willen jachthaven bij Tholen in Eendracht Nu Nu Flannel coat. Zwart, marine of camel. Mt 36-44. Wollen mantel met capuchon. Zwart met I rood-grijs of marine 1, met blauw-beïge. S- Mt 36-44. m Mantel met capuchon. Flannel of loden. Zwart, groen, marine of grijs. Mt 34-44. Normaal 149.- /f Wijde coat van krul-BORG. Bruin, zwart of camel. Mt 34-42. Prijzen geldig t/m zaterdag 27 november! Lange Kerkstraat. Goes DINSDAG 16 NOVEMBER 1976 WISSEL BEVELANDEN w/SSEL SCHOUWEN DIJKGRAAF A. M. GELUK TE ZIERIKZEE: WATERSCHAP SCHOUWEN KREEG ANDERE KIJK OP DIJKVERZWARING ZlERIKZEE-„We komen er hoe langer hoe meer achter dal de dijkverzwarin gen een integrerend deel van de pijler- dam zullen worden", zzo vertelde dijk graaf A. M. Geluk tijdens de algemene vergadering van het waterschap Schou wen-Duivel and maandagmid dag in 's Lands Kamer' in Zierik/.ee. Hij vroeg zich af wat de consequen t ies voor Gymnastiekafdeling 'Duiveland' gaf jaarlijkse uitvoering ÖOSTERLAND - Voor een stampvolle tribune heeft de gymnastiekafdeling van de plaatselijke sportvereniging 'Duiveland' de jaarlijkse uit voering gegeven in het gemeentelijk sportgebouw aan de Dokter Schutter straat. Nadat alle deelnemendcn van groot tot klein waren aangetreden op de zaalvloer heette de voorzitter, de heer Jac. van der Maas Pz.de aanwezi gen welkom ook burgemeester J. D. de Kam van Duiveland en echtgenote, en wethouder A. L. Bakker waren aanwe zig. De voorzitter was verheugd dat er zo'n grote belangstelling was en hij sprak de hoop uit dat het ook nu weer een mooi feest zou worden Hij wees vervolgens op het vele werk dat leidster en leiders hebben verricht om deze uitvoering van de grond te krijgen, en de kinderen, vooral de klemeren, dit allemaal bij te brengen. Sprekende over de sportver eniging in het algemeen memoreerde de voorzitter de moeilijkheden die er in de afgelopen droge en hete zomer zijn ont staan doordat het sportterrein 'De Saél- le' niet kon worden gebruikt, en daar door trainen onmogelijk was. Met de nodige spanning wordt uitgezien naar een nieuw sportterrein Hierna werd aangevangen met de uitr voering van de verschillende nummers. Eerst, de ry thmische oefening voor meis jes. waarna evenwichtsbalk en mini- trampspringen voor kleuters en jeugd leden De volksdansen vielen zeer in de smaak, vooral om de kozakachtige maskerades, die veelal de lachlust op wekten. Toen volgde de moderne gym nastiek voor jeugdturnsters en de oefe ningen aan de touwen voor meisjes, ge volgd door oefeningen op de lange mat. De heren op de boogbrug en verder knotsoefeningen voor jeugdturnsters, gevolgd door Turnvaria van jongens van 8-10 jaar. De jongens van 10 tol 12 jaar kwamen vervolgens aan bod met toestelturnen. en verder rythmische oefeningen voor meisjes Bijzonder in de smaak viel het ladjesspel door kleuters/jeugdleden. Na nog rythmische oefeningen van jeugd turnsters en klassikaal laagbrug voor dames, kwam een leuke goed ingestu deerde baloefening tot slot. 'Schouwse Zangers' hield tentoonstelling BüRGH - De vogelhoudersvereniging 'De Schouwse Zanger' hield vrijdag er zaterdag in 'De Koebel' de jaarlijkse tentoonstelling, waarvoor goede be langstelling bestond. De kwaliteit var de vogels was beter dan vorig jaar. Pre cies 21 inzenders brachten 362 vogels it de competitie die werden gekeurd dooi de heren J. J. Smout. Chr. Suikerbuyk W. J. Velds en P. Timmerman. De uitslagen zijn: kanaries (eigen kweeki, pigment Kam pioen J W. v. d. Zande 89 punten. 1 D Vos 89. 2 J W v. d Zande 89, 3P.G Straijer 88, 3 W. v. Sluijs 87. Kanaries E.K. (vetstof). Kampioen J. de Meij 90 punten, 1 D Vos 89 punt, 2 J. Straijer 89 punt, 3 J de Meij 89 punten. Kanaries open klasse. Kampioen D. Hoogerwerf 91 punten. 1 en 2 D. Hoog- erwerf. 90 Tropen eigen kweek Kampioen met bondskruis P. Vroegop 88 punten, 1 K. Verweel 88 punten. 