Vijfhonderd inzendingen bij PV Zeelandia Middelburg P. V. Hoop te Biervliet houdt internationale kampioenendag Afzonderlijk orgaan nodig voor uitvoering jengdwelzijnswerk Massale belangstelling bij aankomst sint in Souburg Motorrijder ernstig gewond bij ongeval MAANDAG 15 NOVEMBER 1976 tentoonstelling met goede kwaliteit Ds. Bosscha bevestigd te Souburg SOUBURG-In de morgendienst van de gereformeerde kerk te Souburg werd zondag dis. II. A. F. M. Bosscha uit Heerde bevestigd. Voorafgaand aan deze dienst sprak de heer A. Arendse namens de kerkeraad een welkomst woord waarbij hij levens dank uit- DUIVENRUBRIEK i beroepings- brachl aan de gehoor- eommissie. De dienst werd verder geleid door ds. M. J. C. Bosscha uit; Hoogeveen die sa men met zijn collega's ds. D. A. Vanhae- len (gereformeerde kerk) en dis. J. H. Dorgelo (hervormde kerk) zijn zoom door handoplegging bevestigde, Ds. Bosscha sr. preekte hierna uit Co- rinthen 1 vers 12 en Corinthen 3 vers 21 tot 24. Na de dienst sprak kerkeraad ds Vanhaelen, hervormde en r.-k. gemeente ds. Dorge- lo ,,Wij hopen dat u mee wilt werken, hetgeen reeds gebleken is. doch niet al leen als bouwer maar ook als sloper. Sloper van muren die christenen die bij elkaar horen van elkaar scheiden. Wij hopen van harte dat de bezielende kracht van de Geest U zal inspireren bij het bouwen en slopen, tot heil van de Souburgse samenleving", aldus ds. Dorgelo- Tot slot sprak ds. Bosscha jr. nog enige woorden van dank. Hij hield geen intredepreek omdat hij zich al ge ruime tijd in Oost-Souburg werkzaam VOOR 26STE MAAL BIERVLIET-De P V. Hoop te Biervliet houdt op zondag '!1 november voor de :i(ie maat een internationale kampïne- nendag. Meer dan (iO kampioenen uit Nederland en België hebben voor deze dag met vier van hun beste duiven in- gechreven. Zo'n 250 extra vliegduiven zullen tentoongesteld worden van 's Uit de gehele provincie komt men naar Biervliet en ook uit Brabant en twintig Belgische kampioenen zullen hun dui ven tentoon stellen. Nu reeds zijn als zekere inzenders inge schreven' E. Baecke en zoon uit West- dorpe. de kringkampioen halve fond 1974-1975 en 1976 van de kring centrum. A. de Putter en zoon uit Cadzand. de generaalkampioen. Des. Acke uit Zelza- ADVERTENTIE) J Fteurop Interflora garandeert uw bestelling. Koninginnegrachl 135, Den Haag MIDDELBURG - In de zaal van het ontmoetingscentrum 'Dauwendaelc' was zaterdag de postduivententoon- stelling van deP.V. Zeelandia, waaraan werrd deelgenomen door liefhebbers uit heel Walcheren. De keurmeesters C. Brugge uit Geldermalsen en Slagboom en Koks uit Zierikzee en Goes hadden het vaak moeilijk om de mooiste dui- Cursussen politieke scholing voor vrouwen VLJSSINGEN - Een aantal vrouwenor ganisaties in Zeeland houdt dit jaar twee cursussen politieke scholing. In de maand januari wordt onder het motto 'politieke stromingen' een cursus gegeven waarbij informatie voorop staat. Onderwerpen hierbij zijn be- I stuursvormen. socialisme/liberalisme, I CDA en kleinere partijen en een samen vatting. Deze cursus wordt tegelijkertijd op drie verschillende plaatsen gegeven, te we ten: Serooskerke, Goes, en Terneuzen. scholengemeenschap 'De Leeuwtjes', Rembrandtiaan 28. De docenten zijn functionarissen van de provinciale griffie te Middelburg In le- I bruari en maart volgt een cursus 'poli- I tieke scholing' waarbij de discussie het belangrijkste element is. De onderwer- pen zijn; collectieve uitgaven, volksge zondheid, selectieve groei en partljpro- granma's - grondslagen. Inleiders zijn vertegenwoordigers van politieke