Expositie tropische vogels 'Tropika9 Rollenzesdaagse in Heikant is een zwaar karwei voor renners Rollenrenners Heikant lieten prijzen liggen FAMILIEBERICHTEN DINSDAG 16 NOVEMBER 1976 Wissel Zeeuws-Vi WALHOUT/DE VISSER AAN KOP ROLLENPISTE JAN VAN TIEL TEN DOOP HEIKANT - De rollenzesdaagse in Hei kant gaat ongetwijfeld een bijzonder interessant weekje fietsen op de rollen worden. Na de eerste avond is duidelijk geworden dat de deelnemers enorm veel afzien en dat houdt weer in dat er van prognoses maken totaal niets te recht komt. Allen de sterksten zullen uiteindelijk overblijven en wie dat zul len zijn valt met geen mogelijkheid te voorspellen. Het beeld van de eerste avond was vooral dat veel renners enorm vermoeid van de fietsen stapten. Van de renners kant kwam dan ook nauwelijks een woord van waardering voor de zeer fraaie rollenpiste van de Terneuzense caféhouder Jan van Tiel, die maanda gavond in Heikant voor Zeeuwsch- Vlaanderen ten doop werd gehouden- Jack Lijbaart bijvoorbeeld, die samen met Rinus Beaufort eerder dit seizoen de rollenzesdaagse by Jan van Tiel won en nu samen met hemvoor de Kleding- bokser rijdt, vertelde na afloop van de zwaarste serie van de avond, waarin hij moest rijden tegen onder anderen Sam Riemens van café Leeraart en Harry van Tiel van hotel International, het vol gende: „Het is niet normaal, zo zwaar het is. Ik was werkelijk helemaal kapot toen ik van de fiets stapte." Ook Wim van der Hooft, die samen met Henk rijdt voor de gezamenlijke horeca Kloosterzande, kwalificeerde het fiet sen op deze rollen als beulswerk. Van der Hooft, één van de snelste mannen uit dit toch al selecte gezelschapje rol- lenspecialisten, formuleerde het na zijn winnende serie als volgt: „Het is ver schrikkelijk veel afzien, het verschil met de rollenpiste van Stan Lauwers is zeker de helft in het nadeel van deze." Ook Harry van Tiel die in zijn serie met Jack Lijbaart en Sam Riemens kansloos ten onder ging had weinig lof voor de rollen van zijn broer. Harry van Tiel: „Ze rijden enorm lekker, maar het ls ver schrikkelijk zwaar en vreselijk lang, er komt geen eind aan." Een van de ploegleiders die het maan dagavond wat zorgwekkend aanzag was Honoré van Waes van Walhout/De Vis ser Met Nico Bakker en Ben Bakker, de winnaars van de rollenzesdaagse in Graauw, heeft hij een favoriet koppel, maar op de eerste avond zei hij reeds. „Ik zal blij zijn als ik zaterdag bij de laat ste vier ben, het wordt hier van de week nog een heel gekke zesdaagse." De man die het allemaal lachend aan keek was Jan van Tiel zelf. Hij vond dat hy geen beter complimenten voor zijn nieuwe rollenpiste kon krijgen en hij had ook een verklaring voor het meer afzien van de renners. Jan van Tiel: „Kijk, het probleem is dat ze allemaal goed willen rijden. Het verschil met de rollen van mij en die van Stan Lauwers, die vroeger werden gebruikt, is het volgende. Bij de rollen van Lauwers was de afstand mis schien maar 750 meter inplaats van de 1000 die gereden moesten worden. Op deze rollenpiste wordt echter wel dege lijk 1000 meter gereden, niet helemaal precies want ik kom zeventien centime ter te kort. Dat betekent wel dat ze nu bijna tweehonderdvijftig meter meer moeten rijden, met als gevolg dat velen op het laatste stuk in de problemen ge raken." Vol Dit alles zal er ongetwijfeld toe bijdra gen