2 W J. de Jonge 88 punten, 3 K. Verweel 87 punten. Tropen open klasse. Kampioen P. Vroe gop 90 punten, 1 J. v. Sluijs 89 89 punt, 2 M. v. Dongen 89 punt, 3 J v. Sluijs 89. Parkieten eigen kweek. Kampioen J. W v. d. Zande 88 punten. 1 P Verweel 88 punten. 2 W. J. de Jonge 88 punten. 3 C L. v. Dongen 87 punten. Parkieten open klasse Kampioen L v. Oeveren 90 punten. 1 P Verweel 89 pun ten, 2 P. Vroegop 89 punten en 3 C. L. v. Dongen 89 Raiffeisenbank hield vergadering RENESSE - De coöperatieve Raiffei senbank Schouwen heeft de algemene vergadering gehouden in Het Wapen van Zeeland te Renesse, onder voorzit terschap van de heer K. J. K. van de Slikke. In zijn openingswoord kenschetste hij 1975 als een 'goed boerenjaar'; ook de bedrijven in de recreatie hadden gun stig gewerkt. De middenstandsbedrij- ven, aldus de heer Van de Slikke. heb ben last van de toenemende kosten, die slechts moeilijk kunnen worden opge vangen uit verhoogde omzet Directeur E. Hop deelde voorts mee, dat de terugs lag in de Nederlandse economie in 1975 ook zijn terugslag heeft gehad op de bank. Mede door de geringe bereidheid tot investeren was de liquiditeit van de bank te groot, „hetgeen de rentabiliteit nadelig beïnvloedt" Het winstbedrag dat aan de algemene reserve kon wor den toegevoegd was 125.943. 61. het geen acceptabel kon worden genoemd, maar onvoldoende was voor de bedrijf somvang van de bank. De heer J. P. C. Boot, aftredend als be stuurslid. kon niet worden herkozen vanwege het bereiken van de statutaire leeftijdsgrens Na uitgebreide danks- woorden mocht de heer Boot een boe kwerk in ontvangst nemen die dijken zullen zijn, wanneer de dam enkele getijden dichzal moeten blijven en het hoog water is op het moment van afsluitng. „We komen er steeds meer achter dat allerlei bezwaren aan kle ven". aldus de heer Geluk „en dat wc ets kapot mocht zijn toch .veede zeewering nodig hebben". Dit alles heeft tot, gevolg dat het water schap van Schouwen-Duiveland een heel andere kijk heeft gekregen op de dijkverzwaring, die aanvankelijk slechts als overbrugging- veiligheidsmaatregel was bedoeld Dijkgraaf Geluk deelde verder mee dat de gedachten van hel waterschap over het wegenbeleid parallel lopen met de opvattingen van het gemeentebestuur van Middenschouwen. Ook het water schap is van mening dat een aantal ter- tiare wegen beter secundaire wegen geifOlin'! Voor volgend jaarE kunnen worden onder verantwoorde lijkheid van de provincie, omdat ze in toenemende mate. bijvoorbeeld de Heuvelsweg en de Delingsdijk. door steeds meer verkeer worden gebruikt. Deze wegen worden daardoor bijzonder onveilig, ze zouden daarom moeten woiden verbreed en er zou een fietspad langs moeten komen. Ook een aantal quartiare wegen komt volgens liet wa terschap in aknmerking om tertiarie weg te worden of in ieder geval ploom- weg, waardoor het waterschap er een vergoeding voor krijgt. Het afgelopen jaar is op dit gebied nogal wat tegenge vallen- door de droogte vertoonde een aantal wegen scheuren en gaten Ander zijds aldus de heer Geluk was het een voordeling jaar omdat er bijna niet be maald hoefde te worden. CHU-Tholen pleit voor sportzaal en overdekt zwembad THOELN' - De fractie van de CHU in de gemeenteraad van Tholen heeft zich maandagavond een groot voorstander getoond van de realisering van een overdekt zwembad en een sportzaal in de gemeente. Bij de begrotingsbehan deling kwam het CHU-raadslid J. Vcr- sluijs met de suggestie een bedrag te reserveren en deze voorzieningen van de grond te kunnen krijgen. olgens de heer Versluijs is de behoefte aan een overdekt zwembad en aan een of meerdere sportzalen in de gemeente Tholen zeer groot. Hij weeserop, dat de inwoners voor een groot deel zijn aan gewezen op zwembaden in Bergen op Zoom en Hoogerheide. 