partijen. Plaatsen en data moeten nog nader worden bepaald. Men kan zich bij de eigen vrouwenorganisa- i tie opgeven. Ook niet georganiseerde vrouwen zijn wfclkom. ven als winnaars aan te wijzen. De ruim vijfhonderd duiven waren onderver deeld in acht klassen. Bij de oude doffers ging de eerste prijs naar de gebr. Korff in Souburg, maar ook de tweede prijs van J. van Belzen Middelburg en de derde van F. Lacor waren hen sieraad voor het kennersoog. In de klasse oude duivinnen eiste L. van de Ketterij de hoogste eer op, maar ook de vogels van J. C. Hoek en H. Buys, die resp. 2e en 3e werden, mochten gezien worden. Bij de jarige doffers was de kwa liteit over het geheel aan de matige kant, zo niet van de winnaars L. Lie- vense Vlissingen, H. v. Sighem en het jeugdlid Ronnie Braam uit Middelburg. In tegenstelling tot; de vorige klasse wa ren erbij de jarige duivinnen juweeltjes te aanschouwen; F. Lacor, P. Comelisse en 3 gebr. Korff. Ook bij de jonge doffers ging F. Lacor onbetwist aan de kop. In deze grote klasse van 125 duiven was hij de enige die 92,5 punt behaalde, acht tien duiven met 92 pnt moesten een kleine herkeuring ondergaan die H. v Sighem en Ad. de Ruyter Vlissingen als 2e en 3e aanwees. Ook bij de klasse van jonge duivinnen eenzelfde beeld met als winnaar L. Lie- vense en 2 en 3 P. Cornelisse en L. van Belzen Arnemuiden. Bij de late jonge doffers was het jeugdlid G. de Looff de winnaar 2 en 3 H. v. Sig hem en G. de Waard Bij de late jonge duivinnen was het jeugdlid A. Davidse van de P.V. De Telegraaf de trotse winnaar, terwijl J. Hinderks en L. van de Ketterij 2e en 3e werden. De prachtige bekers voor de mooiste doffer van de gehele tentoon stelling was voor de gebr. Korff en een jarige duivm van F. Lacor Kreeg tie/t; voor <le mooiste duivin. Bi: de jeugd waren de standaards voor de mooiste jeugdduivinnen voor Jan Cees Hoek wat betreft duivinnen en bij de doffers voor Ronnie Braam. Alle eerste prijswinnaars ontvingen een standaard plus een badhanddoek, ter wijl de overige prijswinnaars mochten kiezen uit een schat van luxe - en ge bruiksvoorwerpen. Het rad van avon tuur alsmede de bonnenverkoop zorg den ervoor dat men financieel uit de hoge kosten kon komen. Dankzij de goede accommodatie, de grote publieke belangstelling en een perfecte organisatie kan de P.V Zee landia terugzien op een zeer geslaagde tentoonstelling. Op de fotovoorzitter J. de Bel bij zijn <-ad van avontuur. commissie ad hoc jeugdbeleid in ontwerp-REA CTIE op vlissingse ontwerpnota welzijnsbeleid: 1 AGENDA MAANDAG 1 GOES - Huize Den Berg, 16 uur: uitzen ding Nomen Nescio; Ziekenhuis De Bevelanden Zuid, 15.30- 16.30 uur: uitzending Nomen Nescio. KORTGENE - Pensioentehuis, 19.30 uur: concert E.M.M. MIDDELBURG - 'De Brasserie', 20 uur: I informatieavond over Psoriasis. Gasthuis, 20-21.15 uur: uitzending Ra- wa. VLISSINGEN - Bethesda-St. Joseph- ziekenhuis. 19.45-21.15 uur: uitzending Rawa. Bioscopen BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Max Havelaar, 14 jr.; Luxor, 20 uur: Het. woeste schaap. 14 jr. GOES - Grand, 20 uur. Bridge over the river Kwai: HULST - De Koning van Engeland. 15 uur: HetDeense sleutelgat. 18 jr.; 20 uur: One flew over the cuckoo's nest, 18 jr. 20.30 uur: cabaret, 18 jr. MIDDELBURG - City. 20 uur: Dodenrit met de dtuvel. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Liefde die voor 't grijpen ligt, 18 jr. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: The way of the dragon, a.l. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur; Bite the Bullet, 14 jr. Tentoonstellingen BERGEN OP ZOOM - Stichting ETC expositie. 