dat het gemeenschapscentrum 't Heike deze week nog dikwijls vol zal lo pen. De spanning zal er ongetwijfeld tot de laatste dag inblyven, ook al ging de rollenzesdaagse van de supportersclub 'Theo van de Brande' wat moeizaam van start Twee startpistolen kreeg Piet Leeraart in zijn handen en uiteindelijk was toch de stem van speaker Wim Hendriks nodig om de renners te laten starten: beide startpistolen weigerden dienst te doen. Aan het eind van de eerste avond bleef de ploeg van Walhout/De Visser met Ben en Nico Bakker ongeslagen, met in hun spoor de Kledingbokser met Jack Lijbaart en Rinus Beaufort- Dat het deze week zal spannen bewijst de strijd om de derde plaats met maarliefst vier ploegen. In de strijd om de grote prijs De Smickel gaan na de eerste avond zeven renners aan de leiding: Ko Vergouwe van hotel Nog fris voor de start: van links naar rechts: A. Blommaert (met naast zich Theo van de Brande), Ecrist van Hooy, Bennie Gijsel en ex-amateur Henny Gijsel. International, Jack Lijbaart van de Kledingbokser, Jurgen Stracke van De Smickel, Nico en Ben de Bakker van Walhout/De Visser, Henny Gijsel van de Stadsherberg en Wim van der Hooft van de gezamenlijke horeca Kloosterzande. De grote prijs van hotel International voor de snelste tijd in de koppelkoers werd op de openingsavond gewonnen door Jack Ly baart en Rinus Beaufort van de Kledingbokser. De stand na de eerste dag: 1 Walhout/De Visser (Nico en Ben de Bakker) 24, 2 Kledingbokser (Jack Lijbaart - Rinus Beaufort) 22, 3 hotel International (Ko Vergouwe - Harry van Tiel), Garage Jo- siasse (L. Martinu en A. Vonck), De Stadsherberg (Henny en Bennie Gijsel). horeca Kloosterzande (Henk Maas en Wim van der Hooft). Alle vier de ploegen hebbenhO punten. 7 De Smickel (Jurgen Stracke - Kees Huisman) 19,8 De Kroon (Sam Riemens Freddy Vermeersch) 18, 9 Oliebollen- kraam (Gino Schuurman - Bram van de Velde) 16,10 De Bruyns restaurant (Erik en Jozef de Caluwé), Wemolin (Everist van Hooy en A. Blommaert) beiden 14 punten, 12 Wuytack (Mark Ottjes en Cees van Ham) 13, 13 De Vilder (E. van Haverbeke - Sjef Thuy) 11, 14 Fassaert (Henny de Vos en Gerard van Donderen) 9.15 Discount House J. Frankevijle - P. Thuy), v. d. Walle ElectraiHenk Grijn en Peter Kort) beiden 8. INDE 'LINDEHOEVE' TE SLUIS GOES Ziekenhuis 'De BevelandenN en Z.. 15.15-16.30 uur. Uitzending No men Nescio. Hulst - SintrLiduinaziekenhuis, 15.05- 16.30 uur: Uitzending Radio Nightinga le. VLISSINGEN - Open Hof, 19.30 uur: In formatieavond wijkcentrum Paauwen- burg. De Piek, 21 uur: Filmvoorstelling. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Max Havelaar. 14 jaar. Luxor, 20 uur: Het woeste schaap, 14 jaar. GOES - Grand, 20 uur: The Bridge ovei the river Kwail 14 jaar. HULST - De Koning van Engeland, 20 uur .Karate Kolos Lee Keung, 14 jaar. 20.30uur: Het Deense sleutelgat, 18jaar. MIDDELBURG - City, 20 uur: Dodenrit met de duivel. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Liefde, die voor 't grijpen ligt. 18 jaar. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: One Qew over the cuckoo's nest, 18 jaar. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Bite the Bullet, 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Stichting ETC expositie, 13.30-17. uur: Werken René Engelen. GOES -Lunchcafé Stadhuis: Werken W. de Rijk. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, 10-12 en 13-17 uur: Werken Don Maris. IIEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 yur: Oude landbouwwerktuigen. HULST - Burgerzaal Stadhuid: Kunst uit Zeeland III. MIDDELBURG - Zeeuws Kunstenaars centrum, 14-17 uur: Werk 10 edelsmeden en werken van Han van den Broeke. Kunstzaal Van Ben them Jutting, 9-18 uur: Oude prenten en landkaarten. Galerie Pictura, 11-17.30 uur: Werken Sonja Geverdinck en Mathieu Simmer. Rijksarchief, RPA tentoonstelling: Kweekmosschen en paedagogen. NISSE - Galerie De Mooie Staak, 9-20 uur: Werken Messemaker. TERNEUZEN - Galerie Des Beaux Arts, 14-19 jaar: Pen- en potloodteke ningen Rien Timmers. Artikof 8-18 uur: Werken An en Leo van Witsen. Museum, 14-17 uur: Grondstoffen, we ven, breien. VLISSINGEN - Stadhuis, 8-12.30 en 13.30-17 uur: N.K.S. Kijkmap met grafi sche werken. WESTDORPE - Galerie Troutzaerte, 9-18 uur: Werken Paula Thies. IJZENDIJKE - Streekmuseum West- Zeeuwsch-Vlaanderen, 10-17 uur: Ama teuristische kunst, HULPCENTRA NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, tel. 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Terneu- zen, tel. 01150-4444 THOLEN - tel. 0011. VIER HOOFDGROEPEN EN EEN HOOFDKLASSE SLUIS - In de Breugelzaal van 'De Lin- denhoeve' te Sluis werd de jaarlijkse tentoonstelling van tropische vogels en parkiefen gehouden door 'Tropika'. Keurmeesters waren D. E. Kraak uit Middelburg, C. de Groot uit Bergen op Zoom, C. Akkermans uit Roosendaal, H. de Heer uit Middelburg en G. van de Wetering uit Roosendaal. Het tentoon stellingscomité bestond uit B. C. de Graaf, voorzitter, J. D. Goulooze secre taris, mevrouw De Graaf-Leyman pen- ningmeesteresse en uit A. Bogaart, W. de Graaf, J. de Graaf en I}. Ri jbkorst. De uitslagen luiden: Hoofdgroep kleurkanaries: goud, groen en opaal: J. Neele, Groede (87). Goud bruin: G. de Vlieger, Zedelgem (B) eerste prijs met 90 en kampioen met 91 OK. Hoofdgroep groenserie. Roodbrons: C. van Renterghem Groede twee keer eer ste pr. met 87 en 88. Roodbruin schim mel: C. van Renterghem, eerste met 87. Isabelserie: L. Werbrouck Izegem (B) eerste met 88. Rood Isabel: W. de Dalie, twee keer eerste met 89. Hoofdgroep vetstof zonder rood: Stro geel: G. de Vlieger 89. eerste en kam pioen OK, M. van de Watere Kachtem (B) eerste met 87. Hoofdgroep kleurkanaries: Oranjerood: A. Boogaart Sluis eerste met 87. Zalm- kleur: A Boogaart, vier keer eerste en kampioen EK. Parijse Frisë: R. Colls Izegem eerste met 89. Noord. H. Frisé: G. de Vlieger eerste en J. W. Faas, Sluis twee keer eerste met 87. Z. H. Frisé: R. Cools en L. Werbrouck eerste met 88 en 89. Yorkshire: G. de Vlieger twee keer eerste met 89 en 90. Norwich: G. de Vlie ger: twee keer eerste met 89 en 90 en M. van de Waetere twee keer eerste met 87 en 89. Border: R. Cools kampioen met 90 OK en eerste met 88. G. de Vlieger, 3 keer eerste met 89, 89, 87. Hoofdgroep zebravinken: J. de Graaf, Sluis twee keer eerste met 87, J. de Kort, Sas van Gent vier keer eerste met 87.88. 88, 88. I. de Reu, Sas van Gent, eerste met 88 (kampioen), W. Versprille, Sas van Gent kampioen EK met 89 en toe kenning bondsmed aille en drie keer eer ste met 89, 88 en 87. Driekleur Amadine: F Delnad, Oost burg twee keer eerste met 88 en J. Faas eerste met 87. Crested: M.