'Ten aanzien van de sportzalen is de behoefte ook meer dan duidelijk aanwezig, omdat Tholen gewoon elke gelegenheid mist en officiële wedstrijdsporten te kunnen houden', aldus de heer Versluijs. MINISTERIE DENKT streek VANWEGE GEBRUIK LANDBOUWGROND ZIER1KZEE - Een aantal hoofdinge landen van het waterschap Schouwen-Duiveland heeft schriftelijk bezwaren geuit tegen de plannen van het waterschap om de dijk in de Burgh- scpolder aan de binnenzijde te verzwa ren. Zij zijn hel er niet mee eens dat hiervoor landbouwgrond moet worden gebruikt. De landbouw, zo redeneren zij, zal dan de dupe worden van het ver langen van de visserij om de Ooster- scheldeopen te houden. Hoofdingeland M. Steur en met hem enkele anderen hadden de brief niet ondertekend. NIET AAN OPHEFFINGoe heer Steur vond hel niet juist dat er Avondje zang en muziek NIEUWERKERK - In de hervormde kerk te Nieuwerkerk is zaterdagavond een zang- en muziekavond gehouden, waaraan medewerking verleenden het christelijk gemengd zangkoor uit Nieu werkerk en het kinderkoor 'Zingt nu den Heer' uit Middelhamis. Solo-zang ver zorgde mevrouw B. Bot,h-Verolme uit Middelhamis. Een speelgroep uit Rot- it de begroting een bedrag aan inkomsten en uitgaven van .1' 6.119.714,55 zien. De post onvoorzien bedraagt 233.348.22. De begroting werd zonder meer goed gekeurd op ad vies van de financiële commissie onder voorzitterschap van de heer F. K. Vos. I n deze begroting is rekening gehouden met een inkomstenpost aan zuiverings heffingen van 2 280.000.- In totaal wordt gerekend op 60.000 inwoners equivalenten maal 38,- per i.e. Daar van komen 29.000 inwoners equivalen ten ten laste van de pennanente bewo- terdam werkte tevens aan deze avond ners, 27.000 van de zomerwoningbezit- mee De zang- en muziekavond werd behoorlijk druk bezocht. Rijkspolitie hield oesterstekende sportvissers aan DREISCHOR - De rijkspolitie heeft zondag ter hoogte van Dreischor een tweetal sportduikers aangehouden die zijn betrapt bij aktiviteiten op een oes terperceel. De mannen waren bezig met het losste- ken van oesters en hadden er reds een vijftigtal m een jute zak gedaan. Het wa ren de Belgen M. E. P. uit Diesten E. L. J M. J. uit Luik De oesters zijn ter be schikking gesteld van de Voedselcom- missaris en waren van uitstekende kwa liteit. Verder is. eveneens aan het Greve- lingenmeer. ter hoogte van de dijk bij Den Osse. een andere sportduiker P van C. uit Wielre (B: aangehouden we gens het spietsen van platvis. lers. 3.000 van de bedrijven, 18 000 van de recreaUebedrijven en 3 000 van de scholen. Op de aanslagen voor zuiver ingsheffing voor 1976 zijn ongeveer 1000 reacties binnengekomen, zo deelde grif fier J J. Rotte mee Het merendeel van deze reacties houdt verband met. de wij ziging van de i.e.'s. Zo is bijvoorbeeld voor dit jaar besloten, dat alleenstaan den slechts één i.e. hoeven te betalen Vorig jaar hielden de meeste reacties bezwaren van zomerhuisbezitters. waaronder veel Duitsers, in Het water schap is wel van plan wat harder op te trden tegen diegenen die hun aanslag over vorig jaar nog niet betaald hebben. „Je kunt hen niet laten parasiteren op de goed willenden", aldus de heer Rotte. Schoonmaken Het schoonmaken van wegen is dit jaar erg tegengevallen, aldus dijkgraaf Ge luk. Hij riep daarom de hoofdingelan den op om er op toe te zien dat de wegen van modder en slik worden ontdaan. „Het lag dit jaar langer op de weg dan nodig", aldus de dijkgraaf. IN KORT GEDING VOOR RECHTBANKPRESIDENT Verzuimd gebruik te maken van huuroptie MIDDELBURG -Namens de exploitant van twee Chinees-Indische restaurants in de Westhoek van Schouwen is maandagmiddag in een kort geding voor de president van de arrondisse mentsrechtbank tc Middelburg bepleit •de exploitant in het genot tc laten van de huur van de panden waarin deze res taurants zijn gevestigd. Het gaat in