13.30-17 uur: werken R. Enge len. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. Restaurant 'De Schaapskooi": werken Ben Bonte: HULST - Burgerzaal Stadhuis: Kunst uit Zeeland III. MIDDELBURG - Kunstzaal van Be- nthem en Jutting. 9-18 uur: Oude pren ten en landkaarten van Zeeland. Galerie Pictura. 11-17.30 uur: schilde- Rijksarchief: RPA tentoonstelling: Kweekmosschen en paedagogen; NISSE - Galerie 'De mooie staak', 9-20 uur: werken van de heer Messemaker. TERNEUZEN - Artikof, 8-18 uur: wer ken An en Leo van Witsen; VLISSINGEN - Hal Stadhuis. 8-12,30 en 13.30-17 uur: NKS Kijkmap: Grafische werken. IJZENDIJKE - Streekmuseum West- j Zeeuws-Vlaanderen, 10-17 uur, Ama- teuristïsche kunst. Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland - Goes tele foon 01100-14444. Zeeuwsch-Vlaanderen - Terneuzen telefoon 01150-4444. Tholen - telefoon 0011. 'Juliana' als Big Band bij zaaloptreden MIDDELBURG - Voor een uitver kochte schouwburg gaven het Middel burgse muziekkorps Juliana en liet jeugdkorps Johan Friso vrijdag het jaarlijkse zaaloptreden. Hoogtepunt van het programma vormde een uitste kend optreden van Juliana als amuse mentsorkest. Voor het grote publiek - met naast de eigen leden en belangstellenden, verte genwoordigers van zusterverenigingen en het gemeentebestuur - werkten de 150 leden van Juliana een boeiend en afwisselend programma af Naast de muzikale hoofdmoot was er toneel en bracheen de majorettes enkele dans- nummers. Hoogtepunt vormde het optreden van Juliana in zogenaamde Big Bandforma tie. Naar het voorbeeld van orkesten als James Last en Max Greger bracht liet korps als amusementsorkest een drie kwartier durende muzikale show waar bij vele bekende nummers de revue pas seerden .Voor dit Big Bandoptreden had men speciaale medewerking van enkele gastspelers en een zanggroep. De avond werd besloten met een pro gramma waarin Juliana samen met Jo han Friso een vertolking gaven van het bekende 'Alouette' komende vrijdag - 19 november - volgt een herhaling van het programma in de schouwburg. Ook dit tweede opti eden begint om acht half 's avonds. Uitvoering van Accordeola trok 500 man publiek VLISSINGEN - De Vlissingse mandoli nevereniging Accordeola hield zater dagavond in het Soheldekwartier in Vlissingen voor 500 belangstellenden haar jaarlijkse uitvoering, waaraan alle drie orkesten met in totaal tachtig leden van de verenigingen meewerk ten. Het orkest onder leiding van de heer J. Eckhardt opende het programma met een optreden van bijna een halfuur. Een week tevoren nog nam dit orkest deel aan een landelijk concours en kwam daarmetsucces uit in de eerste klas. Het C-orkest. voor de leeftijdsgroep 7 tot 14 jaar, trad vervolgens op onder leiding van mevrouw Weight. Na de pauze ver zorgde het A-orkest onder leiding van de heer Eckhardt een optreden van onge veer een uur. Dot orkest komt landelijk uit in de op een na hoogste afdeling, de ere-afdeling. Tussendoor tread de Mid delburg cabaretier Dries van Baaren op met voordrachten in Zeeuws dialect. De beschermvrouwe van Acoordeola. me vrouw Hupkes- Damme, woonde de uil voering bij. benoeming directeur gemeentewerken in raad van Vlissingen VLISSINGEN - B. en w. van Vlissingen stellen tie gemeenteraad voor ing. W. A. van Bochove uit Goes te benoemen tot directeur gemeentewerken en direc teur van de gemeentelijke reinigings dienst. De heer Van Bochove is thans directeur openbare werken van de ge meente Goes. Als tweede kandidaat hebben b. en