-van de Wae tere twee keer eerste met 88 en 87 Glos ter kuif: R. Cools, eerste met 88. Wild zang kanaries: W. de Dalie en B. de Graaf, eerste met 88. Tropic, kanarie: G. de Vlieger, eerste met 88 en J. Rijkborst Sluis met89. Lichtgroen kan.: I de Reu, eerste, kamp. OK en bondsmed aille. Oranjekaakje: W. de Dalie. eerste met 88, F. Delnad kampioen EK. mevrouw De Graaf Leijman, vier keer eerste met 88, 90, 88, 88. R. Rijkborst, Sluis eerste met 89 en kampioen OK met 91. Alle S. Nonnen: F. Delnad en J. Rootsaert, Eedemet89. Rijstvogels: F. Delnad eer ste met 89. Zilverbekje: J. Rootsaert, eerste met 89. Hemelsblauw: G. de Schoolmeester, Eede, drie keer eerste met 88,87 en 87 en kampioen OK met 88. Normaal gnjs: W. de Dalie, drie keer eer- NCVB bijeen Tentoonstelling 'Feest der kleine formaatjes' in Galerie Van Geyt HULST - In galerie Van Geyt aan de Steenstraat te Hulst wordt in de pe riode van 20 november 1976 tol 6 ja nuari de tweejaarlijkse tentoonstelling 'Feest der kleine formaatjes' gehouden. Er worden 300 voorwerpen tentoonges teld, vervaardigd door 50 verschillende kunstenaars De technieken lopen -uit een van schilderijtjes, etsen, litho's, te keningen tot keramiek, bronzen beeld jes, metaalplastieken en emaille. De tentoonstelling is op werkdagen geopend van 9.00-12.00 uur en van 14.00-13.00 uur. Op zondag van 14.30- 17.00 uur. De galerie is iedere dinsdag alsmede de kerstdagen en nieuwjaars dag gesloten. Plattelandsvrouwen komen bijeen AXEL - Woensdag 17 november houdt de Nederlandse bond van plattelands vrouwen, afdeling Axel, haar maande lijkse vergadering. De bijeenkomst heeft als motto 'kijken, kiezen en kwis- sen'. Men wil een programma bieden met tips, ideetjes en praktische infor matie over creatieve zaken, als zelf mode maken, het interieur en voeding. De avond wordt verzorgd door het bu reau voorlichting merkartikelen. De bijeenkomst is in De Halle. Aanvang 20.00 uur. Hoktentoonstelling 'De Herleving' Hulst HULST - De postduivenhoudersvere- niging 'De Herleving' uit Hulst hield in de lokaal 'De Stadsherberg' te Hulst een hoktentoonstelling. De leden Aug. Verstraeten en R. Hendrickx stelden ieder 25 van hun duiven ten toon. Voor deze tentoonstelling bestond bij de liefhebbers uit het Land van Hulst grote belangstelling. Zondag 21 november houden de leden Ch. Voet, J. Kuyckx en Aug. Freijser, ieder met 25 duiven een tentoonstelling. Deze expositie is geopend van 10.00 tot 12.00 uur. De Hulster postduivenhou- dersvereniging 'HLB' hield in haar clu blokaal bij de heer W. Blommaert te Hulst een tentoonstelling. De leden All. Nijs, Gustaf Lebbinck en Jo Everaert stelden ieder 25 van hun duiven ten toon. Ook leden van andere postdui- venhoudersverenigingen kwamen naar de tentoongestelde exemplaren kijken. Zondag 21 november is in hetzelfde lo kaal een expositie van de duiven van de leden H. Everaert, E de Nijs en F. Jan sen. Zij stellen ieder 25 van hun duiven ten toon van 10.00 tot 12.00 ur. HEIKANT - Met name de trimmers en de volkskoersers boven de 35 jaar zorg den er zaterdagavond in café De Cock in Heikant voor, dat het wielercomité, dat er rollenwedstrijden had georgani seerd, nog wat prijzen kon uitdelen. De meest andere deelnemrs hadden het etablissement voortijdig verlaten. Bij de trimmers verschenen er dertien van de vijftien geklasseerden en bij de volkskoersers boven de 35 jaar vier van de