dit geding om de huur van de panden, waarin te Haamstede restau rant 'Blue Lotus' is gevestigd en te Re- nesse 'Indrapoera'. De exploitant, de heer H. N. Rudolph, heeft verzuimd ge bruik te maken van de optie, waardooi de huur kon worden gesontinueerd. De deels eigenaar, deels huurder van de panden, de heer C. W. Veerhoek te Re- nesse van Veerhoek BV. heeft de restaurant-exploitant gesommeerd de gebouwen per 31 december a s te ont ruimen. De restaurant-exploitant had optie om de huur te continueren, maar dan diende hij dit m het eerste halfjaar van 1976 aan de verhuurder schriftelijk kenbaar te maken. Dit heeft lnj ver zuimd en het gevolg is, dat genoemde BV thans gebruik maakt van het recht de huur op te zeggen. Namens de heer Rudölph bracht mr. W. Voerman gis termiddag voor rechtsbankpresident mr. P van Empel onder meer naar vo ren. dal de brief tot continuënng van de huur uitbleef, het fatsoen van de heer Veerman vroeg even de telefoon te ne men wat zijn huurder nu precies wilde. Gedaagde, zo stelde mr. Voennan, is echter rancuneus jegens zijn (on schriftelijk werd gereageerd op een punt dat tijdens een vergadering nog moet worden behandeld. De heer J. D. de Kam viel hem daarin bij „Als we zo be: ginnen. waar blijven we dan!" vond hij. In totaal waren er vier brieven over dit onderwerp aan het bestuur gestuurd Dijkgraaf A M Geluk vond de reacties nogal voorbarig omdat er op 7 december nog een voorlichtingsmiddag over dit onderwerp in Renesse zal worden ge houden. In totaal is voor de dijkverzwa ring langs de Burghsepolder ongeveer 1,6 ha nodig. „Wanneer de dijk aan de buitenkant zou worden verzwaard, zou dat ongeveer 2 a 3 miljoen gulden meer gaan kosten," zo vertelde de heer Geluk Hoewel hel bestuur de voorkeur geeft aan een verzwaring aan de buitenkant zullen rijk en provincie het daar waar schijnlijk niet mee eens zijn. Hoofdinge landen en landbouwvereniging CHC waren het er in ieder geval niet mee eens: de betrokkenen hebben echter Watermij. en milieu-inspectie contra gs over parkeerplaats DEN HAAG - De NV Watermaatschap pij Zuid-West Nederland (WMZ) eii milieu-inspecteur dr. A. Adriaanse zijn het niet met Gedeputeerde Staten van Zeeland eens. dat de heer A. Kluijfhoul aan de Strandweg in Koudekerke een parkeerplaats mag houden op een ge- alïeen deelte van een waterwingebied. Ze vinden het denkbaar dat - bijvoorbeeld door olielekkende auto's - de drinkwa tervoorziening in gevaar wordt ge bracht. Ze zijn bij de Kroon in beroep gegaan tegen de ontheffing die GS de heer Kluijfhout hebben verleend op grond van de Zeeuwse verordening he- schermïng waterwinplaatsen. GS verleenden de ontheffing bij besluit van 8 september en verbonden daar en kele voorwaarden aan. Een van deze voorwaarden verplicht de Koudekerke naar om vóór 31 december 1977 het meest westelijk gelegen parkeerterrein derlhuurder, mede omdat een vorige (een weiland) te voorzien van een water- poging om zich van beide restaurants dicht wegdek met opstaande randen, meester te maken zou zijn mislukt. Mogelijkheden Namens gedaagde stelde het gaat om bedrijfsruimtes zoals die de nieuwe huurwet worden genoemd. Wanneer de optie niet wordt gebruikt, heeft de verhuurder de keuze uit twee mogelijkheden. De exploitant plaatste zich in een vervelende situatie door zijn financiële verplichtingen jegens de verhuurder niet na te komen, aldus de procureur, die stelde dat de restaurant-exploitant had moeten had parkeerterreinen ten oosten van de be moeien opletten dat hij zijn rechen niet drijfcgebouwen inclusief de genoemde liet verlopen. BUSLIJN NAAR SLOE DEN HAAG - Minister Westerterp denkt er voorlopig niet aan om de bus lijn Middelburg-Sloegebied (tot Hoechst) op te heffen. Tellingen van de rijksverkeersinspectie hebben maan dag aangetoond, dat er voldoende be langstelling voor de