w. ing. A. G. Eigendaal, directeur van de dienst publieke wer ken van de gemeente Noordoostpolder, op de voordracht gezet. Per 1 april ontstaat in Vlissingen de va cature van directeur gemeentewerken wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd van de huidige direc teur ing D. Stam Een vertegenwoordi ging van het personeel is betrokken ge weest bij de selectieprocedure en heeft zich met de voordracht akkoord ver klaard. B. en w stellen de raad voor tij dens de openbare vergadering van vrij dag 19 november over te gaan tot de benoeming en de datum van ingang door het college te laten bepalen. „REKENING HOUDEN MET MINDERHEDEN" VLISSINGEN- „Ten behoeve van plan voorbereiding en gecoördineerde uit voering van jeugdwelzijnswcrk is - en dat wijkt af van het voorstel van b. en w. - een afzonderlijk orgaan noodzake lijk'. Dat schrijft de Vlissingse com missie ad hoe jeugdbeleid in een ontwerp-reactie op de ontwerpnota gemeentelijk welzijnsbeleid Vlissin gen. De commissie zegt de instelling van een afzonderlijk orgaan met name zo belangrijk te vinden, „omdat door het ontbreken van een overlegkader voor instellingen en personen die het welzijn van de jeugd en jongeren na streven weinig gewricht in de schaal ge legd kan worden bij het beleidsdenken over welzijnszaken". De cpmmissie legt in dit verband de nadruk op de term 'demoeiatiseh te werk gaan „Deze term vatten we op als: te werk gaan op een wijze die reke ning houdt met minderhedenzo stelt men. Bewoners Klein Vlaanderen bij gemeentebestuur MIDDELBURG - Bewoners van Klein Vlaanderen in Middelburg hebben morgen (dinsdag) een gesprek met het gemeentebestuur over de verkeerssi tuatie in hun straat. Dit gesprek wordt om half vijf's middags gehouden in de maquette-kamer van het stadhuis. Klein Vlaanderen is een van de straten waar de bewoners in protest zijn geko men tegen de gevolgen van de gewij zigde verkeerssituatie in de Middel burgse binnenstad. De bewoners lieten het gemeenbestuur weten dat het in hun straat onverantwoord druk is geworden. Men sprak daarbij al van 'een racebaan". Zoals eerder bericht zal de commissie vrijdag in een kennismakingsbijeen komst in het Vlissingse welzijnscen- trum 'Bachten Komme' gaan bespreken in hoeverre de kritische tekst met be trekking tot de ontwerpnota gewijzigd moet worden alvorens het voor te leggen aan het college van b. en w De bijeen komst begint om zeven uur 's avonds. Het bestuur van de commissie ad hoe jeugdbeleid complimenteert, in het voorwoord op de ontwerp-reactie het Vlissingse college onder meer met het feit dat b. en w. met hun opvattingen overhel welzijnsbeleidin hetslrijdperk zijn getreden". „Ook is het positief, dat iedereen in Vlissingen de gelegenheid krijgt en wordt aangemoedigd de zaak eens goed te overdenken en dat nie mand de gedachte van b. en w voor zoete koek hoeft te slikken", aldus het bestuur van de commissie. Maar, zo stelt men verder, „in de ontwerp-nota welzijnsbeleid zou een aantal punten duidelijker moeten wor den aangegeven Zo zou scherper ge steld moeten worden wat het doel is van het welzijnsbeleid. Verder vragen wij ons af aan de hand van welke maatsta ven b. en w. urgentie gaan bepalen". Te vens vraagt de commissie om meer dui delijkheid over de vraag welke werk soorten met het oog op de vervuiling van de door b. en w. belangrijk geachte welzijnsfuncties in Vlissingen moeten worden ingezet. Volgens de commissie is in de ontwerp nota onvoldoende gemotiveerd waarom het wenselijk is de bevolking bij be leidsvoorbereiding en uitvoering te be trekken. Ook vindt de