vijf. De wedstrijd bij de trimmers werd zoals mocht worden verwacht ge wonnen door Wim van der Hooft. Hij toonde zich veruit het snelst. In de eer ste manche liet hij een tijd van 11.3 klokken en zijn 250 meter ging nog snel ler: 11.0. Beide kerken wist Fons War rens zich op te trekken naai- een uitste kende tijd. Via 11.8 en 11.5 eindigde hij als tweede samen met Piet van de Vij ver. In het rechtstreekse duel tussen Piet van de Vijver en Jo de Backer, die ste met 88.88,87. Bleekrug: B. de Graal met 87. Zaadeters: W. de Dalie, eerste met 87. Hoofdklasse vinken en sijsen: W de Da lie, eerste met 88, Willy de Graaf, eerste met 88 en W. G. de Graaf, eerste met 88. Hoofdgroep grote parkieten: B. C. de Graaf, twee keer eerste met 87 en 88, J. de Graaf twee keer eerste met 88 en 89, W. G. de Graaf, eerste en kampioen EK. Halsband parkiet: M. de Kort, kam pioen OK met 90. Tropische duiven. W. de Dalie, eerste met 89. F. Delnad, vier keer eerste en kampioen OK met 91. Kwartels: W. de Dalie, Sluis, bondskruis en vijf keer eerste, F. Delnad, eerste met 88 en kampioen OKmetbondsmedaille, B. de Graaf, drie keer eerste, R. van Poecke, twee keer eerste en kampioen. Bij de nagekomen inzendingen werden prijzen behaald door Anita Kools, Zuid- zande, A. P. Kools, F. Delnad, W. Claus, allen uit Aardenburg, W. C. de Graaf en W. van Acker beiden uit Oostburg. Burgemeester Temeuzen opent 'Energie Edukatief TERNEUZEN - Burgemeester C. Ocke- loen van Temeuzen opent vandaag (dinsdag) om 20 uur in de Terneuzense wereldwinkel de tentoonstelling 'Energie Edukatief. Deze expositie is ingericht door de Stichting voor Milieu-edukatie in Utrecht en geeft aan de hand van ruim 40 panelen, een maquette en een aantal vitrines een uitputtend inzicht in de mogelijkheden en moeilijkheden van energie. Daarbij wordt ingegaan op de vraag wat energie precies is en aandacht besteed aan alternatieve vormen van energie-opwekking (projecten als 'de kleine aarde' in Boxtel en de T.H. van Eindhoven), mkogelijkheden en beper kingen van voortgaande groei in het energie-gebruik, voor- en nadelen van verschillende vormen van energieop wekking en de relatie tussen energiebe hoefte en maatschappelijke verhoudin gen. De tentoonstelling, die een landelijke coemee maakt, is in het bijzonder ge schikt voor onderwijs doeleinden. 'Energie edukatief blijft tot en met dinsdag 23 oktober in Temeuzen. Hij is dagelijks van 10 tot 17 en van 19 tot 22 uur te bekijken en op zondag open tus sen 14 en 17 uur. Heden heeft God nog onverwachts van onze zijde weggenomen, mijn geliefde vrouw en onze zorgzame moeder en behuwdmoeder MARIA ANNA JANSEN echtgenote van Dominicus Johannes Jansen op de leeftijd van bijna 45 jaar. Matheus 5 vers 4. Hoek: D. J. Jansen Sas van Gent. Jo en Marly Hoek: Annie, Fred en Tonie Hoek, 15 november 1976 Lovenpolder b9 De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 18 november a s. om 14.45 uur op de algemene be graafplaats te Hoek, na voorafgaande rouw dienst vanuit de conversatiezaal van 'Vremdie- ke' aanvang 14.00 uur. Heden heeft God nog onverwachts van onze zijde weggenomen onze geliefde schoondochter, behuwdzuster en tante MARIA ANNA JANSEN op de leeftijd van bijna 45 jaar. Matheus 5 vers 4. Zwaar valt ons dit verlies. Hoek, 15 november 1976. Met grote verslagenheid geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze gewaardeerde medewerkster, M. A. JANSEN-JANSEN De plichtsgetrouwheid waarmede zij haar taak uitvoerde, zullen wij in hoge ere houden. Bestuur, directie en personeel bejaardencentrum 'Vremdieke' Hoek. AXEL - Donderdagavond vergadert de Nederlandse christen-vrouwenbond (NCVB) afdeling Axel, in het jeugdge- bouw van de gereformeerde kerk aan de Kerkdreef. Deze avond zal de heer M Coster, geneesheer-directeur van het verpleegtehuis Ter Schorre te Temeu zen. een lezing over 'Mijn werk en de begeleiding van de mensen die verpleegd worden in Ter Schorre'. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Collecte OOSTBURG - De door leden van Scou ting Oostburg gehouden collecte vooi 'Jantje Beton' heeft te Oostburg 500 opgebracht. Met ontsteltenis vernamen wij het plotseling overlijden van onze collega en medewerker, de heer A. M. VAN DE WATER op de leeftijd van 51 jaar. In de ruim 12 jaar dat hij bij ons bedrijf werk zaam was, hebben we hem leren respecteren door zijn inspirerend optreden en zijn nauwge zette plichtsbetrachting. Zijn vrouw en kinderen wensen wij in deze droeve omstandigheden veel sterkte toe. Na een tijd van voorbereiding heeft de Heere tot Zich genomen, zijn kind, mijn innig geüefde man, zwager en oom, de heer op de leeftijd van 72 j 3 maanden. Zondag 1: Mevr. M. de Jonge-Scheele Fam. De Jonge Fam. Scheele Terneuzen. 15 november 1976 Oranjestraat 22 De begrafenis zal D.V. plaatshebben op donder dag 18 november a.s„ om 14.45 uur op de Zuider- bègraafplaats te Terneuzen. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden in dé geref. kerk in de Van Cantfortstraat, welke aanvangt om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren in voornoemde kerk na de begrafenis. De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van 'Ter Schorre'. Bezoektijd van 19.00-20.00 uur. Geen bloemen Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden, onze dierbare zwager en oom de heer A. PUPELINK Goes: H. Moerman-Godeschalk Hoek: M. M. Moerman-Snap Terneuzen: M. Koeman-Moerman Terneuzen: A. Meeusen-Moerman Hoek: N. Moerman-Robijn Neven en nichten Temeuzen, 13 november 1976 Door omstandigheden eerst heden geplaatst Op 13 november 1976 is tot onze droefheid van ons heengegaan onze lieve, zorgzame echtge noot, vader, schoonvaderen grootvader, de heer PIETER VAN CRUIJNINGEN in de ouderdom van 80 jaar. „In Uw hoede is hij wel geborgen". Gez. 221:3 Oostburg: M. S. van Cruijningen- de Hullu Aardenburg: M. M. Selter- van Cruijningen A. J H. Selter Dordmund: M. M. Mückenheim- van Cruijningen W. Mückenheim Henri Margo Cadzand: P. I. van Cruij'nlngen C. Th, van Cruijningen-Bril Piet De teraardebestelling zal plaatsvinden te Cad zand op woensdag 17 november 1976 om 14.30 uur. Vertrek vanaf 'De Burght' te Oostburg om 14.15 uur. Na afloop der plechtigheid gelegenheid tot con doleren in 'De Burght'. als nummer 1 en 2 stonden geklasseerd stopte Piet van de Vijver in de eerste manche iets te vroeg wat zijn tijd van 12.0 iets benadeelde maai- in de tweede manche reed hij wel door en eindigde hij op 11.3. Die tijd was er zaterdagavond ook voor Peet Everaert. De veteraan van de toerclub Hulst won de rollen- wedstrijd bij de 35 jaar en ouderen ter wijl Adrie 't Gilde beslag legde op de eerste plaats bij de volkskoersers. Om dat Marien uit Wouw als