busdienst bestaat. Als de animo voor de dienst zou terug lopen, zou hooguit worden overwogen om de laatste kilometers van het tra ject te laten vervallen. Een woordvoerder van het ministerie van verkeer en waterstaat heeft dat meegedeeld in een reactie op berichten in verschillenden bladen, Die berichten meldden, dat Hoechst voor zijn werk nemers eigen bussen zou laten rijden op het traject Middelburg-Sloegebied, waardoor de dienst van het Streekver voer Walcheren overbodig zou worden. De minister zou echter weigeren deze dienst te laten vervallen. De zegsman van de minister: „Volko men uit de lucht gegrepen. Maandag zou Hoechst voor het eerst zijn gaan werken met eigen vervoer De passa giers van twee ritten van de bestaande lijndienst zijn maandag geteld. Die eer ste bus vervoerde zestien passagiers en de tweede twintig. Een bijzonder rede lijke bezetting. Zondag was de belang stelling veel minder, maar dat is gebrui kelijk. We houden de dienst in de toe komst in de gaten. En hooguit zal het laatste stukje tot Hoechst wegvallen, rnaar alleen als daar aanleiding toe is. Overigens wil ik er nog eens op wijzen, dat er nergens complete lijndiensten komen of zijn komen te vervallen. Op de plaatsen waar is ingekrompen sprake geweest, van het vervallen van enkele busrltten" nog geen bezwaren laten horen, ver klaarde de heer Geluk. Tijdens dezelfde werkzaamheden zal ook de haven van Burghsluis moeten worden beveiligd. Ook daartegen hadden een aantal hoofdingelanden bezwaar en met hen de eigenaren van het Pakhuis, dat door deze maatregel moet verdwijnen. De bewoners van de Nieuwe Havenweg protesteerden samen met het tweede kamerlid mevrouw M. H. M. F Gardeniers-Berendsen tegen de aantas ting van de haven. „De haven van Burghsluis is een knelpunt." aldus de heer Geluk, „maar havens zijn gevaar lijke punten. Dat. hebben we bij de ramp gezien." De dijk in Burghsluis moet on geveer 30 centimeter verhoogd worden. Het is een onderdeel van de dijkverzwa ringsplannen voor het stuk zeedijk tus sen de Schelphoek en de Westbout. Bij de Plompe toren zal een steil talud in basalt worden gemaakt, zodat de toren kan blijven staan. Het- is de bedoeling dat het werk volgend voorjaar kan be ginnen Dedijkverzwaringlangs Ooster- land is klaar er zijn alleen nog moeilijk heden bij het gedeelte bij Viane, waar de ondergrond nogal slap is. Hiervoor heeft het schap een laboratorium voor grondmechanica ingeschakeld. In antwoord op vragen van de heer J.& de Kam verzekerde dijkgraaf Gelui dat voor de polder Oosterland de bevt, liging nu een heel stuk verbeterd iv Voor Bruinissc geldt dat deze winki nog niet. Daar begint men volgcnj voorjaar met de dijkverzwaringen. Eerst moet het waterschap echter noj met enkele grondeigenaren tot e« overeenkomst komen. Het is de bede* ling om in januari een voorlichting bijeenkomst, in Bruinisse te houdt: over de verzwaringen langs de Stoei polder. De rioolwaterzuiveringsinsUi latie inBruinisse werd op 1 oktobervocc de eerste keer opgeleverd. De afvahvt terleiding van Nieuwerkerk via Ooslw land naar Bruinisse is intussen aanbt steed. De rioolwaterzuivenngsinstalk tie in Westerschouwen is klaar voor wei het mechanische gedeelte betreft. D functioneert goed. in plaats van de verwachten 25 wordt 30 vuil uit ht water gehaald. Daarnaast zal er echte nog een biologische zuivering moete komen. Intussen is nagegaan wat di kosten zijn om Zierikzee op deze biob gische zuivering in Westerschouwe; aan te sluiten. Die kosten zullen tusst: de 11 en 12 miljoen gulden gaan bedrt gen. HOUDING B. EN W. BEKRITISEERD De WMZ en de milieu-inspecteur vinden deze termijn veel te lang. De WMZ stelt in haar beroep bij de Kroon, dat het ge- E. Tak dat bruik van een weiland voor het parkeren van motorvoertuigen ontoelaatbaar is uit een oogpunt van bescherming van het