commissie on voldoende gemotiveerd waarom de wel zijnssector zou moeten worden aange grepen als beleidssector waar binnen bij uitstek participatiebevorderend kan worden gewerkt. En tenslotte uit. de commissie kritiek op de suggestie van b, en w. dat voor de allesomvattende planning van het wel- zijnsplan teruggevallen kan worden op de Stdelijke Raad voor Maatschappe lijk Welzijn. „De Stedelijke Raad is be trokken bioj veel uitvoerend werk in de sector van de samenlevingsopbouw. Omdat een vermenging van verant woordelijkheden zowel voor de Stede lijke Raad zelf als voor de buitenwacht onduidelijkheden schept, menen wij dat de opdracht, die het college aan de Ste delijke Raad voorbehoudt beter niet verstrekt kan worden", aldus het be stuur van de commissie ad hoe jeugdbe leid in de ontwerp-reactie op de ont werpnota gemeentelijk welzijnsbeleid. iADVERTENTIE Alléén deze week 'n geweldige bandenaanbieding voor o.a. B.M.W. 1600, DATSUN 1600, FORD 1600 en OPEL ASCONA B.F. GOODRICH 165 SR 13 GT 200 STEEL TUBELESJ RADIAAL Wel vlug', erbij zijn en in ieder geval even langskomen I hofka sampermans bandenspecialisten sa*® Ringbaan West-2, telefoon: 01100-K Ook op jaterdagmoigen open. SOUBURG - Zaterdagmiddag om 2 uur arriveerde Sïnt-Nicolaas met zijn knechten per boot aan de Kanaalkade te Oost-Souburg. Onder grote belang stelling werd sint verwelkomd door wethouder A. Lorier en diens echtgeno te. Na een kort woord van welkom door de heer Lorier volgde door het dorp. De sint werd hierbij begeleid door de mu ziekvereniging'Vlijt en Volharding'uit Souburg en EMM uit Wissenkerke, alsmede het majorettenpeloton 'Sou burg', de ringrijdersverenigïng, bas ketbalspelers en leden van de voetbal vereniging RCS. Foto: sint wordt door de Souburgse jeugd verwelkomd. Gewonde bij botsing VLISSrNGEN - Zaterdagmiddg om streeks zes uur is bij een botsing op de kruising Prins Hendrikweg - Rijksweg 58 te Vlissingen de duo-passagier op een bromfiets, J. A. B. uit Souburg licht gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde toen de persone nautobestuurder M S. uit Heinkens- zand, die over de Prins Hendrikweg reed ter hoogte van de rijksweg linksaf wilde slaan, in de richting van Souburg. Uit de tegenovergestelde richting naderde over het fietspad langs de Prins Hend- rïksweg de bromfietser A. B. uit Sou burg. De automobilist verzuimde vrije doorgang te verlenen aan de bromfiet ser en beide voertuigen botsten op el kaar. Bij de botsing liep de broer van A B-. J. A. B„ die achterop de brommer zat lichte verwondingen op. Na. behande ling in het Vlissingse Bethesda/Sint- Josephziekenhuis kon hij weer naar huis terugkeren. Zowel de auto als de bromfiets werd vrij zwaar beschadigd. VLISSINGEN - Bij een eenzijdig onge val. zaterdagavond omstreeks zes uur op de Troelstraweg te Vlissingen is de motorrijder J. L uit Vlissingen vrij ern stig gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde toen de motorrij der. die waarschijnlijk met hoge snel heid reed ter hoogte van het kruispunt Troelstraweg - Van de Bruggestraat, de macht over het stuur verloor. De motor fiets botste tegen de aan de rechterkant van de straat geparkeerd staande auto van de Vlissinger I. v. d. T. Door de hef tige Jdap van de botsing slingerde L. een eind door de lucht alvorens op straat terecht te komen. Bij zijn val liep hij vrij ernstig hoofdletsel op en moest per am bulance worden overgebracht naar het Bethesda/St-Jozephziekenhuis in Vlis singen. Hij verkeerde zondagavond niet meer in levensgevaar. De wagen van T„ die door de botsing ogeveer