tweede ein digde was dat niet voldoende voor een eerste plaats in het klassement. Behalve de renners die nog voor het klassement moesten rijden, streden ook nog andere trimmers tegen elkaar. Ook hier was de opkomst zeer klein: slechts drie renners. Nico Bakker eindigde met een tijd van 23.3 voor Henny Vos 23.8. Op de foto: Piet. van de Vijver-J. Marien en wedstrijdleider Honoré van Waes. Aanvoer 1.0G5.645 stuks, stemming vlot. Prij zen in guldens per 100 stuks: eieren van 50 gram 12,46: van 55 gram 14,40; van 60 gram 16,07; van 65 gram 16,70. Op de paardenmarkt in Utrecht zyn maandag 444 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paarden 2400-3425, werkpaarden 1375- 2225. oude paarden 1250-2100. 3-jarige paar den 1200-1975,2-jarige paarden 875-1575. veu lens 400-1125, hitten 750-1150 en ponies 150- 550. Slachtpaarden per kg geslacht gewicht 3,80- 4,70 enjonge slachtpaarden 4.40-o,10. De han del voor slachtpaarden was lui, duur en voor ponies kalm. Aanvoer; totaal 2255: slachtruntferen 1404; varkens 192: schapen en lammeren 659. Pm In guldens: stieren (resp. Ie en 2e kw.) 7,07-7,40 6,60-6,90; vaarzen (resp. Ie en 2e kw.) 6,75-7,25 6.10-6,60; koeien (resp. Ie, 2e en 3e kw.) 0,25- 7,15 5,35-6,05 4.90-5.25: worstkoelen 4,20-4,90; slacntvarkens (resp. extra. Ie. 2e en 3e kw.) hoven notering 3,03-3,05 3.01-3,03 2,99-3,01 slachtzeugen 2,55-2,60; zware varkens 2.90- 3,00; schapen 180-210; lammeren 190-235. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): slachtrunderen ruim-redelijk- iets hoger; var kens normaal-stug-stabiel; schapen en lam meren redelljk-redelSjk-stabieL VISMIJN COLUNSPLAAT Exportgarnalen 1891 Itg 2,60-3.04, handels- garnalen 784 kg2.60-2,88, schar392 kg, bot 535 kg, kabeljauw 36 kg, wwijtïng 129 kg, schol 1305 kg, tong2 kg, herder 1 kg. ongesorteerde vis 1 kg. VEILING MIDDELBURG Maandag 15 november 1976. Aardappelen: Koopmansblauwe dr. 38; Bintje dr. 10-12, kr. 12. Cox Orange pippin: m 65/70 54, 60/65 41-45. Tomaten: I en IIA100-137, B 145-147, C 72-80, CC 42. Golden Delicious: 1175/8041-46, 75/75 35-37. 65/70 26-236, 60/65 25. Goudreïn- ette: n 70/80 77.6570 62,65-op 76. St Rerny: II 65/op 64. kroet29. Doyenné du Cornice: 170/op 67-69. 60/70 53. DruivenO Black Alicant- 280-468 Groenten: Glassla 20-32, Andijvie 62-75, Veldsla 279-284, Boerekool 33-46. Rode kol A 21-42, Rode kool B 18-19, Groen sa- vooye kool A 21-45, Groene savooye kool B 24-28, Wittekool B 18-19, Knolselderij p. st. 40-48, Selderij p. kg 18-54. Prei A 60-70, Prei B 31-74, Kroten p. kg 26, Uien p. kg 54-81. Blauwkoprapen p. kg 38-42, Blauwkoprapen p. bos 35-37. Peterselie p. kistje 150-199, Bloemkool II6 155-166. 8 121,10 56, Spruiten ongeschoond: A II 99. B II 33. D H 109-112, Witlof A II 368, afw. 282, stek 185. Met ingang van maandag 22 november ls het veiling op dinsdag en vrijdag om 13.00 uur. Aanvoer tot uiterlijk 11.30 uur. VEILING GOES Woensdag 15 november 1976. Groenten: per stuk: Kropsla 123-32, n 5-10, bloemkool 3 per kr. 163.4 p. kr. 143.5 p. kr. 138,6 per kr. 65-558, 7 p. kr. 75. 