waterwingebied. Aan de bezwaren van de WMZ zou al aanzienlijk worden tegemoetgekomen als het westelijk van de bedrijfsgebou wen aan de Strandweg 6 gelegen par keerterrein naar het oosten zou worden verplaatst Volgens de WMZ zouden de De huurovereenkomst was op 1 januari 1975 voor twee jaar aangegaan. De rechtbankpresident zal over acht dagen vonnis wijzen. uitbreiding kunnen worden gehand haafd gezien hun ligging buiten de be- schermingsgebieden voor waterwin plaatsen. Dr. Adriaanse vraagt de Kroon het besluit van Gedeputeerde Staten te vernietigen. „STIMULANS VOOR PLAATSELIJKE ECONOMIE" THOLEN - De fracties van dc VVD en KVP in de Thoolse gemeenteraad heb ben zich uitgesproken voor een zo spoedig mogelijke verwezenlijking van plannen om aan de rand van de kern Tholen in dc Eendracht een jach thaven aan te leggen. VVD- fractievoorzitter M. van Damme en het KVP-raadslid mevrouw J. M. Deurloo- van Broekhoven menen, dat een jach thaven bij Tholen een welkome stimu lans kan betekenen voor de plaatse lijke economie. Bij het kanaalschap 'De Eendracht' ligt al enkele jaren een plan voor een Thoolse jachthaven in een bu reaulade. De fractiewoordvoerders van de VVD en KVP onthulden maandaga vond, dat ook bij particulieren grote belangstelling bestaat om in de afge sloten arm van de Eendracht nabij de nieuwe brug een jachthaven te verwe zenlijken. De raadsleden Van Damme en mevrouw Deurloo toonden zich gisteravond tij dens begrotingsbehandeling enigszins verbolgen over het feit, dat b en w. de raad nooit op de hoogte gebracht zou den hebben van plannen, die door parti culieren zijn gemaakt. Mevrouw Deur loo in haar algemene beschouwing over de begroting voor '77: „Het door de aan leg van de Oesterdam te vormen meer, zal de afgedamde Eendracht, uitermate geschikt maken voor de aanleg van een jachthaven. Uit betrouwbare bron heb ik vernomen, dat vanuit het particulier initiatief het college al meerdere plan nen heeft bereikt. Maar daarover zijn wij om met duidelijke redenen niet inge licht. Een goed geoutilleerde jachtha ven zou voor onze gemeente een wel kome aanvulling zijn," zowel wat de werkgelegenheid als wat de midden stand aangaat." En WD-er Van Damme: „Waarom zijt, de uitgewerkte plannen van particuliere zijde voor een jachthaven nooit ter ken- nis gebracht van de raad. Moeteenjach- thaven. die de gemeente geen cent kost met al onderwerp van studie zijn? Hie; doet zich een unieke situatie voor. Wi; zijn van mening, dat een jachthaver, met 270 ligplaatsen aan de rand v; stad Tholen deze kern een economische impuls kan geven, die de middenstand zo nodig heeft. De bedrijven rond deze rivierarm zouden mee kunnen profite ren van deze situatie," aldus het WD- raadslid. Verwijl B. en w. kregen gisteravond van de WI en KVP het verwijt te horen, dat zij een uitgelezen kans om de kanaalarm te la ten uitbaggeren, de neus voorbij zouden hebben laten gaan. Van Damme: „Vooruitlopend op de plannen, die er vanuit diverse richtingen bestaan om in de afgesloten ann van de Eendracht bij de nieuwe brug een jachthaven te creë- ren. had rijkswaterstaat de fondsen om deze arm uit te baggeren. De bereidheid was bij rijkswaterstaat aanwezig, maar hetcollege heeft hier niet op ingespeeld. Het bevreemdt ons ten zeerste, dat het college deze zaak heeft overgelaten het kanaalschap. Dat de gemeente Tho len verplichtingen heeft aan het ka naalschap. staat buiten kijf. Maai' dat we ons laten bevoogden door het ka naalschap lijkt ons onjuist." bekriti seerde de WD-woordvoerder het colle ge. Mevrouw Deurloo deed dat ook. „Het uitbaggeren van de Eendracht is nu zeer urgent. Is het waar. dat dit door plaatsvinden, ondanks het feit dat er geld voor beschikbaar was?" Prijsprimeur Parade! Normaal 155 Nu/^n Normaal 189 Normaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 22