acht meter vooruit werd geduwd liep zware schade o.De motor van L. werd totaal vernield. Schip met schade op Westerschelde HANSWEERT- In de nacht van vrijdag op zaterdag kwam het Duitse motor schip 'Poarmeer' (1400 brt) op de Wes terschelde ter hoogte van Hansweert stil te liggen. Hel schip, geladen met stookolie en on derweg naar Duitsland, werd uit het vaatwater naar de haven van Hans- weert gesleept door de sleepboot 'Zee hond' en het bergingsvaartuig 'Inktvis' van de firma Polderman te Hansweert. Volksdansgroep Vlissingen leerde Turkse dansen VLISSINGEN-Een aantal leden van de volksdansgroep Vlissingen heeft za terdag de hele dag les gehad in Turkse volksdansen. Dat gebeurde in de zaal van de volksdansgroep aan het Bella- mypark te Vlissingen. De cursus werd gegeven door de in Rot terdam wonende Turkse dansexpert Nadir Kapli. De leden van de volks dansgroep leerden van 's morgens elf tot 's middags vijf uur zes Turkse dansen, waaronder de agirlana, de sirimar en de belillo. De dansleiders van de volksdansgroep gaan de leden de komende maanden verder instrueren op het gebied van de Turkse dansen. „En misschien toont de showgroep Vranje van de volksdans groep de dansen in de toekomst tijdens optredens voor publiek. Maar dan moe ten we eerst aangepaste Turkse kleding hebben", aldus een woordvoerder van de dansgroep. te. die in 1976 alleen al meer dan fis. 300.000 winst speelde op de halve fond- vluchten. Danker Rijk uit Heinkens- zand, Edmond van Goethem uit St- Jansteen. die dit jaar een radio, een con- stateur en een fototoestel won maar ook een duif had. die 2e asduif provinciaal werd. Paul Santesn en zn uit Oudelan- de. die al veertig jaar aan de top staat, voor de oorlog onder naam Santens de Keijzer nu onder eigen naam. Omer de Coninck Otten uit Gent. de beste uithet Gentse op de halve fond. Medard Baute uit Kaprijcke, die vierd uiven in het pro vinciale asduifkampioenschap plaatste en op de meeste plaatsen uitgesloten is omdat hij met zijn sterk spel de deel name te nadelig beïnvloed. Zijn jonge duiven werden onlangs verkocht tegen een gemiddelde van 6500 bfrs., W. Daan- sen Breskens, de generaalkampioen van de grootste vereniging uit kring west. maar tevens kringkampioen jonge dui ven, 4e provinciaal kampioen onaange- duid. Een van de grootste kanshebbers van de Biervlietse kampioenendag is Jos van Limpt, internationaal bekend als 'De Klak' uit Reusel. die praktisch nooit naar een kampioenendag gaat, maar dit jaar met vier van zijn beste duiven naar Biervliet komt F. de Mul Philippine, de sterkste van die plaats op de vitesse. Gerard van de Vondel Oostakker, die met duiven van Raoul Vers tra ten ieder jaar talvan eerste prijzen vliegt. De ge broeders Denijs uit Zulte schenken een jonge doffer, die uit een oude kweker van 1965 komt en verwant is aan de le internationaal Narbonne. A. Neve Biervliet, die de sterkste was op de fond met de jonge duiven. Eduard Vermast uit Yerseke, nationaal en pro vinciaal overwinnaar van Moulins en le kampioen aangeduid provinciaal. In 1976 zeker het tophok van Zeeland. Ge rard Serarens Stoppeldijk, die op Mün- chen o.a. liet zien waartoe zijn duiven in staat zijn. Roger Drieghe Berlaere bij Dendermonde. J. Haak uit Hoek, J. du Puy uit Sluiskil, die al tal van hokken met zijn inbreng kampioen heeft ge maakt, J. Moens uit Biervliet de kam pioen met de jonge duiven op Beaumetz en Compiegne. Jef Laureys uitTielrode, die het ieder jaar opnieuw op de pure snelheidsvluchten doet. A. Merelaar uit Nieuwvliet, de generaal kampioen van Groede. P. Antbeunisuit