8 p. kr. 40-66, afw. 12-34. Per kg: Tomaten B 109, groene savooye kool 41-55; rode kool 38; witte kool 58. boerekool 76-80, prei 176-90, n 32, andijvie 44-47. aardappelen bonken 73. grote 55. snijbonen I 560. AARDAPPE LTERMIJN MARKT Datum 15 november. Consumptieaardappe len. Bintje, klei. 40 mm opwaarts. Laten: nov, 65,50, apr.: 59.00; bieden: nov. 65.00, apr. 58.00; slot; nov. 64,50. nov. 58.00. Stemming: prijs houdend. Ochtend call.: november 1 x 64,50; 2 x 65,00; 2 x 65,50, April: 2 x 58.00; 2 x 58,50; 1 x 59,00. Dag omzet nov.: 5; april: 5. AARDAPPELTERMDNMARKT Datum 15 november. Consumptieaardappe len. Bintje, kiel 50 mm opwaarts. Laten: apr.: 71,50; bieden: apr: 71.00; slot; apr. 70,00. Stemming: prijshoudend. Ochtend call.: april 2 x 71.00: 1 x 71.20; 4 x 71.10; 2 x 71,00. Dag omzet: april: 9. VEILING BARENDRECHT 15 november. Groente: witlof Alt 3,704,30; afwijkend 2.70-3,50. Bloemkool: 6 1,22-1,58: 8 1.01-1.57; 10 0.74-1,09; 12 0,40-0,59. radijs, rood. 143-68, H 30-37; boerenkool 17-54; Chin.- kool 10-29; gele kool 35-74; groene kool 2249; knol- seld. 8 62-71; 12 41-53; 10 45-63; 15 25-51; 20 7-22; kroten per kilo 47-60; peterselie 840; prei 78-99: rode kool 23-68: selderij 21-51; spitskool 65-1,29; groot 11-28: uien grof 92-1.08, middel 84-96, veldsla 3,70-4,90; winterpeen grof 4149, middel 24-35, fijn 19-25: witte kool 20-53; drie ling 69-89; pikler 1644. Herdershonden vereniging hield trainingsdag SAS VAN GENT - De Duitse lierders- liondenvereniging 'De Westerschelde' uit Sas van Gent, hield een trainings dag voor de leden op de velden van het gemeentelijk sportpark 'De Valcke' te Sas van Gent. Instructeur M. Dortmans uit Schïjndel. maakte voor de deelne mende leden er een leerzame dag van. 's Avonds om 19.30 uur werd aan deze geslaagde dag nog een filmavond ver bonden, die toegankelijk was voor ie dereen. De heer H. Gerards uit Hel mond, vertoonde aan de vele aanwezi gen, een twee en een half uur durende film over de Europese africhtingskam- pioenschappen van Duitse herdershon den van de Duitse Bondes Siger. De heer Gerards voorzag de gehele filmverto ning van commentaar. Woensdag houdt de 'Westerschelde' de najaarsvergadering in de kantine van de firma 'Fitwel' te Sas van Gent, Om 19.30 uur zaterdagavond organiseert de Wes terschelde een bingo-avond in de kan tine op de velden van het Sportpark te Sas van Gent. Op 28 november organi seert de Duitse herders hondenvereni ging 'De Westerschelde' d.e VH-examens voor Duitse herdershonden op hun vel den van hetsportpark 'De Valcke' te Sas van Gent. Hieraan zullen ook deelne men de Kringgroep 'De Speurhond' uit Hulst. De examencommissie staat on der leiding van de heer Heylen uit Genk (B). In de maand mei 1977 organiseert 'De Westerschelde' uit Sas van Gent, de grote internationale tentoonstelling voor Duitse herdershonden op hun vel den van he t sportpark 'De Valcke' te Sas van Gent. De examencommissie ge- staat uit de heren Haan en Simons. Muzikale avond in 'Goedertijt' BRESKENS-In het kader vaneen aan tal culturele avonden organiseert de stichting Welzijn voor Ouderen morgen, woensdag, een muzikale avond in het dienstencentrum Goedertijt te Bres- kens. De avond zal worden verzorgd door mevrouw De Kort uit Renësse die een aantal volsliederen ten gehore zaJ brengen. De avond in Goedertijt begint "s avonds om 19.30 uur. Dertien sollicitanten voor functie hoofd o.I.s. Retranchement RETRANCHEME-NT - Voor de per 1 Ja nuari vakanti komende, betrekking van hoofd van de openbare lagere school te Retranchement hebben zich 13 sollici tanten aangemeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 19