Hulst, die bij de drie sterksten op pro vinciaal en bondsvlak gerekend moet worden. T. de Jonge uit Oostburg. gebroeders Devriendt Moere een internationaal be roemd hok, dat persoonlijk niet aanwe zig kan zijn, doch een bon schenken. A. Peerman uit Axel winnar van de hoofd prijs Zeeuwse Orleans. R. Braet uit Aar denburg de generaalkampioen van Aardenburg en Eede. Roger Aerts uit De Klinge, de man met de schitterende Vale Raoul Galleduiven. Bogaert Vertenten uit Meerdonk. Gil bert Bergheijn uit Sas van Gent, Mau rice Delbar Ronse schenkt eèn bon, M. Boudens Kwadendamme, die dit jaar eeds op St Vincent de 14e provinciaal won en op Dax 5-29 en 79 met vier dui ven n de mand. Daniel Cocquit Assene de, de le kampioen van Vlug en Moedig. Frans Dockx Lille, A. Lambrecht Asse nede, R. de la Ruelle Zuiddorpe. die de laatste 5 jaar liefst 56 eerste prijzen won in Zeelands grootste vereniging Koe wacht. Bovendien dit jaar le kampioen kring oost en de 4e provinciale asduifl Gebr. Kramer Hulst le kampioen jaar lingen kring oost en 2e oude duiven in eigen C.C. E. Piessens Clinge in 1976 bondsoverwinnaar Parkestone. H. Mookhoek Breskens le kampioen fond kring west en Walcheren en in de top provinciaal. Guillaume Declercq en zoon Sleidinge in 1975 6e kampioen van Belgiè en dit jaar nationaal overwinnaar Cahors en le Interprovinciaal Chateau- roux. H. Janse 's-Herenhoek, J. Wentzler Stoppeldijk. H. v. d. Hemel Philippine, die in 1974 4e provinciaal Barcelona won, in 1975 de le provinciaal en nu in 1976 weer de 4e. Visser Lensen Axel, M. v. d. Sijpe Sinackx Gent beter dan ooit op Montauban, Barcelona, Brive en Ca hors en Olympiadereis winnaar op Bor deaux. A. Duininck en zoon Cadzand le generaalkampioen kring west en Wal cheren en kringoverwinnaar op diverse vluchten. M. Mol Yerseke in 1974 en 1975 le gene raalkampioen afdeling Zeeland en in 1976 2e generaalduifkampioen en mid- fondkampioen afdeling Zeeland van de zaterdagvliegers. Gebroeders Dictus uit Zundert in 1975 nog le ZNB kampioen en in 1976 2e kampioen fond union Breda en omstreken. Camiel Denijs uit Gistel. Herman Calon Sasputin 1976 le kampioen Zeeland fondclub Zuid- Nederland. G. Dusarduyn uit Groede, dit jaar bondsoverwinnaar Ruffect en provinciaal overwinnaar St-Vincent, v. d. Linde du Puy Biervliet le midfond en fondkampioen Biervliet. A. de Leeuw uit Hansweert die tegen 1959 duiven o.a. 1. 2. 3 won. Jef van de Branden Clinge, die in 1976 een 4e provinciaal Orleans vloog op Chateauroux, oude duiven. Johan van Spaandonck uit St-Jansteen de le kampioen provinciaal met, uitsla gen van april tot eind oktober, B. van Waes Kloosterzande, die le, 2, en 3e duifkampioen vitesse werd. En tens lotte Stien de Nijs één van de nestors van de Zeeuwse duivensport. Automobilist reed door na aanrijding VLISSINGEN - De Vlissingse automo bilist D. J. de D. heeft zondagavond met zijn wagen twee op de President Roo- seveltlaan geparkeerd staande perso nenauto's geramd. D. die na de aanrijding doorreed werd later door de Vlissingse politie aange houden in de Burgemeester van Woel- derenlaan. Hij had zijn wagen daar ge parkeerd. nadat de rechtervoorband van de velg was gelopen. De auto van D. had verder door de botsing nog wat blikschade opgelopen. Een alcoholtest met zowel het 0.5 als het 0,8 blaaspijpje resulteerde in een positieve uitslag. De politie nam bij D. een bloedproef a£ Tegen hem is proces verbaal opge maakt. De twee personenauto's die D. met zijn wagen ramde werden licht be- schaidgd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 5